jmmm PATRI A AFBETALING AAN BANDEN GELEGD ,1ManseM-br vieren uitbundig feest COUPONVAm DE KLERKeZN Drees geeft balans over regeringsbeleid Rosarium Zes mensen verdronken Helle vlammen blakeren hart van raffinaderij Postorders Spanning op arbeidsmarkt neemt toe Chpfariite.4 Ruim 8 miljoen voor acties vluchtelingen Slotbijeenkomst Blauwe Week Grootscheepse verkeerstelling Vijf jaar voor moord op verkeerde man Tarieven van nutsbedrijven mogen omlaag Vraag nu naar bij elk pakje Wuiven en hijgen Tweelingen naar Leiden genood iet: IT dê CoT t <U*'ooiUik* COÜPOHS Mooiste deel „Leefnet" Parlement en parlementariër HET VRUE VOLK WOENSDAG 8 JUNI 1960 PAGINA 3 f§§|||§|| ar gratis een munt fvöor de kinderen waarde 2 'h cent DONDERDAG e* VKtJDAG beneden arde Klasse-politiek Het mooiste deel van de Flo- riade is nu het Rosarium. Dui zenden rozen, de meeste rood of roze, maar ook zachtgele en sneeuwwitte rozen bloeien er in rechthoekige perken, langs de waterkant en in borders met bomen als achtergrond. De klimrozen omstrengelen de sta len pijlers van de pergola's, die eerst wel wat zwaar van con structie leken, maar nu gelei delijk schuilgaan onder de Moeiende ranken. Aanwinst Reigers Vier middelen die, betrouwbaarzijnt (Vari een onzer verslaggevers) Twee jongens zijn gistertnidda» verdronken in de Zanderij, nabij <i< Ruigenlioek onder de gemeenh Noordwijkerhout. De 20-jarige tl HuUebos uit Gulpen en de 16-jarige J. II. Muijzers t;it VVïjlrc, die bij ken nissen te Noordwijkerhout logeerden, hadden er zich te. water begeven hoe wel zij de zwemkunst niet machtig waren. Tc Heemstede is gistermiddag het zevenjarig meisje Netteke Douwes verdronken. Het kind raakte te water bij steppen langs de haven. Een vrien dinnetje waarschuwde de politie. Maar toen het kind op het droge was gebracht bleken de levensgeesten te rijn geweken. Het driejarig zoontje van de bin nenschipper A. Bnisse is gisteren in de Rotterdamse Leuvehaveu tij dens het spelen in het gangboord overboord gevallen en verdronken. Na uren dreggen vond de vader het ontzielde lichaampje. De 35-jarige classificeerder B. Pe ters uit Dordrecht is gisteravond in de Nieuwe Maas gevallen, toen hij van een zeeschip overstapte op een bootje, dat hem naar de wa! zou brengen toen hij zich onwel voelde. De man kon we! zwemmen, maar miste waarschijnlijk de kracht daar toe. Enige opvarenden sprongen ge kleed te water, maar ze waren te laat. Dc 14-jarige B. A. de Waal van Ankeveen is gistermiddag in de Berg- haven te IJmuideu verdnu-.Ken. De jongen gleed plotseling van een stei ger, waarop bij met zijn vader zat te vissen. Hoewel dc heer De Waal zijn zoon onmiddellijk nadook slaag de hij er niet in hem te redden. Pas na geruime tijd dreggen slaagde men erin het stoffelijk overschot boven water te halen. (Van een onzer verslaggevers) Het voorlopig resultaat van het Nederlands aandeel in de acties voor het Vluehtelingenjaar 1959'60 bedraagt 8.010.000 gulden. Daarin is begrepen een bedrag van 1.360.000 gulden als gift van de regering. Dit betekent een Dijdrage van onge veer 70 cent per Nederlander. Dezer dagen werd een anonieme gift van 500.000 gulden ontvangen. Deze cijfers zijn gisteren bekend gemaakt tijdens een plechtige zit ting in het Vredespaleis van het Nederlands Comité Vluchtelingen- jaar in verband met de sluiting der acties. Koningin Juliana ontving de aanwe zigen later op het paleis Huis ten Bosch Advertentie Ut. de nieuwe anti-mot strip die mot larf radicaal doodt! h«el eenvoudig in het gebruik vele malen sterker dan DDT veelzijdige toepassingsmogelijk heden 3 vierdelige strips in een verpakking licht aromatische geur* half Jaar actieve werking voor nog geen cent per dag! zo gebruikt u AMALION Koop AMALtON bij uw drOQhil Geblakerd en door de hitte be schadigd kwam de destillatie- toren van de Esso Raffinaderij Rotterdam vanmorgen te voor