Geanimeerde discussies van PvdA-leden meer sociale voorzieningen W Banken voor bejaarden - Schiedam niet nog extra in telefoongids V olksgezondheid moet voorgaan Zes mannen getuigden voor hun werkgever Schaakinstuif een on verdeeld succes Gemeente Delft krijgt piano cadeau Gezelschap en kanarie worden stil van spel Nieuw bedrijf Drijver geopend Spaarcijfers KvK bespreekt Benekixtunnel B. en W. in de memorie van antivoord: Honderdjarige krijgt veel geschenken J. Landman vQor NVV-vrouwen Bij Schiedams kantongerecht: Mr. Post naar congres in Israël Meisje te water door vriendin nagesprongen Aan Calandstraat: Competitiestart van „Juliana" is goed Wisselkoersen Burgerlijke Stand Vrouw (45) struikelt: schouderfractuur HET VRIJE VOLK DONDERDAG 10 NOVEMBER 1960 PAGINA 4 Een geanimeerde discussie vormde gisteravond de hoofdscho tel van een vergadering van de afdeling Schiedam der Partij van de Arbeid in het Volksgebouw. De vaste agendapunten, notulen, ingekomen „n en mededelingen werden snel afgehandeld. De heer »erman als vertegenwoordiger voor Schiedam is opnieuw kandidaat ge steld voor het gewestelijk bestuur. PANTALON Oe Broekenspecialisl Advertentie I.M. POSTPAPIER (Van een onzer verslaggevers) 'Hoe staat het met het aantal banken in onze stad, nu er steeds meer bejaarden komen?' hebben enkele raadsleden ge vraagd bij het afdelingsonderzoek van de begroting 1961. Waarop B. en W. in hun memorie van antwoord meedelen, dat ernaar wordt gestreefd binnenkort op i erschillende plaat sen onder meer bij de plantsoenen aan de Burgemeester Van Haarenlaan, aan de Mgr. Nolenslaan, als de winkelgalerij daar gereed is en op andere geschikte plekjes in NIeuwland ban ken te plaatsen. Stadhuis (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse gemeenschap moet bepaald meer geld op brengen om het onderzoekwerk op het terrein van de volksge zondheid te bevorderen. Als men mij vraagt: Moeten bepaalde belastingen omlaag of moeten we meer geld voor zulk onder zoekwerk beschikbaar stellen? dan heb ik er geen moeite mee. Ik zeg: De volksgezondheid gaat voor. De heer J. Landman, NW-secretaris sprak deze woorden voor een groot aantal leden van de NVV-Vrouwenbond uit het district Zuid- Holland, die vandaag in de Boemerang te Rotterdam bijeen waren. Een gezellige sfeer en grote concentratie waren de kenmerken van de schaakinstuif, die de schaakvereniging Schiedam gis teravond voor het eerst hield. Een select gezelschap en een kanariepiet werden er stil van gistermiddag in het Delftse recreatiecentrum „De Herten horst", toen de jeugdige Ivonne van Baarle op een pianokruk plaats nam en aan een ^Mo ment Musical" van Schubert begon. Het gezelschap, onder wie burgemeester en wethou ders, heeft zeker meer en mis schien wel beter op de piano horen spelen, maar in de Her tenhorst. nee nóóit. Enfin laten we maar met de deur in huis vallen. In de Her tenhorst staat een piano. Het is een geschenk van een limo- nadefabriek te Schiedam. De afdelingsvoorzitter werd ook als Schiedams kandidaat gekozen voor de Partijraad in verband met het aftreden van de heer H. Sabel, die zich niet herkiesbaar stelde. Aan de Calandstraat is gistermid dag opnieuw een bedrijf In gebruik genomen. Het was een fabriek met opslagruimte van de Rotterdamse wijnhandel H. A. Drijver Zn N.V. Burgemeester J. W. Peek verricht te de openingsplechtigheid en sprak daarbij onder meer over de grote aantrekkingskracht van het indus triegebied aan beide kanten van de Sehie, vooral op Rotterdamse bedrij ven. Het bedrijf van de wijnhandel H. A. Drijver Zn. N.V, beslaat een oppervlakte van negenhonderd vier kante meter bebouwd en zevenhon derdvijftig vierkante meter onbe bouwd terrein. Dit laatste is beschik baar voor eventuele verdere uitbrei ding. Ook voor de vereniging Juliana is de volleybal-competitie begonnen, met uitzondering van het damesteam, met succes. Zoals trouwens te verwachten was verloren de dames van het sterke