smsL redt twee jongens HAL denkt weer aan bouw nieuw passagiersschip 94 m A foriade Gloriosagüorie Kanovaarder verdrinkt in Veluwemeer Collegegeld bij hoger onderwijs handhaven Zwaargewonde werd naar huis gestuurd: later overleden Égg WITTER DAN DE WITSTE POES SUNIL WAST STRALEND WIT Wim Sonneveld doodmoe terug uit de W est Schatkist kreeg aderlating In een heek mm Cals houdt vast aan magister $6 YADêR yah J2\iv told&t Mn WÊÊÊk Straksmi vrit wordt trw wasgoed met Sunil. Bleken, en blauwen mag u over slaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minderU - en honderdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste was middel is. De mooiste witte poes verliest het ran «w stralend witte was I Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld (Van een onzer verslaggevers) De Holland-Amerika Lijn heeft plannen voor de bouw van een nieuw passagiersschip. Het zijn weliswaar nog geen uit gewerkte plannen, maar de directie bestudeert de mogelijkheid wel, ook al omdat mettertijd het vroegere vlaggeschip, de Nieuw Amsterdam thans meer dan twintig jaar oud ver vangen moet worden. Hoeveel Floriade-bezoekers zullen op zo'n drukke dag als gisteren even gekeken hebben naar de in grote glorie bloeien de Gloriosa superba? 'Maar weinig, vermoeden we, want deze Gloriosa staat wat achter af in een hoekje van M. S. van Staaverens fresia-kas. Komt ge de komende tijd nog op de Floriade? Wandel er Aan even langs; 't is de moeite waard. Verkoopster Actie Eva Jongste bediende klom naar de top Nachtclubportier aangehouden Jongen kon niet zwemmen Enige ruimte? ««na Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Twee Amsterdamse schooljongens hebben hun leven te danken aan de vindingrijkheid van twee politie agenten cn aan een autobinnenband. Deze combinatie heeft de jongens, de veertienjarige Nico van Straalen en de dertienjarige Theo Koopman schap. van de verdrinkingsdood ge red toen zij dinsdagmiddag met een eigengemaakt bootje waren omgesla gen midden op de ondiepe en uiterst modderige ongeveer 100 meter brede plas de Kleine Braak aan de Spaarnwouderdijk. De jongens liadden een bouwsel van kisten gemaakt om daar op de plas mee te gaan varen. Toen hun vaartuig omsloeg zagen zij nog net kans om het gekapseisde kis tens lei sel en elkaar vast te houden. Voorbijgangers, die hun hulpge roep hoorden waarschuwden de poli tie. De bemanning van een radiowa gen begon de redding. Maar agent Jansen die zich gedeeltelijk ontkleed bad, ontdekte sl heel gauw dat de .Doodmoe Is Wim Sonneveld, die zondagavond j!. op Curacao alleen het hoofdnummer heeft verzorgd van het feestelijke programma waar mee de televisie aldaar in gebruik werd genomen, vanochtend om half tien met. een DC-S van de KLM uit New York op Schiphol teruggekeerd. Maar tijd om te nisten kreeg hij niet. Van de luchthaven reed hij na een gesprek met, vertegenwoordigers van pers. radio en film direct naar het theater Carré in Amsterdam om dee! te nemen aan de repetities van de musical „My fair lady", waarin liij de hoofdrol van prof, Higginszal vervullen. Daags na het eerste TV-program- ma kon hij zich als gevolg van de nieuwe populariteit die hij zich had verworven in Willemstad haast niet meer op straat vertonen. In een oog wenk had hij honderden bewoners achter zich aan en vluchtte hjj ijlings terug naar zijn hotel. Diezelfde avond gaf hii elders op het eiland in de openlucht-bioscoop van de Shell voor 1000 toeschouwers een tweede voorstelling, waarna men hem 's nachts een feest aanbood. Dinsdagochtend vertrok hij zonder een bed te hebben gezien ner vlipe- tuig naar New York en 's avonds laat stapte hij in de DC-g. die hem vanochtend op Schiphol afleverde. plas te ondiep was om te zwemmen en te modderig om te doorwaden. Een autobinnenband bracht echter uitkomst. De agenten pompten de band op en agent Jansen peddelde, op de band liggend, met armkracht naar de drenkelingen. Hij nam een van de jongens aan „boord" en werd door zijn collega door middel van een lang touw dat aan de band ge bonden was teruggetrokken. Een vol gende vaart bracht ook de tweede jongen in veilige haven. De jongens hielden van hun avon tuur alleen de schrik en een nat pak over. De agent, had een nat pak en de voldoening van de redding. (Van onze soc.