Raadsleden stelden reeds 'n serie vragen over ontwerp Carambole? Stationspersoneel zegt vier veteranen vaarwel Station wordt in 1961 wellicht verbouwd Beroepscommissie: toch (tijdelijke) vergunning voor erven W. Aleman YBLO blijft ijveren voor bouw sporthal Th. J. de Hoog verlaat Wilton Acrobatiek in Big Circus Internationaal Zeventig jaar fabriek van Ingelse Co. Jaarvergadering van bond oud-strijders Doktersdiensten Inenting Predikbeurten Veilingnieuws Wisselkoersen HET VRIJE VOLK ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 PAGINA 4 Raming kosten Krediet Fasen Vergelijking Omdat sommige raadsleden gein- teresseeid zyn in een vergelijking tussen cijfers betreffende de stad huizen van Hilveisum, Enschede en het meuwe van Schiedam, worden die in het memorandum" genoemd. Hilveisum met een aantal inwoners van 102.000 en Enschede met 123.000 Inwoners hebben stadhuizen van 32 300 m3 en 29 000 m3 inhoud, ter- wyi Schiedam met nu nog 80 000 in woners een stadhuis ferygt van 74 630 m3. Burgemeester en wethou ders voegen aan deze cijfers de op merking toe, dat de stadhuizen van Hilversum en Enschede op het ogen blik te klem zyn. Structuurivijziging Grote familie S poorwegvromv 'fm Nieuw stadhuis komt vrijdag in de raad de bestemming van deze beide deelten. ge- De architecten betogen daarente gen, dat hoog- en laagbouw één com positie vormen, öe architectuur van de lage vleugel kan eventueel wel een eigen accent krijgen door de toe te (Van een onzer verslaggevers) Een van de belangrijkste plannen voor Schiedam sinds de "oorlog wordt vrijdagavond behandeld. De raad zal dan be slissen over het ontwerp, dat de architecten gebr. Kraaijvanger maakten voor een nieuw stadhuis. Vele Schiedammers hebben, zich al uitvoerig van deze plannen op de hoogte gesteld, toen j passen beeidende"kunst, tekeningen en maquettes waren geexposeerd in het Stedelijk' Er ztm raadsleden, die in het nieu- Museum. we stadhuis schuilkelders willen op nemen, er zijn er ook, die een Men kent de lange historie van de stadhuisplannen: twee eeuwen geleden al kon men de ambtenaren geen behoorlijke huisvesting meer bieden. De verschillende bureaus zijn daarop buiten het stadhuis gebracht, maar deze situatie bleef het karakter behouden van een noodoplossing. En geregeld kwam het verlangen naar een nieuwe en passender be huizing naar voren. Na de oorlog is er eerst een ideeenprysvraag uitge schreven, die echter weinig resultaat opleverde. De architecten ir. E H. Kraaijvan ger en H. M. Kraay vanger waren -het ten slotte, die opdracht kregen een voorlopig ontwerp voor het nieuwe stadhuis te maken. Het rooi- Mjnbesluit werd veranderd en het stadhuis zou nu in plaats van aan de oostkant, aan de noordzijde van het Emmapiantsoen komen, waar nu de h,b.s. en de brandweerkazerne staan Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn van. mening, dat de architecten zich op lolielijke wijze van hun met gemakkelijke opdracht hebben gekweten. Immers: het ging met alleen om een waardig en doelmatig stadhuis, maar ook om een stedebouwkundig effect, waardoor het gebouw het aan- De heer Til. J. de Hoog, secretaris van de directie en algemeen procu ratiehouder van Wliton-Fijenoord, heeft gistermiddag afscheid geno men in de nieuwe kantine van WF, die nog niet officieel is opengesteld. De heer De Hoog is op twintigjari ge leeftijd by de werf in dienst ge komen en kwam toen op de afdeling correspondentie Reeds op jeugdige leeftijd werd hij belast met secre tariaatswerk Hij is nu 49 jaar werk zaam geweest by WF. Gistermorgen was er in de kantine een bijeenkomst van het personeel, waarbij ir. B. Wilton waarderende woorden sprak. Namens het perso neel voerde de heer K. j. Muilwijk het woord. De scheidende heer De Hoog weid een televisietoestel aangeboden De heer A. van Berkel complimenteerde hem namens de bazen en onderba zen. 