had vrij gunstig 1960 Jubileum en Cultureel Fonds: hoogtepunten E f.:l< 5TAX Schakers S wen rnuns 1 A ibSVSIOR A. J. Melief veertig jaar, meegeholdbij nv li n knage b A andacht voor slechte banden Schiedamse Gemeenschap begint spoedig sectie vrijetijdsbesteding Voor de beste dammers beker en drie KREUGER Regenten voor cultureel fonds geïnstalleerd Telefoon 69.4.60 (6 lijnen) Fernandelfilm voor ANMB Schiedammer onderscheiden Boeten voor 't castreren van vrouwelijke biggen in Kethel HOT VRIJE VOLK DONDERDAG 30 MAART 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de stichting De Schiedamse Gemeenschap is lang niet ontevreden over het jaar, dat achter ons ligt. Dat blijKt uit het jaarverslag over 1960, waarin geslaagde en minder geslaagde evenementen, resultaten van het gemeenschapswerk in het algemeen en van de afzonderlijke secties en ook toe komstplannen aan de orde worden gesteld. Het koperen jubileumfeest van de SG met de geboorte van het Cultureel Fonds Schiedam, wordt in het jaarverslag ge roemd als een hoogtepunt van 1960. Het aantal verenigingen, dat zich bij de SG aansluit groeit voortdurend. Belangrijker dan die groei zijn de baten ervan: begrip en waardering voor eikaars streven. RADIO O VERDIJK Sporthal VVV Aantal inwoners is in februari gelijk gebleven Paaszang Plantage De Ondernemers van: LUXE-AUTOVERHUUR „UNIQUE" garage beijersbergen garagebedrijf „WALDO" westergarage delen U mede, dat zij met ingang van 1 april a.s. hun bedrijven gezamenlijk: gaan uitoefenen onder de naam 1. 2. 3. 4. Hiermede komt een groot aantal goed verzorgde taxi's voortaan dag en nacht tot uw beschikking. Zij brengen dank aan aile cliënten voor het geno ten vertrouwen, en hopen, mede door de inschake ling van een nieuwe telefooncentrale (6 lijnen) een nog grotere service te bieden. D© man correct DE JAGER DE COLLECTIE ISAF, EN DE SERVICE UNIEK Zitdag voor handel Nederland-F r ankrij k Bremer knapenkoor in Grote Kerk In wit Polytop shirt met extra versterkte boord en manchet ten. Blue 15.90 Red 17.90 De Herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6 - Telefoon 68206 Veilingnieiiws Visafslag Verzilvering van vakantiezegels HOOGSTRAAT 174 - SCHIEDAM PANTALON De Broekenspecialist Wisselkoersen radi°Eg,ds droeg per 31 december 1960 14.476,89. Deze reserve wordt nood zakelijk geacht, ook al omdat voor 1961 hogere uitgaven worden voor zien. Het jaarverslag merkt op, dat deze resultaten niet gemakkelijk in cijfers v/orden uitgedrukt, maar wel tot uiting komen in de geestelijke at; mosfeer in Schiedam. Negatief echter is nog de weer klank van de SG bij de individuele burger gebleven; In de tweede helft van het Jaar is aan alle nieuwe in woners van Schiedam een pakketje gezonden met behalve een welkomstt groet ook enkele gegevens over de stad.- de SG en het verenigingsleven. Ook een proefnummer van het orgaan van de Schiedamse Ge meenschap is ingesloten. Er kwa men echter geen merkbare reacties. Door de voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff, is het college van regenten geïnstalleerd van de onlangs opge richte Stichting Cultureel Fonds Schiedam. In zijn installatie-rede zei de heer De Wolff onder meer, dat voor het Cultureel Fonds een passieve, louter stimulerende rol in het culturele leven vati Schiedam is weggelegd. pit in tegenstelling tot de Schie damse Gemeenschap, die steeds een actieve rol in het plaatselijke cul turele leven speelt. Hieruit volgt, dat het. Cultureel Fonds een eigen be staan dient te leiden, met alleen een sterke gebondenheid aan de Schie damse Gemeenschap als initiatief neemster tot het stichten van dit Fonds en omdat de Schiedamse Ge- ineenschap het overkoepelend insti tuut,is van het plaatselijke culturele leven. Na de, installatie werd bij accla matie 'de heer Pi" Mak tot voorzitter van het. college- gekozen," De heer Mak aanvaardde deze benoeming. Onder zijn leiding werd de bijeen komst voortgezet. Tot. viqe-^OGrzit^er jVan, het hollege werd gekózèh'prof. 