-economische redactie) De schatkist heeft opnieuw een ge voelige aderlating ondergaan. Voor namelijk als gevolg van aflossing van kortlopende schulden daalde het te goed van het rijk bij de Nederlandse Bank in. de afgelopen week met ruim 200 miljoen tot 205 miljoen, waar mee voor dit jaar een zeer lajge stand werd bereikt. Het rijk heeft inmiddels de in schrijving opengesteld, op nieuw kortlopend schuldpapier, zodat bin nenkort wel weer een aanvulling van de middelen zal plaatsvinden. De bank b i i j etten c ireuat,ie blijft stijgen en kwam per 25 juli mede onder invloed van vakantiebetalin gen en het einde van de maand op een nieuw record-hoogte namelijk ƒ4.747 miljoen. De reserve aan goud en deviezen steeg met f 22 miljoen tot 5.223 mil joen. De banken zitten met een te goed van bijna ƒ700 miljoen bij de Nederlandse Bank goed by kas. PAGINA 3 De Gloriosa superba is eigenlijk een tropische plant, die in het wild in de schaduw van de bomen bloeit. Nog maar een jaar of wat is zij hier zo danig veredeld, dat zij geschikt werd. voor snijbloem, In de toekomst zal men de Gloriosa steeds meer zien. Wat 'n prachtige bloemen: helder geel hart met rode slippen, die enigs zins achterovergebogen zijn. Men denkt aan 'n sóórt kamperfoelie. De Gloriosa heeft een wortelstok. En nu horen we iets merkwaardigs: her. aan tal bloemen komt gewoonlijk overeen met het aantal centimeters van de wortelstok. Is die stok laten we zeggen veertig centimeter lang, dan kan men 'n veertig bloemen ver wachten. Eigenlijk is het toch wel bijzonder dat de plant op de Floriade tot bloei is gekomen. Zij verlangt een bodem- temperatuur van om en nabij twintig graden Celsius. Wilt u proberen dezè Gloriosa su perba in uw tuintje tot ontwikkeling te brengen? Dat lukt u niet. Daar voor hebt ge een kas nodig. De plant wordt veel naar subtropische gebie den geëxporteerd. Daar bloeit zij in de open lucht. En als u tóch in die kas bent: kijk dan naar de mooie dubbele gerbera's, F.n naar de Zuidenwindlelie. waar van vrij grote zeldzaamheid het eerste eele zaad is gewonnen. Ja. dit alles ziet u in de bomkas van de Aalsmeerder Van Staaveren. Bomkas? „Wat betekent dit bom?" vroegen wij. En we hoorden: De kas is genoemd naa.r C. J. Bom, de maker. Steeds weer genieten we van die boeiende fototentoonstelling The Fa mily of Man. bijeengebracht door Edward Steichen; bewonderd in vele landen. In de grote zaal (waar op donkere dagen best wat meer licht zou mogen zijn!) kan het gebeuren dat u wordt aangeklampt door een charmante, knappe jongedame, die u vraagt een fotoboek over deze Family of Man te kopen. Zij werkt daar voor een uit geverij. Deze jongedame is de 21-jarige Ma rianne van Gent uit Rotterdam, die zich op de Maasstedelijke academie voor beeldende kunsten in de deco ratieve kunst verdiept. Decoratieve kunst? Nu verkoop ster? „Ik was in het begin verschrik kelijk verlegen. Maar daar ben ik overheen. Ik wit geld verdienen" be kent de resolute donker-blonöe Ma rianne, die het heeft klaargespeeld op één dag dik zeventig van die fo toboeken te verkopen. Een Duitser aarzelde om het. boek ic kapen, maar een poos later kwam hij terug om het aan een vriend- in Chili te sturen. „En west je wie het vooral veel kopen?" vraagt se. „Pas toors. Een van hen ktoam om half twee en hij bleef tot zes uur geboeid naar die foto's kijken." Wat één