zeelieden met stakers in Engeland solidair In oktober in 28 uur met DC-8 naar Tokio Oorzaak verlammingen fabriek nog onbekend de chocolademelk nu (weer) Stamboekvee Waterhozen zaaien bij Bloeinendaalse badgasten onrust ft m Strenge keuring in Canada: grotere gezinnen dan Romeinse lotgenoten Klacht tegen dagbladen Veel regen (i% ft iade In Rotterdamse haven: Weer officier tijdens eerste oefening ZEEUWSE Si lil» Fijn... FJL&M fantastisch! Winter dienst regeling KLM - - r= VRAAG OVER KOMST VAN ITALIANEN Motor j acht door vimr vernield Koninklijk gezin op Sicilië Gladiolen Eind september 'Zaak MP.voor Staking onder 1'20 Amsterdamse classificeerders Bus met 50 kinderen in sloot gekanteld mm Jacht Woelwater gisteren gebcht HET VRIJE VOLK DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) In de Rotterdamse haven liggen drie Britse tankers, die niet kunnen vertrekken, omdat de bemanningen de schepen hebben verlaten uit solidariteit met de zeelieden in Engeland, die gisteren in staking zijn gegaan. De Britse zeeliedenstaking is een protestdemonstratie tegen de arbeidsovereenkomst tusen de vakorganisaties en de werk gevers. De Britse zeelieden zijn ontevreden met het bereikte resultaat. cv Spannend ma frisse mtcbtmvuüing de hoofdrol in elke zomer-idyHe! mms Lijn naar Monrovia - - - dorstlessende melkchocola (Van een onzer verslaggevers) Drie waterhozen hebben woensdag tegen het middaguur aan het strand tussen Zandvoort en Bioemendaal grote ongerust heid verwekt, vooral onder de bevolking van de tentenkampen. Het was een ongewoon en angstwekkend schouwspel, de kol kende watermassa's op het strand te zien afstuiven. Wist u, dat gladiolen van een nieuwe Nederlandse soort vier dagen achter slot en grendel gnoeten staan voordat ze wor den gekeurd? De kweker brengt zijn bloemen op donderdag naar het gebouw van de keu ringscommissie in Haarlem, waar ze in een vaas worden gezet. Tot maandag mag er niemand bij. Dan komen acht deskundigen de nieuwelingen beoordelen. Als de stelen slap hangens-preekt de commissie op staande voet het vonnis uit: afgekeurd! Groene Specht Noviteiten Wiide gladioSen Minste bier Vaëifd£ Oekraïners is het Meeste SUtO S gemiddelde van de school- De Nederlanders hebben tijd maar liefst dertien tot de meeste auto's, namelijk 78 percent. De helft daar van is tweedehands. In alle Beste Engels (Van onze parlementsredactie) Kornetten en vaandrigs van land en luchtmacht zullen van 1 oktober 1960 af weer tijdens hun eerste oefe ning tot officier worden benoemd en als zodanig beëdigd. De staatssecre taris van Defensie heeft hiertoe be sloten op aandrang van de organi saties van reserve-officieren. Men was in deze kringen van me ning', dat een benoeming na vertrek met groot verlof schade berokkent aan het plechtige karakter van de beëdiging. De nieuwe reserve-officier kon daarvoor een dag in werkelijke dienst komen of wachten tot de eerste herhalingsoefening, maar in beide gevallen leek de beëdiging te veel een formaliteit. Tevens heeft bij de organisaties van reserve-officieren wei meege speeld, dat de vaandrigs en kornetten tijdens him eerste oefening officiers diensten vervullen, maar in feite nog onderofficier zijn. Reeds eerder zijn vaandrigs en kornetten tijdens de eerste oefening tijdelijk tot reserve-tweede-luitenant benoemd en beëdigd. Daartegen rezen toen bezwaren van het beroeps- personeel. dat drie jaren aan de KMA moest studeren voor de officiersbe- noeming volgde. Inderdaad volgde de benoeming voor het reservepersoneel toen al tamelijk ver voor het vertrek met groot verlof. Men heeft nu een compromis ge vonden door de tijdelijke benoeming tot de officiersrang dichter bij de beëindiging van de eerste oefening te leggen. Voor de vaandrigs en kornet ten van de landmacht zal dit z(jn een maand voor het vertrek met klein verlof en voor de vaandrigs van de luchtmacht drie