mars Grote meerderheid van PvdA voor toto Debré praat de Gaulle na over Akerië Zeeland weer op weg eria naar Blankenhorn vrijgesproken n zeereis gaat altijd te vlug voorbij! Meisjes R.-k. jeugdblad prijst verbod mis in park Kleinzoon van Peugeot ontvoerd Morgen weet U alles Nederland ongerust over Duits-Deens liandelsffesprek Tandartsentekort Tachtigduizend HET VRIJE VOLK WOENSDAG 13 APRIL 1960 PAGINA 3 U leidt aan boord van mp 'n Holland-AmerikaLijn i zeekasteel zo'n vorste- lijk, volkomen zorge loos leven, dat de tijd omvliegt en U bij aan komst zult zeggen: „Jammer, dat 't nu al voorbij is!" U vaart er wèl bij Eert fanfarekorps van louter meisjes, zestig in totaal, 'leuk gekostumeerd in de kleuren van de Noorse vlag, kwam dinsdagmiddag met groot ge- blink van koper aangewandeld, tussen de bloemvakken van de Floriade. Geen apartheid op 5 mei Advertentie LM. KARLSRUHE (AFP). De West- duitse ambassadeur in Parijs, dr. Her- bert Biankcnhoorn, die door een rechtbank in Bonn was veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk, is door het federaie hooggerechtshof in Karlsruhe vrijgesproken. Hij was in eerste instantie veroor deeld wegens smaad en valse beschul digingen tegen een ambtenaar van het Westduitse Ministerie van Eco nomische Zaken, dr. Hans Strack. Hij was beschuldigd van het. doorgeven van aantijgingen dat dr. Strack steek penningen had aanvaard in verband met onderhandelingen over een han delsovereenkomst met een Egyptische firma in 1952. In die tijd had dr. Blankenhorn een belangrijke functie op het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Na de veroordeling was hij met verlof. In deze rubriek vermeldt Het Vrij* Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voorrekening van hert dit worden geciteerd. Tandheelkundige verzorging, s» werd in het verleden dikwijls gezegd, is een onverzekerbaar object. Des ondanks is de verzekering tegen de kosten van tandheelkundige hulp in het verzekeringspakket van de zie kenfondsen opgenomen en werken de ziekenfondsen bovendien met kracht mee aan een zo goed mogelijke schooltandvcrzorging. Indien echter tegenover de voortdurend stijgende behoefte een onvoldoende en nauwe- lijke toenemend aanbod blijft be staan, lijkt bet niet omogelijk dat de vraag gaat wonden gesteld of de zie kenfondsen wellicht beter doen de na voor tandheelkundige hulp uitgege ven gelden voor andere doeleinden te gaan bestemmen. Uit: 'Het Ziekenfonds' van april 1960, DEN HAAG (ANP). De Neder landse ambassadeur in Bonn heeft dinsdag tegenover de Duitse ambas sadeur ifficicel uiting gegeven aan ongerustheid in Nederland over de DuitsDeense handelsbesprekingen. Nederland vreest, dat West-Duits- iand aan Denemarken zulke grote toezeggingen zal doen, inzake het afnemen van landbouwprodukten, dat het de verplichtingen, die het op dit gebied tegenover zijn EEG- partner Nederland heeft, niet zal kunnen nakomen. Het zou, aldus heeft de Nederlandse ambassadeur de Duitse regering laten weten, voor Nederland onaanvaardbaar zijn, als West-Duitsland aan een land dat buiten de Europese Economische Gemeenschap staat, rechten en ze kerheden op lange termijn zou ge ven, die het aan Nederland ont houdt. De Nederlandse ambassadeur heeft aangedrongen op vooroverleg tussen Duitsland en Nederland, overeen komstig toet gentlemens agreement, dat enige tijd geleden tussen de EG-landen Is gesloten. Kleine meisjes en grote meisjes, in een wit bloesje, een rood en blauw geruit vestje en een rood rokje, bijna allemaal blond, uit de eeuwig zingende bossen weg gelopen onder leiding van de heer Einar Gulbrandsen, dirigent, om dat ze hadden vernomen dat Holland zo mooi is in de paasva