schijn uit een felle brand, d!e vanmorgen vroeg met 25 stralen moest worden geblust. Advertentie LM. (Von een onzer verslaggevers) In Amersfoort- Is op tweede pink sterdag de traditionele slotbijeen komst van de Blauwe Week gehou den. Tjjdens een begroetingsbijeen komst in de Bergkerk sprak de her vormde predikant ds. J, Heidinga uit Haarlem. „De strijd tegen het leed door alcohol wordt voortgezet, al hebben wij momenteel het tij tegen," aldus ds Heidinga. „Nieuwe wegen dienen te worden ingeslagen, waai* bepaalde methoden zijn verouderd. Maar de zorg voor de naaste zal nooit Uit de tijd raken." In de middaguren sprak de heer W. Scheps in het openluchttheater Birkhoven, waar verder het gezel schap van Berry Kievits en Gerard Walden optrad. De Blauwe Week werd besloten met een demonstra tieve optocht door het Soesterkwar- tier. (Van een onzer verslaggevers) In de fonkelnieuwe- olieraffina derij van de Esso in het Botlek- gebied (op 12 mei geopend door prins Bernfeard) heeft vanmor gen tussen tien voor zeven en vijf over half acht een felle brand gewoed. De destillatietoren, een 55 meter hoog gevaarte en het hart van de raffinaderij, werd er voor nog onbekende tijd door uit geschakeld. De brand ontstond in deze destil latietoren door een defect aan de (Van een onzer verslaggevers) De automobilist die zich wellicht verbaast over het grofce aantal zwarte kabels, dat op het ogenblik over de Nederlandse wegen ligt, behoeft niets te vrezen; het gaat ditmaal niet om de maximum-snelheid. Rijkswater staat is namelijk samen met provin ciale diensten en een aantal grote gemeenten een grootscheepse ver keerstelling begonnen. De gegevens, die via de kabels worden verkregen, zijn. van groot nut voor het zo efficiënt mogelijk verbeteren van het Neder landse wegennet. De verkeerstelling in ons land moet In verband worden gezien met een aantal 'drukte-onderzoeken', dat op de grote Europa-wegen plaats heeft. Deze tellingen zijn voorgesteld door het Inland Transport-Committee in Genève. Rijkswaterstaat richt zijn belang stelling ook op het aantal buiten landse voertuigen, dat onze grenzen overschrijdt- 2e worden voor een goed deel door douanebeambten verricht. veiligheidsklep op 15 meter hoogte. Er ontsnapte gas, dat vlam vatte, waarna een pakking doorbrandde en er olie kon wegvloeien, dat de vlam men aanwakkerde. Het vuur laaide meters hoog op en was tot ver in de omtrek te zien. Onmiddellijk kwam de bedrijfsbrandweer in actie, ter wijl assistentie werd gevraagd van de brandweren van Spijkenisse en Rot terdam-Hoogvliet. Binnen een kwar tier waren deze gemeentelijke brand weren ter plaatse en kort daarna werd het vuur met 25 stralen be streden. Het bleek niet nodig te zijn sehuimbiusmiddelen te gebruiken. Drie kwartier na het uitbreken was men de brand meester. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hoe groot de schade aan de ge blakerde en vanmorgen nog gloeiend- hete destillatietoren is was nog niet na te gaan. In ieder geval zal deze apparatuur (die de ruwe olie splitst in verschillende basisprodukten) ge durende langere of kortere tijd bui ten bedrijf zijn. - Het produktieproces van de raffi naderij als geheel kan voorlopig ech ter doorgaan, omdat er in de opslag tanks voldoende voorraad aan basis produkten is om de veredelings-in- stallatie draaiende te houden. (Van onze parlementsredaetie) Om een gezonde ontwikkeling van het afbetalingsstelsel te bevorderen zal een inschrijvingsplicht voor leveranciers en een vergunningen-stelsel voor financiers en colporteurs worden ingesteld. De kopers zullen een inlichtingenformulier moeten Invullen. Verder zal voor een grote categorie van goederen die op afbetaling gekocht worden, een eerste storting van 15 per cent verplicht zijn. Dit zeggen staatssecretaris Veldkamp (Economische Zaken) en de mi nisters van