Groene Kruis Kethel jaar veerti; Begin was geschenk aan zilveren arts NVV-bestuurders tgaan nieuwe jaar weer met feestelijke avond in Groep Atol exposeert met Gust Romijn VKCorganiseert weer nieuwjaars festival Jongen deed mee aan rel in trein Guido van Deth met zijn poppen bij de jeugd Twee inbraken Schiedamsen in Nederlands handbalteam Naam klopte vrijwel, maar toch was hij niet gezochte Kampioenschap driebanden Bromfietser bij val gewond HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 JANUARI 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggeefsters) Wat is begonnen als jubileumgeschenk, is nu zelf aan een jubileum toe: de Kethelse Groene-Kruisvereniging, die bijna veertig jaar bestaat en die dat op passende en dat wil dan zeggen: uitbundige wijze gaat vieren met een feestweek. Dat Groene Kruis is inderdaad in 1921 een geschenk geweest. Het was bestemd voor dokter G. Sauer, die zijn zilveren jubi leum herdacht en voor wie de oprichting van de afdeling Kethel van het Groene Kruis een heel welkom geschenk was. GROEI VOORPOST Üt Twee bromfietsen worden vermist Brommer tegen auto KLEUTER Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de NVV-Bestuurders- bond in Schiedam zijn voor het Volksgebouw nieuwe toneelgor dijnen overhandigd. Een welkom geschenk, dat door wethouder H. Sabel als voorzitter van het Volksgebouw-bestuur dankbaar werd aanvaard. Supermodern Burgerlijke Stand Wisselkoersen PANTALON De Broekenspecialist De kantoorbediende J. A. v. d. G. uit Velsen verscheen gis termorgen enigszins uit het veld geslagen voor de Schie damse kantonrechter. Hij zou betrokken zijn geweest bij een rel in een trein. De Rotterdam mer J. H., werkzaam bij de Ned. ik kon niet ineens op die'dijk stop Spoorwegen, had een jongeman een bekeuring gegeven, die de naam van Van de V. opgaf. Kleur WF-dames waclit zware strijd legen Hellas Accordeonexamens Jongeman pleegt verzet bij aanhouding koesterde grote verwachtingen en die zijn bewaarheid: het Groene r UkS t - i ^e' een belangrijke peiler geworden voor de volksgezondheid, „.j •>u')"eumcadeau van veertig jaar terug zal daarom zelf in de week van ~3 tot en met 28 januari waarschijnlijk menig jubileumgeschenk te verwerken krijgen. Het bestuur' van de kruisverenigin gen heeft overigens met de feeste lijkheden. die dan worden aange richt. niet uitsluitend het oog op een Jubileumviering. Men beoogt met het afwisselende en aantrekkelijke pro gramma evenzeer nog eens de aan dacht op het Groene Kruis te ves tigen. vooral van nieuwe bewoners. Over het ledental heeft men niet te klagen. Bij het Groene Kruis zijn 570 a 580 Kethelaars aangesloten, terwijl ongeveer 330 lid zijn van de Honderden Schlcdamse jongens en meisjes keken woensdagmorgen en woensdagmiddag naar het poppen spel van Guido van Deth. De SG or ganiseerde in gebouw Irene een serie bijeenkomsten voor de schooljeugd. Guido van Deth is een bekend pop penspeler uit Den Haag. Voor de aanvang van het spel ver telde hij ter geruststelling van de vele kleine peuters, dat ze niet bang hoefden te worden, want de peppen kunnen niet uit de kast komen. Dat de kinderen ondanks deze waarschuwing volkomen met het spel meeleefden was te begrijpen. Het eerste spel was getiteld „De verdwe nen Prinses". Een lief prinsesje wordt door een boef ontvoerd. Pietje Peen- haar weet met behulp van een tove naar en een kwajongen de prinses uit handen van de boef te bevrijden. Dat