Eerste vijfdaagse werk week gemeente Schiedam gaat 1 mei in... Raad uit onvrede met Willem de Zwijgerlaan IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN Tarzantraditie wordt in Monopole vervolgd FEEST OP 1 MEI Lintjesregen Hermes naar Sparta voor beker - SVV ontmoet 10 mei militair elftal OVERMAAS-VFC B. en W. antwoorden op schrijven G. Harreman Tips voor festiviteiten koninginnedag en 5 mei Finale scliool- voetbal- en lianclbaltoernooi Nieuw onderdak voor beschutte werkplaats Aantrekkeli j ke uitbreiding fa. Van Loenen Schiedammers onderscheiden ODI moet volle ljuit inhalen Duivennieuws Niét Suurhoff, wél Kranenburg op eerste mei Zilveren feest van TL Bogercl Meester Visser nam afscheid Oranjebal bij Singelkwartier Lager voetbal in tveeheinde HET VRIJE VOLK ZATERDAG 29 APRIL 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Bij het begin van de raadsvergadering heeft gisteravond de heer H. B. Engelsman, voorzitter van de fractie der Partij van de Arbeid, geïnformeerd naar de vooruitzichten voor de vijf daagse werkweek in Schiedam. De raad heeft op 24 maart be sloten, dat de werktijdverkorting per 1 mei zou worden door gevoerd. Wethouder mr. P. Boehove is kort en kernachtig op deze vraag ingegaan. „Het is niet bekend," aldus de wethouder, „of de minister voornemens is het Schiedamse raadsbesluit voor schorsing voor te dragen." Speelplaats weg Dokfersfliensten (Van een onzer verslaggevers) De Willem de Zwijgerlaan es er met het kappen van de oude bom enniet op vooruit gegaan. Daar was de Schiedamse ge meenteraad het gisteravond wel over eens. Er bestond minder eenstemmigheid over de vraag, of het nu wel gewenst was om, zoals B. en W. voorstelden, het profiel te wijzigen, hetgeen een bedrag van f 110.000 zou vergen met daar boven nog eens 70.650 voor de voorzieningen aan gas- en wa terleiding. Denny Miller "et als „larzan, dc aapmens" in Mon o po 1 e de Tarzantraditie voort. Met grote verbaasde ogen slingert hij zich per liaan door het oerwoud, hij vecht met panters en krokodillen, hij verjaagt horden wilden dcor er nog grotere horden neushoorns, ze bra's en olifanten op af te sturen en in zijn privé-oerwoudparadijsje speelt hij met zijn chimpansee en andere „huisdieren". Pearl Harbour „The Misfits" Inenting Deze belangrijke voetbalwedstrijd, met als waarschijnlijke inzet het kampioenschap van de 2e klasse B, zal zondag 7 mei a.s. gespeeld worden op het Overmaas-terrein. Toegangsbewijzen zijn vanaf dinsdagmorgen verkrijg baar bij Burgerlijke Stand Korfbalprogramma: Predikbeurten Koninginnedag „Als dat het geval mocht zijn," vervolgde de heer Van Boehove en voerde eraan toe, dat dit zijn per soonlijke mening was, „als dit zo mocht zijn, to nodte mocht zijn, toont de minister weinig egards voor het verantwoordelijk heidsbesef van de gemcentebestu ren." Maandag worden de finales ge speeld van de schoolvoetbal- en handbaltoernooien waarvan in de paasvakantie de voorwedstrijden zijn gehouden. De wedstrijden beginnen om 9 uur. Om 1 uur is de prijsuit reiking bij het clubgebouw van Her- mes DVS door burgemeeser mr. J. W. Peek. De wedstrijden worden gespeeld op twee terreinen van Hennes DVS, twee van SW, een van GTB en een van Ursus. Op het SW-terretn wor den de wedstrijden gespeeld tussen de le klassen van de scholen, waar voor het toernooi destijds wegens het slechte weer moest worden afgelast. Om v«f minuten voor half twaalf begint op de velden van Hermes DVS de voetbalwedstrijd tussen het selectieelftal van Schiedam en Vlaar- dingen. Ook de handbalwedstrijd van het Schiedamse selectieelftal tegen de kampioen schoolhandbaltoernooi Rotterdam, de Herman Heljerman- school, wordt dan gespeeld. Het Vlaardingse voetbalelftal-is als volgt samengesteld: Breen (Mr, v. d. Brughensch.), A. van Pelt en Wes- terdijk (beiden Gr. v. Prinst lyc), Doelman (Gr. v. Pr. lyc.iVan der Koeven <l.t.s.), Kalden (Gr. v. Pr. lyc.), Jungerlus (Gem. lyc.). Richters (Gr. v. Pr. lyc.). Don (Mr. v. d, Brughensch.), Buitelaar (Gr. v. Pr. lyc), Strooink (Gem. lyc), Schiedamse combinatie: Moerman (Pr. Irene-u.l.Q,), v. d. Waal (r.h.bs.). Van Gelder (bedr. sch, WF), Moritz (r.