Justitie, Financiën, Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Maatschappelijk werk in de memorie van antwoord bij het wetsontwerp over het afbetalngsstelsel. Behalve het iniichtingenformulier dat de koper- moet invullen, en het minimumbedrag dat hij moet stor ten, dient de leverancier een akte op te maken waarin onder meer de contantprijs, de kredietopslagen en het betalingsplan vermeid staan. Verder zullen voorschriften worden gegeven voor een verplichte prijs aanduiding door de verkoper. Ondanks vrij scherpe kritiek uit de Tweede Kamer op zijn voorstellen meent staatssecretaris Veldkamp, dat de maatregelen die h(j voorstelt rede lijkerwijs voldoende moeten worden geacht om de afbetaling in de juiste Een niet beuend deel van de °mzet banen te leiden en overcredit-ering te wordt contant verkocht. Wel heeft bestrijden. De Sociaal-Economische het CBS kunnen berekenen flat de Raad had aanbevolen overcrediering verkoop op afbetaling^ door de post- (het afsluiten van contracten die de orderbedrijven smds 1951 met 56 per kopers uiteindelijk in grote moeilijk- cent is gestegen. heden brengen, omdat ze hun betaal- capaciteit te boven gaan) strafbaar te „B®halve de postorderbedrijven zijn stellen, maar de regering acht dit na hij het OBS thans So huurkoopftaan- ernstige overweging niet mogelijk, ciers bekend (dat zijn dus banken mede in verband met het ontbreken jhe contracten overnemen of hande- van objectieve normen. laren die de verkoper self financieren. Niet verkopers die contracten door de Al kan dus de overcreditering zelf bank laten financieren, niet strafbaar gesteld worden, aldus de memorie van antwoord, wel kun nen verschillende gedragingen die daartoe kunnen leiden, als misbruik worden gekwalificeerd. In een wijzi ging van het oorspronkelijke ontwerp is daarom de sanctie nog iets ver scherpt: wanneer een verkoper of financier de kopers blanco contrac ten laten tekenen of het ïnliehtingen- formuiier onjuist doen invullen, dan kan de inschrijving van zo'n verkoper bij de Kamer van Koophandel na een gegeven waarschuwing onge daan worden gemankt De staatssecretaris blijft vaststel ling van een maximum-percentage voor rente en kosten voor afbetalings transacties afwijzen. Zulk een maxi mum werkt naar zijn mening verstar- Het postorderbedrijf heeft in de af gelopen jaren een grote vlucht geno men. Bij het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn thans circa 100 post orderbedrijven bekend, die in 1958 een omzet haalden van naar schat ting 75 miljoen gulden. Ongeveer de helft van deze bedrijven behoort tot de sector textiel en woninginrichting. rend. Het bedrijfsleven zal geneigd zijn zich naar dat maximum.te rich ten. (Van een onzer verslaggevers) Meer dan twintigduizend gezonde, enthousiaste en 'manse' melk muilen uit ons Jand van melk en honing hebben gistermiddag de Bernhardhal op het Utrechtse Jaarbeursterrein doen beven en schudden op de grondvesten. Zelden, misschien nog nimmer zijn vorstelijke personen zo uit bundig en luid toegejuicht als prinses Beatrix, die niet prins Albert van België temidden van een als miljoenen mussen kwetterende kinderschare de gouden dag van de M-brigadiers hebben gevierd. Het Nederlands Zuivelbureau heeft een half miljoen kinderen tot trouwe supporters van onze goed produce rende veestapel gemaakt. De melk stroomt bij rivieren vol in al die kin dermagen en als beloning mochten 20.000 M-brigadiers uit alle delen van het tand tiaar Utrecht, waar Carel Briels als M-generaal een feilloos lo pend massaspel met 2200 medewer kers in elkaar had gezet. Toen prinses Beatrix, gekleed in een grijze zomermantel en een zeer charmante grote, blauwe hoed en prins Albert, in een eenvoudig grijs kostuum, op de Kmgerbrug naar de voorbij marcherende kinderen stonden te wuiven, liep de heer Briels nog briesend en hijgend door de immense Bernhardhal te dra ven. Mannen van artis kwamen bokjes, papegaaien en kleine geitjes brengen, oppassers van circus Boltinl lagen in een grasperkje met leeuwenwelpjes en in de' omringende gebouwen kri oelden de honderden medewerkers (het r.