RDM bezoekt DHSUrsus ontvangt Oranjeplein - kansen op winst CJV-Schiedam heeft grootse plannen voor viering van jubileum Boussac in geslaagde show voor Sch van het NVV-t. Gladde banden gingen boeten kosten Algemeen ochtendblad GW a vergroot z'n voorsprong Piet Ooms overleden Aan onze adverteerders Ruim 13.000 blikjes in Vlaardingen Lager voetbal in het komende weekeinde: in SBKC jjjjjjglyiS dinsdag tot en met zaterdag één dag tevoren véér twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 uut Bromfietser was gangmaker fietser voor kantonrechter Prestaties van Yan der Yelde en Willebrand Het Vrije Volk HET VRIJE VOLK DONDERDAG 16 FEBRUARI 1961 PAGINA 4 Het ziet er nu werkelijk naar uit, dat er voor zondag op een normaal competitieverloop gerekend mag worden. Tweedeklas ser Excelsior '20 is inmiddels op de een na onderste plaats van de ranglijst aangeland en het wordt tijd dat hier het stormsein geheven wordt. Het is nog steeds de aanvalslinie waaraan de elftalcommissie overigens met weinig succes al maandenlang te dokteren heeft. Jongen onder auto Inbraak V ierdeklassers Afd. Rotterdam Brand in berin Visafsiag mm mkk* Mèèêé. Wisselkoersen Conservator leidt NVV-leden rond In verband met het steeds stijgende aantai advertenties dat onze zetterij te verwerken krijgt en het veie daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip van inlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Wij verzoeken u derhalve voor de krant van uw te plaatsen advertentie? in ons bezit te doen zijn en die voor de Opdrachten die na de gestelde tijd in ons bezit komen zullen wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzien kunnen wij echter geen enkele garantie geven. Eén en ander geldt zowel voor de gewone advertenties ais vooi de Zaaiertjes. DE DIRECTIE PANTALON De Broekenspecialist Vier valse guldens in automaat Na val overleden Veilingnieuws :v>>>>3 PRIJS 15 CENT Tijdens de wedstrijden, gespeeld in de Schiedamse Bedrijfskiaverjascom- petitie, wist leider GW a door een 6—O-overwinning op VDB zijn fraaie positie te handhaven. De mannen van de gemeente zagen hun bekerkans stijgen doordat naas te concurrent VGB b tegen OGW een 51-nederlaag leed. De overige uitslagen zijn: OVD Standaart a 15, Excelsior bEx celsior a 24, GW b—Vincent 15, Standaart bVGB a 1—5. De inschrijving tot het grote eiereneoncours dat, zoals reeds ver meld, op maandag 27 maart in de kantine van de N.V. Excelsior wordt gehouden, is met ingang van heden opengesteld. Er kan per koppel wor den ingeschreven bij de heren J. de Jager. "Jacob van Lennepstraat 30a en A, Levering, Zuidiandsestraat 12. Het concours, waarvoor andere jaren een overweldigende belangstelling bestond, begint om 7.30 uur. Met een gekneusde enkel moest dinsdagmiddag de negenjarige scho lier R. Z. naar het gemeentezieken huis worden gebracht, omdat een auto bestuurd door J. K. op de krui- sine van de Broersvest en de Lange Kerkstraat geen voorrang gaf. De jongen is later per GG en GD naar huis gebracht. Tegen de automobilist is procesverbaal opgemaakt. Om tien minuten voor twaalf dins dagnacht is ingebroken in de moffel- inriehting aan de Noordvestsingfcl 193 Men bemerkte de inbraak doordat de voordeur openstond. De inbre kers zijn het pand binnengekomen door een ruit aan de achterzijde in te drukken. Er wordt een bedrag van ƒ262,25 vermist. Öp 76-jarige leeftijd Is in zijn wo ning in Amsterdam overleden de bekende lange-afstandzwcmmer Piet Ooms. Tussen de jaren 1903 cn 1921 was Piet Ooms de beste allround zwemmer, die ons land bezat, In de