-k. lyc.), Robbemond (bedr. sch. WF),- Calden (W. de Zwijgersch.) Osterholt (r.-k, u.i.o.), Van de Huls (r.-k. u.l.o.), Foulus (tss.), Bertels (r.-k. lyc). Res: Gijzen (bedr. sch. WF), Kanters (W. de Zw.) en Kor poraal (bedr. sch.'Gust). De Schiedamse handbalcombinatie Heijdra (Rehobothsch.)De Bruyn (bedr. sch. WF), De Graaf (Rehob.), Matrijs (t.s.s.), Verwei) (tss.). Bras (Rehob), Blommers (bedr. sch. WFt, Winkelman, Eibers, De Zwet en De Leeuw (allen Rehob. sch.). Res: De Kok (ts.s.) De wethouder ging in het kort de voorgeschiedenis van deze vijfdaagse werkweek na. Op 4 januari ontving het gemeentebestuur een brief van de minister met richtlijnen voor de doorvoering van de werktijdverkor ting: etappegewijs tot 1 mei 1952 met dien verstande, dat waar de arbeids markt dat noodzakeliik maakte de vijfdaagse werkweek nog voor 1 mei kon worden ingevoerd. Op 4 maart schreef de minister opnieuw, nu om ijn eerste brief nog eens te beklemtonen. Het college heeft na het raadsbesluit tot invoe ring van de vijfdaagse werkweek per 1 mei aanstaande noodzakelijk in verband met de Schiedamse groot metaal, die veel personeel tot zich trekt overlegd met hoofden van diensten. Details werden geregeld en de moeilijkheden bleken niet zo groot als was gevreesd. Er konden werk- roosters worden samengesteld en ook bij een overleg met de ambtenaren- organisatie werd men het eens. Toen alles geregeld was, kwam het bericht, dat de minister een spaak in het wiel ging steken. „Wij zijn van mening." zei de heer Van Boehove, „dat het besluit van de Schiedamse gemeenteraad volkomen verantwoord was en dat er dus geen aanleiding bestaat om nu op onze schreden terug te keren, In de komende week menen wij dus de nieuwe regeling te kunnen doorvoeren. Als dë minister dit te gengaat, zal dat het gemeentebe stuur, de raad en ook het gemeen- tepersonecl zélf voor grote probie- men stellen," aldus wethouder Van Boehove. Speelplaats erbij Een voorstel tot het inrichten van een tijdelijke speelplaats voor de jeugd op het terrein van de Aleida- straat bij de Jan van Avenuestraat werd enthousiast begroet door onder meer de heer A. A. Vink (k.v.p.) en de heer B. E, Collé (c.p.n.>. De eerste vroeg aandacht voor de fantasie van de kinderen: „Geef ze ook eens een schutting om od te klauteren. Richt, zoals elders gebeurt, een rommel- speelplaats in." Wethouder Van de Berg voe'de veel voor dat idee. maar vond het kleine stuk grond in deze druk be woonde buurt er niet geschikt voor. Ook het plan voor de doorbraak van de Singel naar de Broersvest. waardoor een parkeerterrein ont staat. krees nogal wat commentaai. Verschillende raadsleden betreurden het verloren gaan van veel groen en van een kinderspeelplaats. Ir. C. Boerman (p.v.d.a.) zei daar over: „Wij willen niet tornen aan de urgentie van het parkeerprobleem. Maar wij betreuren het verdwijnen van de kinderspeelplaats, te meer waar de kinderen in het oosten al zo weinig speelruimte hebben." Hii drong erop aan, dat men spoe dig een nieuwe soeeiplaats in dit stadsdeel zou inrichten en dacht bij voorbeeld aan een terrein aan de andere kant van de Schie, direct als de nieuwe brug volgend jaar gereed komt. De volgende artsen hebben in het weekeinde dienst. G. in 't Veld, W. de Zwfjgerlaan 23, tel. 68599; L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357: P. J. W. Beukers, BK-laan 76, telef. 