-k. koor van broeder Laetan- tius. The Ramblers, The Dutch Swing College Band. Circus Elleboog en nog veel meer) nerveus door elkaar. Met passen en meten en steeds ver der inschuiven kwamen de joelende kinderen op hun plaatsen terecht. In De gelukkige wereld, van Carel Briels en Stef Kleyn, was melk in overvloed, waren vruchten en lunch- pakketjes, maar iedere M-brigadier weet nu, dat veie kinderen elders in de wereld eten, drinken en medicij nen moeten ontberen en wat de Uni cef doet om hun te helpen. Dat was de sin van deze mooie Melkdag. Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse vereniging van tweelingen houdt saterdag een bij eenkomst in het Instituut voor Pre ventieve Geneeskunde te Leiden. Met medewerking van de tweelingen wil men onderzoeken of een bepaalde reuma-factor al of niet erfelijk is. Het bestuur hoopt dat alle tweeling paren. ouder dan IS jaar aan de bij eenkomst zullen deelnemen. Advertentie I.M. da9en' 1 oer i»ar vt>or U T"eemB L voor ce" kans kopcn be in gordiim»o,,en- ko0pi ,e veloor*. P»*0' helft der HH ROTTERDAM BINNENWEG BEIJERLANDSELAAN (Van onze soc.-econ. redactie) In verscheidene bedrijfstakken Is door de snelle vermindering van de arbeidsreserve een tekort aan per soneel ontstaan. Dit doet zich heel duidelijk gevoe len in de aardewerk- en baksteen industrie. In deze branches kan niet op volle capaciteit worden gewerkt. In diverse bedrijven is stagnatie ont staan, zo blijkt uit een overzicht van het Ministerie van Sociale Zaken, Ook in de bouwnijverheid doen zich ernstige spanningen voor, met name In de industriecentra. Het tekort aan arbeidskrachten in de metaalnijverheid wordt steeds groter. Verschillende bedrijven moe ten lange levertijden bedingen. Wer vingsacties in andere gebieden heb ben over het algemeen weinig suc ces. De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de 52-jargie Haagse kel ner J. C. de V. wegens opzettelijke levensberoving met voorbedachte rade veroordeeld tot een gevangenis straf van vijf jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering voor het ondergaan van een psycho therapeutische behandeling. In de nacht van 21 op 22 decem ber 1959 heeft de kelner in een huis aan de Jacob van der Doesstraat in Den Haag de vriend van zijn ex- echtgenote met een mes staan op wachten. Bij vergissing werd echter de niets vermoedende 26-jarige bouwvakarbeider H. de Vries, die in hetzelfde huis woonde, bij zijn thuis komst door de kelner in de hart streek gestoken. Hü overleed korte tijd later. Twee dagen later, bij zijn arresta tie, hoorde de kelner dat hij de ver keerde had gedood. De officier van Justitie nad tegen De V. een gevangenisstraf van zes jaar en terbeschikkingstelling van de regering gevorderd. (Vervolg van voorpagina) „Ik erken gaarne" .aldus dr. Drees. „dat bloeiende ondernemingen voor ons land en voor ons volk van grote betekenis zijn, maar tussen bezit en Inkomsten uit verdiensten ontstaan thans zulke grote verschillen, dat daardoor de sociale rechtvaardigheid In het gedrang komt. Ik vraag mij dan toch maar af: kunnen onder deze omstandigheden de prijzen niet wat omlaag of: zouden de Ionen niet wat verhoogd bunnen worden? De2e regering wil ook geen be lasting op vermogens stijging. In Amerika kent men deze belasting wel. Dan zou de belasting op de lage in komens wat minder kunnen worden. En voorts: De regering zou nu een reserveringspolitiek moeten volgen om gewapend te zijn tegen de gevol gen va neconomische inzinkingen. Echter: Het Eerste-Kamerlid van de VVD. de heer De Wilde, loopt met het yolgende financiële programma te zwaaien: opheffing van de vermo gensbelasting, afschaffing van de be lasting op