AVRO torpedeert plan voor één sportprogramma Leerlinge geniet op zaterdagen ander ond Eenzame boerderij door onbekenden beschoten ANMB Alle werknemers in bedrijfsbonden nodig en mogelijk Bestuurder van auto levend verbrand Regering niet bij jubileum He Na 10 jaar toch nog eretekenen Inboedel van Jansma komt onder de hamer Vier gewonden bij botsing busje-truck Verduistering Baart van 75-jarige ANMB Geen receptie ZONDER COMMENTAAR Vrij Vol Afgevoerd Vettere melk: Produktschap gepasseerd? KNOBBELS WOENSDAG MET GESLOTEN DEUREN DE MOORDZAAK ENGELHtë FEENSTRA PSP: sympathie met Belgische staking Ongewone zaak van schoolverzuim Jhr. Six Net taak Zware tijd HET VRIJE VOLK ZATERDAG 14 JANUARI 1961 (Van onse radio- en TV-redactie) De AVRO heeft zich gistermiddag' tegenstander getoond vsui het plan om de sportprogramma's, die elke zondagmiddag via de beide Hilversumse zenders door KRO, AVRO en VARA wor den uitgezonden, samen te voegen. Bij de KRO zijn de meningen over dit idee, dat door de VARA is geopperd, nog verdeeld. PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) De Amsterdamse rechtbank *al de moordzaak-Engjeiina Feenstra woensdag- met geslo ten deuren behandelen. Aan de 28-jarige gehuwde los arbeider -J. J. T. zal doodslag en on tucht ten laste worden gelegd. De maximumstraf voor dit misdrijf bedraagt levenslang, óf een tijdelijke gevangenis straf van ten hoogste 20 jaar. SOCRATES-AFFAIRE Nieuwe falriek voor cafeïnevrije koffie Belangeloos (Van een onzer verslaggevers) Bij de opening van de bonds raadsvergadering, die gister middag in Amsterdam werd gehouden ter gelegenheid van het ANMB-jubileum, heette de tweede voorzitter, de heer L. Nelemans, een groot aantal binnen- en buitenlandse gasten welkom. (Van een onzer verslaggevers) De grotere of kleinere inkrimping van de persoonlijke vrij heid en de ontwikkeling van de vakorganisaties tot bedrijfsbon den waren de twee thema's van de rede, die de heer I. Baart, voorzitter van de Metaalbedrijfsband, vrijdagmiddag heeft ge houden op een bijzondere bondsraadsvergadering van de ANMB, die te Amsterdam is gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de bond. f Wordt maandag heerlijk winkelen- als weer de knaken rinkelen. Wél echter eist het sterke spieren om geldingsdriften bot te vieren omdat het volgende salaris misschien teel tiüintig keer 20 zwaar ts. De VABA is al geruime tijd bezig om op het gebied van de sportpro gramma's een grotere samenwerking te bereiken. Op de middag van de tweede kerstdag heeft deze omroep vereniging die theorie in praktijk ge bracht door één programma uit te zenden, waarin al bet sportnieuws, afgewisseld met muziek, werd ge bracht. De AVRO wil echter haar sport revue, een uitzending met een eiger karakter en geschiedenis, zoals zij zegt, niet missen. Zij is bovendien van mening dat drie of vier keet herhalen van de sportuitslagen al leen maar service aan de luisteraar U. DE KRO-voorziiter is, in tegenstel ling met zijn voorganger, voorstander van een gezamenlijk programma» maar anderen in deze omroep, onder wie de verslaggever Leo Pagano, voe len er niets voor. Advertentie LM. aan de grote teen Verwijder de oorzaak van deze kwaal voordat koude en vorst ze verergeren. Het koude jaargetijde is een ware vijand van knobbels en gezwel len aan de grote teen. Verzorg uw voeten nu, voordat de grote kou begint. Niets is een voudiger en doeltref fender dan Daiet Bal sem. Dalet Balsem dringt snel in de huid vn bereikt zodoende de wortel van het ge zwel. Zij verjaagt de Pijn en heft de aan- doening op. Neem zelf de proef, haai vandaag nog een tube Dalet Balsem bij uw apotheker of drogist. T. wordt ervan verdacht, de 17- jarige telefoniste Engelma Feenstra op 7 april van het vorig Jaar in de woning van de Amsterdamse hoofd inspecteur van politie J. Schipper in de Tergouwstraab van het leven te hebben beroofd. De recherche heeft de aanvankelijk