maanden voor het groot verlof. De beëdiging zal dan weer voor het front van de troep kunnen geschieden. De regeling zal in werking treden voor het personeel van de lichting 1958-VI, dat nog niet met klein ver lof is vertrokken op 1 oktober. De definitieve bevordering tot de offi ciersrang komt zoals gebruikelijk te gelijk met de bevordering van de overeenkomstige groep beroepsperso- neel. i (Van een onzer verslaggevers)' De 31-jarige bankwerker I. Pronk, die als waarnemend hotelhouder op 3 juli de Amsterdamse journalist B. Brakel op de Oudezijds Voorburgwal tegen de grond sloeg omdat hij meen de dat deze verslaggever zich tegen over hem ais rechercheur zou hebben voorgedaan, heeft een aanklacht we gens smaadschrift c.q. belediging in gediend tegen een zestal dagbladen. De heer Pronk, die overdag bank werker is, doch 's avonds meestal de zaken in het hotelletje van zijn va der aan de Oudezijds Achterburgwal waarneemt, acht zich beledigd door de kwalificaties die hem door deze kranten zijn toegevoegd bij de ver slaggeving en de beschouwingen over deze vechtpartij, en de nasleep daar van. Aan de officier van Justitie heeft de heer Pronk derhalve verzocht een vervolging in te stellen tegen de dag bladen Het Vrije Volk. de Volkskrant. Trouw, Het Handelsblad, Het Nieuws van de Dag en De Telegraaf. De officier heeft de zaak voor on derzoek in handen van de politie ge steld. Wegens het neerslaan van de jour nalist B. Brakel loopt tegen Pronk nog een aanklacht wegens mishan deling. Gisteravond laat besloten de be manningsleden van de tanker Wil liam IVheelright, die in de Eerste Petroleumhaven bjj Shell-Pernis ligt, zich aan te sluiten bij deze wilde staking. Hun voorbeeld werd gevolgd door de opvarenden van de tanker Var- celia, die eveneens bij Shell-Pernis ligt. Later voegden zich ook zeelie den van de tanker San Ernesto bij de stakers die op de wal samen- groepten. De officieren van de drie schepen verboden de stakers nog aan boord te komen. Het werd even spannend, toen de stakers eisten, dat zij hun persoonlijke bezittingen van boord wjlden halen. Na enig overleg kre gen ze toestemming. Daarna volgden op het terrein van Shell en naderhand buiten de poort opgewonden samenspraken. De Rot terdamse politie trad buitengewoon tactisch op. De stakers werden met hun vol ledige instemming aangehouden als 'niet toegelaten vreemdelingen'. De politie zorgde voor een bus, waar mee de zevenenveertig Britse zee lieden naar het hoofdbureau van po litie werden gebracht. Zij hebben de nacht op het bureau doorgebracht. Zij zullen nu het land uitgezet worden en dus terugkeren naar Engeland, want ook vanmorgen bleven zij bij hun besluit om de vil de staking voort te zetten. (Van een onzer verslaggevers) Ruim tachtig classificeerders van de Amsterdamse N.V. S. Jongsma en Zoon zijn gistermiddag voor 24 uur in staking gegaan. Het ging om uitbetaling van de enige tijd geleden verhoogde vakan tietoeslag, een bedrag van ongeveer f 13,--. Bij een ander classificeerbeörijf in Amsterdam, de firma J. C. van Alphen, hebben, gisteren veertig ar beiders gestaakt. Het doel van deze staking is verbetering van de tarief regeling. Advertentie I.M. van echte boter. je blijft aan bet uitdelen! "r - N-'iC «wo tau SUMUHOOHPJE M knappend-bros met momzachk chocoladevulling.. (Van een onzer verslaggevers) De vliegreis van Amsterdam naar Tokio, die thans met een DC-ïc 46 uur duurt zal na 18 oktober in slechts 28 uur kannen worden gemaakt. Op Op de Deventerweg, ongeveer twee kilometer voor het plaatsje Holten is gistermiddag een ongeluk gebeurd dat bijzonder goed is afgelopen. Een bus, waarin vijftig kinderen met hun begeleiders waren gezeten, slipte daar en kantelde in een sloot. Geen der kinderen heeft noemenswaard letsel opgelopen. De bus reed in een file van zestien autobussen, waarin kinderen van de klanten van een melkhandel in