Caisson zakte op de minuut af volgens plan Zee heeft nog vrij spel tot eind april menko GAGARÏ^T Voorarrest Sal S. opnieuw verlengd Bouwbedrijf ivacht op regering Verkorting wer stuit op moei Voor 1300 aan ringen gestolen Raad Hoogland keurt beleid burgemeester af en spreken over NA VO 1 U*0 Koningin hij plaatsing van 7e caisson Bromfietslawaai wordt beperkt Toezicht Sn de hoek i Britse trawler bij Aberdeen gestrand Jo"*! lösill i HET VRIJE VOLK DONDERDAG 13 APRIL 1561 PAGINA 3 style verkrijgbaar bij de gerenommeerde stoffenzaken, modemagazijnen en warenhuizen PAS MAJOOR SCOREBORD r~ VROUW RIJWEG ZONNEPILTER KAPT REFLECTIES pust voor kostbare ogen UaajssSj FAMOUS CIGARETTE Advertentie LM. OTr (Van onze speciale verslaggever Klaas Graftdijk) Het plaatsen van de eerste caisson In het Veersche Gat heeft zich na de pech van gisteren vandaag volgens plan vol trokken. Het gold een allergewichtigste première. Ten slotte was het werken met een doorlaatcaisson als deze ('n hele ma chinerie) nog nooit vertoond. Toch vallen of staan daarmee de Deltawerken, inclusief de dichting van de vervaarlijk moei lijke Oosterschelde. Onmiddellijk begonnen de elektrische lieren boven op de 'brug' (die nog werr hoog boven het eigenlijke ealssonlichaam uitsteekt) hun werk te doen. Se schuiven, zestien in getal, rezen omhoog. Dat was aan de rivierzijde. Aan de zeezijde, zestien in getal, rezen omhoog. Dat was aan de rivierzijde, ten schotten neergelaten, die nodig waren geweest om de caisson tijdelijk waterdicht te maken. (Het moest na eenmaal varende naar de plaats var zijn bestemming.) (Vervolg van voorpagina) De ouders van Gagarin wonen in het dorp Gzhatsk. Ze zijn opgezocht door een verslaggever van Tass dat op bijna Amerikaanse wijze en voor Russische verhoudingen zeeropmer kelijk het persoonlijk element van het verhaal naar voren heeft ge bracht. Ais jongen hield hij ervan om luehtvaartboeken te lezen, vertelde vader Gagavin. Hij las Jules Verne en de werken van Tsioikowski (de Russische .vader van de ruimtevaart', die in het begin van deze eeuw het principe van raketten beschreefHij was geïnteresseerd in sport en in het bouwen van. modelvliegtuigen. Het blijkt intussen dat Gagarin pas woensdag, toen hij op het punt stond zijn vlucht te gaan maken, is bevorderd tot majoor. Twee in Rus land geboren Amerikanen beweren uitgezocht te hebben, dat Gagarin de kleinzoon is van Michael Gagarin, die tijdens de revolutie is doodge schoten. Overigens is Gagarin een veel voorkomende naam. Tass heeft in hel telefoonboek van Moskou al leen al 1200 Gagarins geteld. Hier en daar is eraan getwijfeld of Gagarins vlucht inderdaad woens-i dag heeft plaatsgevonden. Deze op- vatting wordt van de hand gewezen rfJï! door Amerikaanse ruimtevaartdes- F a*,oeic!.M-s k-aa.. gestaan oij_de En ziedaar, nadat de schuiven om hoog waren gegaan en de schotten' ;in het water ttaren geplonsd, kon, .men in de stroomrichting dwars door! ;de caisson heenkijken. Alleen tralies- •waren overgebleven. Dat is nu juist de grote truc: eb; ,en vloed, die elke tegenstand met on voorstelbaar geweld opzij schuiven: moeten er voorlopig ongehim derd doorheen kunnen. De grote klap zal pas vallen als het hele sluitgat' niet caissons is gevuld ide 2ïste of 28ste april). Dan laat men alle schui ven iegelijk zakken. En dan. als de| Noordzee geen enkel gaatje meer heeft om aan te wrikken, is ook zijn' kracht verdwenen. l'it Rotterdam was de sleepboot Azië toegesneld om hulp te bieden. Vijf slepers dus in plaats van vier: ile dag van gisteren had geleerd hoe nodig dit was. Het "spel kon beginnen toen de, stroomsnelheid tot ongeveer 80 cm' per seconde was gedaald. Dé eb was' bijna op zijn eind, het tijdstip van.1 de iaagwaterkentering naderde. De Europa en de Azië trokken er tegen op. de Groenland, de Chili en de Zuidpool duwden. De