volslagen raadselachtige zaak na 22 dagen intensief speurwerk opgelost. T. is slechts eenmaal eerder ver oordeeld, voor een kleine diefstal. Hij werd eind april 1960 gearres teerd toen de vingerafdruk op de gitaar van het slachtoffer (het uit Leeuwarden afkomstige meisje werd met het lint van dit muziekinstru ment gewurgd) van hem afkomstig bleek te zijn. Als getuigen zullen optreden vier politiefunctionarissen, ais getuigen- deskundige de gerechtelijk geneeskun dige dr. ,J Zeldenrust. drs. D. Eskes van het politie-laboratorium, inspec teur C. H. Siebeline van de riaetv- ioscopisehe dienst, en de psychiaters prof. dr L. van der Horst en W. F. Theunissen. De commissaris van de Koningin in Noord-Brabant heeft de burge meester van Oirschot ernstig onder houden over het tien jaar uitstellen van de uitreiking van een aantal ere tekenen voor orde en vrijheid aan in gezetenen van Oirschot. Aldus het antwoord van de ministers Toxopeus en Visser op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Beemink tc.h.u.i. In dit antwoord staat verder dat de burgemeester voor zijn nalatigheid geen redelijke verklaring kon geven. De ministers achten deze gang van zaken zeer te betreuren en in hoge mate onbevredigend. Overigens zien zij geen voidoer.de aanleiding om m te grijpen in de procedure van de uitreiking, die vandaag zal geschie den. Deze procedure is inmiddels dooi de commissaris der Koningin met de burgemeester geregeld en ter kennis van de belanghebbenden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) De inboedel van de villa die werd bewoond door de 'ambassadeur' van de Heilige Daad, Jolle Jansma, zal op last van de curatoren in het So- crates-faillissement in het openbaar worden verbocht, Jolle Jansma, een van de mede werkers van Nico den Besten, heeft vorig jaar zijn intrek genomen in een huis aan de Amersfoort-sestraatweg te Bussum, dat eigendom was van de NV Socrates. De NV liet het pand meubileren. De inventaris, die ook eigendom was van Socrates, wordt nu dinsdag ge veild: tot deze inventaris fc 'horen on der meer een worrelhouten porselein kast, een oud-Hollandse kussenkast, een 'kapitaal' bankstel en een "kapi taal' slaapkamerameublement, rid derfauteuils, een ijskast en een te levisietoestel. Zoals bekend, is de man die deze villa heeft bewoond, evenals enige andere Socrates-medewerkcrs, in no vember gearresteerd en bevindt zich nog steeds in voorarrest. AMSTERDAM (ANP) Op het in dustrieterrein is voor Coffex N.V. te Amsterdam, een Nederlands-Zwitser se combinatie, op het ogenblik een nieuwe fabriek in aanbouw voor de bereiding van cafeïnevrije koffie. Eind vonge maand zijn de eerste pa len in de grond gegaan. Advertentie IM. UTRECHT (ANP) Het hoofdbe stuur van de Pacifistisch Socialisti sche Party heeft een brief gezonden aan André Renai-d, vice-president van de Belgische ABVV. In deze brief i betuigt het hoofdbestuur van de PSP zijn sympathie met de staking in Bel gië. (Van een onzer verslaggevers) Vier personen werden gisteravond gewond tijdens een botsing te Heiloo, waarbij een Volkswagenbutje op een zware truck botste. We gewonden zijn de heer K. Huiberts uit Lutjewinkel en de heren A, J. van de Vrede, X Geel cn J. Hage, allen uit Winkel. Het ongeluk ontstond, toen de truck, die links geparkeerd stond, plotseling de weg opreed. De Volks wagenbus ward zwaar beschadigd en een achter het busje rijdende per sonenauto liep eveneens schade op. De bestuurder van deze wagen werd niet gewond; ook de truckchauffeur kwam er zonder letsel af. Tot een wonderlijke beeld- m compositie komt de jonge Franse regisseur Jean-Gabriel j§ Albicocco bij de verfilming van a een befaamde Balzac-roman H Jiet meisje met de gouden s ogen", waarop een grote ploeg van spelers en technici op het j= H moment haar krachten be- g proeft in de studio's van Bou- g js logne bij Parijs. H Het meisje dat de titelrol g s speelt is