eaan t Wethouder H. Sabel en Bloemenventer vond zijn boete beslist te laag Bij succes bloemetje voor kantonrechter i m voor de Duitse TV maakt raadszitting in Berkenwoude :woon lang Jeugd maakt rondrit op versierde fietsen Museum ook 's avonds geopend Concert met hobo en or eel s Olie bedreigt waterwild D.H.C. sluit contract met Stallen af m ill Film bejaarden ui Nog plaatsen in autobus naar Vierdaagse Wat zij vingen Raad had niets in te brengen Bromfietsdief aangehouden Man ontdekt „bloedsporen" W. Hartkoorn concerteert op beiaard Bus met vergif meegenomen Politie schiet twee maal op inbreker ï-m GEVONDEN I ill •it. IP II HET VRIJE VOLK DONDERDAG 23 JULI 19R0 PAGINA 4 Een vrolijk* kermisgedruis gaat sinds gisteravond over het Noordeinde, het feestterrein in Kethel. De oranjevereniging Wiihelmina organiseert daar weer de jaarlijkse reeks van fees ten. Bij verhindering van burgemeester mr. J. W. Peek, werd het feest door wethouder H. Sabel geopend. Voor de inwoners van Schiedam zijn de evenementen in Kethel tevens een voor proefje op het Vakantiefeest van de SC. (Van een onzer verslaggeefsters) De Vlaardlngse bloemenkoopman H. is gisteren door twee politiemannen de zaal uitgezet, toen hij wat al te veel commen taar had op de gang van zaken bij de kantonrechter. Hij wond zich bijzonder op en zette in de gang een felle discussie op touw over zijn behandeling door de agenten. Toen het zijn beurt was om voor de kantonrechter te ver schijnen, kwam de bloemenkoopman echter heel wat beter ge mutst terug. Hij zei de kantonrechter beminnelijk, dat hij de boete te laag vond, vroeg een hogere straf ten einde in beroep te kunnen gaan en deelde mr. Cos mee, dat deze bij een goede afloop op een bloemetje kon rekenen. F r F: ft. Het verkeer in Schiedam, waarvan een groot deel Vlaardin- gen of Hoek van Holland als bestemming heeft, had het de. laatste dagen niet gemakkelijk. Langs de Rotterd^msedijk is een brede strook van het wegdek opengebroken in verband met werkzaamheden aan de riolering. Rond het plein op de Koemarkt zijn bovendien nieuwe tramrails gelegd. Ook de voetgangers, die van de tramhalte wilden oversteken ondervonden nogal wat oponthoud. Geregeld moest een lange rij auto's worden weggewerkt, voordat aan de voetgangers ge legenheid kon worden gegeven om zich langs het smallle brug getje te wringen, dat over de kuilen was gelegd. En dat dit vooral in de spitsuren nogal eens problemen opleverde, laat zich gemakkelijk raden. PANTALON Oe Broekenspecialist (Van een onzer verslaggevers) De raadsvergadering in Berkenwoude is gisteravond wel heel anders dan anders verlopen. Voor de behandeling van een agenda die normaal een kwartier in beslag neemt, is meer dan anderhalf uur nodig geweest. Met korte en lange onderbrekingen konden de punten worden afgewerkt. Oorzaak van deze ongewone gang van zaken: een opname ter lengte van ongeveer een minuut voor een film van de Duitse televisie. Vergunning Bejaarde Hoe het moet De eigenaar van een groot bedrijf kritiseerde de wet, die wel verbiedt, maar „die niet zegt, hoe het dan wel moet." ill I ;if :g§| Mfel fÉL @ëi. 