Luchthaven: altijd weer boeiend Ervaring voorf 50 perweek IN SCHIEDAMS BIOSCOPEN I Vandaag De Rank' j in Kethel geopend Weinig Schiedammers present op judomat w »i»«*-*■«>■*■--1 Auto te water, man verdronken Korfballers naderen eind van competitie FEYEN00RD- T0TTENHAM HOTSPURS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 13 MEÏ 1961 PAGINA i mi tti[itiffiii!iiiin»iwiiitit!wittiiiiiiiii!tiH!iiinimHiHJHinimiiijiiiiii!i(ni!iiiiiiiiiiiiiuiui!iifliiiiiiniiiiiifiiiiiiiiiiiiiiifflu«finfimurmi(iiii Eens was het verhaal van m Kerry en Brian de story ook van de heer E. Renfrew. Toen hij in 1955 uit de Australische stad Newcastle vertrok, wist hij niet beter of hij zou na een onvergetelijke Europese reis 7veer in zijn ruim honderdui- zend inwoners tellende gehoor - cstad terugkeren. Onze man in Havana is een film om te zoenen. De rolprent «n gron^'v^nZLar^veriedeniïSE is dan ook door niemand minder dan Carol Reed geregisseerd en door een groot aantal voortreffelijke acteurs gerealiseerd, naar een verhaal van Graham Greene- (Van een onzer verslaggevers) PER EXTRA TREIN bent en vele Nederlandse via- ducten echt te gortig, probeer 2 dan maar eens van Den Haag m naar Rotterdam te komen. Kaarten, wegverkenningen en verkeerspolitiemev.sen re wezen niettemin uit dat het tóch kon. En dus zwierf ver- leden "week een Londense stadsbus langs vreemde wegen kris-kras door het Westland. J hobbelde op een wat onweze.n- lijke manier over een spoordijk heen en verscheen tijdig ge- noeg in Rotterdam om de he rn stuurders van de wagen, was- en kleurechte Landenaars alle drie, niets van ,hun' cup-final te laten missen. chiedammers r elkaaf onder FEYENOORD- STADION Beul Call girl Predikbeurten Medische diensten Oecumenische dienst Wisselkoersen In het sportcentrum van Reinier Hulsker te Schiedam is op Hemelvaartsdag een nationaal judotoernooi voor junioren ver werkt. Er waren 221 inschrijvingen en de belangstelling van het publiek was eveneens bevredigend, zodat het toernooi wel ge slaagd mag heten. Opvallend was het, dat de judoclub Gouda, die toch altijd wel met een of meer prijzen naar huis ging, deze keer ondanks 46 inschrijvingen slechts één judobeeldje mee naar huis kon nemen. cr" Maar in zijn tijdelijke Engelse werkkring schoot Amor een pijl- J tje op hem af zó goed gericht dat het een huwelijk werd. Een huwe- lijk met een Nederlands meisje, dat voor Australië echter niets 1,1 voelde. t De heer Renfrew stak de Noord- zee over, ging aan het werk bij Air Despatch en vestigde zich met j zijn gezinnetje aan de Adriana- laan In Schiebroek. Is hier best i op zijn gemak; ondanks de taal- moeilijkheden beter zelfs dan in Engeland. De kleine, steeds drukker wor- i dende Luchthaven Rotterdam is 1 een boeiend werkterrein. Air Des- 1 patch is een afhandelingsonder- neming met grote maatschappijen als KLM en Swissair tot klant. De heer Renfrew heeft als plat form-officer in de verwerking van mensen en goederen een belang rijk aandeel. Maar hij is toch ook nog op een andere manier met de luchtvaart verbonden: zijn Nederlandse vrouw is namelijk een zusje van mevrouw Van der Toorren, de stewardess die tezamen met haar man, de piloot Van der Toorren, vele reizen heeft gemaakt. Dit unieke vliegende echtpaar heeft onlangs zijn eigen luchtvaart- maatschappijtje gesticht. De vloot: een DC-3 Hoewel de heer Renfrew nog al tijd de Australische nationaliteit bezit heeft hij zich geheel inge steld op een levenslang verblijf in Holland. Hij wist dat dit de con sequentie zou zijn van zijn huwe lijk. „Alsjeblieft, niet zó ver weg." had zijn aanstaande meermalen gevraagd. Hij begreep het: haar