Toestand is verbeterd maar nog niet ideaal IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Erbarmelijk produkt a m usemen tsi nd ustrie Op markt en veiling Vertegenwoordiger Hermes-DVS ontvangt Eindhoven Prijswinnaars lichtstoet en lampionoptocht GEVONDEN Toernooi voor pupillen werd waar festijn Baard Noorman vatte vlam Schaduwen Geheimzinnigen DAKDEKKERSBEDRUF Jeugd speelt basketball Jeugdraad in discussie over drogen van was Zeil wed stri j den op de Bommeer het VRIJE VOLK ZATERDAG 7 MEI 1960 t»A0^A 4 (Van een onzer verslaggevers) Enkele maanden geleden is er een spectaculaire verhuizing aan de gang.geweest in onze stad: het oude woonwagenkamp werd opgebroken en, onder begeleiding van de Schiedamse politie, trokken de woonwagens in optocht in de richting van Overschie, naar hun nieuwe kamp. Welnu, dat nieuwe terrein is zo langzamerhand volkomen ingewoond en in bezit genomen door de bewoners. En dat be tekent ook, dat het landschap er daar, vlak achter de dijk, heel anders is gaan uitzien. Drooglijnen Bovendien is een groot deel van de bestrating opgebroken om op nieuw te worden behandeld. 'Mis schien komen er drooglijnen, want die ontbreken hier helemaal,' ver telt ons de heer J. C. van Stein. En een last dat we daarvan heb ben," zegt later een van de huisvrou wen uit dit woonwagenkamp. Zij heeft provisorisch een paar paaltjes in de grond gewerkt en daaraan wap pert, langs lange touwen de was. An dere vrouwen hebben een dergelijke oplossing gevonden. Maar dat is niet mogelijk voor degenen, die hun wa gen midden op het terrein hebben staan. Stofrommel In dit opzicht dus dragen zij zelf schuld. Maar er zijn andere punten: de stofrommel die ontstaat doordat de geteerde grond is bedekt met een heel fijn scoort grind, dat bij wind opstuift en dat alles bedekt met een dunne laag stof. Paard <5 Programma DWS Cijfers leeszaal Avondgebed in mei - annex Groothandel in pro- dukten voor dakdekkers, aannemers- en loodgieters- bedrijven, zoekt Gegadigden moeten leiding kunnen geven aan circa 15 man personeel. Aan een actieve werker wordt ge boden een zelfstandige en goed gesalarieerde positie. Een auto is ter beschikking. Uitvöerigè sollicitaties onder no. BA 5672 aan het bureau van dit blad. Predikbeurten Vlaarcl intrse raad over Rijnmoud Visafslag Burgerlijke Stand Ruimte organiseert laatste ruilbeurs Wisselkoersen in t woonwagenkamp In de verte ligt de karakteristieke toren van het oude dorp Overschie. Er verder rijen zich onder de diep blauwe lentehemel de groene wei landen aaneen. Vanaf de tweede brug over de Schte buigt een lan delijk weggetje het land lni langs rustig water, waaraan oude verweer de boerderijen liggen tussen de bloeiende vruchtbomen. Maar dan ontwaart men aan zijn rechterhand ineens die kleine war rige gemeenschap van het woonwa genkamp. Uit de verte ziet het er nogal aanlokkelijk uit. Een houten school, waarin de ja loezieën zijn neergelaten (de kapel met recreatiezaal aan de achterzij de kan men net niet zien), woonwa gens in rijen en daar tussen door hel gekleurd wasgoed. Er" ligt een brede sloot rond het kamp en daarlangs loopt een scheef verzakte omheining. Maar dichterbij gekomen blijkt het kamp ais maar grauwer. Er ligt puin en huisvuil. Nabij een klein stukje groen, dat is bedoeld als speelweide voor de kinderen, liggen brokken van een oude auto. En overal tussen de wagens die toch al vrij dicht op elkaar staan zijn hokachtige. con structies opgetrokken, die als berg plaats worden gebruikt. Dat is dus één van die punten, waarop