68004. Apotheek: Swammerdamsingel 41; Nieuwland, Wibautplein 17. (Van een onzer verslaggevers) De raad heeft gisteravond besloten lot aankoop van het fabriekscom plex van de N.V. Machinefabriek Fontijnc aan de Boterstraat voor 300.000,In dit complex zal in de toekomst de overdekte werkplaats minder-vaiiden worden gevestigd, die tot dusver onvoldoende on derdak in een schooi aan de St. An- nazusterstraat heef? gevonden. De heer J. J. van Woerkom (v.v.d.) betwijfelde de juistheid van deze ge dachte. „Is het gebouw wel geschikt? vroeg hij zich af. waarop wethouder Th. J. L. van de Berg meedeelde, dat het. met een aatal voorzieningen, die ongeveer een ton zullen vergen zeer goed bruikbaar is te maken voor dit doei. Wethouder H. Sabel onderstreepte dat nog eens en vertelde, dat het gemeentebestuur, nadat het vier jaar lang heeft gezocht naar een ge schikte ruimte bijzonder ingenomen was met dit complex. De werf Gusto heeft voor hoof den van scholen voor v.g.l.o. en direc teuren van de lagere technische scho len donderdagavond in Irene een voorücthingsavond verzorgd over de bedrijfsopleiding. De adjunct-direc teur, de heer F. E. M. Smulders hield een inleiding over de vakopleiding in het algemeen, terwijl de heer J. v, d. Poel over de Bemetel-opleiding sprak. Tussen de bedrijven door werden in teressante films vertoond. len in de hoofdrollen Montgomery Clift en Marilyn Monroe. Arthur Miller, van wie zij onlangs is geschei den. schreef het scenario. Elders in dit blad treft u een recensie aan. De hoek van de Dam en de Vlaar- dingerstraat heeft een bijzonder aan trekkelijk aanzien gekregen, doordat de firma Van Loenen er zijn zaak in behang, verf, kunstschildersarti- kelen. schilderijlijsten, enz, in de loop der jaren belangrijk heeft uit gebreid. En de laatste uitbreiding met een speciale afdeling voor kunst schildersartikelen en lijsten is ge paard gegaan met een verbouwing, waarvan het effect zeer geslaagd is. De vier verschillende afdelingen van deze zaak staan nu met elkaar in verbinding en, met aardige hout- garneringen, met frisse kleurtjes op de laden en wanden, met „transpa rante" etalages en een gevarieerde verlichting, maken zij een intieme indruk. Ter gelegenheid van de heropening is er een kleine tentoonstelling in gericht van werk van drie Schiedam se amateurs: P. J. Tombrink, H. M. Hemerik en P. J. Adriaanse. Er zijn tekeningen en schilderijen van hun hand geëxposeerd, die dat stellig verdienen en die de bekwame, toe gewijde amateur verraden. Daarin brengt hu ook Jean Parker, als zij haar expeditiegenoten kwijt raakt tjjdens een gevecht met oli fanten. Tarzan treedt vele malen op als de grote redder ln de meest fan tastische avonturen, die Jane en de haren op zoek naar een olifanten kerkhof beleven. De ivoormijn wordt natuurlijk gevonden en het spreekt ook vanzelf, dat Jane ten slotte aan een gelukkige toekomst kan begin nen, Technicolor fleurt de geijkte Tarzan-romantiek aangenaam op. De film Zij vochten als helden, 's avonds in Passage speelt op het schiereiland Bataan vlak na de Ja panse overval op Paerl Harbour. Een klein groepje soldaten, een samen raapsel uit verschillende legeronder delen moet beletten, dat de Ja panners een door hen opgeblazen brug herbouwen. Zij krijgen daarbij te maken met een overvloed aan „gele" soldaten en het Is van begin af duidelijk, dat ze het er geen van allen levend zullen afbrengen. „Zij vochten als helden" is een van de weinige oorlogsfilms, die de strijd niet romantiseert. Alleen en kele mededelingen voor en na de film vestigen de aandacht op het heldendom van de soldaten. In de titelrolllen o.m. Robert Taylor en George Murphy. Het P a s s a g e-theater geeft de première van de film „The Misflits", waarin men Clark Gable ziet in de laatste rol, die hij voor zijn plotselin ge overlijden speelde. Naast hem spe- De liberale heer J. J. van Woerkom kon er niet mee instemmen. „Het karakter van de Willem de Zwijger- Dinsdag 2 mei 1961 toestaat er "s middags gelegenheid tot kosteloze inenting ln het gebouw van de Ge meentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst. Tuinlaan 80. Van 