Samen spreken over één ziekenhuis niet zinloos "088 I Met de bouw kan men I nog alle kanten uit PHILIPS I er over de grens gezet Pistoolschot maakt einde aan race breidt zich uit in hoofdstad Geprepareerd Minister over Bergen op Zoom: Autodief op heterdaad betrapt SP VAKfitiJ Achttien jaar zijn vrouw mishandeld Schuivende balk treft arbeider Directeuren zijn leeghoofden Utrechter (24) valt van rots: zwaar gewond Bom ontdekt bij spoorlijn Natuurlijk Man in donker onder trein j mms mwmm m Toetssteen Weren of beperken? Amusement HET VRIJE VOLK VRIJDAG 2(5 AUGUSTUS 19G0 PAGINA 3 nu... beduidend goedkoper Met andere woorden: hij heeft 'in principe' zijn goed keuring verleend, maar nim mer bedoeld al in dit stadium de kwestie definitief te rege len ten gunste van een katho liek ziekenhuis. Concreet Op nippertje gpSfigpi Sï^fv&lillaS «ifSim Elastisch rijden MR. DE RIJKE TOT PAPOEA'S Assistentie gevraagd Cheque Neem Hel Vrije Volk mee met vakantie Ook in Dordt Volgens de catalogus van de Flor iade worden in een pavil joen nabij de brug naar de Euromast geprepareerde en le vende dieren in hun natuurlij, ke omgeving getoond. Het "be doelde gebouw is inderdaad ge- stojjeerd met struikheide en naaldboompjes in tamelijk verdorde en dus hoogst brand gevaarlijke staat. Twee dikkerds n Advertentie I.M. Die is een aanbieding voor hen, die de mooie zuiver wollen nieubelmoquecte kunnen waar deren... het mooiste van het mooiste, geweven van zuiver wollen garens... Meubelmoquette die nog nooit goedkoper verkocht is dan voor 24 gulden per meter, in effen kleuren en met ragfijne scha duwlijnen... ligt er morgen in tinr.iaiiei; rollen klaar voor nog géén tien gulden per nieter. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze zuiver wollen meubel moquette, in diverse moderne tinten, per meter voor in diverse (Van een onzer verslaggevers) De rijkspolitie te St. Anna Parochie (Fr.) heeft de 42-jarige caféhouder P. K. tp Zwarte Haan gearresteerd. De man zou achttien jaar lang herhaal delijk zijn echtgenote hebben mis handeld. Een vijftienjarig dochtertje is ten slotte naar de politie gelopen. Toen pas kon men, hoewel men officieus de verhoudingen in dit gezin wel ken de. ingrijpen. Ce caféhouder die al eerder ge trouwd is geweest en uit dat huwelük twee kinderen had. is na zijn schei ding -In 1942 hertrouwd U>t dit hu welijk kwamen drie kinderen die thans esp. zeventien, zestien en vijf tien f ar zijn. De vrouw van K. zou uit angst voor repressailles alles hebben ver- zv. ,-?n. "\i wordt morgen voor de officier geleid. (Van een onzer verslaggevers) üc Amsterdamse recherche heeft gisteren een 30 jaar oude chauffeur C. H. uit Krommenie gearresteerd, die zich gespecialiseerd had in het stelen van auto's. Hij werd op heter daad betrapt toen hij een Peugeot die hij uit een Alkmaarsc garage had ge stolen bij een handelaar in Amster dam van de hand wilde doen. De autohandelaar vond namelijk dat het gezicht van de verkoper ver dacht veel leek op een door de poli tie verspreid signalement. Doordat hij direct de politie alarmeerde was de arrestatie mogelijk. Deze H. was gisteren wel bijzonder actief geweest want nadat hij de Peu geot naar Amsterdam had gereden keerde hij per trein terug naar Alk maar en stal daar een DKW. Door deze arrestatie is tevens het raadsel van de diefstal van twee Renaults Dauphine en twee Opeis, respectievelijk uit de garages Kla ver en Met te Alkmaar, opgelost. Ook hiervan bleek H. nl. de da der te zijn. Deze eerder gestolen wagens, die hij alle in de hoofdstad had verkocht, waren overigens ai spoedig achter haald. De eerste twee waren nog bij de eerste koper, de derde stond ech ter op de Apeldoomse automarkt. De vierde auto was zelfs zesdehands bij een koper in Borger. Circa 200 inwoners van het Franse plaatsje Ambleteuse, onge veer een vijfde van de bevolking., zijn ziek geworden door het eten van ver