hoge flats - astoernooi Bram/iT voor eendjes zwemmen in het water! Lager voetbal in komende weekeinde Heerenveen aan de Bosrand Schilder valt met ladder Ondernemende jongelui: Verkeerszuil weer omver Auto's botsen op kruispunt Oplegger met hout slaat om Brandweer rukt driemaal voor niets uit Wat zij vingen HET VRIJE VOLK VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De hoogbouw in Schiedam staat de laatste weken wel in de belangstelling. Er zijn vele woorden aan gewijd, door de bezoe kers van det entoonstelling „Een nieuw huis een nieuw hart", door de raadsleden tijdens de begrotingsbehandeling, door wet houder Van de Berg tijdens een CHU--vergadering. Voor- en nadelen van de hoogbouw werden uitgebreid afge wogen en, afgezien van een aantal overtuigde tegenstanders, hoorde men toch in het algemeen verkondigen, dat de hoog bouw enorme voordelen biedt, ais men plaats en omgeving goed weet te kiezen. chiedammers onderelkaar Inbraak je Man breekt been «fm m 4 PANTALON De Broekenspecialist - - (Van een onzer verslaggeefsters) Jilles van de Boom, beter bekend als de „Fruitkoning", heeft gisteren zestig bejaarde klaverjassers om zich heen verzameld in café De Karseboom aan de Broersvest. Het klaver) asconcours voor de bejaarden was georganiseerd in samenwerking met de Alg. Boftd van Ouden van Dagen, afdeling Schiedam. Burgerlijke Stand Voetganger loopt tegen wielrijder Visafslag Wisselkoersen Een boek met dit merk Frans Eiser Quartet bij „Guiliauine" Veilingnieuws is een waardevol werk foto film PROJECTIE BANDRECORDERS VERREKIJKERS tot rit bijn Jr ri» plecitiffh T Ff"'!o,a" Schiedam, krijgt een nieuw en kost baar ziekenhuis en in „Penflits" praat een Schiedammer over de ziekenver pleging in onze stad in het verleden. In een „grijs" verleden, toen een zieke weinig anders kon doen dan in zijn bed bibven liggen en wat later waren er de kloosterbroeders, die in de grote kloostertuinen kruiden voor hun geneesmiddelen kweekten» Maar oudere Schiedammers herin neren zich nog wel dat oude zieken huis, dat op een tuin achter het her vormd weeshuis nu „De Lindenhof" lag aan de Lange Achterweg. Het had twee Jaar geduurd, voordat dat zie kenhuis was afgebouwd. Het werd half mei 1839 geopend en het had ƒ12.000 gekost. Toen was er al een ander zieken- verblijf en dat was de „Drilschuur", een excersitieschuur aan het Groe- neweegje, waar lijders aan besmette lijke ziekten werden ondergebracht. De schrijver van deze historische schetsen in „Penflits" vertelt ook nog, dat de burgemeester in 1808 aan de wethouders heeft verteld, dat de commandant van de gewapende Bur gennacht het exercitielokaal niet lan ger kon missen. De vroede vaderen begrijpen dus, dat ze voor behoeftige' personen met „aanstekelijke" ziekten een houten „loots" beschikbaar moe ten stellen. Torenflats moeten alleen staan en een grote ruimte om zich heen heb ben. Er moet een royale ruimte zijn tussen een hoge flat en andere be bouwing in de omgeving zou bij voorkeur moeten bestaan uit lage eengezinswoningen, ten einde een afwisselend stadsbeeld te krijgen. De torenflats voldoen hét best, wanneer ze als randeffect worden ge bruikt. Men kan ze langs parken, verkeerswegen of aan de buitenkant van steden doen