ingsfeest telde zeer ve m Hoeks Machinefabriek Heel een stad herdenkt m monument Zaterdag collecte militaire fondsen Zes partijen in drie- bandenspel biljarten Fortuna s laatste thuis tegen BW Nationale foto week met fotografie tijdens hal S&D Inwonertal nu 80.261 viert zesde lustrum artij met Program HBSS ernstig gevolg Kampioenschap dammen van Schiedam 4Geron speelt griezelstuk Spaarbank opent bij kantoor in Nieuwiand Duivennieuws Scooter botst tegen auto Man gooit hamer naar buurman Man slaat met fiets over kop 'Ramendag' in Bouwcentrum Arm gebroken bij ruzie HET VRIJE VOLK VRIJDAG 6 MEI 1960 PAGINA 4 ckiedammers j elkaar onder Het is moeilijk te zeggen, welk onderdeel van het feestpro gramma liet hoogtepunt vormde van de bevrijdingsdag. Mis schien was het wel de lichtstoet, die gisteravond Iaat door Schiedam trok onder begeleiding van bewonderende kreten. foto film projectie bandrecorders Concert van OBK in Overasseit Symbolische inslag En dan was er de opvoering van het bevrijdingsspel, speciaal voor de ze dag geschreven door J. H. W. Veenstra en door Schiedamse ama teurtoneelspelers opgevoerd onder regie van A-ndré van den Heuvel. Het spel dat op het podium in de Plan tage -werd opgevoerd gelukkig was het weer ideaal heeft een sterk Bond leerkrachten bij nijverheids onderwijs jubileert PANTALON De Broekenspecialist tttKMamuus as - telefoon «swr Abonnementen van Sportf on dsenbad ook in Groenoord geldig (Van een onzer verslaggevers) Woensdagavond om half acht al hadden duizenden zich ver zameld rond het monument in de Plantage. En vanaf dat tijd stip ook kwam in gedeelten de lange stoet aan: heel een stad was bijeen om klokslag acht uur in diepe stilte de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog te herdenken. Bij het monument speelde de kapel van het Leger des Heils gewijde muziek, die langzamerhand aansloot bij de treurmuziek van de korpsen, die met de stoet naderden. Tegen de helblauwe avondhemel staken scherp de kleuren van de vaandels af. Bekercompetitie lager voetbal Herdenking VNL op 14 mei Uil voering Klavar accordeonisten Burgerlijke Stand Doktersdiensten Het driebandenspel groot biljart is dinsdagavond in poule 2 met dezelfde animo als de vorige week door de spelers voortgezet. Van de zes vastgestelde partijen bleven er slechts een tweetal beneden de 100 beurten; die tussen Eggelmeijer (EN) en Kreuger (Beijer) bleef met 78 beurten de kortste partij van de avond. Toen bleek Eggelmeijer met een moyenne van 0.386 gespeeld te heb ben, tenvyi Kreuger, die het tot slechts 15 caramboles bracht. 0.193 noteerde. Ook tussen Seger en Rug- genberg is het een zeer spannende partij geworden, waarin het er na de 61e beurt naar uit zag, dat Seger direct op de overwinning afging. Rietvinkstraat ivas de allermooiste op koninginnedag (Van onze sportredactie) Bejaarde wielrijder door auto gegrepen (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag begint de nationale fotoweek. Een week waarin men de aandacht van het publiek wil vestigen op de fotografie, en op de vele mogelijkheden op dit gebied. Ook in Schiedam staat de gelegen heid open tot deelneming aan de landelijke fotowedstrijd. Stuur voor zeepkist gaan afzagen Wisselkoersen Jn .het laatste .nummer van. ,de Schiedam.se Gemeenschap voor een deel gewijd aan de herdenkingen van deze -week komt de heer P. B. Alberts aan het woord, voor elf jaar burgemeester van Schiedam, -nu bur gemeester van Rucphtn. Burgemeester Alberts vertelt daar in, hoe hij Schiedam destijds ge'in- spireerd heeft verlaten. Geïnspireerd door de Schierlamse Gemeenschap, waarin .stadgenoten