Feest in Vlaardingen Slechts één partij komt boven 100 Jeugdgemeenteraad voor subsidiëring kerkbouw Maar tegenstand van de zijde van Arjos Schenkingen in 1959 aan de gemeente Lam pionoptocht start in de Marconistraat SW winnaar plaatselijke derby (2-1) Driebanden groot biljart PvdA-vrouwen komen bijeen Papieractie in postkantoor... Ouderavond van VCJC-Seliiedam Sparta wint van Schiedam WF kiest een nieuw bestuur PPSC omzeilt bi j Heinenoord moeilijke klip Jongens nemen geld weg van boodschappen Martini t met 5- cloor VDL verslagen ANKB adviseert zaterdag open chiedammers <mderelkaar Expositie „Vrijheid" in Stedelijk Museum Exposi tie Vrijh eid in Stedelijk Museum Schiedamse Boys in promolieslrijd Brandje op terrein van Hermes-DVS Esperanto-agendo Overschiesestraat wordt afgesloten Burgerlijke Stand (Van een onzer verslaggevers) Op donderdag 8 april 1920 belegden enige korpsleden in het politieposthuis aan de Schiedamse Koemarkt een vergadering met het doel een politiesportvereniging op te richten. Oud hoofdinspecteur J. H. van Veen gaf een uiteenzetting van het grote nut van de sportbeoefening en het resultaat was, dat de Schiedamse Politie Sportvereniging werd opgericht. Dat is nu dus veertig jaar geleden. Ter gelegenheid van dit jubileum worden op maandag 30 en dinsdag 31 mei politiesportdagen gehouden in Vlaardingen. Op 30 mei z)jn er zwemwedstrijden in het Kolpabad en daarna schieten in de v.m, b.l.o.-school aan de Zomerstraat. Beperkt Opheffing (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse jeugdgemeenteraad heeft maandagavond druk gediscussieerd over een voorstel tot het verlenen, van subsidie voor de bouw van kerken of bezinningscentra. Het voorstel, dat verdedigd werd door de lieer P. C. T ij s s e n (Nieuwe Koers) stuitte op heftige tegenstand bij de heer J. Sonneveld (Arjos). Deze gaf als zijn mening, dat de over heid zijn onderdanen niet mag dwingen tot meebetalen aan voorzieningen voor instellingen waarvoor men geen sympathie gevoelt. Als uitvloeisel van een aanvaarden van het voorstel, voorzag hij, dat het niet voorkomen zou kunnen worden, dat zelfs anti christelijke instellingen steun zouden krijgen. Het geld voor kerkbouw moet door offervaardigheid bijeen worden gebracht, verklaarde hij. Niet via de dwang der belastingen, want geld voor subsidies komt immers uit de belastingpot. Ingewikkeld De opstelplaats voor de lampionoptocht voor kinderen op vrijdag 29 april is de Marconistraat en eventueel nog het ver lengde gedeelte naar de Rotterdamsedijk. Het aanmeldings- punt is op de hoek van de Galvanistraat en de Zwammerdam- singel. Hier moeten zich alle individueel deelnemende kinde ren, vereniglgen en groepen vervoegen. VRIJE VOLK DINSDAG 28 APRIL 1960 Sportvereniging van Schiedamse politie 40 jaar oud Pe belangrijkste sportgebeurtenis sen vinden echter op 31 mei piaats. Op sportpark De Vijfsluizen worden dan atletiekwedstrijden, een volley bal- en een voetbaltoernooi gehou den. Dit zal zelfs een Internationale Met belangstelling lees ik steeds de contactorganen, die onze verenigin gen in stand houden ten behoeve van leden en belangstellenden. De dames en heren van de redacties laten me graag weten, wat er in hun vereni ging omgaat, want er dwarrelt maandelijks een flinke stapel van de ze geschriftjes op de deurmat neer. Hoe verschillend doel en streven van de vereniging ook mogen zijn, in vrijwel elk orgaan kan je een kreet om kopij aantreffen. Het komt er doorgaans op neer, dat één man of vrouw het hele blad volschrijft en moet smeken om wat medewerking van de andere leden, die doorgaans wel wat willen lezen, maar zelf de pen liever niet op papier brengen. Het verraste me dus uiel een beetje, toen ik, bladarend in Contact, het ■maandblad van de Schiedamse CJV's en a/delingen, een