.Ceen partij stelde probleem N.-Guinea zó systematisch aan de orde als wij tegen onreine lucht en water ook taak voor gemeenten Jongen steekt z'n ouders met dolk Alles bezet m Uit cel via café in auto aanrijding fioriade Georges Sobotka kreeg ontslagbrief thuis Mr, Burger over PvdA-houding t.o.v. N.-Guinea Lauwerszee ten offer aan rioriteiten? pr Garnalenvisser overboord en teruggespoeld P. M. C. Toepoel overleden Hollend paard oorzaak dood van oude man Stromen UNIEK Vakbeweging over achterblijvers Visjes voeren Zitten Kijken HET VRIJE VOLK VRIJDAG 27 MEI I960 PAGINA 3 £9HS Stompzinnigheid Toch koloniaal (Van een onzer verslaggevers) In de strijd tegen de verontreiniging van water en lucht hebben de gemeenten een onmiskenbare taak. Dat is de voor naamste conclusie van de discussie, die de Vereniging van Nederlandse Gemeenten woensdag in Nijmegen aan dit on derwerp heeft gewijd. Het is in deze discussie overigens wel duidelijk geworden, dat het twee verschillende vraagstukken zijn, die ook op verschillende wijze zullen moeten worden op gelost. Wantrouwen versterkt schuim?lasU Formaliteit Advertentie I.M. KOELKASTEN door superieure kwaliteit Uw vertrouwen waard! Verhouwen Bij de hoofdingang was gis termiddag een lang en dik touw gespannen om de al weer vertrekkende en de nog bin nenkomende bezoekersstromen geseheiden te houden. Geen overbodige maatregel; naar onze indruk waren er nog meer mensen dan op tweede paas dag. Aapjes voeren Vlaamse TV <Van een onzer verslaggevers) (Vervolg van voorpagina) In socialistische kring zou men het over Nieuw-Guinea niet met elkaar eens zijn, heeft de NRC geschreven. Het standpunt van de Partij van de Arbeid is te vinden in Zal de regering niet haar beiofte een KRiïta.1 uitlatingen, die de laatste drie jaar in de Tweede K"°over°dme lluwersre" aan'de gedaan' plaatste mr" BurSer daartegenover. Tweede Kamer voor te leggen? Ib heb er over geSproken 0p 30 september 1958, met het B?r|eT ^voensdfgavond11'^ A'eln kabinet"I)rees als tegenspeler. Ik wil niet helemaal uitsluiten, openbare vergadering van de Partij ''at de reactie van het kabinet-Drees mogelijk één van de bij- van de Arbeid in Rotterdam, dat de komende factoren is geweest, die geleid hebben tot de resrcrines- gevaUen^is en ten off^e^K crisis' Dit «ebat is gevolgd door een precieze motie, aan prioriteiten. Zelfs gaan er geruchten, dat het Komme had daar alleen maar hoon voor over: Nieuw-Guinea ?rjor"?iteilscilem?: !3fec vóór hefc reces te koop, te huur, te geef, te bevragen bij mr. Burger, Wassenaar, s e aange o en. In jggg beef j dr. Patijn tegenover het kabinet-De Quay een even precies voorstel ingediend. Ik heb in I960, naar aanleiding I van de opschudding verwekkende brief van minister Visser, een motie met algemeen karakter ingediend. Advertentie lm. ...ja, óók voor degenen, 'die tot nu toe niet bij ons koch ten, maar evengoed prijs stel len op behoorlijke kwalitei ten. zijn deze aanbiedingen bedoeld. Want elke aanbieding Is van een verantwoorde kwaliteit alteen de prijs Ij beduidend lager dan U gewend bent te betalen Als U nu een bouclé karpet van 95 gulden ruim veertig gulden goedkoper kunt kopen dan nor maal, mogen wij dan spreken over een prijs beduidend lager dan U gewend bent te beulen". Bouclé karpetten, ideaal voor het moderne interieur, in leuke dessins, koopt U nu voorgoed vÜft'S gutden. Zaterdagmorgen om 9 uur begmt de verkoop van deze ijzersterke bouclé karpetten, in de normale huiskamermaat 200 x 280 cm en in de kleuren grijs, anthraciet. /-i blauw, enz. E^^LoU voer S B -aar ook in de maat 140 x 180 cm 29.80 160 x 230 cm 46.80 Niet één andere partij heeft dit vraagstuk zo systematisch aan de orde gesteld als de Partij van de Ar beid, toen zij regeringspartij was en nu als oppositiepartij. Twee maal is Nieuw-Guinea voor de Veiligheidsraad geweest, aldus mr. Burger. Wij hebben toen toe zeggingen gedaan en beloften. Geen land kan zich aan zijn historie ont trekken. Wij staan voor niet geringe ver