verrijzen. In Schiedam is inmiddels de hoog bouw al druk gaande. Aan de Maas boulevard is nu ook een eerste paal geslagen en laten we Nieuw-Zeeland niet vergeten, waar de bouw van twee hoge flats bij de Parkweg en de Mgr. Nolenslaan al aardig begint te vorderen. De bewoners van Nieuwland vol gen de nieuwbouw met belangstelling want voor hen betekent een nieuw blok dikwijls weer nieuwe winkels en meer gezelligheid op straat. En wat gezelligheid buiten kunnen ze daar in Nieuwland nog best ge bruiken. Vooral omdat de wegen en noodstraten nog maar een trieste aanblik bieden. Van de week na de hevige regenval waren weg en nog onbebouwd weiland dikwijls niet van elkaar te onderscheiden. Plassen als meren bedekten de rij weg en voor de bewoners en niet te vergeten leerlingen en leraren.van de technische school, die voor een groot deel over deze straten rijden, was het een moeilijke toestand. Daargelaten nog de huismoeders, die 'de moddersporen binnenshuis krij gen. De moeilijkheid bij het herstraten van de wegen is, dat overaj nog wordt gebouwd. Sommige stukken zijn inmiddels van een nieuwe be strating voorzien, trottoirs zijn er ook gekomen, maar het werk haait nog niet veel uit, als zware vracht wagens geregeld materiaal moeten aanvoeren voor de bouw elders in de omgeving. Men mag overigens wel venvach ten, dat de herstrating voor het nieuwe deel van de Burgemeester Van Haarenlaan niet lang meer zal uitblijven. Onzeker is de toestand ten aanzien van de Parkweg, waar immers het complex Dura-Coignet- woningen nog In aanbouw is. Tot zolang zullen de bewoners alle perikelen nog moeten verdragen en misschien is het feit," dat ook dit nieuwste stadsdeel duidelijk groeit naar een eigen (en aantrekkelijk) ge zicht hun daarbij tot een troost. Ook voor het lager voetbal is zo wel voor de KNVB als voor de afde ling het oorspronkelijk voor de vo rige week bestemde programma ver schoven naar a-s. zondag. Dit programma luidde: Vrienden schaarExcelsior '30; Vre.denburch DHS; Ammerstolse SVUrsus; Ver- burch—-Martin it; SVDPW3 FC; DRZVEP; en Woerden—Schiedam. Afdeling: HWD—-Demos; POZ— WF en BlijdorpSchiedamse Boys. In de KNVB afd. zaterdag staat HBSS een uitwedstrijd tegen Roda Boys te wachten. Het afdelingsvoetba! verwacht de ontmoetingen ZWSH—GTB en GSS- Groen Wit R. In de nacht van. woensdag op don derdag is bij Kloos en Vredebregt aan de Westmolenstraat 8 een deur geforceerd. De indringers hebben uit een niet afgesloten, oude brandkast een bedrag van 28 gulden meege nomen. De 55-jarige boekhouder J.M. J. M. is gistermiddag met zijn bromfiets bij de Appelmurktbrug geslipt. Hij brak zijn rechterbeen en is in de Dr. Noletstichting behandeld. Advertentie LM_. H tl ->| "t .iUOUÜTKSal M TBlVKHrt» SS9Ï1 Een blok nieuwe flats in Nieuw land IJs en weder dienende zal nu zon dag Heerenveen aan de Bosrand ko men om de strijd op te nemen tegen de roodgroenen. Gezien de traditie uit de glorievoetb&ljaren van beide clubs zal men ook nu weer elkaar geen duimbreed toegeven en het be looft zondag weer een sfeervol en uitermate spannend duel te worden tussen deze oude rivalen. De roodgroenen komen als volgt in het veld: Doel; Kou Wen; achter: Romein en Hekman; midden: v. Elderen. v. Kamen en v. eltF: voor; Corbeau, Könemann, De Graaft en Herwig. SVV 2 gaat weer op bezoek bij Feyenoord 2. Gezien de laatste ver richtingen van de roodgroene reser ves is men tegen de Rotterdammers zeker niet kansloos om met een rede lijk supcces terug te keren. SVV 3 ontvangt om drie uiu- op Harga Feyenoord 3 en het vierde elf tal gaat haar opwachting maken bij CKC 2. De 58-jarige Rotterdamse schilder W. A. Swartz heeft gistermiddag zijn enkel gebroken, toen tijdens werk zaamheden in de Hoogstraat zü» ladder omsloeg. De ladder viel, doordat de 13-jarige L, 8. er met zijn step tegen aan reed. De heer Swartz is door de AGG en GD naar de Dr. Noletstichting ge bracht en van daar na behandeling naar huis. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENABW) Hur (14 jr.), 1.30 en 7.30 uur. CAPITOL: Rüna, kind .van. de wilder nis (14 jr.), 2. 7 en 9.15 uur. Don derdag: De on tembaren (14 Jr.! CENTRAAL: De brulden van Dracula <14 jr.). 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf); Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw)De prijs der zónde (14 jr.), 9.30. 1130. 1.30, 3.20. 5.30. 7.30 en 9.30 uur. CINERAMA: Pit is Cinerama (a.l.). 2.1.5 en 8,15 uur» COLOSSEUM: De zoon van de Matte red ja" (14 Jr.) Donderdag: Operatie Amsterdam (14 Jr.), 2. 1 en 9.15 u. HARMONIE: De onzichtbare spion slaat toe (.18 Jr.). 7 en 9.15 uur, vrijdag -t/m maandag; dinsdag t/m donderdag: The Bravados <14 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur. LUMIfcRE: Het gezicht achter de spiegel (18 jr.), 2.15, 7 en 930 uur. METRO: Sing baby sing (ai.), 2. 7 en 9.15 uur. MONOPOLE (Schiedam); Tussen nacht en morgen (18 Jr.). 7 en 9.15 uur; 's middags 2 uur: De pels jager yan de fslangenrlïier <14 Jr.) Donderdag 2 en 8 uur: A Star is born. PASSAGE (Schiedam): Nonnen voor het vyurpt'lQtüjn 1.4 jr.), 2 en 8.15 -u. Donderdag geen voorstelling. PRINSES; Frankenstein 1970 <18 jr.), 2,15, 7 en 0,30 uur, -Donderdag; De lult droog .een rekje <14 jr.) REX; De zoon van de Sheik ,<J4 jr.), 2, 7 en 9.15 uur. Donderdag Attlla <14 ir.j, 2, en 9.15 UW. THALIA; Normen -voor het vuurpelo ton (14 jr.), 2.15. 7 en 9:30 uur. 't VENSTER: De Clochard (a.l.;, 2. 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Doctor in lovp (18 jr.), 2 .en 8, w'ur, woensdag upr. Don derdag: -Malgret zet een val (18 jr.), 2 en 8 uw. Woensdag 2 uw: J.on- gensran.ch (a_l.). -VRIJDAG Bioscopen: MO.NOPOLE: pe pelsjager van de Slangenrivier, 2 uur. The Bramble Bush, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Nonnen voor het v.uur- - peloton, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Een nieuw huls een nieuw hart, 1Ó--17 uur. Diversen* SURSUM CORD AJong Harmonie,, contactavond, 19.30 uur. JJtENE: chr. Fllmactie, „Stille hej- den", 20 uur. Apotheek: Evers. Lange Haven 81. ZATERDAG Bioscopen MONÓPPLE: De pelsjager van 8e Slangenrivier, 2 uw. Th® Bram ble Bush, 7 en'SilS uur. PASSAGE: Nonnen voor het vuur peloton, 2, 4.15, 7 en .9,15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Een nieuw huis een nieuw hart, 1017 .uur» Diversen: MUSIS SACRUM: Gem. Werken, St.-Nlcolaasfeest, -14 uur. CHR. .SOC. BELANGENNCBB, kinder- middag, X4 uyr. WIJKCENTRUM: ASVION, contact middag. 14 uur. SPORTCENTRUM: Slnt-Nlcolaaefeest voor de jeugd. 