van alleriei ge- loofs- en politieke overtuiging elkaar vonden Welnu, burgemeester Alberts heeft die inspiratie niet onbenut gelaten. Want 'Rucphen kent nu een Ruc- phense Gemeenschap en in samen werking met Bergen op Zoom, Roo sendaal, Breda, Oosterhout cn vele andere plaatsen is thans een West brabantse Gemeenschap in wording. Voorzitter.: cmd-burgemeester Alberts van Schiedam. ■Hert is zoals de heer Alberts schrijft: Naast alle verdiensten .van de ,S.G werd .dit een nieuioe verdien ste: "t voorbeeld voor anderen. Misschien ook was het het jeugilappèl, 's morgens in de Plantage, waar de heer P. Mak, ond-commandant van het Zesde Bat. S.G. van de binnenlandse strijdkrachten, een ernstige toespraak hield. Schiedam telde op 31 maart 80.281 inwoners tegen 80132 op Üe eerste «aart. Daaronder zijn 39.735 mannen en 40.326. De toeneming bedraagt .dus negentig. Er werden 140 kinderen jn maart geboren. 61 jongens en 79 meisjes. 61 personen kwamen te overlijden. Er vestigden zich 309 personen in onze stad. terwijl ;319 Schiedam ver lieten. 45 huwelijken zijn voltrokken in deze maand, twee echtscheidingen werden uitgesproken. Binnen de ge meente verhuisden in totaal 573 personen. Advertentie LM. Tl) IN LAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 Het harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" gedenkt het jaar van zijn diamanten bestaan met een gro te activiteit. Het orkest was tijdens de feestda gen veel in touw en in deze zelfde maand nog - op 21 en 22 mei zijn de musici uitgenodigd om in Overasseit bij Nijmegen een concert te geven. Het orkest, vertrekt daartoe op de 21ste om drie uur 's middags in twee- bussen vanaf Tivoli aan de Lange Haven. Op zaterdag 11 juni wordt in de Plantage een drumbandeoncours ge- houden, waaraan alle drumbands, tamboer-- en pjjperkorpsen kunnen deelnemen. En -wellicht vormden -voor de jongsw .Schiedammers .de vele kinderfeesten met na afloop een 'kindercircusvoor stelling het hoogtepunt. Vijftig wa gens reden mee in de lichtstoet en daarbij waren er veien met smaak versierd. Er was bijvoorbeeld -.een heel ge slaagde wagen te zien van de sportschool van Reinier Hulsker, ■waarop enkele jongens zaten, die zo nu en dan eens een heupworp -of iets dergelijks demonstreerden. Een andere wagen was .geheel om gebouwd tot Noormannenschip en werd ook door „Noormannen" voortgetrokken. De wagen van de •Vereniging voor Lichamelijke Op voeding Juliana was eveneens een succes en ook Beijersbergen ont brak niet met een fantastische bruidswagen. Ook de gymnastiekverenigingen DOK en Thor waren vertegenwoor digd, terwijl de muzikanten van OBK en Gusto er naar hartelust op los ■bliezen en sloegen. Velen honderden -schaarden zicb langs de straten om de stoet te zien voorbijtrekken. Het centrum van de feestviering verplaatste zich vervolgens naar de Vlaardingerdilk, waar traditiegetrouw vuurwerk werd .afgestoken. Een groots schouwspel, waar het talrijke ■publiek niet -gauw genoeg var» 'kreeg. 's Morgens in de Plantage bij het jeugdappèl kon men de volksdansers van Ruimte .zien optreden. Het jon genskoor Orpheus ouder leiding van "Gjjsbcrt Nieuwiand zong. Ada Mekes declameerde en de heer Mak sprak een .bewogen rede uit. waarin hij on dermeer zei: „De jeugd van nu kan voor dezelfde dingen komen te staan als -wij destijds". Er wen kinderspelen en muziek ■en een veldloop, waaraan zestig jeug dige atleten deelnamen. "Wethouder Van Bochove reikte -de prijzen uit. Ton. van Hulst van Excelsior ging met de eerste prijs strijken. Talloze 'kinderen namen deel aan de fees ten, die overal In de stad werden ge houden: