Ruimte, o zullen gaan kenmerken van Fritz Lang mag men niet missen Koploper Heracles speelt tegen Burgemeester opent stadh uisexpositie Bouwkosten geschat op bijna twaalf miljoen ~ïïT Lasclub bijeen Laatstegrote werkstuk van J. M. Horvath Films in Schiedam Twee ge woerden bij ongeval Burgerij moet achter dit plan staan Huldiging van anssen bij ABC PUBLIEK KANTOREN m-m Predikbeurten Pathetisch Springsoldaat erscüensten HET VRIJE VOLK ZATERDAG 19 NOVEMBER 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Tussen het oucle en het nieuwe Schiedam zal, als de raad zich in zijn januarivergadering akkoord verklaart, een stadhuis verrijzen, dat zijn plaats in onze groeiende en zich voor.- uren vermemvem e sU waardigis. De Broersvest wordt daartoe opengebroken en door- getro "en tot aan e Sc ne, waar in de nabije toekomst een nieuwe oeververbinding, de Provemersbrug, komt, ZOalS du lebrs' KraaÜvanger, de ontwerpers, dat gisteravond in de aula van heu Stedelijk Museum hebben toegelicht, omvat drie componerende delen: een lage,, ge strekte vleugel, de hoogbouw van veertien verdiepingen en het Stadhuisplein. Cv mms» Mi ■c fe? "./Vvr - -JÉ*, #s - leger des HEELS: io u. heüi-1 De gebr. Kraaijvanger hebben hun stadhuisplannen gesitueerd schoSam 730°mut: verlossing^amen-in een stedebouwkundig plan, dat geen andere betekenis heeft komst. (Van een onzer verslaggeefsters) dan een ideeënschets te zijn. Zij het dan een schets met reële mogelijkheden om rond het stadhuis een nieuwe binnenstad te creëren. De uit 1931 daterende film ;,M", „Een stad zoekt zijn moorde naar" is wel het hoogtepunt geweest uit de carrière van Fritz Lang, die bovendien al met monumentale films als „Die Nibe- lungen" en Der Spieier" naam had gemaakt en later in Amerika met „Fury" zijn reputatie bevestigde. Ruïne (Van een onzer verslaggevers) In de aula van het Stedelijk Museum heeft de heer H. M. Kraaijvanger gisteravond het stadhuisplan geïntroduceerd bij een groot gezelschap genodigden, waaronder de raadsleden, hoofden van dienst, vertegenwoordigers van de Schiedamse Ge meenschap en vele anderen. Tevoren opende burgemeester mr. J. W. Peek de expositie „Een nieuw huis een nieuw hart". De burgemeester releveer de de geschiedenis van de totstandkoming van dit plan en her innerde aan de prijsvraag, die destijds zonder aanvaardbare resultaten is uitgeschreven, waarna men tot het besluit is ge komen om een architect van formaat te kiezen. Her mes hij EDO Stadhuis met lage vleugel, hoogbouw en royaal plein ZATERDAG Bioscopen: MONOFOLE: Come Prima, 2 uur. „M" een* stad zoekt zijn moorde naar, 7 en 9.15 uur. - PASSAGE: Dean*Martin en Jerry Le wis, als parachutisten, 2^ 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een nieuw huis, een nieuw hart". Diversen. S&IJ&RSlERGEN. Handbalver. DWS, contactavond, 19.30 uur. MUSIS SACRUM: Voetbalver. Dindua, cabaretavond, 20 uur. ARCADE: R.-K. Grafische bond, feest avond, 20 uur. CHR. SOC. BEHANGEN: Federatie CJV's. cabaret en film, 20 uur. Werkende Jeugd, bijeenkomst, 20 u. SüRSUM CORDA: Tamboer- en Fij- perkorps Harmonie, contactavond, 20 uur. Apotheek. Van Westendorp, Singel 83. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE; Come Prima. 2 en 4.15 uur. „M" een stad zoekt zijn moordenaar, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Parachutisten, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Een nieuw huls, een nieuw hart". Diversen. WIJKCENTRUM: Instuif R.