Prof. mrP,Sanders belicht unieke fraude Boeiend beeld van "bankier van verzet" - van De het jaar 196° BERMTOERISME als inleiding op strijd in Tulpenrallv Wind verlaat noordhoek - zachter weer ~r- Elek Schwartz grijpt terug op v. d. Hart ©|f Hockey-elftal op drie plaatsen gewijzigd Ab Geldermans houdt leiding Fusie Hoogvliet- Delta een feit arp) <m> w:?m^ Geen Engelsen in Nederlandse ronde Prof. Pannekoek gecremeerd Dodelijk ongeluk ILF0RD 's werelds beste film CHEFIR0X Vrouw geslagen met breekijzer 'n Doos sigaren <&fa> JOEKES VERLAAT RAAD VAN STATE SET 7X1 JE VOLK jOÏNSDAG 3 MEI IStJO PAGINA 6 (Van een onzer verslaggeefsters) Op grootscheepse wijae hebben keurig nette en volkomen integere figuren uit de Neder landse financile wereld fraude en malversaties gepleegd in de jaren 1941 tot 1945. Het is waar schijnlijk uniek in de geschiedenis. Zoals het uniek is in de geschiedenis van bezet Europa, dat het verzet in ons land werd gefinancierd met geleend geld waarvan de terugbetaling gegaran deerd was door de wettige regering in Londen. p1 Z=**/ i. 9>9/' 4y fm mm 6» T- Wf-: ZONDER GEVAAR GARANTIES VERVALSINGEN 'NIETS OP PAPIER' KOFFERS GESTOLEN In mei 1945 is het NSF le gaal geworden. Het heeft tot 1953 geduurd eer het werk uit de bezettingstijd geheel was afgerond en het NSF geliqui deerd kon worden. Ronde van Duitsland k om pressor En natuurlijk in elke camera (Van een onzer verslaggevers) Na een dag van bermtoerisme in België en Frankrijk is gister avond in het Zuidfranse St. Flour de slag van de Tulpenrally begonnen. Toen gingen de rijders het Centraal Massief in, waar Piet Nortier kwistig met speciale etappes, haarspeldbochten en andere venijnigheden heeft gestrooid voor de nachtelijke uren. Natuurlijk kunnen we u op dit moment nog niet vertellen, hoe die slag Is afgelopen. Want die slag is pas afgelopen, wan neer vanmiddag de rijders voor 22 uur rust in Monte Carlo arriveren. Maagklachten? Sportkiekjes van <2^*3) 0=p3> (Van onze sportredactie) Bondscoach Elek Schwartz heeft Cor van der Hart weer opgenomen in de centrale trai ning voor het Nederlands elf tal. De oprichters: Walraven van Hall en Iman J. v. d. Bosch Men kan er een heleboel over leien In het vandaag verschenen boek «Het Nationaal Steun Fonds en da fi nanciering van het veriet 1941—1945". Professor mr. P. Sanders, hoogleraar aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Botterdam heeft het In opdracht van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie geschreven. Het ts uitgegeven hij Martinus Njjhof ln Den Haag. Waarom een boek over het Na- tionaal Steun Fonds? Het NSF was slechts één van de verzetsorganisa ties en bovendien zijn er meer fi nancieringsinstituten. geweest in de bezettingstijd. (Terecht wordt er in het voorwoord op gewezen, dat bij voorbeeld in kringen van de SDAP, de Antirevolutionaire Partij, de Ka tholieke Kerk, de protestantse ker ken al vroeg in de bezettingstijd fondsen gevormd zijn). Het Rijksinsti tuut heeft over dit speciale aspect evenwel een boek willen doen uitge ven, ten eerste om dat unieke karak ter van "bankier van het verzet' en ten tweede als een geste van erkente lijkheid: het Rijks instituut voor Oor logsdocumentatie bestaat namelijk van gelden die bi) de liquidering van het NSF lijn overgebleven. Professor Sander* ts ln 1949 be gonnen materiaal te verzamelen voor dit boek. Hij putte uit geschre ven bronnen en hij interviewde alle overlevenden die een rol van bete kenis hebben gespeeld in het NSF, meer dan honderd mensen. Zij heb ben allen het verslag van hun inter view gelezen en goedgekeurd. Men komt in het boek echte na men tegen en schuilnamen. Van hen die hun werk met de dood moes ten bekopen onder wie de belde oprichters Walraven van Hall en Iman J, van den Bosch zijn de echte namen gegeven. Ook zij wier namen