na halve eeuw Schiedam Eerste paal geslagen op IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Luitenant Jerry houdt roer recht bij marine I m AANKOMENDE VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER MODELBOUW STEEDS Veel bezoekers in Maritiem Museum IN TREK s Nieuwe regeling verkeer Harga Voor de laatste maal cricket Auto „bedolven onder pruimen Scooter in het water gestoten Jongen (17) met hersenbloeding naar Ursula Twee HVO'ers gepensioneerd chiedammers j elkaar onder Predikbeurten Visafslag Wisselkoersen Duitse padvinders redden inventaris Zonnig het VRIJE VOLK ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1960 PAGINA 4 uitbreiding in optie. van dezelfde omvang (Van een onzer verslaggevers) Machinefabriek A. Pontijne heeft vrijdagmiddag opnieuw een stap gezet op de weg naar de volledige overplaatsing van het bedrijf naar Vlaardingen. Ruim vijftig jaar geleden werd het in de Ooievaarsteeg te Schiedam opgericht. Na een halve eeuw groei en bloei in het hart van Schiedam verhuist de machine fabriek naar Vlaardingen. Zes jaar geleden werden de machi nale afdelingen al overgeplaatst naar de Vlaardingse Industrie weg en vrijdag is de eerste paal geslagen voor de montagehal met kantoren, die de nog in Schiedam gevestigde afdelingen zullen herbergen. In een vakkundig ritme aan de touwen trekkend, hebben de oudste en de jongste employé het heiblok op de negentien meter lange betonnen paal laten daveren. De oudste .werknemer, de heer M. Stigter (67) uit Schiedam, is reeds gepensioneerd, maar als adviseur bewijst hij het bedrijf nog goede diensten. Vanaf het begin heeft de machinefabriek van zijn werkkracht geprofi teerd. De jongste is A. den Hartog, vijftien jaar, pas vier dagen in dienst en een van de veertien leerlingen, die de leerschool van het bedrijf dit jaar heeft aangetrokken. Het bedrijf begon in Schiedam als een reparatiewerkplaats voor ver brandingsmotoren. Ook repareerde men de apparatuur van branderijen en destilleerderjjen. Het plaatsen van gasmotoren stond eveneens op het programma. Na verloop van tijd begon men de bekende Zweedse Laval-motoren te importeren, waarvan er vele in West- lanflse schepen zijn geplaatst. Gelei delijk aan kwam het zwaartepunt van het programma op de nieuwbouw Invaller ontving een uitnodi ging voor een feestavond van een zeer oude vereniging. De Schie- damse Brandweerliedenvereni ging Vriendschap^ zij ons doel, die op .4 juli 1910 is opgericht en kortgeleden een halve eeuw oud was, gaat op 3 september haar vijftigste verjaardag vieren. Het Is een fraai uitgevoerde uit nodigingskaart die mij bereikte. Er- staat een symbolisch prentje op: een aantal brandweerlieden verjaagt met krachtige waterstralen een vlam mende haan, die dreigend boven Schiedam zweeft. Het mooist vind ik echter- een no titie, die met kleine lettertjes is ge drukt: Het brandpersoneel wordt verzocht niet het uniform te dra gen. Dat zinnetje geeft aanleiding tot allerlei speculaties. Zouden de' brandweerlieden een afkeer hebben van hun uniform. Of koesteren de. organisatoren van de feestavond de met een tikkeltje bij geloof vermengde vrees, dat zoveel brandweerlieden in uniform bijeen door de rode haan als een uitdaging zal worden beschouwd, zodat de feestvreugd') weieens zou kunnen worden verstoord door groot alarm? Moge de avond van 3 september er een zijn van grote rust op het vuuibestrijdingsfront is de wens van uw INVALLER ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Fotomodellen en chantage (18 jr.) Zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.30 uur. CAPITOL: Heerseres van de onder wereld (18 jr.) Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en. 9.15 uur. CENTRAAL: Der Stern von Santa Clara (a.l.) Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): Conny. een meisje van 16 (a.l.) 1.30, 3.30. 5.30. 7.30 en 9.30 uur; zondag vanaf 1.30 uur. Zondagmorgen 11 uur: De wereld der stilte (a.l.) COLOSSEUM: De wraak der geuzen (14 Jr.) Alleen ln de avondvoor stellingen .van 7 en 9.15 uur. Liever lui dan moe (a.l.) Alleen ln de mlddagvoorsteUlng. HARMONIE: De grote ontsnapping (14 Jr.) Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUM1ÊRE: De liefdesnachten van Lucretia (18 jr.) Zaterdag en zon dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. LUXOR: Soldaten ln Dylons (aJ.h Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. METRO: Naar het middelpunt der aarde (14 Jr). Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. MONOPOLE (Schiedam): Jerry, houd )o roer recht (a.l.) Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur; zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. PASSAGE (Schiedam): Uu ln Arms (a.l.) Zaterdag en zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. PRINSES: Tlpi Tlpl Topso (a.l.) Zat. 7 en 9.30 uur; zondag 4.30. 7 en 9.30 uur. Zaterdag 24 uur: Nathalie (18 jr.) Zaterdag en zondag 2 uur: Vlaskop Smlley (a.l.) REX: De wraak van Tangoroa (14 Jr). Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. THALLA: Pa krijgt de klappen (a.l.). Zaterdag en zondag 2. 4150. 7 en 9.30 uur. 't VENSTER: Lessen ln lletde (18 Jr). Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur; zondag 1.30. 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Teenager schlagerparade (aj.) Zaterdag 2. 7 en 9.30 uur; zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN P. J. W. Beukers, Burg. Knappert- laaa 75, tel.SSDOf; G. la 't Veld, w. de Zwijgerlaan 23. tei. 68599; G. Pet, Tuinlaan 92, tel. 67856. APOTHEKERS Gouka, Hoogstraat 29. van machines te liggen. Daardoor werd het op de duur noodzakelijk de scheepsmotoren af te stoten. Nu produceert het bedrijf in hoofd zaak machines voor de rubberver- werkende industrie, bijvoorbeeld per sen voor fiets- en autobanden. Een belangrijk onderdeel van de produk- tie wordt gevormd door hydraulisch bediende machines. Licenliebouw Sinds enige tijd is een samenwer king tot stand gekomen met een En gels en- een Amerikaans bedrijf, waardoor de produktiemogelijkhe- den weer zijn toegenomen. Men gaat dus licentiebouw naast het eigen pro gramma toepassen. Het groeiende bedrijf kreeg het in de Schiedamse binnenstad benauwd. Uitbreidingsmogelijkheden waren er niet, in verband met de gemeente lijke saneringsplannen. En Vlaar dingen bood de gunstige voorwaar den voor een nieuwe vestiging. Daarom besloot men in 1954 de grote stap te wagen en de fabriek naar Vlaardingen te verplaatsen. In 1955 werd het eerste gedeelte van het bedrjjf in Vlaardingen voltooid. Vrijdag is dus de eerste paal ge slagen voor een montagehar van 36 bij 63 meter en dertien meter hoog.Rondom deze hal zijn op de eerste verdieping de kantoren, de tekenkamer en de kantine gegroe peerd. Achter het toekomstige ge bouw heeft men grond voor een Zware kraanbaan De machines die het bedrijf pro duceert worden steeds zwaarder en groter. Daarom zal de nieuwe mon tagehal worden voorzien van een zware kraanbaan, waarlangs zich een 20-tons kraan zal bewegen. Zo nodig komt er nog een tweede kraan van dezelfde capaciteit bij. De kraanbaan is daar reeds op bere kend. Het nieuwe gebouw is ontworpen door het Rotterdamse architecten bureau Swaneveld en Goslinga. Rings bouwbedrijf uit Rotterdam zal het in ongeveer een jaar optrekken. Na het slaan van de eerste paal was er in de fabriekshal een bijeen komst, die ook door het personeel werd bijgewoond. De heer J. J. Pon tijne. die samen met zijn broer A. J. Fontjjne de directie vormt, verklaar de, dat de hereniging van het nu nog gescheiden bedrijf veel menselijke, technische