3000deelnemers aan groot wandelfeest Weer subsidie voor sportverenigingen .De Zonnebloembataat 10 jaar Meer dan 1500 meisjes hebben cursus gevolgd Gaten in baksteen; kerkbouw ligt stil Schoonzoon slaat vader met hamer Dit gebeurt in de wereld I WALD0JAXI Uit Schiedams politierapport Jacq. Bekkers bespeelt orgel Uitvoering van jongenskoor Órpheus Jarige vrouw van veerman gehuldigd Succesvolle dag voor ARMA Piet de Groot kost 5n ton Bus rukt dak melkcarrier af PvdA-vromven in Oostvoorne Bromfietser op stiaat gesmakt 64.65.0 (3 lijnen) Benzineclief op heterdaad gefotografeerd Weer auto cloor schrik hek Teenagerfeest in Schiebroek Klachten over de bezorging Geslaagd Simon Rijnbende hofleverancier Burgerlijke Stand Politie neemt partij vlees in beslag Mariniers door stad Grote ravage na inbraak in school Zandscheepje lek HKT VRIJE VOLK MAANDAG 4 JULI 1960 PAGINA 4 Een luisterrijk défilé van enige duizenden wandelaars bete kende zaterdagmiddag het begin van de zestiende Koningin WiUielminamars, die met wat minder deelnemers dan vorig jaar en, als gevölg van het weinig aanlokkelijk weer, ook wat minder toeschouwers langs de route, toch een fleurig wandel- feest is geworden. Een boek met dit merk is een waardevol werk (Van een onzer verslaggevers) Al gedurende bijna een maand ligt de bouw van de gerefor meerde kerk Zuidwijk stil. De kerkmuren zijn tot een hoogte van circa acht meter gekomen, maar de architecten (Swane- veld en Goslinga) en de aannemersfirma D. Versloot durven de bouw niet voort te zetten. Gehuldigd g^mliWgirann»T'giii.*7f» rr'rs? mmittmtniiiiiiHifinfmiiiBninKiiinii!iiiiiii«aiinnBiiiini'iiitfiiiifB Huwelijksplannen V erzet KW -mars startte met luisterrijk défilé Daar was een uitbundig: spelend St.-Ambrosius, daar waren de twee kleine meisjes van de Oranje Garde, Vendel Schiedam, die mevrouw Peek een ruiker bloemen aanboden. De matrozen met grote snorren verwekten hilariteit, de jongens van de befaamde showband „Jongensgarde" in het indrukwekkende tenue van de Gele Rijders oogstten een geestdriftig applaus. En voor Wilton-Fijeuoorü kwam een tamboer-maitre, met een groot aantal kleine volgelingen, niet ouder dan vier, vijf jaar, opdraven. Het was een bijzonder feestelijk en fleurig geheel. In de raadzaal betuigde burgemees- ster mr. J, W. Peek later zijn warme sympathie Voor de wandelsport. De burgemeester sprak zijn waardering uit voor de NCWB, die door deze wandeltocht elk jaar opnieuw tevens de liefde voor ons vorstenhuis ver diept. De heer Peek wees op de mooie polders rond Schiedam, die de omge ving zo bij uitstek geschikt maken voor wandeltochten. De route door Schiedam laat vooral ook de ontwik keling zien van oud- tot nieuwbouw. Voorzitter C. H. Smaling van de NCWB Rotterdam toonde zich vooral verheugd over het droge weer! Hij Ln de BK-!aan tussen de Bos boomlaan en het Rubenspiein moest zaterdagmiddag de bromfietser H. M. v. d. A., een bankwerker uit Rot terdam, plotseling remmen voor een overstekende voetgangster. Hy viel, maar dacht aanvankelijk dat hü niets mankeerde. Op het Mar- coniplein kreeg hij hevige hinder van zijn pols. Hij is voor observatie op genomen in het Zuiderziekenhuis. De onbekend gebleven voetgangster en eventuele andere getuigen van het ongeval worden verzocht zich in ver binding te stellen met het hoofd- bureau van politie. Lange Nieuw- straat. De Vlaardingse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie jongelui aangehouden, die in Schie dam een bromfiets hadden weggeno men. De jongens, 18. 