bekend zijn omdat ze ge tuigenis hebben afgelegd voor de Parlementaire Enquête Commissie zijn genoemd, zoels de heer L. Ne- her. Alle anderen worden bij hun schuilnaam genoemd. Dit is onder meer gedaan omdat men het ia ver band met hun overigens zeer res pectabele! frauduleuze hande lingen beter vond hun ware namen, niet te noemen. Een sleutel op de schuilnamen berust bij het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumentatie zodat de geschiedschrijvers van bet nageslacht se te zijner tijd toch kunnen vinden. Het boek van professor Sander* is een tamelijk droge, maar uiter mate nauwkeurige documentatie ga- worden van de financiering van het verzet in Nederland en van de moei lijkheden en wrijvingen die zich daarbij hebben voorgedaan. Zijn schrijftrant is vrij vlak; het boek zou zelfs nogal taai ge worden zijn als de feiten die ver meid worden niet spannend en op zienbarend waren, waardoor men het toch in één ruk leest. In het totaal heeft het NSF in fir? r%tg» Enorme bedragen gingen er om in het Nationaal Steun Fonds, Za lezen we in dit gedeelte van een bladzijde uit het kasboek (dat de om slag vormt van het boek door mr. P. Sandersonder meer: Leeuwar den f 1.000.000. Den Haag f 1.900.000, Paraat f7000 en Vakgroep J (joden) f 100.000. Enorme bedragen, die een onmvangrijk systeem var. leningen, 'fraude1 er. 'vervalsingen' nodig maakten. oorlogstijd de lieve som van 106 mil joen gulden bijeengebracht. Een deel in de vorm van giften maar verreweg het meeste als lening. De organisatie is gegroeid uit de zogenaamde Zeemanspot waartoe onder meer de Rotterdammer kapi tein Filippo het initiatief nam toen in 1941 de bezetters de rederijen verboden geld uit te keren aan de gezinnen van zeelieden die voeren voor de geallieerden. De regering in Londen garandeerde terugbetaling aan allen die geld gaven voor de hulp aan die gezinnen. Kapitein Filippo kwam in con tact met de Zaanse bankier Walra ven .van Hall, die een voortreffelijk systeem uitdacht om de geldschie ters bewijsstukken te leveren voor hun leningen zonder dat ze gevaar liepen tegenover de bezetters. Hij gaf ze een waardeloos effect of een tilverbon en hij noteerde op een lijst de titel van het stuk plus het nummer met daarachter bij voorbeeld 'vijf maal'. Een omschrij ving als: 41% obligatie Wladikaw- kas 1896 no. 91615 met erachter 5x, betekende dat de houder van dat stuk f 5000 had gegeven. Dit systeem werd volgehouden toen later het Landrottenfonds en daaruit volgend het Nationaal Steun Fonds gingen werken. Het NSF kwam goed op stoot in de lente van .1943 met zijn steun aan onder duikers en de financiering van aller lei verzetsactiviteiten. De twee grote mannen van het NSF waren de bankier Walraven ('Wallie') van Hall en Iman J. van den Bosch, hoofd van de buitenland- afdeling Philips, die vanwege zijn spionage-activiteiten at vroeg in de bezetting moest onderduiken. Met leningen van particulieren alleen was echter het werk van het NSF op den duur niet te doen. Men vroeg en kreeg na veel heen en weer trekken van de Londense regering die van de werkelijke toestand in bezet gebied niet al te veel hoogte had, eindelijk garanties om zich tot vele miljoenen geid te mogen ver schaffen. Maar dat geld moest in Nederland zelf gevonden worden, want m het buitenland was niet veel aanwezig. Zeer veel hulp heeft het NSF gehad van de Belastingdienst die geld fourneerde, onder meer door te werken met fictieve belasting plichtigen en fictieve dossiers. Ook liet men wel mensen die vrij grote sommen belasting moesten voldoen, betalen bij een ingewijde inspecteur in plaats van bij de ontvanger en de inspecteur droeg dat geld af aan het NSF. Of men boekte fictieve terugbe talingen aan mensen die daar in het geheel geen recht op hadden en dat geld, ging eveneens naarhet NSF. Na de spoorwegstaking