de woonwagenkampbewoners zo onder elkaar nogal eens hame ren. "Wij hebben er verschillende naar gevraagd: Het kamp is nu wel inge woond en hoe bevalt het? En meer dan één keer kregen we ten antwoord: Het kamp is niet al leen ingewoond, het wordt straks ook uitgewoond. Want en deze kampbewoners erkenden dat volmon dig de narigheid is dikwijls aan de bewoners zelf te wijten. Zij hebben vuilnisemmers, die twee keer per week door de gemeente Schiedam worden gereinigd, precies zoals bij de gezinnen, die midden in de stad wonen. Sommige woonwagenbewoners kun nen maar moeilijk van gewoonten afstappen: als het hun beter uit komt, deponeren ze het huisvuil net zo gemakkelijk ergens anders, als in de vuilnisemmer. En dat het kamp er daarmee, ze ker voor de kleine kinderen, niet beter bewoonbaar op wordt, is duide lijk. De kinderen hoeven daar niet persé in te spelen. Er is een kleine groene hoek opengelaten, die is be stemd als speelweide. Maar eerlijk gezegd: dat stukje maakt een nogal armetierige indruk, temeer waar het is omgeven door een dikke laag puin. Een andere kwestie, die moeilijk heden oplevert: het gebrek aan ruimte op allefronten. De wagens staan wat te dicht op elkaar en in de wasruimte is maar plaats voor twee vrouwen (er zijn er veertig in het kamp, dat in totaal tot 160 tot(180 bewoners telt), die er pre cies met hun rug naar de westen wind staan. Want dat washok is aan een kant geheel open. Erger vindt men het ongemak van de toiletten. Er zijn er drie voor de vrouwelijke bevolking van het kamp, twee voor de mannen en-twee voor de jeugd. Ze zijn ook, gedeeltelijk open en het zal er in de winter ongetwij feld tochten. Bovendien ligt het gebouwtje met washok en toiletten aan het einde van het kamp. zodat sommige bewo ners een zeventig meter moeten In- pen om daar te komen. Een groter bezwaar echter leek ons het feit, dat de toiletten eens in de twintig minuten automatisch worden doorgespoeld. Dat dit in een kamp van ruim 160 bewoners beslist te wei nig is, was aan de toestand van de toiletruimten ook wel te zien. Er woont in het woonwagenkamp ook een schareslijper, die dagelijks met zijn paard en wagen door Schie dam trekt. Voor dat paard is er geen stal met het gevolg, dat het dier de koude wintermaanden buiten heeft moeten doorbrengen, zo goed moge lijk beschermd tegen de koude. We hebben er ook andere geluiden gehoord. Dat aan sommige misstan den de bewoners zelf schuldig waren bijvoorbeeld, dat men zo in zijn schik is met het schoolgebouw. Dat ook de recreatiezaal, waar men 's avonds een kaartje legt en naar de televisie kijkt een groot succes is. Dat het kamp uitstekend verlicht is. Het bevalt ze hier wel. de woon wagenbewoners. Maar sommige van die ongemakken, zoals het gebrek aan ruimte in het washoek en de weinig hygiënische toestand van de toiletten, wegen toch wel eens zwaar. ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: The Mysterians, 2, 'i en 9.15 uur. PASSAGE: On the Beach, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. '1 en looiusietnngeh STEDELIJK MUSEUM. Foto's, docu menten, filmt, en geluiden uit de tweede wereldoorlog in de expositie „Vrijheid", 105 en 1922 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: R.-K. Toneelgroep Bonaventura speelt „Moord op maat". 20 uur. CHR, SOC, BELANGEN: Algemene Fotokring Schiedam, tentoonstel ling, 1618 en 1923 uur. IRENE: Chr. Filmactie, Illm „Palace Hotel", 20 uur. ARCADE: EHBO, feestavond, 20 uur. ZONDAG Bioscopen: l'ONOPOLE: The Mysterieus. 2, 4.15, i en 9.15 uur. PASSAGE: On the Beach. