DHS op bezoek bij RDM - Excelsior '20 gaat naar „Zwijndrecht" SVV ontmoet SHS; HDVS in Apeldoorn Bedrij fsveiligheid bij WF in discussie A n ti-Honger-A ctie ruim 7800gulden Jaarfeest van Gusto Muziekvereniging met show en muziek vooraf De Sint is a! bezie! U ook! radio ir to der n ZEEMAN Waarom ZEEMAN Lager voetbal in het komende weekeinde: Leeuweaandeel voor scholieren Wot ton'5 weer in laardingen Rukwind blaast kraam lucht in Oprichting van jongerengroep van PvdA chiedammers j elkaar onder KOLENKITTEN Burgerlijke Stand Wisselkoersen Visafslag Veilingiiieuws PHILIPS fiET VRIJE VOLK VRIJDAG 4 NOVEMBER I960 PAGINA 4 Vierdeklassers Afdeling zaterdag -*-v PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS De veiligheid is een onderwerp, dat in vele bedrijven steeds meer aandacht vraagt. Onlangs kwam de werkgroep Bedrij fs- veiligheidsinspecteurs op de werf Wilton-Fijenoord bijeen. De bijeenkomst werd bezocht door 27 veiligheidsinspecteurs uit het geheie land en bovendien door mr. ir. P. C. Rus, hoofd inspecteur, directeur van het derde district van de Arbeids inspectie, C. Arends, technisch hoofdambtenaar van de Arbeids inspectie Rotterdam, D. Monsma uit Amsterdam, A. Boomert, werknemer bij Gusto, ir. B. Wilton en N. Blommers, werknemer bij WF en lid van de ondernemingsraad. PANTALON Oe Broekenspecialisi in de kou zitten? TOCHTBAND voorkomt veel ellende. Zelfklevend 19, 22 en 40 cent per meter. Dorpelstrip (voor onder aan de deur) 1.85 per 90 cm. Verder: rubber, vilt en rubber in latten. Gusto's muziekvereniging heeft gisteravond in een uitver kocht Passage-theater haar jaarfeest gehouden. Voorzitter K. J. Velthuizen zei in zijn openingswoord onder meerdat de ver eniging hard aan verjonging toe is. TEL. 134.700 Radio Modern helpt U bij de keuze van geschenken var, blijvende waarde, cadeaux en cadeautjes, waarmee U dank bare gezichten zult zien. Geschenken, speciaal voor vader, voor moeder of voor het hele gezin. Vóór. tijdens en na de koop, nooit zult U er spijt van hebben bij Radio Modern te zijn binnengelopen. Elke dag opnieuw bewijst Radio Modern wat service is. Ziet onze speciale Sint Nicolaas-etalages. f bewijit wat service is Hoewel er nog enig optimisme aan te pas moet komen om voor de komende zondag een normale afwikkeling van het lager-voetbal- programma te verwachten, heeft het toch wet nut de eventuele kansen voor onze plaatselijke club wat üadcr te bezien. nomen hebben we een kijkje ge- het Zonnehuis aan de Boerhavelaan, waar men weer met de verkoopdagen is begonnen. Velen van de 54 patiënten, die in het ver pleeghuis verblijven, hebben allerlei aantrekkelijke gebruiksvoorwerpen gemaakt, die vooral tegen de Sinter klaastijd goed van pas komen. Er zijn keurig afgewerkte dienbla den, smaakvolle schemerlampjes en grappige leren speelgoeddieren. Ver der textiel in overvloed voor groot en klein. De belangstelling was direct al groot. Er werd ook verkocht en daar ging het om: want uit de opbrengst van de verkoping wordt het wellfare- werk onder de patiënten weer bekos tigd. De HBSS-ers. zo lees ik in hun or gaan, zijn met drie andere verenigin gen bezig lichtmasten te plaatsen op de terreinen op Harga. Elke zater dagmiddag om twee uur wordt met het werk gestart. Zodat de voetbal lers straks kunnen trainen bij avond. Advertentie (IJd.) mmnJ Tweedeklasser Excelsior '20 gaat by „Zwijndrecht" op bezoek en hier moeten de zwartwitten ongetwijfeld wederom het