giftigde paddestoelen of bedorven gebak. t i (Van een onzer verslaggevers! Twee ministers van Sociale Zaken hebben zich In de na oorlogse jaren met de ziekenhuisproblemcn in Bcr en op Zoom beziggehouden. Nu de huidige bewindsman, minister inr. dr. Ch. van Rooy dezer dagen in principe zijn goedkeuring heeft gehecht aan het bouwplan voor een nieuw katholiek ziekenhuis, valt opeens de aandacht op het feit dat Eergen op Zoom al twaalf jaar(!) een dergelijke ministeriële uitspraak van geen bezwaar bezit. Echter ten behoeve van hetAlgemeen Burger Gasthuis, waarvan de vroegere regenten nimmer definitieve plannen hebben ontwikkeld! Wanneer men in Bergen op Zoom dezelfde ijver en activiteiten had ont plooid als thans bij de voorbereidin gen van een nieuw katholiek zieken huis aan de dag worden gelegd zou er in de plaats van het (zeer) oude Al gemeen Burger Gasthuis al lang een nieuw gebouw hebben gestaan. Reeds in 1948 immers hechtte dr. W. Drees, toen. nog minister van So ciale Zaken, in beginsel zijn goedkeu ring aan de bouw van een nieuw Al gemeen Burger Gasthuis, evenwel zonder te bepalen wanneer deze bouw zou kunnen beginnen. Het nieuwe ABG zou door het rijk worden ingepast in een landelijk zie- kenhuisplan en de minister schreef stemming gegeven voor de bouw van het katholieke ziekenhuis, maar geenszins van harte. Hij gaf ons over deze kwestie de volgende verklaring: 'Ik heb mijn ambtsgenoot van Volkshuisvesting, die zegd dat er voor mij geen reden was de bouw uiteindelijk moet regelen, ge- om ait plan tegen te houden? Maar ik heb de partijen in Bergen op Zoom gelijktijdig laten weten dat ik on derling overleg. om tot een bepaalde vorm van samenwerking te komen, zeer gewenst acht.' De minister riet liever ëèn ger*- men lijk ziekenhuis in Bergen op Zoom; misschien staat het nieuwe Bviiuuispiitn en ue munster scnreei stxeefcriekenhuU i-i r.orknm lëar. «i net regentencollege: U kunt in ieder j VeDencrieï^ éS. v W vD^ testants-christelijke patiënten, met één centrale voorriening. reals ope ratie-afdeling) hem hierbij roor ogen. Op onze vraag of het overleg tüet bepaald zinloos was nu het Sint Sil- zabethziekenhuis kan gaan bouwen antwoordde hij: 'In Bergen op Zoom kan. men zeer beslist nog she kanten uit; ik acht het onderlinge overleg noodzakelijk.' (Vervolg van voorpagina) Sinds eind 1959 is het aantal werk nemers bij Philips in de hele wereld gestegen van 189.000 tot 197.000 eind juni van dit jaar, zodat wij veilig mogen aannemen dat Philips thans de 200.000-grens is gepasseerd. In Nederland nam het aantal ar beidskrachtenin het eerste halfjaar toe van 68,800 tot 71.000. Opnieuw lezen wij in de kwartaal- mededelingen van philips dat de ex port uit Nederland .procentueel meer is gestegen dan de omzet. De grote betekenis van Philips voor ons land wordt ons ook nog duidelijk als wij het aantal arbeids krachten in Nederland in dienst ver gelijken met het totaal aantal werk zaam bij het wereldconcern en dan bedenken dat slechts ongeveer 10 percent van de omzet op onze bin nenlandse markt betrekking heeft. Philips is met een totaal aan liquide middelen van 579 miljoen gul den ruim bij kas. Op zich zelf zijn deze middelen en de nog in de ko mende maanden te ontvangen bedra gen uit afschrijvingen, en winst, ruim voldoende om te voorzien in het gro te investeringsprogramma dat op halfjaars basis op ongeveer 175 mil joen gulden gesteld kan worden. geval reeds nu de verdere voorberei dingen ter hand nemen'. Dat was een concrete toezegging, maar concrete plannen heefthet toenmalige regentencollege nimmer gemaakt. Er was een situatie van to tale stilstand bereikt toen de gemeen teraad van Bergen op Zoom na de verkiezingen vari 1958 een nieuw re gentencollege samenstelde. De verhoudingen in de gemeente raad waren gewijzigd: de KVP ver loor veel van haar invloed aan de toen gevormde katholieke stadspartij, die er om. voor