berichtje tegen kwam, waarin de redactie zich ver ontschuldigt, omdat niet alle kopij geplaatst kon worden. Een. gunstig teken van activiteit m de organisatie, vind ik. ontmoeting worden, want tot de deelnemers behoort de Leuvense Politie Sportkring uit België. Verder komen naar Vlaardingen de Politie Sportvereniging uit Ber gen op Zoom, de Hilversumse Politie Sportvereniging, de Amsterdamse Politie Sport- "en Gymnastiekvereni ging, de Delftse Politie Sportvereni ging, de Vlaardingse Politie Sport vereniging, de Rijkspolitie te water (zuid) en uiteraard de Schiedamse Politie Sportvereniging. Na de prijsuitreiking is er een gezamenlijke maaltijd m de sport hal van De Vfjfsluizen. Vervolgens kr(igen de politiesportlul en hun dames in dezelfde hal een feeste lijk programma aangeboden, dat onder leiding staat van Rudi Car rel!. Dit wordt besloten met een bal waaraan het dansorkest van de Ma rinierskapel der Koninklijke Marine meewerkt onder leiding van de heer J. Geuzenbroek. Tussen half vijf en half zes is er gelegenheid om het bestuur te felici teren. De bestuursleden recipiëren in de bestuurskamer van het sportpark. DINSDAG Bioscopen: MONO POLK. Song of Scheherazade. 2. 7 en 9.15 uur la.!.). PASSAGE: Sapphire..,, het meisje uit de Tuiip Bar, 2 en 8,15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tekeningen en gouaches van H. M. ran der Spoel: kunstwerken en voorwerpen be treffende het verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu seum, 10—17 uur. Diversen: VOLKSGEBOUW. IvAO, lezing over ruimtevaart, 8 uur. CHR. SOC. BELANGEN. Vergadering Chr. Bedr.groepen Centrale, 8 uur. Jaarvergadering Ora et Labors, 8 uur. Vergadering „Voormalig Ver zet", S uur. IRENE. Ouderavond Ned. Herv. Kerk, wijk VI, t uur. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Song of Scheherazade. 2. 7 en 9.15 "uur (a.l,). PASSAGE: Sapphire... het meisje uit de Tulip Bar. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tekeningen en gouaches van H. M. tan der Spoel: kunstwerken en voorwerpen be treffende bet verleden van Schie dam en eigen bezit van het mu seum, 10—37 uur. Diversen WIJKCENTRUM. Alg. Fotokring Schiedam, 8.15 uur. AMSTELBRON. Contacterend Coop. DE3. 8 uur. MUSIS SACRUM., Ontspanningsver. Vegla, feestavond. 3 uur. GEREF. JEUGDHUIS. Ned. Chr. Vrouwenbond. lezing. 8 uur. é^WGRIS DOELJZ. opening Clutenba 7.30 uur. i ARCADE: Feestavond mandolinever. OKI, 3 uur. WIJKCENTRUM. Wijkavond Gerei. 1 Kerk, a uur. 1 ROTTERDAMSE BIOSCOPEN I *RKNA: Up tn arms laj.), 2, 7 en 8.30 uur. CAPITOL: De ondergang van de Mary Deare (14 Jri- 2, 7 en B.15 uur. Donderdag 7 en 9.30 uur: The Desperate Hours (14 jr). CENTRAAL: Een mesje in dulzeno ïrtD 114 ID- 2> 7 en 9.15 uur CINEAC (Bijenkorf)Journaal van 9 tot 24 uur, CINEAC (Beursgebouw) En eeuwig zuigen de bosseu (14 Jr). 8.30, 11.30, 150. 350, 5.30. 7.30 en 9.30 uur. COLOSSEUM: Hercules en de Konin gin van Lydie (14 jr) donderdag. Schandaal In orrento (a.l,), 2, 7 en 8.15 uur. HARMONIE: De ijzeren sheriff (14 jr). vrijdag t/tn maandag: dlnsdas t/tn donderdag: I want to live ut jr). 2. 7 en 9.(5 uur. LUMIERE: (suddenly (ast summer 2-,s- 7 «tl 9.30 uur LUXOR; Rlfifi onder de vrouwen 2, 7 en 9.30 uur. METRO The big circus (aj.) 2, 7 tl) 9.15 uur MONOPOLE (Schiedam): vrijdag C/m zondag: Four guns to the Border 114 jri; maadag t/m woensdag Song of the Scheherazade (aJ.j. 2. i en 8.15 uur: donderdag 8 uur Dans om het noodlot (14 Jr). PASSAGE- Sapphire, het meisje uit de Tulip Bar (14 Jr), 2 en 8.15 uur Donderdag geen filmvoorstelling "IINSE3: Rlfifi onder de vrouwen U8 jr); donderdag- Casino de Pa ris (a.l.), 2.15, 7 en 9.30 uur. REX: Slavenjagers van Afrika (14 Jrj ponderdag; Spaanse drlfteti (IS )r) 2. 7 eu 9.15 uur. THALIA: De kinderrechter (14 In. 2_-'5. 