kantie. Hasium Skoles Jentekorps, zo heet te deze liefelijke fanfare, gaat elk jaar- op tournee, gewoonlijk in de grote vakantie, ditmaal in de paasvakantie vanwege de bollenpracht en de Flo- riadepropaganda. Er zijn 460 schooi muziekkorpsen in Noorwegen met samen 16.500 leden en van die 460 is er geen zo beroemd als Hasium Skoles Jentekorps. dat werd ons verzekerd en we geloofden het graag. Van HSJ kunnen alleen muzikale en degelijk „geteste" meisjes lid wor den. In de Noorse schoolwereld is HSJ zo iets als het Nederlands elf tal in de Nederlandse sportwereld. Deze meisjes hebben al in Engeland geblazen en in Denemarken en zelfs een keer in het Circus Schumann, hoewel HSJ nog maar zeven jaar be staat. Van de 75 leden zijn er 60 naar Holland gekomen en van die 60 heeft de helft ook een cursus in volksdan sen gevolgd ter afwisseling van het muzikale programma. Ze blazen Grieg, Wagner, Sousa en volksliede ren en ze dansen polonaises en Noor se dansen. Maandag gaven ze een concert in de Keukenhof, dinsdag in de Flora- hoy, op het terrein bij de hoofdin gang van de Floriade en 's avonds in de Noorse Zeemanskerk. Vandaag treden ze in Wassenaar en in Bos koop op; donderdag en vrijdag heb ben. ze vrij en zaterdag reizen ze naar Noorwegen terug. We vonden Hasium Skoles Jente korps mooi om te zien en mooi om te horen, ''s Middags bij de hoofdin gang stroomdehet publiek van alle kanten toe; er bleef zelfs vrijwel geen ruimte om te dansen over. En aangezien van elke tien Floriadebe- zoekers minstens drie of vier een ca mera bij zich hebben, zijn de Has- lumse meisjes een paar honderd of misschien wel een paar duizend keer gefotografeerd. (Van een onzer verslaggevers) De commissaris van politie te Zaan dam heeft afwijzend beschik op een verzoek van eendantal rooms- katholieken, op 5 mei een mis het In 't Veldpark te mogen op dragen. Onder de kop Ecu wijs besluit" rca. geert het Zaandamse r.-k. Jeuga- orgaan De Blaasbalg als volgt op. deze afwijzing1 „De commissaris zal zich terecht- hebben laten leiden door hetgeen in de Grondwet, ook voor ons ka-, tholieken, dringend is voorgeschre- ven. Foor ons is er echter nog een andere reden om deze afwijzing toe te juichen. De 5e mei is een natio nale feestdag. Op deze dag Pf31 het ons katholieken niet, een de monstratie van apartheid te geven. Naar buiten treden is demonstratie. Dit te doen op een dag, waarop wij met alle andere bevolkingsgroepen samen de bevrijding gedenken, J» niet juist." j- (Van onze Parijse correspondent) Gistermiddag is in hel park van St.-Cïoud een der kinderen van de automobielfabrikant Peugeot ont voerd, een jongen van vier jaar die Eric heet. De gouvernante en de chauffeur stonden een ogenblik met elkaar te praten, toen plotseling een man verscheen en er met het kind vandoor ging. De chauffeur en de gouvernante liepen de man onmid dellijk achterna, maar het was al te laat. Op het grasveld van St.-Cloud is een brief gevonden, waarin een los prijs van vijftig miljoen franks wordt gevraagd. Hetzelfde bedrag is gister avond en vanmorgen genoemd in twee telefoongesprekken tusen onbe kenden en dé familie Peugeot. Advertentie IJvI. Ais u dit leest, zijn naar schatting al tachtigduizend doorlopende toe gangskaarten tien gulden verkocht. Dat het er voor de zestiende april honderdduizend zullen worden, lijkt twijfelachtig, maar de Floriade heeft dan in elk geval een zeer groot aan tal abonnees gekregen. Het Floriadebestuur heeft besloten de termijn niet te verlengen. Vrijdag vijftien aprii is het dus de laatete dag van de tientjes, daarna kost een doorlopend toegangsbewijs vijftien gulden.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2