Grootste Duitse zuiger ij Gusto van stapel Vaartuig uitgerust met veel noviteiten Hoogvliet werkt aan voorzieningen Iman Smaling RZC) wint ZRO- A-titel 1500 meter Leo Don is opnieuw wen Ëftm»T ziet Kethels Animo a FFT-ambtenaar licht vrouwen op Helmondia '55 sterke opponent van Hermes Toestand bij Thurlede moet beter worden schrijven DWS'ers Paard zakt in modder Ml Woonschuit gezonken SVV speelt uit tegen Helmond DWS-dames op Animo-toernooi Bromfiets rijdt hondje dood Namen voor nieuwe straten chiedammers onderelkaar iastssi ECONOMISCH BERICHT VOOR NEDERLAND-IN-DE-WINTER Burgerlijke Stand J on ge t j e aangereden door bromfietser W isselkoersen HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Bij de NV Werf Gusto v. h. firma A. F. Smulders te Schie dam is donderdagmiddag om twee uur de hopperzuiger „Jo hannes Gahrs" te water gelaten. Het vaartuig is bestemd voor de Wasser- en Schiffahrtsverwaltung van de Duitse Bonds republiek en zal de grootste zuiger van West-Duitsland zijn. Het zal worden gebruikt voor het op diepte houden van de scheepvaartroutes nabij de mondingen van rivieren als Elbe en Weser. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. Petersen- Gahrs, een dochter van de man naar wie het schip is genoemd. Gadegeslagen door talrijke gasten, onder wie velen uit Duits land zoals de ministerialdirektor A. Feierabend van het Duitse ministerie van Verkeer liet zij de champagnefles uiteenspat ten tegen de boeg van het schip. Onmiddellijk kwam er be weging in het vaartuig en soepel gleed het in zijn element. Ministerialdirektor PANTALON De BroekenspeciaiiSt (Van een onzer verslaggevers) foto film PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS Handjevol Uitslag Brommer door auto geramd Eveneens gemerkt De muziekvereniging Gusto, die de plechtigheid met marsmuziek op luisterde, speelde na de geslaagde stapelloop beide volksliederen. Daarna kwamen de genodigden bijeen in het kantoorgebouw, waar de heer A. Smulders namens de werf een dankwoord richtte tot de Duitse opdrachtgevers. Met deze opdracht, zo verklaarde hy, heeft de Bondsrepubliek meegewerkt aan de vsrwezeniijklng van de Europese ge dachte: een vrij en onbelemmerd economisch verkeer door Europa. De heer A, Feierabend sprak een gelukwens uit namens de Duitse minister van Verkeer. Seebohm. De oudste zoon van wijlen, de heer Gahrs, naar wie het schip is ge noemd, dankte voor de wijze waar op de naam van zijn vader is geëerd. Johannes Gahrs was een ver dienstelijk ambtenaar van de Was- serbauverwaltung. Van 1 april 1924 tot 31 december 1943 was Jnfj minis- Advertentie IM. "V autJUSTKAAX' 8$ - TELEFOON 6893) Bij tewaterlatingen worden door gaans geen volksliederen aangeheven. Ook niet als een schip dat voor buitenlandse rekening wordt ge bouwd, aan zijn element wordt toe vertrouwd. Maar gisteren beleefde Invaller dan toch de uitzondering die de regel bevestigt. De muziekvereniging Gusto speelde fclj de stapelloop van de hopperzui ger Johannes Gahrs tot veler ver rassing het Duitse en het Nederlandse volkslied. Invaller- (en hij niet alleen) kwam tot de ontdekking, dat de nationale hymne van onze oosterburen hem nog niet geheel onberoerd laat. Eer lijk gezegd bekroop me een gevoel van onbehagen, toen de trotse klan ken van „Deutschiand, Deutschlacd über alles" over de werf schalden. Bij tal van toehoorders zal het geen hijster aangename herinneringen hebben wakker geroepen. Dat neemt echter niet weg, dat deze hopperzuiger een fraai vaartuig is. Invaller had, toen hij naar de werf stapte, maar een vage notie van hetgeen een hopperzuiger eigenlijk is. Deskundigen vertelden me echter, dat dit alleen maar een half-Engelse aanduiding is voor een baggervaar- tuig, dat de opgezogen baggerspecie zelf aan boord neemt in een groot