CS WV WE VÖÖRZÏCHTÏG ZIJN Werkgevers rekenen op nieuwe spanning Nieuw loonbeleid niet onverdeeld gunstig heeft m K2i zonder kringen MAPRÖ KLM - omzet meer dan half miljard - derde in internationaal verkeer vlido DIRECTEUR TE PAARD NAAR KANTOOR Moet u I (S,floriadcl Raadselachtig Prot. -clir. werkgevers 0 Mevi\ Wibaut gecremeerd Nieuwe haring f 1.60 tot f 1.25 Ongelukken in Amsterdam 'Deltaseliouw' in Hellevoetsluis HENDRIK RINGERS UNIEKE FIGUUR ZONDER COMMENTAAR Loonpolitiek Hervorming Cijfers Balsem Verwijdert vlekken Vangsten schraal Stakingsrecht GEBRUIK GORDIJNSPIRAAL Dansen Bayerkoor Rosarium Uw huis insektenvrij met Royale spuitbus slechts wm I yt Laat Uw fiets stads praat stam! 'sum. (Van onze sociaal-economische redactie) 'De algemene verwachting: is dat de conjuncturele opgang zich in 1960 zal voortzetten, maar dat tegen het eind van het jaar nieuwe spanningen tussen middelen en bestedingen en een sterk geaccentueerde verkrapping van de arbeidsmarkt zeker niet uitgesloten zijn.' Deze, tot voorzichtigheid manende zin komt voor in het ver slag van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond. De strekking van het algemene gedeelte van het verslag is: Het gaat goed, maar we moeten wel oppassen. De arbeidsproductiviteit is in de industrie in 1959 met niet minder dan 8% gestegen. De stijging in de hele bedrjjvensector was geraamd op 3.5Tc. Daarnaast staat een sterke groei van de nationale bestedingen, namelijk van de consumptie met 3,5%, van de investeringen met ruim 8% en van de overheidsinvesteringen met 18,5%. Als er niet meer gebeurt dan tot nu toe het geval is geweest. zullen volgens het verslag de loonkosten in de jaren 1959. i960 en 1961 stijgen met 16 a 17 percent. Hieronder vallen dan de loonsverhogingen (6 percent), de huurbijslag en de hogere verzeke ringspremies (4 percent) en de ar beidstijdverkorting in de naaste toe komst, die tot een uurloonverhoging van 6 a 7 percent zal leiden. Zo'n sterke stijging, aldus staat in het verslag, zal alleen onder zeer gun stige omstandigheden te dragen zijn en daarom bepleit het CSWV in vele gevallen enig uitstel van de arbeids- tijdverkorting of althans spreiding in de tijd. 1 astgesteld «ordt, dat de ervarin gen met dc nieuwe ioonpolitiek niei onverdeeld gunstig zijn. De produk- tjviteit als maatstaf is moeilijk han teerbaar. De neiging bestaat, dat lo nen in de ene bedrijfstak opgetrok ken worden tot het peil van andere bedrijfstakken en dat zodoende het gevaar van inflatie ontstaat. Samen met het Verbond van Nederlandse Werkgevers heeft het CSWV een com missie ingesteld, die zich opnieuw gaat beraden over de grondslagen van de loonpolitiek. Het CSWV spreekt zich nadrukke lijk uit voor vereenvoudiging van het sociale-verzekeringsstelsel. Daartoe tullen knopen moeten worden door gehakt. Voor een noodvoorziening voor trekkers van invaliditeitsrente voelt het CSWV niets. Daardoor zou een definitieve regeling op de lange baan worden geschoven. Intussen, zo deelde de algemeen se cretaris van het CSWV, mr. G. C. van jj ij k op een persconferentie mee. is de kans op een noodregeling verminderd. Op korte termijn kan een plan voor een combinatie van invali- diteits- en ongevallenverzekering te gemoet worden, gezien. De Sociale Verzekeringsraad wil in juli zijn eind rapport uitbrengen. Het is waarschijnlijk, dat de kort lopende ongevallen onder de ziekte wet worden gebracht. Bij de invoering van een nieuwe invaliditeifs- (en on- gevallen-hvet stuit men op de moei lijkheid. dat het ouderdomsgedeelte van de bestaande Invaliditeitswet moet verdwijnen. Het CSWV heeft grote bezwaren tegen het rapport van de dr. Wiard' Beekman Stichting over de hervor ming van de onderneming. Het. ver bond meent, dat een samenstelling van de raad van commissarissen, zoals