Massale knoeierij bij afbetalingen: vier verdachten U-tunnel slachtoffer van niet sluitende begroting, zegt VY Der Baby wint f2.500.- 'Jilar LopezSpaans ballet bracht geen verrassingen SANOVITE maar toch Klagers aan kust: voorseizoen slecht Marcel S. - vonnis voor valsheid in geschrifte - in vrijheid gesteld FALCOIM au leefde ongedekte dieques Enquête gaat strandgang onderzoeken floriade Koningin bij inwijding Margraten i VYD-kamerlicl Aanvullende werken sluiten T axicliauf f eur overvallen - daders gepakt In vijf maanden 30.912 woningen Knap Voorrecht Nieuwe rezen Engelse belangstelling Wij zelf Doen neerstorten vliegtuig niet bewezen ook voor u. Tractor rijdt Taart in. Les t un rder verdrink l modieus era sportiefs HET VRIJE VOLK VRIJDAG 8 JULI 1960 PAGINA 3 ROTTERDAM: f Met medewerking neem ook mee op vakantie W je kunt nooit weten de dansmanifestaties van het Holland Festival be- ook het optreden, in zeven schouwburgen, van het 'Bal- lanol de Filar Lopez'. Gisteren was Vlaardingen aan de In de Stadsgehoorzaal werd voor een steeds geestdrifti- irdend publiek een vlotte voorstelling gegeven. De smakelijke voltarwe voeding Handig verpakt. Heerlijk met boter, j'am, kaas, vleeswaren enz. Ook zoutarm overal verkrijgbaar (Van onze verslaggevers) Zonnige pinksterdagen en een vierdaagse Duitse invasie in juni hebben het voorseizoen in de Nederlandse badplaatsen niet goed kunnen maken. Mei en juni waren slechte maan den vergeleken bij het begin van het stralende seizoen 1959. Deltawerk Schoorl goed bezet praktische mantels en jassen. Advertentie (I.M.) Moderne "TWEN"- costuurm: de stijl voor de moderne, sportieve mon. Prachtige coupe, schitteren de afwerking, eerste kwaliteit stof. Een cosfuum naar Uw hart! Als echte Coster-verrassing be taalt U voor deze "Tv/en"-heren- costuums, in 100% zuiver wollen kamgarens met moderne streep- dessins, compleet met broekriem van dezelfde stof, een weergaloos ijs: Sk?5* voor foogstraat 11 Keent Hk.Goudse- Katendr. Lflgedijk hk. Dorp.tweg Kruiskade 35 'i Haarlemmerstraat 25 een onzer verslaggevers"» rzoek van (leVeiser politie e Amsterdamse recherche g de 35-jarige B. L. M. O. en aangehouden, die zich lang in vele delen van het oplichting schuldig heeft 3 begon deze praktijken door subilair onder rembours aan fen en een expediteur uit iet ongedekte cheques op te Een bank wist hij met eeu e cheque 400 armer te elijke handelingen verrichtte n Zandvoort, Deventer, Bus- •tgeest. Dordrecht, Nijmegen, Den Haag. Amsterdam en In laatstgenoemde stad ook een auto, waarbij de Ier wederom met een onge- leque bleef zitten. Met dit toerde de man door Neder- benzine verkreeg hij weder spa blijkbaar onuitputtelijke ongedekte cheques. Op deze at verbleef G. onder valse veie hotels, die hij heter verliet. De man heeft bekend r beschikking van de officier title in Haarlem worden ge- (Van een onzer verslaggevers) „Meer dan dertig vervalste huurkoopovereenkomsten ben ik bij bet afbetalingsbedrïjf van de firma A. C. K. te Rotterdam op het spoor gekomen. Op grote schaal blijkt er door vertegenwoordigers verkopers van dit bedrijf te zijn geknoeid. Deze verdachte J- G. v. S. is slechts één van de knoeiers. Hij heeft huurkoopcontracten gemaakt voor een wasmachine, een stofzuiger en dekens en heeft deze goederen verkocht. Hij bedacht maar wal namen en adressen van huurkopers, die meestal niet eens bestonden. Ik eis een gevangenisstraf van negen maanden met aftrek van het voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezieht- stelling." Verdachte v. S. was de eerste in een reeks van vier