Vloer blank in woning aan Dr. Kuyperlaan 1 feÉüB Cor van Dorp zorgt voorzoldercon G. J, W. Brand zaterdag ten grave sen WALDÖ-TAXI Aan onze adverteerders Voet Duitse matroos af gekneld Repelsteeltje voor jeugd Groene Kruis Drs. Dippel legt zijn werk bi j het GAB neer 64.65.9 (3 lijnen) dinsdag tof en met zaterdag één dag tevoren vóór twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 uut Goed resultaat van Juliana ANMB passeert de 2800 leden Museum sluit enkele dagen m mmËmk jö Jeugd in micro- korf bal toernooi Schiedam tegen Charlois II nog aan de kop BB-Westland wordt gesplitst Burgerlijke Stand Esperanto-agendo Bijna 10.000 busjes voor Congo-actie HET VRIJE VOLK MAANDAG 30 JANUARI 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) ïti de nieuwe c.a.o. voor de drankindustrie zijn met moeite enige verbeteringen bevochten. Waarom de vakbonden daar mee niet helemaal tevreden zijn, heeft hoofdbestuurder L. van Hattem zaterdagmiddag in het Volksgebouw aan de leden van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale uiteengezet. De c.a.o., die per 1 januari 1961 ingaat, houdt in, dat de werktijden bij wijze van overgangsmaatregel worden vastge steld op 46 >/2 uur per week met daaraan verbonden de voor waarde, dat de werkweek per 1 januari 1962 wordt verkort tot 45 uur. De lonen in de drankindustrie zullen over het gehele land met gemiddeld 4 y2 percent (drie gulden) stijgen. Boven dien zal een bedrijfspensioenfonds worden gevormd. Geen eenheid Lonen Pensioenfonds Een ander punt van bespreking Minimum in verband met het steeds stijgende aantal advertenties dat onze zetterij te verwerken krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip van inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertentie: voor de krant van in ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd in ons bezit komen zullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzien kunnen wij echter geen enkele garantie geven. Eén en ander geldt zowel voor de gewone advertenties als vooi de Zaaiertjes. DE DIRECTIE fwliw Het culturele leven in Vlaardingen laat de laatste tijd wel het een en ander te wensen over. Maar dank zij persoonlijke initiatieven kövvt 'er zo nu en dan wat meer kleur in. Eén van deze initiatiefnemers, is de Vlaardinger Cor van Dorp, die za terdagavond op de „Zolder" weer een huisconcert had georga niseerd. 'V oorbezichtiging' van de nieuwe RAI te Amsterdam. Donderdag gaat het nieuwe gebouw officieel open en dat betekent dat de inrichting van de tentoonstelling al een goed eind op weg is. Zo'n glazen wand noodt dan als het ware tot een kijkje. Ook al is het eigenlijk wat slecht weer voor een zondag swan- delingetje..* - - - - Verward in kabel: L. van Hattem licht nieuwe c.a.o. industrie toe drank tussen vakbonden en werkcommis- sie voor de drankindustrie hield een nieuwe stap in, in de richting van een verzekerde oude dag. Het betrof hier de instelling van een bedrijfspensioenfonds door de werkgevers. De heer Van Hattem gaf een over zicht van het overleg tussen de werkcommissie voor de drankindus trie en de vakbonden, die tot deze nieuwe c.a.o. hebben geleid. Sinds 10 oktober 1960 heeft een reeks van be sprekingen plaatsgevonden. Uit de lange duur van het overleg blijkt wel dat het niet gemakkelijk is geweest tot overeenstemming te komen. Bij het begin van het overleg zijn als twee voornaamste onderwerpen vastgesteld loonsverhoging en werk tijdverkorting. 'Natuurlijk leven er bij ons veel meer verlangens naar verbeteringen in de c.a.o.'