Marie Laforet, onder. g Haar tegenspeelster: Franqoise s Prevost. Twee veelbelovende g nieuweling etjes van de Frame cinema. De recherche te TiHiucg heeft- een 37-jarige vertegenwoordiger in auto's, afkomstig uit Molenschot aangehou den, wegens verduistering van 7600 gulden. Imp.: J. H. van den Botch Co. - A'damïBütaaidefï (Van een onzer verslaggevers) Voor het kantongerecht te Dok- kum heeft een interessante zaak van schoolverzuim gediend. Er moest een vader uit Murmerwoude terecht staan, die zijn dochtertje uit de hoog» sta klas van de lagere school iedere zaterdagmorgen naar een cursus aan het Chr. Lyceum in Dokkum liet gaan. De inspecteur or het lager on derwijs beschouwde dit als leerver- zuim en Met proces-verbaal opmaken. De kantonrechter ontsloeg de vader evenwel van rechtsvervolging en richtte zich in scherpe bewoordingen tot de inspecteur De rector van het Chr. Lyceum, door de vader als getuige a decharge meegebracht, zette de noodzaak en de aard van de cursus op het lyceum Uiteen. Het is zo zei hii dat hpt f» De boerderij van de landbouwer Jb. Veldman op de Zwarteweg in de gemeente Cailanisoog ls gisternacht het decor geweest van een strijdtoneel in Wild-West- stijl hoewel niet in technicolor, want de wilde geschie denis speelde zich af omstreeks het middernachtelij!! De familie Veldman, die tegen elf uur de slaapka mers opzocht, werd om on geveer half twaalf uit haar eerste slaap opgeschrikt door een vreemd, knette rend geluid. De heer Veld man sloeg er echter geen acht op. Zijn vrouw daar entegen ging toch voor de zekerheid kijken. Z|j kon niets verdachts in het duis ter ontdekken en de rust keerde voor enkele ogen blikken terug. Maar niet voor lang. want een kwartier daarna kwam de oudste dochter van de familie opgewonden de slaapkamer van haar ouders binnenstuiven: 'We worden beschoten!" Het echtpaar was onmid dellijk klaar wakker. Er was geen twijfel mogelijk: de kruitdamp kon men zelfs in huls ruiken. Ook de oud ste zoon van de familie voegde zich nu bjj het drie tal en samen gingen ze naar de slaapkamer van de dochter, waar zij door het raam een eigenaardig schouwspel konden gade slaan. Enige schimmen bewogen zich rondom de stallen en schoten met tot nu toe on bekend gebleven wapens in het wilde weg. Grote, vuur stralen tekenden zich af. tegen de donkere hesnel. Dit alles gebeurde in en kele minuten. Veldman, bang voor bet strodak van de sta!, waar zijn vee stond, bedacht zich geen ogenblik en ging naar buiten. Zodra de rond sluipende individuen Veld man in de gaten kregen, bozen zij het hazepad. De landbouwer, die inmiddels een jachtgeweer had ge pakt, probeerde de Indrin gers nog tot staan te bren gen door verscheidene ke ren In de lucht te schieten, maar zonder resultaat. Zii renden door zonder op of om te kijken naar een ge reedstaande auto cn ver dwenen in de richting van Den Helder. Verschillende vragen rondom dit ongewone be zoek dienen nu te worden opgelost. Zo bji voorbeeld: waarom gingen de ongeno de bezoekers, die hun wa gen op de grote weg had den laten staan, niet iangs het pad dat naar de eenza me boerderij leidt en liepen zij inplaats daarvan door het bouwland, zodat hun voetstappen in de drassige grond duidelijk waren te zien? Met welk vuurwapen beschoten zij de hoeve van de familie Veldman? En met welk doel? Tn ieder geval,' zo ver telde ons de heer Veldman, 'als het een grap was. is het zeer misplaatst. Of wilden ze mi) misschien bang ma ken? Nu, voor een tweede keer hoeven zij niet terug te komen, want ik ben voorbereid. Ook mijn vrouw, die deze keer we? erg geschrokken is, staat de volgende keer beslist haar mannetje!' De rijkspolitie in Ga?