17 en 15 jaar oud. waren met de laatste trein uit Hoek van Holland gekomen en misten hun aansluiting naar Den Haag. Ze namen aan de Tweede Tuin- singei een bromfiets weg en reden daarop ln de richting Den Haag. De eigenaar van de bromfiets, de weg- en waterbouwkundige J. de J., van de Singel, meldde zich eerst zon dagmiddag. Op de Noordvest heeft de politie zondagmiddag een loslopend paard gegrepen, dat inmiddels voorlopig naar het abattoir is gebracht. De eigenaar is nog met bekend. In de Grote Kerk bespeelt woens dagavond om acht uur Jacq. P. Bek kers het orgel. Medewei king verleent de violist Piet 't Hart. Op het pro gramma staan: .Meinen Jesum lass ich nicht", J. C. W alther; Chaconne in g, Tomaso Vitali; Praeludium en Fuga in g, J. S. Bach: Suite in a (praeludium, gavotte, aria en gigue), Max Rcger; Sonata da Chlesa, H. Andi'iessen; Evocatium. Theo Neder- pelfc; improvisatie. De volgende orgelbespeling, op woensdag 20 juli, wordt verzorgd door de hoboïsten Jaap Stotyn en Gijs de Graaf. Het jongenskoor van „Orpheus" geeft woensdagavond zyn eerste uit voering in gebouw Arcade aan de Lange Haven. 'De jongelui zullen al- leen zingen en bovendien samen met het mannenkoor, dat ook afzonder lijk zal optreden. Medewerking ver lenen de mezzo-sopraan Sybilie Raaphorst, de bariton Henk Krom hout' en Adri Slootmaker aan de piano. dankte het gemeentebesfcinr voor de uitstekende samenwerking' by de voorbereiding van de Koningin Wil- helminamars. De heer J. H. F. van der Brugge, voorzitter van het Vendel Schiedam der Oranje Garde toonde zich even eens dankbaar voor deze samenwer king. Hfj bood burgemeester Peek een platenbon en een wandtegel aan met het wapen van Schiedam. Inmiddels waren de drieduizend wandelaars al lang op weg door de oude stad en de buitenwijken. Er waren deelnemers bij uit Delft. Den Haag, Utrecht, Zevenbergen, Klun- dert, Dordrecht, Vlaardingen, Maas sluis, Rotterdam en vele andere ste den. Er liepen Mariniers mee, Milva's, een detachement van de RAF en voor allen werd het een prachtig wandel- feest, met véél bloemen aan het slot. Iedere deelnemer kreeg een spe ciaal ontworpen draaglint en verder waren er groepspryzen (een door de gebroeders Hendericks geslepen gla zen medaille met het wapen van Schiedam) en extraprijzen. In totaal liepen er op de 12 km 50 jeugdgroe pen en 36 groepen van scholen en speeltuinen mee. Op de 18 en 25 km waren er resp. 25 en 15 groepen. De volledige uitslagen publiceren wij in ons blad van morgenavond. De wandelaars konden na al het natuurschoon de Acht.erdijkse plasjes b.v. en de Oude Leede in de plantage ook nog genieten van een feestelijk programma waaraan het jeugdorkest van OBK, de drum mers van Jongensgarde uit Breda, de muziekgroep DSO uit Overschie en de muzikanten van WIK uit Rot terdam Chariois meewerkten. Ook tijdens de tocht was er volop muziek. Hulde ten slotte aan de Schiedamse politie die een belangrijk aandeel had in het vlotte verloop van de KW-mars. pp het versierde veer van de Kan delaar is het zaterdagmiddag feeste lijk toegegaan. Mevr. Bijl, de echt genote van de veerman was jarig en de honderden deelnemers aan de KW-mars maakten die verjaardag tot een onvergetelijk feest. Mevr. Bijl heeft nog nooit zoveel handen moeten drukken, nog nooit zoveel fe licitaties ontvangen, verzekerde ze ons. Terwijl het veer probeerde de voortdurend aanstromende wande laars vlot over te zetten brachten de groepen en de individuele wandelaars de jarige hartelijk hulde met bloemen en gezang. Vooral de mariniers zet ten met een fors geblazen „Lang zal ze leven" hun beste beentje voor. Evenals ln het vorige jaar wordt ook over het jaar 1960 een ge meentelijk subsidie toegekend aan de plaatselijke sportverenigingen tot een bedrag van één gulden per jeugdlid, ingeschreven bij een landelijk erkende