•jf De Telegraaf maakt mr. Arendsen Hein ten onrechte zwart Vragen over ontsla» van topclirecteur Zeeuwse burgemeesters Minister: beleid is niet tekortgeschoten Juicht de lente KMA wordt vierjarig Moet u horen! HBMOntplooiing in N.-G nea niet mogelijk mars 1 IK9NÏ MrW Ex-directeur Groot Batelaar Straf (15 jaar) aan oucl-SS er kwi j tgesclioï den Binnen floriade Kievitseieren nu laten liggen Prins opent nieuwe Esso- raffinaclerij T rein gri j pt auto op overweg HET VRIJE VOLK DONDERDAG 14 APRIL 1960 PAGINA 3 i Ds. Hugo van Dalen weer voor de klas (Van een onzer verslaggevers) 'Ik had ernstige en principiële bezwaren tegen de organisa torische opzet en heb, toen aan die bezwaren niet voldoende werd tegemoetgekomen, bij het Leger des Heils mijn ontslag ingediend,' aldus de heer H. Hofman, die sedert 1 maart van dit jaar niet meer als directeur is verbonden aan de inrichting Groot Batelaar te Lunteren. De lente juicht nog niet erg uitbundig in de natuur, maar ivcl in de Energiehal en de Ahoy'-hal. Daar is een paradijs aangericht met de allermooiste tropische planten en sierhees ters van Aalsmeerse, Boskoop- se en buitenlandse kwekers. Wc hebben het gezien en reeds ver bleekt onze herinnering aan het Bollenfeest. Fantastisch is het. Ons rubriekje kan zoveel pracht in een keer niet ver ia erken; we verwijzen u dus :ia.ar foto's en verslag elders in deze krant. Springstaartjes 14 april 1945. Britse troepen vechten zich steeds verder Arnhem binnen en veroveren de stad. De Ca nadezen bereiken de buiten wijken van Apeldoorn. In het noorden rukken zij op naar Winschoten en vallen zij Gro ningen binnen, waar Duitse mariniers lelie tegenstand bieden. ~zJ J Het bestuur van de Stichting Waterloopkundig Laboratorium te Delft, heeft aan prof. J. Th. Thijsse, op zijn verzoek eervol ontheffing verleend uit zijn functie van directeur van het Waterloopkundig Laboratorium. Prof. Thijsse is sinds de op richting in 1927, belast geweest met de leiding van het labora torium. Johannes Theodoor Thijsse, de zoon van de bekende bioloog en natuurbeschrijver Jac. P. Thijsse, werd in 1893 in Amsterdam ge boren. Hij studeerde aan de tech nische hogeschool te Delft en ging al vroeg „in bet water". Als hoofdingenieur bij de Zuiderzee werken, hoogleraar, leider van het waterloopkundig laborato rium en sinds 1933 met de titel van directeur daarvan, werd hij bekend als de nationale water man". Thijsse was niet slechts een bekwaam ingenieur en een be gaafd docent maar men leerde hem tevens kennen als de man van de grote visie. Op zijn kaart kwamen de grote afsluitingen voor en het Deltaplan is voor een belangrijk deel de verwezenlij king van een van zijn vele denk beelden. Ds \V. S. Hugo van Dalen uit Oostburg in Zecuws-Vlaanderen, die zijn warme symphatie voor de Sowjet Unie nooit onder stoelen of kerkban ken heeft gestoken, mag weer gods dienstonderwijs aande openbare lage re school geven. Indertijd werd hem de toegang tot de school geweigerd, nadat er moei lijkheden waren gerezen doordat ds Van Dalen een reis naar Rusland had gemaakt De Visitatoren-generaal van de Ne derlandse Hervormde Kerk hebben B. en W. van Oostburg nu meegedeeld, dat zi.i met langer bezwaar hebben te gen het geven van godsdienstlessen door ds Hugo van Dalen op de open bare schooi Van dit vertrek Is alweer met de nodige ophef melding gemaakt dooi het dagblad De Telegraaf, dat de eerste geneesheer van Groot Batelaar mr. G. W. Arendsen Hein (die in september a.s. de inrichting verlaat) tot zondebok heeft gekozen en alsnog tracht te suggereren dat het Indertijd met de zogenaamde affaire-Meulcnbelt gelijk heeft gehad. (Dit artsen echtpaar werkte op Groot Batelaar en zou voornamelijk door boos toe doen van mr. Arendsen Hein ten onrechte krankzinnig zijn verklaard). De heer