geluk aan hun zijde hebben, wil er een gunstig resultaat in zitten. Voor de derdeklasser DHS een uit reis naar RDM. de ploeg die tot dus ver uit vüf wedstrijden slechts twee puntjes wist, te bemachtigen. Hier moet voor de geelzwarten toch' zeer zeker winst zijn te behalen. By de vierdeklassers staat voor Ursus de uitbeurt tegen Oranjeplein op het programma. Zoals de rang lijst aangeeft, zal hier het krachts verschil niet al te groot zijn, zodat een gunstig resultaat voor Ursus binnen het bereik moet liggen. Martinit krijgt in 4D bezoek van „Hoek van Holland" dat met vier punten uit twee wedstrijden de tweede plaats van onderaf bezet. Onze stadgenoten staan slechts één plaats hoger, dus dienen ervoor te zorgen, dat de Hoekers hen niet voorbijstreven. In 4E za! SVDPW in Boskoop moeten proberen de bakens te ver zetten. Boskoop bezit momenteel drie punten uit vier wedstrijden. Als eni ge steun bezitten onze stadgenoten de wetenschap, dat rode lantaarn drager NRC er thuis wel niet In zal slagen leider Progress een nederlaag te bezorgen. In dezelfde afdeling zal SFC moei te genoeg krijgen onï het bij Tediro tot een gunstig resultaat te brengen. Ook „Schiedam" zal in de afdeling 4F bij „Bergambacht" meer dan de handen vol krijgen. Voor DRZ is in de thuiswedstrijd tegen .Haastrecht" de kans aanwezig om iets verder van de rode streep weg te komen. Het succes, dat HBSS in de derde klasse B van de afdeling zaterdag middag de vorige week behaalde, zal een gunstige basis blijken te zijn voor de ontmoeting die de oranje hemden a.s. zaterdag met RVVH te wachten staat. Is het zelfvertrouwen teruggekeerd, dan mag er op een kleine Schiedamse zege gehoopt worden. Advertentie l.M. HAARDMICA alleen le kwali teit. HAARDGLAS in alle maten. KACHELPIJPEN en ELLE BOGEN. 2.45 - 3.50 4.30 - 5.95 S»«S!%S3S^iS Zondagmiddag komen de roodgroenen aan de Bosrand in het strijdperk tegen SHS, waarbij het aan spanning zeker niet zal ontbreken aangezien SHS, na haar matige prestaties in deze competitie, er alles op zal zetten in Schiedam met de volle winst te gaan strijken. BROERSVEST 52 - TEL. 67594 De SWers hebben met haar twee laatste overwinningen weer een rede lijke plaats ingenomen op de rang lijst en kunnen deze positie met een goed resultaat tegen SHS nog be langrijk verbeteren. Hoofdzaak zal evenwel zijn dat de SVV-voorwaartsen hun kansen we- TU1NLAAN 98 SCHIEDAM TELEFOON 67464 In verband met de voorschrif ten van het Londense beursbestuur deelt Unilever mede, dat op 10 no vember laat in de middag het inte- rimdividend over 1960 zal worden bekendgemaakt. De heer Wilton stelde vast, dat veiligheid en produktie niet tegenover behoeven te staan, maar hand in hand kunnen gaan. In e.a.o.'s en in wetten is al veel vastgelegd over de veiligheid, waar de werkgever aan is gebonden. Men is daarnaast bij Wilton Fijenoord ook aan het bedrij fsveilig- heidswerk begonnen. Het grote pro bleem is volgens de heer Wilton, hoe Het Novib-comité schrijft ons: In aansluiting op de voorlopige publikatie betreffende de op brengst van deze actie, waarbij melding werd gemaakt van een bedrag van 7.500, volgen hier onder nog enige bijzonderheden. Naar de stand van 1 november is de werkelijke opbrengst 7.802.46 welk bedrag als volgt kan worden ge splitst: buscollecte 29/10 ƒ2.093,53, hjstinza- meling 24/10 t/m 29/10 3.859,36, per „Waterpoorter" ƒ1.169,20, via jeugd- sociëteit „Scopolus" 38,57, giro 100200 (Den Haag) 165, giro 650419 (Schiedam) -f- in contanten 476,80. Leerlingen van het Stedelijk Gym nasium, van het r.