Regen van evenementen besproeit Ylaar dingen Feest in vrijwel alle delen van de stad Honderden Sch iedammers actief op koninginnedag Vooral voor jeugd was er veel te beleven Belangstelling voor toneelavond gering Feestend PPSC verloor gouden sterren'' van Wielerwedstrijden werden h succes DHC sterker dan Hermes Aanval Schiedammers tot scoren onmachtig Rest'-elftal is bekend Bekervoetbal WflLBOJflXI Weinig strijd in wielerronde Pupillen houden feesttoemooi Duivennieuws 64.65.0 (3 lijnen) Mr. M. Vrolijk in Maassluis Ook bejaarden vieren feest in Maassluis t Gooi kwam er niet door! VDL boekt met 10-3 monsteroverwimimg DE KROON T VERF CENTRUM Esperanttf-agendo Goede prestaties van Fortunaleden HET VEIJE VOLK MAANDAG 2 MEI I960 PAGINA 4 (Van een -onzer verslaggevers) Een regen van attracties en evenementen heeft zaterdag Vlaardingen overspoeld. Vrijwel de gehele dag waren erop ver schillende plaatsen in de stad bezigheden, die de aandacht vroegen. En de Vlaardingers hebben zich niet onbetuigd gela ten. Overal varieerde de belangstelling van bevredigend tot uit stekend. De ochtend werd op muzikale wijze geopend door een bazuin- groep. Nadat de klokken koninginnedag hadden ingeluidwerd door de Viaardingse jeugd met de traditionele aubade het pro gramma begonnen. Muziekkorpsen In tegenstelling tot de grote belangstelling van het publiek bij de vele evenementen op koninginnedag, was de belangstel ling voor de toneeluitvoering van de toneelgroep 'Argus' gering. Slechts 300 Vlaardingers hadden zaterdagavond de gang naar de. Stadsgehoorzaal gemaakt. Muziek Voetbal Schieten rrrw-pe tymMXZA&k:jgfi Uu lóMa ondehdjiièii, RADIOHUIS V.D.BEND Taptoe JiPiiiiiiNuiiiiiiiiuiiiiniiiiiniiinnnnufiiiiiiiiiiiiiiiininiiiniiiiiiiiiRDi De aanval van Hermes-DVS is onmachtig gebleken de DHC- defensie te verontrusten. Deze wel uiterst zwakke linie heeft het zelfs niet tot één enkel schot van betekenis gebracht en reeds met rust, die met een Delftse 20-voorsprong inging was het duidelijk, dat de thuisclub een gewonnen wedstrijd speelde. Ware de Schiedamse defensie niet uit zeer soliede hout ge sneden, dan zouden de blauw-witten zich bezwaarlijk in de eerste klasse kunnen staande houden. Aanvalsgolven Aanvankelijk leek het een saaie vertoning te zullen worden, want de Delftenaren konden maar geen sa menhang in hun aanvallen brengen en bijna steeds kwamen de aanvals golven niet verder dan de Schiedamse baeklinie of werden zelfs in een nog vroeger stadium tot staan gebracht Gelukje Rond het Kolpahad zijn zaterdag middag wielerwedstrijden gehouden. De organisatie was in handen van de Viaardingse rennersvereniging De Coureur. Helaas is men er niet in geslaagd het Viaardingse publiek warm te doen lopen voor de wieler sport. Veie Vlaardingers hebben voor afloop van de wedstrijden het par cours veriaten. Dit werd hoofdzake lijk veroorzaakt door het feit dat er weinig strijd werd geleverd. Verscheidene renners hadden vroe ger op de middag in Schiedam gere den. De vermoeidheid deed zich dan ook terdege gelden. Arie Drop, de Viaardingse favoriet, had in Schiedam een fraaie overwin ning geboekt. Maar in Vlaardingen moest hij zijn tol betalen voor de inspanningen. Want na een enkele premiesprint gewonnen te hebben, moest hij zijn tegenstanders laten gaan en hij stapte af. Een voorbeeld dat tijdens de strijd tussen de nieuwelingen door velen is gevolgd. Want van de 28 gestarte renners kwamen er Slechts tien aan de eindstreep. De Coureurrenner H. v. d. Vaart behaalde de overwinning Tevens werd hij winnaar van de leldersprijs. De uitslagen: A-junioren: 1. F. Mostert, 2. T. Schilperoort, 3. H. Vo gelaar, 4. Valk. B-junioren: 1. W. Dolman, 2. J. Geelhoed, 3. J. Bravenboer, 4. F, Fij nenburg. Nieuwelingen: 1: H. v. d. Vaart, 2. A. Breugel, 3. H. Schilperoort, 4. J. Sloot. (Van onze sportredactie) Het VFC-sportpark te Vlaardlngen was zaterdag vrijwel de geheel mor gen en middag het strijdtoneel van een puplllentoernooi. Er werd door verscheidene elftallen van Viaar dingse verenigingen aan deelgeno men. De organisatie was in handen van. VFC en deze vereniging kan terugzien op een geslaagd toernooi. Er is sportief, maar enthousiast, voor de ereplaatsen-gestreden. In afdeling A waren het pupillen van de geelzwarten, die met de eer ste plaats gingen strijken. Tweede werd -het eerste pupillenelftal van Fortuna. De finale in afdeling B tus sen de eerste elftallen van De Hol landlaan en TSB leverde een over winning pp voor de roodwitten. Zo wel De Hóllandiaan als TSB was eer ste geworden in zijn afdeling. De „vogeltjes" van het derde elftal zorgdên ervoor dat Zwaluwen even eens met een eerste plaats naar huis ging. In afdeling C wisten tij de hevige concurrentie van VFC 3 van zich af te houden. VFC 3 eindigde als .tweede: Evenals-in afdeling B werd in af deling D'to twee groepen gestreden. De winnaars jvareh De Hollandlaan 2 en WIK 2. De strijd tussen de beide Nieuwelantbewonèrs werd beslist in het voordeel van De Hóllandiaan 2. De heer H. K. v. Minnen heeft na afloop de prijzen uitgereikt aan de winnaars. De p.v, Snelvllegers vloog zaterdag 30 april met 61 duiven een wed vlucht vanuit Venlo. Afstand 137 km, gelost om twaalf uur, eerste prijs- duif 14.06.10, laatste prijsduif 14.2116. De uitslag was: J. v. Rossen en Co. 1, 15; G. Rietveld 2, 3, 6; M. Broek huizen 4; W. Egging 5,7; H. J. TJa- den 8, S. 11; A. v. d. Bie 10; A. Faas en zoon 12; F. Sprong 13; M. v. Mou- rik 14, 16. Later op de morgen was er op de Markt naast de Grote Kerk een te kenwedstrijd. Ongeveer 70 leerlingen van de zesde klasse van de lagere scholen namen hieraan deel. Onder het kritische oog van de jury werd met inspanning gewerkt aan de op gave, een vrij onderwerp waarbij echter wel een feestelijk tintje aan wezig moest zijn. Wim Stlegelis (de Weteringschool) en Jan Maarseveen (v d Schaar- school) wormen beiden een eerste prijs, tweede prijs was voor Yvonne v Rij (W Bilderdijkschool) en Jan de Bruin (v Hogendorpschool), terwijl Tonny Reemes (Plesmanschool) en Grietje Harmens (Ds. Bavineksehool) ieder een derde plaats bezetten. Op het stadhuis ontvingen de schil ders in de dop een glas limonade en een tekenboek. Op een zestal plaatsen in de stad werden voor 'n grote schare jongens en meisjes en vele ouderen, poppen kastvoorstellingen gegeven, terwijl op het VFC-sportpark tientallen jon gens van verschillende Viaardingse verenigingen tegen elkaar in het veld kwamen. De buurtverenigingen zijn op deze dag evenmin achter gebleven. Pro Regina (Spoorstraat) hield in de middaguren in de Tweede Spoorstr. kinderspelen. Later op de dag werden filmvoorstellingen gegeven. De accordeonorkesten van Concer tino o.l.v. D. Borst en Het Westen o.l.v. mevr. Wapenaar, en het Amu sementsorkest Van Dijk hebben op een drietal plaatsen een uitvoering gegeven voor een talrijk publiek. Hi lariteit was er tijdens het optreden te over wanneer de speelse wind vat kreeg op de muziekbladen, die dan als vergrote herjstbladeren over de straat tolden. De muzikale clown Bartoly luister de op een tweetal plaatsen het geheel met zijn gezelschap op. Op het schoolplein aan de Willem Beukelsznstraat traden naast Het Westen eveneens de Etona's op. De bejaardentehuizen zijn even min vergeten. Het muziekkorps van het Leger des Heils, te zamen met het zangkoor, gaf voor een aantal be jaardentehuizen zeer gewaardeerde muziekuitvoeringen. Later op de middag stond alles in het teken van de sport. Rond de Ha ven werd opnieuw de traditionele Kringloop gehouden. Door