7 en 9.30 uur. VENSTER- Kapers op de kust (14 Jr). 2. 7 en 9,15 uur. VICTORIA: Aan de Rlvléra (14 Jr) Donderdag: Hij die sterven moet (14 jr). 2 en S uur. Woensdag 2 uur: De Sneeuwkoningin (a.l.). De Schiedamse Politie Sportver eniging had aanvankelijk een be trekkelijk beperkte opvatting van sport. In de Jaren 1924 tot 192S be oefende men alleen voetbal en zwem men. Van 1928 tot 1932 werd er wei nig aan actieve sportbeoefening ge daan. De jaarlijkse feestavonden vormden de voornaamste activiteit. In 1S33 werden vele jongeren lid en er kwam weer wat meer leven in de vereniging. Een aantal leden deed mee aan de vierdaagse, atletiek stond op het programma en leverde suc cessen op en ook de schutters deden van zich spreken. Een bloeiend bestaan leidde de vereniging dus toen er plannen wer den gemaakt voor de viering van het twintigjarig bestaan. Het feest ging echter niet door, want de oor log haalde een streep door de reke ning. Tot 1942 traden enkele leden dei- vereniging nog op bescheiden wijze naar buiten. De SPSV werd toen echter verplicht ondergebracht m de Kameraadschapsbond en dat zmde geen der leden. Op de algemene ledenvergadering van 2 april 1942 besloot men dan ook tot ontbinding van de vereniging. Men slaagde erin de bescheiden veilig onder te brengen. En alle sportbeoefening in verenigingsver band lag stil. Een zware slag trof de politie- sportliedei) in 1944. Op 22 juli wer den twaalf leden van de vereniging door de bezetter gearresteerd. Geen van hen keerde terug. Na de bevrijding werd de vereni ging weer opgericht (3 augustus '45) en de sportbeoefening werd al spoe dig weer krachtig ter hand geno men. Sindsdien zijn er veel succes sen geboekt, zodat er alle reden is om feest te vieren. (Van onze sportredactie) In een vinnig en aantrekkelijke uedstrjjd is SVV" uit de vriendschap pelijke plaatselijke derby tegen twee deklasser Excclsior'20 als overwin naar te voorschijn gekomen. Het werd 21 in het voordeel van de rood-groenen die met enkele Invallers aantraden. Ook Excelsior experimenteerde met enkele spelers, zo stond Heesbeen weer onder de palen. Hij mag op een uitstekende wedstrijd terugzien. Het vlotte in de Excelsior-aanval vrij behoorlek. Vooral Zuiderwijk was actief en toonde zich een uitstekend spelverdeler. Reeds na vijf minuten u ist hij zijn ploeg een 10-voor- sprong te bezorgen. Nadat van Meeteren de stand weer gelijk had gemaakt, deponeerde de blonde aanvalsleider achterwaarts het leder voor de tweede maal in het SVV-doel maar dit, doelpunt werd door de arbiter afgekeurd. In de tweede helft bezorgde van Pelt SVV een 21-voorsprong. In deze stand kwam geen verandering meer. Wel was v. d. Ven dicht aan een treffer toe maar, gevaarlijk door gedrongen. werd hij door enkele ver dedigers bijna onder de grasmat ge werkt. Van de zes zaterdagavond gespeelde partijen van de Comp- titie Driebanden Groot Biljart, heeft de Rembrandtspeler Walda, zijn tegenstander Bieiksloot, in de tot nu geringst aan tal beurten van 69, geslagen. De partijen van zaterdag waren alle korter dan die van dinsdag. Slechts één partij, die van EikenbroekDe Jonge kwam boven de 100. Beide spelers zochten blijkbaar f seerde Vos zijn tegenstander <2721) De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Schiedam komt donderdagavond om acht uur bijeen in het Volksgebouw. Tuiniaan 50. Mevr. L. Elias-Papenak uit Amster dam zal een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „Kan een praktisch gebruiksvoorwerp ook mooi zijn?" Ook met-leden van de Vrouwen groep zón welkom op deze avond. Na afloop van de lezing is er een bespreking van de gewestelijke Zuid- fcollaiidse dag, die op 23 Juni m Rot terdam wordt gehouden. naar de juiste maat op de gro.e tafel waardoor het nogai dikwijls „juist" poedelen werd. Aanvankelijk was het een „krijgertje" spelen