2 tot 2.30 uur tegen pokken en van 2.30 tot 3 uur tegen difterie kinkhoest en tetanus, behalve voor de jaarklasse 1960 in verband met de polio-inentingen. Eventuele oranje inentmgbaekjw van de kinderen of trouwboekje der ouders meebrengen. Binnenlandse Zaken BU K-B. is verleend de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. In zilver: J. van Rutten, opzich ter A bij de gemeentelijke reinigings dienst te Schiedam (gepensioneerd), In brons: J. T. Dingenous, hoofd portier van het gemeenteziekenhuis te Schiedam. Sociale Zaken en Volksgezondheid In zilver: J. Gerbrands, wonende te Rotterdam, onderbaas in de afde ling branders van de Dok en Werf- Maatschappij Wilton Fjenoord N.V. te. Schiedam. ZATERDAG Bioscopen MONOPOLE; Tarzan, de aapmens, 2 uur. Zij vochten als belden, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: The Misfits, 2, 4.15, 7 en 8.15 uur Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEÜM: Op het spoor van de mens, 1017 uur Diversen: ARCADE: Harmonie en Jong Har monie. uitvoering t.g.v. CJV-Ju- blleum, 20 uur STEDELIJK MUSEUM.; Ver. Vnenden van het Museum, concert, 20 uur. MUors SACRUM; R.-K. Toneelgroep Bunaventura, 20 uur. CHH. SOL. BELANGEN: WerKonue Jeugd, Bijeenkomst, 20 uur, WIJKCENTRUM: R.-K. Gerepatrl- eerdenzorg. contactavond, 20 uur. IREKE; Oranjebuurtver. Gusto, feest avond, 20 uur. MARCONIWEG. VNFG, vertrek lam pionoptocht, 20.45 uur. ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: Tarzan de aapmens, 2 en 4.15 uur. Zij vochten als hel den, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: The Misfits, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MÜSENM: Op het spoor van de mens, 1217 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: Scopulus en Guil- laume, Koninginnebal, 20 uur. ARCADE: KAB-jaarfeest, 20 uur. WIJKCENTRUM; Instuif R.-K. Jong Schiedam, 20 uur. MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE: Tarzan de aapmans, 2 en 4.15 uur. Zij vochten als hel den. 7 en 9.15 uur. PAS.SAGE: The Misfits, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSKNM: Op het spoor van de mens, 1217 uur. Diversen: IRENE: Kon. 10.30 uur. In dc programma's voor het komende, lange weekeinde heeft Her mes-DVS een belangrijk aandeel. Naast de gebruikelijke junioren wedstrijden op zaterdagmiddag, die zich op het gezellige Hermes- terrein in een steeds stijgende belanstelling mogen verheugen, komt ook Hermes-DVS 2 zaterdag om half zes in het veld voor de compe titiewedstrijd tegen het reserveteam van Willem II. Deze Tüburgers strijden om de zo Hermes 2 er duidelijk een eer in stelt belangrijke zevende plaats, terwijl uit de resterende wedstrijden een zo groot mogelijk aantal punten te be halen. Dit kan een aantrekkelijke en spannende ontmoeting worden, waar bij Hermes niet kansloos is. Ook maandagmorgen zal het span ne.: bjj de finales van de school toer nooien, die om 9 uur op Harga gaan beginnen en die zullen eindigen met een wedstrijd tussen een selectie-elf tal uit de Schiedamse jeugd en een zelde team uit Vlaardingen. En dan maandagmiddag, 3 uur, op het Kasteel van Spangen: de beker wedstrijd tussen Sparta en Hermes- laan is verloren gegaan", zei hij. De heer Van Woerkom twijfelde boven dien aan de noodzaak van de kost bare maatregelen. De verkeerscom- missie had immers het nieuwe plan uit verkeerstechnisch oogpunt bezien wel een verbetering, doch geen nood zaak geoordeeld. De heren J. B. Schueder (k.v.p.), K. van Schooneveld (a.v.) en W. Kok (c.h.u.) sloten zich daar ongeveer bij aan. De heer H. B. Engelsman drong er op. aan in elk geval weer bomen te planten aan de Willem de Zwijger laan, maar meende toch, dat het ver dwijnen van het middenpad wel wen selijk was. Wet houder Van de Berg beaamde dat ln zijn antwoord. Het middenpad wordt veelal gebruikt voor vuilnis bakken, en als parkeerplaats. Boven dien is ceh goede toegangsweg