Van Kind ositie in aar gouden bruiloftsfeest NVV-vrouwen vieren met mevr. Kranenburg kerst Tweede maisonnetteblok bereikt hoogste punt Derde complex komt in buurt Hoogkamer Woensdag melding van zestien aanrijdingen ATOL-TENTOONSTELLING: EERLIJKE VORMGEVING AAN SCHEPPINGSDRIFT Geeft SVV-Blauw Wit Ti kerstverrassing? Fraaie Goede Haven voor gereformeerde gemeente I Gevist in Ierse waterenboete Vrouw en kat door kond aangevallen Internationaal handbaltoemooi Bouw Lyceum Gouden paar in Vlaardlngen Auto over kop op Rijksweg 20 Indringer steelt uit geldkist 52,50 Meisje houdt papier bij gashaard Vlaarclingen houdt ver Ir ekover scho t HET VRIJE VOLK DONDERDAG 22 DECEMBER 1980 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De kerst-tentoonstelling 'Van Jongkind tot Jom' in Schiedams Stedelijk Museum is gisteravond door wethouder mr. M. J. M. van Kinderen opengesteld. Dé expositie omvat werken uit Eind- hovense particuliere kunstverzamelingen, die eerder in het Van Abbemuseum waren tentoongesteld. De directeur van dit museum, mr. E. L. L, de Wilde, sprak over het verzamelen van kunst door particulieren en musea. Onder de weinig talrijke aanwezigen in de aula was ook jhr. Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam. (Van een onzer verslaggeefsters) De heer Engel Klein hij is, en zijn naam zegt dat al, Gro ninger en mevrouw Klara Klein-Schade vieren vandaag feest. In een kamer vol familie, kinderen, kleinkinderen en broers en zusters, die uit Duitsland zijn 'overgekomen, gedenken zij. hun gouden bruiloft. RECEPTJE-ALBUMS De leden van de NVV-vrouwenbond, afdeling Schiedam, heb ben het kerstfeest niet ongemerkt voorbij laten gaan. In de grote zaal van het Volksgebouw, waar een kerstboom stond en waarvan de -muren met takjes waren getooid, heeft de -presi dente van het centraal bestuur, mevrouw N. Kranenburg-Klein, gisteravond over het kerstfeest gesproken. Ddnk zij de nieuwe vo!-otomatische koppeling t 395,- nu wegrijden zonder trappen (Van een onzer verslaggevers) Het tweede blok maisonnettes in de Vlaardingse Westwijk heeft het hoogste pimt bereikt. Ter gelegenheid van deze ver heugende gebeurtenis heeft wethouder T. de Bruijn woensdag middag de vïag gehesen op dit complex in de Gijsbrecht van Amsteistraat. De heer De Bruijn deelde daarna mee, dat B. en W. deze week hebben besloten om grond beschikbaar te stellen in de buurt Hoogkamer, voor het stichten van een dergelijk bouwwerk door de Combinatie 4. Deze aannemerscombinatie heeft nu dus in de buurten We tering en Lage Weide maisonnettes gebouwd en verrichtte daarmee min of meer pionierswerk, vond de wethouder. Want het is voor het gemeentebestuur belangrijk om te weten of deze woonvorm aanslaat, in verband met de nieuwe wegen, die men wil gaan bewandelen voor de volkswoningbouw. Eengezinstconingen Verkocht PANTALON De Broekenspecialisf (Van een onzer verslaggevers) In het ENCK-recreatieoord aan de Westlandseweg te Vlaar dingen heeft drs. J. N. van Wessem, directeur van het stedelijk, museum De Lakenhal te Leiden, woensdagavond eenexpositie geopend van werken van de kunstenaarsgroep Atol en de beeldhouwer Gust Romijn, Een expositie, die mede tot taak heeft, aldus de heer Van Wessem, om de kloof, die tussen hex publiek en de uitingen van hedendaagse kunst is ontstaan, minder breed te maken. Toekomst Meeleven Ir. W. A. den Bakker, directeur van de ENCK, zei in zijn welkomst woord. dat Vlaardingen de kern wil vormen van het conglomeraat Nieu we Waterweg, maar dat Vlaardlngen dan ook cultureel moet meeleven met deze tyd. SUCCES AG E N DA'S Sprekers Wethouder Van Kinderen zette de gewoonte voort om by de opening van de kersttentoonstelling een over zicht te geven van de stand van za ken in het museum. - Ky onthulde, dat het museum dit Jaar 34.000 bezoekers had getrokken, twee maal zoveel als vorig jaar. 