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM. Foto'C, docu- meuten, films en geluiden uit de tweede wereldoorlog in de expositie „Vrijheid", 105 en 1922 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: De Instuif, dansen. 20 uur. MUSIS SACBfUM: The Miller Club, dansen, 20 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND -PRO GRAMMA ARENA: De Boekaniers (14 Jr). Zat. en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. CAPITOL: De held van Java (14 Jr). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. CENTRAAL: Helsse Ware (18 jr). Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.3Q uur^ CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): En eeuwig zingen de bossen (14 jr). Zaterdag 930, 11.30, 1.30, 3.30. 5.30, 7.30 en 9.30 uur. zondag vanaf 130 uur. Zondagmorgen 11 uur: Algièrs- Ka&pstad (a.!.). COLOSSEUM: Tarzan de aapmens <14 Jr). 2, 7 en 9.15 uur. HARMONIE: Overtreding art. 251 bis (13 jr). Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2. 430, 7 en 9.15 uur. CUMIEREOnze man in Havana (14 Jr). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. UJXOB: Europa bij nacht (18 jr), Zaterdag on zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. METRO: Slaapkamer-geheimpjes (18 Jr). Zaterdag 3.30. 7 en 0.15 uur: zondag 2, 430, 7 en. 9.15 uur. PRINSES: Zes mannen en een danse res (18 jr). Zaterdag 7 en 9.30 uur: Zondag 430, 7 en 930 uur, Zater dag en zondag 2 uur klndérmati- nee: Stan Laurel en Olivier Hardy (a.l.). Zaterdagnacht 12 uur: Eiland „tier liefde (18 jr). SEX: Opstand In. Mexico (14 jr). Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en «30 uur. 7HALIA: M&lgret en het raadsel van Saint-Flacre (14 jr). Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. VENSTER: Pourquoi vlens-tu si 'ard.... (is jr). Zaterdag 2. 7 en "■IS uur: zondag 1.30, 4.15, 7 en FIS uur. '"CTOBIA: The bridge on the Rlver Kwal (14 Jr). Zat. S uur en zondag S uur. Zaterdag 2 uur en zon- °BÏ 130 uur: Rusty.'s verjaardag 4 De volgende prijzen zijn toegekend in de lichtstoet van 5 mei. Grootbedrijf: I. Simon Rijnbende; 2. De Schfed. Cartonnagefabriek.- Middenstand: 1. Beijersbergen; 2. Van Loenen, Dam; 3. fa. Mak, Broersveld; 4. Kantoorboekhandel Mercurius; 5. fa. Mak, Hoogstraat. Verenigingen: I. de Huishoud school; 2. pupillenvoetbal, 'n zware strijd geweest met nr.; 3, gymnas tiekvereniging Juliana; 4. De Lin- denhof. In de lampionoptocht van 29 april zijn prijzen gevallen op de nrs: 43, 87, 304, .115, 193. 219. 259, 461, 477, 663, 6B8. 734. 892, 960, 1002, 1074, 1266. 1314. 1428, 1666. Deze nummers kwamen op de uit gereikte kaartjes voor, welke bij de prijsuitreiking moeten worden mede gebracht. Verder worden de verenigingen Singelkwartier, DOKe Excelsior, De Oranje Garde, de Jonge Harmonie uitgenodigd om in verband met ge wonnen prijzen aanwezig te zijn bij de prijsuitreiking. De hierbij uitge reikte kaarten moeten worden mede gebracht. De prijsuitreiking zal zijn op dins dag 17 mei a.s. in De Amstelbron, Broersvest en wel voor de lampion- optocht om half acht, voor de licht stoet om acht uur. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 26 uur: 2 paar heren sokken, ring met sleutels, linnen schildersdoek. Te bevragen bij de vinders: zwarte hond, Van" Gerven, Heenvlietsestr. 27b; 1 pr beige dameshandschoenen, J. P. Stam, Hoflaanstr. 4; licht glacé dameshandschoen, Bosch, Buijs Bal lotsingel 120; leren fietstas met inh., W. van Mil, Polderweg 170; porte monnee, Winterswijk, Th. a kempis- straat 22b; beige portefeuille met inh., W. Brand, Kreupelstr. 