familiebanden waren bijzonder plezierig Nauwelijks twee uur nadat Kerry Manolas en Brian Duck met een gammele, zeer oude scoo ter Londen hadden verlaten, lagen ze beiden achterover op straat. Een fractie van een seconde hing hun continentale trip aan een zijden draad, maar een achterop komende automobilist ontweek hen net. Ze krabbelden op, kon den nergens breuken vinden en constateerden alweer lachend dat zelfs de oude Vespa het nog Seed. En ieerden intussen hun les: stop nooit al je bepakking óók nog op dat achterwiel Hoeveel ze bij zich hadden, dat heeft menig Rotterdamse voor bijganger dezer dagen kunnen zien. Kerry en Brian, 23 allebei, trokken nogal de aandacht met hun volbepakte. roodbruine voer tuigje. dat ze voor de kapitale som van 120 hadden gekocht en waarop ze vervolgens met vlugge, slordige letters 'Autralië' cn 'Nieuw Zeeland' hadden geschil derd. Kerry Manolas kómt namelijk uit Darwin, Australië: Brian Duck uit Hastings, Nieuw Zeeland. Bei den behoren tot het enorme leger van Australische jongens en meis jes dat naar Engeland trekt om iets van de oude wereld te zien: 's winters werkt en 's zomers van uit Groot-Brittannië langdurige Europese reizen maakt. Kerry verliet Australië in fe bruari 'i960, kruiste door het Mid den-Oosten. pakte een aantal Zuideuropese landen mee en kwam in mei 1960 in Engeland aan. Hij werkte er een jaar als apothekers-assistent om nieuwe reisfondsen te kweken. Hjj ontmoette er ook Brian, die vanuit Nieuw Zeeland een soort gelijk reisprogram had afgewerkt en bovendien dezelfde p'anne* had: een grote continentale rei* in de zomer van 1961. Prompt slo ten ze zich bij elkaar aan en koch ten het scootertje. Lang bleven ze niet In Rotter dam. want het was zo koud en er stond een harde wind. Maar *tad en havens moesten ze zien ea J waren er beiden enthousiast eeer. i „Zoveel planning nooit eerder 1 gezien." oordeelde Kerry. „Rotter- dam is een van die dingen die je niet vergeet, zoals de pyramiden van Egypte nooit meer uit je her- i ■roering gaan." - Waaróm 'zoveel Australische jongeren zulke enorme reizen ma- J ken? „Omdat je er zo ontzaglijk veel van leert." aldus Kerry Ma- nolas, die Griekse voorouders heeft. ,.Ik heb in Engeland veel vakkennis opgedaan, grote ver- ant voordelij kneden gehad. Gezien ook hoe gespannen de mensen er a leven, zorgend jagend, geld ma- a kend, a Je leert zien hoever Australië van de politieke brandpunten ver- wljderd Is, hoeveel zorgelozer het land leeft. Gevolg misschien van een zeker isolement, dat intus- sen ook wat tegen heeft: 't plaatst je ver van de prachtige cultuur- centra, die de grote steden in de J oude wereld nog altijd zijn." a Kerry en Brian doen deze on- vergefelijke ervaringen op tegen a vijftig gulden in de week. Want meer kost hun dit zwerven van camping tot camping niet. Zelfs de benzinekosten zijn in dit bedrag m begrepen. Ze leven sober, roken a niet. De kori'balcompetitie begint aardig op te schieten. Schiedam is inmid dels uitgespeeld, maar Succes en ODI hebben nog wat wedstrijden voor de boeg. In theorie kunnen de biauw- wittcn nog met hun voorganger op dé ranglijst, KIOD die 1 winstpunten heeft, gelijk komen, maar in de praktijk zai daar niets van terecht komen. Voor zondag staat namelijk de uit wedstrijd tegen Charlois op het pro gramma en in die ontmoeting kun nen de Rotterdammers kampioen worden. Aan een gelijk spel hebben ze al voldoende. Het is voor hen. bo vendien de laatste wedstrijd en daar in zullen ze zich niet laten venassen. Voor onze. dit jaar wel zeer falende stadgenoten, moet het een erezaak zijn zo goed mogelijk partij te geven. De positie van ODI is