-K. Jong Schiedam, dansavond, 20 uur. MUSIS SACRUM: R.-K. s.v. Polyantha cabaret, 20 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA: Ben Hur (14 Jr.), 1.30 en 7110 uur. CAPITOL: Vier Desperado's (14 Jr.), 2, 4,30, 7 en 9.15 uur. CENTRAAL: Handel in minderjarigen (18 jr.). 2. 450, 7 en 9.30 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw): De wraak van een verdachte (18 jr.), 1,30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9-.30 uur, zondag vanaf 1.30 uur. Zondagmorgen 11 uur: De wereld der stilte (ad.). CINERAMA: Dit is Cinerama (ad.), 2.15, 6.45 en 9.15 uur. COLOSSEUM: Deüefdesnachten van Lucretla^ÜB^Jr.K 7 en 9i5 uur. Zaterdag en. zondagmiddag 2 uur: SJors van de Rebellenclub (aJ.). HARMONIE: Some like it hot (18 Jr.) Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. LUMIÈRE: Makkers staakt uw wild geraas (14 jr.), 2, 4.30» 7 en 930 u. METRO: Brandend verlangen (18 Jr.) zaterdag 3.30, 7. en 9.15 uur. zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur. PRINSES: Al Capone (18 jr.), zater dag 7 en 9.30 uur. zondag 4.30, 7 en 9.30 uur. Zaterdag en zondag kindermatinee 2 uur: De laatste Robin Hoocl (a.l.). Zaterdagnacht 24 uur: Drie Franse katjes (18 Jr.). REX: Opmars der Tartaren (14 jr.), 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. THALIAThe Apartment (18 Jr.), 2, 4.30, 7 en 9130 uur. 't VENSTER: The man upstairs (14 Jr.), zaterdag 2, 7 en 9.15 uur, zon dag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Kolonel Hyde contra Scotland Yard (14 jr.). 7 en 9.30 uur. Zaterdag 2 uur en zondag 2 en 4.30 uuri Taxzan ia New- 'York (aa,). Als materiaal voor alle gevels, zowel voor de kolommen als voor de ge sloten gevelvlakken, is gedacht aan een bekleding met lichtkleurige natuur steen. De totale bouwkosten worden globaal geschat op 11.850.000,—, de technische installatie en de aanleg van het Stadhuisplein inbegrepen. De lage, gestrekte vleugel zal de representatieve ruimten bevatten en voorts de afdelingen Bevol king en Burgerlijke Stand. De lage vleugel is door een trans parante tussenbouw verbonden met de hoogbouw. In de tussen bouw bevindt zich de ingang voor het publiek, bereikbaar zowel van het Stadhuisplein als van de Em- mastraat. O In de hoogbouw zijn de verschil lende afdelingen van de secreta rie, het gemeente-archief en de kantoren van de dienst van Ge meentewerken ondergebracht. Veel aandacht is bij de toelichting besteed aan het Stadhuisplein, dat geen toevallig stedebouwkundig plein wordt. Het is misschien het best te omschrijven als een buitenruimte van het stadhuis, dat het aan twee zijden omsluit. Het plein zal in de toekomst een eigen functie kunnen krijgen in de Schiedamse gemeenschap, als punt van samenkomst op hoogtijdagen, als ontmoetingsplaats van stadsbestuur en bevolking. Het plein ligt ten opzichte van de omringende straten verhoogd. Men kan er met een auto trouwstoeten oprijden, maar het is geen ver- keers- en zeker geen parkeerruimte. Tegenover het plein komt een par keerterrein. In de onmiddellijke om geving van het stadhuis zullen onge veer driehonderd auto's geparkeerd kunnen worden. De vijver, op het Stadhuisplein zal de ruïne isoleren, terwijl onder de bomenrij langs de vijver een terras komt, dat als het ware de „tribune" van het Stadhuisplein vormt en vanwaar, men over de vijver heen een goed uitzicht heeft op alles wat zich op het plein af speelt. De Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, afdeling