Hofman deelde ons mede, dat hij weliswaar op het stuk van de bevoegdheden de verhouding tus sen hem en mr. Arendsen Hein an ders geregeld had willen zien, maar dat deze statutair was vastgelegd en dat de eerste geneesheer nooit de grenzen van zyn functie te buiten was gegaan. Verschillen van mening over het werk, ook de medische be handeling, hadden zich wel eens voorgedaan, maar de heer Hofman stelde met nadruk vast, dat hij geen medicus is en zich dus in zijn oor deel de nodige beperkingen moet op leggen. De Telegraaf laat de heer Hofman zeggen dat hij vjjf jaar 'in een hel' heeft geleefd. De heer Hofman ver telde ons, dat hij was opgebeld door een Telegraaf-joumalist die zelf op een gegeven moment vroeg: 'Dus u hebt ais 't ware al die tijd m een hol geleefd?' De heer Hofman had daar op nogmaals uitgelegd, dat het voort gezette werken onder arbeidsverhou dingen waartegen je bepaalde be zwaren hebt natuurlijk niet prettig is. Het woord hei had hij niet ge bruikt. 'Men zet alles op aiies om gelijk te krijgen en wil daarom de heei Arendsen Hein overal de schuld var geven. Daar ben ik het volstrekt niet Advertentie LM. De heer P. Hartog U(t Leersum is vanmorgen op weg naar Arnhem, in de bocht bij Eist tgem. Amerongen) met zijn auto verongelukt. Zijn mede passagier de heer A. Wagemaker. eveneens uit Leersum, is zwaar ge wond opgenomen in een. ziekenhuis te Veenendaal. De heer Hartog kwam "door onbekende oorzaak in botsing met een auto die uit de richting Rhe- nen kwam. De fractievoorzitter van de ARP in de raad van Apeldoorn, de heer J. Westhoff. heeft het college van bur gemeester en wethouders schriftelijke vragen gesteld over het heengaan van ir. K. H. Tusenius, De heer Tusenius heeft B. en IV. gevraagd hem ontslag te verlenen, nadat hij een half jaar „directeur met bijzon dere opdrachten" van de gemeente is geweest. De heer Tusenius zag geen heil meer in deze functie. De heer Westhoff vraagt het col lege o.a.: Hoe luidde de advertentie, waarin sollicitanten werden opgeroepen voor het bezetten van deze functie? Heeft de heer Tusenius met uw college voor en'of na zijn benoeming de hem op te dragen werkzaamheden doorgesproken, op grond waarvan hij deze benoeming aanvaardde en is hem bij zijn in dienst treden een juiste taakomschrijving ter hand ge steld? Volgens de persberichten is er van de functie van deze directeur niet veel terechtgekomen en is het zijn overtuiging, dat deze functie in Apel doorn met nodig is. Heeft de heer Tusenius uw college van zijn over tuiging in kennis gesteld? Zo ja, op welk tijdstip? Wat waren zijn argu menten? Hoe heeft toen uw college hierop gereageerd? In de raadsvergadering van 15 ja nuari 1959 kon uw voorstel tot het creëren van deze functie maar nau welijks de vereiste meerderheid De- halen. Zelfs bij de voorstemmers waren nog wel bezwaren. Had de uit slag van deze stemming voor uw col lege geen aanleiding moeten z(jn tot nadere bezinning? Is het nu nog de overtuiging van uw college, dat handhaving van deze functie nood zakelijk is? Bij koninklijk besluit is een vrij heidsstraf van 15 jaar kwijtgeschol den aan de 36-jarige oud-SS'er J. M. De man is thans Duitser: toen hij bij verstek werd veroordeeld was Ixij Nederlander. Omstreeks half maart meldde hij zich m een dronken bui bij de marechaussee te Kerkrade met de woorden: „Suit me maar op. ik heb nog 15 jaar te goed." Na een ruzie' met zijn echtgenote in Würselen bij Aken had hij ver getelheid gezocht m de drank, en was de grens overgestoken. Op last van de officier van Justitie te Assen werd hy toen weer over de grens gezet, omdat zijn in april 1959 inge diend gratieverzoek nog in behande ling was. (Van een onzer verslaggevers) In Zuid-Holland mogen sedert 12 april geen kievitseieren meer worden geraapt. Wettelijk sluit de