toen al leen al voor de spoorwegmensen vijf miljeen per maand nodig was, werd de Nederlandse Bank inge schakeld; men ging werken met vervalste schatkistpromessen. De valse werden in de kluizen opgebor gen; ae echte werden te gelde ge maakt. Alleen al het relaas van het namaken van het 'harige' pa pier waarop die promessen gedrukt moesten worden, is een verhaal op zich zelf. Men. krijgt uit het boek van professor Sanders een goede in druk van het moeizame organisa tie- en sjouwwerk dat de mensen van het NSF in die jaren hebben verricht. Men krijgt ook een beeld van de vele wrijvingen die er geweest zijn want niet iedereen was gelukkig met het feit dat de regering haar machtiging uitslui tend en alleen aan het NSF had gegeven. Met name met de Friezen, die het zelf wilden doen, die tegen le ningen waren en vonden, dat ieder een van hoog tot iaag geven moest en met de Limburgers die bezwaar hadden tegen de topleiding omdat er geen katholiek in zat, zijn er nog al eens moeilijkheden geweest, Ook het feit dat het NSF, be halve van de mensen van vakgroep J-, de joden, kwitanties vroeg van alle ondersteunden om zich later bij de regenng te kunnen verantwoor den. stuitte op verzet bij veie ille gale werkers, wier vaste uitgangs punt was: 'niets op papier zetten'. Conflicten zijn er ook geweest met de Spoorwegen, die aaavanke- lijk de uitbetaling aan onderge doken stakers uitsluitend wilde la- ten lopen over de eigen Personeels- raad, van wie echter niet alle leden het vertrouwen genoten van de spoorwegmensen noch ook van de mensen van het NSF en de andere verzetsorganisaties. Professor Sanders komt hierin tot dezelfde conclusies als professor dr. A. J, C. Küter in zijn onlangs ver schenen 'Rijden en staken', hoewel de beide schrijvers eikaars manu script niet hebben gezien. Eenmaal heeft een grote cata strofe gedreigd voor het NSF. In september "44 werden de koffers ge stolen waarin vrijwel de hele lan delijke administratie zat en die wa ren opgeborgen op een zolder van een kantoor in Amsterdam. Een on dergedoken Rotterdamse pohtie-m- specteur, die zich Donia noemde, spoorde zeer voortvarend de koffers en de dief op. De dief moest hij vooralsnog weer laten lopen, maar d« man is na de bevrijding gestraft. Ruim tweeduizend mensen zijn in touw geweest voor het NSF; 85 van hen zijn in de strijd gevallen onder wie de beide leiders Walraven van Hall er. Iman J. van den Bosch. werden in. de hongerwinter van 1345 gearresteerd en gefusilleerd. DEN HAAG (ANP) Het Nederlands hockey-elftal dat zaterdag in het Wagener-stadion te Amstelveen tegen de ploeg van Groot-Brittannii: uit komt, is op drie plaatsen gewijzigd. Van de beide doolheden, De Ruiter en Mulder, die in de Olympische voorbereiding afwisselend het doel zullen verdedigen, is het nu de beurt aan De Ruiter. Leemhuis wordt we gens studieredenen vervangen door Theo Terlingen en voorts is Carel Dekker als rechtsbuiten opgesteld in de plaats van Fred Hooghiemstra, in een poging van de eltfalcommissie tot een nog sterkere aanvalsformatie te komen. Het elftal komt dus als volgt ln het veld: Doel: De Ruiter <DKS>. Achter: Van Gooswüligen (SCHC) en Th. Terlingen (Be Fair). Midden: "Wagener (BMHC), Over- dijkink (Delftse Stud.) en Van DÏick (Kampong) Voor: Dekker (BMHC), Van Er ven Dorens (Laren), De Beer (Til burg). Zwier (SCHC) en Van Vroon hoven (Tilburg). Reserves: Mulder (Amsterdam). Both (SCHC), Fiolet (HDM) en Hooghiemstra (SCHC). Advertentie I-M AMSTERDAM (ANP) Het staat thans vast dat in de komende Ronde van Nederland, die volgende week dinsdag in Amsterdam start, geen Engelse ploeg zal uitkomen. Vandaag heeft de organisatie be richt uit Engeland gekregen dat het in verband met het bijzonder drukke leizoen niet mogelijk was een Engelse ploeg samen te stellen. HANAtf (ANP) De vierde etappe