Meibal voor jongeren; voor kinderen toneel Wijziging in ontwerp station Muziek van Chopin in ,ASong to Remember' Kleurige hoedjes voor lente en hoogzomer Bekend sterrekundige over de ruimtevaart S&D A SONG TO REMEMBER I Voetbal voor poliofonds Op zoek naar kievitseieren bekeurd MONOPOLETHEATER Vaandel Bond Oud-strijders overgedragen Expositie van H. M. v.d. Spoel in Museum Diefstal van rijwiel Evangelisatie samenkomsten Sectie voetbal SBLO bijeen Bejaarde vrouw onder bromfiets Gemeentevlet toegetakeld Smokkelauto aangehouden Dr. JJ. Raimond voor IvAO: Capelle wil Rotterdam mee laten betalen Burgerlijke Stand Lou Bemiingsliof trainer bij Excelsior '20 Schiedamse duiven gaan op wedvlucht Visafslag Kind onder carrier Veemarkt Rotterdam Veilin gnien ws HET VRIJE VOLK WOENSDAG 6 APRIL I960 (Van een onzer verslaggevers) Het meifeest wordt dit jaar op maandag 2 mei gevierd met drie bijeenkomsten. Eén daarvan draagt een bijzonder karak ter en is bestemd voor de jongeren, een andere wordt een mengeling van ernst en amusement en dan is er nog een kin- dermiddag. In Musis Sacrum wordt 's avonds een bijeenkomst gehouden, waarop het Tweede-Kamerlid Geert Ruijgers het woord voert. De heer Ruijgers, lid van de Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, is zoals bekend, vooral goed ge oriënteerd op het gebied van internationale contacten cn van de-hulp aan onderontwikkelde gebieden. RADIO - KLACHTEN radio TELEFOON 134.700 One-man-show Jonge Strijd organiseert op dezelfde j avond een meibai voor jongeren van het NVV, de X'vrdA, Ruimte, enz. De" bekende Dordtenaar Nico Schooien- berg komt de pauzes tussen het dan sen opvullen met zijn one-maa-show. Ruitevaart j Voor de kindermiddag, die om twee uur begint, ook in Musis Sacrum, heeft de jonge Schiedammer Hans j aan de Wiel weer een toneelspel ge schreven. Het onderwerp is van deze tijd en heeft iets te maken met de ruimtevaart. PAGINA 4 Strand Wisselkoersen G. Ruygers spreekt op mei-avond GEERT RUYGERS Het nieuwe stationsgebouw te Schie dam, waarvan de bouw spoedig zal beginnen, krijgt een ander voor komen dan oorspronkelijk gedacht was. De ontwerper, ix, K. van der Gaast, heelt ingrijpende veranderingen aangebracht. Zo zal een aanzienlijk gedeelte van de glazen wanden verdwijnen, zulks op grond van de omstandigheid, dat er in het ge bouw een aantal leslokalen wordt ondergebracht ten behoeve van personeelscursussen. In verband hiermee wordt een te veel aan glas ongewenst geacht. De wanden zullen gedeeltelijk geslo ten moeten zijn. Het oorspronkelijke ontwerp droeg een sterk functioneel en construc tief karakter. Dit zai gedeeltelijk verdwijnen als gevolg van enkele belangrijke wijzigingen, o.a. ten aanzien van de luifel aan de voor zijde van het gebouw. Er zullen voorts andere materialen worden gebruikt, zodat het geheel een aanzienlijk verschil met het oorspronkelijke reeds gepubliceerde ontwerp zal opleveren. De Schiedamse politie heeft giste ren twee mannen bekeurd, die In weilanden aan de Haxreweg, zonder toestemming van de eigenaar, kievits eieren zochten. De mannen waren afkomstig uit Den Haag en Workum. Ook een paar volkstuinders werden bekeurd, toen ze zand weghaalden van een voorraad bij het R.