en economische proble men zal oplossen. Grond bijna op Namens het gemeentebestuur wenste wethouder G. Walstra het be drijf veel geluk met deze uitbreiding. Hij vertelde daarbij, dat Vlaardingen vrjjwel alle industrieterrein uitgege ven heeft. Het gemeentebestuur streeft er echter naar, om aan de vraag naar grond voor industrievestiging, die in het Waterweggebied ongetwijfeld zal toenemen, te voldoen. Men verwacht, dat volgend jaar het industrieterrein bij de ENCK zal kunnen worden uit gegeven. De heer M. van Harmeien, chef inkoper van het bedrijf, die met 45 dienstjaren de gang van zaken door en door kent, sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de hereniging aan staande is. Met bezorgdheid had hij geconstateerd, dat door de splitsing de band tussen het personeel in Schiedam en in Vlaardingen (onge veer 120 personen in totaal) steeds losser werd. De heer P. v. Leeuwaarden, voor zitter van de kern, verklaarde dat het werken in de toekomst prettiger zal worden als het nieuwe,gebouw is voltooid. En daardoor zal de produk- tie zeker ook stijgen. Mr. J. J. Hage, president-commis saris, richtte een gelukwens tot de directie. Ten slotte feliciteerde de heer Stigter, die zich herinnerde 50 jaar geleden ook al eerste paaltjes te hebben geslagen, zij het dan voor een werkbank, Fietsers en voetgangers die via het? tunneltje onder de spoorbrug komen, kunnen over het parkeerterrein rechtstreeks naar het Hermes DVS- terrein gaan. Fietsers die van de Sportparkbrug gebruik maken, moe ten de rechterkant van de weg vol gen. zodat ze bij de ingang naar de terreinen geen last van de auto's hebben. Bij de brug moeten ze de autoweg kruisen, maar een politie agent regelt daar het verkeer. Zondag wordt in Harga de laatste j cricketmatch van dit seizoen gespeeld. Het bezoekende Rood en Wit kan 1 zich door deze wedstrijd te winnen voor het eerst na 1915 weer kampioen van Nederland noemen. Vooral na de goede batting-prestatie tegen Quick, waardoor de' match in een over winning eindigde, zal dit een zeer interessante ontmoeting worden waarbij de kansen elkaar niet veel zullen ontlopen. Hermes dat zich nu definitief van de laatste plaats heeft gedistan- cieerd, zal zich bewust zijn. van de sportieve taak die het ten opzichte van de bezoekers heeft. De wedstrijd begint om half elf. Hermea 2 bezoekt Ajax in Amster dam en kan door een overwinning de derde plaats bereiken. Hennes 4 gaat naar Den Haag en ontmoet daar VUC 2 met als inzet de kans op een ■kampioenstitel. 11 Op de° kruising van de Wijnhaven en de Ou<je Langedijk te Delft is gis teravond een daar stilstaande perso nenauto „bedolven" onder 10 kisten pruimen. De kisten waren afkomstig van een passerende vrachtauto van de 40-jarige groentehandelaar A. Paap. Zij waren niet goed gestouwd. De overvloedige oogst was voor de personenauto niet zo weldadig. Na het verwijderen van het pruimensap bleven er nog enkele beschadigingen over. Een Wcstindische nachtclubeige- in Liverpool heeft tijdens zijn ver hoor naar aanleiding van een fail lissement' '-■plotseling een revolver getrokken en twee rechterlijke 'amb tenaren gewond. Hij nam de'vlucht,; maar werd in de gang' gegrepen en ontwapend. Met vereende mankracht heeft men gistermiddag op de Koornmarkt nabij de Kramötoeg een scooter uit het water gevist van de 23-jarige student J. Geldorp uit Delft. De scooter otond langs de walle- kant geparkeerd. De 43-jarige auto mobilist wa een eveneens daar ge parkeerde wogen stiet de scooter bij het wegrijden in de Delftse gracht. Een van de dwaze scènes uit de film „Jerry hou. het roer. recht", die in Moncrpole te zien is Grote Kerk, 10 uur: ds. A. Hoff man, 5 uur: Jeugddienst, ds. A. A. Wildschut, Amsterdam, Bethelkerk, 10 uur: dr. L. J. Caze- mier, 7 urn-: ds. L. Trouwborst, 's-Grevelduin-Capelle. Opstandingskerk, 10 uur: ds. D. J. Spaling, 7 uur: ds, J. G. Jansen. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: ds. H. J. van Leeuwen, St.-Anna-Parochie. 7 uur: ds. Hoffman. Leger des Heiis, Lange Haven 27: 10 uur v.m. Heiligingssamenkomst; 12.15 uur n.m. zondagsschool 7.30 u. n.m. Verlossingssamenkomst. (Van onze filmredactie) Jerry Lewis is in de film „Don't give up the ship" (Jerry liou het roer recht) luitenant bij de marine. Hij is net ge trouwd en staat op het punt om aan zijn huwelijksreis te be ginnen, wanneer hij ontboden wordt in Washington. Hij wordt ervan beschuldigd, kort na de oorlog een hele torpedojager te hebben zoekgemaakt. De film vertelt uitvoerig hoe dwaas Jer ry indertijd met die torpedojager heeft gehandeld en hoe dwaas hij nu handelt. Advertentie LM. Wij hebben nog nlaats voor een en een WtyOÊR'S DELICATESSEN..- Mgr. Nolensïaan 850 - Telefoon 67045 Het heeft weinig zin om het klucht- verhaal na te vertellen. De humor van Jerry Lewis schijnt ook in ons land bewonderaars te vinden. Wie houdt van Jerry's waanzinnige blik ken en imbeciel gestotter, zal hem ook in deze film wel waarderen (Metro po le). Men verlangt naar de vakantie, als men in Moncpole de kleurenfilm „Porto-fino, paradijs der liefde" ziet: Heerlijke stranden .idyllische rots partijen, bloemen, blauwe zee en blauwe lucht, kortom de Italiaanse Rivièra in al z'n kleur en fleur. Maar dan heeft men ook het meeste gehad, want het verhaal, dat dit zonnige brok zuiden tot achtergrond heeft is - hoewel soms niet zonder humor gefilmd toch eigenlijk een beetje langdradig. Men zou beter kunnen zeggen: (Van een onzer verslaggevers) jonge," zegt sinds een dag of wat een kleine schare Nederlandse modelbouwers en wrijft zich blij, maar jj AJ toch ook, wel een tikje verbaasd, in de handen. De reden? Het is druk in het Maritiem Museum, waar een groot aantal miniatuur-makers uit alle delen van het land zijn beste werkstukken exposeert. Al die kijkende, bukkende en druk wijzende mensen schijnen de levende bevestigingen van een ontwikkeling: de modelbouw is op weg een geaccepteerde vorm van vrijetijdsbesteding te worden. Het publiek vindt in ai die vliegtuigen, schepen en treinen kennelijk niets belachelijks meer. En daarvoor zijn vele knutselende hobby isten in het algemeen nogal gevoelig. „Het is heel merkwaardig," zegt een van de bestuurders van de bloeiende NVM-afdeling Rotterdam nog altijd een tikje ongelovig. „Voor de oorlog hadden we in ditzelfde museum ook eens een grote tentoon stelling. Er verschenen inderdaad wel enkele journalisten, maar die hadden het allemaal zó gezien. We kregen in de kranten drie welwillen de regels. Maar ik geef toe: er waren toen nog niet zo veel vrjjetijds-pro- biemen." De heer C. van der Keilen, een vooraanstaande figuur in de Nederlandse Vereniging van Model bouwers en haar afdeling Rotter dam, behoort ook tot de inzenders. De kinderen, die het Maritiem Museum bezoeken, zijn niet weg te slaan voor het stuk van de Amsterdamse NVM-clubbaan. Deze inzending omvat een stuk stad, compleet met een prachtig model van het stadhuis van Gouda, plus een station. En in dat station onder meer: Bello, die in Noord-Holland nog altijd diep wordt betreurd Zijn scheepsmodel is,in het Maritiem Museum wel bijzonder „thuis", want de heer Van der Keilen is als res taurateur aan deze instelling ver bonden. Zijn vak is zijn hobby: hij heeft aan het opknappen en aan het repareren van de talloze vaak heel kostbare scheepsmodellen; die het museum in eigendom heeft, een com plete dagtaak. Niet mooier Deze wel zeer tot oordelen be voegde modelbouwer aarzelt niet met zijn antwoord, als je hem vraagt of er op dit moment, met zoveel meer vrije tijd en zoveel betere gereedschappen, mooiere