van de ronde van Duitsland, een rit over 150 km van Giessen naar Ha- nau. is gewonnen door de Belg Pianckaert. die in de eindsprint onze landgenoot Ab Geldermans versloeg Geldermans behield echter de leiding In de algemene rangschikking met een voorsprong van 1 min 50 sec. op Pianckaert. De uitslag van de vierde etappe was: Pianckaert (België) 150 km in 3 uur 53 min.; 2. Geidermans (Ned.) z.t.: 3. Bugdahl (Did.) 4 53,48 4. Woïfshohl (Did.) z.t.; 5. Van der Steen (Ned.) 3.54.00; 6. De Haan (Ned.) 3 59,45; 7. Schepen* (België) 5.t.t 3. Bugdahl (Did.) 3.53,48; 4. sten (Ned.) z.t.: 30. Vergoossen (België) z.t.; 31. Wim van Est (Ned.) z.t. Na de vierde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Geldermans (Ned.) 222123] 2. Pianckaert (België) 22.29.133. Bug dahl (Did.) 2229.43; 4. Woïfshohl (Did.) 22.29.54: 5. Van der Steen (Ned.); 6. De Haan (Ned.); 7. Kers ten (Ned.)8. Junkermann (Did.) Altweck (Did.). (Van een onzer verslaggevers) Te Drlehuis-Westerveld heeft gis termiddag de crematie plaatsgehad van de oud-hoogleraar in de sterren kunde aan de gemeente universiteit te Amsterdam prof. dr. A. Panne- koek, die vorige week op 87-jarige leeftijd te Wageningen overleed. In de aula sprak prof. dr. M. Km- naert, hoogleraar sterrenkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, een afscheidswoord tot zijn leermeester. 2orgt Yöör Uw gezondheid Prijzén r vavmwyjri *7 Ji. verkrijgbaar bij de bonafide handel AtUerwcrtégenwcrdi[ing N N.V. Willem van Rijn Amsterdam, HaarJemmcrwej 475, iet 155222 (10 lijnen). (Van een onzer verslaggevers) Op een sportveld in aanleg in de wijk Wittevrouwenveld te Maastricht is gistermiddag bij het spelen het tienjarig meisje A. D. uit de Isabei- lastraat door een vrachtauto aange reden. Het kind was op slag dood. Advertentie I.M. ILF0RD Kleinbeeldcamera Weeg die compakte, robuuste kam pioenscamera eens op de hand. Bewonder zijn glanzend gepolijste precisie-afwerking. Fantastisch, wat een juweel! Eén beweging van de „alles in een" transporthefboom en de Sportsman is weer klaar voor een nieuw „altijd raak" schot. De ontspanner in het camerafront ga randeert opnamen zonder beweging, extra grote „iijnkader" zoeker en een enorm lichtsterke 2,8 lens. U schat de Sportsman veel duurder, zij kost maar Advertentie LM. vobrihUjvc rid cvcfbctcrihg Vormt Mn genextnde taig op d« maagwand Geleidelijk aan wordt het weer zachter. Na een nacht met zware nachtvorst op het vliegveld Delen daalde de temperatuur in de hut op twee meter hoogte tot Z graden Celslus stroomt nu met win den tussen west en zuid geleidelijk .zachtere lucht naar onze omgeving. Het centrum van hoge luchtdruk hééft zich van de Britse eilanden naar Zuid-Duitsland verplaatst. In verband daarmee moest de wind de noordhoek verlaten en stroomt er nu vanuit zuidwestelijke richting steeds penter wordende lucht over ons land. Af en toe kunnen er storingen mee komen, waardoor vooral in het westen en noorden de bewolking pe riodiek toeneemt en wat lichte regen (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een huiselijke twist heeft .de opkoper A. W. van den E. in zijn woning aan het Havendorp t« VUs- slngen zijn vrouw met een breekijzer neergeslagen. D© vrouw zakte bloedend in elkaar. Daarop is de man naar de politie ge gaan met de mededeling dat hij zijn vrouw had vermoord. De vrouw bleek vrij ernstig gewond te zijn in het gezicht, maar naar toe stand is niet levensgevaarlijk. Ze is overgebracht naar het St. Joseph- ziekenhuis. niet uitgesloten is. Het weer komt in deze gebieden dan ook in een wat groeizamer stadium. Overigens staat de barometer niet zo laag, dat neer slag van betekenis verwacht kan worden. (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van I juli wordt de fu sie tussen de voetbalvereniging Hoog vliet en de sportclub Delta te