winnaar van toneelwedstrijd der SG Jury: 'Amateurtoneel van bovenste plank' AGOVV - in de lift - bij Hl)VS op bezoek Tekening in strijd om de schaaktitel Belangrijke wedstrijden voor handballers Wilton BOEK Aan onze adverteerders Onderscheiding voor twee Schiedammers SIM A VI: OOK IN SCHIEDAM Uitvoering van Peggy van Hams Balletschool Volle winst van belang voor Schiedam Brigitte is op oorlogspad J. P. van Pul nu bureauchef PTT A. van Schie nn voorzitter Thor Causerie voor PvclA-vroutven Spijkenisse wil kroon op wapen dinsdag tot en met zaterdag één dag tevoren vóór twee uur maandagkrant uiterlijk vrijdagmiddag 2 uu HET VRIJE VOLK ZATERDAG 8 APRIL 1961 PAGINA 4 Predikbeurten Cabaret W aldenzenpredikant ds. Tk. Soggin komt naar Schiedam chiedammers r elkaar onder Avondgebed in april Inenting tegen kinderverlamming I Afzwemfeesten in Sportfondsenbad Doktersdiensten Burgerlijke Stand DWS Koop bij De Arbeiderspers Opening wijkgebouw Wit-Gele Kruis Auto botst tegen verlicht hekwerk Burgemeester stelt tennispark open Yisafslag In ons bezit te doen zijn en die voor de (Van een onzer verslaggevers) ,JBrederode" is met de erepalm gaan strijken. In de vijfde toneelwedstrijd, die de Schiedamse Gemeenschap heeft georga niseerd, is dit r.-k. toneelgezelschap als eerste geëindigd. Het stuk, waarmee het succes werd behaald, was^Sabrina". „Ama teurtoneel van de bovenste plank," vonden de drie juryleden J. Everwijn, T. Hydra en G. Waar. Andere lofuitingen uit het juryrapport aan het adres van „Brede- rode het tempo moest de aandacht wel gespannen houden. De rollen waren in enkele gevallen frappant goed en voor het overige zeer behoorlijk bezet. Namens de Schiedamse Gemeen schap bood wethouder Van Kinde ren het jurylid, de heer J. Everwijn, die onlangs zijn veertigjarig jubileum als journalist vierde, een enveloppe met inhoud aan. De heer Everwijn stipte daarna een enkel punt uit het juryrapport aan. Daaruit bleek wel, dat de meeste toneelverenigingen een goede artistieke leiding missen. Hi) adviseerde om zo mogelijk een des kundig iemand aan te stellen. Dat zou de prestaties van de acteurs en actrices afzonderlijk en van de to neelgroepen als geheel zeer kun nen bevorderen. De geref. amateurtoneelgroep „Ge- ron", die twee maal achtereen de eerste plaats bezette, werd nu tweede. De Schiedamse toneelvereni ging „Utile Dolci" werd derde, „Schiedams Toneel" kwam op de vierde, „Tot Steun in den Strijd" op de vijfde en „Othello" op de zesde plaats. - De puntenaantallen,J3rederode verwier} naast het predikaat met lof' $2,31 punten; „Geron" kreeg er 6SPI en nummer drie, „XJtile Dolci" behaalde 62,05 punten. JBerederode" heeft zijn eerste plaats royaal en op vele fronten be haald. By de speciale prijzen ging bü voorbeeld ook de wisselbeker (ir W. E. Hoek) naar Brederode". De zogenaamde drempelprys inreeg Grote Kerk: 10 uur: ds. J. G. Jan sen; 5 uur: ds. A. J. Kret, Krimpen - a.d. Lek. Bethelkerk: 10 uur; ds. P. van der Vloed, Viaardingen; 5 uur; ds. A. Hoffman. Opstandingskerk: 10 uur: ds. J. A. Hebly; 7 uur: pastoor Van den Berg -ds. J. A. Hebly (Oecumenische dienst). Vredeskerk: 9 en 10.45 uur: ds. D. A. Cazemier, Zwartemeer; 7 uur: ds. A. Kïamer, Hilversum. Ned. Prot. Bond: drs. D. Tjalsma (Rem.). Arnhem. Oud-Kath. Kerk: 10 uur: H. mis. Jehovah's Getuigen: Volksgebouw 3 uur: openbare lezing; 4 uur: wachttorenstudie; woensdag 7. 