sportorganisatie. Zondag is ARMA met een grote groep jeugdleden naar Rotterdam ge weest om deel te nemen aan een spel en sportdag, 's Morgens werd eerst gestart vanaf de Beukhoeve voor een 10 km-wandelmars, die allen in het bezit bracht van een fraaie medaille, terwfjl voor de groep een verenigings- prtjs werd verkregen. Na het eten trok men naai' de wielerbaan aan de Kromme Zandweg, waar zij deel namen aan gymnastiekoefeningen. De drumband van ARMA onder leiding van instructeur B. Landsbergen deed mee aan een concours en behaalde daarbij een vierde prijs. Er was geen overwegende zonneschijn op deze dag maar er is toch ook geen druppel regen gevallen en het werd voor ARMA een prettige en succesvolle dag. In het gemeenteziekenhuis te Schiedam slaagden voor het op 30 juni 1960 gehouden examen voor de aantekening kraamverpleging de zusters: W. van der Zanden,T. Zwart, F. Surksum.G, Jonge Vos, K. de Jong, A. Eeuwjjk, E. Sanstra. Het jeugdlid moet op 1 juni 1960 niet jonger zijn geweest dan twaalf en niet onder dan achttien jaar. Ais peildatum is de eerste juni gekozen, omdat dan voor de meeste sportver enigingen het nieuwe verenigingsjaar begint. Het vaststellen van het aan tal leden, dat voor subsidie in aan merking komt, wordt hiermee voor de betrokken verenigingsfunctiona rissen belangrijk gemakkelijker. Er bestaan echter geen bezwaren tegen, dat de overige clubs, wier ver enigingsjaar samenvalt met het ka lenderjaar of aanvangt op een da tum, niet-later dan 1 juli 1960. dien overeenkomstig handelen. De geboor tedata van de betrokken jeugdleden dienen dus te liggen tussen uiter lijk 30 juni 1942 en 2 juli 1948. De sportverenigingen zullen hun aanvragen voorzien van het akkoord van de desbetreffende regionale of landelijke sportorganisaties, voor 1 oktober aanstaande aan het college van Burgemeester en Wethouders moeten zenden. Clubs, die niet by regionale of landelijke bonden zijn aangesloten. (Van onze sportredactie) De Hermes DVS-speler Piet de Groot, die rechtsback speelt, staat zoals bekend op eigen verzoek op de transferlijst. De eredivisieclub DOS heeft enige belangstelling voor htm, maar naar verluidt vraagt men hon derdduizend gulden voor deze jonge voetballer. Naar alle waarschijnlijk heid vindt DOS dit bedrag tc hoog. Vele kinderen uit Rotterdam- Zuid liepen mie in de Schie damse Koningin Wilhelmina- mars. Ook voor hen tuos er hartelijk applaus. In de Frans van Bosselenstraat te Delft had zaterdagmiddag een aan rijding plaats tussen een melkcarrier van de melkhandelaar J. Diemei uit Den Haag en een autobus der W.S.M. Het dak van de carrier werd hierbij door de bus afgerukt. De buschauf feur die waarschijnlijk niets moet hebben gemerkt is doorgereden. De aanrijding gebeurde toen de melk handelaar klanten aan het bedienen was. Toen hij terugkwam lag het dak naast zijn voertuig. ZKH prins Bemhard heeft de N.V. Distilleerderij v/h Simon Rynbende <St Zonen vergunning verleend tot het voeren van zijn wapen met de titel van Hofleverancier van ZKH, de Prins der Nederlanden. GeborenWiepke. d.v. J. T. Voor lach en W. G. Faatz; Madeleine M., d.v. p. F. van der Ploeg en J. v. Dijk; Petrus M, z.v, C. van Schaften en c. van Schajik; Robert F. z.v. A. F. Deurman en A. Romeijn. In een pand aan de Nieuwe Ma- thenesserstraat te Schiedam iê dit weekend een bedrag gestolen van 1.000 aan kasgeld en salarissen. De Politie stelt een onderzoek in. MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: De jonge leeuwen. 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De laatste trein uit Gun HiU. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, Herdenkings tentoonstelling Willem Reijers; expositie Vrijheid, 10—17 uur. