M. Groeneweg ontvangt zilveren eremedaille waIdojaxi Schiebroek wint het duel op Hollandiaan-terrein door 1-0-nederlaag Monster-judotoernooi van SCS Schiedam Alleen Excelsior met winst uit bekerronde Nederlaag voor SAW na matige duel Alle dagen vlees op tafel 'Met Pasen iets nieuws slagzin van Scotnlus ROOT'S 64.65.0 (3 lijnen) Duitse gasten bij CJMV'ers Paasvlucliten zijn geslaagd Operaconcert in Schiedam Er zi|n flessen en FLESSEN he4-m, de SFC weert zich Ti jclrit op de Terbregseweg van 'Schiedam* Bromfietsers vallen in berm Voor damtitel: 2 finalisten nu bekend PPSC aan kop in eerste klas Drie brommers in botsing Auto vliegt uit de bocht tijdens 'rijles' ONI viert 45e verjaardag Wedvlucht van De Postduif GSS verliest promotiestri jd Eieren missen bij botsing paasbestemming Hagenaars gaan naar buis met eerste prijs Atleten zetten nieuwe seizoen slecht in DHC ontvangt niet 2500maar 4500 cadeau Motorrijders bij botsing gewond. Meisje onder auto bij oversteken Brandje in scbuur aan Spoorsingel Engels vlootbezoek Manus Groeneweg, baas bij de Excelsior Metaalbuizenfabrie- ken te Schiedam, heeft zaterdagmorgen uit handen van bur gemeester JW. Peek de eremedaille in zilver behorende bil d orde van Oranje-Nassau ontvangen. giHiiiiHtuiiuiiifnniiiirHmniiifit'iüiiinwuniniuiinnniiiuatiiiiiiiiiL Esso Gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig, butaangas. Heus met Esso bent u beter uit. Vakkundige voorlichting en vol ledige service doorervaren depot houders. (Van onze sportredactie) VDL promoveert dit seizoen nog niet naar de tweede klasse amateurs van de KNVB. Dit als gevolg van de 1O-nederlaag die maandagmiddag, op het Hollandiaanveld, in de beslissings wedstrijd tegen Schiebroek, werd geleden. Na 90 minuten spelen waren de clubs nog even ver als bij het beginsignaal, zodat een verlenging met twee maal 7'/2 minuut noodzakelijk was om tot een beslissing te komen. Schiebroek scoorde in de tiende minuut van deze verlenging het winnende doelpunt. Aanvallend VDL De eerste ronde van de KNVB-beker is voor de Schiedamse clubs met uitzondering van Excelsior '20, DHS en SFC op verlies uitgedraaid. Onze tweedeklasser kreeg Ursus als tegenstander en de roodwitten hebben kranig partij gegeven. Woensdag gehaktdag Puur vleesgehakt met zakje zout en krulden 250 gram gekookte (ook met knoflook) Donderdag 500 gram doorregen lappen 150 gr; boterhamworst bij 1.45 worst 0.49 spek- f 1.39 0.39 keurslagerijen infiHiiiiijiHifiiiiiiiuifiiBiiiiiHtfimitiiijiiiiiiiiiiniiiiiujiiitiiiujiijinin Advertentie l_M. Op de eerste paasdag waren de leden van dc Schiedamse CJV mei relc belangstellende gemeenteleden 's avonds in de Betheikerk in Schle- dsm-zuid om daar de door de Fede ratie van de Schiedamse CJV belegde sang- en muziekdienst te houden. Het was een avond die aan haar doel beantwoordde. Er werd heel wei- ni? gesproken. De avond werd geopend door de voorzitter der Schiedamse CJV, de heer W. F, de Wolff. Het programma werd afgewisseld door het ten gehore brengen van de muziek, gebracht door het „Pos&u- nenchor" van de Vlaardingse CJV en het Bazuinenkoor uit Nagen-Haspen en Oberhausen van de Duitse CJMV. Het geheel werd afgewisseld door koorzane door het CJV-meisjeskoor o.l v. de'heer J L v. d. Kruit, decla matie van Piet Plaisier en orgelspel door Aad van der Hoeven. De aan- wezizen hadden hun aandeel in het zinven van