35a; rode portemonnee met inh., E. Heijkoop, Mathenesserdjjk 191a, Rotterdam; pak met rollen behang, M. van Mas- tendonk. Van Ostadelaan 33a; Psalm boekje, Bubberman, Bosboomlaan 14a; aansteker. Goudappel, Gasstraat 28a; Lipssleutel, De Koning, Lijster beslaan 30; huissleutel, M. Thinners, Lfisterbeslsun 32; balpen," Koppen hagen, Tollensstraat 32a; horloge, B. Notenboom, Talmalaan 69; heren- polshorloge. Den Hartig. Swammer- damsingel 28; halsketting, De Roo, Beierlandsestraat 43; kinderbroche, J. Berger, Oude Maasstr. 13; doublé damespolshorioge, P. Loeh p/a Zwa nenburg, Lange Achterweg 29a; zegelring, C. Bal, Dr. Boslaan 47; zwarte gymschoen, hoofd St.-Jans- school, Lange Singelstr. 55; hoofd doek, B. de Zwart, Rijnstr. 22; geel kinderjasje, M. Bonefaas, Groenelaan 89; gestreepte muts, A. de Goede, Newtonstr. 10b; driewielig kinder fietsje, Van Hemmes, Populierenlaan 58; rood-wit driewielig kinderfietsje. W. Duikelaar, werkkeet Schiedamse Wergemeenschap, Sportpark Barga;. driewielig kinderfietsje, bureau Wo- ningdienst, Dam. Een waar jcugdfestijn werd het Pupillentoernooi ten bate van het Prinses Beatrix-Poliofonds op de terreinen van SVV in het sportpark „Harga" gehouden Kleurrijke vlag- genparades en pittige wedstrijden, waarvan er, verdeeld over vijf velden, vijfenzeventig gespeeld werden alvo rens de winnaars bekend waren. Aan de Lichtstoet namen ook een paar Noormannen deel. Een van hen, de zestienjarige Eduard R. van Ha peren hield op een ogenblik zijn fak kel te dicht bij zijn (aangeplakte» baard, waardoor deze vlam vatte. Hij is per GG en GD naar het gemeen teziekenhuis gebracht en daar opge nomen. Zijn verwondingen zijn niet ernstig. Dames I: TumlustDWS. Steen- wijcklaan, 12.30 uur. Dames II: DWS Schutters II, Oudédijk, 12 uur. DWS trekt op Hemelvaartsdag naar het Tumlust-zevenhandbaltocrnooi. Er is ingeschreven voor twee dames-, twee heren-,-een dames junioren-, een heren junioren-, twee aspiranten meisjes- en een aspiranten jongens team. In hotel Beijersbergen wordt vrij dag 27 mei de jaarvergadering ge houden. De gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek leende in de maand april in totaal 23.884 werken uit tegen 27.431 in dezelfde maand van 1959. Daaronder waren 10.541 romans, 5.845 studiewerken en 7.498 kinder boeken. Het aantal houders van lees. kaarten bedroeg eind april 5.645 (vorig jaar 5.487), het boekenbezit was 60.639 (eind april 1959 58,190). Het oecumenisch avondgebed, dat 's zaterdags van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk wordt ge houden, zal in de maand mei worden geleid door: ds. Gras op 7 mei. pas toor v. d. Berg op 14 mei, ds. Hebly op 21 mei en ds. Oomkes op 28 mei. In de afd. A werd HDVS winnaar met 8 punten; Excelsior'20 tweede en DHS derde, beide met 6 punten. In de overige afdelingen waren de resultaten als volgt: Afd. B 1. HDVS; 2. Martinit; 3. PPSC. Afd. C. 1. Ur- sus; 2. SVDPW: 3. DR.Z; 4. GTB. Afd 4. 1, Excelsior; 2. SVV; 3, HDVS. Afd. E. 1. Demos; 2. WF; 3- HBSS. Donderdagavond laat was een zeventienjarige Engelse matroos, die waarschijnlijk te veel had gedronken, bezig een vlag te stelen aan de Hoog straat. Ook zijn maat had eén vlag weggenomen en was al met de bult verdwenen. De nederlaag van Hermes tegen DHC bewijst toch wel, dat Hermes inderdaad van slag af is. Oorzaken zijn moeilijk aan te wijzen, doch zo langzamerhand zijn wij wel de mening toegedaan, dat de tegenslagen van dit seizoen met de zware blessures van Van