Rijs- sen een door deze melkhandel aan geboden uitstapje hadden gemaakt. De bussen reden in de richting Hol ten en kwamen uit Deventer Het verkeer op de weg was lang gestag neerd. (Van onze weerkundige medewerker) Hoewel het in het zuiden van het land nog regent, is het weer in een groot deel van Nederland nu toch wat opgeknapt met plaatselijke opklarin gen. Op wat langere termijn bezien past evenwel nog de nodige voorzich tigheid, want een depressie kan in een later stadium wel met opnieuw nattigheid onze grenzen binnenval len. Het weer blijft overwegend koe!, maar het zal vooral aan de kust toch iets wanner zijn met maxima van 18 tot 20 graden Celsius, Het was woensdag droevig gestold met bet weer in Zuidoost-Engeland, België en Nederland. Urenlang re gende het er bij een temperatuur van maar 15 a 16 graden. Het lichtschip Goeree ving 35 mm neerslag op, in Heemstede en Coevorden viel 30 mm, Klazienaveen en Amsterdam (Jan van Galenstraat) 27 mm, Babiloniën- broek in het noorden van Brabant 24 mm, Enschede 20 mm. Het natst was het in het zuidoosten van Engeland, waar binnen een et maal plaatselijk 75 mm hemelwater werd opgevangen. Naar schatting rier waterhozen trokken Bioemendaal van zee uit binnen zonder noemens waardige schade aan te richten. In de algemene luchtdrukverdeling komt over het geheel genomen nog maar zo weinig verandering, dat wij er goed aan doen niet te rekenen op vas; weer. Wel zullen wij enig profijt kunnen trekken van gebieden met droge perio den. die liggen tussen twee depres sies in. 1 die datum zal de KI.M namelijk oP dit traject met een DC-8-straaIvlieg- tuig gaan vliegen. De belangrijkste bekortingen van de reistijd op een aantal diensten naar het verre .oosten is een van de belangrijkste verbeteringen die voort vloeien uit de nieuwe winterdienst- regeling. De DC-8 zal ook dienst ge in doen op de lijnen naar Biak, Singapore en Sydney. De route naar Sydney die nu nog wordt gevlogen met supercon- stellations (in 56 uur) zal worden af gelegd in ruim 34 uur en wel met in gang van 18 november. Eind november zullen de straal- toestellen Singapore aan doen en zij zijn op dit traject zes uur sneller! dan de Electra's van nu. Op 5 november zal de nieuwe lijn naar Monrovia, worden geopend. De dienst zal eenmaal per week met Electra's worden gevlogen via Zurich, Casablanca, Las Palmas en Conakry in Guinee. De andere nieuwe lijn van de KLM naar Afrika zal via Frankfort, Zu rich, Tunis en Lagos naar de hoofd stad van Ghana, Akkra, lopen. Er zal tweemaal per week worden gevlogen met super-constellations. Van regeringswege moeten nog goedkeuringen verkregen worden voor de tussenlanding in Las Palmas op de lijn naar Monrovia'en voor die in Lagos op de ruote naar Akkra. Het totaal aantai vluchten naar Afrika zal dan zestien per week be dragen. Het Brilse Ministerie van Lucht vaart heeft de benoeming van vice- luchtmaarschalk John Grandy tot opperbevelhebber der Britse lucht macht bekendgemaakt, als opvolger van luchtmaarschalk sir Humphrey Edwards Jones, die met pensioen gaat. Deze benoeming gaat gepaard met die tot commandant van de tweede geallieerde tactische lucht macht van de NAVO. Over de oorzaak van de spierverzwakkingsversehijtiselen bij ar beiders van de Schiedamse Lcderwarenfabriek te St.-Michielsgestel bestaat nog geen enkele zekerheid. Dit is medegedeeld door de Cen trale Arbeidsinspectie in Den Haag. Het onderzoek in deze zaak, dat namens deze inspectie door ir. F. Groeneveld wordt geleid, is nog in volle gang. De Haagse inspectie werkt in dit geval samen met de Arbeids inspectie te Breda, die de uitlatingen van de bedrijfsarts, de heer I, van Goor, over de oorzaak voorbarig en en ongewenst heeft genoemd. Evenals de Haagse inspectie is deze inspectie van oordeel, dat geen en- Advertentie 1-M. kele conclusie is te trekken, zo lang niet alle mogelijkheden zijn onder