op de tellfjst. doch na de 40e beurt, toen elk 10 no teerde. ging het met het spel van de Jonge beter; in zijn 56ste beurt had deze speier met 17 caramboles en had hierna nog 19 beurten nodig om zijn 30 vol te maken. Valkesteijn bracht het wel tot 33. doch kwam er 6 te kort. Vos Valkesteijn 30 36 30 33 99 99 Tussen van Diggelen (30) een voorsprong van 5, welke voor- g.ir?,"' (36) j. b%ï eeruime mmnr (r> Ac heni-t t„r 14 urm ocneixers ISO) is net geruime sprong In de 74ste beurt tot 14 was vergroot. (2511). Hoewel de Jonge na zijn 91ste beurt (27 c) in 17 beur ten een stilstand had, slaagde Eiken broek er niet in de gehele achter stand weg te werken. In de 113e beurt had de Jonge zijn 30 carambo les bijeen, en noteerde Eikenbroek 22. De Jonge Eikenbroek 30 30 30 22 113 113 0.265 0.194 Walda had met Bieiksloot niet veel moeite. Na enkele poedels kreeg Wal da de smaak te pakken en had In zijn 44ste beurt reeds 22 caramboles, tegen Bieiksloot juist de helft 11. Hoewel Bieiksloot hierna zijn tegen speler dicht op de hielen kwam. kreeg hij toch geen kans hem te pas seren, want in de 69ste beurt had Walda zijn 30 bijéén waar tegenover Bieiksloot er 20 kon stellen. Walda Bieiksloot 30 30 30 20 0.434 0.289 ln de volgende partij kon Valke steijn het tegen Vos met rooien. Aan vankelijk geieek het erop. dat de Rembrandt-speler zou gaan winnen, want in zijn 31ste beurt, had hij zijn voorgift van 6 reeds gehee! wegge werkt. Maar hierna gingen de rollen draaien: Valkesteijn ging poedelen en Vos kreeg betere kansen, welke hij benutte. In de 120ste beurt pas- 0303 0333 en tijd gelijk opgaande strijd geweest, het geen voor Scheffers een permanente achterstand betekende. Pas in zijn 55st« beurt passeerde Scheffers zijn tegenstander (2019). Vooral ln de eindfase van de strijd ging het met het spel van Scheffers bijzonder goed en had hij in 14 beurten met 11 ca ramboles zijn 36 vol gemaakt. Scheffers v. Diggelen 36 30 36 24 75 75 0,480 0320 Ook de spelers Simons en Slobbe zorgden voor spanning onder de vele aanwezigen. Geruime tijd namen de spelers om beurten de leiding, doch na de 70ste beurt (1819) ging het minder goed bij Simons en kreeg Slobbe In zijn 84ste beurt een voor sprong van 7. (19—26). Simons gaf het echter niet op; het werd 2226, 23-27, 25—29. 26—29, doch hierna poedelden beide spelers diverse ma len achtereen en maakte Slobbe in zijn 96ste beurt zijn 30 vol. Simons kwam er 4 te kort Slobbe Simons 30 30 30 26 96 96 0312 0.270 De ontspanningsvereniging van de Schiedamse PTT heeft zaterdag avond genoten van de cabaret-revue die onder leiding van Han Bakker in Arcade werd gepresenteerd. Han Bakker babbelde de verschil lende onderdelen van het program ma vlot aan elkaar. Veel succes oogstte Wim Scholten. de bekende zanger van het levenslied, die op het laatste ogenblik was ingevallen voor Roland Wagter jr., die in het TV- programma Scherzo moest optreden. De heer A. Verlinden, voorzitter van de vereniging, vertelde, dat er in verband met het komende derde lus trum van de ontspanningsvereniging een grote oud-papieractie op touw wordt gezet, beginnend in het post kantoor Aan het geanimeerde bal, dat de avond besloot, werkten The Sound- diggers mee. De heer Tijssen, die niet tot een kerkgenootschap zei te behoren, wees erop, dat er altijd wel zaken gesubsidieerd worden, die niet de sympathie van de gehele bevolking hebben. Tot de anti-christelijke organisa ties wilde hü in elk geval niet het Humanistisch Verbond rekenen. Zou echter een anti-christelijke organisa tie belangrijk werk verrichten voor (Van een onzer verslaggevers) Uit een overzicht, dat B. en W. van Schiedam de gemeenteraad aanbieden, blijkt, dat in 1959 de volgende schenkingen aan gemeen telijke instellingen zijn aanvaard: Voor het Stedelijk