-k. Lyceum en van de Chr. Lagere Technische School, VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Comanche Todd, de blanke Indiaan, 2 uur. In liefde en oorlog, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Kolonel Hyde contra Scot land Yard, 2 en S.I5 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen. IRENE: Willem de Zwbgerschool. ouderavond, 20 uur. MUSIS SACRUM: Vereniging Har monie, vergadering, 20 uur. Apotheek. Gouka en Co., Groenelaan 127. zaterdag Bioscopen: MONOPOLE: Comanche Todd, de blanke Indiaan, 2 uur. In liefde en oorlog, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Kolonel Hydc contra Scot land Yard, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen. ARCADE: De DUettantJes, „De vro lijke schoenmaker", 14 uur. MUSIS SACRUM: Ontspanningsver. Veglai, „Tararaboemdlee". revue van Rens van Dorth. 20 uur. IRENE: Chr. Filmactie, „The Wlnslow Boy". 20 uur. CHR. SOC. BELANGEN: Werkende Jeugd, bijeenkomst, 20 uur. Apotheek. Gouka en Co. GroenelaAh 127. l zamelden het leeuwedeel van de straatcollecte in, resp. 439,04, ƒ440,01 en ƒ411,30. Hulde voor deze jongelui! Twee meisjes van het Vlaarciingse Lyceum, die op hun beurt nog acht jongelui aantrokken, assisteerden za terdag by de inzameling met 'De Wa- terpoorter'. Deze meisjes namen bo vendien nog een lijst voor haar reke ning met als resultaat een opbrengst van 80. De exploitant van „De Waterpoor ter", Albert Teurisser, en zijn assis tent hebben zich ook alle moeite ge geven deze inzameling tot een goed eind te brengen. Zfj trokken zelfs een dag met hun „Waterpoorter" naar het hartje van Rotterdam en keer den terug met een bus. inhoudende rond f 400. Ook deze heren verdie nen hulde voor hun medewerking^ Voorts zamelden drie leden uit één gezin ƒ313 in. Twee dames kwamen in de Gorzen bij de lystinzameling tot een opbrengst van resp. ƒ255,50 en ƒ207. Verder konden twee zusjes, die zowel met bus als lijst op pad gin gen, een bedrag van ƒ191,05 over handigen. De „vetste" bus bracht ƒ96,09 op. De padvindersgroep „De Schakel" zette ook haar beste been tje voor en presenteerde 175,35. Ver schillende lijstinzamelaars mochten het genoegen smaken meer dan 100 te kunnen afdragen. De Schiedamse Middenstandscen trale bemiddelde by de verspreiding van raambiljetten. Een drukkerij ver zorgde gratis drukwerk, en andere middenstanders stelden het comité belangeloos in staat de jongelui na de buscollecte fruit en versnaperingen aan te bieden. Helaas was het aantal collectanten voor de lystinzamellng zo beperkt, dat verscheidene straten niet konden worden bewerkt. Wie is overgeslagen, kan evenwel zijn bijdrage alsnog kwijt. Postrekening 650419 (t.n.v. J. van Heerde, onder vermelding: AHA of op postrekening 100200, tn.v. An- ti-Hongcr-Actie, Den Haag Novib-comlte Schiedam men de juiste begrippen omtrent deze materie aan dë werknemer „ver koopt". Het; onderwerp, de veiligheidsge- dachtè, is...echter bijzonder,.geschikt om, zönder vrees .eikaar té* kwetsen in een overtuiging, openiyk te: bespre ken, Het is een zaak. van werkgever, en werknemers samen. Zy dragen bei den risico's. Het is voor geen enkele directeur prettig om veroordeeld te worden wegens overtreding van de veiligheidswet. Maar naast zakelijke overwegingen is de menselijke kijk op de zaak be langrijk, aldus ir. Wilton: minder on