naar de Maasboulevard toch ook van be lang, aldus de wethouder. Er is ge poogd op de raming van* de kosten te bezuinigen echter zonder be vredigend resultaat. Heb voorstel is ten slotte aangeno men met twee stemmen tegen. Advertentie I.M. de voor-portier van „Het Vrije Volk", Slaak 34, '(na 5.30 uur zij-portier) bij het clubgebouw op het Overmaas-terrein Varkenoord. Sigarenmagazijn „De Voetbal", Oranjeboomstraat 180a en bij het kantoor van „Het Vrije Volk" te Vlaardingen, Dayer 2. De toegangsprijzen zijn 0,75 le rang, 0,50 2e rang, kinderen ƒ0,25. Vanmorgen zijn de volgende Schie dammers ter gelegenheid van de ver jaardag van de K-nlngin. met een koninklijke onderscheiding begiftigd. Officier in de orde van Oranje- Nassau: A. Hoek. notaris in Schiedam sinds 24 februari 1528. Naast de ver vuiling van het notariaat heeft de heer Hoek zich jarenlang in het maatschappelijk leven bewogen. Hij is 25 jaar lid van de raad, sinds 1952 iid van de Frov. Staten, hoofdinge land van Deifland, voorzitter van de vereniging Geref. Schoolonderwijs. Ridder in de orde van Oranje- Nassnu: F. H. Backer. apotheker in Schiedam sinds 17 januari 1912. Hjj heeft zich als apotheker grote ver diensten verworven voor de farmacie en de gemeenschap belangrijke dien sten bewezen op het terrein van de volksgezondheid door onderzoekin gen in zijn eigen laboratorium. Tij dens de iaatste wereldoorlog hield hfj voor de luchtbeschermingsdienst cursussen gasverkenning. Ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. M. Schmidt, gepensio neerd hoofd van de chr. school in Kethel, die met toewijding de belan gen van deze school gedurende meer dan 35 jaar heeft gediend. Dank zij zijn werk heeft deze school een uit stekende naam in wijde omtrek ge kregen. HU bewoog zich op verschil lend gebied: het Groene Kruiswerk in Kethel heeft reeds meer dan 30 jaar zijn volle liefde. Toegekend werd de eremedaille in goud aan A. C. van Driel, bedrijfslei der bij de N.V. Schied. Cartonnage- fabriek, die op 7 september 1960 veer tig jaar in dienst was bij de N;V.; in zilver aan J. van Rutten, die 1 oktober 1960 werd gepensioneerd als opzichter A bij de Gem. Vervoer-, Retnlgings- en Ontsmettingsdienst na een meer dan 40-jarig dienstverband; in brons aan J. Th. Dingenouts, hoofdportier van het Gemeentezie kenhuis, die op 28 november 1960 veertig jaar in dienst was van het ziekenhuis. Julianaschool. film, Gehuwd; M A Smelink 23 jaar en C van Wijgerden 21 jr.; J Rjjntalder 24 jr. en Abbes 23 jr.; P Rosber gen 23 jr. en C de Koning 21 jr.; K J Leenslag 28 jr. en P Lemmcn 22 jr.; D Rorijs 31 jr. en M C Suyker 28 jr.; WFT Hooker 26 jr. en L H Bazel 22 jr.: W C M de Jong 30 jr. en L A M Wilems 21 jr.; K Monte- santos 26 jr. en S J Prins 21 jr.; M van Veen 22 jr. en T van Dijken 21 jr.; P Scheerhoorn 22 jr. en E H Witkam 22 jr.; J Martijnse 22 jr. en W A Bruggeling 21 jr.; F Bijtel 23 jr. en A M van Leeuwen 23 jaar. Geboren: Johannes A z.v, L A Stokhof en E Overdfjk: Jacobus M. z.v. J M Wol ter.s en K de Groot; Hendrikus F M z.v. J M Wolters en W M te Focht; Eddy z.v. B C G van Hagen en L, J van der Zouwen; Car- la d.v. C Gijsen en J M J Hessel- berth. Overleden: C Kriens 85 jaar; A Mak 2 dagen; J Maan 83 jaar. Ondertrouwd: B C van As 19 Jr. en M P Witberg 21 jaar; T J Bas- tian 23 jr. en T Ouwerling 21 jaar; D A Boefje 26 jr. en A N van den Hoek 25 jaar; J van 't Hoff 26 jr. en J E Schreij 26 jr.; H F Jung 23 jr. en J A H van der Waal 22 jr.; P G Levering 28 jr. en T P M Boom 31 jr.: S P Louis 25 jr. en M van der Most 24 jr.; P Netten 19 jr. en C A van den Bosch 18 jr.; A C M Ruig- rok 24 jr. en J J J van de Water 23 jr.; C M W Ruigrok 44 jr. en J A M Ruigrok 36 jaar. In het komende korfbalprogram ma zijn opgenomen de wedstrijden Ons Huis—Schiedam, Succes—Cres cendo en DVOODI. We verwach ten uit deze ontmoetingen alleen winst voor ODI. dat wel