de lakei Pietje Peenhaar toestem ming krijgt om met de prinses te trouwen is vanzelfsprekend. Het spel dat 's middags werd op gevoerd was getiteld „De Konings dochter en het tovermannetje". Ook hier draaide alles om het jarige prinsesje, dat vla een tovermannetje vele grillige wensen in vervulling ziet gaan. De kinderen genoten van het poppenspel. Vol enthousiasme werden de „spe lers" aangemoedigd en muisstil was het In de zaal, als de dief langs moest komen. Gutdo van Deth en de SG zorgden ervoor, dat een regenachtige woensdagmiddag een stralende pop- penkastmiddag werd. r.-k. vereniging Het Wit-Gele Kruis. Dat betekent dat men samen SOO van de, naar schatting, 1100 gezinnen in het werkgebied bereikt. Maar: dat aantal van 1100 zal binnen afzienbare tijd worden uit gebreid. Er 2ijn grote plannen voor woningbouw in Kethel en de kruis verenigingen in het Kethelse hou den wel degelijk rekening met die ontwikkeling. Daarom is het zaak aan het bestaan van de afdeling Kethel van het Groene Kruis een zo groot mogelijke bekendheid te geven. De feestelijkheden van eind ja nuari zullen daar niet weinig toe bijdragen. Maandagmiddag 23 ja nuari recipieert het bestuur in ge bouw De Ark. is er een keurig verzorgd program ma verschenen, waarin burgemeester' Peek wijst op de 'belangrijke taken van het Groene Kruis. Ook dokter Van der Kuij schreei een waarderend voorwoord en zegt daarin onder meer: „De wijkzusters zijn de voorposten in de strijd tegen de elementaire fouten in hygiëne, preventieve geneeskunde, baby- en kleuterverzorging, prenatale zorg, verpleging van (dikwijls langdurige) zieken en verpleging van ouden van dagen." Over hygiëne gesproken: indertijd heeft het Groene Kruis jarenlang zitting gehouden in café De Vriend schap. Men heeft er een uitstekend onderdak gehad, maar nu zouden toch wel véle bezwaren rijzen tegen een café ais onderdak! Er veranderde meer in die veer tig jaar. Secretaris Dubbeld me moreert het nog eens in zijn bij drage aan het programmablad: in 1921 begon het Groene Kruis met 96 leden. Nu zijn er 580 en men heeft alle reden om te verwach ten, dat het zeshonderdste lid niet lang zal uitblijven. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS In het kantoor van de N.V. Van den Oost, een constructiebedrijf aan de Jan van Kieheeckweg 11, is gis teren een inbraak ontdekt. Onbe voegden zijn over de twee meter ho ge afrastering rond het terrein ge klommen en drongen via een ruit het kantoor binnen, dat zij geheel doorzochten. Uit een van de bureaus wordt een loonzakje met een inhoud van 78,21 j vermist. Op een ander bureau vond men een papier, waarop met druk letters was geschreven „volgende week ijzeren kast BR". De schade bedroeg ongeveer 300. Ook in de verffabriek Tcurlings aan de Kommiezenlaan is ingebro ken. Bureauladen werden geforceerd maar er wordt niets vermist. J. N. M. M. mist zijn bromfiets, die in de onderdoorgang van de galerij - woningen aan de Idenburgstraat on beheerd was neergezet. De bloemist K. W. de R. deed aangifte van dief stal van zijn bromfiets, die (niet op slot) aan de Lorenzlaan stond. Aan de Boerhavenlaan is gisteren omstreeks half een de bromfietser G. H. C. G. uit Rotterdam, doordat j hij niet goed uitkeek, tegen een per sonenauto. bestuurd door de Rotter- i dammer J. V. gereden. De brom- j fietsbevijder kreeg een lichte her- senschudding en is naar het ge meenteziekenhuis vervoerd en van daar naar huis. Twee