Water, verkeer, onweer en zon eisen doden Pi ?ik&Cloppenburg Surinaamse premier tevreden naar huis Dode vis in vaart bij Schiedam Voor toeristenbezoek Pinksteren geen Pasen Hagenaar doodgestoken bij bezoeken prostituée 1 Katoenen zomer pantalons 4. Jeugd viert Pinksteren ffèi 95.000 mensen eïke Ij woensdag jongensmarkt Coloradokevers overspoelen IJselmeerkust Ir. Plantema uit de Staten Een opkomende pijn Verdronken Onweer Geld van weduwe was motief Willy" In de zon Hoofd uit treinraam, jongen raakt gewond Jongen overvaren door speedboat 80 het. VRIJE VOLK DINSDAG 7 JUNI I960 PAGINA 3 ook voor u... 130 cm breed van-§^5" -• per meter termeulen £gc Zoutfabriek (Van onze verkeersredacteuri Hoewel er zeker met Pinksteren enige honderdduizenden vreemde lingen in het land zijn geweest, heeft het buitenlandse bezoek toch dat van Pasen niet geëvenaard. Dat kan men aflezen uit de cijfers van de logies-informatiedienst van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenver keer Ditmaal werden namelijk 7000 inlichtingen verstrekttegen met Pasen 40 000, waaruit blijkt, dat voor de buitenlanders, en dan wel speciaal voor de Duitsers Pasen steeds meer van belang wordt dan pinksteren. ïi Tevreden Televisie Komkommers (Van een onzer verslaggevers) Drie steekpartijen één in Den Haag en twee In Amsterdam hebben tijdens de Pinksterdagen één dode en twee gewon den geëist. De dode viel zondagnacht in Den Haag; daar werd de 67-jarige boekbinder P. Mol bij een bezoek aan een pros tituée met een groot slagersmes in de rug gestoken, ten gevolge waarvan hij overleed. Twaalf uur later werden in Amsterdam de 31-jarige Haagse koopman G. N. G. en zijn achttienjarige vrouw F. J. G.K. aangehouden. De koopman heeft toegegeven dat hij M. heeft gestoken. De enorme verkeersdrukte tijdens het pinksterweekeinde heeft verscheidene ongelukken tot gevolg gehad, waarbij do den en gewonden zijn geval len. Ook zon. water en onweer hebben gedurende de afgelo pen drie dagen hun tol ge- eist. Bij het oversteken van de Groene Kruisweg te Rotterdam, waarbij zij tussen stilstaande auto's doorliep, werd zaterdagmiddag de 23-jarige fabrieksarbeidster C. Sommeling van de Baarsweg door een auto aangere den. Ze werd ernstig gewond naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar zij vanmorgen overleed. Onder het viaduct bh de rijks weg 12 in Bunnik slipte zondag avond een personenauto, bestuurd door de 25-jairge heer De Voege uit Advertentie ja. óók vcor degenen, die tot nu toe met bij ons koch ten, ernst evengoed prijs stel len op behoorlijke kwslitei- ten, zijn deze aanbiedingen bedoeld. Zij, die al eerder m dit seizoen dubbelbrede stoffen in B.B. ruiten hebben gekocht, hoeven wij niets te vertellen. Want geen enkele mode-uiting heeft ooit zó aangesproken als deze B.B.-serie. Maar U weet evengoed, dat deze ruiten m een goede kwa liteit. beslist nergens goedkoper dan 6.95 worden aangeboden. Maar morgen, maar ook alléén morgen, koopt U ze wél goed koper Modieuse B.B. ruiten, dubbelbrced, per meter voor nog géén vier gulden. :,mm -w Dubbelbrede »*WSM voor Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbelbrede stoffen in B.B. ruiten, in zwart/wit. lila/wit. linde/wit en vele andere com binaties, voor een ówgelooflijk lage prijs. Maar dan ook slechts één dag, alléén Woensdag. Bunnik. De bestuurder werd naa1 buiten geslingerd en was op slag dood. De 63-jarige wielrijder L. Vro men uit Brunssum is overleden, na dat hü. was aangereden door een auto, die van de weg was geraakt, omdat de bestuurder naar zijn pa pieren zocht. Het ongeval gebeurde te Roosteren in Limburg. By de rotonde van Hoevela ken is zondagmorgen de 45-jarige motorrijder B. H. M. uit Weesper- karspél verongelukt. De motor sloeg over de kop. De bestuurder werd in een go meter verder liggende droge sloot geslingerd en was op slag dood. In het