's Middags volgde er een recep tie. zaterdag Bioscopen: MONO POLE: The Proud Ones, 2 uur. The Big circus, 7 uur. PASSAGE: Alles de lucht in, 2, 4.15 en 7 uur. STEDELIJK MUSEUM: „Van Jong kind tot Jorn." 1017 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: Kath, Kring «n R.-K. Instuif, nieuwjaarsbal, 19.45 uur. IRENE: Société Gulll&ume, nieuw- Jaarsbai. 20 uur. CKR. SOC. BELANGEN. Fed Schied. CJV's, nieuwjaarsbijeenkomst, 20 u. Apotheek. Van Westendorp. Singel 81, ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: The Proud Ones, 2 en 4,15 uur. The Big circus, 7 en 9-15 uur. PASSAGE: Alles de lucht in, 2, 4.15, 7 en 915 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM* „Van Jong kind tot Jorn", 1217 uur. Diversen; ZANDVLAKTE* SG NieuwJaarsvuur, 20 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN WEEKEND-PROGRAMMA ARENA* Ben Hur (al.), 1,30 en 7.30 uur. CAPITOL* Alles de lucht in (al.), zaterdag 2. 4.30 en 7 uur, zondag 2, 4 30. 7 en 9 15 uur. CENTRAAL* Malle gevallen bij de marine (ai zaterdag 2, 4 30 en 7 uur, zondag 2, 4.30. 7 en 9.20 uur CINEAC (Bijenkorf)Journaal, zater dag 21 30 uur gesloten, zondag van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beursgebouw) Marine (al.), zaterdag 8.30, 11 30, 130, 3 30. 5 30 en 7.30 uur, zondag 1.30. 3 30, 5 30. 730 en 9 30 uur; zondagmorgen 11 uur: Paradijs onder de horizon (ai.). CINERAMA: Dit is Cinerama (al.), zaterdag 3 en 7 uur, zondag 3 30, 5 en 8.15 uur. COLOSSEUM. 3-ring circus (al.), zaterdag 2 cn 7 uur, zondag 2, 7 en 9.15 uur. HARMONIE: De danseres van de duivel (18 jr.). zaterdag 7 uur. zondag 4 30. 7 en 9 uur. matinee The big circus (al), zaterdag 3.30 uur, zondag 2 uur. LUMIÈRE* Gullivers reizen (ai.), zaterdag 2, 4.30 en 7 uur, zondag 2, 4 30, 7 en 9 30 uur. METRO: De kampioen melkboer (a.l.), zaterdag 3 30 en 7 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. PRINSES. De onderwereld van Mont- martre (IB Jr.), zaterdag 7 uur, zondag 4 30, 7 en 9 30 uur; zaterdag en zondag 2 uur: Avonturen van een zigeunerjongen (a.l REX: Het bataljon der gedoemden (14 jr.! zaterdag 2. 4.30 en 7 uur. zondag 2, 4 30. 7 en 9 30 uur. THALIA. Jerry als ruimtevaarder (al.), zaterdag 2, 430 en 7 uur. zondag 2. 4-30, 7 en 9.30 uur. 't VENSTER* Le Clochard (a.l.). zat 7 uur, zondag 1.30, 415, 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Parachutisten (al.), zat. 2 en 7 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9-30 uur. zien van zijn omgeving zou bepalen Het ontwerp voor een nieuwe ste- debouwkundige visie op het hart van Schiedam is een belangrijk werkstuk, waaraan de naam van de overleden architect de heer J. M. Horvath voor altyd zal zijn verbonden. Burgemeester en wethouders zeg gen in hun voorstel aan de raad: „Omtrent dc raming van de kosten van het onderhavige plan voor de bouw van het nieuwe stadhuis be staat in ons college geen verschil van mening. De schatting wordt door ons college volkomen acceptabel ge acht." Deze schatting bedraagt dan rond twaalf miljoen gulden. Men zal zich het incident tijdens de begrotingsbe handeling herinneren, waarbij wet houder Th. J. L. van de Berg als zijn mening te kennen gaf. dat dit bedrag ettelijke miljoenen hoger zou komen te liggen. In de raming van twaalf miljoen zijn enkele kosten nog niet opgeno men Deze betreffen stoffering en meubilering voor het gebouw en som mige andere voorzieningen zoals bij zondere veisiermgen. betimmeringen, siersmeedwerken, hchtornamenten, enz. Zy zullen een bedrag van éen A twee miljoen vergen Of deze som weikeiyk voor deze doeleinden zal worden gebruikt, hangt er maar van af of men er het geld