Boete - ik dacht het op de kapper uit te zuinigen.... Veel en lang gejuich en toegiften Vier moedige baders 'n enkele kampeerder IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Kaarten voor sdioolmelk Als m'n grote dit wistzegt Connie vrouwen Stolk captain van Nederlands cricketelftal Dierenvriendin vloog water in Hermes-cricket chiedammevs onder elkaar Wisselkoersen Doktersdiensten Predikbeurten Engelse studenten met jacht omgeslagen Rita Reys Dè muziek nam toch wel de voor naamste plaats in bij deze Zomerse Sterrenregen. Welk optreden vormde het hoogtepunt? Het is moeilijk te Slavenjagers 55 Volop spanning HET VRIJE VOLK ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1960 Je film tel- achter de was echt hoogtepunt (Van een onzer verslaggeefsters) Hoogtepunt van de Vakantieweek was voor de jongere Schie dammers zij lieten daar met hun enthousiaste toejuichingen en langdurig applaus geen twijfel aan bestaan de Zomerse Sterrenregendie Willem O. Duijs gisteravond in Musis Sacrum liet neerdalen. Corry Brokken, Rita Reys, Willy Alberti en Ria Valk zongen daar een overvolle zaal toe, elk in hun eigen stijl. Het orkestje van Harry dé Groot en het trio Vim Jacobs begeleidden, terwijl Wim Burger met een krijt en een paar vellen papier dwaze grappen uithaalde. Zo loopt het Vakantie/eest dan weer ten, einde. Nog skelterraces, een vuurwerk en dan woensdag, bij wijze van toetje; het optreden van Ameri kaanss kunstzwamsters. We vonden de Sterrenregen van gisteravond toch- wel een hoogtepunt van het hele programma en we heb ben ontdekt, dat het er bij die gele genheid achter de - coulissen net zo gezellig toeging als in de zaal. Willem O. Duijs liep zich daar het hoofd te breken over de bekende ge zichten, die hij was tegengekomen zonder ze onmiddellijk te kunnen thuisbrengen. Hij had het bovendien overstelpend druk met het uitdelen van handtekeningen. De, merendeels jeugdige, autogram- 'menjagers, lieten in de pauze ook de artiesten geen rust. Na afloop van de avond zijn de medewerkenden aan de SG-revue nog een ponsje gezellig bijeen gebleven. Toen begon voor hen eigenlijk het feest pas goed: ze dansten op muziek van „The Blue Rhythm" en haalden allerlei dwaze gebeurtenissen tijdens de repetities en tijdens de voorstel lingen nog eens op. Voor de wedstrijd van het Neder lands Cricket Elftal, dat op 27 en 28 augustus tegen de Free Foresters speelt heeft de technische commissie der KNCB, de Hermes DVS-er H. (Manus) Stolk, aangewezen als cap tain. In de 26e wedstrijd die Stolk voor All Holland zal spelen zal hij dus onze eerste stadgenoot zijn, die een Nederlands Cricket Elftal aanvoert; voorwaar een unieke gebeurtenis en zekér voor Hermes DVS een gedenk waardige dag. Wi) feliciteren Stolk met deze verkiezing van harte en ho pen dat hij „zijn" Nederlands elftal ter overwinning zal leiden. Willem O. Duijs vertelde, dat hij in 1952 ai eens op het podium van de Plantage had gestaan hij was toen als redacteur voor HetVrije Volk werkzaam in Schiedam en hij kondigde by die gelegenheid ook voor de Schiedamse Gemeenschap onder meer Dolf van der Linden en zijn orkest aan. Willem O. Duijs, na vele jaren nog eens teruggekeerd naar zijn oude woonplaats, bleek veel van zijn oude stadgenoten nog niet te hebben ver geten. „Daar zie ik de Louis Bouw meester van Kunst na Arbeid", riep hij op een goed ogenblik uit. „Piet Kreeft!". En; „Nu ziet u mr. dr, ir neen, niet de chef van de Schiedam se wonfngdienst maar mr. dr. ir. Wim Burger". Deze Wim Burger nu hield een uit voerig „wetenschappelijk" betoog over atomen. Het was zogenaamd aanschouwelijk onderwijs, want hij tekende er lustig op los. En om die tekeningetjes draaide het eigenlijk. Na