de Viaar dingse rennersvereniging De Cou reur werd een wielerwedstrijd gehou den rond het Kolpabad. De muziekkorpsen van Vlaardlngen maakten een tocht door vele delen van de stad, die door vele Vlaardin gers werd gadegeslagen. Argus heeft zaterdagavond een uit voering gegeven van het toneelstuk De Rode Pimpernel in de Stadsge hoorzaal. De belangstelling viel hier wat tegen. Uitverkocht was daaren tegen het Oranjebal met verschillen de attracties in Harmonie. De ballei der was de heer Van Rijswijk. Op het Liesveld werd een uitvoe ring gegeven door La Bella Musica met de vanouds bekende en opgewek te liedjes. Het was druk op het Lies veld tijdens de uitvoering. Drukker en gezelliger dan in voor gaande jaren was het op de kermis. Het is een gelukkige greep gebleken dat men voor de plaatsing van de tenten en kraampjes gebruik heeft gemaakt van het feestterrein. In te genstelling tot het Veerpleln heerste er een goede sfeer. Voor de kinderen werd koninginne dag besloten met een lampionoptocht In zes verschillende stadswijken werd een optocht gehouden. De jeugd was buitengewoon goed vertegenwoordigd. De muziekkorpsen hebben aan dit evenement eveneens hun medewer king verleend. (Van onze sportredactie) Het elftal, dat op bevrijdingsdag tegen Fortuna iri het veld za! ko men, is samengesteld. In de opstel ling van de „Rest van Vlaardingen" rijn weinig verrassingen waar te nemen. Zoals te verwachten was wordt de kern van het elftal gevormd door een aantal spelers van VFC. In totaal zes spelers van de Sport parkbewoners hebben een plaats kregen in het Rest-elftos Drie spelers van RKWIK zullen eveneens een clubmoot vormen, te meer daar zij in één lijn zijn opge steld. Rechtshalf is namelijk D. de Rond, terwijl vlak voor hem op de rechtervleugel wordt geopereerd door J. Bakker en C. Boose. De achterhoede, met uitzondering van de doelverdedig'er wordt ge vormd door de achterhoede van VFC. Pattiapon, sinds kort weer uitko mend voor De Hóllandiaan, is de eni ge speler van de Nleuwelantvereni- ging, die opgesteld is. De opstelling luidt: doel: D. v, d. Reijden (Zwaluwen); achter: A. v. d. Zwan (VFC), F. v. d. Burg (VFC) en P. Barendregt (VFC)midden: D. de Rond (RKWXK) en J. Dekker (VFC); voor: J. Bakker (RKWIK), C. Boose (RKWIK), H. Groeneveld (VFC), L. Pattiapon (De Hóllan diaan) en H. v. Rees (VFC). Reserves: J. Meeldijk (De Hóllan diaan), C. Tettelaar (De Hóllan diaan), R. Post (Zwaluwen) en A. Vleugel (Zwaluwen). MAASSLUIS VDL heeft tegen Hoek van Holland in de tweede be kerwedstrijd een 103-monsterover- winning behaald. Door deze uitslag was de wedstrijd vooral in de tweede helft zeer eenzijdig. Voor de rust waren-de ploegen beter tegen elkaar opgewassen. De rust brak aan bij een 21-stsnd voor VDL. Na de rust werd de Hoek van Holland-verdedi ging volkomen in elkaar gedrukt. Vlaggen uit en feestvieren! Vrijdagavond is Schiedam daar al mee begonnen. Honderden van de jongsten onder ons liepen toen mee in een lampionoptocht. Zij konden zaterdagavond weer hun hart ophalen in een buurtfeest, dat de stichting De Jeugdhaven aan de Westfrankelandsestraat had georganiseerd. Kinderen van zes tot en met veertien amuseerden zich opper best, Ze raapten blokjes of stapelden busjes en bezorgden het publiek veel plezier, als de strijd eens mis liep. stond op het spel en daarmee ook de grote wisselbeker, beschikbaar ge steld door stoomwasserijNoordboek. Verleden jaar won de heer H. van Geloven dit festyn. Kampioen I960 is nog niet bekend. Hy of zij zal echter tijdens de spe ciale bijeenkomst voor de uitreiking van de prijzen (waarschijnlijk 17 mei) nog wel worden gehuldigd. De Schiedamse Volleybalclub speelde zaterdagmiddag op de speel weide aan de Vlaardmgerduk twee wedstrijden. Het eerste damesteam heeft zich tegen de Rotterdamse hoofdklasser ZVC kranig geweerd. Ook de heren van het eerste elftal gaven goed spel te zien tegen een Schiedamse combinatie, bestaande uit leden van de chr. gymnastiekver eniging Juliana, de Schiedamse Po litie Sportvereniging, de r.