caisson kwam 'zeer. zeer langzaam in beweging. Eindelijk is een hoekpunt het land- hoofd genaderd. Lijnen worden over gegooid, kabels bevestigd. Daar komt de Groenland op de vleugel opzetten. Een omtrekkende beweging. De cais son zal als een draaideur bewegen en zo in de juiste positie worden ge bracht. Middenin liet sluitgat ligt de 'Krammer', op het oog een onaan zienlijk bootje. Maar het is de spil waarom de hele operatie draait. Het' draagt een soort scorebord. Daarop: worden met regelmatige tussenpozen cijfers verwisseld.. De stroomsnelhe- den die hier aan-boord worden ge meten! Om vijf minuten vooc half zeven, als het hora 35 aanwijst ('de stroom snelheid 0 is nu heel dichtbij), blaast Koningin Juliana hee/t gisteren laten roeten, dat zij graag aamce- zig zal zijn bij de plaatsing van het zevende en laatste caisson in het sluitgat voor de Veersche- Galdichting. Dit zal gebeuren in de middag van de 24ste april. De eigenlijk sluiting het neer laten van de schuiven in de cais sons, een veel minder spectacu lair en minder riskant karwei vindt drie of vier dagen later plaats. VL Jill Haicorth, een 15-jarig meisje uit het Engelse graafschap Sussex i speelt een belangrijke rol in de film Exodus, die op de openingsavond 1 van het filmfestival in Cannes in première gaat. De produktiekosten J van Otto Premingers film bedragen meer dan 20.000.000 gulden. Voor- j name rollen zullen in de film ook nog worden vervuld door Paul j Newman, Eva Marie Saint, Ralph Richardson, Peter Law ford cn Sal Mine o. AMSTERDAM (ANP) De raadka mer van de Amsterdam.se rechtbank heeft de voorlopige hechtenis van de Amsterdamse redactie-stenograaf Sal S. en de Griekse ingenieur Michel R.. die op 10 juni 1960 werden gearre steerd in verband met de valsemun- tersaffaire, opnieuw met dertig dagen •verlengd. Het vooronderzoek tn deze zaak is voltooid doch het is nog niet. bekend wanneer het tweetal zich voor de (Amsterdamse rechtbank zal moeten ■verantwoorden. Het proces Legen de in verband met deze affaire in Duitsland aangehou- iden Haarlemse chemigraaf A. O., de Algerijn A en de Duitse monteur S. begint- op 18 april voor het Landes- gericht in Osr.abrück. Verwacht wordt dat het proces twee a drie dagen zal duren. (Van een onzer verslaggevers) Toen daineskapper J. van Koersel, Oude Langedjjk 34 te Delft, gisteren ecu man in de kraag greep, deed hij een goede vangst: de man had elf gouden ën twee zilveren ringen met een totale waarde van f 1.300 op zak, die hij bij vijf Delftse juweliers ont vreemdde. Bij de kapper liet de man zich door de winkeljuffrouw allerlei flesjes par fum tonen. Toen hij zonder iets te kopen wilde weggaan, merkte de heer Van Koersei. dat de man een flesje odeur ter waarde van veertien gul den. in zijn zak had gestoken. De kap per waarschuwde de politie. Een toe vallig aanwezige stevig gebouwde vertegenwoordiger posteerde hij als wachter voor de deur. Bij fouillering bleek, dat de man dertien ringen op zak had die hij had gestolen bij vijf juweliers.De 26-jarige G. v. d. B. werd ingesloten. Deze maand is in Zwitserland de 150.000ste bezitter van een tele- visieontvanger geregistreerd. Advertentie LM. <1 V4 Advertentie I.M. kuudigen. Waarnemingen van onze peiista- tions zo zeiden ze kloppen pre cies met de Russische gegevens. Zo wel de raket als de ruimtecabine zijn gepeild en we hebben alle baan- elementen kunnen berekenen. Ook de ruimtevaartdeskundigen, die bijeen zijn op het Cosparsympo- sium in Florence, zijn van oordeel dat er niet getwijfeld kan worden aan het feit dat de vlucht woensdag is gemaakt. Een woordvoerder van het l*enta-| gon in Washington zei. dat het Amerikaanse .Ministerie yan Dcfen- sic ai op de hoogte was van de lan- i coring eer die door Moskou bekend werd gemaakt. i t Als Gagarin in het telefoongesprek met Chroesjtsjow zegt dat zijn