-K. Lyceum aan de Burg, van Haaren- laan. Zij wilden er voetpaden mee aanleggen in hun tuintjes. Advertentie IJvl In de cyclus onvergetelijke films a.s. DONDERDAGAVOND 8 UtJR de Choplnfilm Pianist STEFAN ASKENASE speelt 18 onvergetelijke Chopin-melodieën. Muzikale illustratie Muziekhandel Hakkert, Gewone weekeuapr ijzen. Advertentie I.M. AM techrv. dienst, Hoogstraat 62-64 De Nederlandse Bond van Oud- strijders en dragers van het mobili- saüekruis heeft weer een vaandel. Voorzitter P. van Rijn heeft het gis teren overgedragen aan de vaandel drager, de heer J. van Hartingsveld. Op het vaandel staat aan de ene kant de naam van de bond en aan de andere zijde vindt men de symbo len van landmacht, marine en lucht macht. De bond had het nieuwe vaandel nodig, nadat na de oorlog twee bon den van oud-strijders zich onder een nieuwe naam verenigden. Drie iaar geleden deed een onbekende Schie dammer hiertoe een gift van ƒ25. heer Mak is zelf lid) is het vaandel medewerking van de Pa. J. Mak (de hard gespaard en dank zij ook de Het begin was er dus. Er is daarna er nu reeds gekomen. In het Schiedams Stedelijk Mu seum wordt dinsdagavond 12 aprü om kwart over acht een overzichts tentoonstelling geopend van gouaches en tekeningen van H, M. van der Spoel. De heer K. E. Schuurman, hoofd conservator van het Gemeentemu seum in 's-Gravenhage, verricht de opening. H. M. van der Spoel werd in 1904 in Kampen geboren. Hij woonde 29 jaar la Kloetinge en is sinds 1957 leraar aan de afdeling opleiding tekenleraren van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amster dam. Het cultureel centrum „De Beyerd" in Breda en het Stedelijk Museum in Schiedam wijden voor het eerst een overzichtstentoonstel ling aan hem. WOENSDAG Bioscopen MONOPOLE: Opstand der seksen. 2, 7 15 en 9 uur. PASSAGE. Analyse van een moord. 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentoonstelling en werk van Anton Lutgerink, 10—5 uur. Diversen: ÏKENE: Qudercommlssle Comenius- schooJ B, ouderavond 20 uur. CHR. SOC. BELANDEN: Schiedamse Volkstulnderverenlglng Kleln-Bab- berspolder. Jaarvergadering, 20 uur. DONDERDAG Bioscopen MONOPOLE: A Song to remember, (Een on verge teljke melodie), 8 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Achtste Start- tentoonstelitog en werk van Anton Lutgerink, 10—5 uur. Diversen: PASSAGE: Kath. Filmactie, "De twaalf gezworenen", 20 uur. DE ARK: Het Groene Krul», algemene vergadering. 20 xiur. ïhïNv.: Comité Schiedam voor Chris tus, evangellsatiesamenkomst, 20 uur. APOTHEEK: Gouka ts Co, Groene- laan 127. - woordvoerder. Dp gemengde zangvereniging Excelsior onder leiding van dirigent Leo Smit verleent medewerking en verder wordt het programma ver zorgd door Dogl Rugani en Wim Ver hagen met sketches. Herman Em- mink zang, Harry de Groot piano, The Three Jacquets parodisten en Jan Boots, conférence. Deze arties ten vormen samen het ensemble De Toverfluit, dat al eerder in onze stad succes oogstte met het programma Mozart aan de wandel. Voor deze mei-avond zijn kaarten verkrijgbaar bij de bodes en pen ningmeesters van de bij het NVV aangesloten organisaties en bij de wijkleiders van de Partij van de Arbeid. Voor de bejaarden zijn er bovendien kaarten tegen geredu ceerde prijs beschikbaar bij H. van Llth, Flat Nieuwland 50 en P. MeUer p/a ANB, Tuinlaan 50. Als balzaal dient de ruimte onder de Opstandingskerk aan de Burge meester Honneriage Gretelaan. The Rhythm Aces onder leiding van Jos Teepel en The Rocking Drifters zor gen voor goede dansmuziek. Kaarten voor dit feest zijn ver krijgbaar bij H. Hamerslag, Nieuw- sticht M 13. H. Ouwendük, J. A. Alberdinck Thijmstraat 88b, A. Wes- sel, Poortugaalsestraat 6b, J. Weer man. Abbenbroeksestr. 