verplicht is de volle buit binnen te halen, wil men aan de degradatie ontkomen. DVO heeft drie winstpunten min der en heeft zich eerder duidelijk de mindere getoond. Maar oppassen blijft het altijd, vooral in een uitwed- ring, dat juist in dergelijke wedstrij-strijd, den. de lager geplaatste clubs zich Schiedam zal de kampioenspreten- aan hun tegenstander optrekken en i OnsKms,e'S,en,. voor verrassingen zorgen. En daar Hennes op het Sparta-ter- reln over het algemeen goed voor de DVS. Het .behoeft geen betoog, dat dit voor onze stadgenoten wel een zeer zware opgave gaat worden, ten eerste omdat Sparta nu eenmaal een klasse hoger speelt en ten tweede, omdat de Spartanen momenteel in een zeer goede vorm steken. Het is echter beslist geen uitzonde Postduivenvereniging .Snelvliegers', uitslag wedvlucht Roosendaal; Af stand 48 km. 1, 7 8, 24 28 A. Faas en zoon; 2, 10, 14 Broekh, v. Mourik; 3, 5, 13, 16, 27 S. Krouwel; 4, 9, 12, 15. 19 P. Sprong; 6, J. v. Rossem en co: 11, 17, 28 T. Morra; 18, 23 H. J. Tja- den; 20. 29 A v. d. Bie; 21, 30 v, d. Waal; 22 Schikhof en Semeljn; 25 Egging. kunnen verschalken, al haalde De Spartaan de vorige week een lelijke streep door de Ons Huis-plannen, dag pleegt te komen, is het niet uit- d0?Ldcze cflub le&!. dot dp b'^uwwiHen met hun 5 zenden De Rottei- sterkeverdediging Sp«ta noe vot? ^nnunera z,l!!en nu wel beter oppas- zul°n ze'ten- ®r'5e"i';c i Succes zou met veel ijver en toe- eindstahd wordt de wedstrijd ver- j w(jding een tweede winstpunt kun- 'eb"c!- nen veroveren, maar dan zal er geen Eveneens maandagmiddag pat inzinking moge komen. Verder zijn Hermes-DVS officieus het cncketsei- vastgesteld Succes 2Maasglorïe, zoen. openen met een vriendschappe- I ODI 3—Spirit 2 en aspiranten Ro- üjke wedstrijd tegen Excelsior. Aan- zenburg a—Schiedam a en Schiedam liet gemeentebestuur heeft inmiddels geantwoord op een schrijven van de heer G. Harreman, die protesteert tegen de weigering van een bouwvergunning dat wij gisteren in zijn geheel publiceerden. De heer Harreman wilde zijn en een eerste verdieping op de plaats De voorzlter van de Patrij van de Arbeid, de heer Suurhoff, li verhin derd om tUdcns de 1 mei-bljcen- komst ln het Passage-theater het •woord te voeren. In zijn plaats komt mr. F. J. Kra nenburg, oud-staatssecretaris en lid van de Tweede Kamer naar Schie dam. vang 1.30 uurf op het Hermes-DVS- terrein. Woensdag 10 roei speelt het Ned. .Militair elftal een oefenwedstrijd te gen SVV aan «ie Bosrand. Deze wed strijd geldt voor het militair elftal ter voorbereiding van het militair voetbaltoernooi in Ankara (Turkije), waarvoor Nederland zich geplaatst waarvoor ook Nederland zich ge plaatst heeft. Voor de competitie speelt a.s. zon dag SW 3 om 10 uur op het hoofd terrein in het Sterrebos tegen CW 2. Daar beide reserve-elftallen de punten hard kunnen gebruiken zal men elkaar weinig toegeven en zal elk voor zich trachten de volle winst te behalen. c—WION b. huisjes aan de Grofbaan en de Baan verbouwen tot pakhuis of garage. Dit verzoek werd afgewezen in ver band met de voorschriften In de Wo ningwet. waarna de heer Harreman zijn verzoek herhaalde en in geval van afwijzing schadeloostelling vroeg. De raad verwierp het beroep en ontving nog een schrijven van de heer Harreman, waarin deze zich ten on rechte op nietigheid van hel raads besluit beriep. Dit werd voor kennis geving aangenomen. Op 28 oktober wilde de heer Harre- man vernemen, wanneer er gelegen heid is om op zijn grond aan de Grofbaan tot nieuwbouw te komen. Hij ontying bericht dat dit nog in studie was. Intussen is overeenstemming met de heer Harreman bereikt over de overname van zijn eigendommen aan de Grofbaan door de gemeente. „Het bevreemdt ons, dat de heer Harre man thans op de voorgeschiedenis terugkomt," aldus het antwoord van B. en W. Zijn bewering, dat nieuw bouw geweigerd is, moet op een