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE*. De jonge leeuwen. 2. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De laatste trein uit Gun Hill. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen stedelijk MUSEUM. Herdenkings tentoonstel line Willem Reijers: jg» expositie Vrijheid, 10—17 uur. g WOERDEN Een veehouder uit Rietveld die een party vlees van ruim HO kg naar de diepvrieskluis bracht werd door de politie aangehouden. Het bleek dat het vlees niet gekeurd en niet gestempeld was. Bij onder zoek bleek dat het van een clande stiene slachting afkomstig was. Het vlees werd in beslag genomen en is later afgekeurd. (Van een onzer verslaggevers) Tien jaar Zonnebloem-wérk: Het was voor de heer C. N. de Jongh, voorzitter van de stichting 'De Zonnebloem' in de kring Schiedam-Vlaardingen-Maassluis, een mijlpaal. Dit bleek dui delijk uit zijn woorden aan het begin van de sluitingsavond in zaal Muzanda te Vlaardingen. Zoals ieder jaar werd ook nu weer de cursus afgesloten met een feestelijke avond. De diploma-uitreiking voor de meisjes het feitelijke hoogtepunt zal voor de verschillende groepen worden gehouden dinsdag en woensdag a.s. in het clubhuis te Schiedam. Op 10 februari 1950 kwamen een aantal mensen bijeen in de Van Nel- le-fabriek. Uit deze bijeenkomst werd de Stichting „De Zonnebloem" gebo ren. Het werk van de Stichting bè- weegt zich op het terrein van zowel het onderwijs als het jeugdwerk. Men tracht de meisjes van omstreeks 15. 16 en 17 jaar door verschillende cur sussen voor te bereiden op hun latere taak als huisvrouw en -moeder. Uit- terï-ard heeft men zich uitsluitend beperkt tot die meisjes, die reeds op fabriek of kantoor werkzaam zijn. De belangrijkste lessen zijn het Er is namelijk een baksteenparty geleverd, die vreemde ontbindings processen vertoonde: er vielen gaten in de stenen, des te erger naarmate de temperaturen snel wisselden cn bovendien neemt de steen snel an dere kleuren aan. Men heeft van deze party van 100.000 stenen, waarvan ai heel veel verwerkt Is in de opgetrokken muur delen, een vijftigtal naar TNO Delft (Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek) gestuurd. TNO zal na gaan, wat de oöTzaak van deze steen ontbinding is. Architecten en aannemer staan voor de moeilijke vraag: moet het met deze steen uitgevoerde metsel werk worden afgebroken? En wat dan? Als nieuwe stenen moeten wor den geleverd kan het wel een poosje duren eer het werk kan worden voortgezet, want dc baksteenindustrie schijnt thans moeilijk zulk een grote verltespartij stenen te kunnen ver vangen. Oost-Duitsland heeft de jonge Afrikaanse republiek somaiiland er kend, aldus bericht het Oostduitse persagentschap ADN. President Fieck en premier Grotewohl hebben president Absullahi Issa hun geluk wensen gezonden. Volgens het Israëlische blad Maariv is een bewaker van de nazi- oorlogsmisdadiger Eiehmann erop be trapt, dat hy tydens zyn dienst sliep. Tegen de man zullen disciplinaire maatregelen worden genomen. koken en naaien. Daarnaast wordt les gegeven in handenarbeid, ziekenver zorging, bloemen schikken en baby verzorging, Doch niet alleen lessen worden gevolgd. Men vergeet by alles niet de algemeen vormende taak. Er worden excursies gemaakt en week end-uitstapjes. Ontspanning in de vorm van sport en spel is evenmin vergeten. l'n deze Ucn jaar hebben ruim 1500 meisjes een cursus gevolgd. Men is klein begonnen. Aanvankelijk uit sluitend in Schiedam, Door de grote toeloon werd men gedwongen vrij sonedig uit te breiden. Op het ogen blik heeft men twee clubccntra, Schiedam cn Vlaardingen. Na een jaar kunnen de meisjes verder gaan. Er zijn. dan