speelsters uit het eerste zaaihandbalteam van de vereniging DWS zullen op 15 januari deel uit maken van het Nederlandse team, dat dan In Parijs de ploej» van Frank rijk zal ontmoeten. Het zijn de da mes Leny en Nel Robart. Zaterdag wordt in Delft een wed strijd gespeeld tussen een selectie team van het Nederlands Handbal Verbond en landskampioen Zeeburg uit Amsterdam. Na deze wedstrijd worden de overige speelsters gekozen en tevens wordt de juiste opstelling bekendgemaakt. Er was reeds eerder een Frans contact, maar dit betrof het veld- handbal. De Fransen zijn ook in de sector zaalhandbal goed meegeko men, zodat daar in Parijs een span nende wedstrijd verwacht moet wor den. Maar het is een bijzonder goede gedachte van datzelfde bestuur voorzitter J. Korpel, secretaris C. Dubbeld, penningmeester E. van der Pas, tweede voorzitter J. M. Schmidt om het jubileumfeest te doen in leiden door het langzamerhand be faamde Schiedamse draaiorgel „De Waterpoorter". Het orgel zal 's middags twee uur achtereen door Kethel rijden om de aandacht te vestigen op het Groene- Kruisjubileum. Die maandagavond opent voorzitter Korpel In het bovenlokaal van de openbare school de kleutertentoon stelling, die een belangrijk onderdeel van het jubileumprogramma vormt. Op deze kleuterexpositie is materiaal te zien, dat het Groene Kruis be schikbaar stelt en dat ook in het consultatiebureau voor kleuters wordt gebruikt. Men kan er „allerlei; vragen stellen over voeding en andere typische pro blemen van de kleuter. Een lerares KNO is daartoe aanwezig. Bovendien wordt op de tentoonstelling werk ge toond van de leerlingetjes van de kleuterschool. De kleutertentoonstelling is voorts dinsdagavond van 7 tot 9.30 uur en woensdagmiddag van 2.30 tot 5 uur geopend. Dinsdagmiddag verzorgen de meis jes van de huishoudschool in Schie dam een modeshow. Er wordt ook een demonstratie door VITA-diep- vries gegeven. Het Groene Kruis onderhoudt ove rigens goede betrekkingen met de huishoudschool, waar immers een deel van de gezinsverzorgsters en -helpsters vandaan komt, die onder leiding van mevrouw A. van der Laan Bouma-den Ouden een van de belangrijkste Groene-Kruistaken op zich nemen: de gezinsverzorging. Het Groene Kruis en het Wlt- Gele Kruis hebben op het ogenblik elk een wijkzuster. Voor de ouderen zijn er twee feestavonden, op woens dag en donderdag in De Ark. Voor zitter Korpel opent om kwart voor acht, Geron voert vervolgens een blijspel op en het muziekgezelschap Insulinde uit Vlaardingen brengt een feestelijk muzikaal programma ten gehore. De Jeugd is zaterdag 24 januari aan de beurt, als er in de Ark weer twee voorstellingen zijn van de kin deroperette „Repelsteeltje" waarvoor het kinderkoor te Kethel onder lei ding van dirigent Herman P. de Sterke volop aan het repeteren is. Ter gelegenheid van het jubileum De voorzitter van de NVV-Bestuurdersbond, de heer A. v. d. Wel overhandigde het geschenk. Hij zei bij die gelegenheid: „Wij vinden de functie van het Volksgebouw vooral zo belangrijk omdat men niet uitsluitend het oog op financieel succes gericht houdt: maar vooral ideële doeleinden nastreeft". „Uit dit geschenk blijkt", zei een verheugde wethouder Sabel, „dat het bestuur van de NVV-Bestuurdersbond meeleeft met het wel en wee van het Volksgebouw". De heer A. van de Wel had eerder in zijn openingswoord gesproken over de moeilijke politieke situaties van ons land op dit ogenblik. Hij noemde