Zuid-Holland, Lasclub Schiedam, houdt woensdag 23 november in het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen een filmavond, waarvoor het programma wordt ver zorgd door Kilarius' Draadindustrie Handelsmaatschappij N.V. in Haarlem. Er. worden drie interessante films vertoond,waarna de heren .Van Oekel en De Smit, de populaire „her- sengymnastiekwedstrjjd" houden. In de lage vleugel, die langs de Overschiesestraat komt te liggen, zijn op de begane grond de ruimten gesitueerd, die het meest door het publiek zullen worden bezocht. Dat zijn de trouwkamers tweede en der de klasse, de publieke hal en de werkruimten van de afdeling Bevol king en Burgerlijke Stand, deze laat ste in aansluiting met de hoogbouw. Op de eerste verdieping zijn repre sentatieve ruimten geprojecteerd en ook: de raadzaal, werkvertrekken, vergader- en spreekkamers voor de burgemeester, de wethouder en de secretaris. Op de tweede verdieping: werk ruimten voor de raadsleden, verga derkamers, een bibliotheek en lees zaal, spreekkamers en een koffie kamer voor de raadsleden en een perskamer. Het souterrain bevat archiefruim ten, werkplaatsen, bergruimte, een rijwielstalling voor de ambtenaren, techniefcruimten, toiletten en garde robes voor ambtenaren. In de hoogbouw is de begane grond geheel ingenomen -door de pu blieke hal en de werkruimten van de afdeling Belastingen en Kadaster en van de afdeling Gemeente-ontvan ger. Hier werken alleen die ambtena ren, die een veelvuldig contact heb ben met het publiek. De overige ambtenaren hebben hun kantoren op andere verdiepingen. De veertiende verdieping is ge heel ingenomen door kantines en bijbehorende ruimten. In de dak- opbouw zijn de liftmachinekamers en de ventilatorenkamers onder gebracht. Een rijwielstalling voor het pu bliek, techniekruimten voor de cen trale verwarming van het gehele complex, toiletten, garderobes en ar chiefruimten zijn weer In de kelders geprojecteerd. De dertien verdiepingen tussen be gane grond en veertiende (kantine-! verdieping zijn geheel bestemd voor kantoorruimten. Op de eerste en tweede verdiepingen zijn de garde robes aan de gevel gepland. Op de overige verdiepingen echter zijn de langsgeveis over de voile lengte be schikbaar voor kantoren. Deze ruimten kunnen met ver plaatsbare scheidingswanden nader worden ingedeeld en gevarieerd. Als nuttige kantoorruimte is op de eerste en tweede verdieping 620 xn2 en van de derde tot en met de dertiende ver dieping 3.620 m2, in totaal dus 4.250 m2 beschikbaar. De voorlopige opzet is de eerste tot en met de zesde verdieping te bestemmen voor Gemeente-secreta rie, afdeling Gemeente-ontvanger en Accountantsdienst. Op de zevende tot en met de elfde verdieping zou dan de dienst van Ge meentewerken worden ondergebracht, terwijl de twaalfde en dertiende ver dieping voor het Gemeente-archief is. SWt Op dit deel van de maquette is goed te zien, hoe het straks allemaal gaat worden. Op de voor grond de Koemarkt, daarachter de Broersvest, waar men op het einde (rechts van de weghet nieuwe stadhuis ziet met ernaast de r.