plichtingen, die honderden miljoenen vergen. Wij kunnen ons daaraan niet onttrekken, de Partij van de Arbeid w i 1 dat ook niet. Ik heb daar in 1958 geen twijfel aan gelaten. Wij kunnen niet de rommel de rommel iatcn, maar moeten ons de conse quenties goed voor ogen houden. Nü gaat het over één ding. Heb ben wij enige verplichting op ons ge nomen, die zou kunnen leiden tot een koloniale oorlog? In 1958 heeft de toenmalige gou verneur van Nieuw-Guinea ver klaard: Een militair bondgenootschap met Australië ware toe te juichen. Minister Luns heeft zich gehaast van deze verklaring afstand te nemen. Iets als een militair akkoord was niet in de politiek van het kabinet-Drees begrepen. Nu spreekt minister Visser over de agressieve elementen in het buiten lands beleid van de Indonesische re gering, gepaard aan de versterking van het militair potentieel van In donesië, die de regering na diepgaand beraad genoopt hebben tot de con clusie, dat versterking van de ver dediging van Nederlands Nieuw- Guinea geboden is, Zoveel diplomatieke stompzinnig heid heb ik nog nooit in één zin ge lézen, aldus mr. Burger. En dat ge beurt dan na diepgaand beraad." Minister Luns heeft deze verkla ring, na zijn terugkeer, als zodanig aanvaard. Hij heeft zich misschien niet gehaast haar te omhelzen, maar draagt er nu toch ook verantwoor delijkheid voor. Dat is dus nogal een brede kloof met de politiek van het kabinet- Drees. Op de begroting voor Nieuw- Guinea staat nu 80 miljoen voor bur gerlijke uitgaven en 125 miljoen vo->r militaire. Het militaire aspect is dus anderhalf maal zo duur als het op voedingswerk. Wanneer hebben wij ons daartoe verbonden? Wij zijn op het hellend vlak van dr. Platteel gekomen. Mr. Burger gaf een uitvoerig over zicht van de Amerikaanse politiek in Het vraagstuk van de waterver ontreiniging is ouder en al veel beter bestuaeerd. Hoewel er nog maar be trekkelijk weinig tegen is gedaan, ziet men er niet meer zo erg tegen aan. Er zal veel geld aan moeten worden besteed en het is zaak, daar de geesten rijp voor te maken. Het vraagstuk van de luchtveront reiniging daarentegen is veel on grijpbaarder. Er bestaan geen abso lute normen voor deze verontreini ging en het is bij voorbeeld voor een gemeente erg moeilijk om die nor men vast te stellen. Een wet op de luchtverontreiniging behoort dan ook in tegenstelling tot dm op de wa terverontreiniging voorlopig nog niet tot de mogelijkheden. Verschillende deelnemers aan de discussie merkten op, dat samenwer king tussen een gemeente cn een waterschap wettelijk niet mogelijk is en dat pogingen om desbetreffende gevallen in het wetsontwerp by de gemeentelijke regelingen op te ne men, zijn gestuit op bezwaren van de waterschappen. De burgemeester, ridder Van Rap- pard van Gorkum, sprak in dit ver band van de 'volstrekt onbegrijpelijke verzetspoëzie' van de waterschappen. En prof. dr. H. D. van Wijk noemde het een staatsrechtelijk misverstand. Beide vraagstukken, niet bet minst dat van de luchtverontreiniging, rul len veelal door agglomeraalsbesturen of door gemeentelijke samenwerking moeten worden aangevat. De stank stoort zich immers niet aan gemeen telijke grenzen. Eike gemeente cp dat geldt ook voor een waterschap is geroepen het plaatselijk algemeen belang te behartigen. Ais de veront reiniging van elders komt, zal men aldaar moeten kunnen klagen. Veel zal afhangen van de medewerking van de industrieën, die meestal ver antwoordelijk zijn voor de veront reiniging. Wat dat betreft weerklonken er optimistische geluiden. Vele indus trieën gaan inzien, dat het hun eigen zakelijk belang is, dat de mensen in zuivere lucht leven en smakelijk zuiver water in huis krijgen. De gezondheidsfactor mag niet de enige factor zijn. die de kwaliteit van de lucht en liet water bepaalt, be toogde prof. dr. D. Simons. Er is, zei hij, ook nog zoiets als het vreugde scheppen aan het leven en dat kan niet in een weliswaar gezonde, maar onprettige lucht. het Verre Oosten, die gericht is op