extra-inkomsten als tan tièmes voor commissarissen van n.v.'s, minder dividendbelasting, ver mindering van progressie bij de in komstenbelasting, afschaffing van subsidies op verbruiksgoederen en verhoging van de indirecte belastin gen, waardoor de consument zwaar der getroffen wordt. Zie hier, zei dr. Drees, wat Ik nu typische klasse-politiek noem. Overi gens geloof ik wel dat minister Zijl stra. dit alles niet zal doen, maar, politiek gezien gaat het in Nederland thans om die vragen. Dat blijkt ook uit de verkoop van allerlei staatsbezit, als aandelen van Hoogovens, verworven in de tijd toen de Hoogovens staatsgelden nodig hadden. Maar nu zij renderen wil men uitverkoop aan particulieren houden. Zo gaat het ook met het grondbezit van de staat. Dergelijk bezit te houden acht ik een groot volksbelang, zei dr. Drees. Romme rekent er wel op dat de Party van de Arbeid weer in de regering komt. maar in de tijd dat de Partij van de Arbeid buiten de regering is. wil hij doen wat hij niet de Partij van de Arbeid nooit zou kunnen klaarmaken. Daarmee wil hij de Partij van de Arbeid in het hart raken, maar ik zeg, zo sprak dr. Drees: Hij raakt daar mee ons volk in het hart. Of de Party van de Arbeid in de regering terugkomt hangt niet van de KVP en niet van prof. Romme af; dat hangt af van de vraag of het Nederlandse volk werkeiyk voor een stuk sociale rechtvaardigheid Is. Op die grondslag, verantwoordelyk- heid dragende voor de gemeenschap, waarin de menselijke persoonlijkheid het best tot haar recht kan komen, zal de Party van de Arbeid weer re- geringsverantwoordeiykheid kunnen nemen", zo besloot dr. Drees zijn balans over de regering-De Quay. Aan drie zijden wordt deze rozen- gaarde door geboomte omsloten en aan haar noordgrens verryst het fraaie museumgebouw, weerspiegeld door een vyver. Gistermiddag koe- pelde er een blauwe iucht boven met bolle witte wolken. De Floriadebezoe- kers komen vooral om kleuren te zien. zegt men. Wel, dan kunnen zij in het Rosarium terecht. Er staan bovendien de duurste en de gemak- keiykste banken van de hele ten toonstelling. Werkelijk luxueuze ban ken, sommige in de voile zon en de andere in de schaduw. U kunt kie zen, want zo druk als in. de omgeving van de hallen is het hier nooit. Dit Rosarium is, althans volgens de plannen, als een biyvende aanwinst voor Rotterdam bedoeld. (Vandaar ook die degelijke stalen pergola's; er zouden eerst houten pergola's komen, maar die gaan niet lang mee). Er komt een tyd, dat. het woord Flo- riade uit de spreektaal verdwenen is en alleen bij hoge uitzondering nog wordt geschreven. Maar de duizen den rozen zullen elk jaar in juni weer gaan bloeien op deze stille plek in het rumoerige Rotterdam. In de vijvers en singels van de Flo- riade wordt niet gevist, behalve door reigers uit de kolonie in het hoge ge boomte van dc tuinen langs de oost kant van de Kievitslaar!. De meeste bewoners van dat reigerbnortje fou- rageren in de polders, maar enkele hebben ontdekt, dat er veel dichter bjj huis vis is te krijgen. Ze zoeken een plekje dat niet al te dicht by een wandelpad ligt en biy- ven er op de wal staan, of stappen op hun steltpoten een eindje het wa ter in. Vrijwel geen andere vogel kan zich zo onbeweeglijk houden ais een vissende reiger. Als het moet, verzet hy wel een uur lang geen poot, maar op de Ploriade hoeft hy meestal niet zo lang te wachten. Als er een voorn binnen zyn bereik komt, stoot hij bliksemsnel toe. De vis kromt zich in de snavel en wordt met een paar rukjes zo verschikt, dat de kop "naar binnen wijst, anders zouden de vin nen het opslokken bemoeilijken. Een hengelaar stopt de vis in zyn leefnet en de reiger bewaart de buit in zyn keelzak, die groot en rekbaar genoeg is om zes tot zeven maat- vooms te bergen. Op het nest terug gekeerd, spuwt hij het maaltje voor zyn jongen uit. In het open veld laat