de aangegeven liederen. Vóór deze korte samenkomst was door de Schiedamse CJV een brood maaltijd gehouden in het- Wijklokaal van de Betheikerk. terwijl na de dienst deze eerste paasdag ais feest dag gesloten werd met een gezellig spri in genoemde zaal. Dat de Duitse CJMV-vrienden niet alleen op hun hoorns konden blazen, bleek wel uit de prachtige liederen die zij nog hebben gezongen Ir. het Wijklokaal.. De CJV in Schiedam kan terug zien op een goed geslaagde avond. Ondanks het koude weer zijn de door de diverse plaatselijke postdui venverenigingen georganiseerde paas vlucliten een volledig succes gewor den. Er vielen ook ditmaal weer hon derden eieren te verdienen en dit maakte de vluchten voor het gehele gezin van de deelnemer juist bijzon der aantrekkelijk. De vereniging 'de Vrijheid' (Ned. eierenvlucht vanuit Breda, een af stand groot 43 km. Aldaar om 11.30 gelost bereikten de vogels vanwege de matige noordenwind geen hogere snelheid dan 60 km per uur. De eerste duif arriveerde om 12.15 uur op het hok van zijn eigenaar, C. Santboer. Tweede werd W. Holt huis en derde J. Benningshot Er wa ren 300 duiven ingezet terwijl de 75 prijzen in twintig minuten verdiend werden. De vereniging de Snelvliegers' vloog vanuit Zevenbergen (37 km). Hier stonden 67 duiven in het con cours: 1 H. Tjade, 2 A. Rietveld. 3 W. Egging. De prijzen werden hier in 15 minuten verdiend. Manus werkt nu al 45 jaar bij Excelsior en alleen a! daarom was het de burgemeester een groot ple ?'eQr O™ toe te spreken. Hij bracht hulde, niet alleen aan Groe neweg, maar aan de hele generatie die Schiedam van een achtergeble ven stad tot een bloeiende gemeente heeft gemaakt. Zij heeft zich veel moeite moeten getroosten om de in dustrie en de sociale omstandigheden op te werken tot wat zij nu zijn. vooral Manus heeft net moeilijk gehad; hij begon als lasser, die niet de alleroudste methodes te werk moest gaan. Met aile nieuwe ver beteringen heeft Groeneweg even zo vele malen zijn manier van werken moeten omsenakeien. Veei lof Kreeg tiroeneweg toege zwaaid van de oua-presiaent-direc- teur, ae heer J. ïsamoergen, aie spe ciaal voor deze tiuiaigmg uit Den Haag was overgenomen. Groeneweg was in de oorlogsjaren een grote steun voor de directie en hij meici er 1Q ae moenijnste perioae de moed Qij de arbeiders in. Hij is als kleine jongen bij Excel sior gekomen en Heeft zich unaanks zijn druKke werkzaamheden nog kunnen bekwamen in zyn grote lief- nebbenj, de sterrenkunde, boven alen ontmoette litj ex' zijn scnoof- vnena jan van Katwijk, nu pro- dusnecnei by Excelsior, die hy ge- oruikte ais uitsyic om. ae andere jongens uit de ouurt te houden wan neer rnj naar zijn meisje, nu zijn vrouw, toeging. De neer o.arwijk bood Groeneweg het caaeau aan van de medewerkers van net oearyz. Het was een iraaie radio-picK-up-set waarop Manus zyn scnat aan grammoioonpiaten kan spelen. Onder auspiciën van de Schiedam se Katholieke Kring geeft het Rot terdams Operakoor onder leiding van Piet Struij/c donderdagavond in het Passage-theater een groot operacon cert. Hieraan werken ongeveer 150 zangers en zangeressen mee. Solisten zijn Nino Adami en Ge rard Groot- Adami is een Italiaanse tenor, die ai verscheidene malen in Nederland is opgetreden. Gerard Groot (bas) is verbonden geweest aan de Nederlandse Opera en is nu geën gageerd door de Duitse Opera te MUnchen. Bovendien