'Om het bezoekersaantal van de Ploriade te halen, zouden we 130 jaar oo deze voet moeten verdergaan. En een goede eredivisieclub haalt de 34.000 toeschouwers wel op één middag. Maar toch is 34,000 bezoekers op een inwonertal van 80.000 lang geen slechte uitkomst.' vond de wethouder. Hy noemde ook de cijfers van ver gelijkbare gemeenten. 'Als we bedenken, hoe snel het mu seum is gegroeid en als we dan ook nog rekening houden met de grote 'concurrentie' van musea in Rotter- dam en Den Haag. mag het resultaat zelfs uitstekend worden genoemd,' aldus mr. Van Kinderen. Educatief werk H(j wees op het grote belang van het educatieve werk van het Schie- damse museum. 'In 1960 werden er overdag 249 groepen rondgeleid en 44 groepen's avonds. Dat betekent, dat byna 7000 men sen het museum bezochten en het ook wérkelijk bezichtigden. Zij legden niet even een kwartje neer om snel de ronde langs de schilde rijen te maken nee. zy bleven een hele avond en kregen een uitvoerige explicatie van de achtergronden van de kunstwerken.' De wethouder gaf uiting aan zijn grote waardering voor hét werk van .conservator P. L. A. Janssen, 'waar- mee hit gewoonlijk tot ver boven zijn ambtelijke diensten uitgaat. Hij Is er niet alleen in geslaagd bij de bur gerij belangstelling te wekken voor dit museum, maar hy heeft boven dien intern de zaak op poten gezet, wij nu wat wy hebben.' Dank z\j de inventarisering weten wij nu wat wjj hebben.' De wethouder richtte zich vooral ook met woorden van dank tot de leden van de archeologische werk groep Helinium, die door het behoud en de studie van bodemvondsten be langrijk werk doen. Mr. Van Kin deren bracht ook dank aan de leden van de vereniging.'Vrienden van.het Stedelijk Museum .van Schiedam', wier steun van grote waarde is. Verzamelaars De Eindhovense muscumdirec- immers is er vraag naar volledig* heid. Het museum San zich niet concentreren op een of enkele schilders, hoewel de opvattingen in dit opzicht zich de laatste tijd wel enigszins wijzigen. De museumdirecteur mag er zich, volgens de heer De Wilde, ook niet toe laten verleiden bij zijn aankopen een kant op te gaan, die hem niet ligt,/Het gevaar is dan groot, dat hij met minder goed werk thuiskomt. En dit zijn bij het collectioneren voor een museum de grote problemen. Bij het exposeren van particuliere verzamelingen kan men. van elke ver zamelaar afzonderlijk het bezit laten zien. Men kan ook zoals eerst tn het Van Abbemuseum en nu in het Stedelijk Museum met de expositie 'Van Jongkind tot Jom' is gebeurd alles, wat er buiten een museum in de stad aan kunstwerken is, tege lijkertijd exposeren. Ditmaal beperk te'men zich daarbij tot de jaren 1860—1960. tew. mr. De Wilde, legde uit, welke verschillen er zyn tussen het ver zamelen van kunst door musea en door particulieren. Bij het museum En onder een plafond, dat bijna helemaal was verstopt achter