Kampioenschap voor drie P^S-elftallen SRB i,s gestart met ma-zwemmen Gaat Job van Eijk naar Amsterdam? M Twee wagens in botsing Demos verspeelt een punt Fraaie winst voor Martinit NRC-SFC 4-1 Concert in aula met feestelijk karakter Laatste avond van 5Gruno HBSS verliest bij RWH chiedammers elkaar onder Propaangasfles in brand gevlogen DE KOKSMAATS H.H. TV-Hanrlelaren Andere iverkgroepen F O T.p AL B U MS JlËCEPXl Ei ALBUMS; Wilton baby dagboeken Afdeling leeftijd van 18 jaar hebben bereikt Personeel gevraagd Te koop aangeboden Colporteurs gevraagd Amusementen 'MEN VRAAGT EN WIJ DRAAIEN' Meubelen en Huisraad Kamers en Pensions Woningen, Huizen enz. 9 Kennismaking Vaartuigen Radio, Gram. en TV Examen wetenschappe lijk rekenaar A radi°g||gid$ te kleuren George Knaven. Vrijheidslaan 83 HET VRIJE VOLK DINSDAG 28 FEBRUARI 1961 PAGINA 4 annen voor f Ze ziet er geen been in Jeugd Jolijt in '61 „Een goede vlieger gaat altijd op". Dat is het motto, dat de werkgroep van de Schiedamse Jeugdraad, die in 1961 Jeugd de s,ag ge&aan- Een werkgroep ge- Jolüt organiseert aan de zomerfestiviteiten wil meegeven „Een vXli"e ^nt^r^tifvan ™ïe To" goede vlieger gaat altijd op" dat moet gelden voor het pro- kaïiteiten en gebouwen, waarvan gramma, waarvoor al vele, gedeeltelijk uitgewerkte plannen be- Mamaken ln °"7e stad ge" staan. Het motto heeft in het bijzonder betrekking op de slui tingsdag van Jeugd Jolijt, 8 juli, als op de Maasboulevard een grote vliegerwedstrijd wordt gehouden met zelfgemaakte vlie gers. Een jury beoordeelt uitvoerig start snelheid en ook de afstand die de vlieger haalt. Aan de Maasboulevard worden op die laatste dag tevens de prijzen uitgereikt aan de winnaars van alle wedstrijden, die op de voor gaande dagen (ln totaal 29) zijn ge organiseerd. Vanzelfsprekend Is er weer een wielerronde, zij het wellicht in een iets gewijzigde vorm. De organisatie van de ronde is in handen van de wielervereniging in Schiedam. Deze wielervereniging wil de ronde zo or- Honderden Schiedamsen, soms ver gezeld van hun echtgenoot, hebben gistermorgen urenlang staan trappe len in de Passage. Al die belangstel ling gold een demonstratie van pan nen in het Passagetheater. Om negen uur stond er al een heel rijtje mensen en tegen kwart voor tien, toen het feest zou beginnen, was dat rijtje aangegroeid tot een menigte. Maar om kwart voor tier. stond die menigte nóg ln de Passage, wat ongeduldig nu en verlangend te vernemen, wat hun entree belemmer de. Een uitgebleven vergunning bleek de oorzaak van alle oponthoud en toen het officiële papier omstreeks kwart over tien beschikbaar kwam, gingen de deuren van de Passage alsnog open. Film met demonstratie konden beginnen en daarmee was het leed toen al gauw vergeten. Een aanrijding ontstond gister avond om kwart voor zeven op de kruising van de Boerhavelaan en de Rotterdamsedijk benedendijks. Het ongeluk gebeurde, doordat J. H. met zijn personenauto geen voorrang verleende. Hij reed daardoor boven op een andere personenauto. De zus ter van H., P. M. H., kwam door de heftige botsing met haar hoofd tegen de voorruit en liep eenlichte her senschudding op. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. ganiseren, dat ook de minder goede rijders tot prestaties kunnen komen. Het wordt wel een soort toertocht, waarbij alleen in het laatste gedeelte gesprint mag worden. Of de ronde in derdaad in deze vorm gegoten wordt, hangt af van de medewerking van de politie, die voor de nodige afzet ting moet zorgen. De ronde wordt in leder geval op vijf avonden gehouden. In Kethel heeft geen ronde plaats, maar Kethelse jongens mogen wel in Schiedam meedoen. Er worden ploe gen geformeerd, die de naam dragen van bedrijven en zaken. Op vijf avonden heeft er een auto- pedwedstrijd plaats, er zullen volks spelen worden georganiseerd, zowel in Schiedam als ln Kethel. Ditmaal is er geen kinderwagenrace waarbij nogal wat valpartijen voorkwamen, maar wel een zeepkistenwedstrjjd. Ten slotte hebben er nog twee spel- avonden plaats: een in Schiedam - Oost op de Buys Ballotsingel en een in Schiedam West, op het Frans Halsplein. In Kethel wordt Jeugd Jolijt afgesloten op I juli op het DHS-terrein waar traditiegetrouw Animo een gymnastiekdemonstratie verzorgt. Jeugd Jolijt begint 1 juni en zal op 12 tot 15 juni onderbroken worden door de avondvierdaagse. Behalve de werkgroep voor Jeugd Jolijt zijn ook de drie andere werk groepen van de Jeugdraad hard aan Men gaat alle verenigingen af en geeft ook een beoordeling van de lo kaliteiten. Een aparte werkgroep houdt zich bezig met kaderwerk en wil bezien in hoeverre kadercursussen voor bij voorbeeld creatief spel en sport in Schiedam nuttig zijn. De werkgroep financiën onderzoekt onder meer of de gemeente de sub sidie voor de jeugdvereniging ook zou kunnen afmeten naar de activiteiten van de clubs. Het contact van de Jeugdraad met de gemeente vindt plaats vla de gemeentelijke jeugd commissie en aan de verbetering van dit contact wordt thans hard ge werkt. De bevindingen van de werk groep gebouwen en financiën worden neergelegd in een nota en waar schijnlijk voorgelegd aan de gemeen telijke jeugdcommissie. Advertentie UW. SCHIEDAM ïuih.H .o t iii b s c h :.e KANTOOR BOE.KH AN DEL- Eerste klasser Demos heeft op eigen veld tegen een stug verde digend Steeds Hoger een veer moeten laten. Het is 33 gewor den in een strijd waarin techniek het tegen paniekvoetbal moest afleggen. Een te slappe leiding was tevens oorzaak, dat de kroon van koning Voetbal' weer eens enkele deuken opliep. De arbiter probeerde met het uit delen van strafschoppen nog een goede indruk te maken. Midvoor Tettero was de maker van het enig ste doelpunt voor de rust. In de tweede helft vielen de klappen. Eerst maakte de Rotterdamse mid voor gelijk en hierna mochten de be zoekers een strafschop nemen. De-1 mos kreeg ook zijn deel en vanaf de elf meterstip verdween de gelijkma ker in het Steeds Hoger-doel: 22. Beide ploegen vonden nog eenmaal het net en hierna was het gelukkig gedaan. Derde klasser Schiedamse Boys won opnieuw en nu op overtuigende wijze bij OML. Vijf treffers produ ceerde de aanvalslinie van de Boys. Voor de rust drie (Jongeneel, De Jong en Sebel) en in de tweede helft voegden Jongeneel en Bonte hieraan nog twee treffers toe 05. r«5 Drie DWS-teams hebt, prachtige resultaat van Energiehal werden gespee» de afdeiings-tweede klasse do Ö1VS startte goed. Na drie m) pioenschap veroverd. Dat was het Jen, die zondag in de Rotterdamse ste herenteam werd kampioen van 'enverdeling tegen Advendo. hadden de heren een 2O-voor- DINSDAG Bioscopen: DINSDAG MONOPOLE: Conny. een meisje van zestien, 2 uur. Ik was aan hem ver staald, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Venus in nerts, 3 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grallek en geïllustreerde boeken, 1017 uur. Diversen: WIJKCENTRUM: Geref. Vrouwenver., feestelijke Jaarvergadering. 20 uur. Apotheek: Gouka. Hoogstraat 29. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Conny. een meisje van zestien. 2 uur. Ik was aan hem ver slaafd. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Venus ln nerts, 2 en 8.15 uur. Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Tentoonstel ling collectie moderne grafiek en geïllustreerde boeken, 1017 uur. Diversen: OPSTA ND1NGSKERKNieuwland Band, cabaret, 19.45 uur. IRENE: CJV, receptie ter gelegenheid van het 75-Jarig bestaan, 20 uur. MUSIS SACRUM: Wllton-FlJenoord. Journaal 1960, operette, 20 uur. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De kelderjeugd (18 Jr.), 2, 7 en 9.30 uur. CAPITOL: Vera Cruz (14 Jr.), 2. 7 en 9.15 uur. Donderdag: Perucha, het kind van de nacht (18 Jr.), 7 en 9.30 uur. CENTRAAL: De grote bedrieger (14 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf): Journaal van 9 tot 24 uur. CINEAC (Beurs): Salambo (18 Jr.). 9.30, 11.30, 130, 3.30, 5.30, 730 en 9.30 uur. CINERAMA: 7 wonders of the world (a.l.). 2.30 en 8.15 uur. COLOSSEUM: Degemaskerde vleer muis (14 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur. Donderdag; Met de dood voor ogen (14 Jr.). 2, 7 en 9.15 uur. CORSO: De mlljonairsdochter (14 Jr.), 10, 12, 2.15, 4.30, 7 en 9.30 uur. HARMONIE: De verloren wereld (14 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur, vrijdag en maandag. Dinsdag t/m donderdag: Breng de Bismarck tot zinken (14 Jr.), 2. 7 en 9.15 uur, LUM1ÊRE: Kirmes (18 jr.), 2.15. 7 fen 9.30 uur. LUXOB: Spel der sentimenten (18 Jr.). 2, 7 en 930 uur. METRO: Hannibal (14 Jr.), 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE (SchiedamVenus ln nerts (18 Jr.), 2 en 8.15 uur. MONOPOLE (Schiedam): Conny, een meisje van zestien (ai,3. 2 uur Tic was aan hem verslaafd (18 Jr.). 7 en 9.15 uur. Donderdag: Mop oncle (ai.). 2. 7 en 9.15 uur. PRINSES: Opstand ln Kaukasus (14 Jr.). 2.15, 7 en 9.30 uur. Donderdag Liefde zonder uitzicht (18 Jr.), 2.15, 7 en 9.30 uur. REX: De dief van Damascus (14 Jr.). 2, 7 en 9.15 uur. Donderdag: De wildernis der samenleving (18 Jr.). 2, 7 en 9.15 uur. THALIA: Het begon ln Napels (14 Jr.i 2.15, 7 en 930 uur. 't VENSTER: How to murder a rich uncle 18 Jr.), 2. 7 en 9.15 uur. VICTORIA: Nonnen voor het vuur peloton (14 jr.), en 8 uur. Woens dag 2 uur: Het Is heerlijk om Jong te zijn (a.l.>. Donderdag 2 en 8 uur: The Royal Ballet (aJ.), Op de jaarvergadering van dë Schiedamse Reddingbrigade werd na het huishoudelijke gedeelte het programma bekend gemaakt, dat de brigade in 1961 ten uitvoer wil brengen. In hoeverre men daarin zal slagen, hangt af van de activiteit van het nieuw gekozen bestuur en de hulpinstructeurs. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter W. Drop, secretaris J. C. Koopmanschap, penningmeester J. Koppejan, tweede voor zitter A. van Waas, tweede secretaresse mej. J. Teijn, tweede penningmeester A. van Diet, commissaris T. Mastenbroek. Hefc bestuur wil trachten in 1961 een record te vestigen, namelijk 500 zwemdiploma's te laten verzwemmen. Zaterdag zijn zij daarmee gestart en zo konden de volgende kinderen het diploma 1 van de KNZB in ont vangst nemen. Nellie Willemstijn, Marian van Oeveren, Lia Roelofs, Tonny van Beers, Ellen Bruinhof, Maurice Bui tendijk, Frans Brökiing, Tineke Bak ker, José van den Bosch, Louis Clau sing, Anja Chagneau, Cora Cornax, Hannie Dijkstra, Robbie van Es. Hennie van der Giessen, Cora de Hoop, Eliie Kars, WiUy Koppenha gen, André Koppenhagen, Leo Hol- mans, Jan Tilmans. Luci Woutersen, Alfred Piek, Lambert Sigmond, Alie Huzen, Harry Jansson, Wim Jansson, Carla Kemmer, Tonny Koppenha gen, Marjan Luiendijk, Dirk Ksre, Margo van