Ze raapten blokjes, pro beerden zich met de benen in een zak zo snel mogelijk voort te bewe gen, "kortom, ze amuseerden zich op perbest. symbolische insiag. De .inhoud is al eerder uitvoerig in ons -blad ter spra ke geweest. De dikwijls verrassende muziek is gecomponeerd doorCor Lemaire. Onder leiding van Phillis Lightstone traden een paar dansgroepjes op en zij droegen veel bij tot de fleur van het schouwspel. Regisseur Van den Heuvel zei ons het zeer te betreuren dat de politie de Lange Nieuwstraat en de Tuin- Jaan niet had afgesloten voor het verkeer waardoor men inderdaad de tekst soms slecht kon verstaan. Dat het geheel niet zulk een stra lend succes werd als men had ge hoopt, was. voor een groot deel wel te wijten aan de korte tijd van voor bereiding. Verschillende acteurs en actrices kwamen, ondanks dat, "tot aardige prestaties. Onder anspidën van de SG hebben ook de Schie damse jeugdsociëteilen gisteravond feest gevierd. Ze zagen eerst de film Orfeu Negro" en dansten vervol gens op de muziek van het Mffier- sextet in Oreade. De afdeling ■Schiedam van de Ne derlandse Bead var» Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs herdenkt 11 mei bet vijftigjarig bestaan van de afdeling. Het jubileum wordt gevierd met een receptie van half vier tot vijf uur 's middags, in. de huishoud en industrieschool aan de Prins Mauritsstraat 9. Advertentie TM. (Van een onzer verslaggevers.» De CJV-mandaccffi'deonvereiHging „Bravo" 'bestaat bijna dertig jam'. De mondaccorüeonisten geven zaterdag 1-4 mei in gebouw Arcade «en jubi leumconcert, -waarbij voor „Jong Bravo", -een walspotponni en de Schuttersmaxs op het programma staan. .Bravo" speelt onder meer de Eu rovisiemars, de Elizabethan Serenade en de Vogelkoopman. Na de pauze kan men Nico Schoolertberg sien in rijn one-man-show, waarin hij goo chelt, -aan telepathie dost, het Ham mondorgel bespeelt, enz. De leiding van het Sportfondsen- bad in .Schiedam heeft met het stichtingsbestuur van bad Groenoord een regeling kunnen treffen, waar door houders van jaar- en half jaar abonnementen voor het igoortfond- sentoad, afgenomen in het tijdvak van 1 januari, resp, i april tot en met 30 juni deze ook in Groenoord kunnen benutten. Ondanks de aanvankelijke ongunstige situatie in de metaalnijver heid, vertoont bet totale resultaat van W. A. Hoeks Machine- en Zunrstoffabriek te Schiedam, blijkens het verslag, over 1959 een stijging. De brutowinst nam nl. toe van .f 2.240.887 tot 2.465.995. Voor afschrijvingen bedroeg de winst f 2.475.864, tegen 2.184.785 In 1558. Zoals hekend, wordt een dividend van zestien percent uitge keerd, waarvan om te voldoen aan een meermalen geuite wens van aandeelhouders tien percent in aandelen. Het laatste zal bovendien de liquiditeit ten goede komen. Over 1958 werd vijftien percent dividend uitgekeerd, In verband met deze mtkering in stock wordt op korte termijn een statutenwijziging voorbereid, waarbij een aandelenccrupure van 100 zal worden in gevoerd. Bij de machinefabriek zette de om zetdaling verder door tot september, in welké maand plotseling een om slag kwam. De orderportefeuille groeide snel. Aan de modernisering van .de -outillage wordt daarom door lopend aandacht besteed. In 1960 werden een paar belangrijk tfficiën IktJema tere ptrodui oachines besteld, doch het ziet er niet naar uit, dat dit Jaar al enige ontspanning zal geven. Bij de gasfabrieken is daaren tegen veel meer sprake van gelei delijkheid, hoewel ook hier in de tweede helft de grootste stijging plaatsvond. In 1959 steeg de omzet van deze fabrieken zowel in hoe veelheid als in opbrengst met