vrouw op de hoogte was, dan bedoelt hij waarschijnlijk dat zij wist dat, hy in training was. Over de vlucht zelf schijnt zij niet te zijn ingelicht. Berichten uit Moskou zeggen, dat Gagarin enkele dagen voor zijn vlucht uit zijn kleine tweekamerflat was vertrokken zonder iets te zeg gen. Zijn vrouw, Valentina. hoorde voor het eerst van" zijn kunstmaan- tocht (oen een buurvrouw kwam bin nenhollen omdat de naam Gagarin was genoemd in de raclio-uitzending over de lancering. Valentina heelt gestudeerd aan de medische sciiool in Orenburg. Ze zei van haar echtgenoot, dat hij houdt van muziek, literatuur, sport en ho gere wiskunde. Een verslaggever van Komsomol- skaya Prawda' zat in de woning van Gagarin toen deze zijn vlucht maak te. Hij beschrijft de tweekamer/lat op de vijfde verdieping „in een ge woon huis in een gewone straat". iNaani en plaats toerden niet ge noemdJ. Er was gebloemd behang op de muren. Buren verdrongen zich in. de kamer en volgden het nieuws. Va lentino, Gagarin schreef met beven de hand de gegevens van de radio en televisieuitzendingen, in een no titieboekje, Toen da foto van Gaga rin op het scherm verscheen, riep het twee jaar oude dochtertje Elena: Pappa! De verslaggever zegt. vertellend over het leven van Gagarin: De.be langrijkste dag van zijn leven vóór woensdag is stellig die geweest waar op liij zijn partijboekje kreeg en het nummer 098092627. Het schijnt vrij zeker te zijn dat Gagarin morgen bij zijn huldiging zal worden getiteld met „Helü van de Sow jet-Unie." Verschillende stra ten zijn ai naar hem genoemd.,even als een bergtop en een gietscher. Ook is een postzegel uitgegeven ter herdenking van de eerste beman de Tuimtevlucht. Het opschrift luidt: de Sowjet-mens is in de ruimte. De Sowjet-Unie heeft gisteren wereld records opgeëist die betreffen: eerste ruimtevaarder, grootste hoogte, en duur van.de vlucht. wielen die de -afsluiters* regelen. Dat-j zijn de kleppen waarmee aan de on derzijde de caisson lek "kan worden j gemaakt, zodat het zinkt. j Nu is hun grote moment gekomen. Ze draaien. Niet allen tegelijk. Deze. nuance dient om de enigszins scheef hangende caisson keurig recht te krijgen. Het is bijna niet te zien. j Maar het ding zinkt. Ditmaal op de goede plaats! Een sleepboot begint te fluiten. De. andere voigen. De hel is las. Dan ?aan knersend de schuiven omhoog,: de luiken vallen. De komende etma len worden loodslakken en stenen ge stort, om de onderloopsheiö tegen ie ;aan, Het gevaarte zal worden ge'oai- 'ast, en ei" moet een rijweg op komen.; vaarover men met zware vrachtauto's- san rijden voordat caisson nummer X aan dè beurt is. Niet voor niets is het' bakbeest 20 meter breed. Van een onzer verslaggevers) De reddingboot van Aberdeen heeft woensdagavond alle opvarenden ge red van de Britse trawler Conten der. die twaalf my'l ten noorden van deze Schotse haven op de kust was gelopen. Direct na de stranding kwam een reddingsactie op gang. waaraan ook oorlogsschepen deelnamen. De traw ler was lek geslagen en maakte zo veel water, dat de bemanning het schip onmiddellijk moest verlaten. (Van onze sociaal-economische redactie) Het overleg tussen het College van Rïjkshemïddelaars en de I werknemers- en werkgeversvertegenwoordigers in het bouwbe- drijf over de verkorting van de arbeidstijd heeft nog niet tot I resultaat geleid. Namens het college deelde de heer Bavinck woensdagmiddag mee, dat hij nog geen mededelingen kon doen. De regering I heeft in overweging de werktijd in het bouwbedrijf en analoge -bedrijfstakken aan een nieuwe aanwijzing te binden en deze i aanwijzing dient eerst te worden afgewacht. Advertentie I.M. Advertentie I.M. 1961 wordt een jaar waarin nóg meer Nederlanders voor 100% genieten van zonlicht. Met Polaroid zonnebrillen wordt kijken een feest. Vroeger ver duisterde donker glas het