zingt hij gast rollen bij de Koninklijke Vlaamse Opera te Antwerpen. De pianisten Bram Boelee en Kees Steinroth zorgen aan de vleugels voor de begeleiding. Het programma vermeldt fragmen ten uit bekende opera's van Nabuceo en de Barbier van Bagdad tot Porgy and Bess. Advertentie LM. iff 'i De wielervereniging Schiedam heeft maandag een tijdrit gehouden op de Terbregseweg te Rotterdam. De uitslagen zijn: A-klasse, 45 km; 1. H. v. Schie 1.14.565 2. Dikkenboer 1.15,175. B-klasse,36 km: 1. Kranenburg 3.05,14 2. Muilwijk 1.13,37. Junioren, '27 km: 1. D. Mosterd, 2. D. Valk, 3. Th. Cino. B-juniorcn, 9 km:l. H. Schafthui zen. 2. P. Schafthuizen. Op de Breeweg te Vlaardingen taakte zondagavond een bromfiets in de berm, waardoor de berijder en zijn duopassagier Sfwamen te vallen. Het wen de 17-jarige P. M. en de even eens 17-jarige P. v, B.. beiden uit Vlaardingen. Zij iiepen lichte ver wondingen op. zich kranig geweerd en derdeklasser DHS een 2—2 gelijk snel afgedwon gen. Na vijftien minuten scoorde Bosman, die eerst verdediging en doelman omspeelde. Dezelfde speler wist voor de rust SFC met 20 de leiding te geven. Na de rust opende DHS een fel of fensief. dat resulteerde in eer. doel punt van midvoor Zeeman. Korte tijd later maakte invaller Wolthuis de ge lijkmaker. Ofschoon de aanvallen van SFC ook in deze helft niet van gevaar ontbloot waren én de keeper ver scheidene malen zijn talenten moest tonen, leidde dit niet tot resultaten. SFC versloeg FSV Pretoria 3 met 6—1. „Met Pasen iets nieuws" was de slagzin van de bekende Schie damse sociëteit Scotulus voor de feestavond, die eerste paasdag in Musis Sacrum werd gegeven. Er werd gedanst op de muziek van de Blue Rythm Stars; op deze avond versterkt met René Tirion, vibra foon. Voor het eerst is Scopulus experimentele cabaretgroep Karam- bowl opgetreden, welke geheel bestond uit eigen leden. Ook de tekst en de liedjes waren door de leden geschreven. De ruim 3500 toeschouwers de supporters zaten als haringen in een ton op de tribune tegen elkaar ge plakt hebben geen beste wedstrijd voorgeschoteld gekregen. Misschien waren het de zenuwen die de spelers parten speelden, maar vaak werd ook gebrek aan techniek gedemonstreerd. Overigens waren beide clubs in het veld wel tegen elkaar opgewassen, Schiebroek bleek in Kools een ro buuste spil tc bezitten, die menige VDL-aanval tot staan bracht, ter wijl VDL-linksback Bevaart een goede partij speelde. Jammer was het dat doelman Groenendaal in de tweede helft van de wedstrijd eniger mate geblesseerd raakte. Misschien Allereerst werd er een Spaans liedje gezongen door Tini Woort: ze werd op de gitaar begeleid door Joop Heinsbroek. Bijzonder leuk was het volgende programmapunt: De Departementen. Piet Kleiss al;, minister van Econo mische Zaken, Mertin Diiemans als minister van Justitie en, Jule Diie mans als minister van Defensie hiel den respectievelijk een „redevoering" over de schrootaffaire, de walletjes en dé dienstplicht.. Hierna werd door Anneke Balm en Corrie Sens een liedje gezongen over „pubertaienten". Tot. slot werd er een „Ode aan Schiedam" .voorgedra gen door Corrie Sens, die de ziekge- j Otterloo 1-1 worden Mieke Bakkes op het aller laatste 'loment moest vervangen. Door de voorzit'er, de heer H. Arenz, werd aan de medewerkers an het cabaret een prachtige bos bloe men aangeboden. Een bijzóndere ver rassing