zorgde dat de fractie voorzitter van de KVP als voorzitter van het regentencollege werd wegge stemd. Hef nieuwe regentencollege ging onmiddellijk verbeteringen in het oude gasthuis aanbrengen en stuitte uiter aard ook op de brief van minister Drces met de goedkeuring van de nieuwliouwplannen, die niet be stonden. Inmiddels was het Algemeen Bur ger Gasthuis in de gemeenteraad on derwerp geworden van felle discus sies. Vooraanstaande katholieken hadden laten weten dat zij er alles voor voelden het gasthuis te onttrek ken aan de invlogd van' de (sterk ge wijzigde) raad en stelden voor van het ABG een algemeen christelijke stich ting te maken met daarin ook twee vertegenwoordigers van het protes- tants-ohristelijk volksdeel. De dominees.weigerden, omdat zij van deze onttrekking van het zieken- huisbeleid aan de openbaarheid wei nig goeds verwachtten. Hun gelijk is bewezen toen de kleinst mogelijke meerderheid van het regentencollege de r.k. medische moraal wilde invoe ren, maar op het laatste nippertje door een meerderheid van de raad kon worden gecorrigeerd. De katholieken gingen alleen ver der en vormden met een kapitaal van 100 de stichting Sint Eliza- bethziekenhuis, waarvoor zij de medewerking van de gemeente raad kregen, in de vorm van prin cipiële toezegging voor.een garan tie voor een lening van elf miljoen. Als reactie gingen de protestants- christelijke groeperingen ook aan her. werk met het gevolg dat de be trekkelijk kleine stad naast het oude gasthuis plannen voor nóg twee ziekenhuizen bezit. Minister Van Rooy heeft zijn toe- De 36-jarige Anglicaanse gees telijke George Ambo van Boinai in de 'streek Dogura zal, als eerste in heemse van Papoea in Nieuw-Gui- nea, te Brisbane tot bisschop worden gewijd. J KA..-dor bo.-..' coat ie Woo:men op in dr Sierra-hergen I ondergronds door en schiet, dan soms plots vlak poor dc m o't Amen-kcanse stoeit Calibrate. Soms vreet het vuur voeten van dc bro.ndbestrijclers omhoog. Wanhopig vecn- k. Km deze twee mannen tegen de vuurzee. (Van een onzer verslaggevers) Vla Interpol heeft de marechaussee te Roosendaal de 65-jarige Wener F. H. overgeleverd aan de Oostenrijkse politie. Hij was naar het buitenland gegaan met medeneming van dc kas van een vereni ging voor slechthorenden, die gelieerd is aan de Oostenrijkse Arbei dersbeweging. In enkele ochtendbladen circule rende berichten datH. secretaris is van de Oostenrijkse socialistische partij zijn onjuist, zo heeft het se-, eretariaat van de PvdA meegedeeld. Aan de oplettendheid van het par- tijsecretariaat is het overigens te danken dat de man "zo snel in de kraag werd gepakt. Het secretariaat werd kortgeleden opgebeld door de grenspost Roosen dal, met de mededeling dot een Oos tenrijkse functionaris die in moei lijkheden verkeerde, gevraagd had hem in contact te brengen met de Advertentie l.M. Kj»ritp*«rwcf 185222 T*r« 12282 Een ongeluk in een van de fabrieks hallen van dc Nationale Staalindus trie in De Steeg heeft het leven ge kost aan de 28-jarige Giesbeekse ar beider Ribbers. R, die in gezelschap van een mede arbeider met een karweitje in de fa briekshal bezig was. is onder een ver schuivende U-balk terechtgekomen en ten gevolge van zware inwendige verwondingen kort na opneming in het Velpse ziekenhuis overleden. Zijn 27-jarige mede-arbeider, die eveneens getroffen werd, liep ernstig letsel op, maar zijn toestand is redelijk. Het ongeluk werd veroorzaakt door een kraan, die over een loopbrug door de fabriekshal rolt. Dc kraan had een last in een hoek van de hal gedepo neerd en rolde met loshangende ta kelketting terug. Deze ketting bleet haken achter een uitsteeksel van een op de grond liggende zware U-balk. De balk kwam daardoor in beweging. HOLLANDIA (AP) Mr. J. O. de Rijke, die te Hollandia advocaat en secretaris van een werkgeversorganisatie is, heeft woensdagavond in. Hamadi, een volkswijk van Hollandia. op