Gogh, Gerrit van der Windt, Ineke Tessers. Anneke Vrij dag, Hans de Ronde en Job Wille- boordse. Het diploma 2 van de KNZB werd behaald door: Leo Jacobs, Emile Mandenmaker, Robbie Ouwerkerk, Ernst Verkevisser, Hans Loch, Ad de Ronde, Theo Egging, Hilda Dickhof, Elleke Treffers, Marjet Roelofs, Ellie Spijer, Jacquelien Arends, Loes Breédveld, Jeanette de Wit, Joke de Ron, Gerard Jacobs, Lenneke Snee pels en Sjaak Lindenburg Op 15 'februari zwommen reeds vier jongens voor het jeugdbrevet 1 van de KNBRD met goed gevolg. Het waren: Rob Veltenaar, Jan de Koning, Pe ter van Asten en Paul Schuurhuizen. Op 14 maart zal een twintigtal oudere leden van de brigade in de gelegenheid worden gesteld om de proeven af te leggen voor de eerste twee KNZB-diploma's. In de komen de drie maanden hoopt het brigade- bestunr erin te zullen slagen een der tig jcugdbrevetten af te geven en vóór I mei zullen ook weer ten min ste tien bonds A-diploma's en zes bonds B-diploma's worden verzwom- men. Daartussendoor is een aantal jongeren gereed om de proeven van bekwaamheid af te leggen voor het derde en vierde KNZB-diploma, zo dat de gang er wel in zit. Het in structiekorps dat geheel pro deo aan al deze opleidingen medewerking verleent zal binnenkort in vergade ring het plan de campagne van him bestuur vernemen en zeker trachten het gestelde doel te bereiken. Als het zomerseizoen begint zal de Schiedamse Reddingbrigade weer met een ploeg van ten minste vijf tien gediplomeerde strandwachters de kust gaan beveiligen op de zon dagen en voor een deel op de vrije zaterdagen, zodat de badgasten on der een wakend oog kunnen baden en zwemmen. De post Kijkduin zal waarschijnlijk weer door de Schie dammers bemand worden. Een gebroken rechterarm kreeg gisteravond de 16-jarige R. S. uit de Fr. Haverschmidtiaan. toen hij op het Dn Wibautplein met zijn fiets viel. De ledenstop moet helaas nog ge handhaafd blijven want in vijf les uren van de SRB in het Sportfond- senbad moeten nog wekelijks ruim zeshonderd kinderen de zwemkunst bijgebracht worden en dat betekent werkelijk onder hoogspanning wer ken, Een van Marianna Hills fraaie bcner. is verloren geraakt in haar warreling van rokken bij een dans voor de Amerikaanse televisie. Ze speelt de rol van het meisje van Billy the Kid in een show en ze ziet er geen been in dat met ver ve te doen. Het danig afgezakte Martinit heeft zondag de aanhang weer de nodige moed en vertrouwen weten te geven. Met 32 werd aan de Bos rand van het vast niet zwakke RKDEO gewonnen, een ploeg die tot dusver nog steeds kampioensaspira- ties had. Het is een snelle en aantrekkelijke wedstrijd geworden waarin Koppen- hage reeds in de 'tiende minuut de score wist te openen 10. De gasten namen dit natuurlijk niét zonder meer en zetten de Schiedamse veste danig onder druk. De achterhoede der roodwitten hield echter het hoofd koel en bleven stand houden. Met deze kleine voorsprong werd gedraaid en in de tweede helft ging aanvankelijk de strijd gelijk op. In de 20 ste minuut maakte de mid voor van RKDEO gelijk en even la ter werd het zelfs 12 voor de gas ten. Martinit toonde een sterk moreel en ging rustig door. Het was weer Koppenhage, die met een als voorzet bedoeld schot de roos trof en het was dezelfde speler de uit een straf schop de stand op 32 wist te bren gen. Hiermede Verrichtte hij een hattrick en voerde zijn club naar een verdiende overwinning. Het ziet ernaar uit dat de Sun- lightspeler Job van Eijk naar het jubileumkampioenschap in Amster dam zal gaan. Ook al behoudt Van