het goed, dat de bestuurders eenmaal in het jaar bijeenkomen. Hetafgelopen jaar,- aldus deheer Van de Wel, is door de politieke con- De fabriek die Panagro in Maassluis bouwt voor het vervaardigen van woningen in onderdelen volgens het Deense systeem Larsen en 4 Nielsen nadert de voltooi- ing. In enkele afdelingen wordt al -proefgedraaid en 4 het zal niet lang meer du-- 4 ren, of de prodaktie kan be- 4 ginnen. stellatie een onzeker en geen gemak kelijk jaar voor de bond geweest. De zogenaamde vrije loonpolitiek, die met de dag onvrijer wordt, maakt de positie van de vakbeweging moeilijk. Intussen breidt het lede..tal van de bond zich voortdurend uit. Ook de afdeling Schiedam schrijft ge regeld nieuwe leden in. Dit laatste is een bewijs, dat «let-alleen de bestuurders van het NVV, maar'ook anderen steeds meef de waarde van dat NVV gaan inzien! Het ensemble De Toverfluit trad vervolgens voor het voetlicht met een fleurig programma, waarin Frans van Dusschoten zich op nieuw een vlot conférencier toonde. Jetty Cantor zong Weense en Nederlandse cabaret liedjes en Frans Rafall voerde Spaanse en Russische dansen uit, Hoogtepunt van de avond was het op treden van de mentalist Chandu. Ge blinddoekt wist hij van twee perso nen uit de zaal persoonlijke gegevens te verstrekken. Conventioneel of ouderwets kan men dit bouwwerk onmogelijk noemen. Het xs het begin van een nieuwe kathedraal die zal verrijzen in een van de nieuioste steden ter wereld, Brasilia, de hoofdstad van Brazilië. Super modern wordt de kathedraal, su permodern is ook de hoofdstad. Het gebouxo wordt 35 meter hoog en krijgt een diameter van 65 meter. Geboren: Monica H Th d v J Th Quant en A Th M van Dijkman Maria J. d v A H Mauer en C M L Zuidgeest: Paul J M z v M v Leeu wen en M C J van Troost: Yvonne, d v G J den Boef en J A Baris Overleden H Bode, 87 j.; B Zui derent, 77 j.; I M Rammers 72 j, wed van G Droge; W de Jonge 61 j, e v A de Groot; F Carels, 4 maanden. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling 10:581—10.583 '3.77 ,'„—3.77 76.91—76.06 7.58i7.58SS 87.57487.621 72.9072.95 90.39—90.44 54.69 454.741 52.80—52.85 3.791—3.794 60.75560.804 14.49314.503 Tot en met 8 januari is er in het recreatieoord van de ENCK (Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunstmestfabriek) in Vlaardingen een tentoonstelling van werken van de groep Atol, aangevuld met plastieken van de Rotterdamse kunstenaar Gust Romijn. De samen werking van deze jonge kunstenaars, die geen artistiek programma hebben, is uitsluitend gegroeid uit waardering voor elkanders werk Vier van hen, de schilders Hans van der Lek, Gerard Verdijk, Aat de Hoog en Henk de Vries werken zo goed als uitsluitend nonfigura- tief. Alleen de vijfde, de zeer talent volle etser Roger Chailloux ontleent zijn sterk gedeformeerde expressieve vormen aan de natuur. Deze Jonge Haarlemmer is een veelzijdig, oor spronkelijk kunstenaar, een zeld zaam vaardig vakman, die zich niet verliest in onwezenlijke technische probeersels. Zijn gave werken heb ben een krachtige, meeslepende al lure en een positieve levensvolle in houd. Ze zijn rijk aan de beste ets- eigene kwaliteiten. Het gemeenschappelijke in de uitingen van de vier schilders wordt niet alleen bepaald door hun anti- naturalistische vormgeving. Het be rust tevens en voor een groot deel op de verwante behandeling van hun materiaal. Zij brengen alle vier hun verf uiterst zorgvuldig aan, met