de WBS die voorstelt een slagvaardig ondememersbeleid zou beiemmereif goede samenwerking binnen de raad in de weg zou staan en het overleg met de directie van de onderneming zou schaden. Het CSWV is niet bezorgd over een te trage uitvoering van de wet op de ondernemingsraden. Het is in beginsel vóór dc bezits vorming, maar is van mening, dat de voornaamste taak van de over heid daarbij is ervoor te zorgen, dat het geld waardevast blijft Het is niet geestdriftig voor kunstmatige prikkels, waardoor de overheid met het geld van de belastingbetaler het sparen door volwassenen bevordert. Het CSWV wijst erop, dat daar door aan de spaarders voordelen wor den gegeven, die niewtpaarders niet krijgen. Hierdoor worden ook zij. die om welke reden dan ook nie! of nauwelijks kunnen sparen, bena deeld. Advertentie I-M. (Van een onzer verslaggevers) In Driehuis-Westerveld is vrijdag middag het stoffelijk overschot ge cremeerd van mevrouw M. S. F. Wi baut-Basterl, de echtgenote van dr. .F. Wibaut. De sobere plechtigheid, waaraan in overeenstemming met de wens der overledene s!cents geringe bekendheid was gegeven, werd alleen door familie en naaste vrienden bij gewoond. Een der oude vrienden, uit. de op- richtingstijd van de AJC. herinnerde aan de geestdrift, waarmee Fie Wi baut zich aan het vormingswerk on der de arbeidsjeugd had gewijd. Me vrouw Irene Vorrink en haar dochter bevonden zich onder de aanwezigen. (Van een onzer verslaggevers) De eerste "Hollandse nieuwe' heeft gisteren aan de vlaggende haring- kraampjes in Den Haag van ƒ1,60 tot 1-25 per stuk opgebracht. Omdat de vangsten tot nu toe nog maar schraal zijn, zal het zeker nog wel een paar dagen aanlopen voor dat het populaire zeebanket een re delijke prijs bereikt. Het eerste kantje van de 26 die de logger Schcveningen 21 gisteren aan voerde, heeft gistermiddag op de vei ling in Scheveningen 1289 opge bracht. Het vorig jaar was de hoogste prijs 731 per kantje. De prijzen van de kleine haring, die van goede kwaliteit was, zakten daarna tot ongeveer 1000 per kantje (plus minus 1000 haringen). Voor grote haring varieer den de prijzen van f 898 tot f 655 per kantje (ongeveer 800 haringen). Voor de tniddensoortharing werden prijzen van 899 tot f 861 per kantje betaald. De totale besomming van de Sch. 21 was f 26 720 Volgens het officiële rooms- katholieke jaarboek van I960 tellen de VS 40.871.302 katholieken, d.i. 1.365.827 meer dan vorig jaar. In 1950 waren er 27.766.141 katholieken in de VS. (Van onze sociaal-economische redactie) Het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers meent, dat de eerste fase van de gedifferentieerde loonpolitiek niet heeft teleurgesteld. De nieuwe loonpolitiek geeft meer mogelijk heden iets te doen tegen de permanente waardedaling van de gulden. Voorts werd wel degelijk een zekere differentiatie be reikt. Aldus wordt betoogd in het jaarverslag van het verbond dat vandaag is verschenen. Het vraagstuk van de coördinatie vraagt echter neg om een oplossing. De lonen in bedrijfstakken waar geen stijging van de produktiviteit heeft plaatsgevonden, zullen niet perma nent op het huidige niveau bevroren kunnen blijven, aldus het verslag. Bij de uitvoering van de coördi natie zal men echter goed in het oog moeien houden, dat het niet de be doeling kan zijn aan de achtergeble ven bedrijfstakken een loonsverho ging te geven die overeenkomt met de algemene lijn in de andere be drijfstakken, maar dat alleen te grote achterstanden moeten worden wegge werkt Het verbond acht het. overigens nog geenszins zeker, dat zulke loonsver hogingen in achtergebleven, bedrijfs takken tot prijsstijgingen zullen lei den. Het verbond voelt voorlopig niet voor een wettelijke regeling van het stakingsrecht. Dat zou het kiezen van de weg van. de