'J:i «fel r Mill '■S?Sa Gedurende de maand augustus de zomerten toonstellingen in het Stedelijk Museum ook op woens dag- en zaterdagavond van 7—10 uur voor het publiek geopend zijn ten einde vooral volwassenen in de ge legenheid te stellen in alle rust de exposities te bekijken en daarbij spe ciaal te genieten van de bijzondere verlichting, die op de tentoonstel lingen, op de kindertekeningen uit Theresïénstadt, Joan van der Keu- ken's foto's van Parijs en de exposi tie Kinderdroom, is gericht. Enkele malen per avond zal het klankbeeld over Theresiënstadt wor den gedraaid. Bovendien zullen ook volwassenen de gelegenheid krijgen om aan de schildertafels plaats te nemen en het penseel te voeren. De conservator stelt voor de in zijn ogen mooiste prestatie een persoonlijke prijs be schikbaar. Vrijdag komen er nieuwe films in het kinderbloscoopje. dinsdag daarna wordt het programma opnieuw ge wijzigd. Groepen kunnen telefonisch of schriftelijk een korte avondrondlei ding door de tentoonstellingen arran geren. De rondleidingen zullen door de conservator persoonlijk worden geleid. Deze rondleidingen kunnen ook plaatsvinden wanneer het mu seum normaal gesloten is. De filmvoorstelling van zaterdag 30 juli door de directie van het Passage-theater aangeboden aan de Schiedamse bejaarden en de pupil len van het comité Auto- en boot tochten moet wegens verlenging van het huidige programma worden uitgesteld. Zo spoedig mogelijk za) een nieuwe datum worden vastge steld. De toegangsbewijzen, die reeds zijn uitgereikt, blijven, tot nader aan kondiging geldig. De Schiedamse wandelsport- en ontspanningsvereniging (SWS en OVt gaat vrijdag naar de Vierdaagse in Nijmegen. Het Kethelse muziekgezelschap St.- Radboud gaf een staaltje van zijn kunnen In een grote muziektent. In tussen draalden op de achtergrond het orgel van de draaimolen en de grammofoonplaten bij schiettent en autotent er al lastig op los. Van alle kanten werden de ker misbezoekers uitgenodigd om toch vooral eens een kans te wagen bij het schieten, om eens een rondje mee te zwieren In de draaimolen en grote aftrek vond een geheimzinnige tent, waarin een rasechte Roemeense zigeuner een jongen uit het pu in de bus, die 's morgens om kwart over zeven bij het postkantoor ver trekt zijn nog enkele plaatsen vrij. Men kan zich eventueel opgeven bij het secretariaat, de heer A, Kooij, Mariastraat 79 b. Vlaardïngen 14 15 kantjes; VI. 56 17 k.; VI. 70 4 k.; VI. 78 15 k.; VI. 89 4 k.; VI. 97' 12 k.; VI. 132 8 k.; VI. 172 15 k.; VI. 197 15 k.; VI. 216 10 k. Marktprijs: maatjesharing groen 60,80; tralharing groen 104111. 1 Het had heel wat voeten in 1 de aarde voor alles naar de zin s van de heer Tcherbatcheff I I was. De microfoon bij voor- 1 beeld moest verdekt opgesteld 1 worden op de taf el.,Zet er maar een vaas bloemen voor, in 1 Holland zijn overal bloemen, 1 was het advies van de kordate I assistente van de filmploeg, 1 1 mej. Roozen. Maar dat wilde de regisseur niet. Wachtmees- 1 I ter Starre bracht uitkomst. Hij I spreidde ,_De Gemeentestem" over de microfoon uit. i Toen eindelijk de appara- 1 I tuur was opgesteld, moesten nog even de„rollen" worden verdeeld. 1 „Nu moet u de vergadering openen met een toespraakje," droeg mej. Roozen burgemees- ter J. Luteyn op. ,J2n dan ant- 1 woord u, zei ze tot het PvdA- 1 1 raadslid A. Boelhouwer, „we 1 moeten de indruk krijgen van 1 1 een debat." 