Aggredïor met 3—0. Setstanden 2—15 S15 4—15. Toch mag men over de verrichtingen van deze pas gepromo veerde ploeg niet ontevreden zon. Het eerste herenteam startte met een overwinning op ZVZ2. Het werd 31 voor de oranjehemden die twee spelers, onder wie J. Keyzer, moesten missen. Alleen de derde set brachten de bezoekers op hun naam. Setstan den- 15—3 15—6 10—15 en 15—5. Het tweede herenteam gaf ZVC 3 een voPeyballesje waarbij de set- reeös voor zichzelf spreken. Ook de junioren wonnen met 30, doordat tegenstander DOS verstek moest laten gaan. Programma voor deze week: junio ren 10 nov., JulianaSC H'berg; heren 12 nov., Juliana 1—DOS 1, Jong FendrechtJuliana 3. Mede door het grote integbedrag op de wereldspaardag overtroffen bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam in oktober de inleggingen met meer dan J 400.000,de terugbetalingen. Ingelegd werd 1.254.250,67 en te rugbetaald 851.093,8. Ook het aantal inlegge* oonde een spectaculaire stijgir. t 1 317 tot 48.555. De diverse diensten der spaarbank ontwikkelden zich zeer bevredigend. Speciaal moet hierbij worden ver meld het sparen ingevolge de jeugd- spaarwt met 10% rijkspremie. Op 31 oktober 1960 hadden 1513 deel nemers een gezamenlijk tegoed van 406.004,71 (31 oktober 1959 1162 met een tegoed van ƒ202.149, Het inleggerstegoed en de reserves waren per 31 oktober 1960 voor 21.001.568,83 belegd in effecten, voor ƒ4.745.716,75 in hypotheken en voor ƒ7.484.311,50 in onderhandse lenin gen. Advertentie UI HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 689SJ Als afgevaardigden naar de gewes telijke jaarvergadering op 10 decm- ber in Rotterdam zijn gekozen de da mes T. de Graaf, J. van "Woerkom, J. Groenewegen en de heren P. de Visser, P. Thysse, Van der Voort, Krikke en J. Simons. Het officiële gedeelte van de ver gadering was daarmee achter de rug, zodat men zich op het discussie onderwerp voor deze avond kon wer pen: „Betere sociale voorzieningen of belastingverlaging?" Voordien echter gaf de heer A. Algra, secretaris van de afdeling, een toelichting op enkele facetten pro en contra. Het is veler mening, dat de sociale voorzieningen nu wel tot een maximum zijn gekomen en dat ze de prikkel tot arbeid en initiatief soms doen verzwakken. Een andere groep Nederlanders zou echter geen belastingverlaging wen sen, als daarmee de sociale voorzie ningen achteruit zouden gaan. Het onderwerp, bij uitstek ge schikt voor een discussie, werd in drie groepen besproken aan de hand van enkele vragen en elke groep stond onder leiding van een ge spreksleider. Na de discussie m de groepen werd in de voltallige vergadering verslag uitgebracht. Het was opmerkelijk, dat de zeer geanimeerde discussies in de verschillende groepen tot vrij wel geiijkopgaande conclusies leid den. Men was ronduit tegen de belas tingverlaging, gesteld tegenover soci ale voorzieningen. Een uitzondering werd gemaakt voor de vrijgezellen belasting en de belasting voor de werkende gehuwde vrouw. Er zou meer geld moeten worden besteed aan AOW, AWW en de gezondheids zorg. Treffend was ook het feit, dat men unaniem tegen de verhoging van de kinderbijslag was. Een verhoogde gemeentelijke be lasting ter compensatie van de toe nemende sociale voorzieningen vond men een lastige zaak, daar deze be lasting dikwijls niet naar draag kracht evenredig is. Maar ook een andere uitkomst van de discussies leek wel zeker: name lijk, dat deze wijze van vergaderen uitstekend is bevallen en stellig voor herhaling vatbaar is. SCHIEDAM Z. tl ID H O L L A ƒ4 DSC H E K A;N T O O R B O E it H A N 'D E L De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden Maas ver gadert dinsdagmiddag om kwart over drie in de bovenzaal van de Harmo nie te Vlaardingen. Aan de orde komen onder meer de Beneluxtunnel, de tarieven van buiten-netaa'nsluitingen, nieuwbouw en de begroting voor 1961. Verder is er een verkiezing van leden wegens periodieke aftreding. Na een familiefeest