van haar argumenten is? Dit boek kost nog geen cent per foto." Ze kenden elkaar niet! En zo'n Flensde is maar tijdelijk! Maar wat een hecht gemeenschapje wordt er toch gevormd door de mensen, die daar werken. Het klinkt afgezaagd: maar 't is één grote familie. Eva Gosler. leerlinge van de Am sterdamse toneelschool, werkzaam in het Bijbels paviljoen, kwam vorige week tot de ontdekking, dat haar tas (mèt maandsalaris, met reisvergoe- ding, een bedrag van 240ge stolen was. Alleen die tas is terugge vonden. Eva moet haar studie zélf bekosti gen. Ze staat echt uiet alleen voor haar plezier op de Floriade. Een .„Actie Eva" werd ontketend door cle heren Henk Aalbers (Fioriade-post- koets) en P. Bergmans. Hartverwarmende soliditeit, lezers! Een blije Eva kom meer dan 200 in ontvangst nemen 'We moeten eerst weer eens wat geld verdienen," verklaarde ons de directeur van de Holland-Amerika Lijn, mr. H. N. Dutilh, toen hij ons desgevraagd meedeelde, dat inder daad wordt overwogen een nieuw passagiersschip te laten bouwen. De heer Dutilh erkende, dat voor het transatlantisch verkeer de lucht vaart een ernstige concurrent Is. Daar staat echier tegenover, dat de belangstelling voor zeevakanties en dus voor plezierreizen (cruises) zeer sterk toeneemt. De HAL-directeur noemde dit 'een waardevolle ontsnappingsmogelijk heid voor de rederijen, die zich toe leggen op het passagiersvervoer'. Met de vloot van vijf nieuwe passagiersschepen kan de HAL thans een vast reisschema voor het transatlantisch verkeer hand haven. De Rotterdam, Nieuw Am sterdam en Statendam vertrekken •nu om beurten iedere dinsdagmid dag uit Rotterdam met bestem ming New York. De Rijndam is geheel in dienst van de nieuwe lijnverbinding met Cana da. De Maasdam verricht aanvullend werk, zowel voor het transatlantisch verkeer, als voor het maken van cruises. Het nieuwe vlaggeschip. de Rotter dam, die vandaag eif maanden in de vaart is, heeft in tussen een afstand afgelegd van 92.000 zeemijl, of 170.000 kilometer en vervoerde 22.000 passagiers. Straks begint het schip weer aan een wereldreis. (Van een onzer verelaggevare) De sanitalr-groothaadel N.V. But- tinger te Groningen viert vrijdag het gouden bedrijfsjubileum van de di recteur W, H. Meyer. De heer Meyer trad 1 augustus 1910 op een salaris van een gulden per week bij dit be drijf in dienst als jongste bediende. Twaalf jaar later werd hij beiast met de dagelijkse leiding van het be drijf in Groningen, dat inmiddels een filiaal hi'.d gesticht te Rotterdam, en zich later ook in Zwolle vestigde. In 1935 werd de jubilaris als firmant in de leiding opgenomen. ("Van een onzer verslaggevers) De Haagse politie heeft dinsdag de dader aangehouden van een mis handeling die op 27 juli op het Ge vers Deynootplein is toegebracht aan een Rotterdamse koopman. Deze werd daar die nacht neergeslagen, doch aanvankelijk wist men niet wie de dader was. Dinsdag hield de po litie de 34-jarige nachtclubportier A. H„ een oud-bokskampioen, aan. Aanleiding tot de vechtpartij zou zijn geweest, dat de Rotterdamse koopman, die onder invloed was, zonder betalen zou zijn weggelopen. (Van een onzer verslaggevers) In het "Veluwemeer, 2$ km, uit de kust van Doornspijk, is gistermiddag de vijftienjarige R. van der Beid uit Delft met een kano omgeslagen en verdronken. Een vriend, de vijftienjarige Jan Bolreep, eveneens uit Delft, heeft zich twintig minuten aan de omge slagen kano weten vast te Hemmen en is door mensen, die toevallig voor bij roeiden, gered. Geen van beide jongens kon zwemmen. Jan Bolreep zag zjjn vriend in de diepte verdwijnen zon der te kunnen heipen. Dreggen had gisteravond nog geen resultaat op geleverd. De Jongens logeerden met nog en kele stadgenoten in het recreatieoord De Grote Bunte van de gemeente Delft. (Van onze parlementeredacfcie) Minister Cals wil de collegegelden bjj het hoger onderwijs niet missen. Het heeft op zich zelf reeds een ze kere waarde dat een deel van de kos ten van het van overheidswege ge geven onderwijs door hen die daar van profijt trekken, wordt betaald, heeft de minister gezegd in het mon delinge overleg dat hij met de Twee de-Kamercommissie over de regeling van het wetenschappelijk onderwijs heeft gehad. Nu dank zij deze regeling aan de rijksuniversiteit rechtspersoonlijk heid wordt verleend, zullen deze in.