kleu rige slingers en serpentine heeft de kwieke heer Klein ons gisteren ver teld over die vijftig jaren, maar ook over de jaren daarvóór, toen hij in Duitsland werkte en zijn eigenlijke vak. dat van glasblazer, had losgela ten. Een indringer heeft bü mevrouw A. N. F. in de Van Ostadelaan woensdagmorgen uit een niet-'afge sloten geldkistje in een kast in de woonkamer een bedrag van 52.50 ontvreemd Mevr. N. had bij het ver laten van de woning het tocht- raampje van de buitendeur niet af gesloten. Advertentie TM. m SCHIEDAM Z O I b - H O U- K A ii -T O n B O E AND SC hV e k Ha bi de „Hij heeft in zijn leven van alles gedaan." zegt mevrouw Klein, „hij pakte overal werk aan en hy heeft nooit zonder gelopen." Hij was be halve glasblazer ook smid, hij stond aan draaibanken en revolverbanken, in Duitsland en later dat later .Is dan toch altijd nog veertig jaar ge leden in Schiedam. Want in 1916 zijn Engel en Klara Klein met hun kinderen terugge keerd naar Nederland, Ze gingen naar Schiedam en ze zyn er altyd blijven, wonen. Negen kleinkinderen „en zulke échte kinderen." zegt de bruid komen het feest vandaag mee vieren. En iedereen, die dat opge wekte gouden paar aan de Van Leeuwenhoekstraat 60 A kent, zal ervan overtuigd zyn, dat het een vrolijk bruiloftsfeest gaat worden. Willem van der Loos en zijn echt- genote Riek Sprong verzorgden het verdere programma met declamaties. De presidente van de afdeling, me vrouw A. Brapd-Djjkhoffz, opende de bijeenkomst. Opmerkelijk was het grote aantal echtgenoten, dat de da mes vergezelde, Mevrouw Kranenburg vergeleek het kerstfeest, zoals, het vroeger gevierd werd met dat van nu. Vroeger, was ■het kerstfeest uisluitend een fcerke- lijk feest. Maar ook nu nog voelen velen fn de donkere dagen tegen Kerstmis de'behoefte aan bezinning, Mevrouw Kranenburg sprak de wens uit,, dat de. mens, ook in deze kerst- tijd. zal streven naar vrede, naar eendrachten saamhorigheid, Willem yan der Loos en Riek DONDERDAG Bioscopen: MONOFOLE: De onbekende soldaat, 2, 7 en 9.15 uur. PAaSAUE: Pa krijgt de klappen, Z ett «.IS uur. Ten toonstellingen: STEDELIJK. MUSEUM: „Van Jong kind'tot Jom", 10—17 uur. Diversen:. ■SINT JOK1S DOELËI Kerstfeest voor medewerkers. 20 uur. SURSUM. CORDA: Stichting 1940-'4J, kerstfeest, .2ü uur, IRENE: Wijkgemeente III, kerst- VJljding, 20 uur. STADHUIS: Politiek Jongeren Con tact Schiedam, jeugdgemeente- raadsvergaderlng, 20 uur. Apotheek: Backer, St.-Lidutnastraat 58. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Met de bajonet in de rug, 2 uur. De onzichtbare spion slaat toe, 7 en 9.13 uur. PASSAGE: Alles de lucht in, 2 en 8.15 ur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: „Van Jong kind tot Jom", 10—17 uur. Diversen: CHR. SOC. BELANGEN:"NCBÖ, kerst- bijeenkomst, 20 uur. SURSUM CORDA: Obs Oüd Verbond, kerstfeest, 20 uur. WIJKCENTRUM: Gerepatrleerdea Zorg. bijéénkomst, 20' uur. IRENE: ComenlusschöOl. afscheid van het hoofd, de heer Th. van Woerkonj, ,20 uur.- - Apotheek; Backer, St.