'ar, dr. P. San ders, tot secretaris de .heer E. A. Leenderts en tot penningmeester de heer G. W. van Bergen Walraven. Advertentie 1.M (lort. gro«ntuiMtft In het jaarverslag wordt opge merkt, dat de veie blijken van waar dering voor het SG-blad vooral uit andere gemeenten komen, terwijl de belangstelling in Schiedam zeLf naar evenredigheid niet zo groot is. Toch hoopt men het abonnementenaantal te kunnen vergroten In de sectie culturele ontwikkeling is in 1960 weinig activiteit ontwik keld, Er was in november een ver gadering met besturen van de aan gesloten verenigingen. Daarbij is in principe besloten tot de uitgave van een gemeenschappe lijk vouwblad voor het begin van het winterseizoen 1961. Deze zelfde ver gadering was voor enkele verenigin gen aanleiding tot een nauwere sa menwerking. Zeer actief was de sectie Jeugd, die een gedaanteverwisseling onderging, toen de Schiedamse Jeugdraad werd opgericht. Ook in de sectie muziek is veel gebeurd. Daar was het jubileum van ÓBK, daar waren gezamenlijke uitvoeringen van verschillende or kesten, By openingsconcerten is vooral de grote behoefte gebleken aan een ver plaatsbare muziektent. In de sectie sport was de sporthal een urgente kwestie. De oommissie, die daaraan werkt, hoopi binnenkort een gefundeerd voorstel ter tafel, te brengen. Levendig is het in 1960 toe gegaan in de sectie toneel, die ver schillende evenementen op touw zet te. In de sectie zang hebben alle ver enigingen zich goed kunnen handha ven, terwijl bij een enkele zelfs voor uitgang van het ledental is geconsta teerd. Over het Vankatiefeest 1960 ver meldt het SG-jaarverslag talloze cij fers, die illustreren, dat men er ook financieel goedis uitgekomen. De traditionele revue is een van de wej- .nigeprogramma-onderdelen, waar-. Ivoor.- dé, belangsfellinghniet meer zo. groot was; De sectie toneel zal trach- en o.m. hiervoor1 dit jaar iets an- ;ders in de-.;plapts,;>tghstellen óf om; 'over éêh'óf twéé 'jaar terug te ko-' men met een herboren revue. Het verwachte financiële tekort over 3960 van 43.610 is inmiddels beperkt gebleven tot 42.108,24. Het attractiecentrum heeft netto. 48.885,14 opgebracht, ruim 1800 Bij de sectie VVV heeft zich een teruggang vertoond in het aantal verstrekte inrichtingen, zo lezen wij in het jaarverslag van de Schiedam se Gemeenschap. De slechte weers omstandigheden worden voor een be langrijk deel als de oorzaak gezien. Opvallend is wel. dat het aantal bui tenlanders. dat het VVV-kantoortje bezoekt, groeit. Er werden in 1960 in totaal 9059 inlichtingen verstrekt, waarvan 7829 aan Nederlanders en 771 aan buitenlanders. De drie voornaamste hotels met mtaal 43bddeen(5-h8o in totaal 48 bedden waren gemiddeld voor zestig percent bezet, welk per centage in vergelijking tot andere steden niet laag is. Bevredigend was het bezoek aan de restaurantbedrijven. vooral aan Europoort, dat veel buitenlanders trekt. Het ontbreken van voldoende oarkeerniimte bezorgt de horecabe drijven rond de Koemarkt veel nade len. Een aantal andere