de laatste streek met het krijt bleken het meisjesgezichten, varken tjes. dikke, mannetjes, enz. zeggen. Voor ons persoonlijk was het Rita Reys met het eminente trio Pim Jacobs. Rita zong onder meer „Summer time" waarmee zij in Knokke veel indruk maakte en op verzoek van een paar Schiedamse bewonde raars „But not for me". Dat laatste deed ze zo uitstekend, dat er nog een toegift moest volgen: een met veel fantasie gezongen „It 's won derful". Toejuichingen waren er ook voor Corrie Brokken: geen enkel geliefd' nummer liet zij ongezongen. De mes senwerper en de zigeuners, Marjolein en vooral: Milord. De laatste maten van Milord overi gens, vertelde Willem O. Duijs ons, zijn achter de coulissen door alle ar tiesten even enthousiast meegezon gen als door het publiek in de zaal. Teen-ager Het televisiesterretje Ria Valk, op en top teen-ager in een blauwe broek en witte overhemdblouse, had de rij van artiesten geopend met „Kom van dat dak af" en dat was wel een levendig begin van het programma. Ze sprong heen en weer, trok grap pige gezichten en bracht een enorm geluid voort, Harry de Groot en zijn musici be geleidden niet alleen ze waren ook te horen in een paar bijzonder goede afzonderlijke nummers en de drum mer was op een gegeven ogenblik zelfs niet meer te stoppen. Willy Alberti heeft gisteravond tegen een uur of elf de Sterrenregen besloten. Hij zong Italiaanse liedjes, die hij zelf populair maakte via de radio en de televisie: .Marina," Ciao, ciao bambina," „Tu sei roman tica," enz. En elk liedje had een geestdriftig applaus tot gevolg. Zodat ook Willy Alberti niet ont kwam aan een paar toegiften. En Alberti, Amsterdammer In hart en nieren, eindigde met het loflied „Ik hou van jou, mooi Amsterdam", maar voor de gelegenheid veranderde hij dat Amsterdam in Rotterdam. En dat was dan het einde van een uitstekend geslaagde Sterrenregen voor een Musis Sacrum, dat tot de laatste plaats was uitverkocht. Seizoen is niet meer te maken, ze ZATERDAG Bioscopen MONOPOLESlavenjagers van Afrika, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Ais m'n grote broer dat wist. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb ik hier niet gezien", kinder tekeningen uit het getto Theresien- stadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; antiek speel goed, 10—17 en 19—22 uur. Diversen: VAN HAARENLAAN: Skelterraces, 1420 uur, VLAARD1NGERDIJK: slot-vuUrwerk van het vakantlefeest, 21 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Slaven jagers van Afrika. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Als m'n grote broer, dat wist. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een vlinder heb lk hier niet gezien", kinder tekeningen uit het getto Tbereslen- 1 stadt; „Twee werelden", foto's van Joan van der Keuken; antiek speel goed, 10—17 en ID—22 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Freddy und die. Melodie der Nacht (14 Jr.) Zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.30 uur, CAPITOL: Lassie's beste vriend (ai.) Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 on 9,15 uur. CENTRAAL: La Dolce Vita (18 jr). Zaterdag 2 en 8 uur, zondag 1, 4.30 en 8 uur. CINEAC (Bijenkorf)Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): Conny, een aeisle van 16 (al.) Zaterdag 9.30, 11.30, 1.30, 3,30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur, zondag vanal 120 uur. Zondagmor gen 11 uur: De wereld der stilte (a.l.) COLOSSEUM: Boem. de superman van de Marine (a.l.) 2, 7 en 9.15 u. CINERAMA: Dit is Cinerama (aJ.). Zaterdag en zondag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. HARMONIE: Du bist wunderbar (a.l.) Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LuMIÈRE: De liefdesnachten van Lucretia (18 Jr.) Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. LUXOR: Soldaten in Nylons (aJ.). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. METRO: "Een vrijgezel ln de knel (a.l.) Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. PRINSES:- Zolang er mensen zijn (18 Jr.) Zaterdag 7 en 9.30 uur. zondag 430. 7 en 9.30 uur. Zat. en zondag 2 uur: Van de regen ln de drop (a.l.). Zaterdagnacht 12 uur: Ue man met de wassen beelden „Ji? «EX: Het teken van Don Marcos (14 jr.) Zaterdag en zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. 7HALIA: Pa krijgt de klappen (aJ.). Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 930 uur. t VENSTER: Lessen ln liefde- (15 jr). Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zondag 130, 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: The Geisha Boy (aJ.) Zaterdag 2, 7 en 9.30 uur, zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) „Al wordt het nu op slag mooi wéér tot eind september, het kan ons seizoen al niet meer goed maken. Er zijn exploitanten, die de kosten er nog niet eens uit hebben." Dat zei vanmorgen op het kille en stille, natte en nare strand van Hoek van Holland de heer J. A. Meijer, exploitant van een seizoenwinkeltje. En mevrouw Erwig, die met haar man in de zomermaanden een consumptie tent drijft vertelde: „We hebben zegge en schrijve twee goeie zondagen gehad. Als er geen Duitsers waren geweest, die in het dorp logeren en ondanks het slechte weer toch naar het strand willen, was het helemaal niks geweest." De Erwigs hadden hun zaak maar gesloten. Klanten waren toch niet te verwachten. Ze schrobden de vloer van hun etablissement en inspecteer den het dak. „Die slagregens slaan overal doorheen. We slapen andere jaren in een uitbouwtje van de zaak, maar daar worden we nu zo nat, dat we we bedden achter de toonbank hebben gelegd." Toch was het Hoekse strand niet geheel verlaten. Wel stonden de strandstoelen somber samengedromd zonder hoop op ook maar één klant, maar in de brullende branding waren nog vier zwemmers met ware nelden- moed aan het zwemmen. „Als je op de kant blijft, wordt je net zo nat", zeiden ze met galgehumor. Op het kampeerterrein braken twee Duitse meisjes hun tent af. „We waren van plan nog wat lan ger te blijven, maar dat heeft met dS5: weer toch geen zin", zeiden ze. „We gaan de stad maar opzoeken." Zware taak De kampeerders hebben een zware week gehad. Drie stortbuien achter elkaar deden woensdag meer dan vijf centimeter regen op het terrein neer komen en er ontstonden enorme plas sen van op sommige plaatsen meer dan een halve meter diep. Wie op die plaats zijn tentje had gezet moest maken, dat hi) wegkwam. Maar een onverwacht groot aantal kampeerders liet zich niet verjagen. „Je weet nu eenmaal, dat je als kam peerder 'een even grote kans op regen hebt als op zon. Je moet er natuur lijk wel voor zorgen, dat je tegen die regen bestand,bent", zei een van hen. De Haagse mevrouw J. M. Hage- doorn-van Dalen pompte haar pri mus wat op en zei: „Mijn buren in Den Haag verklaren me voor gek, maar bij hen regent het net zo goed als hier. En in Den Haag kun je je kinderen niet naar buiten sturen. Zodra het droog is kan dat hier wél. Straks gaan we fijn naar het strand: het is er nu prachtig met die woeste branding." Ras-kampeerster Mevrouw Hagedoorn is een ras- kampeerster. ze heeft deze zomer met haar ,man en kinderen al een trektocht van bijna vier weken door Europa gemaakt en nu is ze al twee en een halve week in De Hoek en ze is regen of geen regen vast van plan om het nog een tijdje vol te houden. „Mijn man wilde, dat ik naar huis ging, maar ik vind het hier veel te fijn," zei ze. „De