het vertrouwen, dat de anticommu nistische krachten zullen winnen. Als die politiek slaagt is dat van de grootste betekenis voor de verant woordelijkheid van Amerika in dat deel van de wereld, meende mr. Burger. Amerika speelt duidelijk op Indonesië, zei hij. Het zal ons niet in de steek laten, maar wij zullen met dit feit rekening moeten houden. De Nederlandse regering schijnt hiervoor niet veel begrip te hebben. Zij zendt de Karei Doorman naar Nieuw-Gui nea. Koren op de molen van Soe- kamo. Het beleid van Amerika daar is in gevaar gebracht. Het effect bij de jonge volken is: Nederland is blijkbaar tóch een koloniaal volkje. Plaats dit naast het zorgvuldig be leid van het kabinet-Drees. Minister president De Quay vond het niet eens nodig bij het Niemv-Guinea- debat aanwezig te zijn. Het meest no toire brevet van onvermogen, aldus mr. Burger. Hü herinnerde nog aan de verkla ring van minister Luns, 1T mei, in de Eerste Kamer afgelegd. Minister Luns zei toe, dat de Verenigde Sta ten nog onlangs hun in 1958 gedane toezeggingen in hun volle draag kracht hebben bevestigd. Waar komen die toezeggingen van Amerika op neer? vroeg mr. Burger zich af. In feite was het een verkla ring van minister Luns zélf, waarin hij een gesprek met de Amerikaanse minister Dulles vertaalde. De Ver enigde Staten houden vast aan het beginsel, dat territoriale veranderin gen niet met geweld mogen worden doorgezet, heeft Dulles gezegd. Wat had men anders ver wacht? aldus mr. Burger. Dat heb ben alle staatslieden altijd overal ter wereld gezegd. Dat zei ook Hitier voor 1940. Hij wees in dit verband ook nog op de woorden van minister Visser, in de Tweede Kamer uitgesproken: „Wij zouden erop willen wijzen, dat wij op hulp (van bondgenoten) rekenen en kunnen rekenen". De laatste drie woorden heeft de minister uit de Handelingen laten schrappen. Een merkwaardige zaak, aldus mr. Burger. Dit versterkt beslist het wan trouwen in wat er achter die woor den staat. De regeringspartijen houden dit wankele kabinet in stand, zei mr. Burger tot slot. en zij gooien het Nederlandse prestige te grabbel. Het doel van deze meerderheid is nega tief, antisocialistisch en gericht op het potverteren van de hoogconjunc tuur. In zo'n sfeer is het uitgesloten, dat de Partij van de Arbeid aan ele regering zou kunnen deelnemen. Wij eisen van de meerderheid, dat zij een kabinet oplevert, dat zich richt op het landsbelang. W|j eisen een kabinet, dat zich bewust is het Nederlandse volk naar binnen en naar buiten te representeren. (Van een onzer verslaggevers) Met een gebroken been hangend aan de reling van de kotter WK 248 heeft de 21-.jarige garnalenvisser An ti ries de Jong uit Den Oever woens dagmiddag de dood in de ogen ge zien. Toen de boot de zeeëngte tussen Vlieland en Terschelling invoer, spoelde een zware stortzee Andries de Jong overboord. Hij bleet echter met zijn been achter de reling haken dat boven de enkel brak. Een van zijn makkers probeerde hem aan boord te trekken, maai- hij werd door een zware golf tegen de mast geslagen. Toen zorgde de zee zelf voor redding: een nieuwe stort zee spoelde de gewonde garnalenvis ser, die reeds bewusteloos was door dat hij met het hoofd onder water hing, weer aan boord. Hij bleef in het ganrfsoord liggen. Nadat radiotelefonisc!» contact was opgenomen met een arts, is men op diens advies op volle kracht naar Harlingen gevaren waar in het zie kenhuis inmiddels aïles in gereedheid was gebracht om de patiënt &p te nemen. Het Franse kabinet heeft een wetsontwerp goedgekeurd waarbij zwaardere straffen op wreedheid je gens dieren worden gesteld, name lijk gevangenisstraf van twee tot zes maanden en boeten van Awee- tot zesduizend nieuwe franken!? Na twee wielrijders te hebben aangereden cn een paal te heb ben geramd vloog de schauffeur D. I>. B. aan de Stadlonweg te Rotterdam met een gestolen auto dwars door een schutting van de werf van P. Smit jr. De chauf feur zelf sloeg met het hoofd door het rechter gedeelte van