-Liduinastraat 53, Sprong zijn oude bekenden vsn de NW-vrouwenbond. Zij verzorgden al eerder een keistprogramma. Voor de pauze declameerden zy verzen en fragmenten in het ernstige genre, zoals .Mirjam" van Joseph» Mendels „Lena" van Anna Blaman en Hen- riette van Eyk's ,JDe kersteend". Na de pauze kreeg het programma een wat luchtiger karakter door van M. J. Brusse („Lentedag in 1909), van J, H. Speenhoff en van Simon Carmlggelt, De bijeenkomst was ge kenmerkt door een bijzonder prettige sfeer. WATERFORD Ierland, (Renter, AP). Een rechtbank te Dublin heeft dinsdag schipper N. F, van de VI, 21 Willem veroordeeld tot vijftig gulden boete en verbeurdverklaring Vhrt "zgrt uitrusting, es «ei» vangst Van 165 ton haring, omdat hj Htstten de-. Ierse territoriale watéren heeft ge- vist, De schipper bekende schuldig te zijn. Hij 7f\ dat hij al vissend niet bad gemerkt dat hy in verboden wa teren kwam. Officieren van het Ictsc korvet Cliöna, die de schipper gisteren in de vroege ochtenduren hadden aange houden en opgebracht, hebben ge zegd dat er vele buitenlandse vis sersschepen in het verboden zeege bied aan het vissen waren. Mevr. Van T, uit de Beerhaveiaan 59b zag gistermiddag omstreeks half vier tot haar grote schrik een gerote herdershond de trap van haar woning oprennen. Het was een Duitse her der, licht geel met donker grijze vlekken, waarvan de eigenaar nog steeds onbekend is. Mevr. Van T. kon de hond afweren en liep geen letsel op, maar da hond viel daarop de kat aan en verwondde het dier zo ernstig', dat het door de gemeen- tereinigingsdienst moest worden af gemaakt. Het vierjarig dochtertje Adriana E. van de familie Van de R uit de Cört van der Lindenlaan heeft in een on bewaakt ogenblik een vrij ernstige brand doen ontstaan. Het kind pakte een stukje papier uit de prullemand en hield het bij de brandende gas haard. Toen het vlam vatte schrok zy en wierp het brandende papier in de prullemand die dicht by het raam stond. Ook de inhoud van de prullemand vatte nu vlam en het vuur bereikte de overgordijnen, de vitrage en de zonnegordijnen. De 45-jarige trambestuurder Arie de R. uit de Cort van der Lindelaan 86 zag het gebeuren vanaf de straat. Hü rende de woning en bluste het vuur met emmers water. De inmid dels gealarmeerde brandweer onder leiding van commandant De Jager haaide de nasmeulende gordijnen omlaag. De brand veroorzaakte voor ongeveer 750 schade aan huisraad en voor 350 schade aan de woning. Het meisje werd niet gewond. Aan het internationale handbal toemooi dat op tweede kerstdag in de Energiehal te Rotterdam wordt gehouden neemt een dames- en he- rentean» van „Willen is Kannen" deel. Het herenteam speelt in poule C met Parthenon uit Dordrecht en Roda uit Rotterdam. De dames ko men uit tegen Hoogvliet en Vitesse uit Gouda. Het toernooi duurt van. 9 uur 's- morgens tot 8 uur 's avonds. Verder neemt een junioren- en se- rüorenteam van het Parljse ACCB aan dit toernooi deel. Advertentie I-M. rijdt do Solex-oto U gcKjkmafrg 0fl 9®* makkelijk rvaar huis. En ais U stop* voor verkeerslichten of wat dan ook, blijft het pittige mofortie lopen, startklaar om op te trekken, zon der dat U trapt. Het is altyd wat moeilijk, meende de heer De BnUjn, om te bepalen op welk moment de vlag op een bouwwerk moet worden gehesen. Als de eerste paal wordt geslagen, de eerste steen wordt gelegd, het hoog ste punt is bereikt, of cis het werk wordt opgeleverd? Niet minder dan 16 min of meer ernstige aanrijdingen gebeurden gisteren in Schiedam en niet het weer was de oorzaak van dit grote aantal, maar de verkeersfouten en onoplettendheid van weggebrui- k.' '"2. In de bovenzaal van de Harmonie te Vlaarclingen heeft de heer Van Dommelen, van het architectenbu