tent. hij heeft maar honderdvyftig gul den gekost blijft prima droog en we hebben geen last van de kou." Doorgewinterde kampeerders als deze Haagse mevrouw zijn echter schaars. En nog schaarser zijn in de Hoek de dagjesmensen. Daarom kij ken de exploitanten van ijstenten, patatkramen en souvenirwinkels somber, „Zo goed als het verleden jaar was, zo slecht Is het nu," ver klaren ze. „De winst van 1959 wordt dit jaar meteen opgesoupeerd." De liefde tot de dieren (in dit geval eendenis een oude dame aan ie Kattensingel in Gouda gisteren op een nat pak komen te staan. Zij ging naar buiten om zoals gewoonlijk de eendjes te voeren. Zij stak de weg over en sloeg geen acht op een langs de waterkant achteruitrijdende vrachtauto. De vrachtwagen chauffeur had ook niet gezien dat ie oude dame inmiddels ach ter de auto stond. Een klein duw tje van de vrachtauto was voor de gebukt staande dierenvriendin voldoende om voorover het water in te schieten. Zij werd door bu ren tussen de eenden uitgevist. Het Is nu juist een jaar geleden, dat b« de schoolmelkverstrekklng,de melkkaarten ingevoerd werden. Inde praktijk blijkt deze wijze van beta ling uitstekend te voldoen. Het melk- verbrulk is op de scholen ondanks twee prijsverhogingen met 3% gen. Het Plaatselijk Schoolmelkcomlté heeft op verzoek aan een tiental ge meenten, inlichtingen' verstrekt om trent de werkwijze met deze nieuwe vorm van betaling via de melkkaar ten. Met Ingang van het nieuwe school jaar 3960/61 zullen de melkkaarten een blauwe kleur hebben en zijn de gele kaarten van het afgelopen schooljaar niet meer geldig. Deze gele kaarten kunnen eventueel bij de melkhandel omgeruild worden vóór blauwe kaarten. In verband met de vakanties van dé melkhandel, de duur van de dis tributie van de blauwe kaarten en de vakanties van de r.-k. scholen zal de melkverstrekkihg op scholen pas plaatsvinden in de week van 29 augustus tot 2 september. De kaarten zijn vanaf 15 augustus bij de melkhandel verkrijgbaar en kunnen ih de week van 22 t/m 26 augustus op de gebruikelijke dagen op school ingeleverd worden. De ulo scholen, de scholen voor b.l.o. en de school voor i.o. brengen in deze week geld mee. De kermis gaat volgende week weer vertrekken. En voor de „bazen" van kramen en tenten is, het te hopen, dat hun volgende standplaats minder regen zal opleveren. Maar vandaag staan ze er nog: de molens, de achtbaan, de schiettenten. En de Schie damse jongetjes kijken nog keurend naar de prijzen, die er zijn te verdienen. L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357. L. B. E. van Hoogenhuyze, Nas- saulaan 59, tel. 68067. ■W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. APOTHEKEN Rembrandt apotheek, Rembrandt- laan 5. Hervormde gemeente: Grote Kerk: 10 uur: ds. J. F. Storm, Nijbroek; 5 uur ds. L. «T. Cazemier. Bethelkerk: 10 uur ds. B. W. Steen beek, Terwispel (P.); 7 uur ds. K. M. Vogel, Maassluis. Opstandingskerk: 10 uur dr. L. J. Ca zemier; 7 uur ds. J. E. L. Bremmel- kamp. Vredeskerk: 9 èn 10.45 uur ds A. Hoffman; 7 uur ds. J, D. Smids. Ned. Frot. Bond: 10.30 uur ds. J. P. van Mullem, Rotterdam. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst: 12.15 uur. Zondagsschool: 730 uur Verlos singssamenkomst. Baptisten Gem.: 10 en 19 uur ds. Reiling. Jehova's Getuigen: Volksgebouw 6 uur wachttorenstudie, woensdag 730 uur dlenstvergadering en theocra tische bediennigsschooi. Afgelopen zondag heeft het eerste cricketelftal van Hermes DVS weer teleurgesteld. Een minimale bijdrage van het openingspaar Stolk-Bors- boom inspireerde de overige spelers niet tot een extra krachtsinspanning, hetgeen onder de huidige omstandig heden toch wel gewenst was geweest. Laten we hopen dat