voor over heeft. Voor de verdere uitbreiding van het schetsplan en voor het „bestedings- klaar" maken van het geheel is een bedrag van 303 000 nodig, waarvan in 1961 vermoedelijk 200 000 moet worden betaald Omdat van vroeger verleende kiedieten nog f 135.000 be schikbaar is vragen B. en W. nu een aanvullend krediet van. 65 000. De leden van de gemeenteraad heb ben inmiddels reeds met verschillen de vragen en opmerkingen gerea geerd op het stadhulsplan. Al deze bemerkingen nu zyn door 3. en W voorzien van antwoorden, neergelegd m een memorandum. Daaruit blijkt, dat de raadsleden onder meer geïnteresseerd waren in de verschillende fasen, waarin het plan zal worden verwezenlijkt. In de eerste plaats zullen dan de h b.sde gemeentesmederij, de brandweerkazerne en de woningen aan beide kanten van de Hoflaan- etraat en aan de westzijde van de Emmastraat moeten worden afge broken. De aanleg van de nieuwe weg over het Singelplantsoen ten zuiden van het Stadhuisplein en de aanleg van het parkeerterrein moeten reeds vroegfcydig ter hand worden geno men. Naar de mening van de architecten z(jn van het stedebouwkundig plan de volgende punten essentieel: in de eerste plaats de nieuwe weg ten zui den van het Stadhuisplein, dan de twee hoge gebouwen naast de Pro- vemersbrug en naast het Emmaplein, vervolgens de verbreding van de Lange Kerkstraat tot de Ned. her vormde kerk, de verbreding van de Singel naast de r.-k. kerk en ten slotte de vorming van een nevenplein aan de westkant van de Broersvest tegenover het stadhuis. Sommige raadsleden toonden zich voorstander van een duidelijker on derscheid tussen hoogbouw en laag bouw in verband met de verschillen- „raadskelders" willen hebben, een ge legenheid dus, waarin men meer in formele besprekingen kan houden. Maar de architecten geven, de voorkeui aan het eerste. Verschil lende kelderruimten kunnen zo worden uitgevoerd, dat zy m tijd van oorlog bruikbaar zyn als schuilkelder. Maar een raadskelder zou niet geringe kosten met zich brengen, terwijl bovendien de ex ploitatie van een dergelijk etablis sement problemen zou geven. Dan zyn ook de financiële conse quenties voor de gemeente uitvoerig onder de loep genomen. De vraag of de gemeente in staat zal zijn de hoge uitgaven, verbonden aan de stad huisbouw, op te brengen is volgens dit memorandum moeilijk te beant woorden, omdat de inkomsten van de gemeente onzeker zyn. „Om grote plannen *it te voeren is een zeker optimisme nodig", zeg gen B. en W, In de vier of vyf jaren van de stadhuisbouw (vanaf 1965) zullen de niet beslist noodzakelijke werken moeten worden uitgesteld tot de voltooiing van dit omvangrijke^ werk. Zes jonge ambitieuze biljar- tertjes staan klaar voor een forse stoot. Wordt het een ca rambole? De plaat werd gemaakt in de Burroughs en Watts Hall in Londen, waar de blljartkampi- oenschappen voor jongens zijn begonnen. In de Amerikaanse ontspannings film „The big circus" treft men natuurlijk tal van prachtige acroba tische toeren en veie romantische circusnummers aan. Het hoofdverhaal van de film gaat echter om sabotagedaden, welke ver richt worden op aansporing van een concurrend circus Daarom bevat de rolprent de ver filming van een losgebroken leeuw, een gevaariyke brand, een ontspoor de trein, een gevaarlijke gek, door \ue byna de trapeze-werkster veron gelukt enz Voor de liefhebbers dus genoeg om van te smullen In M o n o p o 1 e, 's avonds. De film, die 's middags in Mono. De film, die 's middags in M on o - pole draait 'Het salv'o der dapperen' is een buljante cowboyfilm. Het lykt wel of het cinemascopedoek op de cowboyfilm een goede invloed heeft. Het salvo dei dapperen heeft alle eigenschappen van een spannende, ja soms zelfs griezelige wild-westfilm. De