-k. hand balvereniging UVG en de volleybal- groep van de Willem de Zwijger- school. Advertentie LM, EENDRACHTSTRAAT 29 TELEFOON 2755 HOOGSTRAAT 48 TELEFOON 4152 - VLAARDINGEN Opgeveerd werd het toneelstuk De Rode Pimpernel', een bewerking van ®r. H. M. Planten naar de roman van Baronesse Orczy. Het stuk speelt in de tijd van de Franse revolutie en net behandelt de avonturen van een Engels edelman die vele ter dood ver oordeelde Franse edelen van de guil lotine redt. Argus heeft" een op redelijk peil staande uitvoering gegeven. In de eerste scènes liep" alles wat stroef, vooral de vrouwelijke rollen werden piet sterk- gespeeld, maar met name ja het eerste tafereel van het tweede oedryf werd uitstekend gewerkt. Cas van der Vlies in de rol van Sir Percy Blakeney, alias De Rode Pimpernel' had in het betere spel een belangrijk aandeel. Mede door zijn spel wist Dit Shüjrrier haar zwakke start goed te Maken. Haar vertolking van de vrou welijke hoofdrol was In de laatste twee bedrijven beduidend beter dan tó het eerste. Cas van der Vlies heeft met zijn spel ongetwijfeld de beste hoofdrol vertolking op de planken gezet. Zijn directe tegenspeler Cees Romers als le Franse spion Chauvelin, kwam helaas niet tot de hoogte van Van der Vlies. Henk Langstraat had te veel zwakke momenten als Sir An drew Foulkes, de rechterhand van de Pimpernel. Speciaal de scène met Dit Sluimer miste te veel aan overtui gingskracht. In een allervermakelijkste bijrol rees Gerard Eykelenboom als Bar low, de butler, tot grote hoogte. Zijn dubbelrol als Lord Eppington was goed. Twee andere bijrollen vielen even eens op. Jaap Romers en Jan van Dorp gaven gave vertolkingen te zien. De overige medewerkenden waren J4ap- Prins, rPiet den Draak, Corrie de Graaf,Jo Jacobs, Jan van der Tinden, Tiny van Dorp, Ntl Strays, Wim Don en Mar van der Linden. De decors waren uitstekend Aan- - "epast aan de tijd, waarin het stuk verdiend met 2 1. zich afspeelt. De regie was to handen van Jan van Dorp. De heer P. de Goede, voorzitter van het Vlaardlngs Comité Nationale Gedenkdagen, bood na afloop aan de dames van het gezelschap een ruiker bloemen aan. Hij heeft even eens een kort openingswoord uitge- sproken. j c K Van de Viaardingse clubs, die ron- datr voor de bekercompetitie hebben gespeeld heeft alleen RKWIK het tot een overwinning weten te bren- een. VFC en De Hóllandiaan speel den een slechte wedstrijd en verlo ren respectievelijk van DHS cn Ur- sus. In het sportpark speelde VFC, in een sterk gewüzlgde opsteiltog tegen een fel en op winst belust DHS. on danks het sublieme spel van doelman Meyer slaagde de Schiedamse links buiten Rozen erin zijn club de lei ding te geven. Met een 0—1-stand gtne de rust to. In de tweede helft las het rechtsbuiten Van Brandwijk, die de stand op 02 bracht. Tien minuten voor het einde kon Weeda de eer voor VFC redden (1—2). VFC speelde met weinig interesse en ui een bijzonder laag tempo. RKWIK deed het In Schiedam te- een SFC stukken beter. Met goed aanvalsspel brachten Den Brabander en Hoekstra de stand to de eerste helft reeds op 02. Na de hervatting wist Van Rutten de voorsprong tot O—a op te voeren, waarna de sfg- midvoor een verdiend tegenpunt scoorde (1-3). Als RKWIK er zon dag in slaagt tegen DHS een gelijk spel te boeken, is men er zeker van zich voor de volgende ronde te plaat- PPSC heeft behalve het koninginnefeest ook zijn veertigjarig jubileum gevierd. Op koninginnedag trad daartoe een waar gouden- sterrenelftal