Museum; Mevr. C. M. A van Swieten-Gips te 's-Gravenhage: De nalatenschap van de Schiedamse kunstenaar C. Gips Azn. en zijn vader A. P. Gips. Prof. Dr, J. Q. van Regteren Altena te Amsterdam: Drie etsen uit het atelier van G. H. Breltner: 1. Charge vau huzaren; 2. Rijdende artillerie en 3. Bouwput met heimachine. Rotaryclub SchiedamBronzen plastiek „Liggend vrouwelijk naakt" door Charlotte Baronesse van Pallandt. Heer en mevr. Dr. Ir. A. Gabol te „Kinderen opvoeden betekent hen elke dag iets meer loslaten op hun weg naar zelfstandigheid," aldus de heer J, L. van Rooij zaterdag op de ouderavond van Schiedamse VCJC in Irene. „Thuis en op school wordt het ka rakter van het kind gevormd," ver volgde de heer Van Rooij, .door de omgang met andere kinderen. De jeugdbeweging completeert, dit beeld." Welke activiteiten de VCJC in on ze stad ontplooit, hebben de ouders kunnen zien in een programma, dat gedeeltelijk een vermakelijke persi flage was op een televisie-uitzending. Er werd een maskerspel opgevoerd, met zelfgemaakte maskers, volksdan sen werden uitgevoerd en een film gaf een beeld van de VCJC in het oprichtingsjaar 1936. Een kleuren film toonde de jongste festiviteiten. Ten slotte werd een .komische ope ra" opgevoerd. Schiedam: Twee zilveren draagtekens van een Schiedams havenloods.- De heer G. A. Verweij te Schiedam: Album „Het uitzicht van de duif", bibliofiele uitgave, te Schiedam ge drukt. N. N.: Ets „Drie figuren" door Wout van Heusden. Vereniging „Vrienden van het Stedelijk Museum": Bronzen portret van de beeldhouwer Wessei Couzijn door prof. V, P. S, Esser aangeboden na een onder de burgerij gehouden inzameling ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van het Stedelijk Museum) Voor het Gemeente-Archief Mej. M. P. S. Cool, Schiedam, Stad- houdersaan 82: "Vijf op perkament geschreven 17e en 18e eeuwse ver koopakten. In 1959 zijn voorts de volgende schenkingen gedaan: „Marko Meubelen": Een elektrische wandklok voor de gem. uloschool aan de St.-Liduinastraat. De heer D. Baron, aannemer, Schiedam: Een bronzen pryzenkast, eveneens voor voornoemde school. Muys en De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf N. V. te Rotter dam: Een complete schoolradio- installatie voor de Prof. Dr. J. H. Gun- ningschool aan de Burg. Van Haaren- De burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peek, zal wijdagavond om acht uur in het Stedelijk Museum de tentoonstelling „Vrijheid" openen. Deze tentoonstelling woidt ingelicht ter gelegenheid van de vijftiende herdenking van de bevrijding. de gemeenschap, dan zag hij niet in, waarom daarvoor geen subsidie ge geven zou mogen worden. Overigens achtte hij de term anti-christelijk wel erg zwaar. Dit deed de heer Sonneveld naar een bijbeltekst grijpen. Jezus heeft gezegd, wie niet voor mij is, is tegen mij, aldus de heer Sonneveld, die daarmee dus elke niet-chrlselljke or ganisatie als anti-christelijk bestem pelde. De heer Schulze, fractiegenooi van de heer TIjsene, steunde het Arjos-iid, omdat hij kerkbouw als ecu taak voor het 'particulier initia tief' zag. Via een ingewikkelde stemmings procedure waarbij de stem van de leden voor diverse onderdelen van het vraagstuk werd gevraagd, haal de het voorstel de meerderheid. Voordien had de heer H, W. Me taal (JOKVF) zijn waardering uit gesproken voor de grote mate van wederzijds begrip, die uit het voor stel bleek. Hó wilde aan organisa ties, die bezinningscentra wensen, niets onthouden zien van hetgeen waarop zij aanspraak kunnen ma ken, aidsu zijn diplomatieke formu lering. Een voorste! tot het instellen van een koopavond, verdedigd door de lieer I. A. van Leersum JOVD) haalde een krappe meerderheid van zes tegen vijf stemmen. Aanvankelijk waren de twee socia listen icgen. Het argument van de heer Van