laadruim. De specie wordt dus niet in die bekende kleine vaartuigen, die men bakken noemt, gestort. Zo leer je elke dag wat. En als laatste nieuwtje van deze tewaterlating kan ik u nog vertellen, 'let de doopster, mevrouw Petersen, van de heer Smulders een gouden armband kreeg ter herinnering aan deze plechtigheid. INVALLER terialdirektor. Op 82-jarige leeftijd is hjj In 1856 gestorven. De zuiger heeft twee flexibel uit gevoerde zijzuigbuizen, waarmee ook bjj zeegang gezogen kan worden. De grootste zuigdiepte bedraagt 21,5 meter, de hopperinhoua 2100 tot 2800 m3. Het gewicht van de lading is 4200 ton en de bruto-inhoud van het vaartuig bedraagt ongeveer 5.000 bruto registerton. De lengte van de zuiger is 113 meter, de breedte 18 meter en ge laden is de diepgang 5,90 meter. Met twee elektrisch aangedreven baggerpompen kan het laadruim in één uur gevuld worden. Het lossen van de baggerspecie geschiedt door kleppen, die in de scheepsbodem zijn aangebracht. De specie kan echter ook uit het laadruim gezogen en aan land geperst worden. De twee schroeven van de hopper- zuiger worden elektrisch aangedre ven, evenals de zandpompen (elk met een opbrengst van 9500 m3 per uur) Een boegstraalroer zal de wend baarheid vergroten en het vaartuig b(j langzame vaart en bü stilliggen een actieve stuurkracht aan de boeg geven. De zuiger is een Duits-Nederlands ontwerp. Een dergelijk vaartuig Is in aanbouw op een werf in Ltibeck. en de talrijke hulpwerktuigen. De elektrische stroom wordt opgewekt door generatoren, die gekoppeld zijn aan vier dieselmotoren van 1200 pk en twee van 600 pk. Het vaartuig kan een vaarsnel- heid van 12 knopen halen. Een la tere uitbreiding tot veertien kno pen is mogelijk. Nieuwe vindingen Het vaartuig is met een aantal nieuwe vindingen uitgerust. De voor naamste zijn een grondniveau-aan wijzer, die een profielkaart. van de rivierbodem tekent en akoestische diepteaanwijzers van de zuigbuizen, die het werk van de zuigkoppen zichtbaar maken. De gehele bagger- inrichting wordt vanaf de brug gro tendeels hydraulisch bediend. Advertentie I.M. NIEUWE DAVO-KOLENHAARD SPAART 50.— TOT 108.— PER STOOKSEIZOEN Speciale constructie voor nootjes 5. Dit was de laatste jaren de Grote Opdracht voor de Davo-technici: ver hoog het rendement - verlaag het verbruik. En dit is het resultaat: de Davonette - de enige haard in Neder land die speciaal geconstrueerd is voor de goedkoopste antraciet die er te krijgen is: nootjes 5 De prijs van nootjes 5 is 7.— per mud. Dat is 3.minder dan noot jes 4 en 6.minder dan nootjes 3. Bij een gemiddeld verbruik van 16 mud per gezin per jaar spaart deze nieuwe Davonette dus 50.tot 100.per stookseizoen Nieuw luchtregeiing door dubbele bunker fijnmazig rooster luchtdichte afsluiting fijnregeling luchttoevoer De belangrijkste facetten in Davo's revolutionaire nootjes-5-haard zijn 1. Nieuwe luchtregeiing (de lucht wordt aangezogen door een dubbel wandige bunker van chroomstaai - daardoor worden de kolen gekoeld en kan vergassing niet optreden). 2. Nieuw fijnmazig rooster (pookver- lies beperkt tot 2 3. Luchtdichte i afsluiting (geen valse trek). 4. Fijn- Publicatie van H. stephan's groot regeling luchttoevoer (onbeperkte handel in verwarmings- en huishou- regelmogelijkheid en grote regelsnel- delijke apparaten, showroom: Oost heid). zeedijk 156, tel. 134451—132890. Ook hier: het Davo ,rondbrand- systeem'. Zoals bjj alle Davo-haarden werd ook bij deze Davo-jongste het be proefde .rondbrand-systeem' toege past. Voordelen: grote capaciteit (=z 15000 kcal/uur) en een zeer gunstige verhouding tussen stralingswarmte en circulatiewarmte, wat een ideaal gelijkmatig .warmte-klimaat' geeft. Handige bunkerinhoud13 kilo De nieuwe Davonette kolenhaard heeft een bunkerinhoud van 13 kilo. In hartje winter is l x vullen per dag voldoende. In voor- en naseizoen brandt hy 3 dagen op éën vulling Davonette nootjes-5-haard: netto capaciteit 15000 kcal/uur. Prijs 465.