was het bezoek van de paas haas, die aan iedereen heerlijke lon- danteintjes uitdeelde. Het slotstuk van de avond was het optreden van de zeer goed spelende Skiffle Groep Joop en Henk Heinsbroek. Niet minder dan 280 judoka's van 21 scholen hamen deel aan het door Reinier Huisker op tweede paasdag georganiseerde monster judotoernooi. Het nam dan ook vele uren in beslag voordat de finalisten van de drie gewichtsklassen bij de verschillende banden bekend waren. Donderdagavond werd. bij dam. club ..Schiedam": om het kampioen schap ya?ï., Schiedam gespeeld. De uitslagen luiden: L. VrijlandJ. C. Onink 1—1;J. de. Wilde— C. W. Sleeuwenhoek 20; A. van Otterloo C. Meerendonk 20; J. C. Onink G. Baatsen 2—0; j. de Wilde—A. v. Reeds twee finalisten zijn nu be kend: de heren Van Otterloo en De Wilde. Uitslagen van de bordenwedstry- d.en: J. van StraatTh. Vrijland 11. C. SchouwenburgM. J. Goed hart 20; C. den HartogF. Rade maker 0—2. Door met 1O te zegevieren over .medegegadigde Barendrecht gaat in de eerste klas zaterdagmiddag van de afdeling PPSC alleen aan de kop. Reeds na drie minuten viel het enige en voor onze stadgenoten be slissende doelpunt. Bij een schermut seling voor de Barcndreeht-veste schoot midvoor Liebeek in eerste in stantie de ba! hard tegen het lichaam van zijn rechtsbinnen Donkersloot, die het leder zijn aanvalsleider on middellijk weer voor de voeten plaatste, zodat diens tweede schot nu werkeiyk doei trof. Op het rijwielpad van de Mr. L. A. Kesperweg te Vlaardingen stopte maandagmiddag de 13-jarige fietser N. v. d. B. niet geheel aan de kant van het rijwielpad, waardoor drie bromfietsers met hem en met elkaar in botsing kwamen. Het liep vrij goed af, op enkele builen en schram men na. terwijl enige bromfietsen schade opliepen. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLEi: Je bent te jong. 7 on 9.15 uur (a.l.). PASSAGEKop op, borst vooruit. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen stedelijk MUSEUM: tekeningen en gouaches van H. M. van der Spoel; Kunstwerken en voorwerpen be- trefrendc het verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu seum, 10—17 Uur. Diversen: CHR. SOC. BELANGEN: N'CGOV. filmprogramma, 14 cn 20 uur. WOENSDAG bioscopen: MONOPOLE; Je bent te jong. v 7 en 9.15 uur (a.l.). "AïSAGE: Kop op, borst; vooruit, 2 cn 3.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tekeningen en gouaches van H. M. van der Spoel; kunstwerken en voorwerpen be treffende het verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu seum, io17 uur. Diversen: VOLKSGEEOUwjaarvergadering In stituut voor Arbeidersontwikkeling. uur. WIJKCENTRUM. Contactavond Coop. des. 20 uur. arcade: filmvoorstelling gymn.ver Excelsior, 14.30 uur. •?5; Soc- 3ELANGEN: filmmlddag •.JCSO. 14.00 uur lezing L&édub ■-ch.edam. 20 uur. HQ+W&W&&&M&&+QQQ4&+9+ de-avond", Met een zwaar beschadigde perso nenauto kwam gisteravond de 22- jarlge fabrieksarbeider M. uit Deift op de hoek van de Rotterdamseweg- SfUnbouwstraat eindelijk tegen een halte van de bus tot stilstand. De jongeman was bezig onder toe zicht van ae 21-jarige verkoopster D. uit Den Hoorn zich de eerste begin selen van de rijvaardigheid eigen te maken, maar vloog op bovengenoem de hoek uit de bocht. De chauffeur botste tegen een be stelauto en raakte de macht over zijn voertuig kwijt. Vervolgens zwenkte hy naai' links de stoep