17 uur. MUSIS SACRUM: Persoheeisver, Vlug, cabaret, 20 uur. 8URSUM CORDA: Smaifilmclub De Driehoek, fUmavond, 20 uw. WIJKCENTRUM: Soc. Nieuwland, ,20 uur. IRENE: Chr. Toneelver, Het Zuiden, toneel, .20 uur. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Hoge 11 ast in aanbouw Advertentie i.M De klaverjassers zaten om twee uur Startklaar en terwijl de kaarten al rap over de tafels vlogen, hadden Jilles en zijn medewerkers het druk met de prijzenregen, die ze over het gezelschap lieten neerdalen. Volgens twee Schie damse jongemannen is dit een simpele, maar doeltreffende manier om geld te verdienen: Men kope in het voorjaar een aantal jonge eenden, gaat de beestjes leewieken (kort wieken), opdat zo niet ■meer kunnen vliegen, doet ge een ringetje om ,de poot eri laat ze dan zwemmen in stedelijke vijvers en singels. Moe ders met kinderen ko men de heie lieve zo mer door met stukjes brood en kaas om de lieve eendjes te voeren Tegen de winter zijnde beestjes rond en vet en er is dan altijd wel een poelier te -vinden, die ze a raison -van twee har de guldens per stuk wil kopen. De twee jongeman nen teen .achttienja rige straatmaker en een zestienjarige scho lier) hadden naar .zij hebben verteld van dergelijke gelee wiekte en geringde eenden er twee- a driehonderd rond zwemmen .in de D.eifshavense Scbie te Rotterdam en een stuk. óf dertig in de Buys Bailotsingel te Schiedam. pakt, die daarna by De; Tempel in de vyver wa ren losgelaten. De jong- ste van de twee knapen nam dat niet. Hij kwam steeds opnieuw bij de; politie klagen, dat men, hem zijn bezit afhandig had gemaakt. Omdat niet te bewij- zen viel of die vijf een- jr. Volgens de Rotter damse politie echter waren die eenden (of ten minste hpt grootste deel ervan) echter he lemaal niet van de jon gelui, maar van de ge meentelijk c plantsoe nendienst te Rotter dam. Deze plantsoenen dienst deed kort gele den aangifte van .dief stal van 32 eenden uit de vijvers bü het con ferentieoord De Tem pel. Uit het politie-on- derzoek bleek, dat de twee jonge Schiedam mers ze op een avond met een net hadden gevr-ien en in kisten brommer naar .Schie dam hadden gebracht. De jongens gaven dat toe, ..ipaar," zo zejden ze, „die eenden waren van óns en we hebben ze naar de Buys Ballot- siipge' gebracht, waar ze meer te eten kregen dan by De Tempel In 'de Buys Bailotsin gel zwommen echter voor twee gulden per nog maai' 22 eendenstuk afgeleverd aan een Al eerder waren door poelier te Schiedam, die de p.oli.tie van de jon- geheel te goeder trouw gens vijf eenden afge- w*as. Op dezelfde plek aan de B, K.-laan tegenover dé julianakerk, waar een paar dagen geleden gen automobilist een verkeerszuil omver reed, is nu ook de nieuwe zuil weer in elkaar gereden. Mej. H. P. W. wilde met haar be stelwagen een vrachtauto passeren, maar bemerkte, dat de tussenruimte te smal was. Zij haalde naar links uit, raakte daarby de verkeerszuil. Er ontstond enige schade Gehuwd: G. Hardeman 43 jr. en M. Sprong -29 jr.; A. de 'Vries 37 jr. en B. ,J. de Nns 38 jr.; A. H. Thoen 23 jr. en E. A. M. Zwart '22 jr.;. P. J. M. van Aiphen 26 jr. en A. M. Balm 24 jr.