—. LEVERING Door de enorme vraag die plotseling optrad, (het nieuws werd reeds hier en daax bekendis deze .zuinigste haard van Nederland' voorlopig slechts beperkt leverbaar. In Schiedam bij: Fa. A. van Woerkom, Oranjestraat 13, tel. 65673; id. Broersveld 137—139, tel. 67736. Al gaat het niet helemaal tettietstad wordt gewerkt waarvan de grootste onge- stalte te krijgen, in hetzelfde tempo als de aan de bouw van winkels. veerl50 mensen kan bevat- Op oudejaarsdag juov woningbouw, er wordt in Op de Meeuwenplaat is nu ten. inmiddels begint aan werd da eerste paai gesia- Hoogvliet toch beslist ook ook een wijkgebouw verre de rand van het toekom- gen voor deze door de ar- wel gedacht aan andere zen. Het staat aan de stige stadscentrum, dicht chit eet Meyske ontworpen voorzieningen, 'e een stad Baarsweg en kan binnen- bij het gebouw van de kerk cn men streeft ernaar nodig heeft om gelieel be- kort worden opengesteld. hulpsecretarie en het post- om het gebauio met Kerst- woonbaar te worden. Het moderne gebouwtje kantoor in aanbouw, een mis 1960 in gebruik te Kun- In alle delen van de sa- heeft verschillende zalen, nieuwe hervormde kerk ge- ncn nemen. Bij de Lepelbrug te Delft is gister avond een woonschuit gezonken. De schuit waarin niemand .aanwezig was, behoort toe aan de heer J. de Graaf rit De Lier. In de Schie bij de Scheepsmakerij kwam eveneens een praam tot zinken, die in de loop van de dag weer werd gelicht. Voor de tweede maal heeft Leo Don de door de werf I. S. Figee voor de snelste Vlaardingse zwemmer op de 1500 meter beschikbaar gestelde beker gewonnen. Dat gebeurde donderdag avond in het zwembasin van sportpark De Vijfsluizen. Leo Don kwam om kwart voor zeven, kort voordat de wedstrijd begon, de bekér netjes gepoetst terugbrengen en om kwart voor acht kon hij hem weer in ontvangst nemen. Wordt Leo Don volgend jaar weer Vlaardings kampioen op deze afstand, dan zal de beker definitief zijn eigendom zijn. Voor de tweede keer was. deze be ker Inzet van de strijd in het bad van De Vijfsluizen. Voordien is het Kolpabad toneel van de strijd ge weest en nog vroeger' werd de wed strijd in de Haven gezwommen. De afstand bedroeg toen een kilometer. Menig Vlaardinger zal nog goede, herinneringen hebben aan de span nende strijd, die daar in het hartje van de stad werd geleverd. Tot de Advertentie (IJV1.) XUINLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 verontreiniging van het water dus danige vormen aannam, dat het niet verantwoord was er in te zwemmen. De strijd om de Vlaardingse beker was een onderdeel van de wedstrijd om het A-kampioenschap 1500 meter vrije slag heren, van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken. De organisatie berustte bü de ROV Shell. Een handjevol toeschouwers (er was vrijwel geen bekendheid gege ven aan dit evenement cn het aan- vangsuur, kwart voor zeven, lag niet erg gunstig) zag een eveneens gering aantal zwemmers van start gaan. In totaal waren er zeven deelnemers, terwijl bovendien twee meisjes bui ten mededinging meezwommen. De deelnemende verenigingen wa ren ROV Shell uit Viaardtagen, de Rotterdamse Zwemclub, de Schie- damse Zwemclub, de Vlaardingse Zwemclub, de afdeling zwemmen van RKWIK uit Vlaarülngen en de zwemvereniging Rotterdam. Al spoedig na de start nam Iman Smaling van RZC de leiding. HU slaagde erin zijn voorsprong op 'Peter Koning (SZC) tot een25meter te vergroten. In de derde positie lag Henk Delwel, clubgenoot van Sma ling. In deze volgorde tikten zij ook aan. onbedreigd door de Vlaardingse zwemmers, die als het ware onder ling strijd leverden. Hier ging het voornamelijk tussen