18, C. Sche- we, Fabriplein 16b en mej. 3. Rotte veel. Ook op dit meibal van Jonge Strijd zal een meirede worden uit gesproken en wel door de zeer jeugdige ABVA-districtsbestuur- der, de heer J. de Jong uit Rotter dam. i 1 Het spel heet Erico het maanman netje. Hans aan de Wiel en een groepje jongeren uit de vroegere AJC hebben de decors verzorgd en het spel samen ingestudeerd. Bovendien is de nadruk gelegd' op de zelfwerkzaamheid van de jeugd door aan deze kindermiddag een te kenwedstrijd te verbinden." De deel- nemertjes dienen zich te inspireren op het spel Erico het maanmanne- tje, maar ook tekeningen, die niet direct op dit onderwerp betrekking hebben kunnen in aanmerking ko men voor een van de prijzen. Voor het kinderfeest kan men kaarten verkrijgen bij de dames G. Bos-van Ringen, IJsselmondesestraat 90a, M. van Witsen-Scheffers, Van Leeuwenhoekstraat 14, C. Zagwijn- van Lith, Gordonstraat 48, R. Valk- Putters, Dr. Zamenhofstraat 121, J. de Braaf-v. d. Horst, West-franke- landsestraat 115b en N. Chaigneau- van Os, Prof. Treublaan 27. Het spel is bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. De typiste A. Q. H. deed aangifte van een diefstal van een rijwiel, dat niet op slot voor de R.-K. kerk aan de Nieuwe Haven stond. In het kader van de evangelisatie- samenkomsten, die periodiek door het Comité Schiedam voor Christus wor den georganiseerd, volgen er aan het eind van deze week weer vier in ge bouw Irene. Donderdag 7, vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 april zullen ds. Krijger, wika Van Ginkel en majoor Hoevers achtereenvolgens over onderschei dene onderwerpen spreken. Het is de bedoeling, dat vooral op de eerste drie avonden iedereen, in de gelegen heid wordt gesteld om vragen te stel len naar aanleiding van het onder werp. Het programma bevat voor deze avonden samenzang en koorzang en een korte toespraak voor de pauze. Na de pauze, waarin aan alle aan wezigen een kop koffie zal worden aangeboden, kan men vragen stellen. De zaterdagavondsamenkomst is speciaal bestemd, voor de jeugdige bevolking van de stad. Voor deze avond wordt een aparte propaganda gevoerd door het team dat zaterdags om de veertien dagen de straatpredi- king verzorgd in de Hoogstraat. Honopole geeft donderdagavond in de cyclus „Onvergetelijke films" een reprise van „A song to remember" (Onvergetelijke melo die), de film, die het leven van Chopin in beeld brengt. Men hoeft ■zich bij het zien van dit Parijs en dit Polen waarin Chopin leeft, werkelijk niet af te vragen, of het zo wel geweest zal zijn Natuurlijk niet. Het is slechts zoals Hollywood het wou zien. Alleen de muziek is zich zelf gebleven. En wan neer men van Chopin houdt, kan men met voile teugen genieten van heer lijke nocturnes, walsen en preludes. Het slot uitgezonderd, had men de kleurige gebeurtenissen, waaruit deze film bestaat, dan ook zuiver ais een oogstrelende ttjdverpozlng en een prettige aanloop tot de muziek kun nen beschouwen, wanneer er niet die figuur ran George Sand was. Of beter gezegd: wanneer daar niet Merle Oberon geweest was om deze figuur op te roepen. Deze George Sand, barones, minnares en