nog twee- en driejarige cursussen. De heer De Jongh wees de meisjes terloops op deze mogelijkheden. Van het tien jaar geleden gefor meerde bestuur zijn twee leden over bleven: de heer De Jongh en „meester" J. Brouwer. Mr. J. Mager, de eerste secretaris van deze kring, werd hartelijk welkom geheten. Hij had de reis uit Amsterdam er best voor over om weer eens oude beken den de hand tc schudden. Slechts één leidster is tien jaar aan de Stichting verbonden geweest. Zus ter Tieleman kwam in 1950 als hulp- leidster b(j de Stichting. Nu had zij de 65-jarïge leeftijd be reikt. De heer De Jongh dankte haar voor het vele werk, dat zij in deze tien jaar voor honderden meisjes heeft gedaan. Namens het bestuur liet hij een van haar hartewensen in vervulling gaan, nameiyk een lig stoel. Mevr. Osephius, reeds tien Jaar be last met het schoonhouden van de gebouwen, zal vanavond een geschenk aangeboden worden. Nadat de heer De Jongh zijn onenineswoord had beëindigd kwa men vijf meisjes het toneel op om hun aandeel in de waarderende wcor- dr.i te leveren. In de hulde werden tevens betrok ken mej. E. Goudt, leidster, en mej. E. Jordaan, hulpleidstcr. Deze beide dames ontvingen eik een ruiker bloe men. Ria Blom, Tmdi Konstenze en Tiny Wolthuis overhandigden zuster Tieleman enkele biyken van waar dering namens de meisjes. Zuster Tieleman, ontroerd door deze hulde, «prak haar spijt uit over haar vertrek als leidster. Zij verzekerde de aanwezige meisjes, dat het werk voor de Zonnebloem altijd een „grote plaats in haar hart'1 heeft gekend. De rest van de avond werd gevuld met een dansje en enkele cabaret nummers verzorgd door Perry Cavello (conference), Ferry Dewis (jongleur) en de Etona's, die een groot succes hadden met hun goede acrobatiek. De dansmuziek werd verzorgd door de leden van „The Evergreens" onder leiding van Wim Brooks. De leiding was in handen van Chris Vos. kunnen voor het subsidie in aanmer king komen, als zij met de wel aan gesloten clubs kunnen worden gelijk gesteld. De Sportraad zal dit beoor delen. In deze gevallen moet de ledenadministratie aan de Sport raad worden voorgelegd. Dc Vrouwengroep Oostvoorne Rockanje van de Party van de Ar beid, organiseert morgen ln hotel „Bultenlust" ln Oostvoorne een con tactdag, waarvoor ook Schiedamse Vrouwengroep is uitgenodigd. De Schiedamse vrouwen, die aan deze dag willen deelnemen, dienen om acht uur aanwezig te zijn voor het station. Het bestuur hoopt op een flink aantal deelneemsters. REEUWIJK Op de Raadhuis- weg. nabij de nieuwe brug over de Breevaart, had vrijdagavond een aan rijding plaats. Het gebeurde toen de heer C. J. M. Muilaart uit Reeuwyk, de nieuwe brug wilde oprijden en de bromfietser de heer P. van 't Hoog uit Bodegraven niet zag. De bromfietser, alsmede de duonassagiere mej. M. G. Kraan uit Waddinxveen, werden tegen de straat geslingerd, waarbij mei. Kraan een diepe wond aan haar been opliep. Zij werd overgebracht naar het St.-Joseph Paviljoen te Gouda. De heer Van 't Hoog had geen letsel. De bromfiets werd zwaar be- De zesde klas van de Klaas de Vriesschool B neemt donderdagavond in hst Volksgebouw afscheid met een feestelijk programma. Advertentie IA1. ("Van een onzer verslaggeefsters) Bij een ruzie in de Dordtse Jacob Marisstraat is vrijdagavond tegen ze ven uur de 5I-jarige Dordtse stoker SI. F. Rietdijk ernstig aan het hoofd gewond. Zijn schoonzoon, de 26-ja- rige transportarbeider G. de G. heeft bekend, zün schoonvader met een hamer op het hoofd te hebben gesla gen. 0e stoker moest ln het r.