het gehele team' zondag tegen Quick (H) op Hanenburg er zich bewust van zal zijn, dat een overwinning Hermes DVS, in veiligheid brengt. De opstel ling van bowler Noor dijk bleek in ieder geval gerechtvaardigd, terwijl hij ook met het bat tot een bevredi gende score kon komen. Opstelling: H. Stolk, J. v. Noort- wyk, P. Borsboom, A. v. d. Ende, M. Hille, H. v. Meuis, A. Melief, H. Noor- dyk, W. v. d. Sloot, X Stahlie, C. Tet- telaar. Het tweede elftal, dat in de uitwed- stryd tegen Union 3 punten verover de, ontmoet HARGA in Hilversum en is beslist niet kansloos. „Als m'n grote broer dat wist!" denkt, zegt en zingt Connie Proboess in de film met deze titel. Overigens in onschuld en dartelheid, eigenschappen, die haar snel tot hét Duitse teenager-idool hebben gemaakt. Ook hier dus Connie, zoals men haar graag ziet: een beetje kattig en pruilend, bijzonder vindingrijk, uitgelaten dwaas in spijkerbroek, plagerig als schoolmeisje, onschuldig lief als haar jonge-meisjeshart wordt beroerd. WILLEMSTAD Tengevolge van een harde windstoot zyn twee En gelse studenten, die met hun jachtje door het Hellegat voeren, in moeiiyk- heden geraakt. Een Juist passerende vlet van aannemingsmy. Van Oord Co. te Utrecht pikte de knapen en hun jachtje op en bracht ze naar Willemstad, waar ze van schone kle ren voorzien werden. Later op de dag zijn de beide studenten via lucht haven Zestienhoven in Rotterdam Blanken die elders uit Afrika komend zich ln de Unie van Zuid- Afrika willen vestigen zullen goede ren tot een waarde van 3.000 pond Sterling vry mogen invoeren, aldus is officieel in Pretoria meegedeeld. De grote broer Fred (Bertelmann) is een beroemd zanger, Connie het kleine zusje, waarvan hy de opvoe ding moet verzorgen, dat op kost school, veel moet leren, maar liever met de grote broer zou willen mee zingen. Natuuriyk lukt haar dat ha een lange en ingewikkelde historie. Broer Fred wordt zyn eigen dubbel ganger, die door zijn vrouwelijke impresario met veel moeite wordt veroverd. Connie formeert met hem een bandje van voornamelijk hotel personeel en er wordt gemusiceerd in liften en hotelkeukens. Ten slotte is er een serieuze muziek student, die eerst voor de lichte muze en dan voor Connie zelf wordt gewonnen. Het is een meeslepend vroiyke film, waarin aardige liedjes (o.a. Mr. Music en Wenn das mein grosser Bruder wüsste) zonder veel poespas en soms origineel worden „geshowd". (Passage). In „Slavenjagers van Afrik»'' is Robert Taylor een harde, vinding- Engéls pond. Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse se! yr.i 12 augustus 1960 10,601—10,60S 3,77—3,771 76,94176,991 7,5217,53 86,42i—«6,47* 73,111—73,161 90,42—90,47 54,74—54,79 53,92—53,97 3.895—3,90 60,751—60,801 14,605—14,615 (Van een onzer verslaggevers) „Net van vakantie terug en 't begint weer met fatsoenlijke, ste lende vrouwen," zuchtte mr Heynsius, de Rotterdamse politie rechter, toen nummer een van de rol binnenkwam. Het was een rijksarabtenaarsvrouw die in een warenhuis twee pakjes pudding poeder, twee pakjes sigaretten, een kop-en-schotel en een fles had gegapt. „Voor 4,61 stelt u uw goeie naam in de waagschaal: het is toch wei erg," zei de politierechter. „En weet uw goede man ervan?" „Nee, meneer, ik durf het hem niei te vertellen „Wie moet straks dan de boete be talen?" „ik dacht het op de kapper tilt u zuinigen, meneer. Ik moet eigeniyi worden gepermanent, maar dat sla ik dan maar een keer over," zei ver dachte. Blijkbaar had zy, als zovele getrouwde vrouwen, de trieste erva ring opgedaan dat haar man toch niet zag of zy al dan niet naar de kapper was geweest. De officier van Justitie vond het onverstandig, dat zfj haar misstap komt, kunt u beter meteen