ziekenhuis te Groningen overleed gisteren de 22-jarige F. Veenstra uit Ureterp, die zondag bij Drachten met zijn motor tegen een personenauto was gebotst. Te Brunssum werd zondag morgen een dertienjarige jongen op een kruispunt door een auto gegre pen. Hij overleed in het ziekenhuis. Te Eindhoven werd zater dagavond de 56-jarige Chr, G. Tan- gennann aangereden door een brom fiets. Hij overleed tijdens het ver voer naar het ziekenhuis. Op de Veerweg langs de Maas te Boxmeer is de 49-jarige motor rijder A. Langen uit Boxmeer bij een val om het leven gekomen. Tweede pinksterdag is de heer M. van der Hove met plotseling over steken te Ameide door een vracht auto gegrepen. Hij is in het zieken huis overleden, Op de Spoorlaan te Tilburg is in de nacht van maandag op dinsdag de 65-jarige landbouwer A. P. Eester man van zijn bromfiets gevallen. Hij was op slag dood. De heer Eesterman. die de Belgische nationaliteit had. woonde in Tilburg. Bij het zwemmen in het Schie- Schiekanaal bij de Blijdorpseweg te Rotterdam is gistermiddag de zestienjarige H. v. d. Ros uit de Grote Werfstraat verdronken. Zijn vrienden vonden zijn stoffelijk over schot. In Schiedam is in de Wester haven zaterdagmiddag de zesjarige J. B. Ketelaar uit de Leliestraat 43 ver- dronke. Het kind is omstreeks half drie van huis gegaan om te spelen. In het Maas-Waalkanaal te Malden is de 19-jarige J. Gerrit sen uit Nijmegen gisteren omgeko men bjj een sprong in het water. In het gevaarlijke water van het Gat van Halfweg in de Biesbosch bij Drimmelen is gisteren de 25-ja- rige P, van Gennep uit Rotterdam verdronken. Hij zwom samen met zijn vrouw, die door zwemmers gered kon worden. De heer Van Gennep was met vier familieleden in een j bootje de Biesbosch ingevaren. Bij het baden op een zandplaat heeft hü zich te ver in het water gewaagd. Zijn zwager ging hein na, maar moest buwusteloos door een tweede zwager op het droge worden gebracht. Het echtpaar Van Gennep heeft geen kinderen. het 2.50 meter diepe gedeelte van. het zwembad gegaan. Aan zijn kreten om hulp schonk men aanvankelijk geen aandacht, omdat men dacht dat hij een grapjemaakte. Toen de jon gen ten slotte echter toch door enkele andere zwemmers op de wal werd gebracht, bleek hij reeds te zijn over leden. Tijdens een hevig onweer boven de Brabantse gemeente Lieshout maakte de bliksem gistermiddag een einde aan het leven van de vijftien jarige Annelies Leenders uit Stip- nuut. Zij werd getroffen, toen ze op de brug over het Wilhelminakanaal stond. De 65~jarige landbouwer C. van Craats uit 011 e r 1 o raakte gisteren bij het binnenhalen van de hooi oogst door de hitte bevangen. Hü moest dood van het veld worden ge dragen. Aan de voet van de noordooste lijke kegel van de Etna heeft zich een nieuwe secundaire krater ge vormd, waaruit lava stroomt naar het op 2.900 meter hoogte gelegen vulkanisch plateau. Tegelijkertijd stoten de hoofdkrater en de noord oostelijke krater gas, as en stoom uit. Advertentie LM. smal model in de moderne modekleur blauw Speciaal verlaagde j.M. prijs leeftijd 8 jaar. (kleine stijging per moorj (Van onze correspondent in Suriname) Minister president Emanuels is zeer enthousiast over de ontvangst en de behandeling in Nederland teruggekeerd naar Suriname. De besprekingen met de Nederlandse regering, zo zei hij in een inter view, zijn verlopen in een sfeer van begrip en bereidwilligheid om te helpen. In de overeenkomst betreffende het tienjarenplan is bepaald, dat Suriname zelfstandig zijn monetair beleid bepaalt, hetgeen betekent dat het zelf uitmaakt in welk tempo de besteding van de bijkomstige tachtig miljoen gulden zal geschieden. (Van een onzer verslaggevers) Verscheidene jeugdorgani saties hebben het lange week einde gebruikt voor de tradi tionele pinksterfeesten. De vakbondsjongcren van Jonge Strijd kwamen meer dan duizend man sterk naar