- stellingen dank zij de collegegelden eigen inkomsten bezitten, aldus de bewindsman. De opneming van het bedrag van het collegegeld in de wet betekent verder voor de belanghebbende een waarborg dat dit bedrag niet gemak kelijk kan worden opgevoerd. De bezwaren van de zijde van de Kamer tegen het examengeld wordt door de minister niet gedeeld. Hij zegt dat het examengeld een rem vormt op het onvoldoende voorbereid afleggen van examens. Ook de sug gestie van de Kamer om de nieuwe titel „magister" te vervangen door die van doctorandus wil de" minister niet overnemen. En ten slotte staat de bewindsman afwijzend tegenover het verzoek om de Technische Ho geschool te Delft om te dopen in Technische Universiteit. In deze rubnek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. •Op grond van dit alles kunnen we moeilijk spreken van een werkelijk spectaculaire belastingverlaging. In. tegendeel, we houden het er op, dat de minister van Financiën best aan zijn trekken zal komen. Mag in dit verband wellicht de vraag nog worden gesteld, of er thans ook enige ruimte zal komen ter financiering van de sporlaeenmodatie, waaraan in het hele tand zulk een dringende behoefte bestaat cn Speciaal in bet zuiden?' De Nieuwe Limburger, 30 juli 13170. (Van een onzer verslaggevers) De 72-jarige mevrouw E, Wijmans- Otjes, die op zeven juli in Amsterdm werd aangereden door een wielrijd- ster, is op 19 juli aan de gevolgen van die aanrijding overleden. Mevrouw Wijmans. die bij de aan rijding gevallen was, werd voor on derzoek naar het OLV-gasthuis over gebracht. Volgens de politie had zij uiterlijk geen verwondingen opgeio pen. Alleen haar hoofd deed pijn. In het OLV-gasthuis zijn geen kwetsuren van betekenis ontdekt. Of de vrouw daar door een arts is onderzocht kon men ons niet meedelen. Na het nega tieve resultaat van' het onderzoek is de vrouw naar haar woning overge bracht, of op eigen gelegenheid naar huis gegaan. De hitisarU, die enige tijd iater de vrouw nog eens onderzocht, omdat zij zich niet goed voelde, gelastte haar onmiddellijke overbrenging naar de Vaieriuskliniek. De huisarts consta teerde een schedelbasisfractuur, een hersenbloeding en een hersenschud ding bij de vrouw, die twee uur later dus weer In het ziekenhuis terecht kwam. Daar werden de drie kwet suren inderdaad geconstateerd. Ofschoon nog drie maai operatief is ingegrepen, is de vrouw toch op 19 juli overleden. Voigens de politie zijn als doodsoorzaak opgegeven de gevolgen van de onschuldig lijkende aanrijding, welke gevolgen in het eerste ziekenhuis onopgemerkt ble ven. LA COURTINE, maartdag Uw zoon, meneer, wordt hier niet tn de watten gewikkeld. Hij moet hard werken onder moeilijke omstandigheden. Er staan bovendien ettelijke ontberingen op Het programma. Zoals: hon ger, slaap, kou. Daar moet hij als gezonde knaap tegen kunnen, vindt u niet? Ze maken een kerel van hem. En die jongen ziet ook nog wat van de wereld. La Courtine ligt midden in Frankrijk. U moet het dorp op de kaart zoeken tussen Limoges en Clermont F err and. Die streek, is door de toeristen nog niet ontdekt, gelukkig zodat men er uren kan dwalen zonder iemand tegen te komen. Onze parate divisies hoeven zich bij hun oefeningen dus niet strikt te beper ken tot het afgebakende terrein van zesduizend hectare. Alleen