bijna zeven pet. De verhouding was daardoor bevredigender dan in 1958. De produktiecapaciteit is voorlopig nog toereikend hoewel plaatselijk spanningen voorkomen. Een eventuele toekomstige vergro ting is in studie. De dochtermaat- Burgemeester, wethouders en com missaris van politie liepen vooraan in de stoet. De commissie herden king ge va lenen, de familieleden van. de gevallenen, het bestuuh van de stichting 1940-1945 volgden. Gemeen teraadsleden, veteranenlegioen Ne derland, politie, het Rode Kruis, brandweer, vakorganisaties en vele andere groepringen sloten daarop aan. Het programma van HHBS voor zaterdag luidtals volgt, Senioren: HBSS-Pelikaan. 18 uur, .terrein Har- ga, veld 1: HHBS ^-Hoogvliet 4,4.15 uur", terrein Harga, veld 2. Junioren The Rising Hope al—HHBS al, 4 uur; Voorwaarts c2HBSS c3, 4 uur, terrein Abr. van Stolkweg. De jaar lijkse vijfkamp voor junioren en pu pillen vindt plaats 11 juni op de ter reinen in het sportpark Harga. Evenais vorig jaar zal ook dit jaar een collecte worden gehouden ten bate van de stichting Gezamenlijke Militaire Fondsen. Voor Schiedam is deze coliecte bepaald op zaterdag 7 mei. Zoals de naam misschien zou doen vermoeden: de opbrengst is niet voor de aankoop van schepen of an der defensiemateriaal bestemd, maar voor een zuiver menslievend doei, dat ons in staat it een nationale ere- plieht te vervullen. VRIJDAG Bioscopen; MONOPOLE; The Mysteriane. Z, 7 er. 3.15 uur. PASSAGE: On the Beach, 8.IS uur. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM. Foto's, docu menten, films en geluiden uit de tweede wereldoorlog in de expositie „Vrijheid". 10—5 en 1922 uur. Diversen IRENE: Oranjebuurtvereniging Gusto, feestavond. 20 uur. ZATERDAG Kloscopcn: MONOPOLE: The Myeterlans, 2, 7 en 8.15 uur. PASSAGE: On the Beach, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM, Foto's, docu menten, films en geluiden uit de tweede wereldoorlog in de expositie ..Vrijheid", 10—5 en 19—22 uur. Diversen; MUSIS SACRUM: R.-K. Toneelgroep Bonaventura speelt „Moord op maat", 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Algemene Fotokring Schiedam, tentoonstel ling. 16—13 en 17—22.30 uur. IRENE: Chr. Pllrnactie, film ..Palace Hotel'. 20 uur. ARCADE: EHBO, feestavond, 20 uur. De Gezamenlijke Militaire Fond sen, kortweg GMF genaamd, zijn sa mengesteld uit de volgende fondsen: 1. Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen; 2. Nationale Ver, tot Steun aan Miliciens „Sta ndi"; 3. Vereniging Ereschr' en Dankbaarheid; 4. Karei Doorman- fonds; 5. Prins Bernhard-sticbting; 6. Van Weerden Poelman-fonds. De stichting verieent niet alieen waar nodig steun aan oud-militairen, hun gezinnen en/of nagelaten be trekkingen. maar ook helpt zij bij de moeilijkheden, die vele van de dage lijks demobiliserende militairen bij hun terugkeer in het burgerleven ondervinden. Want wel tracht de overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar welzijnszorg zover als die strekt Uitstekend, maar zij is toch altijd ge bonden aan bepaalde normen en ze ker bij bijzondere gevallen die zich kunnen voordoen, kan zij geen hulp verlenen en is men op particulier initiatief alléén aangewezen. Nagelaten betrekkingen, die wél pensioen genieten, maar soms Ineens voor grote uitgaven komen te staan, verminkten en ook kinderen van om- gekomr- militairen, die, dooraat zij hun vader verloren hebben, niet. in de gelegenheid zijn te studeren zij allen worden geholpen. Voor deze doeleinden werd in 1959 landelijk een bedrag van 408.500 uitgekeerd. Evenals in voorgaande jaren zullen niet alleen burgers collecteren, doch dank zij de medewerking van de mi nister van Defensie, mogen ook mi litairen in uniform geheel vrijwillig aan de actie deelnemen. Voor aanmelding van collectanten bestaat gelegenheid aan het bureau voor Militaire Zaken. Oude Kerkhof 19b, alhier, -'an 8.30—12 uur en 13.30 —14 uur. Telefonisch onder nr. 69051. toestel 24. Gistermiddag omstreeks half 'een heeft bij een vechtpartij een jonge man een schedelbasisfractuur opge lopen. De 33-jarige G. W. J. S- zag hoe in de Emmostraat een 21-jarige jongeman. MUJ3-~een.