periode werd hjj aehttien- maftl kampioen van Nederland en trok half Europa door om in tal van ïange-afstandwedstrijden het ere metaal te veroveren. Driemaal bracht hij de Traversée de Paris op zijn naam. Hij werd eerste op lange afstan den in Hamburg, Londen en tal van andere steden en zegevierde in de zeewedstrijden ViilefrancheNice en Le Havre—Trouville. De DJK'er Piet Ooms was êen van de eerste sport- ambassadeurs van Nederland. In het gezelschap van zijn vriend en trainer Bram Velleman bond Pie Ooms keer op keer de strijd aan met befaamde buitenlanders als de Frans man Drigny, de Belg Maas en de Engelsman Farvis en heel vaak werd het een overwinning van Ooms. Op 36-jarige leeftijd zette Ooms, die buiten de sport een gewaardeerd zakenman in de fiimbranche was, een streep onder zjjn actieve sportloop- baan Maar tot kort voor zijn dood bleef hij de zwemmery trouw als raadgever en een zeer enthousiast supporter, die op bijna geen wed strijd ontbrak. DONDERDAG Bioscopen: MONOPGLE: Wild is the Wind, 2, 7 en 0.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel- ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 1017 uur. Diversen: PASSAGE: Toonkunst, concert met medewerking van Desmond Bradley, vlooi, 20 uur. MUSEUM: NCVB Centrum. 'Moderne kunst' door P. L. A. Janssen, 20 u. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. VRUDAG Bioscopen: MONOPOLE: De slag in de Koraalzee, 2 uur, Mijn man is bij de FBI, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Nooit op zondag. 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, IÖ17 uur Diversen LUTHERSE KERK: Wereldvrouwen gebedsdag. 20 uur. BETHELKERKWereldvrouwenge bedsdag, 20 uur. OPSTANDINGSKERK: Wereldvrou wengebedsdag. 20 uur. DE ARK: Wereldvrouwengebedsdag. 20 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. Opvallend is. dat een vereniging met een arsenaal van jonge spelers niet in staat is vijf spelers in het veld te brengen, die kans zien doel punten te maken. Derdeklasser DHS heeft met de zege op Westlandia wel ieders ver wachting overtroffen. Zondag komt RDM naar Kethel en hier liggen de punten naar alle waarschijnlijkheid weer voor het grijpen. Het is echter wel te wensen, dat het er nu wat rustiger aan toe gaat. In 4C is Ursus zowaar rode- lantaarndrager af en die zal het zelfvertrouwen van de roodwitten ongetwijfeld ten goede zijn gekomen. Zondag is Oranjeplcin de gast en hieruit mag nu een gunstig resultaat verwacht worden. Martinit kan zondag in de uitwed strijd tegen Hock van Holland ook van de onderste plaats verlost wor den, een kans die ongetwijfeld benut zal worden. SFC krijgt bezoek van Tediro, ter wijl SVDPW in staat moet worden geacht tegen Boskoop een gunstig re sultaat te bewerkstelligen In 4F begint Schiedam aardig in de verdrukking te komen. De zwart- witten krijgen koploper Bergambacht op bezoek, hetgeen een zeer zware opgaaf belooft te worden. Ook DRZ kan de toekomst wat minder somber tegemoet zien. Weten de Rode Zonners bij Haastrecht tot winst te komen, dan kan het wel eens gebeuren dat zij Schiedam voorbijstreven, iets dat echter min der prettig moet zijn voor de man nen van v. d. Touw. Het staat reeds lang vast, dat de plaatselijke voctbalsuccessen in dit seizoen uit liet afdeling.svoetbal moe ten komen. In de afdeling zondag geven zowel Demos als Schiedamse Boys in hun respectieve afdelingen de toon aan. Door de overwinning op naaste con current Germinal veroverde Demos de eerste plaats terug. Zondag zijn de roodzwarten zelf vrij, maar zij kunnen toch profijt trekken uit het