termijn pas op 20 aprii, maar de provincies kunnen een afzonderlijke datum vaststellen en deze is voor Zuid-Hol land acht dagen eerder bepaald. Dit om misverstanden weg te nemen. (Van een onzer verslaggevers) Minister Toxopeus van Bin nenlandse Zaken is niet van mening dat het beleid inzake burgemeestersbenoemingen in Zeeland tekortgeschoten is. In antwoord op vragen van liet Tweede Kamerlid Scbeps (p.v.d.a.) zegt de minister dat de geschorste burgemeesters van Axel en Oostburg aanvankelijk hun functie op bevre digende wijze vervulden. De klachten omtrent hun particuliere levenswan del dateren van de laatste jaren. Ook de moeilijkheden in de krmg van het gemeentebestuur van Ooster- land, welks burgemeester m februari na een verlof van een jaar weer te rugkeerde, dateren pas van de laat ste jaren Wat betreft de huidje moei lijkheden in de raad van Oos- terland, waarvan vijf leden na de terugkeer van burgemeester Laurense bedankten, meent de minis ter dat niet van onbestuurbaarheid kan worden gesproken daar inmiddels vier nieuwe raadsleden hun benoe* tning hebben aangenomen. De nieuwe raadsleden van Ops* terland behoren zoals reeds eerder werd geme.d. alle tot de SGP. De kandidaten van de CHU, de PvdA en ce VVD bedankten allen voor hun benoeming red. HVV). De minister deelt verder mee dat hij geen reden heeft aan te nemen dat zijn toenmalige ambtgenoot on volledige inlichtingen zou hebben ont vangen toen de drie bovengenoemde burgemeesters ter benoeming werden vooiged ragen. Over de tegenstellingen tussen raad en burgemeester van Goes zegt de minister dat de door de raad inge stelde onderzoekcommissie nog geen rapport heeft uitgebracht. In deze zaak wacht de minister een advies van de commissaris der Koningin m Zeeland af. Ondertussen is nu eindelijk ook de afdeling Bodem in het paviljoen Rotterdam gereedgekomen. Allerlei grondkwesties worden daar grondig uit de doeken gedaan. Nederland be staat uit nog meer grondsoorten en -varièteiten dan u al op school hebt geleerd. Uit de leerschool van de spade komen bovendien schedels en horens of geweien van grote dieren die hier in de IJstyd hebben geleefd: de steppenwisent, het rendier, de eland en het reuzenhert. Voorts edelgesteenten die in ver lichte vitrines liggen te flonkeren, fossielen van planten uit de Steen- kooltyd, larven en kevers. Door een microscoop kunt u kijken naar 25.009 springstaartjes en mijtjes aie op een halve vierk. incter bosioof leven. De in sok ten verzameling is niet volledig, gelukkig maar, want het zou u vele dagen hebben gekost om alle soorten te bekijken. Alleen in Nederland komen er al 39.000' ver schillende voor. ..Weest stille en luistert, deze plant eet", staat bij een plantaardige in zending. Een radio-isotoop geeft met knappende geluidjes te kennen, dat de plant bezig is voedingsstoffen 1 op te nemen. De Flonademol, die een grazig modderheuveltje met glazen wanden bewoont en zich bij ons bezoek schuil hield, biykt een hardloper te zijn. Hij loopt nog harder dan een rat, hoorden we een opgetogen bezoeker beweren, maar dat moet wei wat overdreven zijn. Deze rauw gehakt etende mol heet- j te eerst Jimmy. Naar het oordeel van deskundigen kan het dier beter Jet- i ty heten; het is een wijfje, ja, het zou zelfs een aanstaande mollemoe- der zijn. Nu, dat kan. Volgens het stan daardwerk De zoogdieren van Neder land, worden jonge mollen gewoon lijk in mei of juni geboren. Ze zijn dan niet veel groter dan een hoon, maar na twee maanden gaan ze al de wijde (onder) wereld in om zon der moeders hulp voedsel te zoeken. (Van onze parlementsredactie) De opleiding aan de Kon. Militaire Academie tot beroepsofficier wordt met een jaar verlengd lot vier jaar. In het vierde studiejaar worden de cadetten, met de rang van cadet vaandrig, gedetacheerd b(j