kijk-genoegen. Polaroid zonncfiiters kappen onnutte reflecties af. Alleen 'zuiver-zien' licht bereikt uw kostbare ogen. Vermoeiende schittering van een glinsterend wegdek, van bruisende golven of reflecterend autolak wordt verleden tijd: u ziet helder, duidelijk en vooral... makkelijk. Dat is genieten van de zomer, van dc zon, van uw vacantïe. De Polaroid lenzen zijn buigzaam, vrijwel onbreek baar, splintervrij en... licht-als-een- veer. Uw zonnebril weegt nog geen 11, uw clip-over maar 4.6 gram. Zie het verschil met Polaroid sunglasses - mor gen reeds. Polaroid zonnebrillen, voor elk gezicht een flatteus montuur f 16.50 tot f 25.50. Clip-overs, de vederlichte uitkomst voor'brildragers - voor elke bril een passend mode! - f 14.-. Polaroid zonnebrillen uitsluitend bij dc opticien, de vakman voor het beter zien. SUNGLASSES GDainï POLAROID registered trademarks of Polaroid Corp., Cambridge, >fass., U.S.A. (Van een onzer verslaggevers) De raad van Hoogland (onder de rook van Amersfoort) heeft dinsdagavond eenstemmig een motie aangenomen, waarbij het beleid van burgemeester G, J. M, Laumans werd afgekeurd. Aanneming van deze motie betekende voorts, dat men wel zijn vertrouwen uitsprak in wethouder W. Brouwer. De burgemeester had zich in een vorige vergadering de woede van de raad op de hals gehaald door wethouder Brouwer de mond te snoeren. Op het moment, dat deze iets in het midden wilde brengen tijdens de behan deling van een wijziging van de winkelsluitingverordenine. Zo is althans volgens de raad de toedracht geweest. In de notulen stond echter, dat de wethouder het woord had gevraagd toen de discus sie reeds gesloten was. Wethouder Brouwer protesteerde dinsdagavond tegen deze weergave van het gebeurde, waarbij hy de hele raad aan zijn zijde vond. De gewij- igde notulen kregen de vereiste goed keuring, ondanks het felle protest van de burgemeester. Vervolgens kwam de KVF-iaotie) aan de orde en ook deze verwierf al- le stemmen ondanks de burgemees- terliike protesten. Dè wijziging van de winkelslui tingsverordening, die dus tijdens de vorige raadsvergadering aan de orde was geweest, hield in, dat in het vervolg de winkels in Hoogland op zondagmorgen gesloten moesten zijn. Vreemd genoeg was deze sluiting in het Utrechtse dorp tot nu toe tueti verplicht gesteld. Wethouder Brou-; wcr had zich als minderheid in het college tegen deze maatregel ver zet. De wijziging kwam er door,: waarbij de KVF verdeeld stemde. De; burgemeester zowel als wethouder is lid van de KVP. Vermoedelijk zal de aanwijzing in houden. dat de werktijd niet verder dan tot 46 la uur per week mag wor den teruggebracht. Hiertegen is van werknemerszyde I onmiddellijk geprotesteerd. Men wees erop, dat de ingediende voorstellen geheel volgens de geldende richtlij nen zijn. Als deze richtlijnen nu weer gewijzigd worden, vervalt elke zeker heid. Bovendien geeft de arbeidsinspec tie al vergunningen af voor een vijfdaagse, werkweek van 45 uur. Het is onmogelijk deze regelingen terug te draaien- Ook achten de organisaties het on mogelijk een vijfdaagse werkweek van 46uur in te voeren. De werk dag zou dan negen uur en achttien minuten worden en dat isniet te verwezenlijken noch te'aanvaarden. Onzekere positie Daarbij heeft men de vraag ge steld. welke de positie van de Stich ting van dc Arbeid wordt, als haar weloverwogen adviezen steeds in de wind worden geslagen. De stichting zal zich hierover op korte termijn beraden. De heer W. F. van Tilburg, voor zitter van de stichting, zei ons, dat hij de nieuwe ingreep van cie rege ring' uniek achtte. 