-k. kerk. HERVORMDE GEMEENTE.: GROTE KERK: 10 u.: ds, Bou- terse, Vlaarriingen: 7 uur: ds. De Bruyn. Groningen (Open-deurdienst). BETHELKERK: 10 u.: dr. Caze- mier; 5 u. ds. Stolk, Scheveningen. t OPSTANDINGSKERK: 10 u. ds. Hemmes; 7 u. ds. Smids. VREDESKERK: 9 en 10.45 u. ds. Jansen; 7 ,u. ds. Hoffman. BAPTISTEN GEM.: 10 en 19 u. ds. R. Reiling. NED. PROT. BOND: 10.30 u. ds. J. B. Schouwink. OUD-KATH. KERK: 10 U. H. Mis. JEHOVA'S. GETUIGEN: Volks gebouw, 6 u. wachttorenstudie; woens- 7.30 u. .Sienstvergadering theocratische bedleningsschool. en „M", zoals de film meestal korter genoemd wordt, is gebaseerd op de Dusseldorpse kindermoordenaar en maakte destijds, en nog steeds, in- druk door zijn. beklemmende inzet en het fragment, waarin de moordenaar, door de door vele razzia's geplaagde onderwereld, wordt ingesloten. „M" betekent tevens de geboorte -van Peter Lorre, een Hongaarse ko miek. die. door zijn indrukwekkende vertolking van de pathologische moordenaar, een van de meest ge vraagde, sinistere figuren van het witte doek werd. Voor de geïnteres seerde en aandachtige bioscoippbe- zoeker een film om niet te missen. In Monopol e. Als het niet zo droevig was zoudt u kunnen gillen van het lachen om het pathetische ideurenwerk „COML PRIMA" (For the first time), waarin de zoetgevooisde heldentenor en sen- timentaliteiten-zanger Mario Lanza een romantisch.operabcstaan leidt. Want het is droevig. Het is droe vig, hoe men zó een onvoorstelbare hoeveelheid cliché-sentimentaliteit bij mekaar heeft kunnen bakken, in dit verhaaltje, dat een operazanger toont, die verliefd raakt op een zeer mooi, maar helaas doof meisje. Opera-aria's en suikerzoet gezon gen „Come prima's" en „Sole mio's" larderen dit huilerig geheel, dat, hoe kan het anders, voornamelijk gesi tueerd is op Capri (stel je voor, dat zóiets eens op Ameland gebeurde!), Enfin: ze krijgen mekaar. En daal' was het allemaal om begonnen. M o n o p o 1 e in de middagvoor stellingen. Jerry Lewis hangt samen met zijn (gewezen) .compagnon.-zanger-ac- teur Dean Martin de gek uit .in „Pa rachutisten" (Jumping Jacks). Lewis is de burgerman Smith, die door toevallige omstandigheden in het leger terechtkomt en daar met zijn vriend Chick de leiding krijgt van een soldaten-show. Smith voelt hier helemaal niets voor, maar order is order en dus moet hjj soldaat blijven, wat de meest grappige situaties met zich brengt. Vooral de scènes met de springtoren zijn bijzonder aardig, InPassage. Een auto slipte vrijdagavond om streeks tien uur in de Lange Kerk straat. De bestuurder F. S„ draaier uit Schiedam, moest uitwijken voor een wielrijder, die plotseling naar links afsloeg. De auto begon te slip pen en kwam tegen twee van de an dere richting komende fietsers en een bromfietser aan. De dertienjarige wielrijder R. v. L. van de Hogenbanweg 57 werd met een hoofdwondnaar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Hij is ter ob servatie opgenomen, omdat hij klaag de over pijn in zijn buik. De andere wielrijder. A. v. D„ is na behandeling van een hoofdwond naar huis terug gekeerd. Bromfietser G. K, een 21-jarige kantoorbediende, werd niet gewond en had slechts lichte schade aan zijn bromfiets. De fietsen werden to taal vernield en de auto had lichte schade. De heer H. M. Kraaij vang er gaf gisteren zelfs als zijn mening te kennen, dat het stadhuisplan niet was te scheiden van de gedachten omtrent de verde/e stedebouwkundig e ontwikkeling van de omgeving. De heer Horvath heeft een groot aandeel gehad in deze schets voor de omtrek. Het was zijn laatste grote werkstuk. Smalle straatjes, nauw en bochtig, lage huizen met kleine ramen dat is de aanblik, die de binnenstad nu nog voor een groot deel biedt. De sterke groei van de stad doorbreekt deze kleine schaal. Het moderne ver keer immers, de nieuwe stedebouw- kundige ontwikkeling