Diest en Henke, het elftal een mentale knauw hebben gegeven, On danks het feit, dat doelman Heiny van der Tuyn de aanvoerder Van Diest zeer goed heeft vervangen, Aad van Diest is inmiddels weer volledig hersteld en zal zondag tegen Eindhoven zijn plaats onder de lat hernemen. We zijn benieuwd, ten eerste naar het optreden van de populaire Van Diest en ten tweede, of deze gebeurtenis het team een mentale opkikker zal geven. Is dit het geval, dan zal Hermes van Eindhoven winnen. Terrein Damlaan, 2 uur. Het 2e won van Rapid JC en dit deed de spanning toenemen. Zondag staan de Hermes-reserves voor de zware uitwedstrijd tegen BW 2, maar gezien het enthousiasme van de blauw-witten, 2ijn zij zeker niet kansloos. Het vierde elftal verloor zijn eer ste promotiewedstrijd. Zondag- om half elf speelt dit elftal aan de Dam laan tegen Schoonhoven 2 en deze wedstrijd zal gewonnen moeten wor den. anders zijn de promotiekansen verkeken. Stel u voor dat het 1964 Is en dat een atoomoorlog alle mensen In Europa, Azië, de belde Amerlka's en Afrika heeft gedood. Alleen in Australië, in de zuidelijkste stad, Melbourne, Is de vernietigende wolk nog niet aangekomen. Maar er ls geen twijfel aan dat over een aantal maanden ook de geheel populatie van dat deel van de wereld is gestorven. Dan zal alles weer woest en leeg zijn. Dan zal de mensheid zich zelf hebben uitgeroeid. Het zou een navrant on derwerp voor een schoolopstel kunnen zijn; probeer je, gegeven deze situatie, in te denken hoe de mensen in Melbourne zich ge dragen. Ik ben ervan overtuigd dat vijf van de tien leerlingen, zoals vjjf van de tien lezers van „Het Vrije Volk", een zinniger en diepzinniger beschrijving van dat Melbourne in dat jaar 1964 zouden geven dan de Amerikaanse filmmakers, die naar een roman van Nevil Shute „On the Beach" ver vaardigden. Wat gebeurt er als de wereld ondergaat? HoHywood weet het: men wordt verliefd. Er is, vol gens Hollywood, immers geen mo ment in 's mensen leven waarop men aan iets anders denkt dan verliefd heid, De Amerikaanse commandant van een onderzeeër, Dwight Towers, Is er in geslaagd zijn schip naar Melbour ne, die laatste oever, te brengen. Hij. viert een feestje bij de jonge marine officier Peter Holmes en ontmoet daar een aan de drank verslaafde maar aantrekkelijke vrouw, Molra Davidson. Hij weet dat zijn echtge note en zijn twee kinderen evenals alle andere Amerikanen ellendig zijn omgekomen en hij heeft een beetje moeite om dat te verwerken al zou men het hem niet aanzien. De hele film door worden wij beziggehouden met de relatie tussen deze tragische weduwnaar en deze zielige alcoho- liste. „On the Beach" Is een ontstellende film. Niet omdat hij een zo vreselijk onderwerp behandelt, maar omdat hij dat doet met onvoorstelbaar ge brek aan fantasie, volgens de wet ten van een domme amusements industrie. Want als men vijf minuten lang over de situatie nadenkt, zal men be seffen dat met de liefdes van een duikbootkapiteln het onderwerp be paald niet is uitgeput. Men zou de filmmakers een lange reeks vragen willen stellen. Interes seert het die Inwoners van Melbourne eigenlijk niet dat negen tiende van de wereld is utgeroeid? Blijft leder een gehoorzaam en zonder veel angst aan de autoriteiten gehoorzamen? Ontstaat er geen paniek? Gaan de mensen geen afleiding zoeken in re ligieuze extases? Krijgt de mense lijke vernielzucht niet eindelijk de kans 'om zich overheersend te open baren? Wordt er niet geplunderd, gemoord, geschreeuwd, gezopen? Kan men dit alles werkelijk als gedisci