mis- versfand berusten. Dc firma Kester, waarvan de heer Harreman in zijn brief gewaagde, heeft toestemming gekegen om een doorgang te maken in de bouwmuur tussen het magazijn in het pand Baan 20 en de werkplaats in het pand Baan 18, terwijl bovendien toestem ming is verleencj tot uitbreiding van de fabriek door het bijbouwen van een verdieping op de begane grond waar de bedrijfsgebouwen worden gesloopt. Dit is dus niet in strijd met de bestaande voorschriften. Het socialistische raadslid de heer Engelsman sprak zijn waardering uit voor dit voortvarende antwoord van B. en IV.. dat de situatie dui delijk weergeeft. De heer Van Woerkom (v.v.d.) drong aan op meer spoed bij het ver vaardigen van een nfeuw plan. Alle beslissingen worden nu nog gebaseerd op bebouwingsvoorschriften uit 1944, hetgeen steeds opnieuw moeilijkheden kan ooieveren, volgens de heer Van Woerkom. Wethouder Van de Berg toonde begrip voor dit geluid, dat al eerder is geuit tijdens begrotingsdebatten, maar wees erop, dat de uitgifte van bouwvergunningen in dit deel van de binnenstad op het ogenblik, In af wachting van het nieuwe plan. is be vroren. Hervormde Gemeente te Schie dam. Grote Kerk: 10 u. as. G. Cazemier, Spükenisse; 5 uur: ds. S. van den Bos. Vlaardingen. Bethelkerk: 10 uur: ds. J. Bouter- se. Vlaardingen: 5 uur: ds. J. E. L. Krummelkamp, Kethel. Opstandingskerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes; 7 uur: ds. J. A. Hcbly. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur: ds. J. D Smids; 7 uur ds. K. M. Vogel, Maassluis, Ned. Prot. Bopd: 10.30 uur: ds. J. ,y Schouwink. Oud-Kath. Kerk: 10 uur H. Mis. Jehovah's Getuigen: Volksgebouw. 3 uur openbare lezing; 4 uur: wacht torenstudie; woensdag 7.30 uur: dienstvergadering en theocratische bedieningsschool. Koop 'n boek bij de ARBEIDERSPERS De NVV-Bestuurdcrsbond en de Partij van de Arbeid, afdeling Schiedam, hebben ter viering van de eerste mei het volgende pro gramma samengesteld 9.30-12.30 uur: Ochtendbijeenkomst in bet Passage-theater. Spreker de heer F. J. Kranenburg. Ver der medewerking van Ans en Jaap Daniels, de pantomime- speler Rob van Reyn, Adri Kaan. de gemengde zangver eniging „Excelsior" en de orga nist Gerard Bresser 2.30-4,00 uur: Kindermiddag in Mu sis Sacrum. Poppentheater van Jan Nelisscn met „De kist uit China". 8.00-11.30 uur: Jongerenbal in Mu sis Sacrum. Leuze: „Niet apart, maar samen". Declamatie door José Noordhoek. Verder werken mee de Down Town Jazzband onder leiding van Roefie Hue- ting en Maarten Voogt. Voor de viering van Koninginne dag heeft de vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen onder meer de volgende festiviteiten georgani seerd. i IN DE MORGENUREN 9.00 uur:Mars door de stad van de muziekkorpsen ..St.-Radboud". „Harpe Davids", Gusto's mu ziekvereniging, kapel van het Leger des Heils „St.- Ambro- sius". 9.45-10.15 uur: Aubade op de Grote Markt. 9.00-12.00 uur: Finales schoolvoet bal- en handbaltoernooi op de terreinen van Hermes DVS en SVV. 9.15-12.30 uur: Buurtfeest in de Westfrankelandsestraat, geor ganiseerd door De Jeugdhaven 10.00-12.30 uur: Sehuttersfestijn in de Koopmansbeurs. Inzet het kam pioenschap van Schiedam. 10.30 uur: Kinder-film voorstelling in Monopole. 10.30-11.30 uur: Cor Don bespeelt het carillon van de Grote Kerk. 10.30 uur: Kinderspelen op de speel weiden Vlaardingerdijk en Schaepmansingel, Prins Bern- hardlaan. Marconistraat. On der meer vlaggeloop, zaklopcn. koekhappen, autopedwedstrijd. IN DE MIDDAGUREN 2.00 uur: Wielerwedstrijd Nieuwe Damlaan. 2.00 uur:Volleybalwedstrijden en demonstraties op de speelweide Nieuwland, georganiseerd door SVC. 2.00-10.39 uur: Rad van avontuui van het clubhuis St.-Jorls Doe- !e op de Broersvest. 2.30 uur: Fietswedstrijd voor de jeugd van 12-15 jaar in het Broersveld. 