gevallen betekent minder taenselyk leed. Bovendien bevordert het veilig werken ook het „teamwork". Hij die voor zich zelf veilig tracht te werken, zal ook geneigd zijn reke ning te houden met zijn mede werknemers. Na de inleiding van de heer Wilton werden verschillende vragen gesteld Advertentie Ui. O OOGSTRAAT SS TE1.EFOON SS981 over het beleid van de directeur ten aanzien van de veiligheid in zijn be drijf. De heer Blommers vroeg zich af, welke factoren de min of meer on verschillige houding van de werk gever tegenover de bedrijfsveiligheid i beïnvloed. j Hij meende, dat dit soms de ge- [dacbte bij de werknemers kan zijn, jdat ongevallenbestrijding een winst object voor het bedrijf kan 2ijn. Vol gens de heer Blommers is voorlich ting hier op zijn plaats. Het toezicht houdend personeel wordt dikwijls in beslag genomen door zoveel andere zaken. Chefs grijpen in vele gevallen in onveilige situaties direct in. De heer Blommers wees op ver schillende bepalingen ten aanzien van de aansprakelijkheid voor onge vallen en concludeerde, dat een ieder zich zou moeten inspannen om onge vallen te voorkomen. De heer Blommers merkte op, dat véiUgheJdsinspectcursi:meer-bevoegd heden zouden moéten krijgen tot on middellijk ingrijpen. In werknemers- kringen vindt men. dat wat het veügheidswerk betreft wel eens te veel bureaucratie wordt betracht. Een lange discussie, waarin onder meer de houding van de vakbonden ten opzichte van de bedrijfsveiligheid ter sprake kwam, volgde. De heer Boomert wees er ten slotte nog eens op, dat de bedrijfsveiligheid niet alleen om economische overwe gingen moet worden gepropageerd, maar dat vooral menselijke motieven een rol spelen. Met de ontzaglijke snelle ontwik keling op technisch gebied zou een groeiende voorlichting gepaard moe ten gaan over de gevaren, waarin de mens zich tijdens en door zyn arbeid kan begeven. Ondanks de voorschriften gebeuren er nog steeds ongevallen en dikwijls' stuit men bij onderzoek op tekortko mingen, die niet door wetten of voor schriften worden uitgeschakeld. Toch moet men zich naar de mening van de heer Boomert strikt houden aan de veiligheidsvoorschrif ten, ter wille van zich zelf en zijn ge zin. Ook op deze inleiding volgde nog een geanimeerde discussie. Gehuwd: J. Luinge, 25 jr. en J. M. B. op 't Ende, 21 ir; P. Akkerman, 23 jr. en J. Moerer. 19 jr; J. Th. Of ferman, 26 jr. en W. H. Falling, 22 jr: j P. A. van Buuren, 23 jr. en E. H. den jUijl, IS jr; J..V&11 den Berg,27 jr. en ij. Lacroix, 20 jr; M. Schaap, 26 jr. en L. M. Molleers, 233 jr; M. de Jon ge, 22jr. en J. van Aaiten, 20 jr. Geboren Cornells J. z.v. H. G. Ou- boter en Ch, M. Meyvogel; Maria d.v. E. J. Hulshof en A. Gijtenbeek; Mieke d.v. W. J, Hagen, en W. E. Ketting. Overleden: J. M. Munster, 65 jr. Ondertrouwd; C. J. Dobbeistein, 23 jr. en C. van der Valk, 22 jr; J. D. van Dorst, 26 jr. en A. Buwalda, 25 jr; A. R. van Echten, 25 jr. en M. A. Severien, 20 jr; O. J. A, Engering, 23 jr. en B. K. C. Zandstra, 22 jr; A. R. de Gier, 25 jr. en R. M. Broeren, 22 jr; C. Th. Holleman, 22 jr. en W. van Meeteren, 18 jr; J. G. Krabbendam, 22 jr. en A. van 't Geloof, 21 jr; P. Ouwendijk, 23 jr. en N. Hulseher, 22 jr; J, van der Pol, 24 jr. en M. Ha merslag, 26 jr; Th. G. Rieken, 25 jr. en A. M. C. de Kaper, 23 jr; B. de Roos, 25 jr. en M. van Diggelen, 22 jr; M- Simonis, 24 jr. en C. M de Glopper, 21 jr; H. G. U. Stoker, 31 jr. en E. van den Bout, 24 jr: G. J. Thyssen, 24 jr. en J, Th. M. Hooger- hoord, 26 jr; A. Ch. A. van Tienen, 24 jr. en M. M. S. van Deurzen, 20 jr! 3 NOVEMBER Engels pond 10.62110.623 Amerik. dollar 3.77-3.771 Franse frank76L9|?r Belgische frank7.591—7.608 Zwitserse frank 87.58187.631 Zweedse kroon 73.14173.191 Duitse mark 99 Deense kroon 54.84)54.891 Noorse kroon 52^81—53. 