plineerd staatsburger aanvaarden? De filmmakers zouden op die vra gen met een schijn van recht kun nen antwoorden: Maar we hebben het toch getoond. Mevrouw Holmes raakt toch in paniek en wordt een beetje gek voor zij haar zelfmoord pil slikt. Het Leger des Heils houdt toch bijeenkomsten op de openbare weg. En wat de woestheid betreft-: iedereen gaat toch als de autoritei ten het seizoen vóór de gewone tijd hebben geopend., komisch forellen vissen en naderhand ballades zingen in het hotel. We hebben werkelijk aan alles gedacht. Een schijn van recht. Als men zorgvuldig zoekt, vindt men wel tel kens een kiem van fantasie, maar die wordt al heel gauw weer vermor zeld, omdat de onweerstaanbare Gre gory Peck als duikbootkapitein zich moet gaan afvragen of bij al dan niet verliefd is. Men kan erkennen, dat Stanley Kramer het werkje „knap" heeft ge regisseerd, dat Gregory Peck er aar dig uitziet, dat Ava Gardner boeiend acteert, dat Fred Astaire in zijn eer ste speelrol een Intelligente en sym pathieke acteur blijkt. Al dit soort „verdiensten" zijn zonder belang. „On the Beach" is vals, stupide, smakeloos en bijzonder vervelend. Hier past onvoorwaardelijke walging. De film draait van vandaag af in Passage. De film ..Schaduwen van het derde rijk" vertelt heel ingewikkeld over het chaotische Duitsland van na de oor log en de activiteit van de Weer wolf. Zoals men weet zijn enige na- tionaal-socialistische avonturiers, voor een belangrijk deel uit de Hit- lerjugend afkomstig, onder die naam. aan het terroriseren geweest. De film is nogal ongeloofwaardig en niet zo schokkend als de regisseur Samuel Fuller het heeft bedoeld. Opnamen en scènes uit oorlogsdocu mentaires zijn op een groot aantal plaatsen Ingelast. Dit bewijst toch wel, dat Samuel Fuller met een zekere ernst is te werk gegaan. Het is jammer dat hij niet over een beter scenario beschikte. Zijn spelers heeft hij echter knap ge leid. Van maandag af in M o n o p o 1 e. Tot en met zondagavond wordt in I het M o n e p o 1 e-theater „The Mysterians" vertoond, een Japanse I film. die handelt over de mogclijk- I held, dat er levende wezens wonen i op de astroïden de overblijfselen van wat eens een planeet was. En wat zou er gebeuren, als deze I wezens een overstapje namen op de I aarde? The Mysterians, ofte wel de Geheimzinnigen laten het u zien. Coöp. veilingvereniging Eiland Voorne en omstreken, 6-5. Nieuwe aardappelen 1,081,79; aardappelen gr. 11—22 kg; andijvie 72—89 kg; bloemkool A 88—1,20 St., A 2 4689, B 61—95, B 2 32—68, C 41—72, O 2 25—52, D 10—38; rodekoo! 34—82 kg; waspeen a 2 84—90 kg; bospeen 65 —1,04 bos; postelein 4065 kg; prei A 67—76 kg, B 54—68; radijs 5—12 bós; rabarber 2234 kg; spinazie A 36—54 kg, A 2 12—28; sla 1 18—28 st., 2 11—21, C 5—19: stoof sla 42—70 kg; tomaten A 11,-30—11.50 kg, B 11,40—11,80 per bakje, C 11,10—11,50, CC ",20—6,60; selderij 210 bos: kas- komkommers 2449 st.; aardbeien 971,52 p. doosje. Eierveiling der Z.H. Eilanden - Rotterdam. Prijsverloop 6 mei 1960. Sorteringl: Soort 00 - 21,00; 0 - 14,40—14,60; 1 - 13,40—13,60; 2 - 12.80—13,00; 3 - 12,30—12,70; 4 - 11,80 —11,70; 5 - 10,50—10,60; 6 - 8,50. Coöp. Centrale Veilingsvereniging GA te Gorkum. De noteringen waren op 6 mei 1960: Kropsla I per 100 st 2400-3000, Kropsla II per 100 st 1800- 2400; Stoofsla per kg 65; Spinazie per kg 34-38; Radijs per bos 9-12; Kom kommer I per st 52-55, Komkommer II per st 44-48, Komkommer III per st 34-38, Komkommer stek per Kg 59; Bloemkool 1 per st 68-74; Bloem kool III per st 18-26; Rabarber per kg 24-32; Selderij per bos 85-119; Andijvie per kg 95-99; Postelfin per Advertentie kg 82-86; Aardbeien per doosje 115- 176. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H. Eilanden G.A. - Rotterdam. Prijs- verloop 6 mei 1960. Andijvie 90106, Winter Bloemkool IA 74—121, IIA 51—97, IB 57—82, IIB 37—69, C 27—52, D 16—26; Radijs Rood 9; id. witpunt 8—13; Sla I 22,70 —31,20, II 9,80—25,70, C 15,10—23,70; Sla p. kg 7491; Spinazie I 3649, id. II 17—27, Bospeen I 80—106, II 53—79;. Witlof 116—158; Boskroten 3841; Aardbeien p. st. 712, id. p. doos 100170; Asperges 180260; nieuwe aard. gr. 110, id. poot 130, id. kr. 110; Kas Bloemkool IA 73125, IIA 59—86, IB 58—83, IIB 41—72, C 30—55, D 21—50; Prei IA 88—97. IB 7280; Peterselie 914; Selderij 4 11; Rabarber 25—37; Postelein 79— 85; Kaskomkommers A 4554, B 40 —48, C 29—44, D 23—33; Tomaten AI 196—202, BI 177, Cl 195—199, CC 179; Jonathan I 96—122, II 83—116; Golden Delicious II 120. Herv. Gem. Grote Kerk, 10 uur ds, D. J. Spaling; 5 uur ds. A. Hoffman. Bethelkcrk, 10 uur dr. L. J. Caze- mier; 7 uur ds, J. E. L Brummei- kamp, Kethe!. Opstandingskerk, 10 uur ds. A. Hoffman; 7 uur Jeugd dienst, ds. H. Aalbers, Amsterdam. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur ds. J. Gras: 7 uur ds. J. Godthelp en ds. A. J. Meyer, Herv. en Luth, predikant te Rotterdam (Oecumenische dienst). Baptisten Gem., 10 en 19 uur ds. Relling. Leger des Heils, 10 uur Heiligings- samenkonist; 12.15 uur Zondags school; 7.30 uur Verlossingssamen komst. Oud-Kath. Kerk, 10 uur Hoogmis, 17 uur Vespers. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur ds. J. B. Schouwink. Jehovah's Getuigen, Volksgebouvv, 6 uur Wachttorenstudie; woensdag 7.30 uur dienstvergadering en theo cratische bedieningsschool. De scholier H. C. M, M. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn fiets, die aan de Broersvest stond. <o (Van een onzer verslaggevers) Het gemeentebestuur van Vlaardin- gen zal binnenkort het rapport van de commissie Klaasesz over de ont wikkeling van het Nieuwe-Waterweg- gebied bespreken. Daartoe wordt op 17 mei een speciale raadsvergadering belegd. ROTTERDAM, 6 mei. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren; griet 0.95 —1.40, per kg: schol middel 3246. klein 2528, schelvis middel 3338 klein 17—20, kabeljauw groot 4045 middel 43—45, klein 28—30, makreel 10—12, wijting 18—25, geep 4446, per kist; kuit 0.45—1.10, per kg. Een scène vit de film ,,On the Bcach", waarin Gregory Peck de hoofdrol vervult. .(Van onze basketballmedewerker) Een groot aantal Vlaardingse jon gens en meisjes heeft donderdagmor gen en -middag een felle strijd ge streden tijdens basketbal!wedstrijden, die georganiseerd waren op de drie opcnluchtvcldcn. Op het terrein aan de Kethelweg werd gespeeld door jongensteams met spelers van 15 jaar en ouder. Ver rassingen zyn hier niet uitgebleven, want twee eerste teams, van de Wil lem de Zwijger-ulo en van het Groen van Prinsterer Lyceum, werden uit geschakeld. De finale ging tussen de tweede ploegen van belde scholen. Willem de Zwijger-ulo 2 wist op over tuigende wijze de zege te behalen (2610). Als tweede werd Groen van Prinsterer Lyceum gerangschikt. Bij de jongens van 12 tot en met 14 jaar was de finale op de velden, aan de Floris de Vijfdelaan bijzonder spannend. Het verschil tussen de bei de finalisten was niet zo groot. Ten slotte waren het de leerlingen van de Groen van Prinsterer-ulo 2, die aan het langste einde trokken met 14—3. Het derde team van het Gemeente Lyceum moest met