Leersum. dat de gehuwde werkende vrouw dank zü een koop avond gemakkelijker haar inkopen zou kunnen doen. deed hen echter zwichten. De CHJG stemde ver deeld, de JOKVP-fractie was tegen. Een gewijzigd voorstel inzake de instelling van een iedeeënbus voor het gemeen tepersoneel werd zonder biedpgaande discussie aanvaard. Na afloop van de vergadering dankte voorzitter Joh. H. M. Ham (JOKVPj de heer H, w. Metaal, die wegens drukke werkzaamheden bet. raadslidmaatschap neerlegt, voor zijn veie werk ten behoeve van het Po litiek Jongerencontact. De heer Metaal betreurde het in zijn dankwoord, dat de activiteit van de jeugdgemeenteraad wat is afge nomen, 'Werk eraan.' zo riep hij de saadsieden toe, 'om de jeugdgemeen teraad tot Iets waardevols te doen groeien.' De partij, waar de grootste ver wachting voor was, die tassen van Duijl en van Soelen is tegen geval len, althans wat betreft een ver wachte spanning. Deze is er in de 83 beurten geheel niet geweest. Van Duijl begon weliswaar met poedels, doch serveerde in zijn 15e beurt een serie van 3, hierna een van 2 en in de 20ste beurt een zelfs van 8. Hier door kwam van Duijl reeds op 16, waar tegenover van Soelen er slechts 5 kon plaatsen. Het werd hlprna een gemakkelijke partij voor van Duijl. die, mede door het vele missen van van Soelen, zijn voorsprong steeds vergrootte welke ten slotte uitgroeide tot 22, want van Soelen kwam slechts tot 20 toen van Duijl zijn 42 vol had. Van Duyi 42 42 83 8 0.505 Van Soelen 36 20 83 4 0240 De voor 30 april vastgestelde par- tllen: Rembrandtde Beijer en PleinzichtEntre Nous, zullen met het oog op de viering van de ver jaardag van H.M, de Koningin, op deze datum niet plaatsvinden, doch zijn verzet naar zaterdag 7 mei. Dit afgelopen weekeind heeft alleen de"honkbalvereniging „Schiedam" benut oefenwedstrijden te spelen. Be„ eerste negental bond de strijd aan tegen Sparta 2. Schiedam 1 kwam met drie invallers uit. ondanks deze handicap wist het goed stand te h°u- dewel was het ?ParU-team gedure"- rfp rie Eehele wcaxtrUdsterKc^neVoeeu vooraf tot uiting kwam in de tech nische vaardigheid der wtyroy'' mers Voor het publiek was het een goede wedstrijd en het laank«ken_best waard, daar er zeer goede honkslagen weiden neergelegd. De ul 11i in het voordeel van Sparta hfitsre^n door het spel der dammers verdiend was. Voor Schic- scoorden V. d. Kooy. V. d. Touw, Scho| en Tettelaar. Het tweede team van Schiedam speelde ook tegen Sparta, doch nu tegen hei derde team der Rotterdam mers In deze wedstrijd kwam tot uiting, dat de Schiedam-reserves nog veel kunnen leren. De uitslag bleek hieruit ook, want Sparta 3 wist met 209 van dit Schiedamse team te winnen. De Rotterdammers waren in alle opzichten oppermachtig. SVV heeft dit weekend gebruikt om in eigen training zich voor te berei den op de volgende competitie, door zich in groten getale te bekwamen in bonklopen. honkslagen en aangooien. Dit was nog wel nodig, omdat zondag het eerste team van SVV reeds zijn eerste competitiewedstrijd moet spelen. Van vrijdag 29 april tot zondag 29 mei wordt in "het Stedelijk Museum te Schiedam de herdenkingstentoon stelling „Vrijheid" gehouden. Er zijn foto's, films, lichtbeelden, geluidenen documenten. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur en op zonda gen van 12 tot 17 uur. Op koningin nedag en in de bevrijdingsweek op 5. 