de. tanks moeten er natuurlijk binnen blijven en ook de afge schoten granaten Maar bij het patrouille-lopen is niemand aan een grens ge bonden. En het beoefenen van wat hier heet kleine oorlog' ge beurt dus ook midden tussen de landerijen. Dat gaat dan zo: Een compagnie verlaat tegen twaalf uur 's middags het kamp met onbekende bestemming. Na een mars van ettelijke uren wordt de opdracht bekendgemaakt: 'U bent afgesneden van de eigen eenheden in dit terrein, dat door de vijand toordt beheerst een partizaan komt straks nadere mededelingen doen: De troep verschool zich in een dicht bos en wachtte af. Bij het invallen van de duisternis verscheen de guerüla-strijder: hij had een ruws potloodschets bij zich van de volkomen onbekende streek en verteldè. dat eigen vliegtuigen dc volgende morgen voedselpakketten zouden afwerpen op een aangegeven punt en dat de acnie enkele kilometers verder bij het meer zou wachten met boten om hen over te zetten naar de veilige oever. In kleine groepen van tien of twaalf man ging de com pagnie. op uieg toen het nagenoeg donker was. Zonder eten, Zne. hele nacht slopen dc soldaten geruisloos door het veld: heuvel Ofi. berg af. De volgende morgen zag ik ze terug bij het meer; doodmoe,, en de meesten nog steeds hongerig omdat ettelijke patrouilles de 'dropping' hadden gemist Maar de opdracht was vervuld. En ondanks hun gekanker ze umren er trots op. Het teas een. zware oefening geweest; de jongens hadden wel dertig kilometer moeten 'stompen' in het pikdonker. Enkelen waren in een val van de vijand gelopen en werden, dus krijgsgevangenen gemaakt. Dat was geen grappige ervaring: de jongens moesten dezelfde soort vernederingen zij het in lichtere graad ondergaan, die in oorlogstijd kunnen worden verwacht. En na het 'verhoor1 werden ze met een vervuild ge weer opnieuw het bos in gestuurd Om tien uur die morgen, was de oefening afgelopen. Met vrachtwagens werd de compagnie teruggebracht naar hei kamp: een prachtige rit door dit verrukkelijke land. Maar de soldaten hadden er geen oog voor: ze sliepen in de warme ochtendzon en zwiebelden heen en weer door de bizarre bochten. Volgens uw zoon, meneer, zou deze oefening ook zijn geslaagd op de Vetuwe. Hij vraagt: 'Moesten we daarvoor nou helemaal naar La Courtine?' Ik. ben 't niet met iiem eens. De omstandig heden hier zijn heel anders. En een verdwaalde soldaat kan in dit gebied niemand de weg vragen. Bovendien kebben wij in ons land gebrek aan ruimte vooral ook als het gaat om ge combineerde oefeningen: infanterie, tanks, artillerie. Het militaire terrein hier is juist daarvoor ideaal: honderden heuvels, onbegaanbare bossen, rotsen en rivieren. Een hele ge vechtsgroep kan er in 'verdwijnen', zoals ik zelf heb kunnen constateren uit een helikopter. De luchtmacht heeft voor de oefeningen hier enkele lichte vliegtuigen ter beschikking gesteld, waarmee verkenningen kun nen worden uitgevoerd. Ze staan gestationeerd op een klein sportveld in de buurt. Sergeant-vlieger A. Bloomer f25) uit Amsterdam van het 2.9S Squadron GLV op Ypenburg heeft me een middag meegenomen in zijn Hiller. Hij liet me zie?i hoe moeilijk een goed gecamou fleerde stelling is te herkennen uit de lucht. Zijn 'libélle' moest tot op enkele tientallen meters van de grond dalen voor ik de infanteristen zag, die zich tegen een heuvelrug hadden inge graven. Het oefenterrein deed me denken zo van boven gezien aan 'boerenkool', oftewel: tropisch oerwoud. Deze indruk werd nog versterkt door de aanwezigheid van die vage schim aan dc kim: een vulkanische bergkam, net als Java. Maar die Merapi heet hier Mont Bore. En uw zoon, meneer, kan er zondag naar toe als hij zin heeft. Maar zover is het nog niet. Voorlopig ligt hij daar beneden tussen de varens gereed om op te rukken als zo dadelijk de tanks arriveren, die met hun tracks wonderlijke patronen teke nen op de bruine zandvlakte dicht bij de uitgang van het kamp. We draaien nu die kant op cirkelen boven de gebouwen: Ze zien er met hun leien daken van boven lang niet zo smerig uit als vanmorgen toen ik ze liep te bezichtigen. Onze libelle snort nu laag over het dorp en komt met een boog terug boven de bomen van het oefenterrein. De helikopter blijft ineens met een ruk stilstaan. En zakt dan snel naar de top van een kleine heuvel. Wat is er?' vraag ik via de boord- radio aan mijn piloot. 