een raffinement, dat telkens doel op (Van een onzer verslaggevers) Het Vlaardinose Kunstcentrum organiseert zaterdag het traditio nele nieuwjaarsfestival. De jaarlijkse feestavond van deze cultuur- minnende instelling verheugt zich in een grote faam, die men dit keer mede in stand zal trachten te houden door het optreden van het Haagse Studentencabaret. „Met huid en Hagenaar" heet het ca baretprogramma dat deze studenten opvoeren. Het nieuwjaarsfestival wordt za terdagavond om acht uur in de Stadsgehoorzaal gehouden. Eerst Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 36 TELEFOON 68981 DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Avontuur ln Hongkong. 2, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn, 1017 uur. Diversen: PASSAGE- Katholieke Kring, toneel- groep Arena met ,3et spel der vergissingen. 20 uur. Apotheek: Rembrandt-Apotheek, Rembrandtl. 5. 2 VRIJDAG J Bioscopen: MONOPOLE: The Geisha Boy. 2 uur. X GIJ zult niet begeren. en 9.15 uur PASSAGE: De held van Marathon, X 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Van Jongkind tot Jorn, 1017 uur. Apotheek: Rembrandt-Apotheek, Rembrandtl. 5. (Van een onzer verslaggevers) hcid worden ook in Schiedam zwaar beboet. Daar was de Schiedammer II. J,, die op de Rotterdamsedijk 76 km had gereden met bovendien een ach terlicht, dat niet brandde. Zijn eigen relaas luidde: „Ik was op weg naar mijn woning aan de Burg. Van Haarenlaan, toen een man in burger op de motor naast mij kwam rijden, en waarschuwde, dat mijn lin ker achterlicht het niet goed deed. Maar de jongen, die hij nu voor zich zag, kwam H. beslist niet bekend voor, terwijl hij per maand toch maar één hoogstens twee bekeuringen geeft. Bovendien was er enige on zekerheid over de voornaam van de Velzenaar geweest, zodat dit moge lijkheid, dat iemand de naam van een ander had genoemd, niet denkbeel dig was. Voor Van de G. eindigde deze zaak dan ook in vrijspraak. „Kent u soms een zekere Hans van p in Voorburg?" informeerde de officier van Justitie, mr. Van Moor- sel. Die naam kwam de jongeman vaag bekend voor en toen hij de ge legenheid kreeg nog iets te zeggen drong hi), kennelijk toch wel ver stoord door het misbruiken van zijn naam, aan: .Misschien is het ver standig als u die Hans toch maar eens opspoort". Overtreders van de maiimumsnel pen en ik ben dus doorgereden naar huis, waar ik het licht heb nagezien" De officier van Justitie was het met dat doorrijden in het geheel niet eens en eiste 35.of 40 dagen voor- de te hoge snelheid en ƒ20.of 8 dagen 's avonds laat en dan is er toch nie mand op pad". De officier vond, dat Van D. dat nooit kan weten en eiste 25,— of 20 dagen. Een andere verkeersoverlreder, die op hetzelfde punt te hard had ge reden, heeft al meermalen voor dit feit terecht gestaan. Daarom eiste de officier van Justi tie nu 75,of 40 dagen en Hij kon digde daarbij aan dat, als het aan hem zou liggen, een volgende keer bet rijbewijs zou worden ingetrokken. De uitspraak luidde 60,of 24 dagen. De bedrijfsleider A. v. d. V. van een Schiedamse firma heeft in de vakan tie nogal wat schooljongens aan het werk gehad. De moeder van een van voor het ontbreken van het licht aan de achterkant. Verbitterd kondigde J. aan: „Ik ga ln hoger beroep". De kantonrechter maakte er ƒ25,-— en ƒ15 van. F» van D. had op weg van Schie dam naar Vlaardingen te hard ge reden. Zeventig kilometer om precies te zijn. „Dat was een paar