-Psaar... zestien jarige Jongens klappen verkocht. Waarschijnlijk was bij deze vechtpar tij een aanleiding vooraf gegaan. S. kon deze behandeling niet verdragen en wilde tussenbeide komen. Hij gaf daarbij de oudere jongeman een klap. die echter bijzonder ongelukkig aan kwam, zodat hij met een schedelba sisfractuur in het Gemeente Zieken huis is opgenomen. Uitslagen van de wedstrijden om het damkampioenschap van Schie dam. J. VeenstraW. C. Heuvelman 02; L. VrijlandG. Baatsen 2—0; D. v. d. SpekJ. de Wilde 20; J. de WildeA. van Otterloo afgebr; C. MeerenrionekC. W. Sleeuwenhoek 0—2. Uitslagen van bordenwedstrijden van damclub Schiedam: M. J. Goed hartA. Risseeuw 20; J. van'Straa- t'enC. Schouwenburg 2—0; P. Ka demakerF. H. Sprang. „Geron" komt na zijn succesvol optreden in de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, met een nieuw stuk. Dinsdag en woens dag, 17 en 18 mei, kan men het ge zelschap in Musis Sacrum zien in „De Spooktrein", een spel in drie be drijven door Arnold Ridley. Regis seur Karei Tubbing voorspelt, dat deze voorstelling menigeen zal doen griezelen. Het bekerprogramma voor het Schiedamse lager voetbal luidt voor zondag als volgt: Excelcior "20De HoliandiaanLekkerkerkSVDPW WestlandiaUrsus: Hoek van Hol land— Martinit; RKWIKDHS; SFC VFC en DRZ—Leonidas. Voor PPSC wordt het zaterdag een be langrijke dag. De blauwwitte» moe ten bü ZMSH op bezoek waarmee ze in punten gelijk staan. De nationale herdenking van mili taire gevangenen, die op initiatief van het Veteranen Legioen Neder land, is georganiseerd, vindt niet plaats op dinsdag 10 mei, maar op zaterdag 14 mei. Dit in verband met een veroek van Amsterdams burgemeester, die er op heeft gewezen, dat door de overgrote belangstelling parkeer- en verkeers technische moeilijkheden in het cen trum van de stad zullen ontstaan. De aanvangstijden en het verloop van het programma blijven gehand haafd evenals de regeling, die voor het door het VNL georganiseerd ver voer van nabestaanden geldt. De Schiedamse Kiavar Accordeon Vereniging geeft zaterdag 28 mei een uitvoering in gebouw Irene. Aanvang 8 uur. Na de pauze wordt de film „Gouden Edelweiss" vertoond. En ten slotte waren er ongeor- - ganiseerde belangsteUendeftvt-pad- rtaders envooral grotegroepen schooljeugd. Zij vulden de ruimte rond het mo nument op, terwijl overal in de stad kerkklokken luidden. Nadat kransen en bloemen waren gelegd, braken de twëe minuten van stil herdenken aan. Een massaal gezongen Wilhel mus verdreef de stilte. In de stemmige St.-Janskerk had de afdeling Schiedam van de Neder landse Vereniging van ex-Politieke Gevangenen uit de bezettingstijd (NVEPG) 'en Voormalig Verzet Ne derland (WK) een herdenkingsbij eenkomst georganiseerd. De harmonie Wilton-Fijenoord en het dames- en mannenkoor Wilton- Fijenoord hebben aan deze bijeen komst op bijzonder stijlvolle wijze muzikale en vocale medewerking ver leend. Uitgevoerd werd onder meel de derde herdenkingscantate met tekst van L. Giphart en muziek van de dirigent van de WF-harmonie, de heer Joh. F. Pala. Pastoor C. C. J. v. d. Brekel OP. gewaagde van de vaderlandsliefde, die ons allen is aangeboren en die waarschijnlijk een grotere invloed uitoefent, dan mén zou denken. De pastoor sprak over de vrijheid om zelf te kiezen tussen goed en kwaad de vrijheid, waarvan zij die voor de bevrijding van ons land vielen, gebruik maakten. Ds J. B. Schouwink herinnerde aan het ideaal in de harten van de gevallenen. 