in Pazha- voer in de Indische staat Kerala zijn vier mensen gestorven en ongeveer driehonderd ziek geworden als ge volg van voedselvergiftiging. De zevenjarige Donna Karpiak uit Baltimore is dol op vliegen. •De instructeur van Donna zegt dat zij wal de besturing betreft, alles zelf zou kunnen doen als zij maar sterk genoeg was. De peda len kan zij echter wel zelf bedie nen, zij het dat zij hiervoor vijf tien centimeter lange stelten no dig heeft. Donna mag niet alleen vliegen voor zij achttien jaar is, maar on dertussen maakt haar vader haar wegwijs in de geheimen van de natuurkunde en meteorologie. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Eiland in de zon. 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: PASSAGE: Schiedamse Kunstkring, de Haagse Comedle speelt 'Jaloezie 20 uur. NED. FROT. BOND: Vijf Jaar samen werking Ned. Herv. Kerk en NPB door ds. J. A. Hebly uur. Apotheek. Backer, st.-Lidulnastraat 58. VRIJDAG Risscopen: 1SGWOPOLE: Gentleman Jim, 2 uur. Zij waren nog geen twintig, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: La dolce vita, 2 en 8 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: tijdelijk ge sloten. Diversen: IRENE: CJV-Junlorenafdeling, ftim, 19.30 uur. KATH. SOC. CENTRUM: KVP, studle- öUeenfcomst, opening door dr. J. A. M. v. Linden; spreker do heer J. A. M. Reljnen, 20 uur. Apotheek. Backer, St.-Lidulnastraat 58. Omtrent de plannen om te komen tot een nieuw postkantoor is al sinds lange tijd niets meer vernomen van de PTT, zeggen R. en W, naar aan leiding van andere vragen. En: het vermelden van Schiedamse abonnees in een afzonderlijk gedeelte van de telefoongids stuit bij de PTT op on overkomelijke bezwaren. Deze bezwaren gelden niet ten aan. zien van abonnees in Wassenaar (25 000 inwoners), die in een apart deel van de Haagse gids worden ver meld, omdat Wassenaar een eigen netnummer heeft. Rijswijk (37.000 inwoners) en Voorburg (44.000 inwo ners) zijn echter evenals Schiedam aangesloten op het netnummer van niet afzonderlijk in de telefoongids de grote buurgemeenten en worden vermeld. Binnenkort zullen tekeningen en maquette inzake de stadhuisplannen worden gepubliceerd, zo delen B. en W. mee. De uitvoering zal in fasen geschieden, zodat de financiële las ten niet ineens op de begroting zullen drukken. Het zal afhangen van de uitke ringspercentages van de uitkering uit het Gemeentefonds in de toe komst of de gewone middelen toe reikend zijn om deze lasten op te vangen. De studie betreffende de reorga nisatie van de gemeentediensten heeft geregeld voorrang. In 1961 wor den verdere resultaten verwacht. De raadsleden hebben ook geïnfor meerd naar de vrije zaterdag voor ambtenaren. Advies hierover met de vooropstel ling dat daarbij geen verkorting van de werktijd plaatsvindt, is gevraagd aan de plaatselijke besturen van de organisaties van overheidspersoneel en aan de hoofden van dienst. Aan deze hoofden is ook verzocht de kwestie te bespreken in de mede- 'zeggenschapeommissies. De gevraag de adviezen zijn echter nog niet ont vangen. Bovendien zal het gemeen tebestuur rekening moeten houden met het standpunt, dat de regering zal innemen. Sommige raadsleden maakten op merkingen over het contact tussen burgerij en overheid. „Dit contact vindt meestal plaats bij de gemeen telijke bureaus aan de loketten. Het optreden van de ambtenaar is be langrijk voor het aanzien van de ge meente. Niet alle ambtenaren zijn zich hiervan bewust." Deze raadsleden menen dat het nuttig is speciale aandacht te beste den aan de wijze waarop bet publiek wordt tegemoet getreden. Burgemeester en wethouders ant woorden. dat hun hierover geen klachten bereiken. Niettemin zul len zij dit punt nog eens onder de aandacht brengen. Concrete klach ten zullen worden onderzocht. Ten aanzien van de onvoldoende brandveiligheid van het gemeente- archiel is overleg gepleegd met de commandant van de brandweer, maar een bevredigende oplossing