een tweede plaats genoegen nemen. Eenzijdig, vooral in de tweede helft, was de beslissende ontmoeting tussen de meisjes van de Willem de Zwijger ulo en het Groen van Prinsterer- Lyceum. De meisjes van het lyceum hadden vrijwel de gehelè wedstrijd het heft in handen en met de regel maat van een klok wisten zij de bas ket te vinden. De einduitslag 264 was in geen enkel opzicht geflatteerd. Als pleister op de wonde ontvingen de meisjes van de Willem de Zwijger ulo de tweede prijs. (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingse jeugdgemecntcraad, die op woensdag 18 mei weer bijeen komt, gaat zich verdiepen in het vraagstuk van het drogen van was goed. In het huurreglement van de gemeente Vlaardingen staat namelijk dat de huurders geen wasgoed mogen drogen of beddegoed luchten buiten de ramen, balkons of veranda's aan de straatzijde van de woningen of in de gemeenschappelijke ruimten. Dit verbod verhindert dus niet, dat men dergelijke goederen ophangt op andere plaatsen, die eveneens van de openbare weg af zichtbaar zijn. De jeugdgemeenteraad krijgt nu een voorstel te behandelen waarbij het drogen en luchten geheel ver boden wordt op van de weg af zichtbare plaatsen op zondagen en algemene erkende christelijke feestdagen. De agenda van de jeugdgemeente raad vermeldt verder eén algemene discussie over het invoeren van een nationale voetbaltoto. De bijeenkomst begint met de prijsuitreiking van de ter gelegen heid van de bevrijdingsdag uitge schreven opstelwedstrijd. Ondertrouwd: G. J. van den Berg 22 jr. en H. E. S. Mulder 21 jr.; A Bergkotte 28 jr, en S. C. van Be- zooijen 25 jr.; F J. Bevort 44 jr. en H. E. Schölzel 36 jr.; A, Borriello 31 jaar en A P van 't Zelfde 22 jr.; V. A. Callcher 23 jr. en I. de Groot 26 jr.; A. G. Doorn 23 jr. en P. Groenen dijk 22 jr.; G. W. Duifer-31 jr. en W. M. Scholte 30 jr.; M. van Harmeien 25 jr. eh A. van den Berg 21 jr.; C. J. V. Jatnse 20 jr. en M. van Vonde- ren 20 jr.: L. H, A. Marrevee 26 jr. en J. G. Verver 25 jr.; J. B, Odijk 27 jr. en M. M. Kleinekoort 20 jr.; H. M: Wessel 25 jr. en W. A. Stufj 24 jr. Geboren: Ingrid M E., d. v. J. P. van de Water en F. J. Christen; Bastiaan, z. v. P. E. Langeveld en M. J. Kraan: LeonardJte L.. z. v. L. L van der Pijl en M. van den Hurk; Albcrtus C. M„ z. v. A. Woutersen en G. P. C. Bakker; Franciscus B., z. v A. B. Mels en F. J. Verweij. Overleden; J. P. H. Wuijster. 80 Jr. (Van een onzer verslaggevers) Het jeugd- en jongerencentrum Ruimte, Hoogstraat 190 te Vlaardin gen houdt vanmiddag vanaf half drie de laatste ruilbeurs van dit sei zoen. Iedereen heeft toegang. Er kan van alles worden geruild. De resultaten van de veertiendaag se ruilbeurs is in de afgelopen maan den niet onbevredigend geweest. Bijna 500 verzamelaars hebben eraan deel genomen. 6 MEI Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse Ure Oostenrijkse shilling 10,5BSlö,59i 3,7Si—3.771 76,89—76,94 7,561—7,56! 86,95—87 72,95—73 90,38490,435 54,62)54.67i 52,85552,90S 3,8913.89J 60,72)60,771 14,472'14,481 (Van een onzer verslaggevers) Watersportvereniging De Bommeer houdt zondag dc eerste en tweede zeilwedstrijden voor de competitie. Start en finish zijn aan het Bom meer. De wedstrijdbaan wordt tijdig' be kendgemaakt aan ,Het Jachthuis' en door middel van vlaggen aan het startschip. Gezeild.zal worden onder het nieuwe wedstrijdreglement van de KVNAVV. Botén in de gemengde klasse worden met maximaal twee man gezeild; de Valken met maximaal drie man.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1