- iantsoog en de gemeentepo litic in Den Helder hebben de zaak in onderzoek. lager onderwijs alleen in de grote of steden aansluit bij het middelbaar of voorbereidend liogw onderwijs. Op het platteland evenwel is een leemte, die men nu met een speciale cursus tracht op te vullen. Met name de Nederlandse taal is een belang rijk vak. Ook kan op deze cursus be oordeeld worden of de cursisten het best h.b.s. A of B kunnen volgen, dan wel Gymnasium A of B. De hoofden van de scholen werken belangeloos mee en de leerlingen ko men van wel dertig scholen uit de omtrek. Bezwaren tegen deze cursus ■comer, alleen van de inspecteur voor het lager onderwijs in de inspec tie Dokkum. De officier van Justitie meende, dat de woorden van de wet wel dui delijk waren: inderdaad moest hier gesproken worden van. verzuim van onderwijs. De schuld van de verdach te vond hij echter gering. Hij requi- reerde daarom een boete van eeD gulden. Het is prachtig verklaarde de kantonrechter vervolgens dat er aan het lyceum in Dokkum iets ge daan wordt om deze achterstand in te halen. Een pluim op de hoed van Dokkum! In scherpe bewoordingen richtte de kantonrechter zich hierna tot de inspecteur. De wet is gemaakt, zo betoogde hij, om het leer verzuim te beteugelen. Maar er was hier geen sprake van leerverzuim, integendeel, de vader, het hoofd van de school en de lera ren van het lyceum doen al hun best de kinderen het onderwijs te geven, dat aan de eisen van het leven beant woordt en waarmee de lagere school blijkbaar niet meer mee kan komen. *U mag de vergunning geven voor de cursus," aldus de kantonrechter, 'maar u weigert deze opzettelijk en tegen alle rede in. Dit is misbruik maken van macht. U moet bedenken, dat het kind de hoofdzaak is en niet de wet, dat het onderwijs de hoofdzaak en niet het rooster en dat' en hiermee kre gen de woorden van de kantonrech ter een meer lokale kleur 'het vee belangrijker ie dan de weideafraste- ring!' 'Zeer tol mijn spyt kan ik geen ver tegenwoordiger van de regering wel kom heten', zo zei de heer Nelemans. De minister van Sociale Zaken moest een kabinetszitting bijwonen.' De spreker vond echter dat het van wei nig gevoel voor verhoudingen bij de regering getuigde, dat zij zich niet bij het jubileum van de grootste vakbond liet vertegenwoordigen. Wel vertegenwoordigd waren de gemeentebesturen van Amsterdam en 's-Graverrhage, organisaties van werkgevers en werknemers, buiten landse organisaties en, natuurlijk, het SVV. De heer Nelemans deelde mede, dat het Koningin Wilhelminafonds al duizend gulden rijker is geworden, doordat de ANMB heeft verzocht het geld dat men aan bloemen had wil len besteden In het fonds te storten. De voorzitter van het NVV, de heer 0, Roemers, sloot zich bij de heer Nelemans aan en vreesde, dat prof. De Gaay Fortman wel gelijk heeft als hij zegt, dat de regering het sociaal overleg niet altijd met de nodige voor zichtigheid hanteert. Daarna voerde de heer Vlot het woord namens de bondsraadsleden. Hij bood een klimrek aan voor het recreatie-oord van de bond, Ginkel- duin. De heer Graedel sprak namens de metaalbewerkers-internationale, de heer Trautmann namens de Duitse zusterorganisatie, ir. Versfeit namens de werkgevers in de vakraad, de heer Van der Voet namens de werkgevers in de kleinmetaaiindustrie en de heer Scheffers namens de r.-k, en protes tants-christelijke bonden. Aan het slot deelde de heer Nele mans mee, dat de ANMB in het afge lopen jaar met 10.000 leden, dus met meer dan 10 percent, is gegroeid. Za terdag zal het juiste ledental worden bekendgemaakt. De heer Baart zei, dat de onder linge afhankelijkheid van de mensen en hun Instellingen steeds toeneemt. Hierdoor wordt ons leven veelzijdiger, maar ook kwetsbaarder. Het gevolg is, dat meer en meer van bovenaf moet worden geregeld, of met andere woorden, dat er meer centrale be heersorganen komen. Hierdoor wordt de persoonlijke vrijheid onvermijdelijk ingekrompen. Nu kan men terwüle van een grotere persoonlijke vrijheid een ondoelma tig functioneren van het maatschap pelijk bestel op de koop toe nemen Maar men kan ook kiezen voor een sterk centraal