-k. ziekenhuis te Dordrecht geopereerd worden. Al lange tijd heerste er een ge spannen sfeer tussen de familie Riet dijk en de inwonende dochter en haar man, de familie De G. Nadat er dinsdag weer een fikse ruzie was geweest, waarbij de heer Rietdijk vooral zyn gehuwde dochter ernstig had vermaand volgde vrijdagavond de uitbarsting. De G. was op de bovenverdieping bezig met een geleende hamer de om bouw van een opklapbed vast te zet ten, Zodra hy zyn schoonouders hoorde thuiskomen, die de hele dag Een bewoner van de Spoorsingel te Vlaardingen merkte, dat er enige malen benzine verdween uit zijn bromfiets, die hy 's nachts voor de deur liet staan. Dit begon hem te vervelen en hij legde een alarmin stallatie aan op zijn bromfiets. Ver leden week hoorde hy 's ochtends om tien voor vijf het alarmsignaal gaan. Hij schoot uit zijn bed, pakte een fototoestel en ging naar beneden. Daar verraste hy de dief en nam een plaatje. De dief nam de benen. t. Met de foto gewapend ging de be nadeelde bromfietser naar het poli tiebureau. De foto gaf geen volledig beeld van de dief. Toch is het de politie gelukt de dader te pakken. Het bleek de zestienjarige Vlaardin- ger H. J. C. te zijn, die bekende een aantal malen benzine te hebben af getapt. GORKUM Zondagmiddag om- cheren: met een bootreisje waren weggeweest, ging hy naar beneden om spijkers te lenen. Verhit na het drinken van enkele glaasjes bier zocht De G. al spoedig ruzie met zyn schoonvader en dien de hem op het hoogtepunt van de woordenwisseling enkele harde klap pen toe met de hamer. De heer Riet- dijk verweerde zich met de zitting van een stoel en probeerde de aan dacht van enkele voorbygangers te trekken door een asbakje door de ruit te gooien. Ten slotte wankelde hij naar buiten en werd spoedig naar het ziekenhuis vervoerd. De G. is vrydagavond nog door de politie aan gehouden. tVan een onzer verslaggeefsters) De Schiebrockse zomerfeesten zijn zaterdag afgesloten met feestelijk heden speciaal voor de jongere gene raties. 's Middags zagen ln totaal twaalfhonderd kinderen Sn de tent op het Ithododendronpleiri voorstel lingen van Robert!'» Jeugdtoneel uit Haarlem. Qllle B. Bommel cn Tom Poes werden er met vreugde begroet. 's Avonds was het de beurt van de teenagers, die ook uit vele andere stadsdelen naar Schiebroek waren samengestroomd. Het was stampvol in de grote tent, waarbinnen organi satoren en politie de teugels stevig in handen hielden. Mede dankzy dit straffe regiem genoot de jeugd byna drie uur onge stoord en volop van de muziek, die enige typische teener-bandjes produ ceerden. Medewerkenden waren; The Roc- kin* Teens, The Barreilhouse Jazz band, The Hovinga Brothers, Han Pieterson, The differs en The Porto Rico Allstars. Hun muziek en de fluit- en klapreacties van het pu bliek klonken luide over het stille Schiebroekse plein. Woensdag om 9 uur zullen de tam boers en pijpers van het korps mari niers en de marimerskapel der Ko ninklijke Marine weer de vlagge- parade vóór het hoofdkwartier van het korps mariniers aan het West plein opluisteren. Na afloop van de vlaggeparade zal de marinierskapel, voorafgegaan door de tamboers en pijpers langs de vol gende route door de binnenstad mar- streeks dne uur is er weer een auto door het schnkhek bij Schelluinen gevlogen. Het was een personenauto, bestuurd door mevr. H. P. M. van der B. S. uit Wamel, die haar wagen niet tijdig' genoeg kon afremmen en dwars door het schrikhek vloog. De auto kwam op zijn kop in de sloot terecht cn werd zwaar bescha digd, Een mede-inzittende moest ter observatie in het Gorkumse zieken- gasthuis worden opgenomen. T oeristen Groot-Brittanniè krijgt niet ge noeg toeristen, en dat komt door de slechte hotels, de slechte toegen en de verontreinigde stranden, zo heejt de vroegere Labour-minister Lord