hunt eren,^en üeleef- den er een onvergetelijk kamp- Ruim 600 leden en gasten van het jongerencentrum Ruimte beleefden op de terreinen van het vroegere Meenthuig in Blaricum en in de pa radijselijke omgeving van de Paas- heuvel te Vierhouten resp. een teen agerfestival en het feest Ran-D-vot '60 voor de boven IS-jarigen. Organisatorisch gezien was liet eer ste een groter succes dan het tweede, dat een gevoelige klap kreeg toen bleek dat een der hoogtepunten: het ootreden van Greetje Kauffcld en de cómbo van Rob Madna niet kon doorgaan, omdat de bandleider op een andere datum bad gerekend. Maar toch klonk er muziek, zang en voordracht van behoorlijk gehal te door de kostelijk versierde Zon- neha! in Vierhouten- De gasten zelf maakten er een gezellige feestavond van. De teenagers ln Blaricum, die rorgden voor een bijdrage san net Novibfonds voor de minder ontwik kelde gebieden, nemen behalve her inneringen aan hoogteputen als de teenagermodeshow en de talenten- lacht onder leiding van Dick Duster ok mee naar huis de levendige in druk van de Novib-expositie. De gasten V3n Ran-D-Voe maak ten r.aast allerlei vormen van mo dern amusement een geladen discus sie mee over rassendiscriminatie ln het openluchttheater voor het Rode Valkennest. Voor de deelnemers aan het Pink sterkamp van de slechthorende jeugdorganisatie zfjn t op het prach tige landgoed Rhederoord te Rhe- den twee dagen geweest van vriend schap, uitbundig plezier en niet minder van het besef, dat de eigen handicap geen onoverkomelijke hin derpaal behoeft te zijn. Dat bleek zaterdagavond reeds uit de activiteiten van de Delftse groep, die een circusprogramma uitvoerde, dat hier en daar bijzonder verma kelijk was. Met sport en spel werd de tweede pinksterdag doorgebracht. De 36-jarige P. van Montfort uit Linnen is gistermorgen ver dronken in het kanaal Wessem-Ne- derweert bij Thorn. Het ongeluk gebeurde onder de ogen van een veertienjarige zwager van de ver dronkene. In het zwembad aan de Zande rijen te Bergen op Zoom ver dronk zaterdagmiddag de 19-jarige J. Stéurs uit Wouw. Hij had zich in het diepe bassin gewaagd, maar kon niet voldoende zwemmen. In het ondiepe bad te Boeke- 1 o is zondagmiddag de zevenjarige Sake A. Dijkstra uit Enschede ver dronken. Door de grote drukte merkte men te laat, wat er met de jongen was gebeurd. In het zwembad De IJzeren Man te Eindhoven verdronk zaterdagmiddag de achtjarige M. A. Hobbelen. Het jongetje werd gevon den door een zwemster, toen het echter al te laat was. Bij Halfvasten in de IJsel is het stoffelijk overschot van wijlen de heer P. van Alen (45) gevonden. De heer Van Alen werd sinds enige dagen vermist. In het zwembad De Viersprong te Dubbeldam is gistermiddag de ze venjarige Dordtse jongen J. G. de Deugd verdronken. Hoewel hü nau welijks kon zwemmen, was hij toch in Ten aanzien hiervan deelde de minister-president mede dat vooral in de jaren tot 1965 het tienjaren plan in een versneld tempo zal wor den uitgevoerd, met de nadruk op de produktieve sector, waardoor snel inkomsten kunnen worden verkregen. Daarnaast zal ook aandacht worden besteed aan scholenbouw en wegen aanleg. yan belang achtte de minister president de afspraak dat Suri name ook elders gelden voor pro jecten mag lenen, zonder dat af trek van het door Nederland be schikbaar gestelde bedrag voor uit voering van het tienjarenplan behoeft te geschieden, zoals in het oorspronkelijke protocol van con clusie was bepaald. Nederland blijft echter het recht van goedkeuring der projecten in het kader van het tienjarenplan behouden. de met een Amerikaanse fabrikant van regenkleding-textielprodukten voor het opzetten van een bedrijf hie*. Wat betreft de staatkundige ver houding met Nederland wordt ge streefd naar een domion-status. Wel ke vorm dit precies zal aannemen valt nog niet te zeggen, aangezien dit een kwestie is, die