-; N. J. J. yan Dorp 27 jr. en M. L. A, Lafort 26 jr.; M. A. Tuk 23 jr. en P. J. Sctooots 2(1 jr.; J. -G. van der Meer 27 jr. en J. M. yan Dorp 25 jr; F. D. de Bruin 20 jr. en M. P. van Rijswijk 18 jr. J. Kuipers .36 jr. en A. J. Oostveen :22 jr.; P. C. Vermenlen 28 jr. en C. M. Schewe 26 jr.; J. Bak ker 24 jr. en F. de Jong 24 jr.; A. van Dyken 27 jr. en B. Polak 22 jr.; J. Ringlever 23 jr. en J. G. van TJel 20 den nu wél of niet van de jongen waren ge weest gaf men hem ten langen leste toestem ming om bü De TeropeJ vijf eenden weg te ha len. Dat gebeurde, maar dezelfde ayond kwamen de jongens terug om er nog eens 32 te vangen, naar zij vertelden om dat deze beestjes óók hun eigendom waren. Wat er van het ver haal van het tweetal precies waar is valt moeilijk na te gaan De Rotterdamse poliitie' houdt het er op, dat d,e jongens de eenden in de loop van de zomer heb ben gevangen, gelee wiekt en van een rin getje hebben voorzien. Van hun „bezit" had den .ze a-1 enige tiental len vette exemplaren Geboren: Marie z.v. J. van Kralin gen en W. J. Landzaad;. Cornells H. W. L- z-V- Cb. F. Wansle.eben en A. J. Ringel berg; Marianne d.v, B. War merdam en G. J. Bossink; Marius z.v. A. B.ravenboer en A. K. Haddeman. OverledenJ. J. D' Kanis 79 jr.; H. Stolk 77 jr.; W. Ldmmen 79 Jr. Ondertrouwd: I, Eiderkamp 24 jr. enA. J. Brenkman 20 jr.; F, A. van der Geugten 25 jr. en M. G. Scheepe 25 jr.; H. de Haas 23 jr. en W. L. Stokyis 23 jr.; G. J. van Hees 23 jr. en C. J. Philippj 23 jr.; J. Hellen thai 31 jr. en W. M. P. Wuzenbroek 28 jr.; N- M. Holleman 20 jr, en M. C. G. Colllgnon 21 jr,; F. C. van der Knaap 23 jr. en A. C. Kockx 23 jr.; C. Land- Zaad 57 jr. en A- M. Schmidt 55 jr.; O. N. M. Langeveld 25 jr. en G. T. Laarhoven -20 jr.; A- Lief ting 29 jr, en E. C. Vogelij 23 jr.; R. E. Lugten 24 jr. en J. Th. van de Weteringe Buys 21 jr.; A. van der Noordt 29 jr. en G. J. Matbijssen 23 jr.; J. F. M. van Oostrom 22 jr. en P. W. E. Evers 21 jr.; j. F. A. Rensman 32 jr. en A. L. M. Lensink 22 jr.: M. Rietveld 33 jr. en L. Lentz 24 jr.; B. E. J. M. Sluyters 25 jr, en C, S. M. Hendriks 27 jr.; A. A. J. van der Velden 31 jr. en A. M. E. Hendriks 21 jr.; N. Win ter 22 jr. en F. Pijnacker 20 jr.; A. J. van Lier 26 jr. én E. M. G. Peters 22 jr. Daar was een volumineuze zak sinaasappels voor de oudste deelne mer, de 35-jarige heer J. F. Wisse ling. daar waren flessen wyn van De Karsebooxn voor de heren C. Schou ten en J. Karsdorp, belden 84 jaar oud, kisten fruit voor de heren J. van der Wel, M. Holtger en Van Es, alle drie 82 jaar, terwijl de heer Koever- mans een paar pantoffels won, die beschikbaar zijn gesteld door de heer Ariëns. De heer P. van de Heijden zou het vervoer van ai die prijzen naar de woningen van de winnaars verzorgen. Er heerste tijdens deze klaverjas- middag een gezellige sfeer en de be jaarde klaverjassers hebben met veel plezier gespeeld en ook de drie be schikbaar gestelde consumptiebonnen gebruikt. De heer Van de Boom is voorne mens om meer voor de bejaarden te gaan organiseren. In samenwerking met het bestuur .van de Alg. Rond van: Ouden van Dagen hoopt hij in juni 1961 in particuliere auto's een toèht te kunnen gaan maken met de Sehiedamse bejaarden, Hij is al voort- I varend bezig met de eerste voorbe- .1 leidingen van dat uitstapje. .Op het