30 uur: dienstvergadering en theocra tische bedieningsschoo). „Schiedams Toneel" en de jury be noemde het door „Othello" gespeelde „Vandaag is eergisteren" tot het meest experimentele stuk In de to neelwedstrijd. Ook bij de persoonlijke prijzen bezette „Brederode" de beste plaatsen. Een vry groot aantal belangstellen den heeft de feestelijke prijsuitrei king gisteravond in Musis Sacrum bijgewoond. We zagen daar onder anderen wethouder mr. M. J. M. van Kinderen, voorzitter De Wolf van de SG, het raadslid mevrouw Drukker en SG-directeur, de heer Groenen- daal. De jonge sectie cabaret van de Schiedamse Gemeenschap maakte een lang niet onverdienstelijk debuut met een aardig programma van sketches en liedjes. „Tien van de laatste slag heette het. Een enthousiast groepje acteurs en actrices, zangers en zangeressen, heeft het programmaatje onder leiding van Nic van Seters .over het voetlicht gebracht en er een langdurig applaus en veel compli mentjes mee geoogst. Op maa.ndag 17 april za! In het kerkgebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond, Westvest 93, komen spreken de Italiaanse predikant, ds. Th. Soggin, predikant van de Wal- denzenkerk te Coma (Italië). Ds. Soggin spreekt over het leven van de Waldenzenkerk in Italië, de kerk, die in het verleden vaak zo gruwelijk is vervolgd, doch de laatste tijd weer van zich doet spreken en geleidelijk aan invloed wint. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de plaatselijke oecume nische raad van kerken en maakt deel uit van een serie lezingen, die ds. Soggin van 10 tot 22 april in ons land houdt. De oecumenische raad vertrouwt, dat de plaatselijke kerken voor dit optreden van ds. Soggin belangstel ling zullen hebben. Ds. Soggin spreekt vloeiend Nederlands. De by- eenkomst vangt om 20 uur aan. Maandag begint ook in Schiedam een collecte voor Simavi, een ver eniging, die in de 35 jaren van haar werkzaamheid een grote bekendheid heeft gekregen. Het steunprogramma van. Simavi voor 1961 bevat belang rijke projecten, die voor veel leed buiten de grote stadscentra in Nieuw- Guinea en Suriname verzachting kunnen brengen. i Voor Nieuw-Guinea bjj voorbeeld j wil men een polikliniek bouwen voor de afdeling zorg voor moeder en kind, verder een gebouw voor melaatse kinderen opdat zij niet behoeven sa men te wonen met volwassen man- nen en vrouwen. Voor een der zie ken huizen moet een operatiekamer worden Ingericht, een ander, zieken huis heeft dringend behoefte aan een narcose-apparatuur. Zo zyn er meer verlangens. Suriname vraagt vooral uitbrei ding van de poliklinieken langs de Surinamerivier. Of al deze, zeer no dige zaken er zullen komen, hangt al van de gulheid, waarmee ook de Schiedamse burgerij de collectebus sen van Simavi zal bedenken. Het applaus klaterde weer instem mend op, toen de heer A. A. M. de Jonge, voorzitter van de sectietoneel der Schiedamse Gemeenschap, sug gereerde, dat dit debuut van de ca baretgroep beslist niet tevens laatste optreden geweest is. i De heer De Jonge maakte de uit- medaille verbonden aan de orde van ore isnl/ötiH ito v. pots m ooi O lm WOn Aan dë heren P. X Kassei, Sterre- netbos 2a en J, M. Rokers, Van 's-Gra- vesandestraat 18a, is de bronzen ere- Met enkelen tientallen pleegouders hebben we gisteravond laat in het Volksgebouw de komst afgewacht van de vluchtelingenkinderen uit V.'