verdachten, allen betrokken bij vervalsingen van huur koopovereenkomsten bij de firma A. C. K. te Rotterdam, een afbetalings- bedrijf met elf filialen. Er klonken vanmorgen bij de recht bankzitting over deze zaken harde woorden aan het adres van die firma. Alle vier verdedigers dezer ver dachten wezen op de chaotische administratie by de firma A.C.K. Vertegenwoordigers, zo voerde o.a. mr. ivens aan, staan onder zware verkoopdwang, Dikwijls komen zij tot afsluiting van huurkoopover eenkomsten, waarvoor zijzelf de eerste afbetalingen doen, uitslui tend om in de klantenjagerij mee te kunnen komen. Zij hopen die gaten in hun eigen financiën latei- door geïncasseerde afbetalingsbe dragen te kunnen opvullen. Verdachte v. s. was drie jaar ge leden bij de firma K, begonnen. Hij verklaarde: „Ik nam toen 350 kaar-ten van klanten over, maar ei deugde bijna niets van." „Toen bent u maar mee gaan knoeien?", vroeg de president, mr, J. C. Berenschot. „Ik had zelf voor 100 bij de firma gekocht, op afbetaling." De stofzuiger van ƒ145 had hij nieuw aan een op komen en gezien het lange straf register van N., eveneens voor he ling. De officier van Justitie eiste tegen M. S„ de filiaalhouder, een gevange nisstraf van drie maanden met af trek van het voorarrest en daarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar onder toezichtstelling. M. K„ die al van zijn achttiende jaar af in het afbetalingsbedrijf zat en daar helemaal in verknoeid is, aldus de officier van Justitie, hoorde een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstel ling tegen zich eisen. Voor S. N.. de opkoper, vroeg de officier een onvoorwaardelijke hech- tenisstraf van een maand wegens schuldheling. In al deze zaken zal op 20 juli uit spraak worden gedaan. Van januari tot en met mei zijn 30.912 nieuwe woningen gereed ge komen tegen 28.689 in de overeen- koper, verdachte S.N. verkocht voor i komstige periode van 1959. De maand 80. Zes dekens van 29,25 elk had hij op dezelfde wijze voor 60 verkocht, en de opbrengst met een mede-ver koper M. K. gedeeld. Toen ze een gefingeerd huurkoop contract voor de stofzuiger maakten, was dat gebeurd met medewerking van de filiaalchef M. S. (60). Deze bieek ai sedert 1938 in dienst van de firma K. te staan. Hij had geen strafregister, had nu 33 dagen in voorarrest gezeten en' inmiddels zelf ontslag genomen. Voor deze laatste verdachte pleitte de verdediger de grootste clementie. ..De firma was financieel niet bena deeld." zo voerde de verdediger aan, „want de betaling van de huurkoop sommen zou door de vertegenwoor diger v. S. gebeuren." „Dit alles blijkt wei duidelijk, dat de administratie en de controle by uw firma nogai wat te wensen over laten." hoorde directeur K. uit de mond van de president. „Ik kan töch geen controleurs achter controleurs, aanstellen?" zo verdedigde K. zich. Opkoper S. N. gaf voor niet ge weten te hebben, waarvan deze goe deren afkomstig waren, maar dat trok de officier van Justitie sterk in twijfel, gezien de omstandigheden, waaronder de koop tot stand was ge- mei leverde 6.819 woningen op (vo rig jaar mei: 6,655). (Van onze sociaal-economische redactie) Het Tweede-Kamerlid, de heer Zegering Hadders (v.v.d.) heeft de minister van Sociaie zaken verzocht de sluiting van alle objecten voor aanvullende werkgelegenheid ernstig te overwegen. Hij grondt zijn verzoek op het ge ringe aantal tewerk geste! den op deze objecten. Het personeelsbestand van de rijksdienst voor de aanvullende werkgelegenheid dient naar zijn me ning belangrijk te worden ingekrom pen. In enkele provincies is het