schrijfster, een der meest omstre den vrouwenfiguren uit de geschie denis, wordt levensecht en overtui gend voor ons neergezet. Men gelóóft in deze George Sand. Zs betekent dan ook het zout in deze Geboren: Johannes F z v J van 't Geloof en J R Hammer, Judith E d v C Brussé en M de Jong, Frank E z v H Kleinjan en E Th M Scheu- blin, Mieke d v P M C van As en L I Zagwijn, Leonardus A z v A L Mag- née en E van Mullem, Jan C z v L 'A van der Vlugt en F Boekestijn. bedenkelijk flauw film, die anders zou zijn geweest. Zoveel kracht gaat er van haar uit, dat zij haar tegenspeler zelfs een Paul Muni tot bleke schimmen maakt, voor wie men zich nog nau welijks interesseert. Voor haar vergeet men de mu ziek uitgezonderd dan ook bijna de rest van de film en voor haar moet men deze film gaan zien! Ih het wijkcentrum Nieuwland ver gaderde gisteravond de sectie voet- bai der SBLO, waarbij het veiden- probieem voor het bedrijfsvoetbal ter taiel werd gebracht. Het was tevens de eerste vergadering, die geleid werd door de nieuwe voorzitter, de heer A. de Jong. Nadat de heer A. Verlinden een uiteenzetting had gegeven over de status van dit bedrijfsvoetbal ging het er in hoofdzaak om, op welke velden de komende zomercompetitie kan worden afgewerkt. Er nemen 35 elftallen deel, die on derverdeeld in vijf poules, een z.g. dubbele competitie zullen spelen. Men krijgt hiervoor de beschikking over het terrein aan de Spiering- hoek en de terreinen van Pieterman in Kethel alsmede over dat van de GTB aan de Havendijk. Er komen nog twee velden voor dit doel ter beschikking, maar hierover konden nog geen gegevens verstrekt worden. De overige" velden zijn wegens het spelen van verschillende jubileum series en verhuur niet beschikbaar; bovendien is het noodzakelijk, dat de velden enkele maanden rust krijgen, want zoals bekend is, is de heer Schippers zuinig op de velden, die wij momenteel bezitten. Van een grcotscheepse zomer avondcompetitie :al dus ook deze zo mer niet veel komen. (Van een onzer verslaggeefsters! We mogen deze lente en zomer voorjaarshoedjes in allerlei model len, groot en klein, voor of achter op het hoofd dragen. Zo willen het de hoedenontwerpers uit Parijs, Florence, Wenen, Bern en Londen en in het dameshoedenmagazijn M. Reese aan de Hoogstraat heeft men zich daar naar geschikt. Vlotte modellen uit verschillende landen werden dinsdag, en woens dagmorgen in De Kroon getoond door twee mannequins en het publiek was vol waardering. Daar waren bijvoor beeld hoedjes m de nieuwe kleuren Hetgeen in de verwachtingen lag is gebeurd. Tweedeklasser Excelsior '26 krijgt een trainer in vaste dienst. Het bestuur heeft JL zaterdag de 36-jarige Lou Benningshof als zoda nig gecontracteerd. Op elfjarige leeftijd begon Lou Benningshof bij RFC zijn voetbal loopbaan om later over te gaan naar Sparta waar hij van 1948 tot 1958 als rechtsbuiten van het eerste elftal deel uitmaakte. Sinds twee jaar is hij nu oefen- meester en traint tot op heden, het speiersmateriaal van de RKSV Leo- nidas te- Rotterdam. Op 28 juni loopt zijn dienstverband af en met ingang van 1 augustus gaat hij zich geheel aan de training van de zwartwitten wijden. Gedurende de maanden apiii en mei zal Benningshof alvast be ginnen met de training van de jeugd. «Hmm flamingo, een teer rood, of orchidee, een zachte tint lila. En natuurlijk was de matelot