ook nog verre van rooskleurig. Vrienden schaar 2 en DVO sluiten de rij met zes punten uit respectievelijk 15 en 15 wedstrijden. ODI staat daarvoor met acht punten uit 14 wedstrijden. Relatief is deze positie heel wat gunstiger, maar veilig allerminst. Het bezoek aan lijstaanvoerder Bol nes, dat voor zaterdag op het pro gramma staat, geeft weinig hoop op verbetering van de situatie. De Bol- nessers zullen wel zorgen, dat ze de punten in eigen huis houden. Verder staan op het programma Schiedam 2De Nationale, Actief 3 Succes 2 en aspiranten WION b Schiedam c. Onze man in n om te zoenen toch nooit erg gelukkig zal kunnen ma ken en laat zich uit wanhoop in een schilderachtig Spaans badplaatsje van een hoge rots te pletter vallen. In dit te opzettelijk aandoenlijke Als zoveel voortreffelijks heeft het geheel de schijn van de en wejnjg originele gegeven beant- yrootst mogelijke eenvoud: het hele verhaal berust op de aardige, woorCjen Gina Lollobrigida en haar maar toch op zich zelf niet wereldschokkende vondst van een brave tegenspeler Anthony Franeiosa stel- Britse stofzuigerhandelaar in Havanna, die zich het baantje van nig wel aan de bedoelingen van de spion voor de Britse Geheime Dienst laat aanwrijven ten einde dc producent, die. (misschien terecht' dure liefhebberijen van een opgroeiende dochter te kunnen bekosti- veronderet^^ gen Aangezien hij niet de beste wil van handelaar James Worniold zelfs per- de wereld niets zinnigs zou kunnen soonlijk en hoogst definitief af met rapporteren, stuurde hij verzonneneen ongure tegenstander. Hij doet rapportjes over denkbeeldige staats- dat met het pistool en de kogels van geheimen en denkbeeldige helperseen andere tegenstander, een hoge Tint Kof dl iet van een mooie en niet hele maal slechte vrouw, haar brave jonge minnaar en zijn bezorgde vader. In Pasage. s.(28946 vader. In Passage. naar Londen. Helaas: het romantische spel wordt op een kwaad ogenblik bloedige ernst. Er vallen doden en terwijl wonderljjkerwijze het geheel toch de lichte toets van het blijspel blijft houden op een gegeven ogenblik rekent de goedmoedige stofzuiger- Vandaag wordt De Rank, het gemeentecentrum van de Hervormde s Gemeente te Kethel, officieel geopend. Het is een aantrekkelijk, modern bouwwerk geworden, dat vlak tegenover bad Groenoord in het nieuwe tuindorp Kethel ligt. De Rank heeft een tweevoudig doel. Het wil in de eerste plaats zijn een nieuw evangelisch centrum voor de woonwijken. Er zullen dan ook op zondagmorgen om half negen extra-kerkdiensten worden gegeven. Aan de andere kant wil het gebouw een maatschappelijke functie vervullen voor geheel Kethel, zowel voor de jongeren als voor de bejaarden. Met dit gebouw als centraal punt openen zich tal van mogelijkheden voor een gevarieerd verenigingsleven. a In het verleden speelde het ker- kelijk en verenigingsleven van de hervormde Kethelaars zich af In en om de oude dorpskerk, die in het JJ hart van het dorp is gelegen. De a verenigingsactiviteiten konden zich a ontplooien in het „zaaltje achter de kerk". Zo bleef de toestand, tot er om- streeks 1950 een begin werd gemaakt met de uitbreiding van Kethel en het tuindorp begon te verrijzen. Men begreep, dat het bekende zaaltje, dat even voor 1950 nog was gerestau- j reerd, in de toekomst niet meer vol- doende zou zijn voor het moderne verenigingswerk. Bovendien was het niet berekend op de komende grote uitbreiding van een der randplaatsen vau Rotterdam e» Schiedam. Omstreeks 1957 begonnen de uit- breidingen van Kethel en nu zijn er i rondom de oude dorpskern verschil- lende gloednieuwe woonwijken ont- 1 Staan. Advertentie