Leo Don en Arie Kalkman. Lou Bracco Gartner kwam er niet aan te pas. Hij finishte met ruime achterstand en noteerde een tijd, die nog net onder het halve uur bleef. De uitslag was als volgt: 1 Iman Smaling (RZC) 21.08 min. (vorig jaar noteerde hij 21.24 min.); 2 Pe ter Koning (SZC) 21.32.1 min.; 3 Henk Delwel (RZC) 21.36.2: 4 Leo Don (VZC) 22.38.9; 5 Arie Kalkman (Shell) 23.34.2; 6 Leen Keyzer („R") 23.54.5; 7 Lou Bracco Gartner (RKWIK) 29.57. Toos Rotteveel (SZC) arriveer de als eerste dame en noteerde een tijd van 22.16.6 min. Tonny Vrooman („R") legde dè 1500 meter in 25.13.6 min. rug- zwemmend af en verzuchtte na afloop; „Dat nooit weer. En ik deed nog wel voor mijn plezier mee. Na een val met zijn bromfiets op de kruising van de- Delfgauwseweg en de Rijksweg 13 te Delft heeft de 18-jarige tuinarbeider G. Lellveld uit 's-Gravenzande een scheurwond aan zijn scheenbeen opgelopen. De bromfietser werd van achteren aan gereden door de 43-jarige bestuurder van een bestelauto, de heer F. de Wit. kassenbouwer uit Wateringen. Met een auto van de GGD is de bromfietser naar het Gasthuis ver voerd. De brommer en de kleren van de heer Leliveld werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat de automobilist de bromfietser te laat bemerkte. (Van een onzer verslaggevers) Door zich uit te geven voor een PTT-ambtenaar heeft een oplich ter donderdag twee Schiedamse vrouwen, de 60-jarige weduwe A. A. v. K.-S. en haar 81-jarige moeder van in totaal 1045 gulden beroofd. Mevrouw Van K. had des ochtends op het postkantoor haar weduwen- pensioen (245 gulden) gehaald en bezocht daarna verscheidene winkels in het centrum van Schiedam. SCHIEDAM Geboren; Martin M. z.v. W. A. Zoomer en E. W. Kool mees; Alexander H. M. z.v. P. J. Sonnemans en J. J. A. van den Berg. Overleden: E: van Leeuwen, 53 j.; E. E. Vermeulen, 71 j., wed van J. M. van der Meer; M. de Koome, 84 j., wed. van C. van den Hoek. De competitie staat weer voor de deur en natuurlijk zijn de voet balliefhebbers benieuwd wat de clubs dit jaar zulen presteren. Wat zal er bij Hermes-DVS uit de bus komen.' de vereniging heeft een nieuwe home, een nieuwe trainer en vier „nieuwe" spelers. Advertentie LM. Begunstigd door weer, zoals we het deze maand nog niet veel gezien hebben, heeft de christelijke vereni ging voor lichamelijke opvoeding Animo uit Kethel donderdagavond een uitvoering gegeven. Tijdens deze uitvoering werd mede gedeeld, dat de snelgroeiende vereni- ftog een dames- en herenafdeiing (senioren) gaat oprichten. Niet ai te veel publiek was don derdagavond naar het land tussen de Schiedamseweg en de Nieuwe bamlaan gekomen om de uitvoering Si te wonen. Maar het publiek dat kwam, was merendeels jeugdig en dat was juist de bedoeling van de or ganisatoren, die door deze uitvoering «et turnen in Kethel meer populair wilden maken. In deze opzet zijn ze zeker ge slaagd. Niet alle oefeningen stonden op een hoog peil, maar de sfeer was buitengewoon goed en gezellig. Na tuurlijk kregen de kleine jongens met hun demonstratie kastsprin- gen de handen op elkaar. Even na tuurlijk gebeurde dat voor de vnje oefening van de kleine meisjes. Het brugturnen van enkele dames en heren stond op een zeer behoor lijk peil. Ook de dames met hun oefeningen op de evenwichtsbalk hadden veel succes. Maar het gaat hier niet om de prestaties. Veel meer gaat het om aan te tonen dat turnen goed is voor lichaam en geest en dat turnen in een vereniging als Animo nog gezellig is ook. Om dat nog eens even te onder strepen werden er na afloop to Ke thel en Bijdorp huis aan huis folders verspreid. Maar toen dat gebeurde kon Animo al op een welbestede avond terugzien. De rood-groenen gaan voor hun eerste competitiewedstrijd naar het zuiden om de strijd aan te binden tegen Helmond. Weliswaar