1 „Nee. dat kan niet," ant- De nestor van onze hoboïsten. Jaap Stotijn, heeft gisteravond met zijn jonge collega Gijs de Graaf meegewerkt aan het orgel concert, dat Jacques P. Bekkers in de Schiedamse Grote Kerk gaf. De driemusici voerden te zamen de Trio Sonate voor 2 hobo's en or gel van Joh. Seb. Bach uit. Afgezien van enkele ongelijkheden in de snelle delen gaven zij van het werk een vertolking, die bijzonder boelend was. Vooral het sublieme middendeel werd met een fraaie milde toets ge blazen. Gljs de Graaf demonstreerde zijn uitstekende kwaliteiten in de Sonate in F van Sammartlni. Jaap Stotijn, die zo langzamerhand de leeftijd der sterken begint te naderen wekte be wondering met zijn vertolking van de Partita voor althobo en orgel van. de Duitse Nederlander Jan Koetsier. Het bleek een compositie, die het milde koloriet van de althobo alle recht doet en waarin ook het orgel ook een belangrijke taak is toege wezen. Jacques P. Bekkers vervulde deze opgave zeer bekwaam, zoals trou wens ook de andere begeleidingen en.de orgelsoli, waaronder Preludium Fuga en Ciacona van Buxtehude en het koraal „Kommst Du nun Jesu vom Himmel herunter" van Joh. Seb. Bach. Weliswaar balanceert zijn. spel niet altijd op het scherp van de snede, maar de onmiskenbare muzikaliteit en het stijlgevoel van deze organist maakten ook gisteravond indruk. Bijzonder expressief was het spel van Jacques P. Bekkers in een hoeir ende Improvisatie over Gezang 118. EUGENE EBERLE bliek uitnodigde om madame „X" met een bijl het hoofd af te hakken. En ook voor de poffertjeskraam bestond veel belangstelling. De ker mis op dit welland in Kethel heeft als voordeel, dat de omwonenden niet veel hinder hebben van het lawaai, omdat ze op een behoor lijke afstand zitten. Aan de ande re kant hebben de koeien er nog wel eans iets achtergelaten Voor de komende dagen staan er in Kethel nog allerlei festiviteiten op het programma. De oranjever eniging heeft daarmee, zoals ook wet houder Sabel zei, weer belangrijk werk gedaan. Vanmorgen trok door Kethel en Schiedam al een feestelijke optocht van bespannen wagentjes en ver sierde fietsen. De heer Klaas Bos, die zijn wagen en paard een prach tige bloemversiering had gegeven werd eerste-prijswinnaar. Maar ook bij zijn concurrenten kon men veel moois bewonderen. De rose anjers, oranje gladiolen en de andere zomerbloemen gaven een fleurig tint je aan de regenachtige straten. DONDERDAG Bioskopen: MONOPOLE: The Eddy Duchin Story, 2, 7 en 9.15 uur. Ten toons tellingen: STEDELIJK MUSEUM: -.„Een vlinder heb lk hier ulet gesten", kinder tekeningen uit het ghetto The- reslenstadt: ,.Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; Antiek speelgoed. 10-17 uur. Diversen: PASSAGE: Optreden van bet gezel schap The Budapest Dance En semble, onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap, 20 uur, FEESTTERREIN KETHEL: Zomer feesten Oranjevereniging Wiihel mina, optocht 8.30 uur, kinderpro gramma door het kintertheatcr van Carla Flink 9.30 uur, volksspelen voor ouderen 11 en 2 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Dc hel van Tarawa, 2, Ten 9.15 uur. PASSAGE: Zuster Luc, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: ,„Een vlinder heb lk hier niet gezien", kinder tekeningen uit het ghetto The- reslenstadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken.; Antiek speelgoed, 10-17 uur. Diversen: FEESTTERREIN KETHEL: Oranje vereniging Wiihelmina, lachruvue van Frans Vrolijk. Apotheek: Gouko Co., Groenclaan 127. De wat rumoerige zitting werd on der meer gevolgd door een bekend Schiedammer, 'namelijk Koos de Kapper. De Limburger F. L. had op een late avond zijn wagen verlaten om BH de politiepost aan het Buiten hof te Den Haag; meldde zich in de nacht van zondag op maandag de 20-jarige hulpmachinebankwerker W. J. de V, uit Delft, die zijn bromfiets wilde verkopen. Samen met de as pirant-koper, die h(j in een nacht club had ontmoet, wilde De V. met de politie praten over de papieren, die voor de verkoop