. In het kader van het huidige loon- bestel hangt echter elke verbetering nauw samen met de produktieverho- ging. Wanneer men vele kleinere ver beteringen zou aanbrengen, zouden die samen een zo groot deel van de beschikbare ruimte tot verbetering door produktiviteltsverhoging In be slag nemen, dat er voor de normale loonsverhoging maar weinig zou oyerblijven'. De heer Van Hiattem besteedde aandacht aan de problemen, onder vonden bij de onderhandelingen met de werkcommissie voor de drankin dustrie: „Zolang de werkgevers in Nederland niet wettelijk verplicht •zijn om cijfers op taf ei te leggen, moet men afgaan op de cijfers van het bureau van de statistiek, die op hun beurt weer afhankelijk zijn van de vrijwillige medewerking van de ..werkgevers. Op deze vrijwillige me dewerking berust dus eigenlijk deze loonpolitiek". Een ander probleem was, dat de draniiinaustrie eigenlijk als tak van bedrijf geen eenheid: is. Zij valt uit een in verschillende hoofdgroepen, daar is bijvoorbeeld de bond van bierhandelaren en mineraalfabrikan ten. Op dit gebied zijn in Nederland 1600 bedrijven, waarvan de helft geen personeel heeft. Dikwüis kun nen ze wat moderne bedrijfsvoering betreft niet meekomen met grote be drijven. Veel werkgevers huldigen nog het standpunt: „Eigen baas in eigen huis". Het Algemeen Verbond van Distil lateurs meldde aanvankelijk minder gunstige resultaten ais gcvu.g van de accijnsepolitiek. Dat is het laatste jaar wat bijgekomen. Het totale beeid in de geneie bedrijfstak is vrij gunstig en men kan zich baseren op een produktiviteitsstijging van zeven percent. Van de zijde van de vakbonden wilde men per 1 januari 1961 de werktijdverkorting doorvoeren. De werkgevers moesten daarover eerst confereren en gaven toen als hun mening te kennen, dat dit in ver band met de seizoensdrukte in vele bedrijven onmogelijk is. Na urenlange discussies zat er voor dit jaar niet meer in, dan een werktijd van 46% uur per week over het gehele jaar. Sommige be drijven zullen de voorkeur geven aan een half jaar 45 uur en een half jaar 48 uur werken. Andere bedrijven zullen hun werk nemers de ene zaterdag laten wer ken en de voigende vrij geven. Het College van Rijksbemiddelaars heeft voor de werktijdverkorting inmid dels ai goedkeuring gegeven. Bedrij ven, die nu reeds tot een 45-urige werkweek willen overgaan kunnen dat aanvragen. De werkgever mag hiervoor echter geen compensatie zoeken in zijn prijzen. De bond neemt overigens aan, dat vele bedrijven al willen overgaan tot. de instelling van een 45-urige werkweek en zullen dat bij elk be drijf afzonderlijk bevorderen. Bij de voorstellen van de bonden tot loonsverhoging kwamen de werk gevers met het argument, dat er in het afgelopen jaar een loonsverho ging met terugwerkende kracht is geweest, die aan de werkgevers een 12 tot 14 percent hogere last aan lo nen heeft opgelegd, dan vorig jaar. De vertegenwoordigers van de vak bond weigerden echter in een c.a.o. te stappen zonder loonsverhoging. Daarop boden de werkgevers een loonsverhoging van 2i percent aan naast de werktijdverkorting. Dit is afgewezen door de bonden. „Op zes januari", aldus de heer Van Hattem in zijn overzicht, „ver rasten de werkgevers ons met een voorstel tot een verhoging van 2 percent per 1 januari en 2 percent per 1 juli. Toen ook dat voorstel werd afge slagen, kwam men met een verho ging met vaste bedragen, die voor alle gemeenteklassen golden. Daar bij zou echter tussen de groepen A, B, C en D grotere afstanden ont staan. Ook hieromtrent kwam men dus niet tot overeenstemming". De vertegenwoordigers van de bond hebben daarop meegedeeld de c.a.o. dan maar te zullen opzeggen. Ten