minste weerstand be tekenen. De behoefte aan een regeling staat nog niet vast en bovedien biedt de maatschappelijke ontwikkeling in de afgelopen vijftig jaar grond voor de hoop, dat de staking haar actualiteit zal verliezen. Opmerkelijk is in het verslag deze uitspraak over de zogenaamde ver-, slappende werking die de sociale maatregelen volgens sommigen op de werknemers zou hebben: 'Wij erkennen, dat de steeds verder gaande sociale maatregelen gevaar in zich dragen voor degenen die te zwak zijn om deze weelde te dragen. Maar dit neemt niet weg. dat de maatregelen ais zodanig juist en doel treffend zijn. Uit tal van onderzoe kingen is overigens gebleken, dat een verslanninz van de verantwoorde lijkheid bij de arbeider ten gevolge van sociale maatregelen niet dui delijk aantoonbaar is. Ook wanneer dit in Incidentele gevallen wel het ge val is. is dit op zich zelf nog geen aanwijzing, iaat staan een bewijs, dat dit voor de hele groep van de ar beidersbevolking zou gelden.' De vrees, dat de huidige regerings- politiek tot overbesteding zou leiden, wordt door het verbond niet gedeeld: Men meent,, dar. reeds in I960 rem mende krachten zullen, optreden, waardoor de ontwikkeling tegen eind I960 meer evenwichtig zal zijn er, althans meer benedenwaarts gericht. Advertentie l.M met de originele onderdelen Bij gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Unie van Zuid- Afrika zullen maandag al degenen die op die dag of daarvoor tot een maand gevangenisstraf veroordeeld zijn, onvoorwaardelijk worden vrijge laten. Nog voor Pinksteren komt er een verrassende mededeling die met de bezokcijfers te maken heefthoewel er geen cijfers zullen worden genoemd. Deze raadselachtige verklaring heeft de chef van de persdienst van de Floriade, mr. B. A. Schmitz, afgelegd. Tijdens de tentoonstelling zullen we alleen na een topdag te liorcn krijgen, op welk aanlal de bezoekers zün geschat. Eerst na afloop van de Floriade wordt het resultaat van de tellingen en berekeningen meege deeld. De verkochte dagkaarten kan men nauwkeurig tellen; de doorlopende toegangsbewijzen uiteraard ook. maar het is minder eenvoudig na te gaan. hoe vaak de gemiddelde abonnee de tentoonstelling bezoekt. Voor de zwijgzaamheid die tot nu toe is betracht, bestaat een sympa thiek motief, verzekerde de heer Schmitz. Hij heeft het ons in ver trouwen verteld en we kunnen er voorlopig alleen van zeggen, dat wij dat motief ook sympathiek: vinden. De Floriade heeft, zoals u weet, geen vermaakscentrum. Dat zou naar het oordeel van het bestuur niet pas sen bij het karakter van deze ten toonstelling. Wel overweegt men, ter bevordering van het bezoek in de avonduren orkesten in de openlucht te laten optreden. Amusementsorkes ten, die ook dansmuziek op hun repertoire hebben staan. Nu en dan mag er dan worden ge danst onder de fraai verlichte bo men. zij het vermoedelijk niet op de grasvelden. Ook hierover venvachten we spoedig een nadere bekendmaking. In het openluchttheater op de Flo riade zal het Duitse mannenkoor van Bayer Leverkussen zondagmor gen om half twaalf een concert ge ven met medewerking van de Ne derlandse alt Aafje Heynis. Dit in 1904 opgerichte koor bestaat uit ruim honderd zangers die allen bij Bayer werken. De dirigent is Bemhard Weber. Het Bayerkoor heeft een tournee door Frankrijk en België gemaakt met een programma van volksliede ren. koorwerken van Schubert. Schu mann en Brahms en liederen van hedendaagse componisten. Na het concert in Rotterdam gaan de Bayer- mannen. weer naar huis. Met ,-hte openluchttheater op de Fioriad'è" wordt Dijkzigt bedoeld. We wisten eigenlijk niet. dat het door de heer .Kleiboer was geannexeerd, maar het grenst aan het terrein nabij de Bijbelse Plantenkas en er is daar een toegangsweg gemaakt. Alleen