modellen gebouwd worden dan vroeger. „Nee, helaas niet," zegt hij. „In het algemeen winnen de historische modellen het wel. Wij brengen het geduld en het grandioze vakman schap, zoals je dat in de oude, vol- getuigde schepen vindt, niet meer op. Dat wil niet zeggen dat er op onze tentoonstelling geen prachtige mo dellen zouden zijn. Er zijn heel fraaie weergaven van oude, maar vooral ook eigentijdse schepen, de laatste natuurlijk uit moderne materialen. De scheepsbou wers van nu ja, ook de eclite zijn bij voorbeeld weg van dat me talen casco, dat geheel volgens het officiële platenschema van het grote voorbeeld is gebouwd." Meer vrije tijd, grotere welvaart en wat minder geduld hebben een hausse in bouwdozen veroorzaakt. Ridders in harnas, aardsatellieten, historische vliegtuigen en bewegende kranen, boerderijen en complete raketinstallaties men kan bet zo vreemd niet verzinnen of er is we! een „kit" vol plastic onderdelen die met wat zorgzaamheid tot vaak heel mooie modellen in elkaar te lijmen zijn. Een systeem, helemaal aange past aan onze snelle tijd, maar mo delbouw .Nee, dat is het natuurlijk niet," zegt de heer H. H. Bettonviel uil Utrecht, algemeen voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Model bouwers. „Model bouwen toch eigenlijk gebruik maken van afval- materialen en van een stukje eigen vakmanschap. Natuurlijk hebben we met de nieu we modellen-markt in plastic wel het een en ander te stellen, maar er is toch waarschijnlijk ook wel een goede zjjde aan. Via deze kitsch ver liezen vele mensen misschien hun angst om hun handen te gebruiken: ze hebben immers altijd gemeend, dat het toch niets wend?" Groot voordeel „Wjj ln Nederland hebben daarbij een groot voordeel. Ons land Is klein en noch de Duitse spoortreinfabri kanten, noch de Duitse, Engelse en Amerikaanse plastic-vormers maken Nederlandse modellen. Wjj propa geren dus onder onze treinbezitters de aanleg van Nederlandse banen met daarop Nederlandse treinen. Die zullen zij dus zélf moeten ma ken. De praktijk leert gelukkig, dat heel wat zogenaamde „Klaar-koop- Ieden" op den duur eigen-bouwers worden. Twee van hen wonnen in Amsterdam nog onlangs een model bouw-wedstrijd, Allebei mensen, die óók altijd hadden gedacht dat ze niets konden En eigenlijk is ook dat alweer niet zo verwonderlijk, want de ledenlijsten van de NVM geven vaak grappige tegenstellingen te zien. Zo zijn het nogal eens zeelieden, die treinen en trams bouwen. Toen de NVM onlangs eens een campagne begon onder een 3500 personeelsleden omvattende Werkspoor-vestiging, leverde dat zegge en schrijvedrie nieuwe leden op. „Ah bah," zeiden de echte treinenbouwers, ,.'s avonds al weer in het metaal? Nee hoor!" De bloe menclub bleek in dit bedrijf verre weg de populairste te zijn Samenkomsten Eenmaal per maand komen de leden van de NVM-afdeling Rot terdam tezamen om met elkaar te praten, nieuwe werkwijzen en ideeën op te doen, een lezinkje aan te horen of tekeningen en bouw- beschrijvingen te bespreken, die door de vereniging worden uitge geven. Die samenkomsten hebben vaak plaats tn het Maritiem Mu seum, dat dus voor de afdeling Rotterdam wel zo ongeveer een eigen thuis is. Wie door de aardige terronstelling daar warm gemaakt mocht zijn en wel eens op zo'n NVM-bijecnkomst zou willen rondneuzen, die melde zich maar even bij het secretariaat van de afdeling Rotterdam, Boezem plein 3. Het museum is. voor wie overdag moeilijk weg kan. ook 's woensdags avonds open. Het zijn niet uitsluitend schepen en treinen, die de bezoekers van het Maritiem Museum boeien. Hier ziet u bij voorbeeld een deel van de bijzonder fraaie inzending van de Rotterdammer G. Q, Booden: de vaandelwacht van de Grenadier Guards. Knap ge detailleerde figuurtjes, in onder delen gegoten uit lood en zink en vervolgens samengevoegd en beschilderd. ROTTERDAM, 19 augustus He den werden aan de Visafslag alhier van IJmuiden en elders 200 kisten, verse zee vis aangevoerd. De prij zen waren: Tarbot klein 0,90f,10, griet 1,101,35, schol midd 4548, klein 2838, schelvis midd 5674, klein 2830, kabeljauw groot 6265, midd 43—51, klein 23—36, makreel 25 —28, zeehanen midd 3236, klein 15 18. wijting 2326, haring verse 30 33, spiering 0,500,55. 