Geen antwoord op PSP-vragen over Doorman-bezoek Kabinet kan leuzen regeringspartijen niet waar maken5 Maximumsnelheid ook buiten bebouwde kom 1 GRANT Brinkgreven: Alleen officiële klachten worden onderzocht Moet u Wetsontwerp Rijnmond dit zittingsjaar in Kamer Fm 1 •■18 Lopen er 70 psychopaten vrij rond? half zwaar ZONDER COMMENTAAR Bladeren vallen ZIJLSTRA GEEFT TE ROOSKLEURIG BEELD Nieuw-Guinea: Binnenland in vier jaar onder bestuur Êk Gokautomaten op Schouwen in beslag genomen Posthumus stelt vragen over telefoontarief SNELVERF S00 SUURHOFF VOOR DE RADIO Herfst HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 PAGINA 3 DUBBELDEKKEND DE BESTE LAKVERF Op bepaalde weggedeelten: ANDERS! V ernielingstocht van vrachtauto die lekkere shag j jin de handige doos Anders voorgespiegeld Nog meer verwijten Bioscoop 't Blijft druk Euromast van man Advertentie IJM. (Van onze parlementsredactie) Het wetsontwerp over de Rot terdamse agglomeratie (Rijn mond) zal nog dit zittingsjaar de Tweede Kamer bereiken. Deze verwachting spreekt minister Toxopeus (Binnenlandse Zaken) in de begroting voor 1961 uit. Het Rotterdamse agglomeratie- vraagstuk is door het rapport van de commissie Nieuwe Waterweg nader tot eën oplossing gebracht én het verheugt de bewindsman, dat dit rap port door de betrokken gemeentebe sturen gunstig ontvangen is. De commissie heeft de minister op zijn verzoek nader advies uitge bracht over de opmerkingen en be zwaren die door de gemeentebestu ren naar voren werden gebracht naar aanleiding van het rapport en het voorontwerp. Met inachtneming van dit advies en van het advies van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland bereidt de minister thans het wets ontwerp voor. (Van onze parlementsredactie) Op Nieuw-Guinea zal de open legging van het nog niet onder bestuur gebrachte gebied in ver sneld tempo plaatsvinden. liet streven is erop gericht om binnen vier jaar (gerekend van 1961) het gehele binnenland onder daad werkelijke bestuurscontrolc te brengen. Dit zegt minister Toxopeus Bin nenlandse Zaken) in zijn begroting over 1961. De opstelling van een con creet tienjarig ontwikkelings- en werkprogramma, onder te verdelen in twee of drie periodes is ter hand ge nomen. In de jaren 1962 tot en met 1964 zal jaar op jaar voor een versneide ontwikkeling 10 miljoen moeten worden uitgetrokken tot een bedrag van 124.500.000 is bereikt. Na 1964 verwacht de regering geen noodzaak tot verdere verhoging van de Nederlandse bijdrage, doch zal, mede door de baten van de extra in vesteringen, een geleidelijke verla ging mogelijk zijn. (Tan onze sociaal-economisohe redactie) Dit, zo zei minister Zijistra, is de belastingverlaging, die aan mensen met kleine inkomens verhoudingsgewijs de grootste verlaging geeft. De minister heeft dat niet alleen in de Miljoenennota be toogd, hij heeft het ook op de televisie aan Nederlandse kijkers met een krijtje in de hand voorgerekend. De mening dat het zwaartepunt van de belastingverlaging bij de lagere inkomens ligt, is ook in vele dagbladen uitgesproken. „Laagste inkomens, grootste voordeel", zei een kop in De Volkskrant." Een fiscale aanpassing, waarvan de laagste inko mens het meeste profijt zullen trekken", schreef Het Parool. Onze vraag is: is dit alles juist? Wy willen daarbij vooropstellen, dat de regering zonder enige twijfel heeft getracht met name de lagere inkomens zoveelmogelijk in de ver laging te betrekken. Maar wie de cij fers even bekijkt, komt al spoedig tot de conclusie, dat de betekenis van de belastingverlaging voor de man niet een inkomen van ƒ5000 per jaar kleiner en niet groter is dan voor de man met ƒ30.000 of ƒ40.000. Wü laten hier eerst een (verkorte) tabel volgen, zoals de minister die in de officiële toelichting op de belas tingvoorstellen heeft gegeven: Gehuwden met twee kinderen zuiver inkomen nu verlaging in 3.000 4.500 171 87 50.9 6.000 390 111 28.5 7.500 658 142 21.6 