'S AVONDS 8.00-9.30 uur: Non-stop-programma op het Plantage-podium met medewerking van Cees de Lan ge, De Valentino's. Ted Valerio The Riie, Bross en Koos Ver meulen. 10,00-10.30 uur: Grote taptoe voor het stadhuis. De heer H. Bogerd uit de Maria- straat 29 heeft gisteren vee! waar derende woorden moeten aanboren, die werden gesproken ter gelegenheid van z(jn 25-jarig jubileum by de N.V. Metaalbuizenfabrick Excelsior, waar hij slijper is. De heer Bogcrd wer ddoor de di rectie ontvangen en kreeg daarbij het gebruikelijk cadeau onder couvert. Ook het gezamenlijk personeel was vertegenwoordigd en deed zijn com plimenten eveens vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Cisleren nam de heer J. Visser ajschcid van het onderwijs. Bijna 44 jaren toas hij verbonden aan de scho len van de Vereniging tot Bevorde ring van Christelijk Onderwijs te Scheidam, sinds enige jaren. aan. de Prinses Julianaschool aan de Oost- singel en gedurende 20 jaren aan de Koningin Wilheiminaschaol in- de Zalmstraat. Nu gaat hij met pen sioen. In zijn afscheidswoord! sprak de voorzitter, mr. H. Snoep woorden van dank en waardering. „De heer Visser behoort tot een generatie, die vele gedegen leerkrachten heeft opgele verd. Het bezit van enkele bij-akten, bewijst een brede belangstelling voor het onderwijs, niet alleen praktisch, maar ook theoretisch". De woorden gingen vergezeld van een afscheids cadeau, een zegelring. De heer De Raad, hoofd van de Prinses Julianaschool, roemde de heer Visser als een onderwijsman van de goede soort, voor wie geen moeite te vee! was. Dc heer Van Her wijnen, hoofd van de Koningin Wil- helminaschool. sprak over de lange periode dat de heer Visser in de Gorzen voor de klas stond. Het Singclkwarticr organiseert ter gelegenheid van Koninginnedag zon dagavond in gebouw Marijke een zo genaamd Oranjebal, waar alle leden toegang hebben. Een band zorgt voor een vrolijk muziekje en verder staan gezelschaps spelletjes op het programma. De zaal wordt feestelijk versierd. Aanvang 8 uur. Aangezien het zondag weer een dag van de allergrootsten gaat worden, komt het lager voetbal er niet aan te pas. Wel speelt derdeklasser DHS op koninginnedag thuis tegen Naald wijk. Dit wordt dus de wedstrijd wel ke de vorige week, wegens terrein afkeuring, moest worden uitgesteld. In de afdeling zaterdag ontmoet GTB thuis ZWSH, terwijl tweede klasser GSS een bezoek gaat bren gen bij Egelantier Boys. De oranjevereniging geeft nog verschillende tips voor deelnemers aan de festiviteiten ter gelegenheid van koninginnedag. Voor de lampionoptocht vanavond om 8.45 uur, dient men zich op te stellen aan dc Swammerdam singel. De verenigingen stellen zich op aan de waterkant van de singel, alle in dividuele deelnemers aan de huizen kant. Op verzoek van de politie ziet men af van de „polonaise" op de Broers vest dit in verband met het ver keer. Wat betreft de kinderspelen op 1 mei:'de vlaggetjesloop, blokjes rapen, koekhappen, zaklopen en hardlopen met hindernis voor jongens en bo vendien de bordjesloop voor meisjes worden op de speelweiden Marconi straat, Prins Bernhardiaan en Vlaar dingerdijk gehouden. De autopedwed strijden op de wegen naast deze speelweiden. Zaklopen met hindernis voor jon gens van 12—15 jaar alleen aan de Prins Bernhardiaan, hoefijzerwerpen en boomstamwerpen voor jongens al leen aan de Vlaardingerdijk. De ouders wordt verzocht erop te letten dat de kinderen naar de speelweiden gaar die op hun deelnemerskaart staat vermeld. De prijzen worden donderdagavond 18 mei in Amstelbron tussen zes en acht uur uitgereikt. Voor de Uchtstoet op 5 mei is spoedige aanmelding nu dringend gewenst. 13e directie van de HAV- bank heeft voor elke deelnemende groep (groot-bedrijf, mlddenstand- klein-bedrijf en verenigingen een wisseiprijs beschikbaar gesteld. De prijzen van de Uchtstoet wor den donderdag IS mei om S30 uur, ook in Amstelbron uitgereikt.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1