6 en 7 mei ook 's avonds van 19 tot 22 uur. De toegang is vrij Saterdag heeft WF in een goed bezochte vergadering zijn nieuwe be stuur gekozen. De vergadering had een bijzonder rustig en geanimeerd verloop. De bestuursverkiezing verliep bij zonder vlot, doordat de aftredende heren verstek heten gaan. De drie voorgestelde kandidaten werden dan ook allen gekozen. De heer G. P. Schipper is met zeer grote meerderheid tot voorzitter be noemd. Daarmede nam hu de ieidmg over van de heer T. Riemeyer die 13 taar voorzitter was van WF, Zo ging een bekwaam voorzitter heen die vele jaren een stuwende en opbou wende figuur voor WF is geweest. De overige bestuursleden zijn; secr. G H. Putters, penn. Th. Schaëffer. Leden: M .C. Verhaeren tevens wed- strijdsecr.; J. Jonk tevens juniorsecr. (Van onze sportredactie» Zoals te verwachten was, heeft PPSC het zaterdagmiddag bij Hei nenoord niet zonder meer cadeau ge kregen, De gastheren verstonden hun sportieve plicht tegenover Baren- drecht op loffelijke wijze door een stugge partij voetbal weg te geven. Het is overigens jammer dat het gelijke spel, hetgeen zij PPSC wisten af te dwingen voor nabuur Baren- drecht geen nut heeft, daar deze ploeg zelf door Meiissanfc werd ge klopt. Onze stadgenoten staan nu drie punten achter op dit nu uitgespeelde Melissant en hebben zelf nog twee wedstrijden voor de boeg n.l. tegen ZWSH en ZBVH en dus de titelkans nu verder in eigen hand. Al vrij spoedig namen de gastheren een voorsprong toen doelman v. d. Gaag een afstandschot liet glippen 01. Vijf minuten voor rust slaagde Cas Groeneweg erin de partijen weer op gelijke voet te brengen. In de tweede helft had PPSC het wind- voord eeelu dadd oyloljnll é3-> voordeel. Stug verdedigend «ist Hei nenoord echter stand te houden, hierbij vaak geholpen door lat en staander. Het laatste kwartier was weer voor Heinenoord, waarbij de PPSC-verdediging nog handen vo! werk kreeg met het voorkomen van I doelpunten. Vier Schiedamse Jongens van 12 jaar zyn betrapt, terwijl ze uit bood- schappenkastjes in de trappehuizen van woningen aan de Broersvest en de Lange Singelstraat geld en lege flessen meenamen. Van de zeven gulden, het statiegeld van de flessen, die ze buit maakten, hebben de kna pen snoep gekocht. Zp kwamen in het trappenhuis door aan te bellen en terwijl een hunner om oude kranten vroeg, on derzochten de anderen de kastjes. Gisteren werden ze op heterdaaa betrapt door een bewoner. (Van onze sportredactie) Met een klein verschil heeft Schie damse Boys zich de meerdere getoond over Smeetsland. Onze stadgenoten hadden wegens het betere doeigemid-1 dagavond met te parkeren langs de Oranje mutsjes en petjes worden dan aan de deelnemers uitgereikt, als regel op vertoon van een kaartje, dat b(j aankoop tegen gereduceerde prijs van een lampion by „Het Mas ker", Broersveid 125, wordt afgegeven. Zij, die zeif een lampion hebben ver vaardigd of elders hebben gekocht, ontvangen een dergelijk kaartje by het beginpunt, mits men tijdig aan wezig is. De aanmelding daar moet uiterlijk om haifnegen zijn, liefst zo vroeg mogelijk. Lampions of andere verlichting hoeven dan nog niet te branden. On geveer tien minuten vóór het vertrek zal een signaal worden gegeven om de verliching aan te steken. Het ver trek zal zijn tussen kwart voor negen en negen uur. De route is als volgt: Marconi straat, oversteken naar de Lange Singelstraat, Singel, Emmaplem, Broersvest, welke nog eenmaal wordt rondgelopen, Hoogstraat, Korte Dam. Lange Haven even zjjde, Appelmarkt- brug. Lange Haven oneven zijde, Grlffiocnstraat, Oranjestiaat, Nieuwe Haven, St.-Liduinastraat, bij het St.- Liduinaplein ontbinding. De duur van de route zal ongeveer drie kwartier, uiterlijk een uur zun. Het verdient aanbeveling een re serve-kaars mede te nemen. Voor het eventueel vernieuwen van een klein kaarsje zal op dc Hoogstraat een korte tijd, gelegenheid worden ge geven Voortrekkers/padvinders zulien bij de opstelling behulpzaam zijn en de optocht aars weerszijden begeleiden. Het publiek wordt dringend ver zocht zich op de Lange Haven op te stellen aan de andere zjjde, dan waai de optocht langs gaat. dus van de Dam tot de Appelmarktbrug aan de zijde van Musis Sacrum, oneven num mers, en