en de heden daagse architectuur stellen andere maatstaven, De Koemarkt heeft al een zekere wijdheid. Nu wordt de Broersvest opengebroken en doorgetrokken naar de Schie, waar de Proveniersbrug de doorbraak naar Nieuwland en daar mee het nieuwe Schiedam zal vol tooien. Aan de oostzijde van de Broers vest, op de grens van het oude en nieuwe Schiedam, is het stadhuis ge projecteerd. De oude Algemene Be graafplaats vormt er reeds een open ruimte met -een zware bomengroei. itlIIIIM!] Het stadhuisplan en de denkbeelden omtrent de ste- debouwkundige ontwikkeling rond dat nieuwe stadhuis z(jn van enorme betekenis voor Schiedam. Het is daarom een zeer goe- J de gedachte geweest om plan- nen en maquettes, aangevuld met oude prenten en kaarten van de stad te exposeren in het Stedelijk Museum, opdat de hele burgerij er kennis van t kan nemen. Zoals de heer Kraaïjvanger gisteravond verschillende ma- ien met nadruk heeft gezegd, hangt een veelomvattend plan ais dat voor een nieuw staö- 0 huis van twaalf miljoen gul- den niet af van de inzichten van een burgemeester, wet- houders en raadsleden. Voor de verwezenlijking van een dergelijk plan moet de ge- 4 hele burgerij enthousiast zijn en achter het gemeentebe- stuur staan. Be expositie, die tot titel heeft gekregen: „Een nieuw huis een nieuw hart" is da- gelijks van 1017 uur open en op zondag van 1217 uur. De toegang is gratis. Daartegenover, aan de noord zijde zal een. groot terrein worden vrijgemaakt. Er zal daardoor mid den in de stad een openheid ont staan, waar het stadhuis een eigen, zinvolle plaats zal kunnen in nemen. De compositiepunten van de directe omgeving van het stadhuis zijn de hervormde kerk aan de Lange Kerk straat, de katholieke kerk aan de Singel, de ruïne van Oud-Mathe- nesse en het Proveniershuis. Twee assen zijn belangrijk, die tus sen de kerkgebouwen en loodrecht daarop de Broersvest. Op de eerste as wordt de nadruk gelegd door de Lange Kerkstraat te verbreden en in het verlengde daarvan, aan de oostzijde dus van de Broersvest, een brede weg te projecteren. Het ver keer, komend van het station, vindt hier een goede aansluiting op de Broersvest. De ruïne is een integrerend deel van het stadhuisplan geworden. Het Proveniershuis heeft twee gezich ten. I)e fraaie westgevel heeft altijd opengelegen aan het Overschiese plein. Van de nieuwe Proveniersbrug zal men er weer een mooi uitzicht op krijgen. De gevel langs de Overschiese straat is typisch een straatgeve], die geen grote ruimte verdraagt. De noodzakelijke afstand tussen stad huis en Proveniershuis is daarom verkleind door een uitbouw aan de ene zijde en een bomengroep aan de andere zijde van de geveilengte. In dit plan is een zekere relatie tussen de hoogbouw van het stad huis en de beide kerktorens. Hier door is echter nog geen duidelijke ruimtebepaling ontstaan. In de verdere ontwikkeling van de omgeving is daarom een tweetal hoge gebouwen gepland, ten westen van het stadhuis naast de Proveniersbrug en aan de Broersvest. Venster De stedebouwkundige ruimte, die hierdoor ontstaat, zal in verschillende richtingen kunnen gaan „uitstralen" in de onmiddellijke omgeving. Daar is het „venster" op Nieuwland, De openheid van de binnenstad vindt daardoor een voortzetting in de wijd heid van de nieuwe stad. De stedebouwkundige ruimte aan de westkant tegenover het stadhuis met ais accent de hoogbouw heeft tot gevolg, dat- er een soort voor portaal tot 't Stadhuisplein ontstaat en