'Zij zijn voor ons een opwekking tot moed en verwach ting, tot hoop en verantwoorde lijkheid. Boven de zelfzucht uit moeten wij verder leven voor een waardig Nederland.' Ook deze her denkingsbijeenkomst werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus. De Spaarbank Anno 1820 opent maandag 9 mei haar zesde bijkantoor aan de Burgemeester. Van -Haaren- laan 640. Het kantoor Is voor het pu bliek geopend van maandag t/m vrij dag van 2 tot 4 uur en bovendien op vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Geboren te Schiedam: Cora dr v A L Post en C Brand: René A zn v ABC van Pelt en J M L Klapdoor; Harold B zn v H E van den Berg en P J van der Windt: Govert zn v G Hendriks en A de Roo; Dirk J zn v K Eenkhoorn en H Beens. Overleden te SchiedamB Brouwer. 53 jr, echtg A R Asmus; G Klein, 85 jr; MC van der Linden 2 mnd; A Reijnierse 90 jr; G Blom 78 jr. J. Mokkenstorm, Van Ruysdael- laan 52b, tel. 64098. A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760. P. J. W. Beukers, Burg Knappert- laan 76. tel. 68004. P. Van Santbrink, Mgr. Nolenslaan 183, tel. 62562. APOTHEKEN Backer. St.-Liduinastraat 58. Doch ook Seger bewees te kunnen „poedelen", waardoor beide spelers in de 84e beurt met 34 gelijk kwamen. Seger kwam hierna op 35; Ruggen- berg poedelde, seger noteerde hierna 35, waarna Ruggenberg zijn kans greep en de partij met twee caram boles uitmaakte. De overige partijen hadden een lengte van ver boven de 100, terwijl een er tot 181 kwam. De uitslagen zijn ais volgt: Rembrandt BKarseboom: Ruggenberg 36 36 Seger 36 35 Van Gerven Penning 36 36 30 30 83 88 181 181 0.409 0.409 0.165 0.164 De SCV de Postduif begon haar africhting op Bordeause 840 km met de wedvlucht Seppe 44 km. Er wa ren 650 duiven en hier volgen de eer ste 25 prijswinnaars: 1-5 F Koppen hagen, 2-4-6 J. Westerhoit. 3-9 W. Kerkhof, 7 A.Smits, 8 W. Verhaeren, 30-15 C. Verlinde, 11 O. Bolkenbaas, 12 C. Verboom, 13 J. Brand. 14 L. Verheugen, 16 A. Grijp, 17 A. Del- motte. 18 A Vis, 39 J. Doejaaren, 20 W. v. Deurzen,21 D. Schipper, 22 Hu-melen en Vol, 23 I. v. d. Tuyn. "4 H. v. d. Kant en Co„ 25 A, Heeren Gelost: 10-15-00 1ste duif 10-48-00. laatste 11-04-00. Zwanenburg Leenderts 30 30 30 15 84 84 Beijer B—Entre Nous A: Kreuger Eggelmeijer v. Leeuwen Weel and Heinsbroek Van Lingen 30 30 30 30 30 30 15 30 29 30 27 30 78 78 128 129 133 133 0.357 0.178 0.193 0.386 0.226 0.227 0.203 0.225 schappij C :ygenium droeg f 78.600 58-590) tot de winst bij. De gang van. zal n was niet onbevredigend. Voor 1960 wordt gerekend op een declaratie, die zeker niet minder zal rijn. De Nieuw-Guinea Gas-Maatschap- pij blijft rich bijzonder langzaam ontwikkelen. Het exploitatie-over schot was ditmaal voldoende voor de jaarlijkse afschrijvingen. Voorlopig worden geen dividenduitkeringen verwacht, doch in 1960 kon begonnen worden met het aflossen der ver strekte geldlening. Met een betrek kelijk geringe investering kon een kleine reserve-installatie benevens een uitbreiding van het bijzonder be scheiden flessenpark ter beschikking worden gesteld. Een bestuurder van een personen auto reed donderdagmorgen van het benzinestation de Rijksweg te Vlaar- dingen op zonder voldoende rekening te houden met het naderende ver keer. Een