Duijl de eerste plaats, dan nog zal eventueel Van Eijk worden afgevaar digd. omdat hij als tweedeklasser daar niet heer» kan. Daarom speelt hij buiten mededinging mee. Giste ren toonde Van Eijk weer eens waar toe hij in staat is. Bij acht beurten had hij reeds 168 caramboles ver gaard, zakte toen wat af doch was toch nog in 17 beurten uit. Van Soe- len won gemakkelijk van Dijkshoorn die er helemaal uit was. Van Duijl won ook van Van der Valk, maar laatstgenoemde probeerde toch tel kens terug te komen, maar het ge lukte hem niet. De uitslagen waren: v. Eijk v. d. Lee v. Soelen Dijkshoorn v. Duijl v. d. Valk 250 100 250 94 300 163 17 17 32 32 21 21 39 17 43 17 54 32 14,70 5,88 7,61 2,93 14,28 7,76 Minder goed heeft SFC het gedaan met zich door rode-lantaarndrager NRC te laten vetTassen. De thuisclub wist meer elan en vechtlust op te brengen en paste, overigens met succes, de buitenspelval toe waarin de Schiedamse voorwaartsen maar al te vaak in liepen. Onmiddellijk dient echter hier aan toegevoegd te worden, dat de blauw zwarten ook ditmaal het pechdui- veltje mee op reis genomen hadden. Met een tam schot werd de SFC- doeiman na een kwartier spelen ge passeerd. Voor rust werd niet meer gedoelpunt en in de tweede helft, tien minuten na de hervatting slaag de Vorstenbos erin de balans weer in evenwicht te brengen. Even later kogelde echter Van Campen voor NRC de tweede vol treffer in de touwen en hierdoor werden de gastheren zo begeestigd, dat zij onze stadgenoten hun wil volledig konden opleggen, IJit een strafschop werd het tenslotte 31 en kort voor tjjd werd met het vierde doelpunt de zege voor hen een vol dongen feit. Nadat ieder zes wedstrijden heeft gespeeld zijn er nog vijf kanshebbers voor de bovenste plaats. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. v. Duijl 2. V. Eijk 3. v. Soelen 4. v. d. Valk 5. Hekman 6. v. Gendt 7. v. d. Velde 8. Dijkshoorn 9. v. d. Lee 1800 1491 1434 1339 1290 1050 1215 929 803 174 151 198 189 186 184 242 223 201 93 10,34 53 9,87 43 46 49 41 38 25 30 7,55 7,08 6,93 5,69 5.02 4,16 3,99 Het Stedelijk Museum te Schiedam organiseert vrijdagavond een feeste lijk concert in de aula. Het zal wor den gegeven door het Nederlands Blazers Ensemble, een groep jonge musici uit Amsterdam, onder leiding van de heer Thom de Klerk, solo- fagottist van het Concertgebouw- Orkest. Het feestelijk karakter van dit concert, dat buiten de normael serie museumconcerten valt, komt tot uiting in het feit, dat voor jonge men sen tot 18 Jaar de entree slechts één kwartje zal bedragen en voor vol wassenen twee kwartjes- Men zou dus kunnen spreken van een promenade concert. Op het programma staan werken van Rosetti, Henri van Praag, Mo zart, Haydn en Beethoven. De conservator hoopt, dat de aula te klein zal blijken te zijn voor de Jongelui die hier een plezierige in troductie kunnen krijgen tot het concertbezoek; de heer De Klerk zal persoonlijk hier en daar enige toe lichting geven. Advertentie I.M. PASS AG IÉ SCHIEDAM r u.ro rl ft jO L L A 'N-D S CjH R KA NTOÓRBO SK H A N DEL De Grunnegerverainen „Gruno" schrijft ons: „Onze leste feestoavund hollen wie op zoaterdag 4 meert in 't Volksgebouw, 't Begunt om. acht uur". De Groningers delen verder mee, dat naast een optreden van „De Liesters" de zustervereniging „Den Haag en kontrainen" een opvoering zal geven van ,,'t Koren is onder dak" een blijspel van Jan Zijl. In een zeer goed gespeelde wed strijd hebben de heren van "Wilton F zondag Dynamo Z nlt Rotterdam een 186-nederlaag toegebracht. In