cineasten hebben van het brede doek een goed gebruik gemaakt om de kijker te boelen met scannende gevechten van man tegen man. Het F a s s a g e-theater prolongeert de vertoning van de vrolijke film „Alles de lucht In". (Van een onzer verslaggevers) Vier spoorwegveteranen hebben vrijdagmorgen in de wacht kamer van het station te Vlaardingen afscheid genomen van hun collega's. Het zijn de heren J. v. d. Borden, Th, Koning, G. M. Steenbergen en J. A. van Wettum, die per 1 januari met pensioen gaan. Een groot aantal personeelsleden was bijeen gekomen, om te getuigen van hun waardering voor de schei dende functionarissen. Drie hunner zijn onlangs nog in het nieuws geweest, toen zij hun 40-jarig dienst jubileum vierden. Toen is reeds uitvoerig op hun persoonlijke verdiensten ingegaan. Vandaar dat stations chef J. van Hout nu de nadruk legde op het feit, dat 160 jaar ervaring verdwijnt van het station. En daarmee een kwart van het leidinggevend personeel. De heer Van Hout verklaarde, dat hij geschrokken was, toen hy in augustus in Vlaardingen kwam en constateerde, dat door gebrek aan personeel tal van personeelsleden met de juiste plaats bezetten. Deze situatie is nu echter al een heel stuk recht getrokken, al waren er in 1960 dan ook ruim 460 ziektedagen op een personeelsbezetting van on geveer 60 man. Op een van de huldlgingsbyeen- komsten ter gelegenheid van een ju- /vtW Uit alle windstreken komen deze leerlingen van de Internationale school der Verenigde Naties in New Vork, die hier samen de lunch gebruiken. Van links naar rechts: Meinet, uit China, Chris tina uit Zuidslavie, Charlotte uit de Verenigde Staten en Lene uit Denemarken. Wie de glimlachen de jongeman rechts i*. wordt helaas niet vermeld. (Van een onzer verslaggevers) De erven W. Aleman hebben een beroepsschrift ingediend tegen een beslissing van burgemeester en wethouders van Schiedam om geen bouwvergunning te verlenen voor een loods. Het gaat hier om een aannemersbedrijf, dat sinds jaren aan de Warande is gevestigd. De begane grond is ingericht als werkruimte, terwyi tot dusver op het achtererf materialen lagen opgesla gen. De erven Aleman willen deze ma terialen nu opslaan in een loods, te gen de bouw waarvan burgemeester en wethouders echter bezwaren had den. Het achtererf van het pand aan de Warande zal namelijk over enke le jaren uitkomen op de dan verlegde Nassaulaan en de opslagplaats van het aannemersbediiji zal zich dan dus in de onmiddellyke nabyheid van het nieuw te bouwen ziekenhuis be vinden. B, en W. vinden dat onjuist en hebben de bouwvergunning niet verleend. De erven Aleman zyn daartegen by de raad m beroep gekomen en de beroepscommissie bouwvergunningen stelt nu voor een tijdelijke bouwver gunning tot 1 januari 1966 te ver lenen. De standpunten van het col lege en de erven" Aleman biyken na- tneluk in het geheel niet zo ver uit een te liggen. De erven Aleman zien 4e loods als een noodoplossing en wlUen die uiter lijk 1 januari 1966 verwijderen. Vóór die datum zijn de bezwaren van B. en W. niet in het geding, omdat im mers tijdens de periode van wegver- legging en zlekenhuisbonw de nor male eisen op dit punt toch niet zijn te handhaven. (Van onze sportredactie) „De Vlaardingse Bond voor Lichamelijke Opvoeding zal ook in het komende jaar blijven ijveren voor de spoedige bouw van een sport hal. Dit deelde'de voorzitter van de bond, de heer A. Pleijsier, ons mede toen wij hem dezer dagen vroegen naar de plannen van de VBLO voor het jaar 1961. Onze vier vertegenwoordigers, die zitting hebben in de Gemeente lijke Sportcommissie, blijven in dit opzicht ook diligent. Het valt echter te betreuren dat deze commissie het afgelopen jaar maar sporadisch bijeengeroepen is. Dit bevordert de goede gang