beheer, waardoor ongelukken zoveel mogelijk worden voorkomen en waarbij men beperking van de vrijheid aanvaardt. De heer Baart merkte op, dat de werknemers de meest kwetsbaren waren en nog steeds zijn en dat zij dus in het algemeen bereid zullen zijn vrijheidsbeperkingen te aanvaar den, als een centralistisch beheer meer veiligheid biedt. Maar de spreker wilde beslist niet zover gaan om de mensheid in te delen in twee groepen, de vrijheids lievende werkgevers en de centra listische werknemers. Hij constateer de grote verschillen binnen beide groepen. Hierna kwam hij op het probleem van de organisatie der beambten. Er zijn werkgevers, die niet graag zien, dat het middelbaar en hoger perso neel van hun onderneming in een be- drijfsbond is georganiseerd. De ANMB heeft er nooit een ge heim. van gemaakt, dat bij voorbeeld de "Vakraad voor de Metaalindustrie niet alleen het overlegorgaan voor de handarbeiders zou moeten zijn. Tot nu toe wordt de Vakraad ech ter nog geflankeerd door de Cen trale Commissie, het overlegorgaan voor de beambten. Overigens bestaan ook bij de werk gevers duidelijke verschillen over de wenselijkheid, om over organen te beschikken, die invloed kunnen uit oefenen op de gang van zaken in het bedrijfsleven. Sprekende over de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie zei de heer Baart, dat er al heel wat is gedaan, *1 ls het eindpunt nog niet bereikt. "De mogelijkheid ls niet uitgesloten dat er een orgaan zal ontstaan, dat de gehele metaal- en elektrotech nische Industrie omvat en bovendien de belangen behartigt van alle werk nemers uit deze belangrijke tak van industrie,' aldus de spreker. De bijzondere vergadering van de bondsraad werd door vele gasten bijgewoond. DEN HAAG (ANP) In tegenstel ling tot vorige jaren zal het Ko ninklijk paar dit jaar te Amster dam geen nieuws jaarsreceptie geven voor het corps diplomatique. Deze recepties worden altijd gehouden in het koninklijk paleis op de Dam, dat echter wegens verbouwing niet beschikbaar is. De jaarlijkse diplomatendiners in het Huis Ton Bosch zullen op 25 en 28 januari. worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) Te Geldrop heeft zich vrijdagavond om half elr een vreselijke botsing tussen twee personenauto's voorge daan, waarbij een bestuurder levend is verbrand en een ander, die uit zyn auto was geslingerd, ernstig werd gewond. Het ongeluk gebeurde op de Gel- dropseweg, ter hoogte van het ge meentelijk sportpark 'De IJsbeer', dat gelegen is tussen de DAF-fabrieken en de spoorlijn Eindhoven—Venio. Na de botsing sloeg een der wa gens, een Fiat 600 over de kop. waar na hij in brand vloog. De Geldropse brandweer bluste het vuur, maar riep meteen de assitentie in van de Eindhovense brandweer om met be- huip van snijbranders de kap van de verbrande wagen te verwijderen en het lijk van de om het leven geko men bestuurder uit de auto te kun nen halen. De politie deelde zijn naam nog met mee, daar de familie nog niet op de hoogte was gesteld. In delta rubriek vermeldt Het Vrije Voïk sender commentaar tref fende uitspraken van anderen uiter aard voor rekening van hen die éorden geciteerd. nio rc«fa4ffich*fc! t*,n wok boe kan het anders voor iemand alt een Amsterdams regentengeslacht de handel en de nijverheid. Hij is president-commissaris van de volgen de hotels: Krasnapolsky, Polen. Schiller en de Rode Leeuw. Voorts president-commissaris van het thea ter Carré, de Nationale Handelsbank en de Dell Maatschappij. Voorts commissaris van de Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen, de onder linge Brandwaarborg Mij en het Al- fwrasen Handelsblad. En alsof dat nog niet genoeg ls, bekleedt hij het voorzitterschap van de VVV Amster dam en van de hoofdstedelijke 'Artis'. Uit Horeca van 13 januari 1961. Na het indienen van de begro ting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, na het uit brengen van