in het veld. Een koninklijke onderscheiding en de legpenning van de Schiedamse Gemeenschap vormden de uiting van waardering voor al hetgeen voorzit ter M. Kooyman voor zijn vereniging PPSC en voor de voetbalsport in het algemeen heeft overgehad. Men heeft hem alle eer en lof toe gezwaaid, die deze bescheiden Schie dammer zo volkomen verdient. Wethouder mr. P. van Boehove heeft namens het gemeentebestuur woorden van dank gesproken. „Het getuigt van de goede geest in deze vereniging", aldus de wethouder, „dat er mensen uit naar voren zijn gekomen, die ook een belangrijke flaats innemen in sportraad en BLO". SBLO-voorzitter A. de Jong bood namens de plaatselijke sportvereni gingen een geschenk onder couvert aan. De Rotterdamse Voetbalbond werd vertegenwoordigd door de heer H. Hamraerstein, die de gebruikelijke vlag overhandigde. Tallozen kwamen de bestuurders gelukwensen en ook oud-voorzitter Leen de Bruyn was onder hen. Aan het begin van de feestavond in Musis bood de heer F, A. de Wolff, voorzitter van de SG, de heer Kooy man. de erepenning aan. Alle PPSC- vrienden schonken hun voorzitter gezamenlijk een televisietoestel. En ook verder verliep dit feest buiten gewoon vrolijk, dank zij een goed programma, verzorgd door het gezel schap van Frans Vrolijk. Wat betreft Je jubileum wed strijd van PPSC tegen het kam pioenselftal uit de gouden tijd van SW: die is geëindigd in een 30- overwinning voor de geroutineerde veteranen. Het was een bijzonder prettige ontmoeting. Merkredon, na 4an de majo. Ni ne kunvenos pro la rememorvespero de niaj millt-vlktimoj. La llan ni iros al kdo. Menningh. En de oudere jongens en meisjes gooiden zich met kleurtjes van op winding op hindernislopen, zaklopen, koekhappen en behendigheidsraces. Vulpennen, kleurpotloden, snoep, enz. werden het deel van de win naars en winnaressen. De. film,s die voor vertoning bij regenachtig weer gereed lagen, hoefden gelukkig niet te worden gebruikt. Muziek was er op koninginnedag overal. Het jubilerende OBK, de harmonie van Wilton Feijenoord, St.-Ambroslus, St.-Radboud en Harpe Davids trokken de stad door en ontmoetten elkaar bij het stad huis voor de jaarlijkse aubade. „Hup Jan, zet 'm op Kees!" Schie damse scholieren hebben rich zater dag de keel schor geschreeuwd. In de finale van het schoolvoetbal- en handbaltoemooi, maar niet minder in de atletiekwedstrijden, waarin leerlingen van lagere, ulo- en tech nische scholen htm krachten maten in het Volkspark. Er waren races van 60. 80, 200 en 300 meter. In de groep van veertien jaar en ouder zagen we de verrassend snelle Frans van Herk de 60 meter winnen in de tijd van 7.4 sec. Tweede werd Wim Romein, derde Jan Lem mer en Adri van Dijk. De lange Frans van Herk liep ook de 300 ra vrij goed. Hij noteerde een tijd van 41.6. Bij de jongere lopers heerste een hels kabaal, want verschillende meis jes zaten langs de kant om de Jonge lui luidruchtig aan te moedigen. Nu, ze liepen wat ze konden. Na afloop is er aan de Prins Bern- hardlaan een estafetteloop gehouden. Onder de prijzen waren er zeer be gerenswaardige, zoals vulpenennen en een globfee. Ook de rijks-h.bs. en de ulo combinatie hielden een voetbalwed strijd om koninginnedag te vieren. De overwinning gfng evenals verleden jaar hiewel dit keer tegen de ver wachting in naar de h.b.s.'ers. Wethouder Sabel verrichtte de af trap en onmiddellijk daarna begon nen de jongelui van de ulo-combi natie naar hartelust over het Her- mes-DVS-terrein te rennen, waarbij zij de bal waarlijk constant aan de voeten hadden. Het h.b.s.-eiftal was nergens meer. Gelukkig was de verdediging aan hun zijnde nog tamelijk goed. Het ulo elftal, dat goed combineerde, wist echter niet van schieten. De h.b.s.