resultaat van het treffen tussen TOGB en Germinal. Derdeklasser Schiedamse Boys gaat nog steeds ongeslagen a: kop. Het enige gevaar, dat i is een al te grote overmoc hiervoor dient bij de wedstrij gen Animo H wel bijzondei waakt te worden. In elk geva looft het zondag om 12 uu Harga een spannende en teven: interessante strijd te worden. Tweedeklasser WF doet het no: steeds goed en is op de vierde plaat: aangeland. Zondag zuilen de scheeps bouwers in de thuiswedstrijd teger rodelantaarndrager SSAVR wel al te grote moeite hebben om op beide punten te leggen. Zal In de Gfd. zaterdagmiddag KNVB wacht HBSS een uitbel gen Nieuw Lekkerland. In de ling wacht GTB de reis naar terwijl PPSC gastheer wordt in eer treffen met Barendrecht. Een brandje in een spoorwegberm ontstond dinsdagmiddag om drie uur aan de Joh. de Witsingel. De brand weer die ter plaatse was met een nevelspuit wist het brandje met zand in de kiem te smoren. Twee broer tjes van zes hebben bekend in de droge berm een vuurtje te hebben gestookt. ROTTERDAM Aan de Visafsiag alhier werden van IJmuiden en el ders 200 kisten verse zeevis en 200 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd 3641, idem kl 2634, schelvis midd 65-^60, kabel jauw midd 4450, idem kl 3638, wijting 2536, haring verse 2831 p. kist: kuit 0,651,10, lever 0,90 1,19, spiering 1,10—1,15 p. kg. Het Christelijk Jongerenverbond Schiedam heeft grootse plannen. Het vebond heeft er een goede reden voor. Op 1 maart zal het 75 jaar geleden zijn, dat het CJV toen nog Christe lijk Jongelingenverbond geheten is opgericht. Een van de opmerkelijkste voornemens heeft de actieve jubileumcommissie voor de week van 5 tot en met 12 augustus. Onder de titel 'Schiedam bij gaslicht' zal het CJV trachten de bewoners van de stad een indruk te geven van de sfeer zoals die bestond in de tijd omstreeks de eeuwwisseling. (Van een onzer verslaggeefsters) Aan de geestdrift waarmee vele Schiedamsen gisteren de modeshow van Maison Van Dooremaalen ontvingen, was de veel belovende lentezon buiten stellig niet vreemd. Er is daar in Arcade veel genoteerd over stoffen en kleuren en modellen. Want deze show was in de eerste plaats bestemd voor degenen, die zelf hun garderobe maken. Zij kunnen dit jaar een keuze doen uit een reeks prachtige Boussac-stoffen en ze kregen bij Maison Van Dooremaalen bovendien een goede indruk van de toepassing in strandkledij, in zomerjurkjes en elegante ensembles. Die ensembles waren in de meer derheid: jurkjes met jasjes en rok jes met jasjes, die gevoerd waren met het materiaal dat ook voor de blouse was gebruikt. Ensembles voor ouderen, voor grote maten en voor jeugdige figuurtjes. Hoewei de t.b.c. gelukkig niet meer zo hevig om zich heen grijpt als enkele jaren terug toch is ze nog steeds niet bedwongen. Bovendien 7,ün kanker en andere volksziekten angstwekkend verbreid en dienen kracht dadig te worden bestreden. Dat valt er in, zo'n paar da gen zonneschijn. Nieuwe, mal se sprietjes grazenkleine stukjes kuieren en suffig sta ren naar de voorbijgangersdie vertederd naar je lachen. Een leventje om oud bij te worden Vooral als je van tijd tot tijd eens in de spiegel kan kijken, hoe je langzaam dikker wordt. 35 februari Engels pond 10.60110.605 Anierik. dollar 3.785—3.781 Franse frank 77.2577.30 Belgische frank 7.58?