een openbare vergadering van de nieuwe Democratische volkspartij gesproken. Tot de aanwezigen, een kleine honderd mensen, merendeels oudere Papoea's, zei hij onder meer: 'Jullie, Papoea's, kunnen er niets aan doen dat de zaken hier zo slecht gaan. Dat komt omdat verschillende directeuren van departementen tevens leeghoofden zijn. Straks kunnen wij in de Nieuw-Guincaraad onze stem laten horen cn als wij een wetsvoorstel er niet door willen hebben, kunnen wij het eenvoudig afstemmen M.r. De Rijke vond verder dat Nederland te weinig intellect had om Ntemv-Guinca tot ontwikkeling te brengen en hij ried zijn gehoor aan andere buitenlanders te vragen als deskundigen. (Van een onzer verslaggevers) Met een pistoolschot in een van de achterbanden heeft de Heerlense politie een eind moeten maken aan een race tussen een half dronken man, die een gammele, maar nog zeer snelle auto bestuurde en twee politieauto's. Om een uur in de nacht een uur m de nacht van woensdag op donderdag ontdekte een autopatrouille van deHeerlense po litie in het stadsdeel Eikenderveld een auto met slechte achterverlich ting. De bestuurder, die later de veertig jarige Heerlense opkoper H. D. bleek te zijn, reed dwars door een plant soen. en verdween snel in de richting van de autoweg naar Beek. Na ongeveer twee kilometer, pas seerde de politiewagen de vluchte ling en gaf een stopteken. De op koper deed alsof hij wilde stoppen, maar toen de politiewagen stilstond, reed hij in volle vaart voorbij. Per mobilofoon riepen de achter volgers assistentie in. 'Te Beek, op de rijksweg SittardMaastricht, kwam een grote patrouillewagen van de rijkspolitie aan de race deelnemen, i De achtervolging ging kilometers lang over binnenwegen en door sla pende dorpen, waarbij de snelheid van de auto's meestal de honderd kilometer overschreed. Af en toe nam een van de politieauto's een voorsprong, na veraetelde pogingen van de vluchteling om de inhalende wagen van de weg te dringen. In de gemeente Meerssen, bij de nadering van de Maastrichtse buiten wijken besloot de politie met een pistoolschot een einde aan de strijd te maken. Met een leeggeschoten achterband reed D. toch nog enige tijd door. Totdat hij op een veld weg tot stilstand kwam. Hij gaf zich zonder verzet aan de politie over. Hi! regt, dat hij bij het zpoorveg- viadv»t het bevel tot jAonoen beeft genegeerd, omdat hij nog verschillen de boetes te betalen heeft, terwijl er ook nog een voorwaardelijke hechtenis boven zijn hoofd hangt. De auto, een grote personenauto van een oud model, bleek ernstige ge-* breken te. hebben. Niet alleen was de achter-verlichting defect, maar de handrem werkte in het geheel niet en de voetrem slechts zeer gebrekkig. INNSBRUCK (DPA) De 24- jarige A. Poort uit Utrecht is giste ren in de omgeving van Innsbruck zwaar gewond toen bij langs een rots wand naar beneden stortte. Hij is op genomen in het ziekenhuis te Inns bruck.- Poort en-zijn vriend T. Zijlstra wa ren op weg van een berghut bij Neu- stift in het Stubaidal naar de Re gensburger hut. Onderweg wilden zij edelweiss plukken, waarbij Poort langs de rotswan#is afgegleden. In Oostenrijk wordt de vraag bestudeerd of er een apart Ministe rie voor Vreemdelingenverkeer moet komen. Men gaat daarbij de ervarin- gen na die Italië reeds met zijn de- i partementsafdeling voor vreemde- lingenverkeer heeft opgedaan. PvdA. Hij beweerde dat men hem daar wel zou kennen. De ambtenaar deelde mee dat de Wener voor behandeling op weg was naar een oogheelkundige kliniek in Utrecht, maar dat de betrokken pro fessor afwezig bleek. Hij had nu geen geld om terug te keren, en wilde een lening sluiten bij het partijsecreta riaat. Bij een hotelhouder in Roosen daal had H. inmiddels verteld dat hij een cheque uit "Wenen had, maar dat deze nog niet verzilverd kon wor den. Bij een plaatselijke bank zou hij getracht hebben een voorschot op de