cijfers: de Yacht Holidays Ltd. in Londen ver voerde met zijn plezierschepen twee duizend Engelsen vanuit Schiedam over de Rijn. Het openluchtzwembad Groenoord heeft als gevolg van de vele regen geen goed jaar gehad: 178.090 perso nen passeerden de controle tegen 309.000 in 1959. Het jaarverslag zegt: „In 1960 is hef, aantal 1 buitenstaanders, dat Schiedam bezocht, minstens 50.000 geweest. Hieruit is stellig een inten siever bezoek aan onze horeca- en niiddenstandsbeclryven te bewerk stelligen. Het wordt de hoogste tüd, dat alle toeristisch belangrijke objecten die onze stad rijk Is ook dienstbaar wor den gemaakt aan vreemdelingenver keer. In de maand februari is het aantal manlijke inwoners van Schiedam van 39.925 lot 39.928 oegenomen en het aantal vrouwelijke Inwoners gedaald van 40.852 tot 40.948, zodat het totale Inwonertal precies gelijk bleef, name lijk: 80.577. Tussen 1 en 28 februari werden in Schiedam 122 kinderen geboren (62 jongens en 69 meisjes). 60 personen overleden (30 mannen en 30 vrou wen), terwijl zich 166 mannen in Schiedam vestigden en niet minder dan 228 de gemeente verlieten. Er zijn ir> de maand februari 66 huwelijken gesloten en vijf echt scheidingen uitgesproken. Binnen de gemeente verhuisden 34 mensen. Advertentie IJd. Op de eerste paasdag houdt het comité Schiedam voor Christus haar gebruikelijke paaszangbijeenkomst m de Plantage. Met begeleiding van een aantal blazers van het muziekkorps van hét Leger des Heils zullen de paasliede- ren worden gezongen. De paaszang vangt aan om 8 urn en is ca. 8.30 uur weer afgelopen. A. BLOK L. H. G. v. d. MEER A. G. VAN DORP TH. BURGERS Kantooradres: Burg. Knappertlaan 18. Schiedam. Een dezer dagen vond de jaarvergadering van de bestuursraad der Schiedamse Gemeenschap plaats, waarbij het jaarverslag 1960 werd besproken en goedgekeurd. Advertentie INI. De heren A. L. J. Kunze en E. A. Leenderts. resp. lid en secretaris van het dagelijks bestuur waren aan de beurt vna aftreden. Beiden werden in hun functie herkozen. Uitvoerig is gesproken over de nieuw in te stellen selectie vrijetijdsbeste ding. Deze sectie is noodzakelijk ge worden sinds de sectie culturele ont wikkeling, waar 'de toekomstige, sectie deel van uitmaakte, zich uitsprak voor een splitsing Het is gelukt, 't Eerste tiental van de schaakvereniging Schiedam heeft op de valreep de S.V, Stokvis verslagen. Door dit resultaat is zij op gelijke voet gekomen met Charlois, die haar laatste wedstrijd verloor met 73. Schiedam beschikt echter over een groter aantal bordpuntcn, waardoor zij Charlois passeert. Eer. eresaluut aan de Schiedam mer Planken, die de saaiste partij, welke in eerste instantie werd afge broken en waarvan de beslissing af hing, op voorbeeldige wijze tot winst wist te brengcii,: J -• 'Sleclhs écn'wedstrijd vcrloór Schle- dam, maar het doorvechten met twee punten achterstand op. haar. concur rente Charlois en het aUes-op-alIes-' zetten om toe te slaan, direct als haar concurrente een steek zou laten vallen, typeert deze Schiedamse schaakvereniging. Zij speetl het volgende seizoen in minder dan in 1959. als gevolg van de de eerste klas/se van de Rotterdamse verhoogde gemeentebelasting. l="1 J Het batig saldo bedroeg daardoor voor 1960 4776,90. Het kapitaal be- Schaakbond cn verdiend Het cijfer twee heeft een grote rol gespeeld voor Schiedam en van die rol had zij schoon genoeg. Tot twee maal toe is zij tweede geworden in de tweede klasse van de R3B. Nu dus naar de eerste klasse. Haar .opzet: zal zyn een goede plaats in dez eklassê' te bezetten en dan wel licht nog eens kampioenspretendent te worden. Het damkampioenschap van Schiedam staat ook dit jaar weer op het programma, zoals wij al schreven. De kampioen I960, de heer L. Vrijland, zal daarbij zijn titel verdedigen. Hij is echter mét de num- merse twee en drie van de kampioenschappen in 1960, de heren J. C. Onink en J. de Wilde, vrijgesteld van het spelen van de voorron den. HOOGSTRAAT 15!) - SINGEL 128 - TELEFOON «3473 TELEFOON 69892 BROERSVU.U lüs - U.Ltf OON 69703 Huur I 17.- p. m. met recht van Koop. BEUKELSDIJK 21. B/dam, tel. 54845 DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Dulve! in zijde, 2, 7 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: schilderijen en beelden van Gust Komijn; moderne sciiilderKunst uit eigen bezit; collectie Guépin, 10—17 uur. Diversen: AMSTLLöKONSchiedamse Schelds- rechtersver,, causerie door de heer D 4ij. 20 uur. IRENE: Schaakvereniging Schledaru, schaaKkampluenschap Schiedam, 20 uur. OHH. out', üELANUENSVV huna- bal, vergadering, 20 uur. VOnKsuiSBOUWOns Genoegen, eler-klaverjastoerncoi, 20 uur Apotheken: Backer, st.-Hduanastraat 8 VRIJDAG, Bioscopen: MONOPOLE: Koningin Zenobia. de ontembare, 2' uur. De vrouw van de verdoemde, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: De Chaplin Revue, 2 en 8.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: schilderOeji en beelden van Gust Komijn, moderne schilderkunst uit eigen bezit; collectie .Guépin, 1017 uur Diversen: SURSUM CORDA: Watersportver, De Senie, ledenvergadering, 20 u. Apotheken: Backer, - St.-Liduinastraat 8. Er wordt gespeeld in groepen van zes tot zeven deelnemers, waarvan de twee hoogst geplaatsten in de finale komen. Gespeeld wordt volgens de regels van de KNDB i Sonnerberg systeem) met een speeltijd van 30 zetten in twee uur. Aanvang half acht 's avonds. Om het programma vlot te doen verlopen worden -de deelnemers ver plicht om bij- verhindering de op het rooster vastgestelde wedstrijd de woensdag ervoor of de woensdag erna te spelen in hetzelfde lokaal, dit in overleg met de wedstrijdleider, de heer A. Risseeuw, Geert: Hein- dersstraat 16A. Niet gespeelde par tijen worden als verloren beschouwd. Behalve de beker voor de kam pioen zijn er drie prijzen beschikbaar gesteld voor degenen, die de eerste, Advertentie I.M. Het kostuum dat u Faas-zaterdag vóór 5 uur n.m. gaat kopen, wordt indien dit nodig blijkt, die zelfde zaterdag nog perfect-passend ge maakt en afgeleverd. (Met uitzon dering van werkelijk ingrijpende veranderingen). En, wat u ai weet, onze collectie is net zo exclusief als deze quick- MPDüP: i b de tweede cn de derde plaats berei ken. Deelnemers kunnen zich schrifte lijk of mondeling melden op de club avond en ook bij de secretaris, de heer L. Vrijland, Lorentzlaan 45b of eventueel telefonisch bij voorzitter L. Breevoort (65753), De inschrijving sluit zaterdag 1 cril. De eerste ronde begint donderdag 8 april. Voor vrij weinig belangstellenden is gisteren tijdens een propaganda filmavond van de Algemene Neder landse Metaalbedryfsbond, afdeling Schiedam, de film pe Slaapwande laar met in de hoofdrol Fernandel vertoond. Secretaris-penningmeester W. C. van de Stelt sprak een welkomst woord. terwijl de heer P. G. Janse een kort toespraakje hield over de loonpolitiek. Hjj sprak de hoop uit, dat de aan wezigen ten aanzien van de loon politiek geen 'slaapwandelaar' zou den zijn. maar de ontwikkeling met open ogen kritisch zouden