het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer en na de memorie van antwoord, is de staatssecretaris van dit departe ment mr. J. Scholten tot een vérreikend besluit gekomen: Het wetsontwerp waarin het radiobe- stel opnieuw zou worden geregeld, Iaat hij verder voor wat het is. Een grote commissie van deskun digen zal worden benoemd om het omroepbestel opnieuw in studie te nemen. l~|e bedoeling is, dat deze eom- missie uitgaat van de gedach te, dat wij in ons land de radio- en televisieprogramma's laten verzorgen door daarvoor opge richte verenigingen en instellin gen. Voor de geestelijke vrijheid is dit vasthouden aan dit uit gangspunt van het grootste be lang. Gezien het aantal en het ge wicht van de vraagstukken die aan deze commissie ter bestude ring worden voorgelegd, ziet het ernaar uit, dat deze regering niet meer aan het indienen van een nieuwe omroepwet zal toekomen. Dat is welhaast onvermijdelijk als men niet met lapwerk genoe gen wil nemen. "tiet is ons daarom niet duidelijk J-J- waarom de regering dan toch nog van plan is met een nota over de commerciële televisie te ko men. Wat moet de Tweede Kamer daarmee, nu de commissie-Schol ten (de hoogleraar, niet de staats secretaris) nog met haar werk zaamheden moet beginnen? La ten liggen tot de commissie Maar is? Er zal niet veel anders opzit ten. Nu de structuur van het hele radio- en televisiebestel weer commissoriaal wordt gemaakt, heeft het geen zin meer met deze regering over de commerciële televisie van gedachten te wisse len. i "Chgenlijk is het een rare ver- ■Lj toning geworden met de be groting van Onderwijs. Staatsse cretaris Stubenroueh heeft zijn beleid zo slecht verdedigd, dat de hele Tweede Kamer zich te kort voelde gedaan. De staatssecretaris praatte er maar wat in om. En hij joeg de Tweede Kamer daar mee tegen zich in het harnas. Want al lijkt de meerderheid in het parlement soms heel veel te kunnen slikken als het erom gaat een zwakke minister of zwakke regering te redden, er zijn grenzen. Die grens wordt bereikt als de onwil om klare taal te spreken, lijkt voort te komen uit de onmacht om dat te doen. Wij hebben nu de merkwaardige figuur, dat de begroting van O., K. en W. is goedgekeurd in het vertrouwen, dat de staatsse cretaris voor de Onderwijscom missie van de Tweede Kamer de zaken wél uit de doeken zal doen. Dat is te vergelijken met een be vordering onder oplegging van een taak. Wij zouden het begrijpen wan neer de staatssecretaris er 6e voorkeur aan zou geven zijn por tefeuille ter beschikking te stel len. Onder het laatste kabinet- Drees is mr. Kranenburg als staatssecretaris om veel minder wantrouwen weggegaan dan nu is gebleken. De positie van de heer Stubenroueh lijkt ons on houdbaar geworden. Maar wellicht is de positie van het kabinet-De Quay zo zwak, dat het zelfs de vervanging van een staatssecretaris niet kan verdra gen. (Van onze parlementeredactie) Het lid van de Tweede Kamer d< heer J. J. Mellema (c.h.u.) heeft d« minister van Landbouw en Visserij schriftelijk gevraagd of het juist i* dat het Produktschap voor Zuivel dit jaar niet om advies is gevraagd oni een eventuele verhoging van het vet gehalte van de comsincptiemedk. De heer Mellema vraagt voorts, of het juist is dat de beslissing van de minister reeds gevallen was. toen het Produktschap voor Zuivel de wense lijkheid van verhoging van het vet gehalte in beraad had genomen. De grote film van de Olym pische Spelen te Rome ia gereed. De wereldpremière zal op 19 januari in de Opera van Rome plaatsvinden. De film is gemaakt onder regie van het Italiaanse Olympische Co mité, dat verleden jaar te Rome de Zomerspelen georganiseerd heeft. Heracles zal het minstens zes weken zonder Gerrit Tesman moeten sympathieke Almeloër blijkt geelzucht te hebben en moet net bed houden. Waarschijnlijk speelt Vaa Nee teSPAS weer m«e tegen ZFC.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2