reau Maaskant, Van Dommelen, Kroos en -Ir, Senf, donderdagmorgen de bouw van het gemeentelyceum aanbesteed, Er waren 29 inschrijvin gen binenngekomen. Hoogste in- schryver was N.V. Arnhem-Zuid te Velp met 2.670.000 gulden en laagste firma F. van Weizenes te Spijkenisse met 2.035.0ÜÖ gulden. De gunning is aangehouden. De firma Van Welze nes heeft in Vlaardingen de Stads gehoorzaal gebouwd, VoOr het nieuwe gebouw van het gemeentelyceum heeft de gemeente raad in totaal een krediet van 3.100.000 gulden, beschikbaar gesteld. Bij dit bedrag zyn aanleg van cen trale verwarming en van elektriciteit inbegrepen. Op de kruising CoIJnstniat-Loeff- straai verleende de 13-jarfge wielrij der. .Frank de W. geen voorrang aan één bestelauto, bestuurd door de 21- 'Jarige- Rotterdamse chauffeur M. H, Frank de W, kreeg, een hersenschud ding en is door de OG en GD naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Zijn fiets werd vrij ernstig bescha digd. De bestelauto kreeg schade aan de voorzijde. Om half zeven vlogen op de krui sing Schoolstraat-Warande een be- steiaut, bestuurd door de 36-jarige G. de W. uit Vtaardingen en een vrachtwagen met aanhangwagen met wagen, bestuurd door de 37-jarige Schiedammer J. K. V. op elkaar. De botsing ontstond, nadat de bestel auto de 66-jarige voetgangster A. M. G. aanreed. Zij kreeg een hersen schudding, verwondingen aan het gezicht en inwendige kneuzingen, en is door de GG en GD naar de Dr. Noletstiehting gebracht, waar zy ter verpleging werd opgenomen. De vrachtauto kreeg lichte schade, de bestelauto ernstige. Bovendien is een bennpaalt je vernield. De oorzaak is vermoedelijk, dat de bestelauto geen voorrang verleende. Op het rijwielpad van de Nieuwe Damlaan is om tien vor negen de A. van dei- L. en de 39-jarige Rotter damse chauffeur A. J, O. De laatste hinderde bij het wegrijden de pas serende expediteur.. Beide auto's werden-flink beschadigd. Veel schade kregen ook twee au to's, die om kwart voor zes bfl, de hoofdingang van Wilton-Feljnoord aan de Vlaardingerdijk bi botsing kwamen. Een van de bestuurders hield niet voldoende remafstand. Drie auto's waren betrokken bij een botsing op de Rotterrlamsedijk omstreeks half acht. Ze werden alle drie min of meer ernstig beschadigd. Het ongeluk gebeurde, doordat de eerste auto op de tramrails slipte en tegen een midden op de rijbaan staande trampaal vloog. De andere auto's, die er achter reden botsten op de eerste. Ernstige schade ontstond om tien voor acht bh een aanrijding op de kruising B. K. laan en Nieuwe Ha ven tussen een vrachtauto, bestuurd door dé 44-jarige Rotterdamse chauf feur R. S., en een bromfiets, be stuurd door de 22-jarige A. L. uit Schiedam. De bromfiets wecir ernstig beschadigd. Oorzaak van het onge val: de Rotterdamse chauffeur zou geen voorrang hebben verleend. Bij de Kroon vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's Het bereiken van deze hoogte punten garandeert fmmers niet, dat aan de verwachtingen van de ge bruikers ook wordt voldaan De kwaliteit van hef. maisonnetten- complex in Wetering heeft ertoe ge leid, dat nu reeds alle woningen in het tweede complex zijn verkocht. Dat is een duidelijk compliment voor de bouwers en hun medewerkers, al dus de heer De Bruijn. Het architectenbureau Nuijt en Heijkens heeft met deze ontwerpen een goede beurt gemaakt. Deze krachtige blokken vormen