volgen. Voorafgegaan aan de film De Slaap wandelaar' werd een interessante do. cumentaire vertoond. Algemeen werd het wenselijk ge acht deze nieuwe sectie een zo breed mogelijke basis te geven. Als het doel van de sectie wordt niet gezien het geven van voorschriften aangaande de besteding van de aanmerkelijk verruimde vrije tijd, maar uitsluitend het wekken van belangstelling voor de mogelijkheden die erop dit terrein liggen'. Uiteraard krügt de sectie wel een activerende taak ten aanzien van de bestaande verenigingen op dit gebied. Hoewel de vrijetijdsbesteding zich thans nog niet als een acuut pro bleem voordoet, was men wel van mening, dat het dit in de naaste toe komst met name in de komende winter zou kunnen worden. Het onlangs in Zaandam gehouden congres over dit onderwerp, waar een vertegenwoordiger van de SG aan wezig was, bevestigde deze opvatting. Het is een eerste taak van de SG niet bij de vaak snelle ontwikkeling op dit gebied ten achter te komen. Mét hét oog hierop werd besloten de zaak van de nieuwe sectie met voortvarendheid aan te pakken. De directeur van de Nederlands- Franse Kamer van Koophandel te Parijs, jhr. H. M. J. van Asch van Wijck aal dinsdag 7 april vanaf j 's morgens 30 uur een zitting houden in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor dc i Beneden-Maas, Schiedamseweg 49 te j Vlaardingen. Het bedrijfsleven in het district i heeft dan de gelegenheid zich op de i hoogte te stellen van de mogelijk- heden die de handel met Frankrijk thans biedt, j Belangstellenden, die van deze zit- dag gebruik willen maken, dienen dit tevoren te berichten aan de Kamer van Koophandel te Vlaardingen in verband met het maken van een af spraak (telefoon: 01898-3700 of 010-68706). In het kader van de internationale oecumenische ontmoeting van West- eur'opese jeugdkoren van 3 t.m. 7 april in Rotterdam worden er op dinsdag 4 april in verschillende ker ken in Botterdam en in de Grote Kerk in Schiedam samenkomsten ge houden waarin de koren zullen zin gen. In Schiedam, in de Grote Kerk zingt dinsdag 4 april het knapenkoor van de Kantorei von unser lieben Frauen uit Bremen. In deze samen komst zal de leider van het knapen koor een korte toespraak houden, terwijl er naast de koorzang onder leiding van de kantor samenzang zal zijn. Het programma wordt in de kerk aan de aanwezigen verstrekt. De toe gang is vrfj. Aanvang 8 uur. Coöp. Veilincs Ver. „Eiland Voome en Omstreken". 29 maart: Aardap pelen gr. 612. andijvie 39—70, ro dekool 8—19, prei A 12—23, B 10— 14, radijs 14—28. rabarber 2838, spinazie A 4864, B 1944, sis I 10,50—13,60. II 7.50—9,10, C 5,00— 7,20, stoox'sla 18—32, uien 12—25, wit lof A 71—84, A II 48—72. B 38—65, B II 19—58, selderij 15—32. ROTTERDAM, 29 maart. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd 51—60, id. kl. 3338, zeebot li—13, schelvis midd. 5861, kabel jauw gr. 44—58, id. midd. 4244, id. kl. 3338. makreel 1518, wijting 28—36, alles p. kist. Kuit 0,60-11,80 p. kg. Gelegenheid tot het verzilveren van vakantiezegels voor de loon derving over 2e paasdag bestaat op: dinsdag 1 en woensdag 5 april 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur, hl „Het Volksgebouw", Tuinlaan 50. Aan de heer .1. 