Flo- riadebezoekers kunnen naar het Bayerkoor gaan luisteren. Het rosarium in de tuin van Boy- mans begint te bloeien. Er zijn daar al roze, donkerrode, gele, goudgele en witte rozen te zien. maar nog niet in groten getale. Half ontloken rozen zijn ook mooi en 't za! nu niet lang meer duren, of deze grote en heel mooi aangelegde rozentuin prijkt in voile glorie. (Van onze sociaal-economische redactie) De KLM mag zich met een omzet van meer dart een half miljard rekenen tot de grootste luchtvaartmaatschappijen. In het interna tionale verkeer neemt de KLM na de Pan American en BQAC de derde plaats in. Dit deelde de president-directeur van de maatschappij de heer Aler mede in de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders, die gis termiddag op Schiphol werd gehouden. De KLM blijft vol goede moed. dat het binnen niet al te lange tijd zal gelukken ook landingsrechten in Ca lifornia te verkrijgen. De reizigers- stroom tussen Nederland en dit ge bied rechtvaardigt dit volkomen. De verbeteringen die in de Lock heed Electra's moeten worden aan gebracht, zullen naar schatting vier weken vergen. Verwacht wordt, dat de fabriek deze kosten zal dragen. De twee Fokker Friendships die binnenkort aan de KLM zullen wor den afgeleverd, zullen in Iran wor den gebruikt. De Iraanse Aardolie Exploratie en Produktie Maatschap pij heeft de KLM de organisatie en exploitatie van een binnenlands luchtnet voor eigen vervoer in Iran Advertentie I-M. (Van een onzer verslaggevers) De twaalfjarige wielrijder Alex Hoefs is vrijdagavond op de Trans- vaalkade' in Amsterdam door onbe kende oorzaak onder de achterwielen van. een aanhanger, die door een vrachtwagen getrokken werd, terecht gekomen. De jongen kreeg de wielen over het hoofd en was op slag ge dood. Om half vijf viel de 54-jarige ar beider S. Greijdanus door een luik van. het gebouw van de jute-indus- trie der firma Roseboom in de Grote Bickersstraat te Amsterdam zes me ter lager op een betonnen plaat. De man was op slag dood. p rod u ktv^.v dus goed! w Trof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst van Rijkswaterstaat, zal vrijdag 3 juni des morgens te half elf de officiële opening verrich ten van het nieuwe voorlichtings centrum voor bezoekers van de Del tawerken in het Haringvliet. Het voorlichtingscentrum bevat een door de voorlichtingsdienst van Rijkswaterstaat ingerichte expositie zaal, waar aan de hand van foto's en maquettes een beeld gegeven wordt van dit project. Via deze expositieruimte wordt de bezoeker geleid naar een filmzaal waarin geluidsfilms de toeschouwers op de hoogte brengen van de vele en verschillende werkzaamheden die voor de afsluiting van de zeegaten verricht moeten worden. ..Deltaschouw" werd gesticht en wordt geëxploiteerd door de stichting wordt geëxploiteerd door de Stichting Hadex te Hellevoetsluis. Onder invloed van Gaitskells rede voering en van de mislukking der top conferentie heeft de Britse Bond van Gemeentearbeiders, een der grootst» van Engeland, besloten de defensie politiek van de partijleiding te steu nen. (Van een onzer verslaggevers) t?r bestaat in ons land een fabrieksdirec teur, die geregeld te paard naar zijn kantoor gaat en dat op de leeftijd van de zeer sterken. Deze unieke figuur is de tachtigjarige Hendrik Ringers in Alk maar. Aan het Noordhollandseb Kanaal in deze stad staat het gigantische bedrijf, dat is ontstaan uit de kleine chocoladefabriek van meer dan vijftig jaar geleden: gestart door de man. die er nu nog elke dag rondloopt. 'Meneer Hendrik'. Nu werken er ruim vierhonderd personeels leden. Hendrik Ringers begon destijds met twee mannen, twee meisjes en een jongen. 