honderd meter voorbü het bord 50 km", ver telde hij. „Als ik zeventig rijd kan ik niet ineens overgaan op 50. Het was de jongens vertelde hem, dat haar zoon vijftien was. Veel scheelde het niet: nauwelijks drie weken, maar dat was toch vol doende voor een proces-verbnal, toen namelijk bleek, dal dit jongetje fles sen zuurstof had vervoerd. De op dracht Was niet van de bedrijfsleider afkomstig geweest, die uiteenzette hoe moeilijk deze zaken te contro leren zijn. De officier was van mening, dat deze controle toch niet mag ontbre ken en eiste ƒ40,— of 16 dagen en nog eens f 20,— voor het ontbreken van twee arbeidskaarten. De kanton rechter maakte er veertig gulden in totaal van. De bromfietser J, de H. die op de Scliiedamseweg een fietser geen voor- vang gaf en nog een aantal andere overtredingen beging, werd in totaal een boete van 45,opgelegd. Veer tig gulden of zestig dagen luidden ook eis en uitspraak in de zaak van de Vlaardinger B., die geen voorrang had verleend aan een andere auto mobilist. L. B. verscheen voor de Schiedamse kantonrechter, omdat hij een lading over liet complex Vijfsluizen naar een van de volkstuinen zou hebben ge bracht. Een volkstuinlier was met hem meegekomen en vroeg het woord. Hij vertelde, dat de volksluindersvérenl- ging een vergunning heeft van de politie voor het aanvoeren van mest en dergelijke op het complex. Om uit te zoeken of dit Inderdaad klopt wordt de zaak aangehouden. De Vlaardinger E. la G. ten slotte nad op de BK-laan niet gezien, dat een agent het verkeer regelde. Hij was bij de knipperbollen doorgereden, meende zelfs, dat er daar bij de Veen- lantstraat geen knipperlichten waren. Die staan er echter wel. Hij kreeg een boete van ƒ25,— of 20 dagen. treedt het studentencabaret op, dat de VKC-leden al van vorig jaar kennen, toen het met het program ma „Bij lach en ontij" kwam. De leiding van de cabaretgroep heeft Rinus Ferdinandusse, dlè ook de teksten schreef. Verder werken mee Rita Beeuwkes, Els Hoog, Hans Gelderblom, Daan Ferdinandusse en Henry de Ruiter. Hans Punt speelt de melodieën, die hij zelf componeerde. Koos Alsem heeft de technische leiding. Na afloop van de cabaretvoor stelling begeeft men zich naar zaal Harmonie, waar tot vier uur „The Stork Town Dixie Kids" het bekende studentenorkest onder leiding van Hans Pohl, voor mu ziek zorgt. Deze band bestaat al zeven jaar en trad onder meer op met The Dutch Swing College Band. Ook maakte het ensemble verschillende grammofoonplaten. Het orkest speelt niet alleen jazz-oude-stijl, maar ook Zuidamerikaanse muziek, Engelse walsen e.d. De bezetting van het orkest is als volgt: Henk Siunema, trombone; George van der Puil, trompet; Claus Korink, klarinet; Hans Pohl, piano; Fim Hoogervorst, banjo en gitaar; Chris Smildiger, bas; Henk Rijn berg, drums. Tegelijkertijd spelen in de wan delgangen de leden van Jack Red- ler's Rhytm Club. Deze groep komt voort uit het grote orkest van Jack Redler, dat de AVRO-jazzcompetitie won. De Rhytm Club bestaat uit Flip Willemsen, elektrische gitaar en zang; Hans van Riet, bas; Jack Redler, piano; Friedl Per dijk, zang. Deze groep speelt elk genre amuse mentsmuziek. zichzelf dreigt te worden. Zij schil deren niet vrij, niet spontaan. De schildersdrift is wel niet vol ledig uitgebannen, doch ln ledér geval sterk beteugeld. Hun tech niek doet daardoor kunstmatig aan. Zij is te zelden het directe, natuurlijke gevolg van een schil derkunstige