scooterrijder botste tegen de auto en viel. Zijn duopassagiere de 30-jarige B. B.. liep een voetfrac tuur op en is naar het Gemeente ziekenhuis te Schiedam overgebracht. De 37-jarige A. v. d. V. te Vlaar- dingen is wegens een poging tot zwa re mishandeling aangehouden. Hij gooide vrijdagmiddag een hamer naar rijin buurman. Deze liep echter geen letsel op. Voor de tweede maal treedt zondagavond in Tivoli The Harlem Sextet op voor de Schiedamse jazz- sociëtelt Guilïaume. (Van een onzer verslaggevers) Doordat het wiel van zijn fiets in de spoorrails raakte, is donderdag avond de 56-jartge M. F. van der Wijst uit Breda in de Brielselaan te Rotterdam over de kop geslagen. Met een ernstige hoofdwond is de man in bewusteloze toestand naar het Zui- derriekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) De Rietvinkstraat is op koningin nedag de mooist versierde straat ge weest van Rotterdam. De BV „Eens gezindheid", die daarvoor verant woordelijk was. won dan ook de eerste prUs in de wedstrijd straat versieren, die door het Rotterdams Comité ter behartiging van Nationale Belangen werd georganiseerd. De Rietvinkstraat kreeg 133 punten. De triomf was dubbel voor de BV „Eensgezindheid", omdat de jury de Rietvinkstraat ook de mooist verlich te voad van de hele stad. In deze af deling kreeg de straat 105 punten. Nummer twee in de hoofdklasse van de afdeling versieringen werd de Woelwijkstraat met 1331 punten. In de A-kiasse won de Snellemaadwars- straat met 111 punten en in de B- klasse de Rubroekstraat met 106 punten. In de afdeling verlichtingen boek te de Sneellemandwarsstraafc ook een fraai resultaat: z|j werd tweede in.de hoofdklasse met 91 punten. In de A- klasse won de Woelwijkstraat met 94 punten, in de B-klasse de Rubroek straat met 80 punten. De jury is var» oordeel, dat de re sultaten van 1960 beduidend beter waren dan die van vorig jaar. In de afdeling versieringen konden maxi maal 150 punter» worden behaald, in de afdeling verlichtingen. 120. (Van een onzer verslaggevers) In het Bouwcentrum te Rotterdam wordt op woensdag 25 mei een „Ra- mendag" gehouden. Er zullen tech nische voordrachten worden gehou den door prof. dr. ir. J. P. Mazure, hoogleraar aan de Technische Hoge school te Delft, dr. J. W. Boon van de afdeling corrosie van het Metaal instituut TNO en ir. J. van Ettinger, directeur van het Bouwcentrum. Op diezelfde dag zal in het Bouw centrum tevens een expositie worden geopend van foto's, die het resultaat zijr» van een door de Vereniging van Metalen Ramen-fabrikanten uitge schreven wedstrijd. Fortuna speelt zondag zijn laatste wedstrijd voor de competitie tegen BW. Zonder zenuwen, want onze stadgenoten hebben zich gehandhaafd in de eerste divisie betaald voetbal. Voor BW staat er echter nog heel wat op 't spel. De Bosschenaren, die op eigen terrein met niet minder dan 40 van Fortuna wisten te winnen, kunnen zich plaatsen voor de extra competitie tussen de nummers twee en drie, waarbij het gaat om een plaats in de eredivisie. BW heeft een goede ploeg, maar in Den Bosch is men er nog niet zeker van dat men in Vlaardingen wint. En zo bezien wordt het dus zondagmiddag aan de Floreslaan toch nog een spannende wedstrijd. Zondag worden er ook weer drie bekerwedstrijden gespeeld. De be langrijkste ontmoeting is het treffen tussen RKWIK en DHS in het park 't Nieuwlant. Onze stadgenoten heb ben aan één punt voldoende om zich voor de volgende ronde te plaatsen. De Holiandiaan speelt in Schiedam tegen Excelsior S en VFC tegen SFC. Het verdere programma voor zon dag luidt: Mussen IIRKWIK 4, RKWIK 6—Hiïlegersweg 4. Zaterdagmiddag