sterk vertegenwoordigdPittige modelle tjes in stro vooral, met linten eu strikken in bijpassende of afstekende kleuren. Een groot succes was een laag. breed matelotje in gele stro met een strik aan de voorzijde, die het brede effect nog accentueert. Hetzelfde was het geval bij een wit met zwarte ma telot. Opvallend aardig was ook een oranjeachtig hoedje met kleine deuk jes, fraai gemodelleerd. Onder de meer gedurfde hoedjes was een open gewerkt model, dat als een kooitje om het hoofd stond met een gar nering van bloemen. In het algemeen was veel sisal ge- bjuikt. soms met gebloemde organza verwerkt. Naast cloches waren er ook pittige dopjes met heel kleine rand jes, waarover dan een toefje bloemen afhing. En veel succes oogstte een Zwitsers model uit ragfijne witte nylonkant. Sommige hoedjes'wa ren hoog opgetoerkt, het hoogste punt "boven het achterhoofd of juist van voren, als bij een offi cierspet. Geestig waren ook de chasseurtjes, de jagershoedjes. De grote strooien strandhoeden, waren gegarneerd met schuimrubber bloemblaadjes en ze mogen dus rustig nat worden. Twee bruiden, één in een kort toilet en één in het lang, sloten de show af. Bij het korte toilet hoor de een grote witte hoed en de lan ge japon werd gecompleteerd met een korte sluier, op een stijlvolle wijze bevestigd op het haar. Met het onbeperkte vertrou wen dat alleen kinderen in dieren hebben, strekt dit blon de meisje haar hand uit naar twee gretige hertemonden. Van thuis heeft ze een flinke zak met hertelekkernijen meegekregen. Vol toewijding kwijt ze zich van haar taak. Detwee herten verdringen elkaar voor het hek om de lekkerste stukjes te pakken te krijgen. Na de zondag, vanuit Zwijndreeht gehouden tralningsvlucht, begint voor de postduivenUefhebbers, aan gesloten bij de Rotterdamse Post- duivenbond, zondag het officiële vliegseizoen met een vlucht vanuit Seppe, een afstand groot 44 km. De duiven van de liefhebbers die aangesloten zij.n bü e Algemene Ne derlandse Bond, worden in tegen stelling met andere berichten, eerst op 24 april ingezet en wel in een vlucht vanuit Roosendaal. Wel houdt de vereniging „de Vrijheid" zondag een oefenvlucht waarbij de duiven in Zevenbergen worden gelost. Inkorven zondagmorgen van negen tot tiers uur. Op het Rubensplein is op de be schermde oversteekplaats de 77-jarige mevr. J. B. onder een bromfiets ge raakt, die werd bestuurd door J. J. de G., tegelzetter in Rotterdam. Het ongeluk ontstond, doordat mevr. B. weifelde bil het oversteken. Zij kreeg keikringen een zekere vermaardheid een gekneusde linkerheup en is per geniet. De rechercheurs achtervolgden G.oS. naar het gemeentezieken-J- huis gebracht en vandaar naar huis. De gemeente motorvlet van de ha vendienst is door indringers toege takeld. Twee ruitjes van de stuurhut waren ingedrukt en in de hut draaide men de wijzers van de klok kapot. De indringers hadden kennelijk ge probeerd om met de vlet weg te varen. Waarschijnlijk bij wijze van schade vergoeding lieten zij een fles jenever achter. De goede bedoeling is echter te niet gedaan, doordat de politie de fles in beslag heeft genomen. (Van een onzer verslaggevers) De botersmokkel naar Beigië is nog steeds een lucratieve zaak. Hoewel de douanerecherche in Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen vrijwel dage lijks arrestaties verricht z(jn «r velen, die zich met