noodzakelijk wa ren. Die papieren zou hij in Overschie hebben laten liggen. Diep in de nacht trok het tweetal naar Overschie om de papieren te zoeken. De wacht commandant was ondertussen tot de conclusie gekomen, dat de bromfiets gestolen moest zijn. Toen het tweetal terugkeerde werd De V. aangehouden. Na twee dagen verhoord te zijn bekende hij de brom mer op 7 juli gestolen te hebben. WH 7*1',mi UH MUM' De Italiaanse Kamer en de Se naat komen op 2 augustus bijeen om de regeringsverklaring van pre mier Fanfani aan te horen. Men verwacht dat de debatten hierover kort zullen zijn, zodat de vertrou- vensstemming op 4 augustus in de Senaat en op 6 augustus ln de Ka- mei kan worden gehouden. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 12,31) uur en 26 uur: Geel kinder- windjack; handdoek en zwembroek je: wieldop van. auto; groen dekzeil; klantenboeltje; filmstrook; snoei- schaai-; wit speelgoedbeertje; houten autostep; duif; witte damesporte- monnee met inhoud; plastic kinder portemonnee met inhoud; bruine herenportemonnee met inhoud; por temonnee met inhoud; blauw werk pak; gele petti-coat; blauw meisjes- vest; bruin suêde jasje; een grijs, een rood en een blauw jasje; 2 plas tic regenjassen; plastic regenjas; beige etui met zakkam; etui met zon nebril; bril in rood etui; autosleutel tjes aan ring; kinderbril; 7 zegels; witte ketting met kruisje; bedrag jstig uit een menlepöt" "waar één "of aan geld. andere schilder nonchalant mee moet Ontsteld deed de heer B. uit Delft vannacht bij de politie aan gifte, dat hij op de Westlandse- weg bij Den Hoorn bloedsporen had ontdekt. Toen de politie op de goed verlichte weg ging kijken vond zij inderdaad de lugubere rode spetters, die rond het mid dernachtelijk uur zo op de ver beelding van de heer B. hadden gewerkt. Toen de politie echter de spatten aan een nader onderzoek verwierp bleken de vlekken op de weg afkom- (Van een onzer verslaggevers) Talloze meeuwen, eenden en meer koeten sterven een langzame dood In de Easer Vaart tussen Vollenhove en Ens in de Noordoostpolder, waar van het water bedekt Is met een laag stookolie. De olie is afkomstig van een bin- nenvaarttanker die bij een Enser grasdrogerij stookolie heeft afgele verd. Naar gebleken ls minder dan de bestelde hoeveelheid, terwijl de tanker toch leeg is vertrokken. De politie onderzoekt hoe de ontbrekende 700 kg olie in de vaart terecht ls ge komen. De olie zal moeten verdwijnen vla het gemaal bij Vollenhove; dit kan nog we! enige tijd vergen. Pogingen om de in öe olie terecht gekomen vogels te redden, hebben veelal weinig resultaat, daar de dieren kouvatten als de olie hun veren sa- menplakt en daardoor aan longont steking sterven. Advertentie LM.. TELEFUON «898! UOUUSTKAAT Wanneer op 1 januari van het ko- v:oord u," zei ze tot het PvdA- s mend jaar het tweede kanaal van de nunt vier." Duitse televisie in gebruik wordt ge- Dan draaien we dat om," nomen, dan moet er voldoende ma teriaal voorhanden zijn voor de uit zendingen. Koortsachtig is men daarom begonnen met het vervaar digers van een flinke voorraad films, die tot dan in de kast gaan. De filmploeg, die gisteren ln Ber kenwoude was, bestaat uit vier man, besliste ze resoluut. Niemand protesteerde. De raadsleden en burgemeester Luteyn konden slechts in stemmend glimlachen. Ze had den niets in te brengen. een cameraman, een man voor de belichting, een geluidstechnicus en de produktieleider. De laatste, de heer Igor Tcherbatcheff, van ge boorte een Wit-Rus. maar met 'de