slotte kwamen toen de werkgevers met een uiterste voorstel uit de bus: drie gulden per 1 januari voor alle groepen, in alle gemeenteklassen. Dit betekent een loonsverhoging van 4,5 percent over het gehele land. Voor het vrouwelijk personeel wordt een tweede tabel ingevoerd met de bedoeling een bijdrage te le veren in het gelijk trekken van de lonen van mannen en vi-ouwen. Dit zijn dus de belangrijkste resul taten van het overleg. De heer Van Hattem zei met nadruk, dat men per 1 januari 1962 de 45-urige werkweek zal invoeren. De verkorting tot 461 uur is bedoeld als overgangsmaat regel voor verschillende bedrijven, die zich niet zo snel kunnen aanpas sen. Tot een toeslag op het loon voor werk op zaterdag waren de werk nemers niet bereid, tenzij daarbij dus inderdaad sprake is van óver- werk. Voorlopig zullen daar geen al te grote bedragen uitkomen. De werke lijke betekenis blijkt pas in de loop van de jaren. De Bond van Bier handelaren en de Bond van Mine raalfabrikanten hebben het voorstel tot vorming van het fonds vrijdag reeds aanvaard. De Bond van Wijnhandelaren moet nog officieel beslissen, maar zal naar verwacht wordt wel akkoord gaan. Het Is de bedoeling het fonds ver plicht te stellen, zodat elke werk gever zich moet aansluiten, tenzij hij dispensatie krijgt. Dispensatie wordt alleen verleend, wanneer hij kan aantonen, dat zijn bedrijf betere voorzieningen treft dan hetfonds. Het ligt in de bedoeling het be drijfspensioenfonds op 1 juli te star ten. Het wordt ingesteld voor alle werknemers van 24 lot 65 jaar en zal dus in 42 jaar worden opgebouwd. Het pensioen, dat men maximaal kan bereiken, bedraagt 546 per jaar of een kleine elf gulden per week. Dit maximumbedrag zal men ech ter pas na 42 dienstjaren bereiken. Daarom zullen de werkgevers extra- bijdragen in de premies. Er kan dan ook een minimum worden bepaald. Dit minimum van ƒ260 per jaar of vijf gulden per week geldt voor elke werknemer, die op 1 juli een jaar in dienst was en nog tien jaar tot hun 65ste voor de boeg hebben. De weduwe ontvangt, als haar man is overleden, terwijl hij reeds gepen sioneerd was, 50 percent van zijn pensioen uit het fonds. Als een werk nemer van 24 jaar overlijdt, krijgt zijn weduwe vijftig percent van het pensioen, dat haar man had kunnen bereiken. Al deze verbeteringen samen be tekenen een verhoging van 8,3 per cent van de kosten voor de werk gevers, terwijl de produktieverho- ging op 7 percent is bepaald. Men zal er dus het College van Rijks bemiddelaars nog van moeten over tuigen, dat deze 8,3 percent er niet temin uit kunnen komen. De c.a.o. zal opnieuw voor de duur van een jaar worden vastgesteld. Tijdens deze toelichting van de heer Van Hattem is er door een van de leden ook nog opgewezen, dat het lage percentage georganiseerden in de drankindustrie de onderhandelin gen niet moet hebben vergemakke lijkt. De heer Van Hattem beaamde dat en zei: „Er zijn in deze bedrijfstak maar 900 leden, die bovendien sterk geconcentreerd wonen. Eén derde werkt in Schiedam. De contributie is, gezien de lonen ln deze bedrijfs tak, vrij hoog. Nu zijn er vele mensen, die wel, willen toetreden, als de bond maar voor hogere lonen zorgt. Dat is echter juist zo moeilijk, omdat on ze invloed door een vrij bescheiden ledental niet groot genoeg is". De heer Van Hattem drong er daar om op aan het ledental zoveel mo gelijk uit te breiden. Als afsluiting' van de reeks fees telijkheden, die het Groene Kruis afd. Kethel de afgelopen week heeft georganiseerd ter gelegenheid van het 40-jarige jubileum zijn zaterdag middag in gebouw de Ark voor de jeugd twee