dat aan de Broersvest hetkarakter van een dóórgaande verkeersweg wordt ontnomen. Deze ruimte, zo suggereren de ontwerpers, zou een winkelplein kunnen worden. Het Broersveld kan daarmee als winkelstraat veel aan allure winnen. Het is zeer goed mogelijk, dat daardoor een na tuurlijk vernieuwingsproces ont staat. dat de winkels in de straat op een veel hoger peil kan bren gen. De Lange Kerkstraat is verder verbreed gedacht en de katholieke kerk komt meer open te liggen aan de Singel. Die Singel zou in de (verre.) toekomst wellicht kunnen worden herschapen in een brede boulevard langs de Schie, zodat ook station en stadhuis met elkaar in ruimtelijke relatie worden gebracht. Zuidelijk van het parkeerterrein is een brede groenstrook geprojecteerd en aan de linkerzijde daarvan komt een tramstation, zodat de afwikkeling van het tramverkeer straks de Koe markt niet meer zal blokkeren. Aan de andeïe kant van de groen strook is een grote ruimte beschik baar voor. gebouwen van algemeen belang. De architecten denken aan een theater. Zondagmiddag komen de schutterskampïoenen uit Almelo, Hera cles, op bezoek aan de Bosrand. Zij voeren niet alleen fier en onbe twist de ranglijst, van de le divisie B aan, maar kunnen zich tevens het elftal noemen met de meest produktieve voorhoede in het Neder landse betaalde voetbal: 4,5 doelpunt per wedstrijd. Na de laatste 102-zege op VSV heeft Heracles nog eens extra onderstreept,' dat menbeschikt over een razend snelle en vooral schietgrage voorhoede. -Ih' de Almelose defensie heeft doelman v. d. Wint blijk gegeven van goede klasse te 'zijn, terwijl ook de buitenlander Dhlomo, all-round sportman (voetballer, bokser, zanger) in dit elftal excelleert. Met de roep, die dit Almelose elf tal vooruit 'gaat,kunnen de rood groenen het zwaar te verduren krij gen. Voor- SVV was het zeker spijtig dat mén zondag door- de onfortuin lijke nederlaag tegen. Sittardia ten dele de boot gemisfheeft voor een goede-aansiuiing met de kopgroep. Indien men echter Heracles zondag de voet dwars kan zetten, kan men dit echter weer herstellen. Dit zou een zeer sterk en stout stukje bete kenen van de roodgroenen. In voet bal is echter alles mogelijk. Door de verschillende blessures bij SVV heeft men voor as. zondag good-old Könemann weer opgeno men als dirigent in de SW-aanval en wordt de opstelling als volgt: Doel: Kou wen, achter: Romein en Hekman, midden; v. Elderen, v. Kam pen en G. v. Pelt, voor; Corbeau, Könemann, Kentie, de Graaf en Her wig. Scheidsrechter is de heer Van Oostrom. SW 2 heeft een vrije zondag en SW 3 gaat op bezoek bij- RFC 2. Het De gebr. Kraaijvanger hebben de opdracht in 1958 gekregen. „Deze opdracht was niet alieen eervol, maar vooral moeilijk en gecompli ceerd. Want het gaat er niet alleen om een waardig en doelmatig stad huis te bouwen, maar er moet ook en met recht een stedebouwkundig dominerend effect worden geëist, dat van een monumentaal bouwwerk pleegt uit te gaan, waardoor het in belangrijke mate het aanzien van zijn omgeving bepaalt. Immers, het betreft het stadhuis, dat toch steeds nog de bestemming heeft te zijn het huis van de gemeen te.' aldus de burgemeester, .Reeds tijdens de bezettingsjaren werd in overleg met de provinciale planolo gische dienst het terrein ten oosten van het Singelplantsoen bestemd voor bebouwing met bijzondere ge bouwen. De opdracht aan de heren Kraay- vanger hield dus in een schetsplan voor het stadhuis te ontwerpen op deze