deze smokkelhandel bezighouden. Rechercheurs van de fiscale inlich tingen- en opsporingsdienst te Rotter dam zagen dinsdagmorgen, dat by een adres in de Maasstad boter werd ge laden in de bestelauto van de boter- grossier P. A. uit Hulst, die in smok- Een woordvoerder van de Jor daanse regering heeft meegedeeld, dat twee hoofdofficieren van de Sy rische luchtmacht de Jordaanse re gering om asiel hebben gevraagd. Hun verzoek is ingewilligd, aldus de de auto naar Zeeland. Tegelijkertijd werd de vliegende brigade van de douane te Axel gewaarschuwd, die de smokkelauto od de markt te "Hulst aanhield. In de wagen zat 1500 kilo boter, bestemd voor smokkel naar België. t De botergrossier en een tweede in zittende van de auto, W, G. uit Sint- Jansteen, werden gearresteerd. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Schiedam besluit het winterprogramma met een causerie over een heel belangwekkende kwestie: de ruimtevaart. Dr. J. J. Raimond, de bekende sterrekun dige uit Leiden, behandelt dit onderwerp 26 april in de grote zaal van het Volkgsgebouw, Dr. Raimond is directeur van het Zeiss-planefcarium. voorzitter van de Nederlandse vereniging voor weer- en sterrekunde en vice-voorzitter van de vereniging voor ruimtevaart. Hij is een bü uitstek deskundige op het gebied van de ruimtevaart en omdat deze kwestie vooral ook jon geren zai interesseren, stelt het in stituut voor jongelui tot 21 jaar kaarten beschikbaar tegen halve pry's. De bijeenkomst begint om acht uur. Dan gaat het IVAO zondag 24 april een strandwandeling maken van 's-Gravenzande naar Den Haag. Op zondag 22 mei volgt er een tocht door de Nieuwkoopse plassen en nie mand minder dan de heer Gols, een goede bekende van zijn lezingen over Denemarken, Engeland, Limburg, enz., zal in dit watergebied als gids optreden. De tocht naar de plassen wordt per bus gemaakt. Men stapt vervolgens over in roeiboten. Het aantal deelne mers wordt beperkt gehouden en men dient zich dus spoedig aan te melden voor deze aantrekkelijke tocht. ROTTERDAM, 5 april Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tar bot klein 1,301,40, griet 1,00U?, p. kg; schol klein 2326, schelvis midd. 33—35, kieln 18—24, kabeljauw gr. 57—59, midd. 36—38, klein 28—33, makreel 1828„ wijting 1519, verse haring 1820, per kist; kuit 0,65— 0,80, p. kg. ïn de raad van Capelle aan den IJssel zjjn stemmen opgegaan om met Rotterdam in contact te treden, ten einde de Maasstad te verzoeken om een bijdrage te leveren in de extra- lasten die ontstaan,, wanneer Rotter dam op grote schaal op Capelies grondgebied gaat bouwen. De meer derheid van de raad verklaarde zich voorstander van deze gedachten Dit kwam ter sprake, toen de raad schoorvoetend moest besluiten riooi- belastmg in te voeren en de reini gingsrechten te verhogen. Een en an der is het gevolg van het fei-t, dat Gedeputeerde Staten er met grote klem op hebben aangedrongen derge lijke maatregelen te nemén ten einde de begrotingstekorten te beperken. (Van een onzer verslaggevers) In de Isaac Hubertstraat te Rotter dam is woensdagmorgen de achtjarige Johan v. d. Velde uit de Kendiik de Keijzerstraat plotseling de rijweg op gelopen. Hij werd aangereden door een motorcarrier. Met een bloeden 1. hoofüwond en verwondingen aan nt, linkerbeen is de jongen naar het Berg wegziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, 