het begin zag het er niet naar uit dat de overwinning zo groot zou worden, want pas na 5 minuten ge lukte het H. v. da Lugt de Rotter damse doelman te passeren. Hoewel Wilton het beste van het spel hield was toch pas vier minuten later toen J. Foncke de voorsprong kon vergro ten. In de He minuut benutte H. Over- heul een kans en bracht de stand op 3—0 -voor de Schiedammers door H. v. d. Lugt werd de stand op 40 ge bracht. In de nu volgende periode had de Rotterdamse doelman het hard te verduren maar met veel ge luk en met behulp van lat en paal kon men toch stand houden. Maar toen na 20 minuten N. Ver beek de stand op 05 had gebracht en Dynamo in de 21e minuut een strafworp had benut, werden door de WF-mannen in de laatste minuten voor de rust nu driemaal gescoord, door H. v. d. Lugt tweemaal en J. Foncke éénmaal, waar Dynamo maar X doelpunt tegenover kon stellen. Na de rust was er maar één ploeg die speelde en de Rotterdammers kregen niet veel gelegenheid om het de goed spelende Schiedamse keeper lastig te maken. Toch waren z}j de eerste die een doelpunt maakten en de stand was 83. Direct daarna bracht A. Kalkho- ven de stand op 93 en H. v. d. Lugt scoorde in de 13e minuut tweemaal en bracht WF op 173. Dynamo kreeg de kans om nog tweemaal te doelpunten, maar toen was het weer Wilton dat de toon aangaf. J. Foncke H. v. d. Lugt (ieder tweemal) en J. Zonneveld en P. v. d. Gaag (ieder eenmaal) brachten de stand op 175. In de laatste fase van de wedstrijd bracht Dynamo de stand op 176 en daar P. v. d, Gaag ook nog voor de Schiedammers wist te scoren werd de eindstand 18—6 in het voordeel van Wilton. In deze overwinning had de Schiedamse keeper een groot aandeel. Doordat Activitas zich door Roda liet verrassen om met 13—7 daarvan te verliezen staan de Schiedammers gelijk in aantal punten met de Rot terdammers en is de wedstrijd van as. zondag beslissend welke vereni ging zal promoveren. Heren 2 versloeg de Meuwen 2 met 114, terwijl dames 2 in stadgenote UVG hun meerder moesten erkennen 1—7. Meisjesadspiranten kwamen met een gehavend team in het veld en moesten tegen de Meeuwen het on derspit delven met 84, terwijl het adspirantenteam met 4—0 van Hol landlaan uit Vlaardingen verloor. Advertentie LM. sprong bereikt door doelpunten van van Nierop en Gerard v d. Wal. Advendo kwam terug tot 2-2 en liep uit tot 2-3. Gerard v. d. Wal zorgde echter opnieuw voor gelüke stand: 33. Weer liep Advendo echter uit en kwam zelfs tot 3—5. Leen van Nier- op bezorgde DWS een vierde punt. Steef Ouborg scoorde maar weer kreeg Advendo het overwicht. Met 58 ging de rust in. Na de pauze ging Advendo door en liep uit tot 510. Maar D S bleef niet achter. Kees van Geene en Jaap Bonte zorgden voior 710. Advendo zat niet stil en scoorde ook nog eens: 7xi. De volgende doelpunten, waren van Gerard v. d. Wal en Steef Ou borg. 4 Nog één keer nam Advendo net initiatief, maar nu kwam DWS ste vig opzetten. Binnen enkele minuten was de stand gelijk: 12-12, door pun ten van Aad Sigmond (tweemaal) en Bertus Reurling. Onder oorverdovend gejuich van de DWS-aanhang wist Kees van Geene zelfs DWS een 13—12 voor sprong te bezorgen. Maar vijf mi- nuten voor tijd stak Advendo toch nog een stokje voor een DWS-over- winning door gelijk te maken: 13—13. In deze laatste minuten wist doel man Han Ouborg nog enige zeker schijnende puntjes te voorkomen. Gescoord werd er niet meer. Door dit kampioenschap is DWS ook ge promoveerd naar deze eerste klasse. Nog meer DWS-teams behaalden een kampioenschap. De meisjes