aan- ,tal ambtenaren In verhouding tot het aantal tewerk gestelde arbeiders te hoog. aldus de heer Zegering.Hadders. Sinds donderdagmiddag zijn ca. 200.000 inwoners van Giadbeck en Bottrop zonder water. De hoofdtoe voer van de Rijn-Westfaalse drink watervoorziening is gebroken. De be volking voorziet zich zo goed en zo kwaad als het kan van water uit beekjes en bronnen. Advertentie I.M. Advertentie I.M. (Var onze raadsverslaggever) „Amsterdam krijgt de IJ-tunnel niet, omdat de gemeente geen sluitende begroting' heeft." Met deze woorden stak de liberale frac tievoorzitter de heer Le Cavelier het liep tegen het middernachte lijk uur in de Amsterdamse gemeenteraad een lont in het kruitvat.. Onder een regen van interreupties (er werd geroepen: dat is een leugen) riep de voornaamste VVD-er in de raad; U weet niet, wat ik weet." De heer Le Cavelier had in twee de instantie als laatste spreker over aanschaffingen voor het vervoerbe drijf ten bedrage van 19 miljoen onverwachts het woord genomen. In het bijzonder werkten de tekorten bij dit bedrijf de woede van deze spreker". Het tekort wordt uit het Advertentie I.M. Maud Antoni - oud 12 weken - uit Hoogczand heeft de Zwitsal Studiever zekering van de maand gewonnen! Haar ouders krijgen voor haar een polis van de bekende verzekeringsmaatschap pij De Nederlanden van 1845, die haar l.z.t. recht geeft op een bedrag van maar liefst f 2.500,-. Hebt u - of een van uw familieleden of kennissen - een baby van nog geen twee jaar? Stuur dan 4 babykopjes, geknipt uit Zwitsal Babypoederzakjes, in een gesloten enveloppe aan Zwitsal Fabrieken Apeldoorn, afd. AA en u ontvangt omgaand een certificaat voor gratis mededinging. men weet is Pilar Lopez een zuster van de eertijds zo le 'La Argentinita' en zet zij van deze voort. niet jong meer: haar groep n 1957 opnieuw samengesteld, uit zeer jonge kunstenaars, sharmonie wordt helaas niet en door een bijzondere har- 'an stijl en aliure. Pilar Lo kt een boeiende persoonlijk- het toneel, maar weet in een ians toch niet te doen verge- zij ouder is dan haar man partner. De andere dansers veel minder persoonlijkheid, vrijwel onmogeiijk om hen ar te houden. Eigenlijk kreeg Nana Lorca tijdens de voor- 'een gezicht'. is in ons land tamelijk ver oor de vele tournees van het e paai' Susanna en José. Deze ansers. volkomen op eikaar md. werken op een niveau dat •kelijk hoger ligt dan dat van cpez. Wie zich hun tot in de details doordachte, lyrische, ende dansen herinnert, zal et zo gemakkelijk tot enthou- laten bewegen door een veel evenwichtige en verfijnde Hing. optreden van dit ballet mist ene kant het subieme raf- nt van Susanna en Josc, aan .ere kant de meeslepende op- g van groepen, die een pret- iow willen geven. Pas op het >tst, bij wijze van toegift, kwam het wilde en virtuoze plezier dat het publiek zo gaarne ziet. Intussen had men verscheidene malen heel interessante prestaties kunnen bewonderen. Aiicia Diaz voerde een dans uit, 'Viva Navarra', die door kostelijke bewegingen frap peerde. Nana Lorca boeide in ver schillende stijlen. Het was trouwens alleszins aangenaam om naar de mooie meisjes en de knappe man nen te kijken, die dikwijls fraaie kos tuums droegen. Twee pianisten, een gitarist en een flamenco-zanger zorgden voor de muziek, voor zover de castagnet ten en de mannenhakken het piet afkonden. Zij leverden hun knappe bijdrage aan een voorstelling, die sympathiek was zonder nu werkelijk té overtuigen. ALFRED KOSSMANN belastinggeld betaald. Er moet een tarief komen dat op de realiteit is gebaseerd. Geen stad in de wereld