ëst- Berlyn. En behalve die pleegouder paren wachtten er op hen een tafel vol flesjes chocomel. En naar die chocomel ging dan ook hun eerste aandacht uit: een vijf tiental jongens en meisjes om streeks de tien jaar wit van moe heid zat een paar seconden na het „Ja, daar heb je ze!" van de pleeg ouders, al ijverig aan een rietje te trekken. Heel aarzelend kwamen er toen de eerste woorden uit. „Ben je moe?" De een knikte, de ander schudde dapper van neen. Gistermorgen om acht uur zijn ze op weg gegaan en tot tien uur gisteravond zaten ze in de trein. Zolang ging het allemaal nog wel. Ze waren nog steeds by elkaar, ze verstonden elkaar, deelden eikaars lot. Maar nu ging dan toch dat be denkelijke ogenblik naderen, waarop ze, al was het dan tijdelijk, van el kaar moesten scheiden. Toch leek het efop, dat de meesten ook daartegen niet eens meer opza gen: ze verlangden alleen nog maar naar een bed Namen werden afgeroepen na men van pleegkinderen en pleeg ouders handen werden geschud en bemoedigend op de tengere kin derschouders gelegd. Het beste waren op dat ogenblik toch wel die twee zusjes af, die bij één en hetzelfde vriendelijke pleegouderpaar onderdak hebben gevonden. Maar: verwonderlijk, zo gauw als het ijs daar in het Volksgebouw was gebroken. De pleegouders begonnen aan hun taak: die kindertjes een beetje kleur en fleur bezorgen. En voor het hardwerkende vluch telingencomité dat de komst van de kinderen in Schiedam heeft voorbe reid, betekende dat het besluit van het eerste deel van hun veelomvat tend werk. slag bekend van een speciale wed strijd, verbonden aan deze toneel wedstrijd, en waarbij het er om ging zoveel mogelijk toegangskaarten voor de toneeluitvoeringen te verkopen. Ook hier was .Brederode" winnaar en kreeg vijftig gulden. Omdat de SG-toneelwedstryden Oranje Nassau toegekend langdurige en trouwe dienst. wegens Beide heren zijn 40 jaar in dienst bij de dok- en werfmaatschapptj Wilton-Fijenoord N.V. en wel als chauffeur van de directie-auto's. Het eremetaal werd hun door de een lustrumjaar hebben bereikt, wa- burgemeester mr. J. w. Peek op- van ar hnvarirliovi Vaor^rofrah vein vnif ren er bovendien bedragen van vijf tig gulden voor alle deelnemende verenigingen en dat betekende voor „Brederode" dus in totaal honderd gulden. Mr. Van Kinderen legde er in zijn toespraak vooral de nadruk, op. dat men het juryrapport onderling én in contact met andere toneelverenigin gen als studiemateriaal dient te. be handelen, opdat men van de dès- kundige oordelen zoveel mogelijk profijt trekt. gespeld In een speciaal daarvoor be legde bijeenkomst. De leerlingen van de Schiedamse Balletschool hebben gisteravond voor een publiek van vooral veel belang stellende ouders een pittige uitvoe ring gegeven, waarvoor hun lerares, mevrouw Peggy Verstelle-van Ham, de choreografie had verzorgd. De goede hegeleiding was van Ernst Wlcher. Het geheel maakte een zeer ver zorgde indruk, ook al omdat kostuums en kapsels van de danseresjes de no dige aandacht hadden gekregen. Alle leerlingen hadden volop gelegenheid hun kunnen te tonen en menigeen mocht een hartelijk applausje in ontvangst nemen. Geslaagd, was vooral 'Nevels' op muziek van Grieg. isetrodepencecaen en en en en ZATERDAG Bioscopen: MONOPOLE: De prinses van de Ca- narlscne eilanden, 2 uur. Herodes de genadeloze, 7 en 9.15 uur. PASSAGE. Babette op het oorlogspao 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen en beelden van Gust Komijn moderne schilderkunst uit eigen bezit, collectie Guépln, 10—17 uur Diversen: MUSIS SACRUM: Vegia, Geron brengt .Kleine kinderen worden groot', 20 uur. ARCADE: Schiedamse volkstulnders- vereniging Klein Babberspolder, feestavond, 20 uur. IRENE: Chr. tllmactle, 'Gelulds barrière', 20 uur. Apotheken Rembranm. ttembrandtlaan 5. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: De prinses van de Ca- narische eilanden, 2 en 4.15 uur. Herodes, de genadeloze, 7 en 9.15 u. PASSAGE: Babette op bet oorlogspad 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Schilderijen en beelden van Gust Romlja moderne schilderkunst uit eiser, bezit, rnilectle Guèpin, 1217 uur Diversen: SPORTCENTRUM: Japanse Judofllmr toegelicht door Anton Geeslnk. 15 uur. Naarmate de competitie vordert, worden voor de kampioens- en degradatiekandidaten de wed-' strijden belangrijker. Een van die ontmoetingen is de wedstrijd SchiedamBlauw Wit '51. Beide clubs hebben 8 punten uit res pectievelijk 13 en 14 wedstrijden met op hen volgend Spartaan en Velox met 6 en 5 punten uit 12 wedstrijden. Voor onze stadgenoten is het dus van groot belang te proberen de vol le winst uit dit treffen te halen. In Dordrecht werd met 47 gewonnen, maar dat zal de Dordtenaren wei zwaar op de maag liggen en daarom zullen de roodzwarten dubbel hard moeten komen om de Gorkumers le buit binnen te halen. In ieder ge val kan een spannende strijd worden verwacht. ODI gaat op bezoek bij kampioens kandidaat GKV in Gorinchem, die onverwacht de laatste uitwedstrijd heeft verloren van KOAG en in de ontmoeting daarvoor tegen hekke- sluiter Vriendenschaar 2 gelijk speel de. De papieren voor onze stadgeno ten lijken dus niet waardeloos, maar zij zullen toch heel goed voor de dag moeten komen om de Gorkummers in eigen veste een puntje af te snoe pen. Succes heeft vrijaf en in het ver dere programma zijn opgenomen de wedstrijden Ons Huis 3Schiedam 2, Het Zuiden 6—Succes 2, Maassluis 2 —ODI 2, ODI 3NIO 2, aspiranten: Rozenburg aSchiedam a en Schie dam bTrekvogels e. Het oecumenisch avondgebed, dat 's zaterdags van half acht tot acht uur in de Lutherse kerk wordt ge houden, aal in de maand april wor den geleid (alfabetische volgorde) door de predikanten dr, Cazemier, ds. Couvee, ds. Nawijn en ds. Smids. Monopole. vertoont 's middags „De prinses van de Canarischa eilan den" en in de avondvoorstellingen „Herodes, de genadeloze". Brigitte Bardot, beroemd geworden vanwege haar fysiek, is als "Babette op het oorlogspad" (In Passage) kuis en kinderlijk. Zij gaat niet één keer in het bad. zij huilt niet in een handdoek. Keurig in uniform of ge wone jurk doet zij of zjj een blijspel- actrice is. Maar acteren gaat haar slecht af. Zo ook in dit verhaal, waarin zij een Frans dienstmeisje is, dat in 1940 in Londen terechtkomt en heel erg lijkt op het vroegere liefje van een Duitse generaal. ZU weet hem alle plannen betref fende de komende invasie in Enge land te ontfutselen, na talrijke on- overzichteiyke verwikkelingen. Aar dig in deze film is het optreden van Francis Blanche als hoofd van de Gestapo. Jacques Charrier, de tegen woordige echtgenoot van B.B., speelt voor een Franse officier. De directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst in Schiedam maakt bekend dat er gelegenheid zal gegeven worden de kinderen geboren in 1960 volledig te laten Inenten tegen kinderverlam ming. De eerste van de vier inentingen voor deze kinderen kan plaats vin den op maandag 10 april van 2 tot 4.15 uur, op dinsdag 11 en woensdag 12 april van 9 tot 11-30 uur en van 2 tot 4 uur in het gebouw van de GG en GD, Tuinlaan 80. In v.m. Kethei geschieden