van zaken niet." „Verschillende takken van binnen sport. zoals volleybal, basketball, ta fel tennis, zaalhandbal en microkorf bal zouden beter tot ontplooiing kun nen komen als we in Vlaardingen over een sporthal zouden beschikken. Al hebben wij wel respect voor de be sturen van een aantal clubs die hun best doen ervan te maken wat er van te maken valt," aldus de heer Pleijsier. Verder meende de voorzitter van de VBLO dat door het uitblijven van een sporthal ook de activiteiten van de bond worden belemmerd. Op de regionale en landebjke programma's van clubs die de veldsporten beoefe nen kan weinig invloed worden uit geoefend. De VBLO heeft zich dus het afgelopen jaar weer moeten be perken tot het organiseren van een schoolsportdag. De derde in successie. Door uitbreidingswerkzaamheden aan de accommodatie was het BPM- sportpark dit keer met beschikbaar, zodat de wedstrijden op de speel- en zonneweiden van het Kolpabad moesten worden gehouden Niettemin heeft de VBLO enkele honderden meisjes en jongens van 24 deelne mende scholen een onvergetelyke dag bezorgd. Men maakte nu kennis met enkele nieuwe takken van sport, zoals hjn- bal en het werpen met de kastie- en tennisbal. De zwemwedstrijden wer den m het binnenbad van het Kolpa bad gehouden De wedstryden om de VBLO- schaatsbeker konden dit jaar helaas geen doorgang vinden. Niet omdat hiervoor geen belangstelling bestond, maar door de vroegtydige dooi die, een dag voor de wedstrijden, ontydig intrad. De bond hield dit jaar geen alge mene ledenvergadering. Deze vergadering is uitgesteld tot begin maart 1961. De leden zullen dan moeten beslissen over de voor genomen structuurwijziging van de bond De nieuwe statuten en regle menten moeten hierbij worden aan gepast Deze stuctuurwyziging houdt onder meer in, dat er een algemeen bestuur zal worden geko zen, waarin alle takken van sport vertegenwoordigd zyn. Uit dit alge mene bestuur moet dan een hoofd bestuur van vyf leden worden be noemd. bileum is de heer Van Hout een goe de chef genoemd. Als dit zo is, al dus de heer Van Hout, dan is dit te danken aan de medewerking van het personeel. Ten slotte onthulde hij, dat dc plannen voor de modernisering van het Vlaardingse station in een ver gevorderd stadium verkeren. In 1961 ral er waarschijnlijk al een noodge bouw worden opgetrokken, zodat men aan de slag kan in het oude stationsgebouw. Lynchef J. W Kruidbos bracht de gelukwensen over van de districts leiding. Hij kon zich voorstellen dat er iets in de scheidende spoorman- nen omgaat, nu zy de grote familie, die het spoorwegpersoneel in Vlaar dingen is, gaan verlaten. zy zullen nu echter meer tyd heb ben voor hun liefhebberijen: de heer Koning schildert, de heer Van Wet tum is sportvisser, de heer Steen bergen beweegt zich op sociaal ge bied en de heer v. d. Borden is in de sportwereld geen onbekende. Namens het personeel sprak de heer A. Verschoor, die de collegiali teit van het vertrekkende viertal roemde. „Het is jammer dat u weg gaat," zei hij. Ik hoop echter dat de band in stand gehouden wordt. Mis schien via de ontspanmngsvereni- De NV Machinefabriek en Stoom- keteimakery v/h fngelse Co aan de Nieuwe Haven in Schiedam heeft gisteren gejubileerd. Zeventig jaar bestond het bedrijf en dat is met een bijeenkomst in de fabriekshal her dacht. Een van de leden van het perso neel bood by die gelegenheid een ge schenk aan, terwijl de heer J. van Gemert, voorzitter van de kern, de directie heeft gedankt voor de goede samenwerking. Voor alle personeelsleden waren er geschenken onder couvert, terwijl men voorts vernam, dat met ingang van 2 januari de 45-urige werkweek wordt ingevoerd. De afdeling Schiedam van de Ned Bond van Oud-Stryders en Dragers van het MobiUsatiekruis komen