verschil lende krügsmachtonderdelen. Het nieuwe leerplan wordt ingevoerd met ingang van het komende studiejaar. Het officiersexanieii wordt nu na het vierde studiejaar afgenomen. De daarna tot tv eede luitenant benoem de cadetten van de genie, de ver bindingsdienst en de technische dienst zullen, al dan niet aanslui tend op de KMA. nog een voortge zette opleiding volgen. De jaarlijkse tegemoetkoming in de kosten, voor iedere leerling 500, zal niet ver schuldigd zijn voor het vierde studie jaar. Het cadettenzakgeld wordt ver dubbeld tot 14 per week voor het eerste jaar, 17.50 per week voor het tv, eede en 21 per week voor het derde jaar. In het vierde jaar krijgt de cadet de vaandrigswedde. (Van een onzer verslaggevers) Prins Bernhard zal donderdag 12 mei de nieuwe Esso-raffina- derij in het Botlekgebied officieel in bedrijf stellen. In precies twee jaar werden daar tientallen sneeuwwitte olietanks op getrokken, een aantal kraakinstal laties gebouwd en kantoren, maga zijnen en nevenfabrieken opgetrok ken. De bouw vergde een investering van ruim 200 miljoen gulden. Intussen is reeds het besluit ge nomen. om de raffinaderij sterk uit te breiden. De plannen zijn uitgewerkt en ten dele goedge keurd voor de bouw van een smeer - oliefabriek en van een chemische industrie. Deze uitbreiding zal een kapitaals investering noodzakelijk maken van vele tientallen miljoenen. Het Franse commissariaat voor kernenergie heeft woensdag bekend gemaakt dat wordt overwogen een terrein op Corsica te gebruiken voor ondergrondse kernontploffing. Canadese verkenningsafdelingen die via het van vijanden gezuiverde Zwolle en langs Meppel heen door Heerenveen trekken, bereiken Has- kerdijken, halverwege Heerenveen en Akkrum. Het Duitse verzet in het Roerge bied stort langzaam m elkaar. De ge allieerden hebben er a! meer dan 100.000 gevangenen ge-naakt. Zij ar resteren von Papen. De Amerikanen staan op tien kilometer van Leipzig. In Amsterdam worden acht poli tieke gevangenen nabij Roozenoord aan de Amstc-ldijk door de Duitsers gefusilleerd. De centrale keukens kunnen ge volg van het uitvallen van C' tnsche stroom nog slechts om an dere dag voedsel uitreiken. (Van onze soc -econ. red.) De Hollandse Beton Maatschappij, een maatschappij met grote internationale spreiding van haar werkzaamheden, heeft kritiek op de omstandigheden waaronder haar vestiging in Nieuw-Guinea moet werken. Voor de met veel moeite daar opgebouwde organisatie was ook dit jaar te weinig werk beschikbaar. Indien in deze situatie geen ver andering komt, zal het niet mogelijk zijn het door de HBM geschool de iokale personeel blijvend aan het bedrijf te binden. De directie zegt in het jaarverslag over 1959, dat het ontbreken van een on* kehngsplan op economisch en i el gebied, zoals dat in vrijwel a. -.erontwikkelde gebieden is op- gc maakt dat zonder veel ze kerheid moet worden gewerkt. (In middels is door staatssecretaris Bot bij de debatten m de Tweede Kamer een dergelijk plan voor de komende tien jaren aangekondigd - red. HWi. A. den Doolaard geeft via Radio Oranje het volgende sombere beeld van de bittere ellende in het westen van het land. 'Het leven in bezet Nederland wordt steeds ondraaglijker. Nu de Duitseis vrijwel geheel van hun eigen land zyn afgesneden, hangen ze meer dan ooit de beest uit ten koste van de weerloze en uitgehongerde Neder landse bevolking. De terreur groeit met de dag. Elke man, die zich op straat begeeft, loopt het risico te worden gegrepen en weggevoerd. Ge durende de laatste dagen zijn er reeds jongens van vijftien jaar en mannen van boven de zestig gearres teerd. In een Amsterdamse kerk liggen de lijken van 1300 tot 1500 mensen opgestapeld. Men heeft geen gelegen heid om ze te begraven, want trans portmiddelen en kisten ontbreken. De