betalen," raadde hy aan. „Anders komt er over een week of vyf een kaart met de post." „Dank u wel, ik heb het geld bU „Hoe komt u daar nou toe, vrouw?" me- niet aan de echtgenoot had opge biecht. Hy eiste 30,— boete of zet iagen en deed er de waarschuwing iU, dat het de volgende keer gevan enisstraf zal worden. „Er komt geen volgende keer," be- lofde verdachte. Mr. Heynsius veroordeelde haai unform de eis. „Als u nu werkelijk zo graagt wilt. dat uw man er niets van te weten me!" zei de ambtenaars vrouw gre tig. Zou ze zo'n dure kapper hebben, of had ze toch wel op iets meer dar de prys van een permanent gere kend? Ook nummer twee van de rol w „een fatsoeniyke stelende vrouw".In een zelfbedieningszaak had ze een pakje thee, een blikje vlees en een pakje waspoeder in haar tas in plaats van in het ijzeren mandje gestopt. „Och, meneer, ik begrijp het zelf niet. Voor het geld hoef lk het niet te doen; myn man is kraanmachinist. Ik was hetniet eens van plan. 't Kwam zo maar by me op, misschien omdat mijn tas toevallig openstond." „Ja, als de tas toevallig openstaat, vliegen de pakjes er vanzelf in", wist mr. Heynsius. „En wie weet, hoe vaak u dat al is overkomen!" Verdachte vond dat een ondeugend grapje. Heus eerste keer „Nee, hoor, t was heus de eerste er!" zei ze met een lachje. „Weet uw man ervan, mevrouw?" „Natuuriyk, edelachtbare. Dat mag toch niet voor je man verzwijgen?" „Nee, dat vind ik ook. Maar uw oorgangster heeft het wel verzwe gen Ook deze verdachte is met f 30 boete of zes dagen, gestraft. r(jke spoorwegingenieur, die alle kne pen van het vak en de knepen van pionieren, handelen en schieten kent. Hij is dus dé man om een spoorweg aan te leggen door een gebied met veel gevaren. Hy trotseert boze stammen, leeu wen, krokodillen, olifanten en neus hoorns en is ook zyn blanke tegen standers te slim en te sterk. Aan zijn zijde een komische, bange assistent, een mooie jonge bedroefde vrouw, een vertederende jongen (wiens vader uit kortzichtig winst bejag tegen de nobele ingenieur sa menspant) en een stelletje onwillige dragers, die voor dit doel uit de ge vangenis zyn losgelaten. Dat hy zal overwinnen lydt geen twijfel en dat hy er heel schone be- doelingen voor de welvaart en de ontwikkeling van het land mee heeft wordt ons nadrukkeiyk verzekerd. Eind goed al goed dus. De wildernis- en dierenopnamen boeien nu en dan en doen meer goeds verwachten, maar de groep zwoegers wandelt wat al te dikwyis door het zelfde stukje steppe om er lang ver trouwen in te hebben. (Tot en met zondag, ln Móno- p ol e). „De spion met de twee gezichten" die van maandag t.e.m. woensdag in Mono po le draait Is het verhaal van een Engelse spion, die in het Duitse leger weet op te klimmen tot de rang van generaal. Hü is boven elke verdenking verheven eii één van de vertrouwelingen van Hitier, waar van we in deze film slechts telkens de driftig bewegende handen zien en een al even driftige-, stem horen, die bovendien goed En gels spreekt. Biykbaar heef men geen goede ver tolker voor de figuur van de Führer kunnen vinden en hem ln kens schuil laten gaan brede ruggen van de zeer vele staf officieren. Dat er in de hele film door Engels wordt gesproken door het hele Duitse leger, dat verwoed sfcryd levert tegen de Engelsen, is trouwens ere storend. s De film is goed geregisseerd. Door gebruik te maken van elkaar vrii snel opvolgende beelden is er volon spanning, zeker tegen het einde van Üe als de spionage ontdékt dreigt te worden. De liefdesgeschie denis is in dete film niet storend. Ze is zelfs noodzakelijk, om het geheel niet te star te maken. Jack Hawkins speelt een voortreffelijke hoofdrol.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1