is de eerste bekerwedstrijd zaterdag een teleurstelling geworden voor de SW'ers, aangezien het gehele elftal vóór de werkelijke competitie een kennelijk zijn off-day had. Mogelijk dat deze slechte generale repetitie goed begin betekent. De SW'ers komen zondag in de navolgende samenstelling in het veld; d-oel:: Tap, achter: Romein en H. Hekman, midden: v. Elderen, A. v. Kampen en H. Wink; voor: Kentie, De Graaf, v. Meeteren, G. v. Pelt en Herwig. (Van een onzer verslaggevers) Heel Schiedam juichte zaterdag over de opening van de Sport- parkbrug. Maar dat is toch niet helexnaai waar. In het contact orgaan van de handbalvereniging DWS wordt een heel andere' toon aangeslagen, want, schrijven de DWS'ers, er is een groep Schiedamse sportverenigingen, die helemaal niet geneigd is om te juichen. Dat zijn de verenigingen, die ge bruik maken van de velden in het sportpark Thurlede. Thurlede, zo schrijft men, is enige jaren eerder in gebruik genomen dan Havga. Toen waren de bewoners in opgewekte stemming. De toegangs wegen waren niet zo best, maar dat zou spoedig veranderen, aldus de ge meente. Ook zou er voor aansluiting op het elektrisch net gezorgd worden. Nu z(jn we enige jaren verder en wat is van al deze beloften waar gemaakt, vraagt DWS en geeft ver volgens zelf het antwoord: Als het regent kan men de Oude- dük niet anders bereiken, dan door een modderpoel, die toegangsweg wordt genoemd. Een als het niet re gent, dan riskeert men een paar ban den. Het is niet beter geworden, wel slechter. Ook elektriciteit is er nog niet. Wat het terrein- betreft kan men gerust zijn. Het ziet er fraai uit. de accommodatie is aangepast aan de moderne eisen en de Hermes-sfeer is niet achtergebleven op het terrein aan de Damlaan, maar is eveneens op Harga voelbaar. Wim Blokland, de nieuwe oefen- meester is de training begonnen met drie avonden per week. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de conditie van de spelers zeer snel op peil kwam. Uit de reeds gespeelde wedstrijden krijgt men de indruk, dat het elftal niet al leen Jonger, maar ook sterker is dan vorig jaar. De leiding is duidelijk op de inge slagen weg voortgegaan door het ac cent te leggen op de technische vaar digheid. De verdediging is hecht en betrouwbaar. Echter de aanval draait nog niet naar wens, maar dat is begrijpe lijk. Er zijn immers drie nieuwe spelers in deze linie opgenomen. Men mag dus verwachten, dat ook de aanval spoedig op toeren zal zijn. Zondag gaat Hermes op eigen' (Harga) terrein van start tegen Hel mondia '55 een ploeg, waarvan nog niet veel bekend is. Wel kan men er staat op maken, dat de taaie Bra banders moeilijk zijn te kloppen. Her mes gaat zondag om twee uur een zware wedstrijd tegemoet. Harga is er heel wat beter aan toe. Dat, zo verklaren de DWS'ers, mis gunnen wij onze sportvrienden in Harga niet. Zij zullen tenminste niet de narigheid ondervinden, diewij hebben gehad. Maar we benijden hen wel. En DWS hoopt, dat er spoedig ver betering wordt gebracht in de toe stand bij Thurlede. De nieuwe competitie voor de hand- ballers(sters) begint op zondag 11 september. Ter voorbereiding daar van nemen de DWS-dames deel aan een toernooi, dat zondag op het Animo-terrein wordt gehouden. Te genstanders zijn RODA, Animo en Verburgh. De jeugdcommissie van DWS or ganiseert zondag de technische dag. Op het programma staat ztg-zaglo- pen, vérgooien, ingooien, hardlopen, balspringen, dribbel. Aanvang half elf. In de Mgr. Nolenslaan te Schiedam is gisteravond een loslopend hondje doodgereden, vermoedelijk door een onbekend gebleven bromfietser. Ook de eigenaar van deze kleine fox (bruin met witte vlekken, reu) is on bekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij, ge machtigd door de gemeenteraad, aan enige straten in