ziekenhuizen kunnen de men sen niet meer helpen. Er is geen stroom en geen gas en men beschikt niet meer over verbandmiddelen en medicamenten. Reeds sedert geruime t(jd worden operaties verricht zon der verdoving. Ongeveer veertig percent van de Amsterdamse bevolking lijdt onder een luizeirv Alles is vervuild. Er is geen zeep teer en men vreest da gelijks liet uitbreken van epidenueen In Afrika werden de bestaande belangen tn Ghana en Nieuw-Guinea uitgebreid. Een moeilijkheid is hier, dat de Nederlandse ondernemingen m tegenstelling met andere buiten landse bedrijven geen financiële steun van hun eigen regering krij gen bij de financiering van projec ten, waarvoor in deze landen zelf nog onvoldoende geld beschikbaar is. In Nederland leidde de gunstige con junctuur tot een vergroting"van de omzet. Het prijsniveau bleef echter blijkens het jaarverslag gedrukt. In 1959 werd een iets lagere winst i1.8 miljoen) behaald dan in het voorafgaande jaar. De verdeeibare winst ad 1.332.000 was echier als gevolg van lagere reserveringen ruim 200.000 hoger. Aandeelhouders ont vangen over het vergrote kapitaal een onveranderd dividend van 14 percent. Kinderen uit Parijs en uit Roesselare (Belgie) hebben we bezig gezien met een nieuwe raoe. die ook ai naar Zeemvsch- Vlaanderen schijnt te zijn over gewaaid. Als materiaal dient, het kleurige omhulsel van elektrische geleidingsdraden; de resultaten zijn vooral halssnoeren en arm banden. Een Nederlandse fabriek van grammofoonplaten heeft brood m deze opvolger van de hoelahoep gezien. Henk Franke, dirigent van het kinderkoor De Leidse Sleu teltjes, vond het ook wel iets en sindsdien is „scobido" 20 ge noemd naar het brabbelwoordje „scoubidou" m een chanson van Sacha Distel zich via dit koor tje ook als een olievlek aan het uitbreiden over Leiden en verder. Natuurlijk hebben de Sleutel tjes op staande voet een plaatje met twee scobidoaedjes gemaakt. Op een daarvan zingt Jenny Ro- da met hen mee. ..Als dit een rage wordt, dan wordt het een nuttige rage," zegt Henk Franke, en hij kan het als onderwijzer weten. Als musicus heeft hij het in elk geval uitgebuit, en wie weet brengt hel hem ook als za kenman nog iets op (.Van een onzer verslaggevers) Op een met knipperlichten bevei ligde overweg te Nieuwersluis in de spoorbaan Utrecht-Amsterdam is donderdagmorgen om kwart over 9 voordeden. Beide sporen raakten ver- De chauffeur had nog juist op tijd een personenauto gegrepen door de sneltrein Maastricht-Amsterdam, de wagen kunnen verlaten, zodat zich geen persoonlijke ongelukken sperd, waardoor de treinvci ng vrij aanzienlijk was. Enkele treinen voor richting Dti'echt werden via Hilversum geleid. Om 10 uur was de baan weer vry. In het privezwembad van het klooster De broeders van Huybergen te Huijbergen is woensdagmiddag broeder Herman verdronken. Ver moedelijk is h(j door de kou bevan gen en uitgegleden. Hij kon niet zwemmen. Broeder Herman heette m de wereld H. Stevens. Hi) is afkom stig uit Deume en 45 jaar oud. Ze heet Chawa Aronson, ze komt uit Israè! en ze is een heel mooi meisje. Ze heeft sluik zwart haar dat scherp afsteekt tegen de wat matte tint van een fijn-besneden gezichtje. Maar de mond en de zeer op vallende ironische twinkeling in haar ogen verraden een scherpte van geest en een ver rassend snelle humor, die geen enkele twijfel laten: dit is een overrompelende persoonlijk heid. Ze werkt bij de Israëlische radio, bij Kol Israël, en ze be geleidde als gast van de KLM de 15-jarige Danny Kahana, die een Nederlandse prijsvraag won, naar ons land. De kleine Danny, die hier een feestelüke week doorbracht, is allang weer terug, maar Chawa Aron son blijft nog wat rondhangen in Europa. Gisteren sloot ze In Hilver sum haar eerste reportage over Nederland af, die straks via haar eigen