op, ramde in het voorbygaan een boompje en kwam met zwaar gehavende auto tegen het haltebord tot stilstand. De inzittenden liepen geen verwondin- gen op. Ter gelegenheid van zijn 45-jarig bestaan geeft het Schiedamse man- dollnegezelschap ONI op woensdag 27 april een jubileumuitvoering in ge bouw Arcade aan de Lange Haven, aanvang half acht. Aan het pro gramma werkt mee de ONI-bailet- groep onder leiding van mevr. Stey- nen. Het trio Hakkert zorgt voor de begeleiding. Na de pauze wordt een toneelstuk opgevoerd. Het is een spannend spel in één bedrijf, getiteld „zy kwam in Dat veel finalisten weinig voor elkaar onder deden bleek uit het feit, dat de scheidsrechters vaak de win naar aan moesten wijzen. Een uit zondering was echter de Dordtenaar Van Antwerpen die by de oranje- banden de Schiedammer Buitenman met. een vierde sutemi op de mat deed belanden om vervolgens by de finale van de groene banden Van de Linde een schitterende schouderworp toe te dienen. Een nieuw en opvallend gezicht was bij de zwarte banden ongetwijfeld de Eindhovenaar Van Es. Weliswaar moest h(j by de middengewichten de eer aan Van der Plas laten, maar in bet zwaargewicht nam hy revanche door dezelfde tegenstander na ver lenging uit te schakelen; een pres tatie, waarmee hij tot in de finale doordrorig. Zijn tegenstander was hierin de Hagenaar De Lange, die het zovei gebracht had doordat hij met heup- worpen zowel Van de Vlugt, Zeist, als In 't Veld uitschakelde. Tijdens deze finale vielen De Lange en Van Es afwisselend aan, maar geen van de judoka's slaagde erin een half of heel punt te scoren. De scheidsrech ter wees ten slotte De Lange als over winnaar aan. Uitslagen: Gele banden lichtge wicht: Wildt, Vlaardingen, wint op beslissing van Ambachtsheer, Gor- kum. Oranje banden lichtgewicht: Boes- schoten, SCS, wint met tweede been worp van Van Tol, Rapmund. Oranje banden zwaargewicht: Van Antwerpen, Dordrecht wint me* vierde sutemi van Buitenman. Schie dam. Groene banden middengewicht: Keeman, Eindhoven wint van Snip Polanen met opgave. Blauwe banden midden ge wicht: Schippers, Dordrecht wint op beslis sing van Wapenaar, Vlaardingen. Bruine banden middengewicht: Van de Hoek. Amsterdam wint met schouderworp van Warmerdam, Hil versum. Zwarte banden middengewicht: Van der Plas wint op beslissing van Ritmeester. Dordrecht. Zwarte banden zwaargewicht: De Lange. Den Haag wint van Van Es, Eindhoven, op beslissing. SCV De Postduif te Schiedam heeft dit weekeinde een wedvlucht gehou den vanuit Helmond (afstand 94 km). Er namen 441 duiven aan deel. De eerste tien pryswinnaars waren 1 C. Verlinde, 2 W. Kerkhof, 3 J. de Waard, 4 A. Brouns. 5 H. Blonde, 6 en 7 J. Doejaaren, 8 F. Koppenhagen, 9 J. van Leeuwen en Schmnpf, 10 H. v. d. Kant en Breur. De duiven werden gelost om half acht. De eerste duif arriveerde om 8.44.16 en de laatste om 8.55.31. Voor de prijswinnaars waren duizend eieren beschikbaar gesteld. De sprong naar de eerste klasse van de afdeling Rotterdam, zaterdag middag, werd in de vorm van de pro- motiewedstryd tegen Vlaardingen door kampioen GSS grandioos ge mist. Het werd 30 in het voordeel van de Vlaardtngers, wier verjongde ploeg te machtig bleek en boven dien goalgetter Putters volledig wist uit te schakelen. De Gustomannen bedienden zich maar al te vaak van de buitenspelval doch konden hier mede niet verhinderen dat de be zoekers driemaal het Schiedamse net j meisje naar het wisten te vinden. 