Nieuwland-Oost de volgende namen hebben gegeven: Tussen de Burgemeester Van Haa- reniaan en de Mgr. Noienslaan; M. C. M. de Grootstraat: J, c. van Markenstraat: Ch. Th. Storkstraat. Tussen de Burgemeester Van Haa- reniaan en de spoorlijn: Klaas Ka terstraat (zijstraat van Burgemeester Van Haarenlaan)Jan Oudegeest straat (zijstraat van Burgemeester Van Haarenlaan)Willem Pastoors straat (zijstraat van Burgemeester Van Haarenlaan)Henri Poiabstraat (evenwijdig aan de spoorlijn) Dat zij, gemachtigd door de ge meenteraad, aan enige straten in Kethel de volgende namen hebben gegeven: Leeuweriksingel (oostzijde van de Meeuwensta el); Fazantlaan (verlengde van de Fazantla-an)Kie vitslaan (verlengde van de Kievits laan); Koekoekslaan (verlengde van de Koekoekslaan); Vtokenlaan (ver lengde van de Dokter Sauerstraat) Dat b(j besluit van de gemeente raad van 27 mei 1960 de straatnamen Maaskade en Laan Ons Genoegen zijn ingetrokken. Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. W. j G. baron Gevers, laatstelijk Nederlands am bassadeur in Teheran, tot ambassa deur in Israël. Togen het middaguur ging zij naar de woning van haar moedei'. Nau welijks was zij binnen, of er werd aangebeld. De moeder van mevrouw Van K. deed de deur open, een on bekende man stapte binnen en liep door naar de woonkamer. Daar vertelde hij, dat hij PTT- ambtenaar was en vroeg naar het geld, dat de weduwe zojuist had ge haald. Er zou hiermee nameiijk iets niet in orde zijn. En om dat te veri fiëren had hü haar gevolgd. De vrouw overhandigde hem de bankbiljetten. De man bekeek ze en verklaarde toen, dat h(j ze in beslag moest nemen, omdat het gemerkt geld betrof, in goed vertrouwen ver telde de weduwe toen, dat ze de dag tevoren voor haar moeder achthon derd gulden van het postkantoor had gehaald. De man verzuimde niet om te vra gen. of dit bedrag nog in huis was. Dat bleek inderdaad het geval te zijn en desgevraagd mocht hij dat geld ook bekijken. 'Uiteraard ontdekte hij, dat dez- biljetten eveneens gemerkt waren en nam ze in beslag. Ten slotte verklaarde de pseudo-ambte- naar, dat hij des middags met een auto zcu komen om mevrouw Van K. mee te nemen naar het postkantoor voor een verdere bespreking en ver trok. Kij werd niet teruggezien. Vermoedelijk is het dezelfde man, die in Rotterdam een soortgelijke oplichterstruc heeft gebruikt om be jaarden te duperen. Hij is ongeveer 35 jaar oud, 1,75 meter lang, heeft een slank postuur, donkere ogen, donkerblond haar, draagt een blauwe regenjas en een groen overhemd. Op een terrein aan de Parkweg te Schiedam nabü de in aanbouw zijnde school, is donderdagmiddag een paard tot aan de rug in de «lodder weggezakt. Het paard, eigendom van H. V. was in een geul terecht geko men. De gemeentereiniging heeft het 24- jarige dier met broek en takelwagen uit zijn benarde positie bevrijd. Het paard had toen echter al zo-veei te doorstaan gekregen, dat het niet meer kon lopen. Veearts v. d. Akker- adviseerde het te slachten. Het paard is dan ook naar het abattoir gebracht, waar het de laatste ademuitblies. De 3-jarige W. van de P. te Vlaar- dingen is donderdagmiddag zonder op het verkeer te letten het rijwiel pad langs de Mr. L. A. Kesperweg overgestoken. Hij werd aangereden door een bromfiets. Het jongetje kreeg verwondingen aan hoofd en benen, maar bon na in het ziekenhuis te zijn behandeld naar zijn woning worden vervoerd. 18 AUGUSTUS Engels pond 10,60—10,604 Amenk. dollar 3.77A—3.77A Franse frank 76,954—77,00a Belgische frank 7,533—7 533 Zwitserse frank 87,354—87,404 Zweedse kroon 73 1573 iq Duitse mark 90.424—90.474 Deense kroon 54,73154774 Noorse kroon 52,90—52,95 Canada 3 90 _3 g0 i Italiaanse lire 60.764—60,814 Oostenrijkse schilling 14,61—14,62

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1