bovendien een aantrekkeiyk stedebouwkundig element. Wethouder De Bruijn herinnerde eraan, dat er in Vlaarclingen het verlangen bestaat naar een groter percentage eengezinswoningen in de nieuwe wijken. Bovendien is er twijfel ontstaan over de vraag, of men wel verder kan gaan met het bouwen in vier of vijf woonlagen. Deze bouwwijze is men langzamerhand minder aan- 'Vaardbaar gaan achten. Als er meer eengezinshuizen ko men, zal daartegenover moeten staan het bouwen van hogere en grotere woongebouwen, bij voorbeeld van zes woonlagen plus onderbouw, die voorden zijn van een lift. Baar- j door zal er meer ruimte komen voor de eengezinswoningbouw. Bij de maisonnettebouw is gebie- I ken, dat het mogelijk is om wonin- gen tegen een redelijke prijs te bou wen, voorzien van een lift. Dit tweede maisonnettencomplex bevat 81 woningen (het eerste 75) en 25 garages. Het is 22 meter hoog en 135 meter lang. De prijzen van de woningen variëren van 17.750 tot 18.990. Alle woningen zijn reeds verkocht. Dertig kopers zijn uit Vlaardingen afkomstig. De overigen komen van elders, overwegend uit Rotterdam. Op 8 maart van dit jaar sloeg wethouder O. Walstra de eerste paal voor het complex cn in mei 1961 zullen de eerste maisonnettes door de bewoners betrokken kunnen wor den. Advertentie LM. UOOGSTItAAT 88 - TELEFOON 68981 (Van een onzer verslaggevers) In november hebben weer meer inwoners Vlaai-dingen vaarwel ge zegd dan rich in de gemeente ves tigden. De bevolking ham echter dank zij het geboorteoverschot toe met 57 zielen. Vlaarclingen telde aan het einde van de maand dan ook 68,835 Inwoners. In de afgelopen maand zijn er 119 prille Vlaardingers geboren. Negen entwintig inwoners zijn overleden, zodat er dus een geboorteoverschot van negentig personen was. Er vestigden zich 248 personen tn Vlaai-dingen: er vertrokken echter 231 Vlaardingers. Een vertrekover- schot dus van 33. Er vestS'den zich 6t gezinnen in de -meente en 57 gezinnen vertrokken. *.-i totaal zyn er 41 huwelijken vol trokken en drie echtscheidingen uit gesproken. Binnen de gemeente verhuisden 577 personen waaronder 134 gezin nen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 56-jarige mevronuw M, E. Z-, die waarvan de een stopte voor de over- nirrorcr roohtc nr\ Viaf m-irmoina H 71 on uitterst rechts op het rijwielpad liep met haar fiets aan de hand, aange reden door de 15-jarige F. B, L. L. Mevrouw Z. kreeg een bloeduitstor ting aa nhet rechterbeen, zy is in de Dr. Noletstiehting verbonden. Om tien over drie ontstond aan de Vlaardingerclijk een aanrijding tus sen een personenauto, bestuurd door de 39-jarige Vlaardingse expediteur De heer Van Wessem wees erop, dat vroeger het nieuwe door jury's en tentoonstellingscommissies cate gorisch werd geweerd. Nu echter wordt het met een byna verdacht enthousiasme binnengehaald. Hy stipte een aantal oorzaken aan. van het onbegrip, waarop veel uitin gen van hedendaagse kunst sluiten. Ben belangrijke factor is natuurlijk gebrek aan belangstelling van het publiek, dat vaak pas aandacht aan een kunstenaar schenkt, als hij iets geks doet dat buiten zijn werk staat. Er zijn vele kunstuitingen, die de beschouwer vreemd aandoen. Men moet echter bedenken, dat de tech nische ontwikkeling van deze tijd de kunstenaar een nieuwe vormenwe- reld ter beschikking stelde en zijn fantasie beïnvloedde. Te stellen, dat