ontroering, zoals die gewekt wordt door een innerlijke bewogenheid. Ook de kleur van deze schilders heeft weinig oorspronkelijke artistie ke zeggingskracht. Zt) is op haan- best esthetisch, versierend als een lokmid del zonder positief gericht doel en dan is zij nog lang niet altijd harmo nisch. Zij is te zelden een wezenlijk schilderkunstige kleur, geen* ophef fende, positieve waarde op zichzelf. Gezegd dient te worden, dat aan deze meest grote schilderijen met ijver en volharding gearbeid is. En niet alleen in de formaten, ook in de conceptie is naar Iets groots ge streefd. Het lükt dan ook wel wat, zeker op het eerste gezicht, maar bij nader beschouwen lijkt het toch meer dan het is. .1 1 Van deze vier zeer serieuze schil ders is voor mij Gerard Verdijk de enige wiens werk niet al te zeer m de technische allure blijft steken. De groep Atol, die geen beeldhou wers telt. heeft voor deze interessan te tentoonstelling de medewerking verkregen van Gust Romijn, wiens werk door haar leden zeer gewaar deerd wordt en naar hun mening goed harmonieert met hun schilde rijen. Van die harmonie heb ik wei nig gemerkt. De plastieken van Ro mijn hebben een ruige, positief ge richte kracht, die ik in hun schil derijen niet heb kunnen ontdekken. PIET BEGEER. Poule V in café Pleinzicht te Schie dam: Valkestyn 36 36 69 4 2 0.532 Ruggenberg 36 35 69 5 0 0.507 Van Duij! 48 48 76 3 2 0.632 Eikenbroek 42 18 76 3 0 0.237 EggelmeUer 36 36 77 4 2 0.467 Sterenborg 36 26 77 4 0 0.339 v. Harmeien 42 42 76 6 2 0.553 v. Slobbe 36 28 76 6 0 0.368 Na de rustperiode gaat de zaal handbalcompetitie zaterdag weer beginnen. Voor de WF-dames staat een zeer zware wedstrijd op het pro gramma. Iti Wateringen moeten zij de strijd aanbinden met de A-dames van Hei- las uit Den Haag. Twee gelkijdwaar- dige ploegen en als de Schiedamse dames van begin tot einde goed vol houden mag men een goed resultaat verwachten. Heren 1 speelt om 13.05 uur in de Rotterdamse Energiehal tegen Dy namo 2. Ook hier zal het een span nende strijd worden en de heren van VVF zuleln zich tot het uiterste moe ten geven willen zij het tot een over winning brengen. De dames junioren spelen tegen Snelwiek uit Rotterdam, terwiti de tegen Roda en de aspiranten B te- aspiranten A het op moeten nemen gen d estadgenoten, DWS. In de le Van Leyden Gaelstraat te Vlaardingen is de 29-jarige brom fietser D. v. D. uit Schiedam bij een verkeersongeval gewond. De bromfietser passeerde een stil staande auto, op het moment dat de automobilist uitstapte. Deze liep te gen Van D. aan, waardoor de brom fietser viel en hoofdwonden en een hersenschudding opliep. Hij is naar het Gemeenteziekenhuis te Schie dam vervoerd. In Schiedam zijn deze week de officiële accordeonexamens afgeno men onder auspiciën van de Ned. Werkgemeenschap. Er namen 35 leer lingen van de heer P. van Hassel deel in de leeftijden van 9 tot 32 jaar. In verschillende afdelingen. Er slaagden 33 kandidaten, waarvan één als vierde in Nederland het E-diplo- ma behaalde. Dit mooie resultaat komt ook ten goede aan de accor deonvereniging KDO, waar bijna alle kandidaten lid van zijn. De 19-jarige J. B. heeft gister avond voor een opschudding gezorgd op de Westhavenplaats te. Vlaardin gen. Hij beledigde een agent en ver zette zich vervolgens tegen over brenging naar het bureau. Hij trcK echter aan het kortste eind, en is ingesloten.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1