—7.585 Zwitserse frank 87.6987.74 Zweedse kroon 73.194—73.24J de ioneeren bii voorbeeld' Duitse mark 90.75- 90.80 Zoth*?:! Deense kroon 54.764-54 811 kroon 52.99—53.01 Canada 3.821—3,82j Oostenrijkse schilling 14.52414,531 Voor een effen blauw pakje, een zacht- oranje voering en een zachtoranje blouse. Of: brons- en. heldergroen verenigd in een vage ruit en ver werkt tot een stijlvol pakje met pit tige accentjes van wit piqué. Nog altijd zjjn grote bedragen no dig*, voor de bestrijding van deze ziekte en voor het verlenen van gel delijke bijstand aan de gezinnen der getroffenen. In de laatste jaren zijn uit het t.b.c.-fonds van het NVV en Zonne straal alleen in Schiedam al bedra gen tussen de 10.000 en 14.000 per jaar uitgekeerd aan hen die daarvoor in aanmerking kwamen. Zaterdag 18 februari zal weer de jaarlijkse straatcollecte worden ge houden voor Zonnestraal en NVV- t.b.c.-fonds. Wij vertrouwen, dat stadgenoten met gulle hand hun bij drage in de collectebussen zullen storten. Maar van belang is mede dat zich een groot aantal collectanten (trices) aanmeldt. Vrijdag 17 februari zullen 's avonds tussen 7.30 uur en 9 uur in het Volks gebouw de collectebussen worden af gegeven. Ook kan men zich als col- lectant(trice) aanmelden bij mevr. A. Brand, Gordonstraat, mevr. M. Smit, Rotterdamsedijk en mevr. Os- sewaarde, Havendyk A200. Aan medewerkers en -werksters za! een verrassing worden geboden. Met medewerking van allen zal deze collecte zeker slagen. De leden van de NVV-bestuurders- bond te Schiedam zijn gisteravond door conservator P. L. A. Janssen rondgeleid door het Stedelijk Mu seum. „Kunst is mensenwerk" was ditmaal het motief van zijn inleiding. Via kleurendia's nam de conservator zijn gehoor mee naar prehistorische tijden, naar 20000 jaar voor Christus, toen mensen gebruiksvoorwerpen ver vaardigden, die ons nu met verbazing vervullen. De inleiding van de heer Janssen was weer vooral gericht op het stimuleren van zelf kijken. Muziek omlijstte het geheel. Voor de ouderen en voor forse maten: ensembles in gedekte en - toch allesbehalve saaie tinten, zo als een „mozaïek"-stof, waarin alle nuances tassen goudgeel en zwartbruin voorkwamen. En thee- roosgeel met zilvergrijs of een re gen van bruine stipjes op zwart. Terug naar de jeugd: veel voor komende combinaties waren oranje en hardroze, in evenwicht gehouden door banen wit. Ook een mooi por- seleinblauw keert telkens terug. Wat de modellen betreft: de meeste ja ponnen zijn van voren nogal hoog, maar aan de achterzijde zeer laag uitgesneden. Voorts: zeer strakke of zwierig geplooide rokken en een wat losse tailie. Voor de zelf-naaïsters waren er aardige ideeën te over: losse slippen vanaf één schouder, een suède cein tuur. die een deel van een blouse bleek te zijn, zodat een strakke en hooggesloten jurk nog een laag uit gesneden japonnetje verborgen hield. En al waren Eommige modellen wat al te bizar om na te maken het was in elk geval een plezier om ernaar te kijken. Van de kleurige katoenen cocktail- jurkjes zullen dc meesten ook heel goed bruikbaar zijn op zomerse da gen. Ten slotte: opvallend groot is het aantal mogelijkheden voor een flat teuze. en originele verwerking van slreepmoticven. Bij Maison Van Dooremaalen werd bij voorbeeld in een horizontaal gestreepte japon een j nnkelkleurige baan verticaal van hals tot zoom gestikt en gebruikt voor een knoopslut.ii!cj een idee, dat stellig navolging zal vinden. Een derde der gehuwde vrouwen in Zweden is in handel of bedrijf werkzaam. Van dit aantal de helft minder dan 35 uur per week. Als de plannen kunnen worden verwezenlijkt, zal de Lange Haven, waaraan het CJV-gebouw Jeugdha- ven is gevestigd, gedeeltelijk worden aangepast aan de oude tiid. Wellicht zal een cabaret uit 1900 worden op gevoerd en er zal een stomme