'Ik deco reerde toen elke bonbon nog zelf met een vork.' Directeur Hendrik Ringers keerde kortgeleden terug van een congres in Rome. Hij nam daar deel aan de periodieke conferentie van chocolade fabrikanten uit de hele wereld. Hij was daar ook op de dag dat hij tachtig jaar werd en ont trok zich zo handig aan het huldebeton. Nu gaat hij weer naar de zaak en Inspecteert de produktie. Voor iedereen heeft hij even aan dacht: van magazijnmeester tot schoonmaker. •Misschien vinden ze me uit de tijd maar ik bemoei me nog graag met de gang van zaken.' Hendrik Ringers eet overigens bijna nooit choco lade. Hij proeft alleen. 'En dan nog meestal bon bons van anderen...' Toch hei> ik hem een halve 'katietong' aten var- pa opgedragen. Deze dienst zal geheel met Friendships, waaronder een aan tal van het olieconsortium zelf, wor den onderhouden. Nog geen besluit De KLM is van mening, dat af spraken voor samenwerking tussen luchtvaartmaatschapijen op zakelij ke grondslag moeten berusten. De laatste tijd worden veel besprekingen met de directies van andere maat schappijen gevoerd. De KLM heeft echter nog geen besluit tot samen werking met een andere maatschap pij of groep in Europa genomen. De heer Aler wees er in het slot van zijn toespraak op, dat de steeds groter wordende capaciteit ook ver telt van de commerciële luchtvaart kocht moet worden om de rentabili- op peil te houden en te verbeteren. Dit is slechts mogelijk door het rei zen door de lucht te populariseren. Een gelukkige omstandigheid is, dat de vraag naar luchtvervoer op een aantal belangrijke lijnen op een aantal belangrijke lijnen op iedere prijsverlaging reageert met een sterke toeneming van volume. De rol die de luchtvaart speelt bij hét bevorderen van het sociaal toe risme is van groeiende betekenis. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Valk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Geheel nieuw in dc historie van ons nationale voetbal is de Feijen- oord-Ajax-rage die een groot deel van de Nederlandse sportenthousias- ten gegrepen heeft. Wij juichen dat toe'. Héél wat beter dan het kroeg, bezoek dat vroeger het summum was van de vrijetijdsbesteding en het lijkt me ook beter dan dat onze jeugd de nozcm-cultus bedrijft of warm loopt voor de politiek. Sport is bal sem voor de jeugd. De echte sport man is tegenwoordig bij de grote werkgevers op zeer verschillend ge bied geducht in tel. De heer J- Hoven in Stadion-nieuws van 26 mei, 1860 Advertentie I.M. 'n gezonds beweging orberen. 'Want dat is puur het fijnste wat er wordt gemaakt. De mensen vinden dat helaas te bitter; melk moeien ze hebben...' Over het maken van chocolade weet hij nog alles de tachtigjarige Ringers. Maar vraag hem niet naar investeringsbeleid of marktanalyses. 'Dan moet u bij m'n broer zijn: Theo. Hij vroeg me destijds ol ik hulp nodig had. Ik raadde hem af in de zaak te stappen: het ging moeizaam die eerste jaren. Nu achteraf moet ik zeggen: zonder hem had ik 't nooit gehaaid.' Hendrik Ringers weet niet hoe groot de omzet is noch de grootte van zijn. export, 'Ik ben vakman, meneer.' zegt hij.- 'En ik hoop. nog heei lang mee te kunnen ook dank zij het paard rijden. Want daar blijf je recht van.' Aan het eindexamenfront in Nederland is het strijdrumoer tijdelijk verstomd. Het schrif telijke deel is afgelopen en beide strijdmachten, die met gemengde gevoelens het slag veld overzien, hergroeperen zich voor de laatste fase. 'Mon deling' staat over ruim drie we ken voor de deur. Misschien heeft uw zoon of dochter de laatste maanden klagelijk door het huis gelo pen, diep begaan met zijn of haar afschuwelijk lot. Duw de ze beklagenswaardige slacht offers dan dit verhaal onder hun neus: het verhaal van de 19-}arlge Peter van Schie uit Bennekom, die al tien maan den lang met een ernstige nier aandoening verpleegd wordt op een zaal van het Binnengasthuis in Amsterdam en tóch eindexamen heeft ge daan. Peter 3s leerling van de Gem. HBS-B (Marnix Ooilege) In Ede. In de zomer van '59, twee dagen na zijn bevordering van de vierde naar de Vijfde klas, moest hij in Amsterdam ter verpleging worden opgenomen. 