1 Canada 3.8713.87 i Italiaanse lire 60.764—60.81) Oostenrijkse schilling 14.51114.521 Het Britse patrouillevaartuig H.M.S. Wotton, dat in februari 1959 al eens vyf dagen in Vlsardingen voor anker lag, zal van 1822 no vember hier weer ligplaats kiezen. De Wotton heeft een standaard- waterverplaatsing van 360 ton, is ruim 153 voet (ruim 46 meter) lang en steekt 9 voet (2,75 meter) diep. De bemanning bestaat uit ca. 30 koppen, waaronder 4 officieren. Het schip zal vermoedelijk weer ligplaats kiezen in de Koningin Wiihelmtnahaven. ten te benutten en de mannen van trainer Ludwig Veg geen kans ge ven. De roodgroenen komen als volgt in het veld: doel Kouwen: achter: Romein en Hekman; midden: v. Leeuwen, v. Kampen en Wink: voor: Corbeau, v. Pelt, Herwig. De Graaf en C. Slavenburg. Scheidsrechter is de heer F. C. Jansen uit Brunssum. Van de roodgroene reserves komt alleen het vierde elftal in het veld en wel om 10 uur op Harga tegen RFC 3. Voor de SVV'ers Is het nood- zakelyk om eens een paar punten binnen te halen. Na een intermezzo van beker en regen draait zondag voor H-DVS de competitie weer. De laatste wedstrijd betekende voor Hermes-DVS de tweede nederlaag. Met 31, van Vi tesse. Vitesse kwam wel wat goed koop aan de doelpunten maar dit nu toonde juist het gebrek aan pro- duktiviteit van de Hermes-voor- hoede. Dit lijkt ons niet, nodig, want er Is voldoende kwaliteit in de Hermes- aanval. Daarom zal dit gebrek aan produktiviteit wel niet chronisch zijn. Zondag gaat Hermes dus naar AGOVV. Deze ploeg boekt negen punten uit acht wedstrijden, lijkt dus op het eerste gezicht minder sterk dan voorgaande jaren, ware het niet, dat zij slechts één wedstrijd verloor. Dit laatste houdt dus voor onze stadgenoten een geduchte waarschu wing ln. Met hard werken moet deze wed strijd gewonnen kunnen worden, on danks de handicap van het ontbre ken van Piet de Groot, De rechts achter is namelijk het slachtoffer geworden van pech. Door een on gevalletje in Praag, niet in de wed strijd, maar in de stad, is Piet enige weken uitgeschakeld. Ook Hermes-DVS 2 gaat op reis. naar BW 2 in Den Bosch. Indien gezorgd wordt voor de juiste team geest, zit er winst in. Het derde elf tal ontvangt om 10 uur op Harga DHC 4 eh het vierde gaat by Schoonhoven 2 op bezoek. Rotterdam. 3 november Keden kwamen aan de Visafslag alhier twee vaartuigen en werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De pryzen warenTong gr. 4,60— ƒ4,70, raidd. ƒ3.10—ƒ4,15, klein ƒ3,00—ƒ3,10, slips ƒ1,85—ƒ1,90 per kg.: Schol gr ƒ63—ƒ64, midd. ƒ61— ƒ64, klein ƒ44—ƒ52: Schar ƒ28— 30-.Schelvis midd. 54f 56, klein ƒ35— ƒ37; Kabeljauw gr. ƒ63—ƒ65. midd. 143—ƒ46. klein ƒ35—ƒ37; Zeehanen klein ƒ18ƒ22; Wijting ƒ21—ƒ31; Haring verse ƒ25—ƒ28 per kist. Terwijl de werkzaamheden aan het Schiedamse stations plein. zijn begonnen, is er van morgen een vluchthuisje van de RET aangevoerd, en ge plaatst. Oj het slechte toeer daar iets mee had te maken, is niet bekend, maar welkom was het gebouwtje wel. Advertentie I.M. BROERSVEST 52 - TEL. 67594 Een overrompelende rukwind heeft gisteren in de namiddag