- jongens wei en een van hun schoten leidde in de tweede helft tot een fraai doelpunt van Peter Kraayeveld. De matige wedstrijd werd vervol gens nog matiger. Wethouder Sabel droeg de beker na afloop over aan h.b.s.-aanvoerder Cor Driel. En de jongelui spoedden zich naar de stad om daar het feest voort te zetten. Daar Tiei inmiddels het nodige te bleven: wielerwedstrijden bij voor beeld. En schieten met luchtbuksen ln de Korenbeurs. Ook dat laatste evenement trok een behoorlijke be langstelling. Meer dan vierhonderd Schiedammers, onder wie wethouder Van de Berg, hebben geprobeerd de roos te raken. Het kampioenschap van Schiedam Advertentie LM. RADIO TELEVISIE weSIHAVENPlAATS 32 "*T£L248f* VLAARDINGEN gerdijk te organiseren, iedereen kan meedoen. waaraan 's Avonds stroomden de Schiedam mers uit alle straten samen op de Grote Markt. Een enorme menigte was daar getuige van het sluitstuk van koninginnedag: de taptoe. De klokken van de Sint-Janstoren luidden het feest in. Crescendo, Harpe Davids en St.-Radboud vorm- den'het hoge stemmingskorps, terwijl het lage stemmingskorps bestond uit St.-Ambrosius. Gusto's muziekver eniging OBK en de WF Harmonie. Ruim een half uur keek en luister de het publiek geboeid naar schouw spel en muziek. Het was een groots en oorverdovend slot, goed geleid door Dick Koster. Helemaal afgelopen was het feest daarmee nog niet, want in het wijk centrum B Nieuwland haalden de jonge aanhangers van de sociëteit Solustra hu nharten nog op. Een ge heel gevulde zaal zag daar een geva rieerd programma. Twee meisjes in hoepelrokken en twee bestuurders verzorgden een bij zonder originele opening. De Singing Sisters of Solustra, Hanske Visser en WH Hogendoorn, zongen zelfge maakte liedjes en vooral een lente liedje deed het goed. Op de muziek van het Metronome Quartet onder leiding van Pete van Hees maakte jong Schiedam vervol gens nog menig dansje. Beide wedstrijden werden door de organiserende vereniging met 41 gewonnen. Het ligt in de be doeling van SVC om in de zomer trainingsavonden aan de Vlaardin- Advertentie 1JSL Wielrennen en gezellige drukte horen bij elkaar. En ook bij de Schiedamse wielerwedstrijden ging het zaterdagmiddag plezierig toe. Om half twee begonnen zeventien aspiranten aan de eerste van hun twaalf ronden. Het traject was door de organiserende rennersclub Schiedam bepaald langs de Nieuwe Damiaan, Burgemeester Honner- lage Grethelaan, P. 3. Troeistralaan en Vlaardingerdijk. snel tempo op weg. Een tempo, dat in Het kleine peloton ging in een zeer de Nieuwe Damiaan nog werd opge voerd, doordat het zich daar „in de diepte stortten". De tijd, die de renners hier echter wonnen, moesten ze in de Troelstra- laan weer afstaan, want de toch niet te sterke klim, bleek voor velen een vrij zware opgave. Na tien minuten had zich een kop groep losgemaakt, bestaande uit de renners Kranehburg, Lokker, Van Dorp, Van Gulik en Mostert. Zij zou den. tot het einde van de strijd bij elkaar blijven. De uitslag was: 1 C. Kranenburg 25.5; 2 G van Dorp, 3 Lokker, gevolgd door de twee anderen, allen in dezeifde tijd als de winnaar. Dat de renners er veel zin ln had den, bleek ook bij amateurs en nieu welingen. Ook zü trokken bij de start al danig van leer. De Schiedammer P. Dikkenbocr ondernam na enkele ronden een demarrage, die hem hon derd meter voor het peloton bracht. Dikkenboer, die voor eigen publiek reed, heeft zijn tempo tien ronden kunnen volhouden. Toen Het hij zich MAASSLUIS Vanavond wordt in de bovenzaal van de De Moriaan te Maassluis een mei-bijeenkomst ge organiseerd door de Mnassluise Be- stuurdersbond en de Party van de Arbeid. Spreker is mr. M. Vrolijk. Mevrouw M. Don't Hart zal voor dragen. Daarna is er gezellig samen zijn, waaraan The River Boys mede werken. Aanvang