zocht. Inmiddels heeft dokter Van Goor naar aanleiding van deze kri tiek de namen bekendgemaakt van de specialisten, die met hem een on derzoek naar de oorzaak hebben in gesteld. Het zijn prof. dr. A, Biemond, hoogleraar neurologie te Amsterdam en dr. E. Merlevede. directeur-inter nist van het Sacré Coeur-ziekenhuis te Oostende. Prof. Biemond heeft in Tilburg en 's-Hertogenbosch diverse bij de ver lamming betrokken patiënten onder zocht en zwavelkoolstof als ziekte bron genoemd. Het TNO in Waalwijk bevestigt, dat in de betrokken stof een zwavelkoolstof aanwezig is. Het lid van de Eerste Kamer de heer De Vos van Steenwijk (v.v.d.) heeft de minister-president de vol gende schriftelijke vragen gesteld: Is het waar. dat in verschillende takken van bedrijf hier te lande grote behoefte aan arbeidskrachten bestaat en dat de regering doende is hierin, te voorzien door het aantrekken van Italiaanse .arbeiders? Zo ja, kan dan in die behoefte, al thans voor een deel, niet beter wor den voorzien door het toelaten van spijtoptanten en andere maatschap pelijke Nederlanders uit Indonesië, waaronder zeer geschikte krachten zijn die reikhalzend uitzien naar het ogenblik waarop zij Indonesië kun nen verlaten en die ook met de taal geen moeilijkheden zullen onder vinden?. (Van een onzer verslaggevers) Woensdagavond tegen zes uur werd de brandweer van Wieringer- werf gealarmeerd voor een felle brand in een motorjacht, dat zich bevond in de Robbcvaart te Wierin- germecr. Een tank met ongeveer honderd liter benzine liep leeg. De eigenares van het jacht, mevr. H. G. Harlaar uit Amsterdam en haar dochter, mevr. C. W, Jonkhoff met een elf jarig dochtertje konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. De brand is vermoedelijk veroor zaakt, doordat by het starten van de motor een vonk ontstond. Het jach brandde vrijwel geheel uit en zonk daarna. De schade die door de verzekering wordt gedekt, wordt ge raamd op ƒ16.000. (Van een onzer verslaggevers» Een vreemd gevai van vergiftiging doet «ich voor op de boerderij van de heer Lubbers te Vroomsboop, waar acht koeien, komende nit een buiten gewoon. goed aangeschreven staande stal, ziekteverschijnselen vertonen als gevolg van vergiftiging. Eén koe is reeds door het vergif gedood. De heer Lubbers ontdekte gister middag op zijn land, dat een koe dood lag. Bij onderzoek bleek, dat een andere koe ernstig ziek was en dat aile koeien getroffen waren door een tot nu toe onbekende ziekte. De stal van de heer Lubbers aan de Hammersdijk bestaat voornamelijk uit stamboekvee. Plaatselijke dierenartsen zijo van raeping, dat er in ieder gevai sprake is van vergiftiging. Zij sluiten de mogelijkheid niet uit, dat de vergif tiging met opzet tot stand is geko men. Ook houden rij rekening mat o« mogelijkheid dat de beesten slootwa ter hebben gedronken, waarin de grondstof i6 opgenomen die gebruikt wordt voor het bespuiten van aardap pels. In dat geval zou de overmatige regenval de oorzaak zijn, omdat od die manier eventueel de vloeistof van de aardappelvelden in de sloot kan komen. Voorlopig echter moet men zich beperken tot gissingen. Bloed van het dode dier en van de zieke dieren is opgestuurd naar een laboratorium in Rotterdam. Daar zal men de zaak zo spoedig mogelijk onderzoeken. SIRACUSE (AP) De koninklijke familie is gisteren in Siracuse op Si cilië aangekomen en zal zich van daag inschepen op bet koninklijk jacht 'Piet Hein' voor het maken van een tocht op de Middellandse Zee. Koningin Juliana en de prinsessen Margriet en Marijke zijn met een particulier vliegtuig in Catania aan gekomen, waar zij werden begroet door prins Bemhard en de twee oud ste prinsessen, die een paar uur eer der waren aangekomen. uooraat er, oenatve ae oen'oners van de tentenkampen, ten gevolge van het slechte weer vrijwel geen be zoekers op het strand waren, hebben zich geen persoonlijke omgevallen