'Ik ben van mening', zo zei hij, 'dat de stichting niet voort kan. gaan met het. afgeven van adviezen als de regering daarna beslissingen neemt op grond'van geheel nieuwe richt lijnen. Bovendien spreekt men nu van een nieuwe algemene, aan wijzing, die dus voor het gehele be drijfsleven zou gelden. Maar daar over is met de stichting nog geen woord, gesproken.' Alleen doorgeven Men vraagt zich in werknemers- kringen ook af, welke zelfstandige (aak er voor het College van Rijks- bemiddelaars overblijft, als zij niet meer kan doen dan aanwijzingen van dp regering aan .het bedrijfsleven doorgeven. Naar wij vernemen, zal de regering - waarschijnlijk vrijdag een beslissing nemen over een even tuele nieuwe aanwijzing. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft naar aanleiding van deze ont wikkeling o.m. verklaard 'Het is duidelijk dat dit nieuwe uitstel de reeds bestaande ontstem ming- over de trage behandeling der meer dan een jaar bekende voor stellen aanmerkelijk heeft vergroot'. De vertegenwoordigers der werk geversorganisaties, welke in de1 raad van Bestuur Bouwbedrijf samenwer ken, hebben in bovengenoemde be spreking duidelijk gesteld dat. de ge volgen van dit verdere uitstel een ongunstige invloed uitoefenen op de produktiviteit in het bouwbedrijf. Hero ju wat u verwacht van een zomerörank: tintelend, verkwikkend, verfrissendDrink en genietontdek uw' fa%ortete smaak. Want zóveel smaken heeft Hero dat diè er altijd bij is! inn in '«Uaill»"*'' nxtyap (Van onze parlementsredactie) De heer Dean Acheson, NAVO-adviseur van president Kenne dy, heeft gistermiddag: een onverwacht gesprek gehad met mi nister Visser (Defensie). Bij het onderhoud waren ook de staatssecretarissen De Jong (Marine), Calmeijer (Land- en Luchtmacht) en dr. Van Hou ten (Buitenlandse Zaken) aanwezig. Het bezoek van de heer Acheson aan het departement van Defensie duurde anderhalf uur. Advertentie I.M. Kolonel Casado, chef-staf van de republikeinse troepen, in het laatst van de Spaanse burgeroorlog en lei der van de Madrileense Junta de Defensa die in maart 1939 werd ge vormd, heeft van de Spaanse auto riteiten toestemming gekregen naar Spanje terug te keren. (Van een onzer verslaggevers) Het bromfietslawaai zal worden be perkt. De wettelijke regeling met be trekking tot de geluidshinder van bromfietsen kan thans zeer spoedig worden verwacht. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs, H. A, Korthals, heeft de gevraagde uitge breide adviezen over deze zaak inmid dels van het RAJ-TNO-instituut voor transportmiddelen ontvangen. Deze adviezen waren nodig voor het opstel len van voorkcurscisen, die eventueel in de regeling kunnen worden ver werkt. Officieel is meegedeeld, dat het ge sprek over NAVO-aangelegenheden ging. In Den Haag neemt, men even wel als vaststaand aan, dat ook even tuele militaire hulp van de VS aan Nederland ter sprake is geweest. Minister Visser vertrekt vrijdag, na het wekelijkse kabinetsberaad, voor een reis van nog onbekende duur naar de VS. Hij zal daar o.m, met zijn Amerikaanse ambtgenoot McNamara over zaken van de hulpverlening spreken. Minister Luns, die al in de VS is, heeft dit gesprek reeds met een Amerikaanse onderminister van Defensie voorbereid. Zoals bekend zijn de verwachtin gen .over Amerikaanse hulp over het algemeen niet hooggespannen, zeker niet na de teleurstelling met de steun voor de Starfighterbouw. Minister Visser schijnt echter van mening, dat er voor een paar projec ten. waarvan de mechanisering van de landmacht de belangrijkste is, nog wel iets te bereiken valt, Inderdaad, bestaat nog de mogelijk heid vor het grote mechaniserings- project Amerikaans.matcriaal te kie zen, in plaats van het technisch gun stiger beoordeelde Franse. Gezien staatssecretaris Bot gelijk met minister iVsser in de VS zal zijn, schijnt het niet uitgesloten, dat ook de eventuele verdediging van Nieuw- Guinea ter sprake zal worden ge bracht. JAe voorzitter van de Vereniging '-'van Transportassuradeuren aeeft in de jaarvergadering van zijn organisatie een betoog willen houden tegen de toepassing van overheidstoezicht