acht uur. sen. De Hóllandiaan heeft tegen Ursus ln Schiedam bijzonder teleurgesteld. De Schiedammers pakten de zaken veel beter aan en wonnen daardoor MAASSLUIS De feestelijkheden te Maassluis ter gelegenheid van de koninginnedag, begonnen en eindig den met massale bijeenkomsten op de Markt. In de morgenuren zongen ruim 2000 kinderen van de scholen oJ.v. de heer F. P. van Westenbrugge. Dit ten aanhoren van zeer vele belangstellen den, w.o. raadsleden en directeuren van de gemeentelijke bedrijven. De jeugd deed het goed en bracht voor de eerste maal in het openbaar het „Volkslied van Zuid-Holland". Een pittig lied, dat uit volle borst werd gezongen. Zo goed, dat de heer Van Westerbrugge een mooie zomer vakantie beloofde. De jongens en meisjes werden toe gesproken door burgemeester Van Dijck, die hun wees op de bange oor logsjaren toen het niet mogelijk was, zelfs levensgevaarlijk, om zelfs in eigen woning iets te doen, dat her innerde aan de koninginnedag. Ook de bejaarden vierden feest. Zu (ruim 100) kwamen bijeen in de so ciëteit, zagen vla de TV de feeste lijkheden in het land en werden onr- haald op koffie en oliebollen, aange boden door het gemeentebestuur. Verder was er een puzzelrit. Het ge heel werd besloten met een taptoe op de Markt, die veel belangstelling trok. terugvallen ln een kopgroep, waarin onder meer de snelle Drop reed. Tussen peloton en kopgroep reed toen eenzaam Vermeulen, die echter spoedig door het peloton werd inge haald. M. Bravenboer gaf hier het sein tot sneller rijden, maar dat mocht niet meer baten. De snelle rij ders uit de kopgroep werkten uitste kend samen en als winnaar kwam uit hun midden: A. Drop van Coureur te voorschijn. Hij klopte in een span nende eindspurt de andere renners. Zijn tijd was 1.43.19. 2 J. Monté, 3 H. Schoute, 4 M. Dekker, 5 A. Noten boom. Het is wel Jammer, dat de bekende renner Hebrechts, die pas naar Noor wegen is geweest, niet aanwezig kon zijn, maar de strijd was ondanks dat bijzonder levendig. Na de rust was DHC opper machtig. Dat de thuisclub er nog slechts eenmaal in slaagde doel te treffen komt in de eerste plaats voor rekening van de overigens best leidende scheidsrechter. Eerst gebaarde hij, dat er niets aan de hand was, toen de Hermes spil een been van DHC-linksbuiten in de schaar nam, waardoor de Delftenaar, op het punt in te schieten, zwaar tegen de grond sloeg en moest worden opge lapt. Het was een schoolvoor beeld van een strafschop, een overtreding, die beslist niet voor tweeërlei uitlegging vat baar was. In de luren stand vrij voor doelman v. d. Tuyn kwam. Maar op het moment, dat hij de bal in het net wilde tikken, blies de scheidsrechter en mocht hij een vrije trap nemen buiten liet straf schopgebied wegens een overtreding, die tegen hem was begaan in een vroeger stadium van zijn dribbel. Nog erger maakte hij het, toen DHC-linksachter Fluit in zijn eentje zoveel Hermes-verdedigers in de luren legde, tot hij op 3 meter af- Maar ook en dat speelde even eens een belangrijke rol. was daar doelman v. d. Tuyn, die herhaalde lijk goedkeurende schouderklopjes van zijn medeverdedigers mocht incasseren, o.m. bij een fraai geno men vrije schop van DHC-rechts- buiten Den Bleyker en bij een vliegend schot van midvoor Van Galen. Er was dan ook al ruim een kwar tier gespeeld, zonder dat wij papier rechtsachter Jan v. d. Velden een pass naar Hennes-linksbuiten Van Zuylekom onderschepte, snel oprukte naar de middenlijn, tijdig naar Den Blijker plaatste en meteen in de vrije ruimte sprintte, waar hij de bal zo keurig terugkreeg, dat hij meteen vrij voor Van der Tuyn verscheen. Ver buiten bereik van dc Schie damse doelman sloeg het schot tegen de binnenkant van de paal en van daar m het net <1—0); een met langdurig