'Ik had nooit gedacht dat het zo lang zou duren. Ik dacht hoogstens een maand of drie, vier en Ik verbeeldde me, dat Ik 't dan op school nog best zou kunnen redden.' Een kleine, tengere jongen met een fijnbesneden gezicht dat fel wit afsteekt tegen het trieste grauw van de zieken- huis-kledij. Een paar fei-geïn- teresseerde.ogen en een hoge, goed-formulerende stem, die geen ogenblik aarzelt. 'Maar toen ik begreep dat Ik voorlopig niet terug kon naar Ede, heb ik me helemaal op dat eindexamen geworpen. Dat examen werd een erezaak voor me, sdefc u, want ik ben erg eerzuchtig. Ik moest wel inbed blijven, maar ik voelde me vol komen fit. Toen ben ik eerst begonnen met lezen: Franse, Duitse, Engelse en Nederland se boeken die op m'n litera tuurlijstje stonden. Op bed maakte ik uittreksels.' Toen in de interne Minlek van het. Binnengasthuis duide lijk werd, dat het Peter van Schie menens was met dat eindexamen, kwam er een spontane hulpactie op gang, waar Peter de eerste jaren nog wel niet over uitgepraat zal zijn, De welfare-dienst van het Rode Kruis charterde een aantal studenten, dié de jon gen 'bij-stoomden'. Een ana liste van het lab hielp hem met scheikunde. De hoofdzus ter, d« doktoren en de patiën ten op zaal omringden hem met liefdevolle en hartelijke zorgen, die de moeizame studie van tien tot elf uur per dag mogelijk maakten. Toen het uur NU geslagen had en dank zij het Rode Kruis een plaats was vrijge maakt in de examenzaal van een Amsterdamse HBS, dook een nieuw probleem op. Hoe moest Peter naar die school komen? 'Dat was geweldig,' vertelt hij met glinsterende ogen. 'Dokter Van Eps, een van de internisten hier, Is elke och tend een uur eerder z'n bed Uitgekomen, om. niijpa&r het examen te brengen. Aan het eind van de ochtend werd ik dan weer door hem of door die analiste teruggebracht naar de kliniek, waar ik onmiddellijk door de hoofdzuster ln bed werd gestopt. En 's middags brachten ze me weer naar school en haalden ze me later weer op.' Dokter van Eps: 'de allergrootste figuur!' Zuster van Putten: 'een fenomenale hoofdzuster!' De studenten, de analiste en het Rode Kruis: 'geweldige mensen!' Het examen vond Peter be hoorlijk pittig. Het was hem beslist niet meegevallen en hij gelooft, dat hij 't niet zo den derend gemaakt heeft. Over vier weken komt het tweede deel aan bod en hij hoopt vu rig, dat hij van de artsen toe stemming krijgt om naar Ede te gaan. Want bij zijn eigen leraren zal hij voor mondeling op de mat moeten komen, 'Was je zenuwachtig?' 'Enorm, maar toen hebben ze me kalmerende poeders gege ven. In het begin was ik vre selijk slaperig en suf van al die medicijnen en ook omdat Ik niet gewend was, zo lang op te zijn. Maar met cafeïne hebben ze me weer opgepept. De mensen hebben wel 's tegen me gezegd, dat lk hier 'n ideaal plekje had om rustig te stude ren, maar (en voor 't eerst komt er 'n blos van opwinding op dat witte jongensgezicht) dat is beslist niet waar. Al dat geren op zaal van zusters en doktoren en dan met al die doodzieke mensen om je heen, dat valt echt niet mee!' Als hij het haalt en weer ge heel hersteld is, wil Peter van Schie medicijnen gaan stude ren. 'Daar heb ik sinds m'n ziekte een enorme belangstel ling voor gekregen en ik wil proberen een beurs te krijgen.' Peter ik duim voor Je! U ook? Volgens Reuter krijgt de massamoordenaar Eichmann tijdens zijn gevangenschap ln Is raël koosjer voedsel. Een macaber detail in het leven van een man die van moord op zes miljoen joden wordt beschuldigd. WILLY LEVEE

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2