de in entingen op vrijdag 14 april des morgens van 10 tot 11.30 uur in het voormalige gemeentehuis. De oproepkaarten voor de in aan merking komende kinderen zijn reeds verzonden. De ouders of verzorgers worden verzocht zich stipt aan de op de oproepkaart vermelde datum en tyd te houden. Daar het voor de kinderen van het grootste belang is. dat zij door vol ledige inenting tegen kinderverlam ming worden beschermd, wordt drin gend aangeraden deze gelegenheid niet te verzuimen. DHC-middenvoor Piet Zeegers (25) had gisteren andere dingen aan het hoojd dan het leer, dat hern, zondags op de groene gras mat zo intensief bezighoudt. Stralend verscheen, hij met zijn bruid Kitty Jahnke (22) cp het stadhuis om JA tegen haar te zeggen. Veel voetbalvrienden waren er bij of verschenen later op dc re ceptie. Op de joto overhandigt de ambtenaar van de Burgerlijke Stand, de heer De Man, de prof voetballer het trouwboekje. Me vrouw Zeegers-Jahnke kijkt lachend toe. In intieme kring wordt vandaag in het Vlaardingse PTT-kantoor af scheid genomen van de heer J. P. van Pul, hoofdemployé eerste klasse Speciaal wordt er de aandacht op die met ingang van 10 april is be- gevestigd dat de oranje inentings boekjes van de kinderen moeten worden meegebracht. Voor inlichtingen wende men zich tot de administratie van de GG en GD, Tuinlaan 80, telefoon 69290. noemd tot bureauchef van het PTT- kantoor in Schiedam. De heer Van Pul heeft 36 jaar. in het Vlaardingse kantoor gewerkt, nadat h(j zijn loop baan b\j de PTT in Rotterdam be gonnen was. Hermes-DVS is uit het dubbele duel tegen DFC met 1 wintspunt maar bescheiden te voorschijn gekomen. Weliswaar was Hermes, vooral in de uitwedstrijd niet zo gelukkig, maar daar staat tegen over, dat er in deze wedstrijden nogai nonchalant met fraaie kansen werd omgesprongen. O.I. ligt hier trouwens het falen van Hennes. Men krijgt wel eens de indruk, dat de jongens de wedstrij den niet serieus genoeg opvatten, zich niet goed voorbereiden. En dit, is, vooral in het betaalde voetbal toch een eerste vereiste. Dit zal zondag beslist anders moe ten zijn, willen de Schiedammers de voile winst gaan behalen.in de thuis- wedsrijd tegen AGOW. De Apel- doorners staan dit seizoen, zulks in tegenstelling tot de laatste jaren niet zo hoog geklasseerd, doch men dient te bedenken, dat. AGOW juist in de laatste wedstrijden voldoende pun ten heeft verzameld om zich veilig te stellen, Zij zitten dus in de lift en dit moet voor Hermes een waarschuwing inhouden. Maar als de Schiedamse blauw-witten, die zondag as. in het rood zullen verschynen, zich terdege voorbereiden, dan blijven de punten in Schiedam, zulks dan tot vreugde van de trouwe aanhang. Hermes-DVS 2 is wederom vry. In de vijfde ronde van het toernooi om de persoonlijke kam pioenschappen schaken werden in de hoofdklasse niet meer dan vier partijen gespeeld. De overige partijen werden naar een latere datum verschoven. Enige tekening in de strijd is reeds te zien. Hoewel niets met zekerheid te zeggen valt, vormt zich in de hoofdklasse een kop groep, waaruit de finalisten te voorschijn zullen komen. In deze kopgroep zijn onder andere I veel partijen niet gespeeld en ver- Van Baarle, de jongste deelnemer, plaatst naar andere data. Wel wer- Reitsma, Den Uyl, Meijer, Vrijland en den gespeeld de partyen tussen: Roo- Het derde elftal, dat de punten broodnodig heeft, ontvangt om 10 uur op Harga lijstaanvoerder Neptu nes 2.. Afgaande op de