Italiaanse nationaliteit, heeft al talloze korte rcportagefllms op zijn naam staan. De ploeg is in dienst van de filmmaatschappij IFAG, ze is een week in ons land. In die tijd werd een film opgenomen over de Euromarkt, over de voedselvoorzie ning en een film over leven en werk van de bemanning van een KLM- toestèi. Kaas Wat de opnamen in Berken woude: hier gaat het om de be reiding van kaas, met de daaraan verbonden geschiedenis. Het is de bedoeling een indruk te geven van de economische veranderin gen op dit gebied. Daarvoor neemt men het gezin van de heer J. Schep, die een fraaie modelboerderij drijft, onder de loep. Generatie op generatie heeft deze familie, evenals zovele andere, zelf kaas gemaakt. Nu gebeurt dat ook nog, maar 's winters, als er niet ge noeg melk is, niet meer. Dan laat men het aan de kaasfabriek over. De Leer. Schep is raadslid, er, dat moest dus ook in het stukvoorko men, Vandaag wordt in Gouda ge filmd, waar het hele gezin Schep naar markt en kermis gaat. (Van een onzer verslaggevers) In Vlaardingen wordt vrijdagavond van acht tot negen uur weer een belaardconcert gegeven. Dit keer laat beiaardier W. Hartkoorn uit Goes de klokken zingen. Het programma is als volgt: 1. 5e Preludium, M. van den Gheyn; 2. Wiegeliedje, E. Uten; 3. a Het Kwezeiken, b Des winters als het regent, c Moet je varen; 4. a Naar Oostland willen wij rijden, b Oene van Sneek, Jakma, c Mooi lieverdje loop het grachtje mee rond, A. Loosjes; 5. Gondoliera, B. J. Franssen; 6. a Is dit niet wel een vreemde gril. Vredeman, b De Gilde viert, Hullebroeck, c Van 't Maseur- ken, Hullebroeck; 7. a Speldewerk- .sterslied, Hullebroeck, b Tineke van Reule, Hullebroeck, c Snoepwinkeltje. Anna de Wijs-Mouton; 8. Toccata Jubilante. Jac. Bonset; 8. a Lapper Krispijn, Hullebroeck, b Die winter is verganghen. c Am Brunnen vor dem Tore, Schubert; 10. a Beautiful Dreamer, b when you and I were young, c The last rose of summer. een pakje sigaretten te kopen. Hij was in gesprek geraakt met een voorbijganger en vergat, toen hij weer ging rijden, de verlichting te ontsteken. „De taak van de politie is niet verbaliseren, maar opvoeden," vond de Limburger. „Ik weet niet hoe het in Limburg gesteld is, maar hier laten de men sen zich alleen door verbalisanten opvoeden," repliceerde de officier van Justitie, die voor het ontbreken van de verschillende verlichtingen boetes van 20,5,en 20, vroeg. De kantonrechter maakte er in totaal dertig gulden van. N. S. uit Rotterdam had te hard met zijn brommer gereden en kreeg 15 gulden boete. „Ik verdien er maar vijftig per week," zei verdachte bit ter. Een jeugdige Schiedamse was na het roeien in badkostuum aan de Boezemkade gaan zitten, hetgeen haar een proces-verbaal opleverde. Vijf gulden eiste de officier, de kan ton rechter maakte daar vier gul den van. Terwijl de Schiedammer O. A. K. uitlegde, waarom zijn vierjarig doch tertje bij hem op de motor had ge zeten (het ging hem 7,50 kosten) werd de Vlaardlngse bloemenkoop man al te rumoerig. Hij verzette zich hevig, maakte dreigende bewegingen, maar liet zich ten slotte door twee politiemannen en de deurwaarder naar buiten brengen, waar hij nog een tijdlang verontwaardigd te keer ging. De bloemenkoopman, zo bleek toen het zijn. beurt was, verscheen voor de tweede maal voor de kan tonrechter. Hij verkocht bloemen aan de Van Hogendorplaan op vrijdag en zaterdag, de beide dagen, waarop hij hiervoor geen vergunning had. „Ik bedien mijn vaste klanten, maar kan ik het helpen, als