op de schade verzekering ook op zijn branche. Op het levensverzekeringsbe drijf bestaatvooral in het belang van de kleine man reeds lang een dergelijk toezicht in de vorm van de Verzekeringskamer. Ook voor het schadeverzeke ringsbedrijf wordt dit toezicht, dat men in andere landen reeds kent, meer en meer gewenst geacht. De argumenten die de voorzitter van de transportverzekeraars ertegen naar voren bracht, zijn in feite juist een pleidooi voor een rege ling. TJfet eerste bezwaar was name- 't lijk. dat bij vaststelling van algemene regels te lage eisen zou den worden gesteld, zodat ook aan hen die daarvoor niet in aanmer king komen, een brevet van 'goed gedrag' zou worden uitgereikt. Als dergelijke lieden, of instellin gen bestaan, is dat op zich zelf al een argument voor de toepas-" ■sing en het bezwaar kan worden ondervangen door de eisen zwaar de stellen. Zijn tweede bezwaar berust op •het motief van exclusiviteit; voor 'anderen wel, maar juist voor ons [niet. In. vele gevallen kan een.der- gelijk toezicht nuttig zijn, maar jWij, die vooral met mensen te ma- jken hebben, die met geld kunnen omgaan en die door deskundigen ■worden, geadviseerd, hebben dit (toezicht niet nodig, aldus de rede nering. Dat pleit dus alvast voor een j toepassing in het algemeen, waar lin vele gevallen de verzekerde ;sterk in het nadeel is, doordat hij geen polissen kan lezen, geen ■financiële bonafiditeit van onder nemingen kan beoordelen en In 'het algemeen niet beschikt over jdeskundige adviseurs juristen, ischade-experts etc. die hem iterzijde kunnen staan op het mo ment. dat de verzekering voor 'hem juist betekenis gaat krijgen. A.Taar wij zijn er niet van over- tuigd. dat dit niet zou gelden voor de transportverzekering. Ook met deze vorm van verzekering zijn belangen gemoeid vart ver zekerden, die in een vergelijkbare 'positie verkeren, al is het mis schien In mindere mate dart bij andere verzekeringsvormen. Bovendien heeft de voorzitter van de transportverzekeraars in zijn jaarrede vagelijk aangeduid, •dat ook ln zijn vak 'een meerdere 'discipline niet kan warden ge mist,' die hij 'zeer bepaaldelijk zou willen zien gehanteerd door Ide menselijke uitvoerders van ons •mooie bedrijf, zowel bij het plaat sen van verzekeringen als bij het behandelen van de daarop vallen de schaden.' A Is dat al voor deze branche van 'deskundigen' onder elkaar geldt, dan gaat dit zeker ook op voor andere verzekeringsvormen. Sterker pleidooi voor algemene toepassing op de schadeverzeke ring dan als geleverd door deze tegenstander kan men moeilijk van ons verwachten. Enige spoed ibij de verdere voorbereiding van ide regeling lijkt ons uitermate gewenst. /Ap haar congres heeft da Partij van de Arbeid zich met over grote meerderheid uitgesproken vóór de handhaving van haar militair beleid. De Partij van de Arbeid denkt daarover in de op positie niet anders dan toen leden van de partij ministerszetels be zetten. Zowel toen als nu was er een. kleine groep die de atoom bewapening afwees. Omdat deze, anders dan de overgrote meerder heid, die bewapening niet voor zijn geweten kan verantwoorden. Er is dus op dit punt niets ver anderd. Zeer tot verdriet van de liberale Haagse krant Het- Vaderland. Want dat blad vindt dat de PvdA nu een vreemde eend in de bijt is geworden, waarmee de andere grote democratische partijen niet samen kunnen zwemmen. VV/aaronv zou Het Vaderland aan deze conclusie behoefte heb ben? Dat lijkt ons nogal eenvou dig. Als de PvdA als onbetrouw baar in de hoek gezet kan worden, zijn de confessionele partijen steeds op de liberalen aangewezen om een regering te kunnen vor men. En dat is het doel waarnaar Het Vaderland streeft. Waarvoor de gewetensbezwaarde groep in de PvdA al niet wordt misbruikt!. Advertentie i.m. «.AG*

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2