ju nioren kregen de titel door een 32- overwinning, terwijl ook de jongens aspiranten kampioen werden. Zij wonnen met maar liefst 152 van Snelwiek. Uitslagen van door DWS gespeel de wedstrijden. Senioren: heren 1 Advendo—DWS 13—13; heren 2 Ac tief 2—DWS 11—16; dames 2 DWS 2—Snelwiek 2 60; dames 3 Velo 2 DWS 5—2. Junioren; meisjes DWS Actief 3—2. Aspiranten; meisjes A Snelwiek—DWS A 54; meisjes B Actief 2—DWS B 0—5; meisjes C DWS C—Schutters 2 0—1; jongens Snelwiek—DWS 2—15. SCHIEDAM Z U I D H OLL AND SCHE KANTOORBOEKH AN DEL In het zaterdagvoetbal verloor HBSS in de afdeling KNVB met 3—1 van RWH, in een ruwe en, vooral van Schiedamse zjjde, onsportief ge speelde wedstrijd. Dit laatste noopte scheidsrechter Bax doelman Aaldiiic en achtcrspeler v. Walsum officiële waarschuwingen te geven. HBSS nam in de 18de minuut de leiding toen Meuldijk van een mis verstand in de RVVH-verdediging wist te profiteren. Valster maakte voor de thuisclub gelijk en zorgde tevens, dat de gastheren met een 2—1-stand konden gaan thee drinken. Tien minuten in de tweede helft bracht Valster voor RWH de stand op 31, waarmede het pleit voor de oranjehemden beslecht was. In de afdeling Rotterdam is GTB er ook tegen de mede gegadigde in de degradatie moeilijkheden, DVO, niet in geslaagd tot winst te komen. In de 20ste minuut benutte de gas ten een fout in de Schiedamse ver dediging om hiermede de leiding te nemen. Een half uur in de tweede helft bracht midvoor Van Deeuwen de partijen weer gelijk (11). De strijd ging verder gelijk op met een fel spelend DVO. dat er kort voor tijd in slaagde, zij het op gelukkige wijze, de zege alsnog in de wacht te slepen 12. GSS heeft bij Energie Boys een 20-zege behaald. De Gusto-mannen liepen hard van stapel en gaven de verdediging van de thuisclub handen vol werk. Eerst in de 35ste minuut wist Putters uit een pass van Bunte toch het net te vinden. De tweede helft was voor de thuisclub, maar nu bleek de GSS doelman Den Ouden ongenaakbaar. Bunte maakte een kwartier voor tijd na een fraaie solo ren aan alle onzekerheid een einde: 0—2. Een brandende propaangasfles gis termiddag om kwart voor twee bij de firma Nootenboom aan de Strickle- deweg 23 had gelukkig geen ernstige gevolgen. Het brandje ontstond door een lek ln de gasslang. Toen men met een brander in de buurt kwam was een ontploffing het gevolg. Een van de arbeiders wist de afsluiter dicht te draaien, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. welke geplaatst kunnen worden by de moeten de en niet die van 16 jaar zoals wy zaterdag j.l. abusieveiyk vermeldden. Hotel De Roskam, Gorssel (Gld.) vraagt één of TWEE FLINKE MEISJES gevraagd meisje v.d.e.n., hoog loon. Mevr. Fran sen1, Meerstraat 80, Beverwijk, Tel. 02510—3008. Vermager zonder moeite met GRACIAL. 50 dragees 11.98 Bij apotheek en drogist. WAN DTE GELS voor KEUKEN en douchecel, 15x15 cm 18 ct. 13x15 cm 12 ct. Schoorsteen tegels 16 ct., enz. Mariastr. 20, Schiedam. Tel. 010—62959. voor de verkoop aan particulieren van zeer populaire boeken serie, ondersteund door reclamecampagne. Hoge verdiensten. Brieven aan RECORBU, Postbus 4013, afd. B.C., Rotterdam. HARDNEKKIGE HOEST? Prikkel- en fcramphoeat? Nacht- en rokershoest? Bron- chicum Elixir helpt snel en zeker. Flacoo t 2,- bij elke drogist. het populaire verzoekplaten-programma var. Frans Nlenhuys is weer terug, bij radio VERONICA, 192 meter. Iedere zon dagavond van half zeven tot half acht. Voor al uw feest avonden: Frans Nlenhuys, Kinderdijkstraat 110, Amsterdam. Tel. 796379 