heeft een zo 2ot tarief ais Amster dam". Met andere woorden: maak de prijs van de tramritten duurder. Met ongewone felheid heeft de wet houder van de Bedrijven, mr. Van Wijck gereageerd op de uitspraken van de liberale spreker. Hij wees er op, dat de rekeningen van de ge meente altijd sluitend waren. „De regering weet dat". Hij begreep dan ook niet, waar de heer Le cavelier de opmerking vandaan haalde, dat niet sluitende Amsterdamse begro tingen voor de regering aanleiding zouden zijn om de IJ-tunnelbouw tegen te houden. Ik heb zelf besprekingen over de IJ-tunnel meegemaakt, maar dit element heeft nimmer een rol ge speeld," aldus de wethouder. (Van een onzer verslaggevers) Een grootscheepse enquête wordt zondag bij goed weer gehouden on der de badgasten die dc Nederlandse stranden van Cocksdorp (Texel) tot *n met Wassenaar bezoeken. Op 130 toegangswegen tot de stran den 'staan dan 850 enquêteurs die enige vragen zuilen stellen over woonplaats, wijze van vervoer en vakantie-adres. De enquête dient om de VVV's in de recreatieoorden een duidelijk beeld te geven van de noodzakelijke recreatiefaciiiteiten. De kustgemeenten zullen de totale omvang en de aard van het verkeer op de wegen naar het strand meten. De enquête duurt van acht uur 's morgens tot acht uur 'sawonds, en wordt uitgevoerd in samenwerking tussen de gemeentebesturen, het CBS, de Rijksdienst voor het Na tionale Plan en de Provinciale Wa terstaat van Noord-Holland. Bij slécht weer wordt het onderzoek een week of meer weken uitgesteld. Steeds vers. De natuur laat toch maar met zich sollen, denken wij wel eens op de Floriade. De mensen ver anderen de bodemgesteldheid en de planten en dieren naar het hun goed dunkt. Wat een enorm verschil tussen de wilde en de gekweekte soorten! Wat zijn die mensen toch knap Tot op zekere hoogte, ja. Maar de heer Jac. Kleiboer laat geen gelegenheid voorbij gaan om waarschuwend te zeggen: „De natuur hebben we nooit helemaal in de hand; in vele opzichten zijn we machteloos als de natuur ons gaat tegenwerken. Het publiek moet niet het onmogelijke van de Floriade willen verlangen." Zo liet de natuur niet toe, dat de uitgebloeide voorjaarsplanten op de terreinen buiten de kassen in een vloek en een zucht door een kleed van bloeiende zomerpianten werden vervangen. Dat heeft velen teleur gesteld, ondanks de vele bloemen in de kassen van de Nederlandse Bloe misterij. de Tropische Kas, de Ko ningshof en de talrijke soorten die ook in juni op gedeelten van de bui tenterreinen hebben gebloeid. We herinneren ons in het bijzonder het vingerhoedskruid, de lupinen, aller lei aardig kleingoed, de junibloemen van de Heemtuin. In het Park waren niet meer zulke felle kleurpartijen ais in de bollen- tijd. maar die bloeiende bomen en heesters dan, de zingende vogels, het jonge blad. de geuren, heel die ver rukkelijke sfeer van de voorzomer? Tot nu toe zijn we vrijwel elke dag een paar uur. soms verscheidene uren op de Floriade geweest en bij geen enkel bezoek liebben we ons teleurgesteld gevoeld. Nu is het gok wel een groot voorrecht, zoveel tijd aan deze bijzonder veelzijdige ten toonstelling te kunnen besteden. Dan komt ook de leek ertoe, afdelingen als Van Kiem tot Kracht en de Kas sen der Wetenschap beter te bekij ken dan zo in het voorbijgaan. Af delingen die op een toch wel heel aardige manier de technische aspec ten van de tuinbouw verduidelijken. De Floriade geeft eerder te veel dan te weinig. Wie in een keer alles wil zien, ziet vrijwel niets. Helaas moeten toch velen het bij een bezoek laten. En is het volkomen begrijpe