Hoog vliet een feit. De nieuwe vereniging zal Sportvereniging Hoogvliet heten. Dit besluit viel gisteravond in de tweede buitengewone ledenvergade ring van de voetbalvereniging Hoog vliet. Sportclub Delta besloot reeds in een buitengewone ledenvergadering op 12 april om met de voorstellen tot een fusie akkoord te gaan. De leden van Hoogvliet, die op diezelfde avond bijeen waren, gaven met meerderheid van stemmen hun bestuur een mach tiging om een organisatieschema voor de gefusioneerde vereniging met het Delta-bestuur te bespreken. Gisteravond werd dat organisatie schema aan de leden van .Hoog vliet" voorgelegd. De nieuwe vereni ging, die ongeveer achthonderd leden zal tellen en enkele honderden dona teurs, zal bestaan uit secties voor zaterdagvoetbal, zondagvoetbal, tur nen, korfbal en volleybal. Een alge meen bestuur van zeven leden, waar van er uit elke oude vereniging drie komen en één zal worden aangetrok ken van buiten beide verenigingen, zal het geheel overkoepelen. Ik zeg tegen Jan Bens, die nu Xerxes bij staat in de laatste weken van het semi- profschap: 'Man, dat lukt je nooit om die club voor het betaalde voetbal te behouden. Xerxes heeft in de competitie maandenlang stijf onderaan gestaan en nu, in de beslis- singscompetitie, is dat weer het geval!' Jan Bens zegt: 'Oh, nee, wat denk je eigenlijk wel? Ik ben er zeker van, dat we donderdag in Zwolle van de Zwolse Boys winnen. Ik ben er zeker van, dat er een goede mogelijk heid in zit om Xerxes in de tweede divisie te houden.' Afijn, wij praten nog wat heen en weer, en in en uit en toen zeg li. nog 'n keer, dat 't onbegonnen werk is ora met die kwaliteit voetballers in het betaalde voetbal te blijven en toen hebben we d'r een doos sigaren op gezet. Jan Bens verdient ze van me als hij erin slaagt om Xerxes bij de bovenste vier te krijgen.Hoe heerlijk zal ik echter die sigaartjes roken, want 't lijkt me schier onmogelijk, dat Xerxes 't haalt Ik heb ook weer eens gesproken met mijn goede vriend Henk Versteeg van Hardinxveld En die gaat met zijn club weer een grote dag tegemoet. Donderdag, bevrijdingsdag wordt in Hardinxveld een wedstrijd gespeeld tussen het KNVB-districtselftal uit Dordrecht en omstreken en Hardinxveld L De gehele opbrengst is bestemd voor de vluchtelingen- actie "Doe Open'. In Dordrecht heeft zich vooral P. ten Oever, afdelingsbestuurder, bij zonder ingespannen om deze wedstrijd in Hardinxveld te doen slagen. Uitzonderlijk aardig is het. dat de burgemeester van Har dinxveld de aftrap zal verrichten. Het Dordt- se elftal is bijzonder sterk samengesteld. Dat blijkt uit de opstelling: doel: Lagarde (Em ma), achter: J, van Pelt (Emma) en Bakker (Sliedrecht), midden: Klijn, D. van der Lin den (beiden DFC) en Stolk (Emma), voor; 'Van Geenen (Emma), Snoek (Unitas), E. Stolk (Emma), Rosmalen (ODS) en Sta) (Zwijndrecht). Het team van Hardinxveld verschijnt in de volgende samenstelling; doel: Vlot. achter: Moree en Hubner, midden: Kraayeveld, Van Bennekom en Van Beuze- kom, voor: Hommerson, Van der Linden, A. van Bennekom, Blaset en Van Bommel. De wedstrijd begint donderdag om half drie, zo dat men zich ln Hardinxveld en omgeving die middag beslist niet behoeft te vervelen en door het kijken naar een aantrekkelijke voetbalwedstrijd nog een goed doel steunt ook! Tot slot voor vandaag een staaltje van onsportiviteit. Ik vermeld dat natuurlijk niet graag, maar ik reken het toch tot mijn plicht dat te doen. Tijdenshet afgelopen weekeinde werd gespeeld de juniorenwedstrijd tussen SFC al en St.-Lodewijk al. St.-Lodc- wijk leidde ln deze wedstrijd vlak voor het eindsignaal van de scheidsrechter nog met 21. Toen moest de arbiter wegens een over treding in het strafschopgebied van St.