is nog niet gevonden. Meeutvensingel Waarom is de naam van een ge deelte van de Meeuwensingel het deel, waar de woningen 1 tot en met 17 liggen veranderd in Leeuwe riksingel?, vragen de raadsleden. Deze verandering gaat gepaard met kosten voor de bewoners. B. en W. zien geen reden tot scha devergoeding. „De woningen 1 tot en met 17", zo zeggen zij, „zouden aan vankelijk de oostzijde van de Meeu wensingel gaan vor. ->en, die dan door de wetering van de andere zijde zou zijn gescheiden. De wetering buigt echter naar het oosten af, zodat het deel van de straat waaraan deze woningen liggen een zelfstandig karakter heeft ge kregen. Dit komt tot zijn recht door een afzonderlijke naam. Het ongerief, dat sommige bewoners daarvan heb ben ondervonden is niet groter dan in andere gevallen van wijziging van straatnamen of huisnummering." In de raad ia de wens uitgesproken om in Nieuwland een straat te noe men naar de overleden stedebouw- kundlge van Schiedam, Joseph Hor- vath. B. en IV. noemen deze gedachte sympathiek en zullen de verwezen lijking gaarne bevorderen. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardings oudste Inwoonster, mevr. M. J. J. Giphart-Speet, die woensdag honderd jaar is geworden, heeft veel belangstelling ondervon den. Velen zonden bloemen en fruit naar de honderdjarige, die in het ziekenhuis verblijft. Loco-burgemeester H. K. van Min nen en diens echtgenote hebben haar woensdagmorgen bezocht. Bloemen, een taart en het fotoboekje van Vlaardingen waren de gemeentelijke verjaarscadeaus. De deur van het vertrek waar mevr. Giphart ligt en haar bed waren feestelijk versierd. 9 NOVEMBER Engels pond 10.62110,63 Amerlk. dollar 3,7713,778 Franse frank 76,88176,931 Belgis: he frank 7,5817,595 Zwitserse frank 87,6087,65 Zweedse kroon 73,11!73,161 Duitse mark 90,4490,49 Deense kroon - 54,8454,89 Noorse kroon 53,00!53,051 Canada 3,873,875 Italiaanse lire60,76160,811 Heel duidelijk zette de heer Land man uiteen, hoe die volksgezondheid in Nederland werkt. Hij begon met de research, waarbij het Nederlands Instituut voor Preventieve Genees kunde in Leiden zulk een belangrijke rol speelt. Dat instituut met 170 man perso neel, dat wetenschappelijk geschoold is en in acht afdelingen zijn speur werk in de wereld van baccillen, enz. doet, wordt door de ziekenfondsen gefinancierd. De overheid (de ge meenschap) draagt daann niets bij. Dat onderzoekwerk wordt ook aan de universiteiten verricht, In de aca demische ziekenhuizen. Het resultaat vindt men terug in de goede gezond- Een groepje van zes mannen getuigde gistermorgen bij de Schiedamse kantonrechter voor de aannemer G. W., die een groot karwei had aangenomen en daar bij het timmerwerk uitbesteed had aan onderaannemer De L. De voormannen van beide aan nemers hebben dagelijks gecontro leerd of de veiligheidsmaatregelen wel goed werden toegepast. Deson danks gebeurde er een ongeval. Een arbeider moest op vrij grote hoogte een stalen plaat bevestigen en viel, doordat hij misstapte. Een vertegenwoordiger van de ar beidsinspectie heeft na het ongeval proces-verbaal opgemaakt en is tot de conclusie gekomen, dat geen enkele veiligheidsmaatregel was ge nomen: een steiger, een stelling ont- braketo Getuige De J., die uitvoerder was voor de aannemer W. zei, dat kans op vallen zeer gering was, een twee de getuige, A, V., beklemtoonde dat er voldoende ruimte vis om te wer ken. De gemeentesecretaris dr. N. J. Post, zal in verband met het bij wonen van het vijftiende internatio nale Gemeentecongres in Israël van 11 tot en met 24 november afwezig zijn. Gedurende deze periode zal de waarnemend secretaris, mr. H. Snoep, als zijn vervanger optreden. Geboren: Marianne dr van M. Soe- ters en C. Scholten; Leendert zn van P. M. in 't Hout en A. B. Pansier, Overleden: K- P. Ham 59 jr; M. C. Kkakkenbos 46 jr echtg. van C. A. M. E. Teulings. In versufte toestand is gisteren de 45-jarige mevrouw J. Friebel uit de Elzenlaan