voorbij gangers ook een bloemetje willen kopen?" De verdachte kwam zelfs aan met hetzelfde verweer, dat hij tijdens zijn vorige bezoek aan het kantongerecht gebruikte; „Als u een bloemetje wilt kopen voor uw vrouw, edelachtbare, dan accepteert u het ook niet, als lk zeg: ik sta hier nou wel, maar ik mag niet aan willekeu rige voorbijgangers verkopen." De verbalisant L. V. vertelde, dat hij H. nog een waarschuwing had gegeven. De volgende week echter verscheen de bloemenventer weer en verkocht links en rechts. „Voor u is het natuurlijk verve lend, dat u daar niet mag verkopen," stelde de officier vast, „maar het feit op zich is toch bewezen." HU eiste 7,50. En: „Dat vind lk te weinig," sprak de verdachte tot verbazing van velen. „Ik wil u verzoeken er wat by te doen, zodat Ik in hoger beroep kan gaan." „Tja," antwoordde de kan tonrechter, „ik wil aan uw verzoek dan wel tegemoet komen." En zo werd het elf gulden. „Mocht het goed aflopen," zei de bloemenkoopman joviaal, „dan krijgt u een bosje bloe men, edelachtbare." En met die be lofte vertrok hy. Hoe de 73-jarige S. uit Maasland nu precies is geraakt door de vracht wagen, die door V, werd bestuurd, is niet duidelijk. De krasse Maaslander reed op zijn fiets met veertig pond „maïs voor de kippen" op zijn baga gedrager, toen hl) gepasseerd werd door de vrachtwagen. .Toen de vrachtauto halverwege was. moet ik zijn gevallen. Ik weet vertier niets meer." vertelde S. De verbalisant Te W. had het on geval echter zien gebeuren. HU reed achter S. en vertelde, dat deze in derdaad was geraakt door de vracht wagen. De bestuurder van de vracht wagen De J. uit Maasland, kreeg een boete van ƒ35,— en zal bovendien de schade vergoeden. Van R. reed met zijn brommer - in Vlaardingen, volgens de ver balisant, harder dan dertig kilo meter. De jongeman protesteerde, want zijn brommer kon niet zo hard rijden. De verbalisant had de snelheid echter nauwkeurig gecontroleerd. De officier achtte de overtreding be wezen en eiste 20,De verdachte protesteerde: „Ik acht het niet be wezen." JVIaar mr. Cos zei: „Ik acht het öök bewezen" en veroordeelde Van R. conform, de eis. V. doet menselijkerwijs, zoals hij vertelde, wat hij kan om zijn 45 vrachtwagens veilig te doen rijden. Desondanks was er van een van de wagens een wiel afgelopen. Er ont stond een lange discussie, waarby V. zijn moeilijkheden uiteenzette. De officier hield rekening met deze omstandigheden en eiste ƒ50,of 20 dagen. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. De Vlaardinger V. R. was ln de war geraakt: hij had twee fietsen niet op slot neergezet. Hl) ontving een bekeuring van 2,50 en later nog eens een proces-verbaal. De offi cier zette de redenen uiteen. Men had gedacht, dat hier sprake was geweest van één fiets en dat de poli tie in Vlaardingen een fout had ge maakt. De officier wlltlo de Vlaardinger, die al dacht „er ran af" te zijn, niet te zeer teleurstellen en vroeg één gulden. Mr. Cos hield zich hieraan. Een Schiedammer reed zonder buitenspiegel en kentekenbewijs. Hij verscheen niet voor de eerste maal. Hij hal al eerder een proces-verbaal gekregen, omdat hy op 1 juni viste zonder vergunning („de volkstelling was ertussen gekomen") en zijn auto had geparkeerd bij een bus paaltje. „Het is een slechte tüd voor u," vond de officier deelnemend. „Zeer slecht," beaamde de verdachte. Want ook deze overtreding ging hem weer 30,of twaalf dagen kosten. „Ik heb al een bekeuring betaald," vertelde De J. uit Vlaardingen. Maar hij wist niet