1 Gasthuis gebracht. Op de hoek van de Westerstraat- Graswinkelstraat te Delft zijn zater dagmiddag een personenauto en een motorrijder met duopassagier op el kaar gereden. De beide motorberij- ders werden respectievelijk met een linker kaakbeenfractuur, schaafwon den en een hoofdwond naar het Gasthuis vervoerd. Het ongeluk gebeurde, toen de 31- jarige motorrijder H. v. Z. geen voor rang verleende aan de automobilist C.de K. uit Delft. De aanrijding kwam zo hard aan, dat v. Z. en de 27-jarige duopassagier De B. van de motor werden geslingerd. De duo- passagier De B. kon na behandeling het Gasthuis verlaten. H. v. Z. is opgenomen. De voertuigen werden zwaar beschadigd. Honderden eieren hebben zaterdag hun paasbestemming gemist, toen zij op de hoek van de Buitenwatersloot Krakeelpolderweg te Delft op het wegdek werden verpletterd. De ver spilling had plaats tijdens een bot sing van de 16-jarige bromfietser P. uit De Lieer en de bestelauto van de 24-jarige melkhandelaar Z. uit Pijnaekei'. heeft Schiebroek hieraan wel het winnende doelpunt te danken. VDL profiteerde het eerst van de wind en kon daardoor regelmatig tot de aanval over gaan. Er werd echter te weinig geschoten. Alleen Kap pro beerde het zo nu en dan eens en in de 20e minuut had doelman Lenders dan ook veel moeite een fel schot van hem te stoppen. Tien minuten later kreeg De Graaf van Schiebroek een mooie kans, doch hij schoot te hoog. Enkele minuten voor de rast kreeg VDL-midvoor Van Gijzen de bal vrij voor doe! na een pass van Kap. Hij passeerde doel man Leuters, doch spil Kools kon nog redden. Ook na de rust bleef VDL gesta dig in de aanval. Uit een vrye trap, wegens obstructie van Rieken, schoot Kap over doel. Daarna ontstond er een misverstand voor het Rotter damse doel. Kap kreeg gelegenheid in te koppen, maar Lenters kon het gevaar keren. Weer kwam VDL terug en kreeg Jans een vrije trap te nemen. Len ters miste de bal, doch v. d. Vaart, die hierdoor een kans kreeg, wist geen raad met de bal. Na dit Maassluise offensief kwam Schiebroek meer aan bod. EnlrtV hoekschoppen leverden gevaar op, doch IJsselstein en Bevaart konden steeds ingrypen. Zo verstreek de speeltyd zonder dat er gedoelpunt was. In de verlenging probeerde TOL de beslissing In de eerste 7)i minuut, met wind mee, te forceren. Dit lukte de Maassluise club niet. Wei echter aan Schiebroek, in de tiende minuut, met een treller van Van Millïgen, nadat de geblesseerde Groenendaal eerst een fel schot van De Graaf had gestopt, maar de bal niet in be zit kon houden (01). De Schiebroekse supporters storm den daarna het veld op om hun fa vorieten op de schouders te nemen. Het voetbaltoernooi voor bankper soneel is gewonnen door het elftal van Heldring en Pierson uit Den Haag Als tweede eindigde Hudig en Co. uit Rotterdam. R. Mees en Zonen, Vlaar dingen bezette de derde plaats- en R. Mees en Zonen uit Den Haag sloot de rij. Het toumooi werd vrijdag ver speeld op het complex van de Vlaar dingse voetbalvereniging .Zwaluwen" aan de Kethelweg. Er heerste gedu rende de wedstrijden een sportieve en gezellige sfeer. De heer Bakhuis heeft na afloop de prijzen uitgereikt, Hy maakte be kend dat het volgende jaar gestreden zal -worden in Den Haag. De winnaar van dit toernooi. Heldring enPierson, zal clan als gastheer fungeren. De uitslagen zijn: R. Mees en Zonen (Vlaardingen) Hudig en Co, 41; R. Mees en Zo nen (Den Haag)Heldring en Pier- son 0—6; Hudig en Co.