uitvoeringen gegeven van de kinderoperette Repelsteeltje. Voorzitter J. Korpel, voorzitter van het Groene Kruis, vertelde het een en ander over de werkzaamheden van de afdeling. De opvoering van Repelsteeltje door het kinderkoor oJ.v. de heer De Sterke, viel zeer in de smaak. De heer De Sterke kreeg na afloop twee geschenken onder couvert, waarvan er een voor hemzelf en een voor de kas van het kinderkoor was bestemd. (Van een onzer verslaggevers) Drs. J. Dippel, chef van de afde ling Beroepskeuze bjj het Gewestelijk Arbeidsbureau voor Rotterdam en Schiedam, legt morgen zijn ambt neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vandaag heeft hij in besloten kring van medewerkers en directie van het GAB afscheid genomen. Door het plotseling overlijden van de directeur van het GAB, nu ir. E. R. Deves, wenste de heer Dippel zijn afscheid aan het werk zo stil mogelijk te doen geschieden. Drs. Dippel heeft zich in zijn ja renlange werkzaamheden als beroeps- deskundige grote naam verworven. Zijn beroepskeuzevoorlichting stond op hoog niveau en was gebaseerd op een door ernstige studie verkregen kennis van zaken. Duizenden jonge mensen (en ouders) kregen door de afdeling beroepskeuze van het GAB de nodige voorlichting ais het er om ging vast te stellen, voor welk be roep zij de beste persoonlijke en ver standelijke kwaliteiten bezaten. Op die manier heeft drs. Dippel voor heel velen de weg aangegeven, die zij het best konden volgen om maat schappelijk zo goed mogelijk te sla gen. Geboren: Marijke, d.v. A. C. van Spijk en H. A. Franken; Karin, d.v. Ch. van der Gaag en J. van der Zou- wen; Maria S., d.v. J. A. M. Keijzer en C. G. J. van der Voort. Overleden: A. van Woerkom, 85 jr. wed. van B. Pellikaan; A. de Ronde, 73 jr.; L. J. Bouhuijs, 60 jr.; Ch. M. Brutneman, 62 jr.; J, Kerssen, 56 jr. echtg. van M. van Meurs. Merkredon, la 1 an de februaro. Klubvespero. Mensa gimnastiko ce kino v. Gink Ploegstraat 19. Venu ciuj jupli da ceestantoj despli da amuzo. Advertentie I.M. iiimwnu: Advertentie I.M. De familie Bonefaas aan de Dr. Kuyperlaan 199 is vanmorgen bij het opstaan onaangenaam verrast. De vloeren van drie kamers waren gedeeltelijk bedekt door een laagje water en de wanden zagen er uit, alsof er zich een waterval langs had gestort. Het is ruim een week geleden be gonnen met een vochtig plekje. De heer Bonefaas heeft daarop de wo- De afgelopen week hebben de Ju- Hana-teams weer voor enkele uitste kende resultaten gezorgd. Van de ze ven wedstrijden werden er vier ge wonnen en één gelijk gespeeld. Heren 1, 2 en 3 verstevigden hun posities aan de kop door van belangrijke concurrenten te winnen. Dames 1 won op fraaie wijze van het sterke Wico. Het team speelde zoals wij dat deze competitie nog niet van hen gezien hebben. De setstan den 15—6,15—2 en 15—9 spreken dui delijke taal. Dat dames 2 het tegen UVG zou moeten afleggen was eigen lijk wel te voorzien, maar zij hebben niettemin toch kranig partij gege ven. De uitslag was ten slotte 3—1 in het voordeel van UVG. Setstanden; 5—15, 10—15, 15—13 en 6—15. Heren 1 won de belangrijke wed strijd tegen ZVC 2 met 30. De set standen waren: 157. 