zeker, of het wel de goede was geweest, „want ik moest nog een paar bekeuringen betalen". Hij' kreeg al vast een boete van 7,50 onder toezegging, dat deze straf niet doorging, als hij inderdaad al had betaald. In een volkstuinhuisje by het ter rein van de IJsclub te Delft is woens dagmiddag. waarschijnlijk door de jeugd, een bus rattenvergif weggeno men. De bus werd later aangetroffen in een ander tuinhuisje. Er kan niet met zekerheid worden gezegd of er niets uit de bus is verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) Voor jongens en meisjes vanaf tien jaar wordt zaterdag door het comité Jeugdvakantievreugd te Vlaardingen. een wedstrijd georga niseerd in het versieren van fietsen. De deelnemers treden om half drie voor de jury aan op het terrein van de brandweerkazerne aan de Hoflaan. Daarna vertrekt de stoet versierde fietsen voor een rond rit door de stad. Deze tocht begint om half vier en volgt de volgende route: Hoflaan, oprit Schiedarrisedijk, Voorstraat. Burgemeester de Bordes plein, Kethelweg, Plein Emaus, Juli- analaan, Emmakade, Prins Hendrik- laan, Mauritssingel. Prins Bernhard- laan, KethcUveg, Burgemeester Ver- kadesinge). Kievitlaan, Nachtegaal laan, Merellaan, Van Linden van den Heuvellsingel, Boterbloemstraat, Gou denregenstraat, Lobeliastraat, Speen- kruidstraat. Sneeuwbalstraat. Fan- nius Schoïtenstraat, Van Maanen- straat, Johan de Wittstraat. Van der Duyn van Maasdamlaan, Van der Duynstraat, Lusthofstraat, Goudse- singel, Plein 1940, Julianasingel, Ho- gelaan, Emmaplein via Schledamse- weg, Boslaan, Wm. Beukelsznstraat, Eendrachtstraat, Oosterstraat. Oost- havenkade, Nieuwe Oude Havenbrug, De Delftse voetbalclub DHC heeft gisteravond een nieuwe linksbuiten aangekocht van Willem H, eredivisie club uit Tilburg, de 25-jarige S. Stal len. De heer Stallen is woonachtig in Eindhoven. Hy heeft zich aan DHC verbonden met een A-contract en zal bij de Delftse voetbalclub de hnkshtiiten-plaats bezetter., meda in verband met de verkoop van TV. van Buuren, P. Zeegers, die bijna de linksbuiten- post had bezet, zal nu in het cen trum van de aanval komen te staan. Westhavenkade, Vettenoordskade Röntgenstr., Mendelssohnpl., Mahler- str., v. Beethovensingel, Burg. Pruis- singel, Billitoniaan, Bo neostraat, Su- rinamesingel, Insulindesingel, Soen- dalaan, Floreslaan, Floris de vyfde- laan. Blois van Treslongstraat, Van der Werffstraat, Zeemanstraat, Van t Hof f straat. Boerhaavestraat, s-Gravensandestraat, Kamerlingh Onnesstraat. Swammerdamstraat, Leeghwaterstraat, Hugo de Groot straat, Planciusstraat. Van Leeuwen hoekstraat, Floris de Vijfdelaan, Flo reslaan, Riouwlaan, Van der Drift straat, Cronjéstraat. Korte Hoog straat, Westhavenplaats, Nieuwe Oude Havenbrug, Hoflaan, Hof, mu ziektent einde. Twee maal heeft een agent van de Delftse politie vannacht geschoten pp een tot nu onbekende man die in twee bedrijven in de Surlname- straat te Delft heeft Ingebroken. In ae instrumentenfabriek Nonius en de haarwaterfabriek Alcochin wordt er fSCverPmistnkelWiSSelgeld en wat De man heeft zich toegang tot de gebouwen verschaft door enkele rui- c j slaan- Hy werd door een e agent gezien toen hij juist een raam wilde inkruipen. Toen de man na een waarschuwingsschot stilstaan heeft de agent twee maal op de inbreker geschoten. wZa?üS?, ^li;,k niet' is geraakt, te Jn de blLun staande bromfiets lim®e,naar, bureau genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. fW! S:iS.:

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1