—R. Mees en Zonen (Den Haag) 30; Heldring en PiersonR. Mees en Zonen (Vlaar dingen 1—0; R. Mees en Zonen (Den Haag)R. Mees en Zonen (Vlaardin- dem 31; Heldring en Pierson Hudig en Co. 00, Eindstand: I. Heldring en Pierson 5 p.: 2. Hudig en Co. 3 p.; 3. R. Mees en Zonen (Vlaardingen) 2 p.; 4. R. Mees en Zonen (Den Haag) 2 p. Het Nederlands atletiekseizoen op de baan is tweede paasdag In Den Haag ingezet met nationale wed- strUden waarop slechts zeer matig# prestaties werden geleverd. Slechts de junior Plet van de Knik uit Delft zou met zijn worp van 15,88 meter een nieuw Nederlands juniorrecord hebben gevestigd als de kogel niet 250 gram te licht zou zijn geweest. Nannie Haase won moeizaam de 200 meter in 25,6 seconde en op dit nummer was slechts verheugend, dat 800 meter loopster Gerds Kraan in 26 seconden tweede werd en daar door toonde op de sprint sterk voor uit te zijn gegaan. De 110 meter horden was in 16.2 sec. voor Krijr n (Hilversum) vóór Peter Ncderlu-nd <17.S> die volko men uit balans over de meeste hor den wankelde. Bij. nameting bleek, dat enkele horden niet op de juiste plaats in de baan stonden. (Van een onzer verslaggevers) Op de Gordelweg te Rotterdam is zatea-dagmiddag de zesjarige Gijsber- je Wolf uit de Hoeksestraat by het versteken aangereden door een per sonenauto. Het kind werrt door de auto een eind weggeslingerd. Met vermoedelijk een bekkenbreuk is het Sint-Franciscus Excelsior meende met deze vierde klasser korte metten te kunnen ma ken. maar moest uiteindelijk nog al- geven om baas in eigen huis te blijven, te meer daar de bezoekers, door van een ongelukkige terugspeel bal te profiteren, zelfs al vrij spoedig een voorsprong wisten te nemen. Midvoor Zuiderwijk benutte" een van de drie opgelegde kansen welke hij kreeg om de partyen weer op ge lijke voet te brengen, terwjjl Van Oers uit een strafschop voor een zwartwitte voorsprong zorgdroeg. Het was opnieuw Zuiderwijk die voor 31 zorgde waarna doelman Van Veen door een ba! niet klcmvast te vangen Ursus toestond met 3—2 te gaan theedrinken. In de tweede helft oefende Excelsior een zware druk uit op het doel van de gasten hetgeen in een vierde treffer resul teerde opnieuw gescoord door Zui- -erwyk, die hiermee een hattrick op zijn naam bracht. Een puntenverdeling was het re sultaat by het reffen tussen derde klasser DHS en vierdeklasser SFC. Door Bosman kwamen de blauw zwarten aan een 20-voorsprong die zij echter in de tweede helft aan het sterk opdringend DHS moesten prys- geven. Zeeman en Wolthuis waren de makers van de twee doelpunten maar later moest de DHS-doelman toch meermalen zy'n talenten tonen om SFC verder scoren te beletten. DRZ verloor kansloos van RFC Hier werd het 51 in het voordeel van de Rotterdammers. SVDPW deed het nog slechter want met 60 werd by CKC verloren. In een spannende, maar op laag peil staande wedstrijd, is Rig- tersbleek erin geslaagd om met 21 van SVV te winnen. De mid- denilnie van de Enschedëers bracht er deze middag al heel weinig van terecht, door geen enkele bal te plaatsen. Bovendien was de opstelling van Rensen als middenvoor geen goede greep, zodat de SW-verdediging meestal alle gelegenheid kreeg om in te grijpen. In een schuur aan de Spoorsingel te