5 april Aanvoer in totaal 6542 dieren. Hierbij waren 700 vette koeien, 2329 stuks ge- bruiksvee, 478 vette kalveren, 385 graskalveren, 1853 nuchtere kalve ren, 82 varkens, 40 lopers, 35 biggen, 226 paarden, 268 schapen, 72 weide- lammeren ea 64 bokken of geiten. Weekaanvoer 8830 dieren. De prijzen waren: vette koeien le 2,953,20, 2e 2,80—2,95, 3e 2,55—2,75; vette kalveren 2,853,15, 2e 2,55 2,85, 3e 2,252,55; graskalveren 430- 370-270; nuchtere kalveren 60-48-38; lopers 80-70-60; biggen 50-30-36; slachtpaarden p. kg 2,40-1,90-1,80; schapen 120-95-65; lammeren 130- 95-70; kalf- en melkkoeien 1280-1100 -99; vare koeien 920-730,600; vaarzen 925-760-600; pinken 670-500-400. Overzicht: vette koeien; aanvoer ruimer, handel goed, prijzen stabiel, prima's boven notering; vette kal veren: aanvoer korter, handel willig, wat stijver in prijs; graskalveren: aanvoer even ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd; nuchtere kal veren: aanvoer iets minder, handel goed, prijzen stabiel; lopers: aanvoer groter, handel stroef, prijzen onge wijzigd; slachtpaarden: aanvoer rui mer, handel tamelijk, goed prijshou dend vooral jonge paarden; schapen en lammeren: aanvoer iets meer, handel kalm, schapen niet geheel prijshoudend, prijzen lammeren on veranderd; kalf- en melkkoeien: aanvoer wat groter, handel redelijk, goed prijshoudend; vare koeien: aanvoer flink, handel willig, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken: aanvoer iets meer, hande itamelijk, prijzen constant. De negentigste paasveententoon- stelling trok zeer. grote belangstel ling. De prijzen van het tentoonstel- lingsvee lagen belangrijk boven de gewone notering. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H. Eilanden, Rotterdam. Notering van dinsdag 5 april. Andijvie 75—92: witlof IA 92—1,06, HA 78—97, IB 97—98, 1IB 79—88: spinazie I 75— 98, II 68—85; sla 10,00—19,60, kg 46 —67; radijs 15—29: prei Ia 7689. IIA 74—79, IB 71—79; uien geschild 11—17, C 23—34, D 38—39; selderij 4—7; peterselie 918; peen C 46; waspeen HA 3339; boerenkool 36 —39. Jonathan 87—94; Golden Deli cious 92—1,03, 86—95; Laxton Sup. 81—93; St. Remy 4950; Brederode 45—50. 5 aprü Engels pond 10.59110,591 Atnerik. dollar 3,77fW3,77^ Franse franc 76,86176,911 Belgische frank 7,5617A7i Zwitserse frank 88,9286,97 Zweedse kroon 72,9072,95 Duitse mark90,4290,47 Deense kroon. 54,71—54.76 Noorse kroon 52,90?,—52,95) Canada, 3.931—3,938 Italiaanse lire 60,74160,791 Oostenrijkse schilling 14,501—14.511 SOCIALISME EN DEMOCRATIE Maandblad van de Partij van de Arbeid Hektlveld 15. Amsterdam-t Abonnementen 40 per jaar, studenten 5A0 f 4.50 per halfjaar, studenten 3.50 Losse nummers X.- Nu de organisatoren! van het ko mende Polio-pupillen toernooi hun plannen meer en meer gaan uitbou wen, blijkt dat we er dit jaar een sportevenement bij krijgen van groot formaat. Er nemen vijftien verenigingen deel en in totaal dertig elftallen, onderverdeeld in poules van zes. zul len om de hoogste eer gaan strijden. De dag wordt t met een grootse vlaggenpaiamen zoekt naar nog een spectaculair slat. Hier bij wordt gedacht aan ccr. groot dagvuurwerk. Van verschillende plaatselijke be drijven werd reeds daadwerkelijke steun ontvangen, terwijl andere de ze toezegden. Het erecomité is uit gebreid met de heer A. A. de Groot.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1