ook de Antillen aangaat en dus op een RTC beslist moet worden. Alvast, heeft Buitenlandse Zaken zich bereid verklaard Surinaamse jongemannen, die daarvoor in aan merking komen, op te lelden voor de buitenlandse dienst. Binnenkort zai een jongeman in dienst worden genomen. (Van een onzer verslaggevers) Een onverwachte invasie van colo radokevers heeft gedurende de pink sterdagen in verschillende streken langs de kust honderden schoolkinde ren, badgasten en politiemannen beziggehouden. Vooral de IJselmeer kust tussen Hoorn en Amsterdam is erdoor overspoeld. In dit gebied zijn de pogingen om de schadelijke insekten te verzamelen vruchteloos gebleken. Na enkele uren is men ermee opgehouden. Het aan tal van de kevers was te groot. De landbouwers en volkstuinders zijn met kiem gewaarschuwd tegen de indringers. Zij moeten nauwgezet hun grond inspecteren op de aanwe zigheid van de kevers en, als z(j er vinden,- bestrijdingsmiddelen gebrui ken. De Planteziektenkundige Dienst heeft plannen om vergif langs de kuststrook te werpen laten varen, omdat men vreesde dat de vele bad gasten langs het uselmeer er schade van zouden ondervinden. Ook op de Waddeneilanden, langs de Friese kust. langs de Afsluitdijk en aan het Scheveningse strand zijn coloradokevers aangespoeld. (Van een onzer verslaggevers) Vele duizenden vissen zün het slachtoffer geworden van gebrek aan zuurstof in de Schiedamse polder vaart. Het oppervlak van het kanaal was de afgelopen dagen bedekt met de rottende overblijfselen van duizen den vorens, baarzen en bliek. De oorzaak van deze plotselinge sterfte is aldus deelde men van de z(jde van het waterschap Delfland mee niet met zekerheid vast te stellen. Er wordt in de Schiedamse poldervaart zo weinig mogelijk ge spuid, omdat de boezemkade op een zeer slechte ondergrond staat en men voortdurend attent moet zijn op ver zakkingen. Dat het zuurstofgebrek geheel aan dit schaarse spuien te wijten is, acht men dus niet zeker. Het water van de poldervaart wordt namelijk ook sterk vervuild door de afvoer van ge meenten en industrieën. Op het Provinciehuis is bericht binnengekomen van ir. G. Pian.tema (p.v.d.a.) uit Delft, dat hij bedankt als lid van Provincale Staten van Zuid-Holland. De heer Plantema is tien jaar lid van dit college geweest. Zijn' opvolger op de lijst is de heer C. M. Swiebel uit Den Haag. Advertentie LM. run FAAM FANTASTISCH I De 26-jarige IVilly van Z. heeft bekend de weduwe Dijker uit Krom menie op 12 mei om het leven te hebben gebracht, ten einde zich meester le maken van haar geld. HU wist echter, dat er van de erfenis van 1400,niet veel meer over was. De verdachte was van Haarlem naar Krommenie overgebracht naar de woning-van het slachtoffer. De rechter-eommissaris, mr. J. D, Vink, kwam zich ter plaatse oriënteren. Aan de hand van de fieten werd de affaire nog een doorgesproken. Wat de particuliere beleggingen betreft deelde de minister-president mee, dat de Koninklijke Zoutmaat- schappij vastbesloten is hier een fa briek op te z-tten. De afzet van een der produkten, welke uit het zout verkregen zullen worden zal aan de door Suralco te bouwen aluinaarde fabriek kunnen geschieden. Het an dere product is bestemd voor een pulp- en papierfabriek, waarover onderhandelingen met een Neder landse onderneming worden gevoerd, die zich in gunstige zin ontwikkelen. Hiermee zou een investering van honderd miljoen gulden gemoeid zijn. In Amerika zijn besprekingen ge voerd met een groep neger-bankiers, zakenlui en advocaten, die niet on genegen zijn in Suriname te beleg gen en daartoe in de loop van dit jaar een bezoek aan dit land zulien brengen. Ook zjjn onderhandelingen gaan- (Van een onzer verslaggevers) Toen hij zich uit het raam van de sneltrein AmersfoortZwolle boog, is de 17-jarige A. Veenstra uit Meppel zaterdagmiddag ernstig gewond ge raakt. Zijn hoofd raakte een stalen paal langs de rails. Een van de andere passagiers trok aan de noodrem. Het slachtoffer is naar het St.