film worden vertoond om herinneringen bij de ouderen op te roepen. Het ba tig saldo wordt beschikbaar gesteld voor een liefdadig doel. Zondag 26 februari wordt een her denkingsdienst gehouden in de grote kerk waarbij ds. P. J. L. Wapenaar te Grijpskerk en ds. J. Poort té Oos terbeek zullen voorgaan. Voorts ver lenen medewerking het Schiedams Christelijk Mannenkoor en enige so listen. De dienst begint om 10 uur. Wanneer het gemeentebestuur toe stemming wil verlenen, gaan de le den van de harmonie, staande op de trans van de grote kerk. hoornsig nalen geven en het is ook de bedoe ling gebruik te maken van de derde luiklok. De receptie begint op de avond van de eerste maart in de grote zaal van Irene. Nu reeds zijn 700 plaatsen besproken in het Passagetheater waar donderdag 2 maart de jubi leumuitvoering wordt gegeven waar voor de eigen leden de revue CJV- songfestival 1961 hebben voorbereid. Hierover zei de voorzitter, de heer W. F, de Wolff: 'U moet zich geen revue in de strikte zin van het woord voorstellen. Dat mogen wij van de zestig ijvere amateurs niet verwaeh- ten.'"Zaterdag 4 maart komen de 300 jongste leden bijeen in gebouw Irene en 3 april (Tweede Paasdag) wordt de provincale jongerendag belegd in Musis Sacrum. Op het sportpark Harga treden 11 mei zes voetbalver enigingen aan voor een toernooi en 21 én 22 mei is het de tijd voor de Pinksterjubilade op de Lage Vuurse. De heer D. Wijnbeek et Zwolle zai er spreken over het Vorstenhuis, en ds. P. Kloosterman te Rotterdam zal voorgaan. Geschiedenis In 1886, het jaar van de afschei ding van de gereformeerden en her vormden, begon het CJV met 12 le den. Nu heeft het verbond 986 jonge ren ais lid ingeschreven. Het CJV met vier afdelingen, heeft een lange geschiedenis, maar over de activi teiten staat weinig genoteerd. 'De leden besteedden hun tüd vroeger blijkbaar met andere bezigheden dan met het opschrijven van de voor vallen', zeggen de tegenwoordige be stuursleden. Over de recente zaken krijgt-men een beter beeld. Vier jaar geleden Is de sociëteit Passé Partout opgericht, 'open werk', dat succes, heeft gehad de Parijse "wijk kwam er om de Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) ^Tveï£oig^voor ïïfc M. stopte plotseling met zijn bromfiets en de wielrijder Van G. vloog er tegen op. „Ik reed er te dicht achter," verklaarde Van G. gisteren aan de Schie damse kantonrechter. „Waar om?", vroeg officier van Justi tie mr. J. van Moorsel. „Hij was m'n gangmaker," bekende de jongen verlegen. uit aan zu'n zwager cn verkocht hel verkeersovertreding bijkreeg; het to taal is nu 105 gulden dus „Bent u bij het stopteken doorge reden?". informeerde ntr. Cos bij de Vlaardingse bromfietsberijder J. M. van D. „Dat zegt die agent. Maar zou ik het wel geweest zijn?"' stelde Van D. daar tegenover. Omdat hij omstreeks de opgegeven t(jd wel in die buurt was geweest, kwam men tot de conclusie, dat het Intussen echter had de politie de bestelauto al onderzocht en een zeer groot aantal gevaarlijke mankemen ten geconstateerd. Een boete van 120 werd zijn deel. In het bijzon der de gladde banden (in het begin van de winter) werden hem zwaar aangerekend. „En hj) had bovendien een meisje achterop en vond jou een vervelende gast, die h(j probeerde kwijt te ra ken door plotseling te stoppen," vul- i de de officier aan. Zijn plagerij be- zorgde Van G. een boete van 20 of acht dagen. Twee niet verzekerde bromfietsers hadden een aanrijding gekregen en verschenen nu, steunend op een wandelstok, voor de kantonrechter. „Verzekert u zich toch. Bromfietsers