9.000 976 180 18.5 18.000 3.909 488 12.5 45.000 18.161 1049 5.8 90.000 47.101 1621 3.4 120.000 67.899 1870 2.8 9.000 8.024 8.204 2.2 12.000 10.248 3.0.512 2.6 15.000 12.268 12.641 3,0 18.000 14.091 14.579 3.5 21.000 15.775 16.357 3.5 30.000 20.307 21.094 3.9 45.000 26.839 27.888 3.9 90.000 42.899 44.520 3.8 120.000 52.101 53.971 3.6 Overduidelijk blijkt, dat het de in komens boven de 18.000 zün, die de grootste „loonsverhoging" het woord is van minister Zijlstra krijgen. Voor andere groepen ligt de si tuatie ongeveer gelijk, zoals Wijkt uit de volgende tabel, waarin wij alleen de vooruitgang in percenten geven: Stijging van het netto-inkomen door de belastingverlaging (in per centen) (Van een onzer verslaggevers)' Doordat het bezoek van de Karei Doorman aan Japan niet is doorge- gaan zijn de vragen, die de Tweede- Kamerleden Lankliorst en v. d. Veen (beiden p-s.p.) hierover aan de mi nisters van Buitenlandse Zaken en Defensie hadden gesteld, door de omstandigheden achterha&id. In verband met de gespannen toe stand. veroorzaakt door de houding van Indonesië, hadden zij gewaagd, of de regering bereid was, het bezoek van het vliegdekschip aan Japan af te gelasten. Aangezien dit thans is gebeurd, hebben de bewindslieden meegedeeld, dat beantwoording van de vragen achterwege kan blijven. H. J. HOFSTRA ...van. beloften niets terechtgekomen (Van onze verkeersredacteur) De minister van Verkeer en Waterstaat wil de bevoegdheid krijgen op bepaalde weggedeelten buiten de bebouwde kommen een maximumsnelheid vast te stellen. Een ontwerp tot wijziging van de Wegenverkeerswet om dit bij ministeriële beschikking mogelijk te maken, is in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Dit deelt minister Korthals mee in de begroting van Verkeer en Water staat voor 1961. Hij bevestigt voorts, dat wordt overwogen regelen te stel len voor een algemene maximum snelheid op de buitenwegen, maar enige tijdsbepaling geeft hij hier niet. Wel schryft hij, dat spoedig een wijziging van het Wegenverkeers reglement mag worden verwacht ter betere bescherming van voetgangers op oversteekplaatsen. Als gevolg van de aandrang in de Men komt zo inderdaad voor de lagere inkomens tot aanzienlijke per centages en voor de hogere tot vrij lage. Maar het beeld, dat zo ontstaat, is toch wel onvolledig: een verminde ring van enkele tientallen guldens maakt voor iemand die maar weinig inkomen heeft en dus betrekkeiyk weinig belasting betaalt, al gauw een hoog percentage uit. Men kan ook kijken naar de ver laging in guldens en den biykt, dat de hogere inkomens heel wat grotere bedragen toegeschoven krijgen dan de lagere. Maar dat beeld is overtrok ken naar de andere kant. omdat wie het meest moet betalen nu eenmaal in guldens ook gauw de grootste ver mindering krijgt. Daarom hebben wy de berekening eens anders gemaakt, wy hebben ons afgevraagd: Hoeveel houdt iemand met een bepaald inkomen n u over na belastingbetaling en hoeveel houdt hy straks over. Het ver schil is de winst, die hy by de belas tingverlaging maakt. Doet men het zo, dan wordt het beeld als volgt: Gehuwden met twee kinderen voor- zuiver over na belasting uitgang inkomen nu straks in 3.000 4.500 4.329 4.416 2.0 6.000 5.610 5.721 2.0 7.500 6.842 6.984 1.9 Kamerlid vraagt: (Van een onzer verslaggevers) Is het juist dat er op het ogenblik ons land zeventig psychopaten rondlopen, die uit inrichtingen zjjn ontsnapt? zo vraagt de heer Van den Heuvel, Tweede-Kamerlid voor de KVP, schriftelijk aan de minister van Justitie. De heer Van den Eeuvel vraagt tegeiykertyd inlichtingen over de mc- gelükheid tot een dergeiyke omvang- ryke ontsnapping en over de maat regelen, die de regering denkt te ne men. In verband met de bomaanslag in Flrozabad, waarbij zaterdag viji per sonen om het leven kwamen en 52 processiegangers werdem gewond,- heeft de Indiase politie 197 personen resteerd In (Van een onzer verslaggevers) De bewoners van de Overtocht te Bodegraven schrokken midden in de nacht wakker van een geweldig la waai: Omstreeks 1 uur ramde een vrachtwagen verschillende huizen en kwam na een ware vemielingstocht van ruim vijftig meter over het trot toir tot stilstand. De vrachtauto van het aannemers bedrijf W. Ossel uit Zoeterwoude was op weg naar een werk in Emmen. In de bocht bij de r.