-Lode wijk aan SFC een strafschop toekennen. Die werd genomen, maar de doelman had zich bewogen. Zeer terecht liet de "scheidsrechter Je penalty opnieuw nemen. Toen werd het •en doelpunt, zodat de stand gelijk was: 2—2. De grensrechter van St.-Lodewijk, tevens lei- Ier van 't ploegje, gelastte toen zijn speler- •jes het veld te verlaten, waaraan zij uiter- lard gehoor moeten gevenEen fraai staal- je sportieve opvoeding is dat! Gisteren in Vichy leek het er nog op, dat de grote karavaan bijna in zijn geheel stralpuntloos aan de moeilijkheden van deze nacht zou be ginnen. Na de kou (en zelfs wat sneeuw in Nederland!) van de eerste nacht waren de rijders over de grote wegen via Luik, Bouillon en Sedan naar Vichy gekomen. Moeilijkheden met het gemiddelde waren er met. De heel snellen had den zelfs zoveel tijd over, dat het eten niet in een voortrazende wagen werd verorberd, maar lekker in het zonnetje aan de kant van de weg. Tijdcontroles werden ruimschoots gehaald. Alleen Joop Heidendahl en Rob Gorxis waren ongelukkig met hun Alfa. Het cardanlager begaf het en de reparatie als die gelukt is zal wel zoveel tijd hebben gevraagd, dat ze kansloos verder rijden in de ze twaalfde Tulpenrally. Voor de rest kwam alles gezond en op tijd in Vichy. Toen door naar St. Flour. Ook niet moeilijk. Ook daar weer alies op tijd. Maar ook: destem- pelklokken, die de taak van levende controleurs overnemen (een noviteit in de Tulpenrally. Onwennigheid speelde toen vele rijders parten. Ze stempelden te vroeg en dat kost strafpunten. De ongelukkigste bij die klokken was wel Franske de Vogel, die met zijn grote vriend Clemens rijdt. Franske stopte de kaart twee mi nuten te vroeg in de klok, wachtte met stempelen, maar kreeg toen een onopzettelijk duwtje in de rug. Frans ke zocht evenwicht en vond dat on gelukkigerwijs bij de stempelknop Strafpunten En verder was er dan verwarring In St. Flour. De controleurs lieten de binnenkomende wagens te ver door rijden. De startstreep voor de spe ciale etappe, die daarna moest begin nen, lag... achter de rijders. Het kostte weer vele minuten eer het be gin van de grote slag was gevonden. Maar goed: hij Is dan begonnen. Met 64 kilometer (waarin maar wei nig rechte stukken voorkomen), die in precies een uur moesten worden gereden. Een voorproefje van al het moois, dat Piet Nortier voor deze nacht heeft uitgedacht voor al die bermtoeristen van gisteren, die spra ken over de mooiste en best geslaag de Tulpenrally, die ze ooit hadden meegemaakt. Vandaag in Monte Car lo zullen ze Vel anders praten. Dat is dan gebeurd nadat Elek Schwartz zondag de wedstrijd Eliok- wijk—Fortuna had gezien. Hij heeft geconstateerd dat de vorm van Humphrey Mijnals bepaald aiet beter is dan van Van der Hart. Daarom heeft hij alsnog Cor van der Hart uit genodigd aan de centrale training deel te nemen Zestien spelers zullen 4 en 12 mei in Den Bosch bijeenkomen voor een centrale training ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Zwitserland, woensdag 18 mei in Zurich Onder deze zestien spelers za! ook zijn Roe! VViersma, die zondag in de wedstrijd tegen Rapid JC een lichte hersenschudding opliep. Het is daar om vrij onwaarschijnlijk dat hij bin nenkort zal kunnen spelen. De uitgenodigde spelers zijn: De doelver Jedigers De Munck (DOS) en Pieters Graafland (Feijen- oordi: de achterspelers Kerkum (Feijenoord). Kuys (NAC) en Wler- snm (PSV); de halfspelers Van der Hart (Fortuna '54). Klaassens (Feij enoord). Kraay (DOS). Muller (Ajax) en Mijnals (Elinkwtjk); de voor spelers H. Groot (Ajax), Van der Kuil (PSV), Van der Linden (DOS), Mouiijn (Feijenoord), Prins (Ajax) en Rijvers (Feijenoord) (Van een onzer verslaggevers) Staatsraad mr A M Joe^e* d« oud-minister van Sociale Zaken! zal op 1 juni worden gepensioneerd alt lid van de Raad van State. Hij be reikt m mei de 75-jarige leeftijd.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1