lijk, dat zij bjj dat eerste en laatste bezoek in elk geval bloemen wiilen zien. overal bloemen, zeeën van bloe men Bloemen zijn er nu ook weer in de Energiehal. bloemen „die met zich hebben laten sollen," gekweekte ro zen vooral. Vergelijk ze eens met de bescheiden wilde roosjes van de Heemtuin Elk jaar komen er nieuwe varië teiten op de rozenmarkt, In Frank rijk. Engeland. Duitsland en Neder land worden rozen gekruist en uit gezaaid. zaailingen geoculeerd en op een wilde onderstam geënt. Op de Floriade bloeien nu voor het eerst de aanwinsten uit de jaren 1958 1959. Deze primeurs zijn nog niet in de handel gebracht, ze moeten namelijk eerst door een jury worden beoor deeld. Die jury keurt de buitenrozen op de groeiwijze van de struik, de gezondheid van het blad. de vorm. de kleur, de houdbaarheid en ook de geur van de bloem. De geur telt weer mee. gelukkig maar. Dat geldt ook voor de kas- rozen. Geruime tijd hebben de kwe kers zich voornamelijk op het selec teren van kleuren en vormen toege legd. Verscheidene nieuwe variëtei ten waren vrijwel geurloos. Wat dit betreft, is er een kentering gaande: de vraag naar geurende rozen neemt toe. Een van de nieuwe rozen is ge noemd naar dr. A. J. Verhage, de Floriadevoorzitter. Zij geurt! Engeland js een rozenland, daar zijn ook heel veel amateur-kwekers. Vandaar de grote belangstelling van de Engelse pers voor de rozenteu- toonstelüng. Twaalf Engelse journa listen waren ai bjj dc opening pre sent. Het is misschien niet redelijk ver gelijkingen te baseren op het afge lopen jaar, maar de exploitanten van hotels en pensions, de kamerverhuur ders en rirandpachtcrsdoen dat wel. dagheMeJ. it De, Het gevolg is, dat ze verre van tevrc (a,ïerj{en bij Vrouwenpolder den zijn. 0p Walcheren. De meestcn gaan er Zeeland klaagt omdat, de be-per auto en bu* heen: van de rond- zcHing zeer matig is. Hotels eu kam-j mailboten wordt weinig gebruik ge- peerterreinen waren. en zijn ook j maakt. nu nog slechts voor de helft bezet. De verhuurders van gemeubileerde kamers taxeren htm inkomsten op ongeveer vijftig percent van vorig jaar. Het aantal buitenlanders is naar verhouding minder gedaald dan dat van de Nederlanders. Op de Duitsers volgen de Belgen en vrij aanzienlijk is het; aantal Deense gasten. De meerte Denen blijven ech ter niet lang omdat ze de Zeeuwse badplaatsen niet mondain genoeg vinden. Ze missen casino's waar ze de avonden en regenachtige dagen kun nen doorbrengen. Ook Zandvoort Iaat geen op timistisch geluid horen. Mei en juni waren rustige maanden en ook nu is er nog vrij vee! piaats in pension en hotel. Van de huidige gasten is on geveer 80 percent Duits. Ook de par ticulieren hebben aanmerkelijk min der verhuurd. Nu de toeristische hoogconjunctuur van '59 niet doorzet vraagt men zich af, of de hoge prijzen niet mede een oorzaak rijn. In Zandvoort worden immers voor het hoogseizoen prijzen gevraagd die variëren van 500 tot ƒ1000 per maand. Bergen: vrij stil voor de tijd van het jaar. Hotels zijn lang niet vol ledig bezet. De huisjes en kamers zijn 1 jjet voorseizoen was zelfs gunstiger, op enkele na vol. i Gemiddeld was de bezetting zeven Egmon d: Bezetting is slecU. I percent hoger. Alleen de strandpach- Van de gemeubileerde huisjes was Uo>. denken hier met weemoed terug totnogtoe slechts 25 percent ver-1 aan de zonnige zomer '59, huurd. De hoop is gevestigd op de tweede helft van juli en op augustus. Schoor! en Camperduin: Pensions en hotels voor 98 percent bezet. Ook Callantsoog, hoofdzakelijk zomerhuisjes, is nagenoeg volledig bezet. ïn Sint Maartenszee is van