resultaten van de laatste wedstryden is Hermes 3 niet kansloos. Het 4e tenslotte gaat met redelijke kans op succes op be zoek bij HOV 3. De rood-groenen gaan zondag naar Den Haag om de strijd aan te bin den met SHS, hetgeen een moeilijke opgave- wordt aangezien ook de SHS'ers behoorlijk in het gedrang zijn gekomen in de onderste regionen. Ondanks dat de Hagenaai-s de laatste tyd weinig resultaten geboekt hebben kunnen de SVV'ers weer re kenen op heftige tegenstand op Hout- rust, hetgeen men vorige week trou wens leiyk heeft ondervonden van het nood verkerende EBOH. Oefen- meester Croon en zyn mannen zullen er zondag dan ook goed aan doen om met doeltreffende wapens dit elf tal van Scheveningen Holland Sport aan te pakken. SW 2 en 4 hebben een vrije zon dag en SVV 3 gaat op bezoek by Feynenoord 3. Voor de dames en heren van Wilton F zijn voor zondag zeer be langrijke wedstrijden vastgesteld. Dames I moet naar Den Haag om daar de strijd aan te binden met Turnlust, een ploeg, die zeer ge vaarlijk kan zijn. In Schiedam werd het een gelijk spel, maar of dat weer zo zal worden, kan niet zonder meer gezegd worden. Het zal er echter wel spannen. Haring aanwezig. Laatstgenoemde verhoogde zyn kansen op een finaleplaats door van Grevenbroek te winnen. Hij verdedig de zich volgens het Barea-systeem en had al spoedig met de zwarte stuk ken volkomen gelijk spel gekregen. Grevenbroek wist geen afdoende antwoord op de door zwart gevoerde strategie en kon zodoende pionver- lies niet meer voorkomen. De party werd hierna door Haring volgens de regelen der kunst gewonnen. Stahlle versloeg De Bruyn, gebruik makend van een verkeerde toepas sing van De Bruijns Franse-verdedi ging. Hij offerde in de loop van het spel, twee pionnen, waarna de partij feitelijk reeds beslist was. Wat De Bruyn ook speelde, hjj kon de partij niet meer houden. Stahlie verdiende het Volle punt. Den Uyl heeft uit niets tegen Hamerslag een prachtige drukstel- ling op weten te bouwen. Na de opening stonden beide partijen ge lijk, maar door het uiterst subtiele spel verkreeg Den Uyl een mini maal voordeeltje, dat hü via het daardoor verkregen ruimte over wicht, in winst omzette. Flanken zag zijn party tegen Hölz- ken afgebroken. Hoewel Planken ope ningsvoordeel had verkregen, heeft hij geen kans gezien dit voordeel op een of andere wijze uit te buiten. Hölzken speelde op voorbeeldige wij ze, waardoor de afgebroken stelling waarschynlyk remise zal worden. Ook in de Ie en 2e klasse werden zen—Kok ViVan Leusden- Meijer 10, Van der ZeeVan den Berg 0—1, WeedaBoele 10, Am- merdorfferSeiJ 01. De zesde ronde, die volgende week donderdag zal worden gespeeld, wordt waarschijnlijk zeer spannend, daar de mogelijkheid bestaat, dat dan al definitieve uitslagen voor de finale zullen bekend worden, waarbij de grote troeven van vorige toernooien wel eens gepasseerd kunnen worden! Twee afzwemfeesten in het Schie damse Sportfondsenbad, op woensdag 12 april en zaterdag 22 april, zullen worden opgeluisterd met attracties. Woensdag treedt het trio Püpers op en zaterdag voert de Rotterdamse Reddingbrigade een pantomime op. Op beide avonden, die om half acht beginnen, verzorgt het sporthuis Rit- man een show van sport- en bad kleding, terwijl ook een nummer ko misch springen op het programma staat. De volgende artsen nemen de zondagsdienst waar: D. Houthuysen jr., Swammerdamsingel 43. tel. 68516, W. T, P. Nyenhuis. Burg. Knappert- laan 154. tel. 69880: Ch. A. Poll, Tuin laan 92, tel, 67856. Apotheek: A. Gouka, Hoogstraat 29. Tydens de jaarvergadering van de Schiedamse vereniging voor lichame lijke opvoeding Thor. is een opvolger gekozen in de functie van wijlen de heer G. J. W. Brandt, Thor's gelief de voorzitter, die onlangs plotseling kwam te overlijden. De heer A. van Schie, die aanvan- keiyk secretaris en gedurende enkele jaren ook voorzitter van de vereni ging was. is opnieuw in deze functie benoemd. Bij de bestuursverkiezing is verdér mej. Van Arkel afgetreden en opgevolgd door mevrouw H. v. d. StelDaalmeyer. Gehuwd: H B Albers, 22 en E C Kreuger, 22; J W Cramer. 21 en G A Schell, 19; A P van Herpen, 28 en P J Beekman, 24; F J den Broeder, 35 en D van Dijk, 29; A M van der Poort, 28 en A S C van Baarle, 22: G J M van Buytenen. 31 en D M van Leeuwen, 26; J Rissema, 33 en J Slavenburg, 30; J C van Lieshout, 21 en L H Mercier, 24; D Hooger- werf, 21 en J Rigtering, 23; G W J Veldhoven, 17 en J van Leeuwen. 16; J Snijders. 22 en G G Schulze, 21; C W M Mostert, 21 en V Cohen. 18; M G van Meel, 22 en M A de Maat, 22; MM Baggen, 26 en A van 't Zelfde, 26. Geboren: Hermanus, z v H Ruse ier en B A W M van Vliet; Hendri- cus H J, z v G W Duller en W M Scholte; Johannes B G, z v J B G M Heeze en S van Dijk, Annegiena J H, d v B Kinds en J A de Boer. Overleden: J H Weber, 58: W C Verweijen, 91, wed van J A de Gier; R Vermeereu, 84, wed van R Walthie. Ondertrouwd: H Ames, 25 en M C Jansson, 23; B Baarda, 23 en E van der Heiden. 20; B van den Brink, 25 en A J Rotteveel, 22; J L van Giels. 47 en P M T van Alphen, 33; W C M de Jong, 30 en L A M Willems, 21; B F Kemper, 22 en J S M van Os, 20; J Meuistee, 26 en E van Eijk, 24; L P A Nunes. 26 en G Kooi), 22; M Palijama, 24 en A A Nieberg. 21; P A Snijder. 23 en A L Govaart, 20; A P Stok, 21 en G G J van Eijk, lth B C Vogt. 35 en M B M Achenbach, 28: B J Vredebregt, 34 en J Schrumpf, 30; A Wuisman, 25 en E J Offerman, 24. Heren 1 trekt naar Rotterdam- Zuid om op Varkenoord lystaanvoer- der Snelwiek te ontmoeten. De strijd zal ongetwyfeld vol spanning zijn, daar by een overwinning Wilton sr heel goed voor komt te staan en Snelwiek gaat bedreigen. Heren II speelt op het Wilton F- sportpark tegen Actief II uit Rotter dam. Het wordt tijd dat men de ne- derlager.reeks eens onderbreekt, want een paar punten zyn nog wel te ge bruiken. Aanvang 10.00 uur. Dames II is vry. Dames-junioren gaat ook naar Snelwiek en wanneer zy deze wed- str«d in een overwinning om kun nen zetten zullen zy boven aan de rangiyst van hun afdeling staan. De twee aspirantenteams gaan zaterdag naar Viaardingen om daar te spelen tegen De Hollandiaan. Het eerste dameselftal van DWS komt zondag in het veld tegen rode-lantaarndraagster Roda. De dames zullen winnen als ze de za ken stevig aanpakken, want een kat in hét nauw (Roda) maakt rare sprongen. Het 2e dameselftal speelt tegen bet boven aan de ranglijst prijkende Dynamo 2. Hier zullen de punten wel naar Rotterdam gaan. DWS' eerste herenelfta! speelt te gen de Dynamo-reserves. In de.uit wedstrijd leed DWS een grote ne derlaag. Willen de DWS'ers de pun ten in Schiedam houden, dan zul len ze beter voor de dag moeten ko men dan de afgelopen weken. DWS' 2e herenelftal speelt tegen het derde Dynamo-elftal. Wij hou den het op een overwinning voor de DWS'ers. Het programma voor DWS luidt: Zondag Senioren: Dames I: DWS-Roda, 11.00 uur; Dames 2: DWS 2Dyna mo 2, 12.00 uur; Heren I: DWS Dynamo 2, 13.00 uur; Heren 2: DWS 2—Dynamo 3, 12.00 uur, alle aan de Gudedijk. Junioren: Meisjes I: DWSAdo, 11.00 uur, Oudedijk; Meisjes 2: UVG —DWS 2, 13.00 uur, Harga.; Jongens: SnelwiekDWS. 