worden de vol gende wedstrijden gespeeld: GGK Vlaai-dingen, Vlaardingen 2Heinen- oord 2, MVV 2TSB 5, Rozenburg 4 Zwal. 6, Zwal. 8Nationale 2, Zwla. a2Capelle a2, CVV a4 Foi-tuna a 2, Zwal. a3Exc. S a4, VFC a3HWD a2. CVV bl—Fortuna bl. Unicum blWIK bl, Exc. M bl VFC b2, Fartuna b2—PPSC bl, Zwal. b2VDL bl, Fortuna b3—Spart. b3, Fort. b4Unicum b3, Zwart Wit b3 Zwal. bó. Leonidas clVFC cl, USC clVlaard. c, Fortuna c4 Unicum c2, VFC c4Exc. R c8, VFC c5Musschen c6, CW c8—Zwaluwen c6, TOGR c4—Zwal. c7, TOGR c5— Fort. c4, VFC c8DJS c4, Exc. S c9 Fortuna c7, Slikkerv. c4—Zwal. clO NOORDELOOS Woensdagavond is de tachtigjarige heer Verspui uit Hoornaar met zijn fiets door een auto gegrepen, toen hy op de Provin ciale Weg de rijbaan overstak om zich naar het fietspad te begeven. Met enkele gevaarlijke hoofdwonden is hij naar het ziekenhuis gebracht. Bij de fotozaak Dassage echter in de Passage 12 wilde men wat meer doen aan deze fotoweek. En uit een overleg met de heer Seton van de dansschool aan de Lange Haven is een aardig plan geboren. Vrijdag en zaterdag, 13 en 14 mei namelijk, is er ter afsluiting van de nationale fotoweek een zogenaamd foto-flits-bal in. de dansschool. Er zullen vele attracties zijn, aiie op fotogrofisch gebied. Iedere deel nemer bijvoorbeeld krijgt een foto ten geschenke. Er zal een klein bal letgroepje optreden, dat door de be zoekers van het bal gefotografeerd mag worden. Hieraan is een wed strijd vei-bonden, waarvoor veie aar dige prijzen zijn beschikbaar gesteld. De dansenden worden gefilmd en de hele zaal zal versierd rijn met fraaie 'foto's. Men kar» op dit bal voorts alle gewenste inlichtingen over de fotografie krijgen. En alle deelnemen» -worden ver zocht hui» camera mee te brengen. Deze fotobals worden in Brabant geregeld gehouden, in Zuid-Hoiland betekent deze manifestatie een pri meur. (Van een onzer verslaggevers) In een woning in Crooawijk is de bevrydingesdag geëindigd met een fikse ruzie tussen een echtpaar en hun kostganger, de 59-jarige glazen wasser J.» O. Daarbij bracht de gla zenwasser zijn hospes en zijn hospi ta enige onbetekenende wondjes toe met een mes, waarna hy door de echtelieden van de trap werd ge werkt, waarbij hij een gebroken arm opliep. (Van een onzer verslaggevers) t Drie twaalfjarige Rotterdammer- tjes wilden op bevrijdingsdag mee doen aan een zeepkistenrace, maar aan hur» racewagen ontbrak nog een goed stuu»-. Daarom stapten ze op de avond van de vierde mei een garage aan de West Varkenoordseweg bin nen. waar ze begonnen met het door zagen van de stuurstang van een der gestalde auto's. Ze werden door de politic gesnapt en mochten niet aan de wedstrijd meedoen... Tot vrijdag 20 roei ligt ter ge meentesecretaris, afdeling algemene zaken, stadhuis, ter inzage het ont werp van een plan tot partiële wij ziging van de gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan Nièuwland. welke wijziging betrekking heeft op gronden gelegen tussen de Kreupel- straat, de Boterstraat, de Broersvest en de Lange Kerkstraat. 4 mei Engels pond 10.581—J0.59i Amerik. dollar 3.76(413 77F, Franse frank 76.871—76.92J Belgische frank 7.561—7.561 Zwitserse frank 86.924—86.974 Zweedse kroon72.37—73.02 Duitse mark 90.384—90.431 Deense kroon 54.651—54.701 Noorse kroon 52.85152.901 Canada 3.89Ï—3.891 Italiaanse lire 60.73S—6Q.78I Oostenrykse schilling 14.47Ï14.481 SOCIALISME EN DEMOCRATIE Maandblad van. de Partij van de Arbeid Hekelveld 15, Amsterdam-C Abonnementen "»o per Jaar, studenten f 450 per halfjaar, studenten 3.50 Losse nummers f 1.- 5.50

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1