aüc vakantieadressen echter slechts 60 percent bezet. Voor heel noordelijk Noord-Hoiland geldt, dat er behalve Duitsers bijna geen buitenlanders zijn. Scheveningen neemt echter een uitzonderlijke positie in. Ruim 90 percent van de hotelkamers is ai besproken en de hoteliers zijn daar om niet somber gestemd. Omstreeks negen uur donderdag avond is op een stille weg onder IJs- selsteyn ïn de Vredepeel in Noord- Limburg de taxichauffeur N. II. uit Helmond in zijn wagen overvallen. De daders verzochten de taxichauf feur even te willen stoppen. Toen de ze daaraan gevolg gaf werd hij op het moment dat de wagen stilstond op zijn hoofd geslagen, buiten zijn wagen getrokken en vervolgens langs de weg neergesmeten. De overvallers gingen er toen met de wagen vandoor. De toestand van de chauffeur was niet ernstig. Hij sloeg meteen alarm en de politie zet te terstond alle toegangswegen tot de Duitse grens af én controleerde tot diep in de nacht in de wijde om geving alle motorvoertuigen. Dank zij de snelle berichtgeving konden de daders spoedig wórden achterhaald. In Vianen werd de onbeheerde wagen vannacht aangetroffen De politie veronderstelde," dat de daders wel verder zouden zijn gaan liften. Dat vermoeden werd bevestigd, want toen men alle lifters aan dc tand voelde werden de twee daders vannacht om half vijf in 's Hertogen- bosch aangehouden. Het waren d® 23-jarige Th. B. en de eveneens 23- jarige M„ beiden automonteur, uit Helmond. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar trej- fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Echter van alle commentaren in Nederland spannen die van de PvdA- woordvoerders cn de aanverwante groeperingen in dit opzicht toch wel de kroon. 'Wij hadden overleg moeten plegen met Amerika,' zo sprak mr. Burger roor de televisie op 1 mei ji. Dat is prachtig gezegd, maar het is hei be wijs van de bereidheid van sommige Nederlandse politici om voor alles wat zij willen doen de toestemming van Amerika te vragen. Nog afgezien van het feit, dat Amerika nu net het laatste land is ter wereld waarvan wij het advies behoeven (zij zouden eerder met ons advies gebaat zijn, dan wij met hun advies) vinden wij dergelijke opmerkingen toch in het bijzonder hoogst gevaarlijk. Waarom zouden wij overleg moe ten plegen met een "bondgenoot' over zaken van interne aard van ons Ko ninkrijk? Bezit Nederland dan geen fierheid meer en zijn wij dan inder daad satellieten geworden van Ame rika? De beantwoording van deze vragen laat ik gaarne aan onze lezers over, maar voor ons staat het vast. dat wij nimmer advies mogen vragen aan Amerika of aan de andere "bondgenoten' hoe wij moeten hande len in het belang van ons konink rijk. Wanneer men in Nederland van mening is, dat wij dit wel moeten doen, dan geldt slechts cén advies: EMIGREREN NAAR AMERIKA, want zij zijn in plaats van Neder landers Amerikanen en gezien onze overbevolktheid kunnen wij best wat Nederlandse Amerikanen missen. De heer P. J. G. A. Ego in een artikel over Nieuw-Guinea in het mei/juni nummer van De Trom. orgaan van de Ned. Bond van Oudstrijders en dragers van 'Het mobilisatiekruis'. (Van een onzer verslaggevers) De Maastrichtse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen dc 42-jarige koopman J. Marcel S„ die 14 dagen geleden te recht heeft gestaan in een driedaag se zitting terzake valsheid in ge schrifte, het doen verongelukken van een vliegtuig op 22 januari boven het Kanaal, waarbij de piloot Bernard Kleyn uit Stolwijk in zee stortte en terzake enkele belastingfraudes. S. werd, in afwijking van de eis van l'.j