moderne kunst een tijdsbeeld geeft, is een vals uitgangspunt, meende de heer Van Wessem. Teder kunstwerk ontstaat immers door het samensmelten van het tijdelijke met het blijven de. Van de toekomstige ontwikkeling van de beeldende kunst verwachtte hij aan de ene kant een revalidatie van de herkenbare vormgeving, maar dan verrijkt met de ervaring van de non-figuratieven. Men kan" immers niet aannemen, aldus de heer Van Wessem, dat de kunstenaar zich de vreugde van het weergeven van wat hem omringt en hooit zal blijven ontzeggen. Aan de andere kant (en de heer Van Wessem meende, dat de groep Atol dit overtuigend bewijst) zal er komen een revalidatie van de tech niek, ccn behoefte om zo weinig mo gelijk aan het toeval over te laten en ieder detail te verantwoorden, om van schilderen geen „beestachtige razernij" te maken. Maar om ook in de meest bewogen werken de emo tionaliteit te blijven beheersen. De moeilijker .leesbaarheid" van sommige in het ENCK-gebouw ten toongestelde werken houdt met hun bljvende waarde geen wezenbjk ver band, verklaarde de heer Van Wes sem. Het heeft maar betrekkelijke betekenis wat de schilder op het doek brengt, de wijze waarop is be langrijker. Het Is nu meer dan ooit zaak, zo zei hij ten slotte, om het onechte, overspannen modernisme te onder scheiden van de uitingen die ernstig en met volle inzet proberen aan de scheppingsdrift van de kunstenaar een eerlijke vorm geven. Het is mijn overtuiging, aldus de leden van de groep Atol gebeurt, heer Van Wessem, dat dit door de Dat is een zware opgave, zo meen de hij. Zwaarder dan het boawen van woningen, In dit verband wees hij op Rotterdam, dat ondanks vele activiteiten, nog steeds geen mu seum voor moderne kunst heeft. De heer Dan Bakker zag de kun stenaar als een fakkeldrager, die vooropgaat om de mensheid de weg te wijzen. De ontdekkingen, die hij daarby doet. mogen verward lijken en vaak niet begrepen worden, op den duur zal dit echter uitkristallise ren In voor allen begrijpelijke vor men. steekplaats, De ander remde niet voldoende. De koplampen en het front van de twee wagens werden vernield. Het Vlaardingse echtpaar W. van Rij-W. M. van Rij-Schoon, Jan Thijssenslraat 5, heeft woensdag het gouden, huwelijksfeest gevierd. De twaalf kinderen, 33 kleinkinderenen elf achterkleinkinderen hebben deze dag tot een waar feest gemaakt voor de 72-jarige bruidegom en zijn zeven tigjarige bruid. De heer Van R0 is een bevaren man. Hij begon op de binnenvaart, maar voer later ook ter visserij en op de vrachtvaart. Ten slotte keerde hij toch weer terug naar de Neder landse binnenwateren en voer 34 jaar lang op een sleepboot van Ha venbedrijf Vlaardlngen-Oost. Maandag tweede kerstdag: de dag van de grote wedstrijd SW Blauw Wit aan de Bosrand. Blauw Wit gaat fier aan de kop van de afd. B en heeft een prima elftal. Het lijkt er vee! op, dat de Amster dammers van plan zijn in één ruk door te stoten naar de ere divisie. Zal het In Schiedam een halt toegeroepen worden? Heeft SW een kerstverrassing in petto? Heracles is van een koude kermis thuisgekomen, waarom zou dit bij Blauw Wit niet lukken? SVV heeft dit seizoen bewezen, dat rij ook te rug kan slaan bij een opgelopen ach terstand: tegen RC)ï 20, tegen Be Quick 1—0, Wil SW mee blijven doen. dan zal er na gewonnen moeten worden, an ders wordt de achterstand te groot. In leder geval