-Elisabethsgasthuis te Amersfoort overgebracht. Zijn toe stand is nog ernstig. De trein had 25 minuten vertraging. r" i «fPMinri wiifMiiiln"T Maandag zijn we naar de Flo- riade gegaan om er in de scha duw te zitten en naar de pink sterbezoekers te kijken. Ze waren minder talrijk dan we hadden verwacht, en over het algemeen weinig beiveeglijk. Toch werd er wel gewandeld en velen vonden zelfs de moedgeruime tijd in de zon en in de rij te staan op de brug naar de Euromast. Wat een geluk voor die mensen, dachten we, dat de Floriade in I860 en niet in 1910 wordt gehouden. Vijftig jaren geleden durfde geen enkele man zich op een broeihete middag in shorts en overhemd zon der das te vertonen. Al vielen de mussen van het dak, hij droeg een hoed. een stijve boord, een das. een jas. een vest, een lange broek en lang ondergoed. En zijn vrouw? In elk geval veel meer dan de vrouwen en meisjes van nu. Rokken tot aan de grond, om maar iets te noemen. Het verleden Hikt wel eens aangenamer dan het beden,, maar toch niet wat. de kle ding betreft. De persdienst van de Floriade is zeer tevreden over het aantal be zoekers. In totaal op belde pinkster dagen naar schatting 95.000, zo is ons meegedeeld. Op de paasdagen kwa men er 150.000 mensen, maar we zijn nu in een periode met betrekkelijk weinig vreemdelingen. Het bollensei- zoen is afgelopen en het badseizoen nog niet in volle gang. Niettemin neemt het groepsbezoek uit Frank rijk, België en Zwitserland toe en dat kan optimistisch stemmen. Wel, wij zijn niet pessimistisch, we geloven aan het succes van de Flo riade. maar we vonden de belangstel ling op beide dagen niet opvallend groter dan op een gewone zondag. De radio- en t.v.-commentaior Norvell Gillespie uit Berkeley, Cali fornia, heeft gedurende de pinkster dagen op de Floriade gefilmd. Zijn opnamen zullen door verscheidene Amerikaanse t.v.-stations worden uit gezonden. Mr. Gillespie koos de vol gende onderwerpen: de afdeling Bloemen en Planten uit de Bijbel, het Amerikaanse Paviljoen, de Euro mast, Heelal en Aarde, de kaasma kerij en natuurlijk ook de klompen makerij. In de kas van het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewas- scn (voorterrein Floriade, niet ver van de hoofdingang) hebben we tol ons genoegen vernomen, dat de weienschap een verbitterde strijd voert tegen de bittere komkommers. Binnen enkele jaren zullen alle kom kommers „bittervrü" zijn. Men demonstreert in deze kas. dat tegenwoordig al aan de komkommer- kiemblaadjes is te zien, of de vrucht al dan niet bittervrü zal zjjn. Do blaadjes ondergaan een bepaalde be handeling en worden onder een ul traviolette lamp gelegd. Kiemblaad- jes van een bittere komkommer lichten dan lila op, die van een bit- tervrü'e plant blijven donker. Dank zü deze ontdekking zal de Nederlandse komkommer nog in aanzien stügen. De komkommerveredelaars vertel den ons voorts, dat groene komkom mers overal in Nederland vlot van de hand gaan, behalve in Amsterdam. De Amsterdamse huisvrouwen ver langen witte komkommers. Waarom? Zij menen dat groene komkommers nog niet rijp zijn. Dit Amsterdamse bijgeloof schijnt onuitroeibaar. De kwekers in de omgeving van de hoofdstad leggen zich erbij neer en brengen witte komkommers op de Amsterdamse markt. In de midden-Poolse stadKielce hebben zich bij 100 mensen vergifti gingsverschijnselen voorgedaan, "na het eten van üs. 64 zieken werden in ziekenhuizen opgenomen. Hun toe stand is echter niet verontrustend. Tussen Voiendam en Monniken dam zijn tientallen mensen tijdens de pinksterdagen op zoek geweest naar duizenden coloradokevers. Hun moei te in de hitte werd ruimschoots be loond. Duitsers gebruiken de paasdagen namelijk meer en meer om hier voor de zomer te komen huren en daar kwam dit jaar