de voor ruit en kreeg een slagaderlijke bloeding. Advertentie IM. ja, óók voor degenen, die tot nu toe niet bij ons koch ten. maar evengoed prijs stel len op behoorlijke kwalitei ten. zijn deze aanbiedingen bedoeld. Want elke aanbieding is van een verantwoorde kwaliteit alleen de prijs is beduidend lager dan U gewend bent te betalen En daarom moet U er Zaterdag op uittrekken, want dan be gint om 9 uur de verkoop van het grote modeartikel petti-coats van nylontule met schuimplastic voering, van 9.75, voor nog geen vijf gulden. Petti-coats van Nylontule met schuimplastic voering. Petti-coats met charmeuse taille en-roet kant aan de onder kant afgewerkt. (Van een onzer verslaggevers) Nadat hij donderdagmorgen uit de gevangenis aan de Noordsingel in Rot terdam was ontslagen heeft dé 29- jarige Rotterdamse chauffeur D. P. B. donderdag eerst een aantal cafés bezocht en daarna aan, het Rode Zand een auto gestolen. Daarmee vloog hij om half acht op de Stadionwcg met grote snelheid uit de bocht, reed een fietsend echtpaar aar,, botste tegen een lichtmast, schoot over de weg en reed dwars door een houten schutting van werf van Piet Smit. Met een slagaderbloeding aan de hals werd de chauffeur uit het wrak van de auto gehaald en naar het Zuider ziekenhuis gebracht. Daar werd hij operatief geholpen en kreeg hij bloedtransfusie. Het aangereden echtpaar, de 28- jarige C. Bakker- en de 31-jarige A. W, Bakker-Brand uit de Voorstraat in Dordrecht was licht gewond: de man had een wond aan de arm, de vrouw schaafwonden aan de benen. De chauffeur had een half jaar in de gevangenis gezeten omdat hij eind november een 17-jarig meisje dat de verioving met hem had ver broken, had gedreigd te zullen doden. Hij had toen gezegd: „Met jou ge- beun hetzelfde ais met Magere Jos- je" en had haar bij de keel gegrepen. Eerder had hij haar een revolver met zes patronen getoond en gezegd: „Vijf zijn ei' voor jou, de zesde is voor me zelf." Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze petti coats voor moderne dames en teenagers, m de kleuren wit, geel en lila, enz. door elkaar voor één prijs, voor (Vervolg van pagina 1) Men zond hem deze brief on middellijk na de zege van Feijen- oord op Ajax, toen er dus nog een reële kampioenskans aanwezig was. Intern heeft dit ontslag de nodige beroering gewekt. Verschillende be stuursleden waren afwezig, toen de brief verzonden werd, terwijl de com missie Betaald Voetbal, die speciaal belast is met de beoordeling van de werkzaamheden van Sobotka, geen enkele gelegenheid heeft gekregen om zich daarover uit te spreken. Bovendir,. wordt naar voren ge bracht. dat met Georges Sobotka wel degelijk een tweejarig contract werd afgesloten, zowel "mondeling als schriftelijk. Feijenoord-voorzitter Kieboorr. heeft zich. naar het schijnt, In verbinding gesteld met een advo caat. die verklaarde dat slechts het contract dat het iaatst getekend werd rechtsgeldig is. Trainer Georges Sobotka. die de brief van Feijenoord (gedateerd 21 mei) op maandag 23 mei ontving, stelt daartegenover, dat hij pas na overleg met Feijenoord-secretaris Prins het formele KNVB-contract getekend heeft, dat in verband met arbeidsvergunningen, slechts voor een jaar gesloten kan worden. Secretaris Prins heeft hem toen met nadruk telefonisch verzekerd, dat dit slechts een formele aange legenheid was. Er waren immers on derlinge afspraken gemaakt, en con tracten gemaakt, die erop neer kwa men, dat Sobotka twee jaar bij Feijenoord zou blijven. Zelfs werd af gesproken, dat de trainer, als men tevreden was over de prestaties van het team, in het tweede jaar 200 per maand opslag zou krijgen. Georges Sobotka heeft op 25 mei, woensdag jl„ in een uitvoerig schrij ven het Feijenoord-bestuur op deze feiten gewezen. H|j betoogt daarin, dat op grond van het contract het tweede jaar aan hem uitbetaald moet worden. Voorts stelt Sobotka: ..Hoewel de ring van "het betaalde voetbal in Ne- donderdagmorgen de aanleiding ge worden tot een bloedig drama