te Delft naar het Gast huis vervoerd, waar men constateerde dat zij een schouderfractuur had op gelopen. Op de Van Leeuwenhoek singel liep mevr. Friebel te wandelen en struikelde. ROTTERDAM, 9 nov. Aan de visafslag werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse vis en 100 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren; tarbot klein 1.101.40, per kg; schol gr. 6871, middel 65—68 klein 38—43, schelvis middel 5355, kabeljauw groot 5658, middel 49 51, klein 3437, makreel 2023, wij ting 36—38, verse haring 18—25, per i ste kist; spiering 0.951.00, per kg. [werd opgericht. De officier van Justitie, mr. Van Moorsel meende, dat deze bouwvak kers door een jarenlange ervaring misschien gehard waren en niet meer objectief konden beoordelen of er gevaar was voor vallen. Maar ook de derde getuige De K., die pas enkele jaren in het bouw bedrijf is, was van oordeel, dat kans op vallen haast was uitgesloten. De officier eiste 75 of dertig da gen. De verdediger van aannemer W,, mr. Polak, zei onder meer, dat geen enkel bouwwerk gereed zou komen, als men alle veiligheids maatregelen, zoals die zijn voorge schreven, zou nemen. Volgens de wet is de onderaan nemer aansprakelijk voor de tekort koming. Mr. Cos achtte de schuld van de aannemer niet bewezen en besloot tot vrijspraak van rechts vervolging. Een lange stroom verdachten wachtte de behandeling van deze zaak af. Vervolgens kwamen tl reeks verkeersovertreders voor het hekje. A. H. S. S. had te hard op zijn bromfiets gereden, onbewust, naar hij verzekerde. De overtreding ging hem twintig gulden kosten. J. M. uit Rotterdam was ervan overtuigd, dat hij niet harder dan 28 km had gereden. „Dan zal uw kilometerteller waarschijnlijk niet goed werken, want de politie is u vierhonderd meter gevolgd." Twintig gulden of acht dagen luid de de eïs van de officier en ook de uitspraak. „Ik ga in hoger beroep," verzekerde M. verontwaardigd. De Schiedammer H. en Van. Z. waren met elkaar in botsing geko men, moedwillig volgens v, Z. Vroe ger waren ze goede vrienden geweest. Mr. Cos veroordeelde v. Z. tot een boete van 30,of twaalf dagen. Ook v. Z. verzekerde dat hij in hoger beroep zou gaan. De vader van v. H. maakte een verzoenend gebaar en mopperend verliet Van Z. het gebouw. heidstoestand van het Nederlandse volk, waardoor men o.a. tegenwoor dig een gemiddelde leeftijd van bo ven de 70 jaar gereikt. Over allerlei volksziekten sprak de heer Landman. Ook over de tu berculose, in de tijd van Jan van Zuthen nog volksziekte nummer 1, thans de vijftiende op de ranglijst van meest voorkomende ziekten. Om levens „Da.t is gelukkig", zei de heer Landman, „want het gaat bij toe gevallen en bij allerlei andere ge vaarlijke ziekten om levens van mensen. Het kankeronderzoek bij voorbeeld heeft nog niet de man opgeleverd, die als Robert Koch voor de tbc-bacil, ontdekte, waar de bron van die ziekte precies iigt. Maar we zijn wel zover, dat de kankerpatiënt in het beginsta dium niet meer als verloren be hoeft te worden beschouwd:" Voor al dat werk is veel geld nodig. Daarom zijn ook de ziekenfondspre mies omhoog gegaan. Wat wij 'ervoor terugkrijgen in de vorm van algeme ne volksgezondheid is echter niet in geld uit te drukken, zei de inleider. Daarom deed hij ten slotte ook weer een warm beroep op zijn oe- roorsters mee te helpen als binnen kort de Zonnestraalcollecte wordt ge houden. Wie in de busjes van Zon nestraal elke week enkele onnozele centen deponeert, helpt enorm, om dat zovele duizenden kleintjes sa men een grote maken. Des middags hadden de bezoeksters een ontspanningsprogramma. De NW-Vrouwendag werd ook door al gemeen voorzitster, mevr. Kranen burg-Klein bijgewoond. De 21-jarige J. Hendriksen uit de De Colignystraat te Delft is gister middag met haar fiets in het wat«- van de Delfgauwseweg gereden. H«ar negentienjarige vriendin J. Boutkamp sprong uit louter solidariteit haar vriendin na. Beide dames zijn op eigen