jaar, veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden met aftrek van het voorarrest. De Maastrichtse rechtbank achtte blijkens haar vonnis een der ten las te gelegde fèiten inzake valsheid in geschrifte bewezen, in. het invullen van een officiële catalogusprijs van 90.000 op het aanvraagformulier voor de verzekering van luchtvaartui gen. Niet bewezen achtte de rechtbank de gewraakte valsheid in geschrifte ten aanzien van invullingen, dat de motor en de machine van de be treffende Fokker nieuw zouden zijn. De ten laste gelegde poging tot op lichting van de verzekering door het doen verongelukken van de Fokker volgens afspraak of althans met voorkennis van verdachte, achtte de rechtbank niet bewezen. De belastingfraude over 1954 werd evenmin bewezen verklaard, wel die over het jaar 1957 toen verdachte ruim 14.000 te weinig inkomen zou hebben opgegeven. Marcel S. werd dus tot drie maan den gevangenisstraf met aftrek ver oordeeld. Verdachte werd krachtens het bevel van dc rechtbank onmid dellijk na het vonnis in vrijheid ge steld. Zowel de officier van Justitie als de raadslieden van verdachte hebben het voornemen om tegen het vonnis hoger beroep aan te tekenen. (Van een onzer verslaggevers) In Zuid-Limburg is gisteren, in aanwezigheid van koningin Juliana, het Amerikaanse kerkhof afargraten ingewijd. In deze gewijde Nederlandse grond hebben 8.301 Amerikanen een laatste rustplaats gevonden. „Om de dankbaarheid van het Ne derlandse volk uit te drukken zou het voldoende moeten zijn op al deze witte kruisen te wijzen," zei de minis ter van Defensie, ir. S. H. Visser, tij dens zijn toespraak, „rnaar speciaal voor hen die hier. niet aanwezig zijn voel ik mij moreel verplicht nog eens de nadruk te leggen op de waarden die tijdens de Tweede Wereldoorlog op het spel stonden". „Met grote waardering hebben wij kennis genomen van de intense be langstelling van het Nederlandse volk voor deze begraafplaats en het oor logsmonument. Met trots en dank baarheid," aldus admiraal Thomas G. Kinkaid, voorzitter van de inwijdings- commïssie, „hebben wij in de kapel een prachtig verlichtingsornament aangebracht dat ons niet een zilveren «"haal en altaarkandelabers is aan geboden door de Nederlandse rege ring en het provinciaal bestuur en de bevolking van Limburg." Door het vergaan van een kust vaartuig. dat een passagiersdienst onderhield op een der grote meren in Nicaragua, rijn twintig opvaren den om het leven gekomen. Er zou den slechts vier passagiers zijn gered. Advertentie LM. A!s U gisteren dit kinderlcdikam kocht voor 45 gulden... dan be taalde U de gewone prijs. Maar als U het morgen zou kopen voor dat geld "dan betaalt tf teveel!". Want al de jonge en aanstaande Moeders, die uit ondervinding weten wat er allemaal komt kijken.... en voor hun kleintje toch een mooi. sierlijk ledikancje willen kopen, worden morgen beslist verwachc. Morgen begint de verkoop van moderne, dubbel gelakte ledi- kantjes, een feest voor het oog maar dat niet alleen, want morgen koopt U zo'n ledikant, dat normaal voor 45 gulden ver kocht wordt, voor nog géén dertig gulden. M; Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze mo derne dubbel gelakte ledikantjes in de kleur ge- (Van een onzer verslaggevers) De 37-jarige W. Stevens is gisteren verdronken in de Lemstervaart te Emmeioord. Hij reed met zijn tractor door onbekende oorzaak het water in en raakte onder de machine. Toen de tractor gelicht was, was het slacht offer reeds overleden. Advertentie IM. '-luo/ojtiesjsesuiir

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2