-k. kerk begon de grote wagen te glijden. Het eerst moest het huis van de heer Van Leeuwen het ontgelden: de voorgevel werd in elkaar gedrukt. Het volgende huis werd over de gehele breedte beschadigd: de stenen werden enkele centimeters uitge- schuurd. Een hoek en een stuk van de zijmuur werden meegenomen. Vervolgens werden bij fa. Van Bun- ningen twee benzinepompen omver geworpen. De deur van "net door- smeerstation werd zwaar beschadigd. Een lantaarnpaal brak by de grond af. Na nog eerst een zonnescherm van groentehandel Zwanenburg be schadigd te hebben, kwam de wagen eindeiyk tot stilstand. De wagen was zelf ook aanzieniyk beschadigd. De chauffeur was onge deerd. (Wan een onser veertaggeverö De officier van JustHic ie MSjMeJ- burg heeft opdracht gegeven au® op SehoBwen-Duiveland aanwezige trek- gokauto maten in beslag te nemen. Er zjjn er inmiddels vier in be slag genomen, ie Brainlwe, Kenesse en JKierftwse, aöe eigendom vm een automateubedröf te Hxiw. De» maatregel hoedt verband met e«n -in-i.tr de ïitówae» amhtensar O. de w. gepleegde fraude. De amb tenaar heeft ruim 3500 gulden ver- sp:e!d in een 'okautomaat in café O. to kzoc. zuiver ink. ongeh. geh. geh. z. 5 kin. kin. 3000 2.9 2.8 0 4500 2.8 2.4 0 6000 2.8 2.3 1.1 7500 2.7 2.3 1.6 9000 2.8 2.7 1.9 12.000 3 3.2 2.4 15.000 3.5 3.5 2.8 18.000 3.7 3.6 3.4 21.000 4 3.8 3.7 30.000 4.1 3.8 4 45.000 4 3.8 4.1 90.000 3.2 3.7 3.9 120.000 2 2 3.6 3.7 Voor de kinderrijke gezinnen moet men al een heel behooriyk inkomen hebben om in enigszins belangrijke mate te profiteren. Een gezin met recht op kinderaf trek voor vijf kinderen (dat kan dus ook een gezin betreffen met drie kin deren, waarvan er twee studeren) moet meer dan 9.000 zuiver inko men hebben (dat is 750 a 800 per maand verdienen) om meer dan 3 percent voordeel te hebben, terwijl iemand met een zuiver inkomen van 45.000 ruim vier percent vooruit gaat. De conclusie moet zyn dat het voordeel van de belastingverlaging toch anders is gespreid dan de meest optimistische uitlatingen doen ver moeden. Het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus (p.v.d.a.) heeft aan de minister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk het volgende gewaagd: 1. Is het de minister bekend, dat de bewoners van de tot de gemeente Rotterdam behorende wyk Kraling- scheveer, die tot nu toe aangesloten waren op het Rotterdamse telefoon net, de aanzegging hebben gekregen, dat zy als gevolg van een reorgani satie van het. telefoonnet ,,in de toe komst een veel (hoger bedrag voor hun aansluiting zullen moeten be talen? 2. Acht de minister deze maatregel redeiyk, in het byzonder gezien het feit, dat ei* sinds 15 oktober 1926 een overeenkomst bestaat, destyds tussen burgemeester en wethouders van Ca- peile aan den IJssel met de directeur van de gemeenteiyke telefoondienst van Rotterdam gesloten, op grond waarvan de betrokken bewoners een aansluiting op het Rotterdamse net werd verzekerd? 3. Acht de minister het in het al gemeen genomen een gelukkige maatregel om een sinds lange tyd bestaande situatie op zo drastische wijze ten ongunste van de betrokke nen eenzüdig te wyzigen? Advertentie IJSI. Als het bestuur van de psychiatri sche inrichting 'Brinkgreven* te De venter officieel in kennis wordt ge steld van de grieven van het personeel, is het bereid een volledig onafhan kelijke commissie in het leven tc roepen om c ennadcr onderzoek in te stellen. Het bestuur zo deelde voor zitter A. H. Schmidt ons mee zal zich van ieder commentaar onthou den tot het rapport van deze com missie bekend is