plaats. Na een diepgaande stu die en in overleg met het gemeen tebestuur en de gemeentelijke dien sten zijn de architecten tot de con clusie gekomen, dat niet de oost zijde. maar de noordzijde van het Singelplantsoen de plaats was die de beste mogelijkheden biedt. Deze'; gedachte was door de Pr(js- vraa'gcómmissle ook reeds meerma len overwogen, maar men heeft zich hiervan gedistantieerd op grorid van de overweging, dat het terrein te klein was. Aan hoogbouw zoals die thans door de heren Kranyvanger wordt voorgesteld, dacht destijds nog niemand!" Na de inleiding door de. burge meester, gaf de heer Kraaijvanger aan de hand van dia's een overzicht van de bouw van raadhuizen in vroe gere eeuwen en belichtte de plannen voor. het nieuwe Schiedamse stad huis. De heer Kraaijvanger bracht daarbij in hét bijzonder hulde aan „onze grote Horvath, voor wie het uitwerkenvan de mogelijkheden voor de stedebouwkundige ontwik- keling rond het nieuwe stadhuis zijn laatste,, grote werkstuk is ge worden." - vierde elftal van SVV speelt om Jfi uur op Harga tegen DCL 2. Herraes-DVS Is er dus niet zon der kleerscheuren afgekomen tegen het felle Limburgia en daar KFC haar wedstrijd tegen de Enschedese Boys verloor, Volewijckers gelijk speelde tegen Volendam en DFC door een gewonnen protest plus een overwinning 3 punten rijker werd, is er in de kopgroep een enorm gedrang ontstaan. Nummer 1 en nummer 8 verschil len maar 4 punten. Spanning genoeg dus, hetgeen tevens inhoudt, dat Hennes as. zondag beslist moet win nen om de fraaie 2e piaats te behou den. En een overwinning op EDO móet mogelijk zijn, indien we afgaan op de bescheiden positie van de Haarlemmers n.L 6 punten uit 10 wedstrijden, wij mogen er toch wel met nadruk op wijzen, dat Hermes zich terdege moet voorbereiden, want EDO kan wei eens zwaar op de maag liggen. Met Hermes-DYS 2 wil het nog niet vlotten. Afgelopen zondag werd beslist niet slecht gespeeld, maar da wedstrijd had een ongelukkig ver loop, waardoor werd verloren. Om 2 uur komt zondag DHC op „Harga" en hier zit een kansje in. Het 3e elftal speelt eveneens thuis, om tien uur tegen Feyenoord 4, De vorige week boekte het 3e een ver dienstelijk resultaat, hetgeen enig perspectief opent voor de moeilijke wedstrijd tegen Feyenoord, Het 4é elftal gaat op bezoek bij Leonldas 2 met een redelijke kans op de volle buit. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Volksgebouw, zijn twaalf ju bilarissen van de Algemene Bedrijfs groepen Centrale vrijdagavond har telijk gehuldigd. Daarna heeft Jan de Troje- geestig en onderhoudend verteld over zijn werk bij de radio. De veertigjarige jubilarissen elf in:getal waren de heréri W. J. Schewe, A. Mak, J Roc-ters, J. H. Noordam, W. Pullen, A. de Jong, H. Tattnon, C; Driel, S. Blom, C. Tet- tero en L. Kooyman. Voor deze -heren waren er gouden insignes, voor hun dames bloemen en voor dames en heren samen één week vakantie in het Flevo-oord. De zilveren jubilaris In het gezel schap, de heer P. v. d. Kraan, ont ving een zilveren Insigne. Voorzit ter N. Talmon had. de bijeenkomst ingeleid en het was districtsbestuur- der S. Oosterhuis, die de insignes met waarderende woorden uitreikte. D. Houthuysen jr.. Swammerdam- smge) 43. tel. 68516. W. T. P. Niten- Ïüï.lsi Bur"- Knappertlaan '154. tel. 69880. A. Q. C. Klomp, Jul. van Stol berglaan 3, tel. 69952. Apothekers: Rembrandt.apotheek, Rembrandtlaan 5.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1