19 augustus Engels pond 10.59J—10.603 Amerik. dollar 3.77Ja3.77,', Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon 76.95577.001 7.531— 7.531 87.39187,441 73.141—73.191 90.421—90.47 54.711—54.765 Noorse kroon 52.89 52.94 Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 3.881— 3.891 60.761—60.81J 14.61 —14.62 verhalen! Men maakt kennis met een aantal personen, die allemaal wat amoureuze perikelen hebben en daar, al dan niet, een oplossing voor vin den. Het aardigste van die verhaien is dat van een rechercheur en een aan hem vastgeketende hoteldie vegge (hü moet haar over' de grens zetten)die in Porto-fino arriveren. Danny in dienst In Passage draait men een oude film met Danny Kaye in de hoofd rol: „Up in arms". Het werkje is in 1944 vervaardigd en behoort tot de eerste films waarin Danny Kaye op trad. Een verrassing is „Up in arms" bepaald niet. Een aantal goede revue scènes, waarin Danny hoogst komisch tekeer gaat, zijn gevat in een solda- tenklucht met ietwat miezerige grap- pen. In het begin van. de film echter, ziet men de hoofdrolspeler een prach tige parodie geven op een western verhaal. En tegen het slot geeft hij met Dinah Shore een zangnummer. Allerlei imitaties en solo's fleuren het langdradige geschiedenis je op. De 17-jarige Th. C. Janssen, Noord- einde 38 te Delft, die dinsdagmorgen op de kruising van de Van der I'eim- straat en het Westplantsoen met zijn rijwiel tegen een passèrende auto is opgereden en met een hersenbloeding naar het St.-Hippolytusziekenhuis is vervoerd, is gisteren naar de Ursula- kiiniek te Wassenaar overgebracht. De zorgwekkende toestand van de jongen is verslechterd. Bij Havenbedrijf Vlaardingen-Öost is vrijdag afscheid genomen vaniJan Hoekstra en Arend Zonneveld, die beiden onlangs 65 jaar zijn - gewor den. De heer J.J. Hoekstra is kinds 5 april 1940 bij HVO in dienstJ Hij verlaat het bedrijf thans als voor man-bankwerker. De heer A. Zon neveld trad op 14 oktober 1946 in dienst en is timmerman van bèroep. De heer C. van Roon. procuratie houder van het bedrjjf, gewaagde van de grote waardering van de di rectie voor deze werknemers, die zich uitstekende vaklieden hebben ge toond. De heer Hoekstra is wat meer op de voorgrond getreden omdat hij vele jaren deel uitmaakte van de kern. De heer J. Kloot Overbeeke sprak namens de bankwerkerij. Ook de heer A. v. d. Valk had namens het college van bazen zeer waarderende woorden voor de heer Hoekstra en als afdeltngsbaas van de heer Zonne veld verklaarde hij, dat deze een voorbeeld was voor de jongeren. De heer J. van Wasbeek sprak na mens de ondernemingsraad. iHij bood de scheidende werkers een presentje aan. Van het bedrijf hadden zij reeds de gebruikelijke gratificatie in ont vangst genomen. (Van een onzer verslaggevers) Een groep Duitse padvinders heeft in de vroege zaterdagochtend in sa menwerking met de Hengelose politie een deel van de inventaris in veilig heid gebracht uit de brandende tim mermanswerkplaats van de firma G. J. Morsink te Hengelo. Om kwart over twee ontstond* de uitslaande brand in de werkplaats aan de Oldenzaalsestraat. De brand weer kon een gedeelte van de werk plaats behouden. Een betonmolen een aantal fietsen en een partij hout gingen verloren. De oorzaak van het vuur is nirl bekend.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1