4. A. v. d. Berg, Korte Achterweg 4a. is wegens lang durige en trouwe dienst de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. De heer Van den Berg viert van daag zijn 40-jarig jubileum by de Nederlandse Staalindustrie N.V., Constructiewerkplaatsen en Werk- tuigenfabriefc. te Rotterdam. In een intieme bijeenkomst ten stadhuize heeft de burgemeester de jubilaris het eremetaal opgespeld. De heer A. J. Meiier uit de Dr. Kuyperlaan 69 vierde gisteren zijn veertigjarig jubileum bij de N.V. Ned. Klinknagelfabriek in Schie dam. In het raadhuis heeft burgemeester mr. J. W. Peek hem gister morgen de ere-medalile in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, overhandigd. De heer Meiier is gistermiddag in de feestelijk versierde kantine van de klinknagelfabriek hartelijk gehul digd. Tot de sprekers behoorden de heer M. van Thiel. directeur, die de heer Meiier prees als een harde wer ker. De heer Van Thiel was bhjkbaar het meest getroffen door het grote aanpassingsvermogen van de jubila ris. „U bent met de ontwikkeling van het produktieproces meegehold en meegejaagd. Maar u hield het tempo best bij en voor u was geen „goeie ouwe tijd." Evenzeer was de heer Van Thiel gefrappeerd door wat hy als een eigenaardige „liefhebberij" van de heer Melief betitelde: „Een ander heeft vissen als hobby, maar u bent Acht geldboeten van 30,of acht dagen, waarvan acht maal 20,voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar heeft gis termorgen de Schiedamse kan tonrechter, mr. P. Cos, opgelegd aan een Kethelse landbouwer, die acht vrouwelijke biggen had la ten castreren. De zaak was twee weken geleden zeer uitvoerig behandeld en van ver schillende kanten belicht. De kan tonrechter bleef erbij, dat hier sprake was van een strafbaar feit. De Schiedammer Van R. en de Rotterdammer Van de G., betrok ken by één en dezelfde aanrijding, verschenen getweeën voor de kan tonrechter. Hoe had de aanrijding zich toege dragen? Van R. had op het fietspad langs de BK-Iaan op zijn brommer twee fietsers willen inhalen. Plotse ling moest hij remmen, begon te slingeren en vloog de ryweg op. waar hjj viel. Twee auto's naderden op dat ogen blik, De eerste stopte, maar de twee de. die werd bestuurd door Van de G,, reed ei' te dicht achter en botste tegen de stilstaande auto, die op zijn beurt Van R. nog eer; tik gaf. De officier van Justitie, mr. J. van Moorsel, eiste tegen Van R. een boete van ƒ30,— of twaalf dagen en tegen Van de G. 25,of tien dagen. De kantonrechter hield het daarop. Op het rijden met versleten ban den wordt, zoals bekend, de laatste maanden extra nauwkeurig gelet R, had met een slechte band op een voorrangsweg gereden en ver dedigde zich: „Ik kreeg een lekke band, kon daar niet blijven staan en deed er toen voorlopig de ver sleten reserveband op. Terwyl ik een andere band ging halen, ben ik bekeurd," „Ook die resrveband moet goed zijn", vond mr. Cos en de officier, die de scherpe actie op dit punt nog eens benadrukte, eiste een boete van 30, of twaelf dagen met ver beurdverklaring van de in beslag ge nomen band. Tegen dat laatste had verdachte vroeg mr. Van Moorsel en ƒ35, maakte de kantonrechter daar van. Een Maassluise sleepbootkapitein, M. van V.. is op een decemberoch- tend onaangenaam verrast door de politie. „Als ik omkijk kan ik zien of het licht, dat we achterop voeren, brandt. Mara op die morgen, om kwart over acht, terwyl het al begon te schemeren, aon ik dat niet goed onderscheiden. Het was al te licht. Op dat ogenblik waarschuwde de politie, dat het uit was. We hebben aan de sehakelaar getrokken en toen brandde het weer. Maar ja, dat pro- ces-verbaal had ik toen ai te pak- bezwaar: „Kan ik die band niet terugkrijgen. Hij kan gemakkelijk worden bijgewerkt." Maar de kan tonrechter hield het op verbeurd- verkalring en bovendien een boete van 25,of tien dagen. De Brabantse expediteur liet zijn schoenen beneden aan de trap in het kantongerecht staan en ver scheen op kousevoeten, vanwege de gladde vloer zéér behoedzaam voor het hekje. Hy' reed op de Nieuwe Haven met banden, die niet deugden. Veertig gulden met verbeurdverklaring, ken." De kantonrechter wilde met dat aiels wel rekening houden en kapi tein Van V. kon met een boete van 10.