15—8, 15—8, Heren 2 versloeg de belangrijke eon- cun'ent Smash 3 met 1510, 1511 en 15—13 (30). Het derde heren team won in een uitstekende wed strijd van UVG. Zij staan er in 3a nu theoretisch het best voor met slechts twee verliespunten en twee wedstrijden minder gespeeld. Heren 4 deed hes minder goed. Zij verlo ren onnodig met 31 van Aggredior 3. Het programma voor de komende week vermeldt de bijzonder belang rijke herenwedstrijd Libanon '50 3 Juliana 1. Beide ploegen staan zon der verliespunten aan de kop in de tweede klas. Dames 1 treedt aan te gen het sterke Hermandad. ningdienst gewaarschuwd die dins dag een kijkje kwam nemen en die de zaak woensdag nog eens opnam. Er werd echter niet ingegrepen. Van nacht heeft de lekkage pas goed door gezet. Een van de zoons moest zijn bed naar een andere kamer versle pen. omdat de druppels bleven vloei en. Er werd een emmer onder gezet. In de loop van de nacht drong het water echter op verschillende plaat sen door het plafond en beschadigde gordijnen, vloerbedekking i en haard en meubilair terwijl men nog moet afwachten wat het televisietoestel vanavond doet. In de huiskamer en in de twee slaapkamers zijn behang en piafond voor een groot deel doorweekt. De familie Bonefaas heeft al eerder te kampen gehad met ernstige lekkage aan een van de ramen. De vensters zijn toen weggebroken en opnieuw aangebracht waarna het euvel was verholpen. Nu is de lekkage afkomstig van het dak. Van de zijde van de woning- dienst deelt - men ons mee, dat men de situatie opnieuw zal opnemen maar dat. het slechte weer ingrijpen bemoeilijkt. De Algemene Nederlandse Metaal- bedrüfsbond, afdeling Schiedam, is vorige week de 2890 leden ruim ge passeerd. Secretaris-penningmeester Van de Stelt kon ons zaterdag mee delen, dat het ledental toen op 2819 was gekomen. Bij de nieuwe leden bevinden zich veel jonge werknemers van onder de 20 jaar oud. Inmiddels is ook de geschenken uitdeling ter gelegenheid van het ANMB-jubileumfeest volop in gang. Zaterdag kwamen ruim 1800 leden hun geschenken in ontvangst nemen. Een kleine duizend leden worden volgende week verwacht bij de uit deling van de geschenken in Nieuw- iand. Voor de feestavond, die op 9 februari wordt gegeven, zijn de dar ten weggevlogen. Men komt er zelfs te kort. Voor enkele dagen gaan de deuren dicht van het Schiedams Museum, De tentoonstelling van schilderijen uit Elndhovense particuliere verza melingen eindigt vanavond. Twee nieuwe tentoonstellingen nl. van de collectie grafiek en geïllu streerde boeken van mr. A. J. Guépln te Eindhoven Co.a. een indrukwek kende reeks etsen van Picasso en de Bijbel van Chagall) en van schilde rijen door Nederlandse kunstenaars Ingezonden voor de V/edgwood-prijs, gaan vrijdag 10 februari open. Terwijl het museum gesloten is, gaan de normale educatieve werk zaamheden voor groepen voort. HOEK van HOLLAND De af deling Maassluis-Maasland-Hock van Holland, van het Rode Kruis heeft op de scholen in deze drie plaatsen de busjes melk opgehaald ten bate van de melk-actie voor de Congo- jeugd. De resultaten waren buitengewoon gunstig. Een vijf-tons vrachtwagen van het Rode Kruis kon 's middags bijna 10.000 busjes melk inladen. In Koek van Holland waren het er 2467, in Maasland 2258 en in Maas sluis 4882. Zelfs de kleuterscholen hebben enthousiast meegewerkt om de actie te doen slagen. Op enkele scholen werden oude kranten ver zameld en verkocht om busjes melk te kunnen kopen. De kleine patiëntjes van het Hoek se Zeehospitum hebben allemaal een week zakgeld geofferd. Van het be drag dat hierdoor bij elkaar kwam, kon een flinke partij busjes melk worden gekocht. Bioscopen: MAANDAG MONOPOLE: Du bist Musik. 2 uur. Trommelvuur op Monte Casslno, 7 cu 9.15 uur. PASSAGE: De liefdesnachten van Lu- cretia, 2 en 8.15 uur. l'euuioiisiciiingen: STEDELIJK MUSEUM: van Jongkind tot Jorn, 1017 uur. riivecscn: GEREF. JEUGDHUIS: NCVB, afdeling Centrum, jaarvergadering, 19.45 uur. MUoIö oACRUM: R.