nog bij, dat op deze feestdagen ook de bollen bloeiden. Pinksteren is daarentegen vooral voor de Nederlanders zelf het uit- gaansfeest. Kampeerders zün er in enorme mate geweest. Van de zeker 100.000, die Nederland hebben bezocht, zijn er 50.000 gegaan naar de kuststreek. Zestig percent van de kampeerders waren buitenlanders. De Nederlandse Spoorwegen heb ben heel wat extratreinen laten lo pen en tweede pinksterdag 10.000 mensen naar Zatidvoort gebracht, waarvan er 8000 naar het strand zijn gegaan en de anderen naar de auto- kampioenschappen. Storingen hebben zich zaterdag voorgedaan bij Amersfoort en maan dag bij Hardlnxveld—Giessendam, waar defecte wissels vertragingen van een kwartier tot een half uur hebben veroorzaakt. Door een spoor wegongeluk kwamen zaterdag veel D- treinen te laat uit Duitsland binnen. Advertentie IM. kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde f lac. 10B tab!. 1.75 - Koker 50 tabl, 90 ei. - 25 iabl. $0 et Tijdens het zwemmen in de Rotte- meren bij Zevenhuizen werd de 14- jarige Lourens Klis, Grote Visserij straat 7S te Rotterdam, zondagmid dag overvaren door een speedboat. De jongen werd met een slagader- Igke bloeding aan het hoofd opgeno men in het ziekenhuis te Gouda. De toestand van de jongen is ern stig. De heer Duivenvoorde uit Rot terdam, lid van de EHBO, wist erger te voorkomen, door, bij afwezigheid van een dokter, de slagader af te binden. De boekbinder had omstreeks kwart voor twaalf in de Jacob Cats- «traat mevrouw G. ontmoet en sa men waren zij naar baar woning gegaan op de tweede etage Daar heeft de jonge vrouw, die bij de po litie bekend staat als een vrouw van lichte zeden, tijdens een woordenwis seling met Bt., naar zij zegt, plot seling geroepen: ffiij slaat me.' Haar echtgenoot, die verdekt stond opgesteld, kwam tevoorschün en gTeep een groot slagersmes (een zo- Advertentie LM CONSTANTE KWALITEIT genaamde uitbener), dat bij de band lag. Met slagen en schoppen werkte hu de bejaarde boekbinder de twee trappen af. In het portiek of op straat, dat is nog niet duidelijk, gaf hij M. de fatale steek in de rug. De boekbin der wankelde nog een tiental me ters over het trottoir en zakte toen in elkaar. Enige ogenblikken later was hij dood. Het slachtoffer was gehuwd. G. en zijn vrouw gingen er ha de steekpartij op de fiets vandoor. In hun woning trof de politie slechts enkele kennissen aan, die in de keu ken hadden zitten wachten, terwijl de tragedie zich voltrok. Twee van. hen waren er getuigen van geweest dat de boekbinder van de trap ge slagen werd. Het signalement van G. en zup vrouw werd door het land verspreid. Maandagmorgen om 12 uur werden zij in Amsterdam, wandelend met ae fiets aan de hand, gegrepen. Met een knipmes heeft de veertig- Jarige smid J. G. van E. uit IJssel- stein zondagavond zijn vroegere vriendin, het 33-jarige kamermeisje T. H. een aantal steken toegebracht od haar kamer aan de Wetering schans te Amsterdam. Zü is tn het ziekenhuis behandeld, maar kon later naar huis teruggaan. De dader werd gaerresteerd. De man. die vroeger met tnej, H. heeft samengeleefd, bezocht haar nog regelmatig. Toen hij zaterdag weer op haar kamer kwam, constateerde hü dat ze 'ln het leven' was gegaan. Hü maakte, zich hierover zo kwaad, dat er een vechtpartij ontstond, waarbü hij plotseling zün mes te voorschijn haalde en begon te stek<m Met twee ernstige steekwonden in maagstreek en borst is'de 30-jarige zeeman A. A. F. uit Curasao in de nacht-van zaterdag op zondag opge nomen in het Binnengasthuis te Am sterdam. Hü liep zün kwetsuren op bij een ruzie, die in de Nieuwebrue- steeg met het mes werd beslecht. De toestand van het slachtoffer is zo ernstig, dat de politie hem nog niet heeft kunnen verhoren. Als vermoedelijke dader is gear-, resteend de 32-jarige Surinamer J X-

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2