cheque te krijgen. Het partij-secretariaat vroeg tele-> fonisch informaties bij dé Weénse partij-instanties, en stuurde inmid dels een klein voorschot naar. Roo sendaal. Kort daarna kwam bit We nen de mededeling dat H. een geroy eerd bestuurslid van een plaatselijke afdeling was en dat aan Interpol ge vraagd was hem aan te houden in verband met juist geconstateerde kastekorten bij dc vereniging van slechthorenden. Toen de marechaussee op verzoek va,n Interpol H. aanhield, had hij zijn hotel met achterlating van zijn bagage veriaten. In deze rubriek vermeldt Het vrije Volk zonder commentaar - tref fende uitspraken wen anderen, uiter aard - voor rekening van hen die worden oeciteerd. Was de toto uiteraard geen kabi netscrisis waard, de algemene kindcr- bijslagverzekering is een zaak van ho gere orde. Prof. Romme verklaarde op de laatste partijraadsvergadering van de KVP, dat het hier om een zaak gaat. die voor de grootste "rege ringspartij' van 'overwegende beteke nis' is. Veel meer dan bij de toto geldt dus hier de noodzaak, dat men elkaar vindt. Of dit zal lukken, moet in de naaste toekomst blijken. Men kan echter nu al wel zeggen, dat de alge-, mene kinderbijslagverzekering tege lijk zoveel als een toetssteen wordt. Vooral uit dc gang van zaken rond dit wetsontwerp zal moeten blijken in hoeverre de huidige politieke ver houdingen ook op dc langere duur houdbaar zijn. Uit De Volkskrant van 25 augustus I960 Zie de bonnen voor nazending van de krant naar uw vakantie adres, die regelmatig tussen de advertenties ziin opgenomen (Van een onzer verslaggevers) De staking in de Amster damse metaalindustrie heeft zich vandaag: uitgebreid. Be halve bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij (NDSM) wordt er nu ook ge staakt bij de Amsterdamse Dokmaatschappij (ADM). De stakers bij de NDSM hebben donderdagavond vergaderd onder lei ding van het zogenaamde actieco mité en' besloten, de staking voort te zetten. Het comité zou opnieuw trachten bij de directie gehoor te vinden voor zijn eisen. De directie heeft echter laten weten, dat zij met het actiecomité niet onderhandelt. In de middag zouden de stakers op het bedrijf een nieuwe bijeenkomst beleggen. Bij de ADM, waar de .directie in het. begin van de week al een con cessie had gedaan door het verhogen van de tarieven, zijn nieuwe eisen gesteld, die neerkwamen op een loonsverhoging van 10 per week. Deze eis is afgewezen, waarna het overgrote deel der arbeiders in sta king is gegaan. Vanmiddag om half vier vergadert de Algemene Nederlandse Metaalbe- drijfsbond met 'zijn leden die bij de NDSM werkzaam zijn. Daar zal ook de bondsvoorzitter, de heer I. Baart, aanwezig zijn om het standpunt van de bond uiteen te zetten. Vanavond houdt de ANMB een vergadering van .zijn hele Amster damse kader. V altraad Zaterdag zal de vakraad in de me taalindustrie, bestaande uit vertegen woordigers van werkgevers- en werk nemersorganisaties, bijeenkomen. Op deze bijeenkomst zullen onder meer de lonen worden besproken. Deze loonbesprekingen iri de vakraad staan al lange tijd op het programma. De bondsraad van de ANMB heeft hier omtrent al in zijn vergadering van juli een standpunt bepaald. Ook bij de N.V. Lips te Dordrecht is gisteren een korte, wilde staking uitgebroken. Ongeveer tweehonderd arbeiders, werkzaam in de brandkas- tcufabriek. legden het werk neer. uit ontevredenheid over dc taricficring. Na een onderhoud met directie i hebben ailen het werk hervat. De directe aanleiding tot de staking was de vervanging van de zogenaamde geschatte tarieven door. de, gemeten tarieven. Een aantal arbeider-s is van mening, dat zij door deze verande ring benadeeld zijn. Toen zij besloten het werk neer te leggen, volgden hun collega's hun voorbeeld. Van de zijde van de Lips-directie werd ons ver klaard, dat over het geschil nader overleg met de arbeiders gevoerd zal worden Op korte