bij de familie B. in de VVildcnborchstraat in Den Haag. De 16-jarige zoon M W. B. stak zijn moeder en vader met een dolk, toen zijn vader hem vroeg de radio wat zachter te zetten. De jongen greep eerst de dolk en een luchtdrukpistool en bedreigde zijn vader. De moeder stelde zich tussen de kemphanen op, maar haar zoon was toen zo door het dolle heen, dat hij haar een steek in de borst nabij de hartstreek toebracht. Daar na viel hij zijn vader aan en bracht deze steekwonden bij de longen toe. Vervolgens vluchtte de knaap met achterlating van dolk en pistool het huis uit. Nadat de politie en de geneeskun dige dienst waren gewaarschuwd, werden de beide slachtoffers naar het ziekenhuis aan de Zuidwal ge bracht. De verwondingen bleken nog al mee te vallen: de moeder kon na behandeld te zijn huiswaarts keren, de vader moest ter observatie in het ziekenhuis blijven. Intussen zoekt de politie nog steeds 3. j naar de jongen, die voor haar geen onbekende Is. De jongen is vanmorgen door de politie slapend in de duinen aange troffen. Vanavond komt het overlegorgaan van de drie grote vakoentralen, NW, KAB en CNV bijeen om onder meer te spreken over de positie van hen, die onder de gedifferentieerde loon politiek nog geen loonsverhoging hebben ontvangen. De loondeskundigen uit de drie vakcenlralen hebben reeds bestu deerd op welke wijze deze groep van achterblijvers zo spoedig mogelijk ge holpen kan worden. In de ouderdom van 78 jaar is gis teren in zijn woning te Eenmes over leden de kynoloog P. M. C. Toepoel. Hij heeft verscheidene boeken over honden geschreven. Hij is de man geweest die het ras van. de schapendoezen in ere heeft hersteld. In zijn afgelegen woning Pantisa Rhei te Laren is hij tijdens de bezet tingsjaren de aanstichter geweest van tal van illegale daden. sportclub Feijenoord sinds de invoe- derland nog geen trainer gehad heeft, die het elftal tot zulke resul taten gebracht heeft, wil ik u in geen geval mijn diensten opdringen." Echter blijft, aldus Sobotka's schrijven, het feit bestaan dat u met mij een tweejarig contract gesloten heeft. Toen ik in juni 1959 naar Rot terdam kwam heb ik de onderhande lingen uitsluitend gevoerd met de heren Couwenberg en Buitendijk. De heer Couwenberg heeft mij in die dagen steeds weer opnieuw verze kerd, dat er een contract van twee jaar met mij afgesloten was. Op grond daarvan ben ik met mijn fa milie naar Rotterdam gekomen en heb zelfs voor mijn zoon een moei lijke schooiwisseling doorgezet. En Sobotka schrijft verder: Tij dens de periode van onderhandelin gen heb ik steeds per expres van u de bescheiden en brieven toegezon den gekregen ter ondertekening. Hoewel ik geen woord Hollands be greep, meende ik toch uit een mij toegestuurd contractformulier van Ue KNVB te begrijpen dat het om een. verdrag 'van een jaar ging. Daar dit voor my onaanvaardbaar was heb ik onmiddellijk de heer Prins opgebeld (de heer Couwenberg was. met va kantie). Die heeft mij verzekerd.dat het slechts een formele zaak was. Dat hing immers samen met de ar beidsvergunning, die weliswaar voor twee jaar aangevraagd was, maar slechts voor een jaar verleend kon worden Bovendien verzekerde de heer Prins mij, dat onze onderlinge contracten toch getekend waren en dat ik niets te vrezen had. Omdat ik noch de Nederlandse wet noch de Nederlandse gewoonten ken de heb ik vanzelfsprekend op deze verklaringen vertrouwd. Na al deze toezeggingen is het daarom op dit moment niet mogelijk u op dit im mers formele KNVB-contract te be roepen, aldus schrijft trainer Sobot ka in zijn brief aan het bestuur van Feijenoord. Tot slot merkt hij op: „U heeft mij -looit te verstaan gegeven, dat u met mij niet tevreden was, hoewel het normaal is dat minstens drie maan den voor het einde van het seizoen te doen. Nu heb ik redelijkerwijs geei tijd meer om een andere club te zoe ken. Daarom stel ik u voor mij het tweede contractjaar uit te betalen." Tot zover het schrijven van Georges Sobotka. Feijenoord heejt. een goed