en fietsers zijn nu eenmaal zeer kwetsbaar," kregen ze daar te horen. Bij beiden werd rekening gehouden met alle zorg, die hun deel was ge worden na het ongeval en zij kre gen boeten van 15 of zes dagen. Twpe andere Schiedammers ver schenen op het kantongerecht, om dat zij wagens hadden rijden, waar aan van alles mankeerde. Van de K. had een bestelauto gekocht, reed er twee maal mee, leende hem toen Hetzelfde was het geval met Van R„- die een boete van 30 moet be talen, terwijl de in 'beslag genomen band verbeurd wordt verklaard. „Als lk met die oude band naar een ga rage ga, maken ze hem voor twee gulden weer bruikbaar." sputterde Van R. tegen. Het mocht hem niet baten. „Hij heeft nog voor honderd gul den aan boeten liggen," klaagde me vrouw Van S. over haar zestien jarige zoon G. van S. „En ik draai ervoor op." „Het is anders de bedoeling, dat uw zoon die boeten betaalt." bracht de kantonrechter, nu. Cos. in het midden. Voor die jongeman beteken de het in elk geval, dat hij er nog eens een boete van 5 wegens een proces-verbaal toch aan het juiste adres was. Hij moest voor zijn over treding 20 betalen. Een 38-jarige Schiedammer reed te hard op zijn brommer, werd aangehouden en gaf toen een valse naam op. „De naam van een jon gen met wie ik had samengewerkt ïk had gehoord, dat hii bij de po litie wilde." Hem waren dus twee overtredin gen ten laste gelegd. Hij reed te hard en werd daarvoor beboet met 20 of acht dagen. Het opgeven van een valse naam kwam hem op 25 te staan. Het dochtertje van roevrouw C.- van T. uit Schiedam, dat nog onder de leerplicht valt, is een week thuis gebleven van school. „Ze had haar voet vei'stuikt," zei haar moeder, die echter wel toegaf, dat het dochter tje in die tijd had gefietst: „Met schoenen van mij aan." De officier vond. dat zij dan. des noods in haar moeders schoenen, ook wel naar school had kunnen fietsen en eiste. 10 of 4 dagen. Uitspraak conform. De hond van mevrouw S., die zich aan de Burgemeester Van Haaren- iaan bij de herkenning van een be vriend hondje losrukte, was oorzaak van 43 schade aan de kleding van een bromfietser, die onder hei ge weld van de hond een „keffertje" kwam te vallen. Mevrouw S. had de schade ver goed, de hond verzekerd voor derge lijke spontane invallen en kreeg nu nog een boete van 7,50 te incasse ren. Op het volkstuinencomplex aan de Vijfsluizen mag men alleen mest vervoeren, als men in het bezit is van een lidmaatschapskaart. Dat was de oplossing van een zaak. die gisteren voor de tweede maal voor kwam. De Schiedammer-zonder-lid maatschapskaart, die zich schuldig had gemaakt aan het transporte ren van mest in opdracht van een Schledammer-met-lidmaatschaps- kaart, werd schuldig verklaard zonder toepassing van straf. Om dat er duidelijk sprake was ge weest van een misverstand. De inzamelingsactie van het Jeugd Rode Kruis van blikjes melk voor kinderen in Congo is nu afge sloten. De verwachtingen ten aanzien van de resultaten in het gehele land zijn hoog gespannen: het aantal biikjes melk zal de 800.000 wel over schrijden, terwijl daarnaast op giro 777 zeer aanzienlijke bedragen af komstig van acties door de jeugd werden gestort. De Vlaardingse schooljeugd van kleuter tot lyceïst het zich ook van een zeer goede kant zien. door 61 scholen in Vlaardingen werden 13188 blikjes bijeengebracht en bovendien werd een bedrag van 2467,94 afgedragen. Ieder zingt op eigen wijze: de kleu ters kwamen verguld met een Dlikje melk bij de juffrouw aandragen, de lyceïst stond een deei van zijn zak geld af! Maar allemaal hebben zij meegeleefd met de nood van de jeugn in Congo. Het bestuur der afdeling Vlaardin gen van het Nederlandse Rode Kruis heeft dan ook dankbaar ge constateerd, dat hiermede spontaan werd beantwoord aan een der doel stellingen van het Jeugd Rode Kruis: Hulp aan de lijdende mensheid. schulden te delgen. Serdert twee jaar houdt de CJV te Schiedam Z'ch ook bezig met het vluchtelingenwerk In 1959 is het CJV een fusie aan gegaan met de zogenoemde MV. 