b.g.g. 57020. Uw winkelier kan ervoor zor gen. Vraag dus naar lekkere GOUDSE STROOPWAFELEN van bakkerij Wever, Gouda Uitsluitend in roomboter ge bakken i 0,12. ALLÉÊn? f 2.50 naar N.C.K. - Europaplein 75 - Amsterdam, bezorgt u gegevens van hon derden zoekenden, zoals U| INDUSTRIE- EN SPECIAAL- NAAIMACHINES. Inkoop. Ver koop. Verhuur. Huurkoop en Inruilen. S. Schouten «Ss Zonen Overlock-, knoopsgat-, blind- stick-, bont-, lederwaren- pikeer- en snijmachines en frictiemotoren. Levering door geh. Nederland. Rozengracht 75-89, Amsterdam Telefoon 020- 85289-82365. redereen en zonder borg KRE DIETEN van 1250,- t.m 4000,- voor aankoop meubelen, ledi kanten, karpetten, gordijnen, woningtextiel, enz. Rechtstreeks van de fabriek. Enorme bespa ring. Bovenstaande kredieten tegen uiterst soepele betaling. Strikte geheimhouding. Vraag vrijblijvend inlichtingen Post bus 1083, Rotterdam. Nu is het tijd een comf. BUNGALOW OF CHALET (ln bultenl.) voor de zomer te huren bij „PRIMULA VERIS". Meyenhfcge 15. De BUt, tel. 030-61339; Hommel straat 36, Arnhem, tel. 08300- 30115: P. Stuyvesantweg 228, Leeuwarden. NAAIMACHINES Nieuwe en z.g. am. hand- trap-, tnzlnkm. va f 25,-. ƒ35,-, ƒ45.-. '55,-. ƒ65,-. enz. Verkoopservice en gratis lessen door geheel Nederland, 3 Jaar garantie. Bel of schryf s. Schouten Zonen Elektr naai machine ln koffer 1165: elektr mach. m. zlg-zag 275,-. Nieuwe elektr. zlg-zag ƒ395,- Hoofdkan. toor 2e Hugo de Grootstraat 22, Amsterdam, tel. 020-82365-85289; Rozengracht 81-89; Ferd Bol straat 289 b.d RAI. Rozengracht 75. Filialen te Amsterdam, Alk maar. Den Haag, Eindhoven, Groningen. TeL na 6 uur A'd&m 020-129296, Jongeman, 30 Jaar, gescheiden (eiser) zoekt langs deze weg SERIEUZE KENNISMAKING met eenvoudig meisje of wed. tot 35 Jaar. Br. m. foto op erewoord retour, onder nr. HZ f556 bur. v. d. bind. Te koop een JACHT (TJALK) 9 slaappl. Mod. uitgerust. Inl. Telefoon 08800—25419. EEN GOEDE I'll LEEST DE ZAA1E&XJES 1 Koopjes bb Röttgerlng I VER PLEEGSTERS KRAAG 1.95; verpleegstersmanchet f 1,90. Nieuwe Binnenweg 79, Rotter- dam en filialen. Koopjes bij Röttgerlng 1 Origi nele Amerikaanse Lee SPIJKER BROEKEN j 21,S0. Nieuwe Bin nenweg 79, Rotterdam en filia len. Koopjes by Röttgerlng 1 Elml OVERHEMDEN, grijs, wit 10.95. onovertrefbaar. Nieuwe Blnuen- weg 79. Rotterdam en filialen. Koopjes bij Röttgerlng 1 OVER ALLS met ritssluiting, kaki en blauw, 11,95. Nieuwe Binneu- weg 79. Rotterdam en filialen. Koopjes bu Röttgerlng I RUB BERLAARZEN 12,50. Nieuwe Binnenweg 79, Rotterdam en filialen. ALLE BEKENDE 1STB KLAS MERKEN van Duitse televisie, radio en bandrecorder» mode) 1961 o.a. Qrundlg, Nord-Mer.de. Telefunken, Loewe-Opta. Blau- puakt, Saba, enz. direct uit voorraad leverbaar met 20% korting, gloednieuw met onze bekende voUedige garantie en doorlopende gratia service. Dat kan alleen de man der radlo- prljsverlagingen. die zelf reobt- atreeks Importeert. Radio Prins (specialist sinds 1918), Harten straat 2a en 4 (b.d. Dam). Am sterdam. telefoon 221581. Elke dinsdag-, donderdag- en vrij dagavond televisiedemonstratie Het Wiskundig Genoot schap zal bovengenoemd examen afnemen op en kele data, te beginnen met 27 maart 1961. Be langstellenden gelieven zich voor nadere inlich tingen te wenden tot de secretaris van de Exa mencommissie, dr. P. C. Sikkema, Mathematisch Instituut der Technische Hogeschool Delft. Julia- nalaan 132, Delft. Steeds voorradig gah gcr. gebruiste TV-toestellen Amsterdam, telefoon 792303,

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1