afstand van de drukke spoorlijn AmersfoortApeldoorn Enschede is de 50-jarige arbeider D. van de Bunt uit Barneveld gister middag tfjdens graafwerkzaamheden met zijn schop gestoten op een niet- ontplofte brisantbom van naar schat ting 500 kg. Vermoed wordt dat in het weiland vlak naast de spoorlijn nog meer niet- ontplofte- projectielen uit de laatste oorlog liggen. De Mijnopruimings- dienst zal het oorlogstuig onschade lijk maken en het terrein verder af zoeken. Deze aankleding zou men met veel goede wil nog wel natuurlijk kunnen noemen, maar het is ons tot nu toe niet gelukt, andere le vende dieren dan vliegen en spinnetjes in het paviljoen (e ontdekken. De reegeit met de gevlekte kalfjes het borstelige wilde zwijn, de rode vos en de drie hermelijnen (respec tievelijk met een zomerjasje, een overgangskleed en een witte winter vacht met zwarte staartpluim) hou den zich in hun ..natuurlijke omge ving" za stil als alleen opgezette dieren het kunnen doen. Ook de andere Nederlandse zoog dieren en de roofvogelsoorten spech ten, mezen en wat dies meer zij ziin alle degelijk geprepareerd. Toch vinden wehet geheel een niet onaardig en bovendien heelieer- zaam natuurhistorisch museum. Het gedierte is vakkundig en dus in na tuurlijke houdingen opgezet. Het begint te verkleuren en het wordt wat stoffig, maar dat gaat al tijd zo bij opgezette exemplaren 'die niet bij kunstlicht en onder rias worden bewaard. De teksten z(jn over het algemeen voortreffelijk. Bij de afdeling roof vogels wordt het misverstand bestre den, dat men roofvogels moet doden om dé „weerloze" soorten te be schermen; „Roofvogels en uilen ver delgen veelal grote aantallen muizen en ratten. Daarnaast vangen ze hoofdzakelijk zieke en onvolwaardige dieren. Ze doen dus dienst als ge- zondheidspolitie". De kraaien, eksters, gaaien en oolc de eekhoorntjes komen er laag niet zo goed af. Van deze soorten wordt gezegd, dat men ze moet weren om dat ze zoveel nesten plunderen. ïn plaats van „weren" hadden we liever gelezen: „Niet tc talryk laten worden". Als alle kraaien, eksters, gaaien en eekhoorntjes uit onze bossen en par ken verdwenen, zou er stellig van na- tuurverandering sprake zijn. En het is juist de bedoeling-van degenen die dit paviljoenhebben ingericht, dat we wat zuiniger met onze wilde fauna gaan omspringen. Vandaar de ze tekst waarmee:we,het wel geheel eens zün: „In de vrije natuur horen dieren thuis. ZZij vormen daar een waardevol element voor de steeds meer ontspanning zoekende mens". Ben kalebas in een der weten schappelijke kassen heeft nu hel respectabele gewicht van 22 kilo be reikt. Om te voorkomen dat de steel het begeeft, i seen soort voetstuk on der de vrucht geschoven. De kalebas richt zich tot het publiek met het volgende verzoek: „Wilt u mij niet aanraken? Dank u! Dan groei ik nog rustig verder." Het biologielokaal bij de afdeling Schoolwerktuinen is verrijkt met een reusachtige paddestoel, wit, baiion- vormig en met meer dan een halve meter doorsnee, naar ons werd be richt. We hebben deze curiositeit nog niet gezien, maar naar de beschrij ving te oordelen moet het een reu- zenbovist zijn die volgens ons padde stoelenboekje maximaal veertig centi meter dik kan worden. Maar eens goed nameten! Het amusementsorkest van de Schiedamse politie „De Optimisten" onder leiding van J. van Biezeii geeft vanavond een concert op bet terras van Flóra^Höy. Aanvang 29 uur. (Van een onzer verslaggevers) Even buiten het station te Zeven bergen is gistermorgen het zwaarver- minkte lichaam gevonden van de 37-,jarige ongehuwde fabrieksarbeider C. J. Traats uit Oudenbosch. De man is, waarschijnlijk door de duisternis misleid, gisternacht buiten het stationsemplacement tussen de rails terechtgekomen en door een passerende trein gegrepen. Het lichaam werd ontdekt door de ee- stuurder van een trein.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2