— of vier dagen terugkeren naar Maassluis. Mevrouw C. v. d. L. heeft in Schie dam stofdoeken, dweilen, enz. te koop aangeboden. „Mag dat dan niet?" vroeg ze. „Zonder vergunning niet" kreeg zij van mr. Cos te ho ren. die bant- een hnete van 5. of twee dagen oplegde. Een Schiedamse monteur, die op oudejaarsavond op de Hoogstraat nogal gevaarlijk met vuurwerk om sprong. kreeg van mr. Van Moorsel een uiteenzetting over de ernstige gevolgen, die het gooien met vuur werk kan hebben. Hij eiste een boete van ƒ20,of acht dagen. Van zijn recht op het laatste woord maakte de verdachte ge bruik om te zeggen: „Ik wil gelijk betalen". De kantonrechter hield het toen maar op 20, De Schiedammer S., die bij een aanrijding was betrokken en die bo vendien niet was verzekerd, kreeg een boete van 35,met zes maan den ontzegging van de rijbevoegd heid voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar onder de bijzon dere voorwaarde, dat hij een verze kering afsluit. P. C. L. reed op oudejaarsdag in een motorcarrier met een ondeugde lijke remkabel en met een voorlopige rijvergunning, die slechts voor Nieuwland gold, over de Koemarkt. Voor het eerste feit eiste mr. Van Moorse! een boete van 20,of acht dagen, voor het tweede ƒ30,— of twaalf dagen, Tegen zyn baas eiste de officier ƒ40,of 16 dagen. L. bracht in het midden dat hij om deze overtreding door die baas was ontslagen. „Daar had u werk van moieten maken", vond mr. Cos. „Hij had u op deze gronden nooit mogen onstslaan" Hij besloot tot boetes van j 15,en 20, en tot een boete van ƒ40,— voor L.'s baas, die niet ter zitting was verschenen. donor voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis en u heeft op ,die wijze twee mensen het leven ge red". De heer Melief liad liet bij de N.V. Ned. Klinknagelfabriek al spoedig tot afdelingschef gebracht. Later werd hy magazynbaas en in de laatste Ja ren bekleedt hij een administratieve functie. De heer Van Thiel deed zijn toespraak vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. Een verrekijker, waar de heer Me lief al lange tijd een voorkeur voor had getoond, was het cadeau van het personeel, dat door de heer J. Saai mans werd overhandigd. Hjj bood ook een gecnlllgrafeerde oorkonde aan. Het getuigschrift van de Ned. Mij. voor de Handel en Nijverheid werd door de heer Verwaaijen overhandigd terwijl mevrouw Melief haar man het bijbehorende eremetaal op de borst speldde. Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68SÜJ 29 maart. Engels pond 10.044—20.053 Amerik. dollar 3.59 3.59,'5 Franse frank73,29—73,34 Belgische frank7.19J—7.20i Zwitserse Crank83,17—83 22 Zweedse kroon 69.541—69.59 b Duitse mark 90.4990.54 Deense kroon. 51.98i—5203 j Noorse kroon 50.26*—50,314 Canada 3.621—3.634 Italiaanse lire57.70*—57.75* Oostenrijkse schilling 13.79—13.80 rie VN-commissie inzake de status van de vrouw, die in Genève vergadert en waarin achttien landen zyn vertegenwoordigd, heeft als mi nimum voor de huw! leeftijd van vrouwen vijftien jaar aanbevolen.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1