een reiger zich niet dicht naderen. Het lukt haast nooit, de vogel te fotograferen op het moment dat hij een vis vangt. De Fioriadercigers zijn minder schuw en ze worden niet zelden beloerd door bezoekers met een foto- of filmcamera, die de vissers op heter daad wiilen betrappen. In deze nionek vermeien Hei Vrttj Volk. zonder commentaar - trti- fende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd Het lijkt mij maar lieel gelukkig dat wij, met ons trouwens de heic westerse wereld, gespaard blijven voor wat prof. IVcmelsfelder -een gezond economisch beleid* noemt. Zijn •con ceptie* zou er nl. op neerkomen, dat WÜ, vrije mensen nota bene, zouden hebben te leven onder de strikte voog dij der economie, een soort politiek Taylor-stelsel, een economische tiran- nie, die zich in de vorm van econo mie-puur aan ons zou komen open- baren. Op zich zelf een ondraaglijke en »n. duidbare totalitaire gedachte, is z» bovendien volstrekt steriel. Waar *a. ders is nl, de groei van onze bescha ving van afhankelijk dan net die kleine overmaat aan hoop en ver- wachting, dat beetje visie die hel de moeite waard maken door te leven, t« streven en te produceren, dan van dat beetje geloof en gemijmer dat zich boven de economie-puur verheft; dan van dat scheutje initiatief dat er, tegen de zo redelijk schijnende sche ma's berekeningen van de economis ten in, van uitgaat dat er nog best een schepje bovenop kan, of dat men, integendeel, rustig wat eerder kau op houden; dan van de durf die ervoor nodig is het nu net eens helemaal anders te doen dan economisch zo uiterst verantwoordelijk scheen, al leen maar uit hoofde van ons mens zijn en van de menselijkheid. Juist deze kleinigheid, die zo net even buiten de spanwijdte der econo- mie valt en die b.v. net ook een knappe man tot een wijs man kan maken, is in het betoog van prof. Wemelsfelder bulten beschouwing ge laten. Zijn betoog werd daardoor ob- volledig en is dus onjuist. Prof. mr. A. Klcijn in een arli- kei 'parlement en parlementariër' in de Economisch-Statistisehe Berichten van 1 juni 1960. (Van onze parlementsredaetie) De regering acht tariefsverlaging voor de openbare nutsbedrijven zeer gewenst, indien verjaging van de kosten der grondstoffen dit mogelijk maakt. Tariefsverhoging strookt niet met bet prijsbeleid van de regering. Dit heeft het ministerie van Bin nenlandse Zaken vastgelegd in een dezer dagen aan het college van Ge deputeerde Staten der provincies ge richte circulaire. In Haagse kringen wyst men er op, dat de circulaire een vervolg is op een schrijven van oudere datum, waarin de richtlijnen voor de beoor deling van aanvragen* om subjectieve uitkeringen uit het gemeentefonds werden bekendgemaakt. Men meent dat hieruit ten aanzien van de tarie ven van de nutsbedrijven meer is ge lezen, dan erin stond. Drs. G. M. Nederhorst (p.v.d.s.i heeft onlangs bij de behandeling van de gasnota in de Tweede Kamer naar aanleiding van de eerste circulaire, gewezen op een verschil in richtlij nen tussen Economische en Binnen landse Zaken. Bij de beoordeling van de subjectieve uitkering uit bet Ge meentefonds bleek Binnenlandse Za ken namelijk geen toestemming te geven voor tariefsverlaging van open bare nutsbedrijven, zelfs niet als die behooriyke winsten boekten. Advertentie Vier werkelijk bebouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen f De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun vol komen betrouwbaarheid wel zeer af doende bewezen. Stuk voor stuk hebben zij millioenen mensen baat gebracht Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine ,,4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. legen pijnen en gnep, Geschikt voor de gevoelig*!* w*ni die *orQt beschermd door het bestanddeel Ch*!*rt*-I 20tabl. f 0.80. Voordelige gezinsverpakkinglOQtibl f3.S8J

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2