van de Appelmarktbrug af naar de Koemarkt aan de zijde van de Spaarbank, even nummers. Autobezitters wordt verzocht Vrij Voor de mooiste of meest originele zeif gemaakte lampions zijn twintig prijsjes beschikbaar gesteld. Een zelfde aantal zal worden uitgereikt aan bezitters van een te bepalen nummer, dat op dc hiervoor bedoelde kaartjes Is gedrukt. De nummers, waarop een prijsje is toegewezen, worden later bekend gemaakt. Het kaartje dus goed bewaren. Advies aan alle deelnemers: kleed je zo warm mogelijk! delde aan een gelijk spel al voldoende maar Jongenes scoorde in de vijfde minuut uit een combinatie met Bonte het enige doelpunt. De rest van de eerste helft gaf een Schiedams overwicht te zien, dat ook na de rust voortduurde, zonder dat de aanvalsiinie kans zag tot meer doelpunten te komen. Schiedamse Boys moet nu met nummer twee van de afdeling B., het Crooswijkse SCR. om een plaats ln de tweede klas kampen. Lange Haven aan de zijden, waar de optocht langs gaat. Op het terrein van Hermes-DVS is maandagmiddag brand uitgebro ken in een stapel hout. Met de ne velspuit was de brandweer lier vuur snel meester. Een -schuine staander van de tribune bleek echter gedeel telijk verkoold te zijn. Emmabloem-collecte. De op brengst van de zaterdag in Schiedam gehouden Emmabloem-collecte be draagt ƒ3.673,17. (Van onze sportredactie) Vierdeklasser Martinit is in de be kerwedstrijd door VDL met 5—1 ver slagen. Met de wind m de rug wogen de partijen nog aardig tegen elkaar op. zodat met een 11-stand thee ge dronken werd. In de tweede helft sloegen de gasten eerst goed hun slag door de verdediging van Martinit nog vier maal te passeren. Merkredon: Ia 27 an de aprilo Klubvespero Konversacia vespero ci fclno v. Glnfc, Ploegstruat 19. La sekvonton semajnor estos ia rememorvespero-vespero de niay- millt-viktimoj do ru ne kunverros. (Van een onzer verslaggevers) Naar wij van de züde van de Al gemene Nederlandse Kruideniers- bond. afdeling Schiedam vernemen, adviseert de bond de Schiedamse kruideniers om zaterdag (koninginne dag) hun zaak de gehele dag geo pend te houden. Op donderdag 5 mei wil men echter de winkels de gehele dag sluiten. De afdeling onthoudt zich van een oordeel over de wenselijkheid van sluiten op woensdagmiddag 4 mei (herdenking der gevallenen, (Van een onzer verslaggever»; De Overschiesestraat te Schiedam zal van 1 mei tot 15 juli voor alle verkeer worden afgesloten tussen de huisnummers 92 en 116. Dit in ver- band met sloopwerkzaamheden. Geboien: Martina H.. n. v. P. Mie- >o en H. M. Overwater; Cornelia d v H. Bakker en A. van Hartings- veldt; Fredenka J.. d. v, J A Hoo- gendük en F. de Gans; Barnardus H. M, z. v. B. H, Roest en A. J. Feel- ders; Hendrik, z, v. M. W. Morrn en N van Seine; Gerrtt C„ z. v C Ros- man en C. J. Ripet; Adrilana M., d. v. J. P. Veltman en A. M. Pil; Leo nard J. J„ z. v. A, Verver en J. Th. van Loosbroek; Eleanora N. M. v, M. G. Hendriks en M, B, A, Roo- Johannes, z. v. H. Koning en E. Maltha: Wilhelmus M.. z. v A T J. M, Heeze en A. van der Knaap: Liauma H. d v. C. J. Vetmeulen en M- W. Schoenmakers: Christine M. d. v. H. B Sandermk en C .1 v. uammeren; Diana. d. v. H. R c Smies en J. C. E. Spijkerman; Hele na. ds. v. L. Frenaö en J, M v. Luijn; Albertus J.. z. v J a J Nieuwehout en J. Q. e. Vissers;" Mariene A., d. v. J. Sterk en J, A E Vranken; Theodora M. L., d v A J* i !an dingen en J. L, Bokhorst;' vr' d' v' i' W' He'nsbroek en P. M. de Kaper; Raimond, z. v. J G Jongeneei en T, M. van Diggelen- Josephus J. A, M„ z. v, j s J M Haring en M. G. A. de Gier: Marlonj d. v. G Rerwig en A, C. Bol; Ellen. 3' "erw>S et» A. C. Bos; Ieren. <1- v. H B. CSlot en T. Brand. Overleden; H. \v, M. Huivenaar wed., van W. F. Clemens, 73 jr

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1