'Ik zag iets blauws liggen. ieven kijken,' zegt hij en manoeuvreert achteruit. We vinden een oefen,granaat, die gelukkig niet gevaarlijk is. Laat maar liggen. We stijgen weer zo'n helikopter is voor dit werk ideaal: 'lezen, en schrij ven' noemen ze dat. En daar zijn de tanks. Grauwe torren in het landschap, met blauwe rookwolken achter hun uitlaat. Ze klimmen, dwars door eer- bos naar het slagveld, waar ik word afgeleverd bij de jeep van een scheidsrechter. Herkenbaar- aan het witte kruis oe iijn hein. Hij vertelt me: 'de oefeningen hier zijn ook zo belangrijk voor het moreel van de soldaat, die nu pas ziet wat ons leger alle maal heeft: dat geeft vertrouwen als A er ooit op aan mocht kermen: Na de aanval reed ik in eert tank mee terug naar de werk plaats. waar het noodzakelijke onderhoud wordt uitgevoerd. Misschien was uw soort, meneer, onze chauffeur ik kon turm niet zien uit de open koepel: hij zat in de nauwe cabine voorin met een zaM-oek (tegen het stof) voor mond en neus. Ik kreeg grote bewondering voor zijn vaardigheid. Want er is wel wat voor nodig om zo'n gevaarte van vijftig ton te besturen. Dat heb ik later zelf kunnen ervaren. De geweldige motor moet veel wor den geschakeld er zitten vijf versnellingen in. En alles gaat enen zwaar: ik had kramp in mijn kuiten van het intrappen lier enorme pedalen. Soms breekt er natuurlijk wel eens wat. Aan het materieel worden hier zware eisen gesteld. Er staan natuurlijk kisten vol reserve-onderdelen in het kamp La Courtine. Maar lang niet elk tandwiel kan in voorraad worden gehouden. En er moet dus af en toe iets 'over komen' uit 'Nederland. Dat wordt dan be- wm steld via de fermanente eigen telefoonlijn en vervoerd via de luchtbrug. Drie keer per week is er verbinding tussen Soesterberg en Aul- nat het vliegveld van Clermont Ferrand. De Koninklijke Luchtmacht stelt daarvoor ter beschikkitig een in dienst ver grijsde Dakota. Maar dat is niet genoeg. Martin's Air Charter moet vaak bijspringen.Volgend jaar hoeft dat niet meer dan hebben we onze nieuwe Friendshipszo loerd me verteld bij de Inspectie Vervoer. Deze instantie kan worden beschouwd als het reisbureau van ons leger. Daar worden alle passagiers en de vracht geboekt. De luchtbrug wordt ook gebruikt voor het overbrengen van artiesten, die tijdens de weekeinden optreden in La Courtine. Verder vliegen allerlei officieren, heen en weer. Maar ook soms soldaten, die 'wegens dringende familie-omstandigheden' enkele dagen naar huis moeten. Verleden jaar zijn zo tegen de tachtig vluchten gemaakt, tussen juli en oktober. Op mijn hecnvlucht trof ik een luchtmachtmachine, die in ge bruik is geweest voor het 'droppen' van parachutisten. Het icas dus een 'kist' zonder stoelen, die bovendien flink tochtte en lek ker rammelde. De tocht duurde drie uur en werd gevolgd door een autorit, die niet veel korter leek. Onderweg naar het kamp kwamen wc een ziekenwagen tegen, die de eerste patiënt van dit jaar vervoerde: de jongen was diezelfde avond nog thuis; overigens net zo vlug als da brief die vw zoon, meneer, 's mor gens aan zijn ouders had geschreven. Met de hartelijke groeten en zijn. verzekering, dat hij 't hier best uit kan houden. lex* S. Vo* cJcF

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2