kruispunt Dirk de Derde- iaan-Floris de Vjjfdëlaan-Van Leeu wenhoekstraat te Vlaardingen is donderdagmiddag een aanrijding ge beurd tussen een personenauto en een bestelauto. De bestuurder van de personenauto reed over de Dirk de Derdelaati in de richting van het kruispunt en ,gaf geen voorrang aan de bestelauto, die over de Van Leeuwenhoekstraat in de richting Billitoniaan naderde. Er ontstond een botsing en de be stelauto raakte van de weg af. Beide bestuurders, de 23-jarige B. ,S, en de 19-jarige a. E.. liepen een lichte hersenschudding op. Een inzittende van de personen auto, de 22-jarige echtgenote van S-, - klaagde over pijn in haar borst. Advertentie LM. Een oplegger, die hout vervoerde, is donderdagmorgen op de Floris de vytdelaan te Vlaardingen omgesla gen. De oplegger wasjuist van de trekker gekoppeld, maar vond op het wegdek onvoldoende steun voor de staanders en kantelde om. De last hout kwam on het trottoir terecht. Er waren geen persoonlijke onge lukken en er is geen schade aange richt. Ben kraan wagen heeft de op legger weer op -de weg gebracht. Op de Nieuwe Laan te Vlaardin gen liep donderdagmorgen een voet ganger tegen .een rijwiel op. De wiel rijder, de 28-jarige A. U., kwam te vaden. Hij is voor onderzoek overge- bracht naar het Alegemeen Zieken huis. In de openbare leeszaal te Delft is gisternacht ingebroken en een be drag van,... twee gulden gestolen. De dief heeft zich via een plat dak aan de achterzüde toegang verschaft tot het pand. Hfj heeft enkele laden vertrokken met de schrale buit van twee rarde guldens. ROTTERDAM 8 december. Aan de visafslag alhier werden van U- muiden en .elders 209 kisten verse zeevis en 250 kg spiering aangevoerd De prijzen waren; tong midd. ƒ4,00 tot ƒ4,60; tong klein 3,30 tot 3,35; tong slips 2.20-2,25, heilbot 2,00-225 •per kg. schol midd. 82.-84: schol kl. 69-72; .zeebot 45-47; schelvis midd. 79-81; kabeljauw mid.d. 58-61; kabel jauw klein 43-56; makreel -25-27; wyting 28-44: -verse haring 28-31 gulden -per kist. Spiering 1,15 - 125 per kg. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank .Zwitserse irank Zweedse Króón Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrykse schilling 8 december 10,5.9810,591 3,77jV3,77j5e 76,912—76,961 7.59J—7,60 876987,64 72,897234-j 90,41—90,46 54,74—54,79 .52.89—52,94 3,8683.86S 60,731—60,781 14.61—14.52 De Schiedamse jazzsociëteit Guil- laume heeft voor zondag 11 december in Irene The Gijs Wenst Quartet uit genodigd. Op 18 december komt voor een „Cavalcade de Jazz Soiree" een keur van bekende orkesten naar Irene, nameiyk het Frans Eisen Quartet, het trio Peter Snoey, het trio Herman Bakker, het trio Harry van Thienen, The Sincere Jazzband en The Dazzling Jazzband. De Goudse brandweer is giste ren tot driemaal toe voor niets uitgerukt om een brand te blus sen, die steeds nauwelijks de moeite bleek te zijn, zodat men niet verder behoefde te gaan dan het geven van enkele adviezen. 