jeugdprogramma door de kinderen in Israël be luisterd zal worden. De Russische gedelegeerde op de conferentie, van Afrikaanse en Aziati sche lander m Conakry heeft mee gedeeld dat Cinoesjtsjow waarschijn lijk in het bezin van de herfst een bezoek aan Guinea zal brengen. Die reportage begint aldus: 'Goedenavond! Vandaag ga ik jullie vertellen van een 350 jaar oude soep, van de TV in de achttiende eeuw, van een vierdaagse lange wandeling over de bodem van de zee. van houten schooltassen, van ste- reofonie, van hi-fi muziek uit de zeventiende eeuw en nog veel. veel meer, want- er is in Holland niets nieuws onder de zon. Zeg niet: natuurlijk niet, want er is immers te Holland bijna geen zon. Generaliseren Is altijd verkeerd.' Toen ik lachend opkeek, zag Ik dat ze me spottend aankeek. 'Je zult het niet geloven.' zei ze, 'maar Ik voel me hier thuis. De werkster begon vanmorgen over haar griep en als je waar ook ter wereld over ziekte gaat praten, voel je je overal thuis.' Vier dagen voor haar vertrek uit Israë! heette ze nog Chawa Traub: een 23-jang meisje, oorspronkelijk afkomstig uit Saarbrücken in '35 nam Ik mijn ouders mee naar Is- raël...'). Ze trouwde met de Rus Aronson en vertrok ver volgens prompt naar Neder land. 'Hij huilde er een beetje om. maar ik heb gezegd dat hij daar wel mee kon ophou den, want ik zou toch gaan!' Ze ziet en vindt dingen in dit land, die wij niei zien of vinden. Ze legt ze vast In haar aantekeningen en zal ze ge bruiken voor een van haar ra dioprogramma's voor 'De Stem van Israël'. Begin mei vertrekt se naar Engeland. 'Om de Engelsen te bestuderen.' Dan naar Frank rijk. 'Om de Fransen te bestu deren.' Ten slotte naar Zagreb in Zuidslavië. 'Nee..., om uit te rusten bij een goeie vrien din, een vroom katholiek meisje dat bijna met een or thodoxe jood getrouwd was. Ze deed 't niet, want haar vader stierf en ze wilde haar moeder niet alleen laten.' Ze spreekt al enkele voor treffelijke volzinnen Neder lands. Bij voorbeeld: 'Dat heb ik niet gesnapt!' Ik maakte haar een compliment. 'Je spreekt al vloeiend Neder lands!' Weer die spotlichtjes in haar ogen: 'Geen wonder, met al dat water hier!' Annie M. G. Schmidt heeft eens een verruk kelijk liedje geschreven, dat ze noemde 'Mijn eigen krant'. In die krant zou ze eigenlijk alleen maar de prettige dingen uit dit leven willen vermelden, de 'gewone' kleine vreugdes die ons soms zo intens gelukkig kunnen maken. Zo'n intens gelukkig mens ontmoette ik deze week in Jel- !e de Vries, nog meer bekend geworden door VARA's 'Wilde Vaart"*cn 'Week uit. week in' en zijn gastheerschap in NCRV's TV-programma 'Scher zo'. Eindelijk, na achttien jaar smartelijk wachten, hebben •lelie en z'n vrouw een echt eigen huis. Een bungalow aan de bosrand van Ermeio. 'met 700 vierkante meter voor ons alleen, vol met dennen en ber ken en ik weet 't nu precies, want ik heb me hierover laten voorlichten: dennen onder scheiden zich van berken door hun witte schors oh, zei ik 't verkeerd, nou, dan is 't an dersom.' Voor het eerst in z'n leven heeft Jelie de Vries 's nachts 1 kunnen doorwerken, stil medi terend aan z'n piano. 'Die ver rukkelijke rust na dat boven huis in Haarlem, je weet niet hoe je 't hebt!' Vindt u dat geen berichtje waard? ïk wel. Ik sta niet meer alleen in mijn diepe verering voor de 'Harlmger Cou rant'. Een lezer stuurde mij een knipsel toe, 'geknipt uit uw lijfblad': 'De 18-jarige Ria T. en de 20-jarige Henk de V. fietsten onder Kimswerd ro mantisch naast elkaar. Toen Henk een zoentje wilde stelen, kwamen ze belden in het water terecht, wat een voldoende af koeling bleek te zijn Mijn mede-vereerder voegt hieraan toe: 'Grote Pier, die tn Kimswerd woonde, vocht beter dan Henk v rij d e. WILLY LEVXE

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2