voorgedaan. Slechts een paar bad stoelen aan het strand voor de Bloemendaalse Zeeweg werden door een van de vloedgolven opgenomen en weer neergesmakt. Tegen II uur zag men de eerste waterhoos. Hij stoof evenwijdig langs de kust ter hoogte van de derde zandbank van zuid naar noord. Het was volgens ooggetuigen aisof de watermassa uit de golven werd opgeheven en weggestuwd in noor delijke richting. Een kwartier later volgde een tweede, die uit het zuideD kwam. maar nu schuin op het strand af. Hij kwam moeizaam door de hoge bran ding op het strand voor de Bloemen- Cl3&lS6 Even na 12 uur kwam met kolkend geweld de derde hoos uit zee op, die meer noordelijk zichtbaar werd bij het Bloemendaalse tentenkamp. Ver der naar het noorden in de richting IJmuiden kwam deze vloedgolf op 'iet verlaten strand terecht. Nadien was de branding de gehele dag, ondanks de zwakke wind, opval lend zwaar. Het stalen jacht „Woelwater", dat dinsdag: ter hoogte van Enkhuizen in het IJselmeer werd overvaren door een Urker kotter en daarna zonk, is gisteravond door een drijvende bok gelicht. Het karwei heeft ongeveer vier uur In beslag genomen. De „Woelwater" lag ongeveer vier meter beneden de waterspiegel. Alleen de top van de mast stak boven het water -uit. Het jacht brandde vrijwel geheel uit en worden leeggepompt en vervolgens worden gerepareerd. Hangen' de stelen niet slap, dan worden de bloemen beoordeeld op de klem- en de stand. De stand moet zo zijn, dat alle bloemen van dezelfde stengel je aankijken, vertelde ons de heer L. Krouwel, voorzitter van de Nederlandse Gladiolus Vereniging" De stengel mag niet te dicht en ook niet te karig bezet zijn. De gladiolenkwekers hebben deze keuring ingesteld in samenwerking met de Koninkijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur. Het gaat erom, zulke goede soorten op de markt te brengen, dat de concur rentie met buitenlandse kwekers kan worden volgehouden. Die buitenlanders zitten ook niet stil. Japan, Frankrijk en Amerika zijn op de internationale gladiolen- markt vertegenwoordigd. Op de lijst van afnemers van Nederlandse gla diolen staat West-Duitsland (20 pro cent) bovenaan. Dan volgen Amerika. Engeland, Frankrijk en Italië. Het bedenken van een aardige naam voor een nieuwe soort is niet ieders werk. Nu gaat het bij de naamgeving ook niet in de eerste plaats om de aardigheid, maar om de vraag, of de naam het in de handel zal doen. Misschien is het daaraan te wijten, dat niet alle namen van de honderden soorten en variëteiten die nu in de Energiehal te zien zijn, ori gineel mogen heten. Verscheidene kwekers leggen hun fantasie blijk baar beperkingen op. Tussen de heirode, felgele, diep paarse, zalmroze en witte gladiolen- boeketten zagen we een soort met een betrekkelijk bescheiden, maar wel heel mooie en heel ongewone kieur. De kweker had haar naar een Ne derlandse vogel genoemd, die bij een geelgroen en donkergroen pakje een rood kapje draagt: Groene Specht. Deze gladiool was inderdaad „specht- achtig" geelgroen met een paar rode vlekjes. We vonden deze naam bij zonder goed gekozen en het deed om genoegen van de heer Krouwei te horen, dat de Groene Specht in de gladiolenwereld hoog in aanzien staat. De levensdum van een nieuwe soort is meestal maar kort. Van een aantal soorten die tien jaar geleden op de markt werden gebracht, is meer dan de helft al weer verdwenen. Niet omdat ze geen afnemers von den, maar omdat de kwekers graag met noviteiten komen. Dat blijkt op de tentoonstelling „Gladiolenpracht" wel heel duidelijk. De Gladiolus Ver eniging heeft haar eigen inzending aan de oudere soorten gewijd, opdat het publiek daar toch ook nog iets van te zien krijgt. Veie particuliere kwekers presenteren hun primeurs. Wilde gladiolen komen voor in Turkije, tropisch Afrika en Zuid- Afrika. Ze hebben veel kleinere bloe men dan de gekweekte soorten, ver telde