kracht weer op het droge ge komen. Het koude bad van mej. Hendriksen was overigens geheel onvrijwillig. Zü haakte met de pedaal van haar fieis tegen het rijwiel van haar vriend ia. Zij raakte de macht over haar stuur kwjjt en reed In het water. Hoewel mej. Hendriksen kon zwem men sprong mej. Boutkamp haar ia haar verbouwereerdheid na. Ferhat Abbas, het hoofd van? de voorlopige Algerijnse regering, heeft premier Chroesjtsjow ter gelegen heid van de herdenking van de ok- tober-revolutie een boodschap ge zonden, waarin hij zijn waardering uitspreekt voor 'de belangeloze steun va nde Sowjet-volken aan het Alge rijnse volk in zijn strijd tegen het imperialisme'. In gebouw Irene kwamen tegen acht uur de schaakliefhebbers uit onze stad langzaam binnendruppe len. Al gauw werd het drukker "en ten slotte bleek zelfs, dat vijftig pro cent van de aanwezigen geen lid van de vereniging was. Uit dit oogpunt bezien, is de eerste schaaxinstuif een succes geworden. De avond is bovendien geslaagd door de plezierige stemming, waarin de wedstrijden zijn verlopen. Het bij zondere van deze instuif was, dat precies honderd jaar geleden de eer- schaakvereniging ia Schiedam Dat was een deftige aangelegen heid. In het gebouw waar nu de ge meentebibliotheek Is gevestigd, kwa men de spelers bil elkaar, maar in 1900 ging deze eerste club al ter ziele. Ook een tweede vereniging ging over de kop. En van 1909 tot en met 1923 was er een zogenaamd 'schaakloos tydperk'. Z De schaakvereniging Schiedam heeft veie plannen. Men denkt zelfs aan een schaaktoernooi van grote allure. A.s. woensdag wordt er in Irene om acht uur des avonds op nieuw een schaakinstuif gehouden. Eniee tijd gelpden heeft deze fabriek in baar"geld een bedrag ge schonken aan het Centrum Jeugd- vorming te Delft naar aanleiding van de produktie van het miljoenste kratje limonade. Het centrum heeft na ampel be raad besloten voor deze gift een piano aan te schaffen voor de Her tenhorst, zodat alle Delftse jongeren, die hier verblijven, ervan kunnen genieten. Gistermiddag heeft het Centrum Jeugdvorming bij monde de Hertenhorst bestaat zo'n slordige acht jjar heeft hij met zijn ragfijn keelgeluid de smaakvol ingerichte zaal onder het rieten dak geheel alleen moeten vullen. De toekomst ziet er echter min der vermoeiend en misschien wel van de voorzitter, de heer H. C. even rooskleurig voor hem uit, mits 1 hij aanspraak mag blijven maken op een «van groot portie sangzaad als tot heden toe het geval was. „Ik ben blij met dit geschenk," zo antwoordde de burgemeester toen hü de piano namens de gemeente in ontvangst nam, „en Ik dank allen die de gift aldus hebben willen be steden." Grondel, het instrument aan het ge meentebestuur overhandigd. Iedereen beaamde het: de piano voorziet in een behoefte. En, zoals gezegd, men werd er stil van. Vooral toen ook Ruud Ie Poole roet zijn viool de feestvreugde nog verhoogde. Alleen de kanariepiet had er niet van terug. Tot nu toe De bestemming van de schenking had overigens ook nog geleid tot de aanschaffing van de pianokruk, twee muziekstandaards, enkele muziek boeken en een contract met de pianostemmer, die er gedurende een Jaar voor zal zorgdragen dat de piano maandelijks op toon zal wor den gehouden. „Er ontbreekt nog een pianolamp je aan," fluisterde wethouder P. C. Elfferich dit H. A. Hermans in het oor toen deze ook zijn instemming betuigde met de nieuwe aanwinst van de Hertenhorst. Namens de Delftse jeugdraad bracht de heer S. Swets nog 200 «ro den ,jn veiligheid" die met een ori..- kaartersactie waxen bjjeeagega&ra en per abuis door de heer Hermans »•- dens zijn speech ook aan hei ge schenk waren toegevoegd. De heer B. Rijks, directeur vsn de goedgeefse en tien jaar ue- staande limonadefabriek, wees tr ten slotte tot teleurstelling van heer Grundel op, dat het n>? lange tijd zal duren voor het tweemiljoenste kratje de fabriec uitrolt.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1