-K. Midden standsbond. carnavalsfeest, 20 uur. STEDELIJK MUSEUM: Verkenningen van Kunst, mr. E. L. M. de Wilde over Cèzanne, 20.15 uur. Bioscopen: DINSDAG MONOFOLE: Du bist Musik, 2 uur Trommelvuur op Monte Cassino, 7 en 9.15 uur. PA&aaüE: De liefdesnachten van Lu- cretia, 2 en 3.15 uur, rentuony tellingen: STEDELIJK MUSEUM: van Jongkind tot Jorn, 10—17 uur. Diversen: IRENE: Prinses Ireneschool. film. 9 u. WIJKCENTRUM: Coöp. Vrouwenbond bijeenkomst. 14 uur. MUSIS SACRUM: Schled. Politie Muziekgezelschap, feestavond, con cert, 20 uur, WIJKCENTRUM: NVSH, gespreks- avond, 2D uur. STEDELIJK MUSEUM: NIVON, oude en nieuwe krinst door P. L. A. Jans sen, 20 uur. CHR. SOU. BELANGEN: Adventsge- meenschap,lezing, 20 uur. rm De heer Van Dorp, een zeer am bitieus man. is met deze huisconcer ten begonnen, om mensen die menen wat te presteren op het gebied der muziek, de kans te geven dit in het openbaar te bewijzen. Deze concer ten vinden plaats op het atelier van de heer Van Dorp: Westhavenkade 73 (5de verdieping). Deze zolder herbergde reeds meer dere beginnende kunstenaars. Het zit er dus wel in. De heer Van Dorp plaatste enige tijd geleden een stukje in de krant, waarin vermeld stond, dat eventuele liefhebbers op de „Zolder" hun kans hadden, om te laten zien wat zij presteerden. Deze liefhebbers zijn, zo blijkt nu, zo talrijk, dat de ondernemende or ganisator reeds meerdere teleur moest stellen, De concerten vinden niet op gezette tijden plaats, doch al naar gelang de behoefte en moge lijkheid. Dit keer waren het geen beginne lingen die hun muzikaal talent toon den. Grietje Oudenampsen, zange res, en Charles Bogman, pianist, wa ren het namelijk dit keer die het huisconcert verzorgden. Grietje Oudenampsen, die haar opleiding ontving van To van der Sluys en Guus Hoekman, verwierf bekendheid door haar talrijke schoolconcerten. Ook in het buitenland trachtte zij haai- kennis te verdiepen, namelijk in Salzburg by Lotte Schien en Leo Taubman Deze jeugdige, bekwame kunste- i J De vicaris-generaal' van' het' aarts bisdom Wenen, hulpbisschop dr. Jo sef Streidt, is zaterdag op 55-jarige leeftijd aan een hartaanval over leden. In Havanna zijn zondag achttien Cubaanse contra-revolutionairen, on der wie twee vrouwen, veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier tot twintig jaar. Onder zeer grote belangstelling is zaterdagmorgen het stoffelijk over schot van de heer G. J. W. Brand, ln leven gymnastiekleraar van deWil lem de Zwijger-ulo en voorzitter van de gymnastiekvereniging THOR, ten grave gedragen. De heer Brand is woensdag over leden. HU bereikte de leeftijd van '52 jaar. Sinds enkele jaren was de heer Brand voorzitter van THOR. Hij was ook landelUk zeer bekend om zijn organisatorische kwaliteiten. Hij leidde als technisch honds- bestuurslid van het KNGV landen- wedstrjjden en organiseerde mars- demonstraties en bondsfeesten. In Schiedam verzorgde hij vorig jaar bU het 10-jarig bestaan van SBLO een grote gymnastiekdemonstratie. Het was de heer Brand, die direct na de bevrijding het initiatief nam tot de dodenherdenking. Hij is voor zijn vele werk in het belang voor onze stad onderschelden met de pen- ning van .verdiensten van de SG. De baar was zaterdag bedekt door .de vlag van het KNGV en leerlingen van de Willem de Zwijgerschool had den kransen aangedragen. In de aula herdacht het hoofd van de school, de heer M. P. Heyboer de overledene. Namens het KNGV sprak de heer De Jong bewogen woorden. De heer Brand was gehuwd en laat vier kinderen na. Op de vierde Zuidhollandse micro- korfbaldag in de Energiehal behoef de van de Schiedamse clubs alleen de jeugdpïoég van Schiedam aan te treden. De Schiedammers