gemaakt. In een radio-uitzending van de Party van de Arbeid op vrijdag 23 september a_s. spreekt de heer J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Kamer voor de Party van de Arbeid, via Hilversum 402 m. om 18.15 uur over: Zwakke regering, sterke positie. V-J Het standpunt vaat het bestuur luidt als volgt: Bij het bestuur is tot op heden alleen een anonieme brief binnen gekomen met een aantal grieven. Mocht er een officiële brief met klachten binnen komen dan zal het bestuur onmiddellijk een commissie van drie in het leven roepen waar voor zullen worden aangezocht één geneesheer, één deskundige op het gebied van de vakorganisatie en één jurist. De klachten over de verpleging staan uitsluitend ter beoordeling van de inspectie van de Geestelijke Volks gezondheid. Op de dinsdagavond in december jehouden ledenvergadering van de rroep Verplegend personeel van de ABVA, is scherp stelling tegen ge- tomen, dat het aantal anonieme personeelsleden in de beruchte brief iet beleid der vakorganisaties en het jesprek met het bestuur van Brlnk- ;reven hebben doorkruist. District- lestuurder E. Knol gaf een overzicht ma de stand van zaken en hoewel ie ABVA een .deel van de grieven fan het personeel onderschrijft, ziet lij zich toch genoodzaakt zich van le brief te distantiëren. Staten-Generaal is een begin ge maakt met de studie die zal kunnen leiden tot het opstellen van een nota, omvattende alle aspecten van de ver keersveiligheid. Deze studie is zeer omvangrijk en zal geruime tyd ver gen. Intussen zet prof. mr. A. D. Belin- fante zijn overleg met het buitenland voort omtrent eenheid in de ver keersregels. De t resultaten van het bijna beëindigde overleg zullen wor den voorgelegd aan de vergadering van Europese verkeersministers, die in oktober in Nederland wordt ge houden. (Van onze soc.-econ. redactie) 'De nuchtere werkelijkheid* heeft het voor het kabinet onmogelijk gemaakt de poli tieke leuzen van de partijen, waarop het steunt, waar te maken.' Oud-minister van financiën H. J. H o f s t r a is tot deze conclusie geko men in een gisteravond voor de VARA-microfoon' gehouden radio toespraak, waarin hij de verkiezings leuzen van de regeringspartijen ver geleek met de inhoud van de jongste miljoenennota. De regeringspartijen waren de ver kiezingen Ingegaan met de dubbele belofte: verlaging van de Rijksuit gaven en verlaging van de belastin gen. Van het eerste blijkt in de praktijk, ondanks verlaging van enkele posten waaronder de door de heer Hofstra fel gehekelde verlaging van woning wetwoningen op een moment dat de behoefte aan goede goedkope wonin gen nog zeer groot is niets tereent te zijn gekomen. Zelfs uitgedrukt in een percentage van het sinds 1958 enorm gestegen nationale inkomen zijn de reële uitgaven thans onder dit kabinet nog hoger dan in het laatste regeringsjaar van het kabinet Drees. Ook de belastingverlagingen zijn heel anders dan werd voorgespiegeld. Nadat minister Zijlstra eerst al de tijdelijke belastingverhogingen had verlengd een voorstel waarop het kabinet-Drees ten val kwam wil Mi ze nu definitief maken. Het geld voor de verlaging van de inkomsten-, en loonbelasting die nog niet eens zeker is moet daaruit worden ge vonden. Verheugend vond de heer Hofstra het. dat' de miljoenennota zelf blijk: geeft van begrip voor de moderne conjunctuur-theoretische opvattingen ten aanzien van de belastingveria,gin gen, namelijk dat deze gemakkelijk kunnen leiden tot evenwichtsversto- ringen. Of de theorie ook consequent zal kunnen worden doorgezet en of met name de woordvoerders van de rege ringspartijen bereid zullen zijn te erkennen, dat zij hun verkiezingsbe loften niet kunnen nakomen, zal nog moeten blijken. 