applaus beloond doelpunt Meteen kwam er moer Seven ln de brouwerij en werd het Hennes- doel op de proef gesteld. Maar het doelpunt, waarmee DHC de stand op 2o bracht was een gelukje. Want wel kreeg Plet van Miert de bal voor doel mooi vrijmaar zijn halve mistrap zou ver naast zijn gegaan, als de bal niet tegen het lichaam van achterspeler Klla was gevlogen, waardoor de Delftse linksbinnen een tweede schietkans kreeg (20). Na de thee voetbalde alleen DHC nog. De gasten waren zeker ijverig genoeg maar van het zich scheppen van kansen bleken zij althans in deze wedstrijd geen kaas te hebben ge geten. DHC bleef storm lopen tegen de hechte blauw-witte verdediging maar pas kort voor het einde piaatste de hard werkende Karei Jansen naar Van Buuren, wiens voorzet door mid voor Van Galen over de doellijn werd gelopen {30). Zondag zyn in Rotterdam bp dé Nenijtobaan de eerste regionale atle tiekwedstrijden door de afdeling Rot terdam van de KNAU georganiseerd, waar verschillende Fortuna-atle- ten de volgende resultaten boekten: ten: Bij de 100 m. dames, klasse D werd mej, T. Sloot eerste ln haar série in de tijd van 14.7 sec., terwijl zij in dé finale de vierde plaats bezette, tyd 14.6 sec. Op het nummer 60 m. meisjes klas se C liep Bep v. Roon zich in de finale na ln haar serie eerste en demi- finale tweede te zijn geworden welke plaats zij ook ln de finale bezette, tijd was 8.5 sec. Op het nummer 80 m. meisjes klas se B, wist Adrie Florie de demi-finale te bereiken, waarin zij een tijd be haalde van 11.8 sec. Het nummer 600 m. jongens B was een felle strijd; John van Rixkoort werd hier vijfde met een tijd van 1.36.1 sec. Bü de 1500 m., klasse A jongens werd een fel gevecht geleverd, waar bij Job Spry ais zevende eindigde met een tijd van 4 min. 33.9 sec. Gerard v. d. Wal wierp deze middag in de jongens klasse de speer 41.21 m. ver en werd hiermede vijfde. Voor deze zeer koude atletiekdajr waren de prestaties toch hoopgevend voor het komende seizoen. Op Z mei begint Sn Bern het vyfde congres van de internationale journalistenfederatie, een organisatie van de voornaamste verenigingen van journalisten van de „vrije wereld". Volgens twee Amerikaanse ge leerden is met een nieuw middel, turoxone genaamd, snelle genezing te verkrijgen van bacillaire dysenterie. Zij zyn bfj hun proefnemingen ge en potlood nodig hadden gehad, toen holpen door Egyptische arteen. SVV en 't Gooi hebben ln Schiedam wel geen fraai, maar toch een pittig partijtje voetba! gespeeld. De thuis club won met 21, omdat de Schie dammers een beter gebruik wisten te maken van de kansen. Nadat SW in de twintigste minuut het eerste doeipunt van de wedstrijd -- van 45 meter afstand keihard in geschoten vrije trap had zien an nuleren wegens buitenspel, kwam de thuisclub toch aan de leiding door midvoor Valk, die vla de paai scoorde. De eerste helft eindigde met een fel aanvallend 't Gooi. Het tweede SW-doelpunt was van rechtsbinnen Van Pelt to de 53st« minuut, rechtstreeks uit een laag en scherp genomen hoekschop, waarop doelman Bais rich totaal verkeek. 't Gooi zette hierna het Schiedam se doel onder zware druk, acht -tot tien SVV'ers grendelden echter voort- durend hun doe! af ij 't Gooi kon er met zijn korte aanvalsspel niet door heen komen. Dat lukte alleen toen een der verdedigers to een scrimmage voor het SVV-doel hands maakte. Bunen schoot de strafschop beheerst en listig langs Tap (2—1). Tot het einde toe bleven de bezoekers to de aanval. President Soekarno van Indone sië, die zondag een ontmoeting had met zijn Tunesische ambtgenoot Bourguiba, heeft een aantal leiders van de „voorlopige Algerijnse rege ring", onder wie „premier" Ferhat Abbas, ontvangen.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1