de heer Krouwel. Ook hij vond het jammer, dat het niet is gelukt een partijtje wilde gladiolen voor „Gladiolenpracht" te krijgen. En 't is nu al te laat om de Fioriadepost- koets voor de tweede maal naar Tur kije te sturen De opnamen voor de nieuwe film, van Bert Hasnstra 'De zaak M.P.' met Albert Mol. Ko van Dijk, Ingrio Valerius, Julia de Gruyter en Keesi Brusse zijn voltooid. De première za!' eind september in theater Tuschinski te Amsterdam zijn. De AJrikaanse schijjvis is een ■merkwaardig dier in vele opzich ten. Niet alteen valt hij op acor zijn discusvorm, ook. de leefwijze is hoogst interessant. Reeds lang heeft men ten behoeve van ae studie getracht de discusvis te telen. In Tokio is dat, na vijftien jaar experimenteren, gelukt aan een amateur. Daar zwemmen nu parmantig aan de zijde van va der en moeder discus twaalf schijfjes baby. Bestudering van de gedragin gen van het chocoladekleurige visje met zijn rode en grijze streepjes leert, dat het zich voedt met.de huid van zijn ouders. Hier vreten ze hun moeder ge deeltelijk op. terwijl vader dis cus in de nabijheid blijft om zo nodig voor aanvulling van de maaltijd te kunnen zorgen. Overigens hoeft het vissege- broed zich geen zorgen te maken over het uitgeput raken van de voedselvoorraad, want de huid bij vader en moeder groeit steeds weer aan. Mocht u dit allemaal zo inte ressant vinden dat u erover denkt uw aquariumwereldje uit te breiden met een paar discus- jes, bedenkt dan dat zo'n stel een zeshonderd gulden kost (Van een onzer verslaggevers) Nederlandse immigranten in Canada hebben grotere gezinnen dan bun Italiaan se "landgenoten'. Deze con clusie. die een algemeen be staande misvatting heeft weggenomen, is bet resui- taat van een onderzoek naar positie en gewoonten van de immigranten in Canada. Dit is niet zo maar een aardig wetenswaardigheidje. De McDonald Research Ltd. heeft dit onderzoek verricht in 'opdracht van grote ad verteerders.^., die in toe nemende mate rekening moeten houden met de nieuwe' bevolking. Voor hen is het van kend ts dat ie Nederlan ders een betrekkelijk laag percentage bierdrinkers op leveren: 36 percent. De grootste bierdrinkers zijn niet de Duitsers (70 "v"* maar de Italianen met SO 2651:1611j®ar- bij de Italianen percent. en Duitsers maken deel uit Dertig percent van de nieuwe Canadezen heei't zich gevestigd in Toronto en Hamilton. De heren McDonald hebben daarom van elke taalgroep 150 ge zinnen uit Toronto en vijf tig uit Hamilton onder vraagd. Men meent na het verwerken' van, 1200 gezin nen een duidelijk beeld fce hebben van de verschillen die bestaan tussen immi granten uit Hongarije, Polen, Oekraïne, Duitsland. Nederland en Italië. Wat het genoten onder wijs betreft, vallen de Ne derlanders in de midden groep die ruim negen jaat op school heeft doorge- daarentegen jaar. vijf tot acht eminent belang dat nu be- bracht. Ook de Hongaren Met de Hongaarse gezin nen slaan de Nederlanders het beste figuur in kennis en gebruik van het Engels. Ook thuis spreken zij de nieuwe taal. vooral de kin deren. Bij de Nederlanders in Canada blijkt dan ook weinig interesse te bestaan voor eigen radioprogram ma's in het Nederlands. Waarschijnlijk hebben ze genoeg aan de Wereldom roep. die jets van het oude 'thuis' brengt. groepen gezinnen bleek een verrassend groot percentage koelkasten. wasmachines, radio's en TV-toestellen aanwezig te zijn. Het rap port besteedt veel aandacht aan de eetgewoonten. De Nederlanders kopen voor namelijk rundvlees, de Hon garen kippen en de Italianen lamsvlees. Ten slotte is gebleken dat de Nederlanders ae meeste reizen naar hun oude vaderland maken, ge volgd door de Duitsers en in mindere mate de Itali anen, Voor de vluchtelingen ligt dat anders. Polen, Oekraïners en Hongaren zien weinig heil in een reis naar het vaderland...

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2