Shawcross op een bijeen komst van hoteliers in Londen ge zegd. De meeste hotels zijn wel goed, aldus Lord Shawcross, maar er zijn toch nog te veel slechte. De laatste jaren is het aantal toeris ten in Groot-Brittanniè met slechts tien pet. gestegen, tegen bij voorbeeld 25 pet. in Noorwegen. Belangstelling Zoveel mensen waren in Genua komen kijken naar de tewaterla ting van de Leonardo da Vinei, het grootste passagiersschip dat sinds de oorlog in Italié is ge bouwd het meet 33.009 ton dat. het verkeer uren lang ont wricht is geweest. Zeker honderd duizend mensen waren aanwezig. Geen lijfstraffen Lijfstraffen hebben voor de be strijding van jeugdmisdadigheid geen zm en zijn zelfs uit den boze aldus een rapport van de afdeling economische en sociale zaken der Verenigde Naties over de oorzaken van de jeugdmisdadigheid. Als be- langrijkste oorzaken ziet het rap port een gebrek aan discipline, mo rele waarden en sociaal verant woordelijkheidsgevoel. een gebrek dat sterk in de hand wordt ge werkt door slechte verhoudingen m- of uiteenvallen van het gezin. Jeugdige misdadigers moeten een zo groot mogelijke mate van vrij heid hebben In open of semi-open gestichten, aldus het rapport. Een schatrijk Engels meisje. Sarah Skinner, gaat trouwen met een jongeman die op het ogenblik in een Franse gevangenis een straf van vijf jaar uitzit wegens dief stal. De jongeman, Michael Ca- bom-Waterfield. bijgenaamd Dan dy Kim. is tot deze straf veroor deeld wegens deelneming aan een diefstal van 300.000 gulden uit de aan de Rivièra gelegen villa van de filmmagnaat Jack Warner. Hij dook na de diefstal, in 1956. op in Engeland, en heeft met de hulp van Sarah geruime tijd uitlevering aan Frankrijk kunnen voorkomen. Sarah is bereid vijf jaar op hem te wachten. Het Deense eilandje Reersoe is in verzet gekomen tegen het plan van de regering een groot radio station op het eiland te bouwen. Twee ingenieurs van het rijk, die waren gekomen om de bouw voor te bereiden, werden door de eiland, bewoners opgesloten en pas vrijge laten nadat zll hftdden beloofd mm superieuren mee te delen da' men op het eiland niets van he- plan moet hebben. Westplein - Van Vollenhovenstraat - Westzeedijk - Sehiedamsedijk - Korte Hoogstraat - Rode Zand - Meent - Botersloot - Nieuwe Markt. Delft Enkele tot nu toe onbekende daders hebben zich dit weekeinde via een ka potte ruit toegang verschaft tot de school in '*e Keurenaerstraat hoek Kioosterkade. De ongewenste gasten hebben een enorme ravage achterge laten. Tot nu toe wordt er echter niets vermist. Men is binnengekomen via de gymnastiekzaal, waar twee ruitjes werden ingeslagen. ZU biyken de lessenaars te hebben doorzocht en lieten een vandalistisch spoor achter van overhoopgegooide boeken, schriften en een over de grond uitgestrooide inhoud van dc kasten. MAASSLUIS Zaterdagmorgen is het binnenkomende zandschip „Cor- ma" (123 ton) eigenldom van de heer A. Oosterlee, ln de binnenhaven van Maassluis vermoedeiyk op een zich onder water bevindend scherp voor werp gestoten en lek geslagen. Het geladen scheepje maakte wa ter en dreigde te zinken. De schipper slaagde er met een lederen vest in het lek te localiceren, en riep de hulp van de brandweer in. Deze was zeer spoedig ter plaatse, waarna door één der kikvorsmannen van het korps het gat voorlopig werd gedicht. Nadat het scheepje was ge lost is het voor definitieve reparatie op de helling gezet. /- Klachten over bezorging van de arant kunnen elke avond tussen half zeven en hal# acht opgegeven worden aan ons kantoor te Rotter dam, telefoon 11.10.30 De krant wordt dan dezelfde «vond nog nabezorgd.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1