zal men maandag in het Stcrrebos een spannende en in teressante wedstrijd kunnen bekij ken. Voorverkoop in de kantine van SW op het hoöfdveld, 's avonds van 7 tot 9 uur, zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur en zondagmorgen tot half één. H. Hokman is geblesseerd en Jaap Kouwen na zjn beenbreuk is De gereformeerde gemeente te Schiedam-Zuid heeft woensdagavond de Goude-Havenkerk in gebruik ge nomen tijdens een bijeenkomst In het fraaie kerkgebouw aan de Ha venstraat. Zeer veel mensen, onder wie vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, hebben de eerste dienst in de Goede Haven meege maakt. Een jaar geleden is de eerste paal in de grond gegaan voor het kerk gebouw, dat tevens zal dienen als wijkcentrum, zoals voor by eenkom sten voor de jeugd. Voordat de heer T* P. v. d. Laan- Bouma, als voorzitter van de bouw commissie. de kerk overdroeg aan de kerkeraad, deelde hij mee, dat bouw volume is aangevraagd voor de Nieuwlandkerk. In oktober hoopt men met dé bouw te beginnen, Ds. J. Couvée die" later op de avond de leiding van de kerk heeft overgedragen aan ds. W. A. Krijger zei dat het godsdienstig centrum aan het water is gebouwd, omdat Schiedam daaraan voor een groot deel rijn welzyn heeft te danken. Voorts stelde ds. Convée, dat de strakke lijnen waarin de kerk is uit gevoerd niet als symbolisch te zien voor rechtlijnigheid. Grote waardering had ds. Couvée voor de steun van het gemeentebe stuur en voor het werk van ds. Krij ger. vervangen door H. Tap. Het elftal Is ul.s volgt .samengesteld. H. Tap doel: Romyn. Van Kampen en Van Leeuwen achter; Van Elde- ren en Van Pelt half; Corbeau. Ko neman. Kentie. De Graaff, Kerwig voor Het 2e elftal speelt in Eindhoven tegen PSV 2. Het 2e heeft uit de laatste 4 wedstrijden 7 punten ge distilleerd. PSV is echter een zeer moeilijke tegenstander en met een gelijk spel zijn wij dik tevreden. Het 3e elftal speelt In Rotterdam teven RFC 2. Het 3e speelt wat wis selvallig, maar toch zitten er hier winstkansen in. Advertentie LM. PASSAGE w SCHIEDAM iu'Lp - H 6 L LAIN DSC ME K A N TO O R B O E K H A N.DE L Het woord voerden woensdagavond dr. Casemier, voor de plaatselijke predikanten, wethouder Sabel, als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur en de afgevaardigde van classis Schiedam van de gerefor meerde kérken. Er zijn talrijke geschenken aange boden. onder meer door de voorzit ter van de bouwsteen- en de baby sit-actie, de leden van het gerefor meerde wykhuis, de wjkraad-zuld en de Sisi-elubs. De gladheid heeft het verkeer op rijksweg 20 onder Vlaardingen van ochtend parten gespeeld. Omstreeks 7 uur slipte een bestelauto, waarin drie personen zaten. De auto sloeg tweemaal over de kop. Twee van de inzittenden, de 40- jarlge J. A. en de 45-jarlge W. J. D„ belden uit Den Haag, rijn met lichte verwondingen naar het Algemeen ziekenhuis te Vlaardingen vervoerd. Even later moest een tankauto remmen voor een voor hem rijdende auto. De tanker kwam daardoor in cl? berm vim £0 Wég tereciit, F'.-'C; vrachtauto, die uit de richting Maasland kwam, moest eveneens remmen en slipte togen een andere tankauto. De vrachtauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd Er deden zich geen persoonlijke" onge lukken voor. Omstreeks negen uur was het verkeér weer normaal.

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1