verloren de eer ste wedstrijd van Spangen J met 20, maar wonnen de tweede van Eureka J met 25. Ze delen nu de 2e plaats met Spangen J. Het is zaas te trachten, die plaats in de laatste ronde, die op 12 februari wordt ver speeld, te behouden. De eerste plaats is onbereikbaar geworden, want WION J is inmiddels kampioen. De stand is nu: WION J Schiedam J Spangen J Overkanters J Eureka J Het Zuiden J 2 8 8 16 8 4 4 8 8 4 4 8 8 3 1 4 7 8 2 2 4 6 8 I 1 6 3 Damclub „Schiedam" speelde te gen haar rivaal Charlois II, Het werd een zeer spannend gevecht mede doordat de uitslag beslissend kan zijn voor promotie naar de hoofd klasse. Dat er hard gevochten is, blijkt uit het resultaat, want niet minder dan, 3 partijen werden na 4 uur spe len afgebroken. De voorlopige uitslag is 95 voor Schiedam. De persoonlijke resultaten luiden; Charlois II—Schiedam: C. Kusters— L. Vrijland 1—1; Jac. Verveen—W. Spruyt afgebroken, wordt waarschijnlijk verlies voor Spruyt; P. Homburg—J. de Wilde af gebroken, waarschijnlijk winst voor De Wilde; j. HerewijnD. van der Spek afgebroken, waarschijnlijk re mise; M. Rombout-sC. W Sleeu- wenhoek 1—1; L. van de Mey—Th. Vrijland 0—2; J. Snijder—L. Bree- voort; 1—1; W. Nuys—W. Heuvel man 2—0; P. van de Vorm—M. den Houting 0—2 Joh. VerveenJ. Wes- terveld 02. De stand van de kopgroep in de le klase is nu; 1. Schiedam 7 gespeeld 12 pnt. 2. Ons Genoegen 6 gespeeld 10 pnt. 3. Charlois II 7 gespeeld 10 pnt. 4. Perr-is S gespeeld 3 pnt. Donderdag speelt damclub Schie dam tegen Ons Genoegen. Dit belooft een interessante strijd te worden gezien de ranglijst. naars voerden werken uit van Han del, Teiemann, Mahler, Bach e.a. Vooral in werk van Mahler toont de zangeres haar begaafdheid. Ook het lied „Das Frauenzimnier" van Teie mann, werd met enthousiasme ont vangen. Wat de programmaindeling aan gaat, verging het dit concert net zo als vele andere „georganiseerde ge beurtenissen", want, aldus de pianist de heer Charles Bogman: „Zoals het een fatsoenlijk programma betaamt is ook dit veranderd". In plaats van werken van Scarlat ti, werden werken van Bach uitge voerd. Voor het gedeelte na de pauze stonden werken van Fauré, Debussy, Rodrigo e.a. vermeid. De vele jeugdige aanwezigen kre gen door dit huisconcert een indruk hoe het vroeger ongeveer toe ging bij de huisconcerten. De Bescherming Bevolking in het tVestiand wordt zeer binnenkort ondergebracht in de A-kring. Tot nu toe behoorde de Westlandse BB, ressorterend onder de kring Zuid- Holland 2, tot de B-kring, De reorganisatie betekent, dat de BB-Westland wordt gesplitst. Hoek van Holland en Maassluis worden ondergebracht in de A-kring Rot terdam, terwiji de overige Westland se gemeenten bij Den Haag worden ingedeeld. De indeling in de A-kring bete kent, dat Den Hoek nu ook de nood- wachtplicht zal kennen en men heeft nagegaan wie daarvoor in aanmer king komen. Zodra de gehele omschakeling achter de rug is, zullen de oefenin gen intensief worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmorgen is aan boord van de kustvaarder Horizon uit Gronin gen, die bij de ankerplaats in Papen- drecht lag, een ongeluk gebeurd, dat de 19-jarige Duitse matroos Hans Peter Jansen zijn linkervoet heeft gekost. De matroos was bezig met een staaltros. waarmee de kustvaarder lag gemeerd, los te gooien. Door de ebstroom werd de Horizon iets ach teruit gedreven. De matroos raakte met zjjn linkervoet in een kink van de kabel. De voet werd met schoen en ai volledig afgekneld. De man is naar het gemeenteziekenhuis ln Dordrecht overgebracht.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1