seizoen achter de rug. Het lijkt daarom in hoge mate ontactisch van het Feijen- oordbestuur de trainer na een glo rieuze zege op Ajax en vlak voor een belangrijke beslissingswedstrijd een dergelijk bericht te doen toekomen. Men kan mensenlijkerwijze van een trainer, die met de ontslagbrief in de zak rondloopt, niet verwachten dat hij zijn team goed kan voorbereiden op een beslissingszoedstrijd. Zonder meer kan men vaststellen, dat de uitslag van de beslissingswedstrijd voor een deel daardoor beïnvloed is. Ook is het de brandende vraag oj er sprake is van contractbreuk. Het postkantoortje had voortdu rend klandizie. „We hebben vandaag honderden en honderden series zo- merzegels en zomerkaartcn verkocht, vooral ook aan buitenlanders," ver telde de beheerder. „Van de losse ze gels het meest de viercents met de tulp en het opschrift „Fioriade 19S0". Kaarten met die zegel en het spe ciale stempel vliegen weg." Het nieuwste vermaak op de büi- tenterreinen is aapjes voeren. Om de kooi met de negen „raketaapjes" ver drongen kinderen en volwassenen el kaar. De bodem was bezaaid met pinda's pepermuntjes, suikerklontjes en toffees. Toch maar blijven voe renWe hopen dat de dieren het zullen overleven. Het op een na nieuwste vermaak is visjes voeren. Een paar dagen geleden ontdekten een paar jongens dat er heel veel vis zit in de Westlandgracht tussen de Westlandse kassen en de Energiehal. Kleine voorns, maat- vooms en bovendien heel dikke kar per*" en goudkarpers. Die jongens gooiden stukjes brood in het water en hun voorbeeld vond grote navol ging. Op de brug over de Westland gracht was donderdagmiddag tussen de rijen visjesvoerders nog nauwelijks ruimte voor passanten. Er schoven wei eens wat dunne wolken voor de zon, maar het bleef heerlijk weer om te wandelen en vooral om te zitten. Meneer Kleiboer is niet zuinig met banken geweest, zij het ook niet zo royaal, dat op een' topdag iedereen een stukje bank kan krij gen. Gelukkig maar, anders zou men door de banken de bloemen niet meer zien. Zo waren ditmaal dus alle banken, vrijwel aiie terrasstoelen, alle gondels, alle Floïadetreintjes en heel veel Sage stenen muurtjes en randen van bloemenplafeaus bezet. Eveneens vele vierkante meters van de grasvelden- Keurige gazons, sommige met verse zodenranden ter vervanging van. de vertrapte randen, werden als zit- en ligweide in gebruik genomen. Houd vermoeide mensen maar eens uit het gras als ze nergens anders kunnen zitten. Wandelen of zitten in de meizon is prettiger dan drentelen, dringen en schuifelen in het ultraviolette licht van „Heelal en Aarde", dacht blijkbaar menigeen. Het was op deze expositie wei behoorlijk druk, maar minder- vol dan we hadden verwacht. Zelfs de prachtige fototentoonstelling „Family of man" kon men rustig be kijken. De palmen, cactussen en bloe men van „Exotica" trokken wel steeds drommen bezoekers. De Vlaamse TV heeft een filmre portage van de Fioriade gemaakt, bestemd voor een programma over Nederland dat zal worden uitgezon den ter gelegenheid van het bezoek van koningin Juliana en prins Bern- hard aan België. (Van een onzer verslaggevers) Een hollend paard heeft woensdag middag de dood veroorzaakt van de 82-jarige landbouwer G. "W. Huiskamp uit de buurtschap Woold bij Winters wijk. Hoe het ongeluk precies is ge beurd is niet bekend, daar niemand het heeft gezien. Men neemt aan dat de bejaarde landbouwer bij het be stijgen van de wagen is gestruikeld en dat het paard daarvan zo is ge schrokken dat het op hol is gesiagen. De heer Huiskamp is daarna waar schijnlijk meegesleurd en heeft daar bij een trap van het paard gekregen. Ook houdt men het voor mogelijk, dat hij een paaltje langs de weg heeft geraakt. Een bum-man zag de gewonde man langs de weg zitten. Maar toen hij in formeerde wat er gebeurd was, ver loor de heer Huiskamp het bewustzijn. Hij werd overgebracht naar het zie kenhuis waar hij bij aankomst bleek te zijn. overleden.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2