dinsdag in het Gebouw voor Chr. So ciale Belangen bijeen in jaarverga dering Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. De heren Bakkes en De Jager zyn aan de beurt om af te treden, maar stellen zich herkiesbaar. J. van Buien, Buys Ballotsmgel 72- 76, tel. 69661. A. Q. C Klomp, Jul. van Stolberg straat 3, tel 69952, G. Pet, Tuinlaan 38, tel 66898. APOTHEKERS Rembrandt apotheek, Rembrandt- laan 5, Op dinsdag 10 januari 1961 be staat er voor inwoners van Kethel 's middags gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken van 4 tot 4 30 uur in het huis van dr. P v. d. Kuy, Noordeinde 5. Trouwboekje der ouders en eventuele oranje inen tingsboekjes meebrengen. ging die in oprichting is." De stem van de enige Vlaarding se ..spoor weg vrouw" de lokettiste, mej J Lmdhout, die wegens ziekte afwezig was, klonk dank zij een bandopname toch in deze bijeen komst Namens haar bood de heer J Breeman de veteranen een ge schenkje aan en een geïllustreerd afschrift van de gelukwens, die zy uitsprak Rangeerder J. Tellekamp vertegen- ft'ooidigde wat hy noemde het „lager- onderwyspersoneel." Ook de heer D. v d Beig sprak een vlotte gelukwens uit Ten slotte dankten de veteranen voor de huldiging die hun was be reid De heer S teenbergen „Vrien den, hartelijk dank voor alles wat jullie voor me gedaan hebben". De heer Van Wettum: „Het Is overweldigend. De goede geest onder het personeei Is weer gebleken". De heer Koning: „Ik ben niet zo welbespraakt als mijn collega's, maar hartelyk dank". De heer v. d B o r d en „Dit had den we niet verwacht. Jullie hebben het buitengewoon mooi voor ons ge- maakt'* De heer J.Drop luisterde de bijeen komst op met het zingen van enkele zelfgemaakte, toepasselijke liedjes, waarby hij zichzelf op de gitaar be geleidde. Ned Heiv gem Oudejaarsdien- sten* Grote kerk ds J G. Jansen, 7 uur; Bethelkerk, ds. J. D Smids, 7 uur, Opstandmgskerk, dr. L. J. Ca- zemier, 7 uui; Vredeskerk, ds. S. v. d. Bos, Vlaardingen, 7 uur. Nieuwjaar: Grote kerk 10.30 uur, ds. A Hoffman; 5 uur ds. Spilt, Utrecht; Bcthelkeik 10 30 uur ds. J. D. Smids, 5 uur geen dienst Opstandmgskerk 10.30 uur ds H. W Hemmes* 7 uur geen dienst Viedeskerk 10 30 uur ds. S. P. de Roos, Rotterdam; 7 uur geen dienst. Ned Piot- Bond* Oudejaarsdienst ds. J. A. Hebly, 19 30 uur; nieuwjaar geen dienst. Oud-Kath. kerk 10 30 uur H. Mis. Coop Tuinbouwveiling der 3Jï. Eilanden G.ARotterdam. Prysver- loop donderdag 29 december 1960. Aandappelen 611; Andijvie 70—88; Spruiten IA 37—59. IIA 32-40, IB 35 —36, D 45—55, Witlof LA 70*76, HA 5567, IIB 5160; Rode kool 816; Gele kool 7—15; Groene kool 16—24; Boei enkooi 3146; Prei 3038; Knol- seldery 732* Selderij 2745; Uien 615, geschild 16; gr. Peen 59. Cox's Or. Pippm 6382, 41—44, 24; Golden Delicious 5559, 47, 5052, 30—41; Jonathan 35 -45, 28—34, 16— 22, 2128, 16—17; Goudreinette 23 40, 20—35, 16—22, 23—32, 20—23, 16 —19. Coop Eierveihng der Z H. Eilanden, Rotteidam. Prijsverloop donderdag 29 december i960 Aanvoer 73000 stuks. Sorteiing 1, soort 00, gram 75/en op 19 30—19,90; 0, 70/75 16,70—16.90; 1, 65/70 15,50—16,10; 2, 60/65 13,70— 14,20; 3, 55/60 12,70—13,30; 4, 50/65 12,60—12,70; 5, 45/50 12,10—12,30; 6, 40/45 11,00. 30 december Engels pond 10,561—10,57 Amerik dollar 3.765—3.771 Franse frank 76,84—76.89 Belgische frank 7,58—7,581 Zwitserse frank 87,55—87,60 Zweedse, kroon 72,86172,911 Duitse mark 90,351—90,401 Deense kroon 54,631—54,681 Nooi se kroon 52,7552,80 Canada 3,781—3,781 Italiaanse lire 60,701—60,751 Oostenrykse schilling 14,50—14,51 i Iedere morgen in Schiedam verkrygbaar: Station (ca. 7-15 uur)Broersvest bü de Hema; Kiosk, Broersvest; Ha-Kiosk. Gerrit Verboonstraat. AP-kantoor Passage. PRIJS 15 CENT

Het Vrije volk | 1960 | | pagina 1