'Ik heb het gevoel dat de mensen een wat meer kunst zinnige smaak aan de dag leg gen dan vroeger. Ze zijn niet meer uit op meubeltjes 'voor het leven'. Ze zoeken stijl en daar hebben »e méér tijd en méér geld voor over dan twin tig, dertig j^ar geleden. De vernieuwing in andere takken van kunst heeft daar wel iets mee te maken. Maar u moet ook het sociaal toeris me niet uitvlakken: ze zien meer en ze krijgen beslist een ruimere kijk.' De heer J. Gijselman in Am sterdam, firmant van het oud ste veilingbedrijf in Nederland (anno 1823 zoekt voorzich tig naar een verantwoorde for mulering. Hij zit nog maar 'pas' vierentwintig jaar in het vak, dat ook het leven van zijn vader, z'n grootvader en a'n overgrootvader beheerste. Je geeft hem geen achten veertig jaar: een lange, wel verzorgde figuur met een keu rige snor, die deze uiterlijk zachtmoedige man iets melan cholieks :{eeft. Op Buiten landse Zaken zou hij niet op vallen, maar hier, in dit drif tige veilingbedrijf, gaat een opvallende rust van hem uit Naast hem zit z'n 51-jarige veilingmeester, de heer C. Al berts. Een vlotte, rondborstige Hollander, die al 23 jaar met het velling-bijltje hakt, vijfen dertig jaar aan de zaak ver bonden is en zich over vrijwel niets meer verbaast. 'Antiek,' zegt de veilingmees ter, 'is de laatste jaren sterk in trek, maar nou moet u oppas sen, want dat begrip 'antiek' verschuift. Echt antiek, ten minste wat wij antiek noemen, is er haast niet meer. m de oorlogsjaren hebben de Duit sers veel weggesleept en na de bevrijding hebben de Ameri kanen het land verder afge stroopt, ofschoon we ook de activiteit van onze oosterburen n& '45 niet mogen uitvlakken... De mensen zoeken een ver vanging, dus. grijpen ze naar dingen uit periodes, die dich ter bij ons liggen: Biedermeier, Willem in, Jugendstil. Dan had je vroeger de echte collection- neurs, de verzamelaars van schilderijen, prenten. Delfts blauw of Chinees porselein, munten, enfin, noem maar op. Die mensen zijn zeldzaam ge worden, ze zijn er nog wel, maar het zijn er nog maar een paar. Maar in het algemeen kun je wel -zeggen, dat artistiek verantwoorde stijlmeubelen prijshoudend blijven. Aan ge wone dingen kunnen we geen cent meer verdienen, daar moet geld bij.' 'Ook op het gebied van de stoffen,* vult de bedachtzame heer Gijselman aan, 'Is een verschuiving merkbaar. Ve lours bij voorbeeld ls weer In trek bij de mensen, men valt weer terug op het oude.' Beide veiling-experts gelo ven, dat de geldverruiming en een ontwakend kunstzinnig gevoel {'...maar dat gaat heel langzaam, hoor!') meer en meer de behoefte scheppen tot vernieuwingen of verfraaiing van het interieur. Veilingmeester Alberts con stateert het met een zekere voldaanheid. Maar, wijs gewor den in de loop der jaren, laat hij er onmiddellijk op volgen: "t Gaat niet slecht-op het ogenblik. Maar de ervaring heeft geleerd, dat er om de drie jaar een terugslag komt, of ze 't nou Korea noemen of Iets anders. Het veilingvak? Een vak vol verrassingen, me neer!' Het r.-k. dagblad 'Het Centrum' in Utrecht "maakte enkele dagen geleden melding van het bezoek van twee eerwaarde zusters aan de Utrechtse Jaar beurs. De beide nonnen bleken gro te belangstelling te hebben voor een stand, waar bekende figuren uit televisiespelen voor de jeugd in plastic verkrijg baar waren, ten behoeve van poppenkastspelen. Met groot enthousiasme luisterden de twee zusters naar de explica- trice. Kennelijk waren zij van plan, zich deze poppen met bij behorende grammofoonplaten aan te schaffen voor een kleu terschool. Plotseling Informeerde een der nonnetjes bij de verkoop ster, bij welke omroep de ver schillende televisie-figuren be hoorden. 