's Morgens om kwart over elf raak te in de luchroom Formosa, Kleiweg, een petroleumkachel in brand van de heer A. van Hilst. De kachel ter waarde van zestig gulden brandde geheel uit. De brandweer behoefde niet in actie te komen. Om tien voor vier plaatste de aar dewerkfabrikant A. Hofstede in de Rozen daal een gasolnelamp in een elektrische over, waardoor de zeke ring smolt. Een enorme steekvlam was hiervan het gevolg. Ook hier lag geen taak voor de uitrukkende brand weer. Rond middernacht kwam de derde brandmelding bij de politie binnen: ,Jn -de Lemdulsteeg staat een huis in brand." Weer snelde de brandweer erheen, nu om te constateren, dat de rookkast van slager K. v. d. End inderdaad rookte, maar dat van brand geen sprake was. OüD-BEIJERLAND Veiling van 7 december I960: Cox Or. pipp I A 53—71; IB 2947; I C 15—22; II A 39—58;H 3 25—26; II C 813; Present van Eng. II A 26—32; II B en C 16—28; Goudrei- netten I A 26—38; I B en C 18—26; IT A 17—29; XI B en C 12—21; Gol den Delucius I A 4260; X B 4046; I C 28—36: n A 3845: II B 27—35; II C 20—25; Glorie de Boll. I A 28— 30; I B en C 22; Jonathan 1 A 34 36; I B 25—26; I C 13—19; II A 20— 39; TI B en C 1321; Bernigaard 1 A 42—54; I B en C 32—41. St. Remy I A 10—11; IB enC 10—12; Legi- pont n A 33—38; II B en C29—30; Doyenne du Cornice I A 88S2; I B 90—100; I C 77—90. Oomtesse du Paris I A 13—32; I B en C 10—19; Gieserwildeman I A 3639; I B en C 28—32; Br 'd Anjou I S 37; sprui- 130167; andyvie 3565; boerenkool 1820; rode kool 615; Gele sav. kool 813; uien 512; winterpeen 8—12; prei 22—25; kroten. 12—14; groentjes 1618. Op 8 december kwam binnen van .de trawlvisseryVI. 199 Martha Ma ria, schipper L. Kuiper met 4 last. Vangstberichten van hedenmorgen: VL 56, 6 kantjes; VI. 79. 30; Vl. 114, 12; VI. 132, 40; VL 153, 15; VI. 172, 17; VI. 216, 2. Advertentie (IM.) TDINLAAN 98 - SCHIEDAM TELEFOON ,67464 ®a!1 va" de eerste paal voor het nieuwe pand, dat de wijn handel gebr. Steur aan de Honnerlage Gretheïaan in Schiedam gaan zetten, is gepaard gegaan met enige moeilijkheden. De heer J. L. Melchers uit Amsterdam (voorzitter van Aiax) heeft de eerste paal de grond in gedreven, maar toen dat kam^ef al vnnr ging. WaS Verri0ht' °ntdekte men dat zware beton^al scheel Het heeft ryim een uur geduurd voordat de moeilijkheden waren op gelost en de eerste paal goed en wel in de bodem was geslagen. Het bedryf van de gebr. Steur is Advertentie I.M. Rotterdam, 9 december J9g0 Pieinweg 152 ftraatu'e» 59 A,ie (Hielen telefó AsterJo 29 Q telefoon 13.47.00 tS laar in Maassluis geves- ij Omdat men daar geen moge lijkheden tot uitbreiding heeft gfat Schiedam' "aar Het architectenbureau ir. H Nef- kens uit Rotterdam met medewcr- 2(v? de architect W. j. Kramer u 5e„plannen ontworpen voor fspand en een kantoor. „Jjet bedrijfsgebouw zal in drie la- gen worden opgetrokken met daar onder een kelder van 1000 m2. Voor- al aan voldoende kelderruimte be- behoefte °Ude gebouw een Srote „„Ü6!, gebouw kr«St een hoogte yan 11.50 m en zal horizontaal fe mel Z1Jn„ met hchtgele baksteen vloeren overkragende beton- Het kantoor van de gebr. Steur ^;Y' worden aangebouwd aan het pwig van de NV Disteleerdery J. J. Melchers. De onderbouw zal de ver- drijfmg vormen van Jtantoor en be- <)i?ec'i^f kant°or zyn nadrukkel- hit io .ellcaa.r gescheiden, doordat kimman Vl-V staat °P ronde ko- ommen. De uitvoering van het werk !,lande" vande firma L. J. Bor- ixoopt het bedrijfspand in juli 1961 gereed te hebben.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1