10.00 uur, Varken oord. Zaterdag Aspiranten; Mïeisjes A: DWS A— Vires. 15.00 uur; Meisjes B en C: DWS B—DWS C. 15.00: Jongens: DWSvires, 16.00 uur, alle aan de Oudedijk. Voor de Vrouwengroep van de Par ty van de Arbeid in Schiedam spreekt donderdagavond 13 april in het Voiksgcbouw mevrouw C. Dcn- cher over het onderwerp „De hygiëne van de vrouw". Aanvang 20 uur. SPIJKENISSE Het gemeente wapen van Spijkenisse bestaat uit zes dwarsbalken van azuur en goud. De azuren balken dragen respectieve lijk vier, drie en twee St.-Andries- kruisjes met zilver. B. en W. van Spijkenisse zijn van mening, dat het wapen aanmerkelijk verfraaid kan worden als het wapen schild gedekt wordt door een kroon. Eiykens een schryven van de Hoge Raad van Adel is de gebruikelijke kroon voor een gemeente: Een gou den kroon van drie bladeren en twee paarlen. B. en W. schryven aan de raad. dat de kroon slechts betekenis heeft als versiering. Door een heraldicus zal een ontwerp gemaakt moeten worden. De kosten hiervan bedragen 120,—. Dit bedrag wordt de raad gevraagd. Aan H. M. de Koningin zal worden verzocht het gemeente wapen tc mogen wyzigen. Wethouder H. Sabel opent zater dagmiddag 15 april om twee uur het nieuwe, wykgebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Kerkweg 8 in Kethei. In dit wykgebouw recipieert vervol gens het bestuur van de afdeling Kethel. BOSKOOP De bestuurder van een luxe auto, de heer P. uit Alphen a. d. Rijn. kreeg met zyn echtgenote in de nacht van 7 op 8 april de schrik van het leven, toen hij met flinke snelheid, rijdende over de hefbrug te Boskoop, rechtdoor In de richting van Reüerskoop reed. In verband met de tunnelbouw in Boskoop is het Reij- erskoop met dwars over de weg staande hekken voor het verkeer af gesloten. Door zun manoeuvre kwam de heer P. in aanraking met het ver lichte hekwerk, waardoor de voor ruit van de wagen sneuvelde. Het nummer van de auto werd ge noteerd en de politie te Alphen a. d. RÜn gealarmeerd door de politie te Boskoop, kon de bestuurder by z(jn woning opvangen. Burgemeester mr. J. W. Peek ver richt zaterdagmiddag 15 april om vier uur de opening van het tennis park „Los Bigotes" in het Volkspark. ROTTERDAM 7 april Heden kwam aan de Visafslag al hier een vaartuig en werden van IJmulden en elders 250 kisten verse zeevis en spiering aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr 395 400. middel 400410. klein 395400, slips 300—310; Tarbot gr 400—410, middc-l 290—300. kl 115—175: Griet 120—170 p kg; Schol gr 37—38, midd 5065, klein 3412; Schelvis middel 45—59; Kabeljauw gr 45—55, middel 6061; Makreel 1719; Zeehanen klein 12—28; wyting 28—42 p kist; Kuit 6065 p kg. Advertentie IM, n verband met het steeds stijgende aantal advertentie.- lat onze zetterij te verwerken'krijgt en het vele daaraan verbonden werk, zijn wij genoodzaakt het tijdstip van nlevering van advertentie-opdrachten te vervroegen Vlj verzoeken u derhalve uw te plaatsen advertentie- ">or de krant van ipdrachten die na de gestelde tijd in ons bezit komen •uiten wij proberen nog uit te voeren; te dien aanzie) cunnen wij echter geen enkele garantie geven Eén ei mder geldt zowel voor de gewone advertenties als vooi le Zaalertjes. de DIRECTIE

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1