'Dat is nogal eenvoudig, Plpo bij de VARA, en Liang bij de KRO,' legde de juffrouw uit. De zusters wilden toen wel zo'n poppenkast bestellen... maar dan zonder ?ipo. Was het niet Cees de Lange, die op zulke momenten 'HALLO!' placht te roepen? Op een van onze fraaie Noordzeestranden waren dezer dagen arbeiders bezig met het slopen van een bunker, een bezigheid die uiteraard met het nodige kabaal gepaard ging. Een Duitse familie, die zich In een naburige kuil had in gegraven, ergerde zich bont en blauw aan het spektakel. Op een gegeven ogenblik rees het gezinshoofd overeind. Hij stapte recht op de bunker af en snauwde: /Wie heeft jullie daartoe opdracht gegeven? Die bunker fr van ons. wij hebben 'm gebouwd...' ■WB2X LEVIE In deze rubriek vermeldt tiet Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die worden geciteerd. Het is dus begrijpelijk en niet voor niets dat de regering zich zorgen maakt. Men moet hopen, dat het be drijfsleven een wijze zelfbeperking in acht zal nemen. Gaat deze hoop niet in vervulling, dan moeten verwijten zich echter in de eerste plaats richten tot minister Van Rooy en staatssecre taris Roolvink, die primair de ver antwoordelijkheid dragen voor de in voering van een systeem, dat in zijn uitwerking onder de gegeven omstan digheden niet minder overheidsingrij pen heeft gebracht dan de geleide loonpolitiek, doch meer onvervulbare beloften en meer levensgevaarlijke situaties. Uit de Nieuwe Rotterdamse Courant van 19 sept. 1960. Populieren laten niet zelden al heel wat van hun bladeren vatten voordat ze mooi zijn verkleurd. Dit verschijnsel doet zich nu ook voor bij verschei dene Floriadepopulieren. Bij elke windvlaag raken ze bla deren kwijt en die komen op de paden en grasvelden terecht. Het staat eigenlijk wel aardig en het hoort nu eenmaal bij de herfst, maar de Floriade moet en zal netjes blijven, tot en met de laatste dag. Gistermiddag zagen we dus tuin lieden met grote harken en korven in. de weer om het afgevallen loof op te ruimen. Anderen hurkten aan de rand van de bloemenveldjes om de uitgebloeide bloemen weg te pluk ken en de planten zo nodig nog eens te dunnen. De dahlia's, de chrysan ten, de ageratum, de verbena en de vele sterke tagetessoorten (afrika nen) staan er dank zy het zorgvul dige onderhoud nog fris en fleurig by. De kleinbloemige begonia's heb ben zich in weer en wind beter ge houden dan de grootbloemige knol- begonia's. Het Rosarium geeft uiteraard niet meer de volle pracht van de eerste bloei te zien, maar er bloeien toch nog wel duizenden' rode en roze rozen. Bovendien zyn de bruidssluiers die de pergola's omranken, ook de laatste weken nog snel gegroeid. De groene slingers hangen vol witte bloemtrosjes. Het Paviljoen Rotterdam ls in een paar dagen van een wetenschappe lijke expositie (Van Kiem tot Kracht) in een bioscoopzaal veranderd. Men gaat er smalfilms vertonen, ook de bijzonder aardige Eskimofilm die in de dagen van „Heelal en Aarde" al veel bekijks trok. Voorts een Tsjechische bloemenfilm, een film die een beeld geeft van de Nederlandse bloemisterij en de postkoetsfilm. Op uitnodiging van het Floriade- bestuur komt een Turks gezelschap de (gedeelteiyk in TurkUe opgeno men) postkoetsfilm zien. Zijn er zondag werkeiyk tachtig duizend bezoekers geweest, zoals we ons hebben laten vertellen door een Floriademan die meent, dat hij met deze schatting zelfs nog aan de voorzichtige kant is gebleven? Andere Ploriademannen hebben het beves tigd noch tegengesproken, maar la ten we achter dat mooie getal voor alle zekerheid maar een vraagteken zetten. In ellc geval overtrof het bezoek ook maandag de verwachtingen en stelden de dinsdag en de woensdag niet teleur. Het is een verdiend suc ces voor de deelnemers aan de laatste binnen ten toonstelling en voor de mensen die zo hard aan de inrichting van „Herfstglorie" hebben gewerkt. Na afloop van de Floriade zal de Euromast tijdelijk alleen bereikbaar zijn via de toegang aan de Park haven. De brug die de Heuvellaan met de Euromast verbindt, zal weer dienst kunnen doen als de opstallen van de Floriade zijn verwijderd en het Park is hersteld. Men zal deze brug dus voorlopig niet afbreken, hoewel ze niet als een permanente verbinding tussen Park en Euromast is gebouwd. Het staat nog niet vast, of er te zijner tijd een I nieuwe brug voor in de plaats komt.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 2