een markt kraam op de hoek van de Voorstraat, en Choorstraat te Delft opgepakt en enkele meters verder neergekwakt. De plaats, die de wind uitzocht om haar prooi weer los te laten, werd ingenomen door een geparkeerde scooter van de heer C. Weber uit Rijswijk. De scooter werd beschadigd. De kraameigenaar heeft de schade, 21,vergoed. Een groepje jongeren uit de Partij van de Arbeid en een aan tal jeugdige niet-partijledcn stelt sinds enige t|jd pogingen in het werk om een jongerengroep op te richten. In verband hiermee wordt maandag 7 november in het ge bouwtje van de Moderne Jeugd raad en Ruimte, aan de Stadhou- derslaan tegenover no. 100 een bijeenkomst -gehouden, waarin men tob een definitieve oprich ting'zal trachten te komen. Na een korte bespreking houdt de voorzitter van de Partij van de Arbeid, afdeling Schiedam, ir. C. Boerman, een praatje en Cor Schulze vertelt het een en ander over de aanstaande presidentsver kiezingen in de Verenigde Staten. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. V - - Coöp, Tuinbouveiling der Z--H. Eilanden GA. Rotterdam. Prijs verloop donderdag 3 november 1960. Aardappelen gr. 1012, Andijvie I 26—36. Bloemkool IA 46—71, IIA 16— 58. B 10—34, Dubb. bonen II 57—1,14, Sla I 7—12, II 3—8. Witlof IA 81—98, HA 72—80, IB 78—80, UB 57—72, Aanvoer witlof 33.000 kg, Spruiten IA 55—82, IIA 40—60, IB 43—59 ID 51 78, Uien 512, Uien geschild 719, Kassnijbonen I 2,03, Rode Kool 512, Gele Kool 611, Groene Kool 810, Boerenkool 17-20, Selderij 7-16, Pe terselie» 1214, Knolselderij 918. Prei 18—24, Waspeen 11—25, Gr. Peen 611. Coöp. Eierveillng der Z.-H. Eilan den Rotterdam. Prijsverloop don derdag 3 november 1960. Aanvoer 110.000 stuks. Sortering I: 00 1830—19,00, 0 17.50 —18,10, 1 17,0017/20, 2 16,40—16,80, 3 14,30—14.70. 4 12.60—13,00, 5 11,00— 12,20. 6 10,90—11,20, 7 1050. De N. en O. Vereniging „Steeds Vooruit" viert zijn derde lustrum feest 12 november in Musis Sacrum. Han Bakker, Rexis, Geraldini Joy, de Albano's en andere bekende ar tiesten verzorgen het programma en na afloop is er een bal. Advertentie (l.M.) Vele leden zullen hun. partij nog wel enige jaren mecblazen, maar een jongere generatie moet klaar staan om deze plaatsen te zijner lijd te kun nen innemen. De heer Velthuizen noemde de fi nanciële positie van de vereniging weinig rooskleurig. Waarom krijgt een muziekvereniging niet evenals de sport een subsidié? zo vroeg hij zich af. De heer Velthuizen kon een geest driftiger geluid laten horen over de nieuwe Instrumenten. Gusto zeil, zij het verzwakt door dat drie militairen geen verlof had den kunnen krijgen, verzorgde na tuurlijk het muzikale gedeelte van het programma onder leiding van dirigent B. Boerman, Vooral de stemmige „J. A. Hasse Suite" van A. den Arend en het be kende „My Fair Lady" kregen grote bijval. Aan de uitvoering van de Defileermars en de Manoeuvremars werkte de „Drumband" mee onder leiding van de heer G. J. Friederich. Na een pauze voerde Rens van Dorth's Radio Revue Ensemble de amusementsshow „Tararaboemdiee" op. Advertentie SCHIEDAMSEWEG 145 STRAATWEG 59 PLEINWEG 152 ASTERLO 29 SERVICE-AFDELING HOOGSTRAAT 64 televisie, radio, grammofoons, bandrecorders, stoom-stnjkijzers, koffiemolens, Philishave. huish. mixers, radiobouwdozen. Verder straaikachels. wasmachines, centrifuges, gasfornuizen, stofzuigers, koelkasten en natuurlijk ook grammofoonplaten.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1