'Die samenwerking is voortreffelijk' meent de CJV-voorzitter, een me ning die wordt gesteund door de uit spraak van mejuffrouw A. J. Brou wer, presidente. Het bestuur is voorts samengesteld uit P. Piasier, secretaris, J. Buskes, pennnlngmeester, mejuffouw G. van Wieingen tweede penningmeesteresse mejuffrouw H, Mak, tweede .secreta resse en M. van Vlaardingen. Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 - TELEF. 68981 In de 3e ronde om het districts kampioenschap le klasse libre In café De Sluis te Schiedam speelde Van der Velde tegen Dijkshoorn een zeer goede partij, de hoofdklasse waardig, door de parti) in 15 beurten te be ëindigen en met een moyenne van 13.33 te spelen. Dijkshoorn had zich keurig ge weerd want ook hij speelde boven de maximumgrens van 7.00. Willebrand, die gelijk met Van der Velde op de ranglijst staat had zich schijnbaar voorgenomen om zijn kansen te be houden en minstens even goed te spelen. Het werd een nog betere par tij in 11 beurten en met series van 23, 42, 50, 50 speelde hij tegen Eiken broek een moyenne van 18,18, dat waarschijnlijk nog niet te voren is bereikt. Van der Lee behield zijn kans door normaal van Van Dui- keren te winnen. Van Gendt won van Van Aart, maar hij is te veel achter gekomen om nog een redelijke kans op de titel te hebben. De uitslagen waren: v. d. Velde 200 15 40 2 13.33 Dijkshoorn 123 15 23 0 3.20 v. Gendt 200 28 28 2 7.14 v. Aart 116 28 40 0 4.14 v. d. Lee 200 36 38 2 5.55 v.. Duikeren 130 36 21 0 3.61 Willebrand 200 11 50 2 18.18 Eikenbroek 45 11 18 0 4.09 Na 3 ronden gespeeld te hebben is de stand: 1. Willebrand 600 50 50 6 10.00 2. v. d. Velde 600 66 42 6 9.09 3. v. d, Lee 600 117 38 6 5.12 i. v. Gendt 486 73 43 2 6.66 5. v. Duikeren 523 113 37 2 4.64 5. Eikenbroek 374 93 28 2 4.12 7. v. Aart 451 83 40 0 5.43 8. Dijkshoorn 450 91 26 0 4.94 De winkelier F. W. R. van het Ru bensplein in Schiedam heeft in zijn sigarettenautomaat vier valse guldens aangetroffen. Te Venln is dinsdagavond om streeks half zeven de "4-jarige Th. Relouw op het trottoir b(j hotel ..Wilhelmina' zodanig gevallen, dat h(j kort daarop aan de opgelopen verwondingen is bezweken. Eventuele getuigen worden ver zocht zich voor het geven van in lichtingen omtrent de juiste toedracht van het ongeval in verbinding te stellen met de recherche te Venlo. GORKUM Coöp. Centrale Vei lingsvereniging G.A. De noteringen waren op 15 februari 1961: kropsla per 100 st. 2000: prei per kg 10-33; kroten per bos 6-10: groene kool per kg 7-15; knollen per kg 6-8; uier; per kg 8-22: winterpeen per kg 6-9 boerenkool per kg 25-33; witlof per kg 53-76; veldsla per kg 22-113; spruiten per kg 15-43: Golden Deli cious HH 32-43 K 13; Goudreinet HH 21-36 K 8-20; Jonathan HH 38- 49 K 8-23; Laxton's Superbe HH 54- 56 K 8-21Lombarts Calville HH 48- 55 K 8-27; Bredero HH 9-19; klei- peer HH 13; St. Rémy HH 9. 'fif- liï'iTif» ë'«Ti «7 w* Iedere morgen in Schiedam verkrijgbaar: Station (ca. 7.15 uur)Broersvest b(j 1e Hems; Kiosk, Broersvest; (la. Kiosk. Gerrit Verboonsfcraat. AP-kantoor Passage.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1