Vlaardingen ontstond zaterdag middag brand, die door de bewoners met een slang op de waterleiding werd geblust. Het nagloeien van een vergasser Is de vermoedelijke oor zaak. In de schuur gingen enige meet instrumenten door het vuur verlo ren. De brandweer was gealarmeerd, maar behoefde geen dienst te doen. Zoals wy reeds zaterdag meldden, heelt de Delftse Industriële Kring (waarin de voornaamste Delftse in dustriële ondernemingen zijn ver tegenwoordigd) besloten 'aan de Delftse voetbal- en atletiekvereniging DHC een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van de overgang naar de nieuwe accommodatie aan de Bras serskade In het jaar waarin deze ver eniging haar gouden jubileum viert. De gift zal bestaan uit 0.50 per werknemer. Dit komt neer op onge veer 4.500. Een zetfout is er oor zaak van dat wij zaterdag meldden dat deze bijdrage ongeveer 2.500 zou zijn. Met de gift heeft de Delftse in dustrie uiting willen geven aan haar waardering voor datgene, wat DHC heeft gedaan voor het scheppen van verantwoorde recreatiemogelijkheden ten behoeve van actieve sportbeoefe naren en van een groot deel van het voetbaimtnnend publiek, werkzaam in de Delftse ondernemingen. Van de zijde van DHC vernemen wij: Het bestuur van de.Deiftse voet bal- en atletiekvereniging DHC is de Delftse Industriële Kring bijzon der erkentelijk voor het genomen initiatief en voor de motivering van de hooggewaardeerde geste. Het geschenk zal worden gebruikt als een bijdrage in de kosten van een geluidsinstallatie in het nieuwe sta dion. Echter niet in de vierde minuut, toen de bal uit een hoekschop prach tig voor het doel werd geplaatst, keeper Tap misgreep en linksbuiten Schepers in kon koppen. SVV kwam hierna steeds meer in de aanval, maar al was het spel vaak uitstekend, het ging over teveel schijven, waardoor de Bleek "-de fensie steeds weer redding kon bren gen. Rechtblnnen Van Pelt schoot van dichtbij nog naast en ook links half Van Elderen kon de goede richting niet vinden. Toch werd het na 22 minuten ge lijk, toen Van Pelt en Valk door een dekkingsfout van de „Blcek"-vcrde- diging alleen voor Wigger kwamen cn Valk het vonnis voltrok. Kort voor de rust viel Trooster uit. waarvoor Vrielink inviel en goed doorzetten van deze invaller bracht vyf minuten na de rust de stand op 2—1. Hij was namelijk net iets vlug ger dan linksback Schenk en de uit zijn doel gekomen Tap. waarna zijn schot net binnen de paal belandde. SVV was hierna volkomen van de kaart, maar zelfs de gemakkelijkste ballen werden 'door de Rigtersbleek- aanvallers gemist. En uit al die mis sers kreeg SVV weer zoveel moed, dat in het laatste kwartier nog tal rijke gevaarlijke situaties voor het „Bleek"-doel ontstonden. Daar stond echter meestal het gehele elftal te verdedigen, zodat er geen doorkomen aan was, terwijl de enkele schoten op doel door de goed keepende Wig ger werden gestopt. Advertentie I.M. In verband met olleladen zal de Engelse patrouilleboot Brave Borde rer twee operationele bezoeken bren gen aan Hoek van Holland. Het eerste bezoek zal plaatsvinden van 1819 april, het tweede bezoek van 2728 april. Het schip staat onder bevel van de lieutenant commander (luitenant ter zee der eerste klasse) D. Lambert, Er zijn 3 officieren en 16 schepelin gen aan boord. Ï-WIG Mgr. Xnlenslaan Rjfi Broersveld 139

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1