I.M. ■_V. q^nffBfiatcsBBantaiiaccanBBj - I Als je ruim vier meter bent... i de belangen van de voetganger. Het gebrek aan respect voor overstekende oudere mensen had hen bijzonder onplezierig getrof- ren: „Zebra's met of zonder knip- peibollen, het doet er niet toe: de auto's gaan pfffft dóór." aldus de heer Rickarts, die een bestuursfunctie heeft in een Lon- dense organisatie voor veilig ver keer. Enthousiast daarentegen waren ze over de verkeerszorgen van de overheid; straten en wegen von den ze bijzonder goed, de ver keerstekens eenvoudig en zeer be grijpelijk Maar bovenal de moeite waard vonden ze het te zien, hoe de .fascinerende' Rotterdamse winkelcentra van groot verkeer zijn vrij gehouden. Na een week Rotterdam, dat hun toch heel best beviel, ook al omdat de stad zoveel Chinese res taurantjes telt. vertrekken ze maandag naar Parijs om ook daar een week rond te rijden. Ze zullen de Franse grens net over zijn, als er in het Feijen- oord-stadion wordt afgetrapt voor de wedstrijd FeijenoordTotten- ham Hotspur. ,.Oei," zegt de heer Terrington. maar haalt dan be rustend zijn schouders op en zegt: „Nou ja. je kunt niet alles heb ben Als je ruim vier meter hoog m Fijn meevallertje vooral voor de m heer F. J. Terrington, de sympa- thieke. bedachtzame aanvoerder van het London Transport-trio. want hij woont in Tottenham en J is een fervent aanhanger van de a Spurs. a Het grote Rotterdamse waren- huis, dat de helderrode dubbel- dekker en de bemanning voor een weekje had .ingehuurd' om hen a rondritten te laten maken door de stad. ruimde op de TV-afdeüng een hoekje voor de gasten in. Om 2 beurten keken ze: er moest ten a slotte gereden worden ook 2 Nadat ze ai eerder een week in Den Haag rond gereden hadden a leverde ons rechts verkeer de t.oudenaren geen moeilijkheden. 2 Ze oefenden trouwens al even a voordat ze Engeland verlieten. En a ia; wie gewend is dag in dag uil a in het Londense stadsgewoel te zitten, die heeft het. in het zoveel 2 kleinere en royalere Rotterdam a niet moeilijk. a En toch toch zat de heren Terrington, F. Musgrave en H. Rickarts iets dwars, al verhinder- 2 de de hoffelijkheid hun misschien a er erg veel over te zeggen Ze za- a gen een tekort aan discipline bij de Nederlandse automobilisten. die naar hun mening veel te hard 2 rijden, van weinig beleefdheid a blijk geven en een verbazinawek- a kende geringschatting hebben voor D*. J. P. de Bruijn, destijds her vormd predikant in Kethel, heeft het initiatief genomen voor een nieuw gemeentecentrum en instal leerde een bouwcommissie. Er wer den plannen gemaakt en een der eerste taken werd aangepakt: Het bijeenbrengen van het geld voor de uitvoering van deze plannen. In juli 1950 is in het kasboek de eerste gift van 100 verantwoord. In de loop der jaren is op alle denkbare manieren getracht om geld bijeen te brengen. Een bazaar bracht in 1951 4.609,32 op. De initiatiefnemer, ds. De Bruijn, vertrok naar Groningen, zodat hij de verwezenlijking van de plannen niet op de voet heeft kunnen volgen. Bij zijn vertrek was er echter al een be drag van 40.000.- bijeen. Sindsdien is er veel gezucht cn geploeterd. Maar men kwam waar men zijn wilde: een zeer geslaagde actie ND is gehouden en afgesloten met de JE-KE-JIU-bazaar, die liefst 10.668,64 opbracht. Iedereen was toen in de weer om de plannen te doen slagen. Nu is dan eindelijk de laatste fase bereikt. Het gebouw, dat een grote zaal met 350 tot 400 zitplaatsen be vat, wordt vanmiddag geopend. En ds. De Bruijn zal aanwezig zijn om te. zien, wat er uit zijn initiatief is ontstaan. politiefunctionaris. Dat betekent: uitwijzing, terug naar Londen .waai de Geheime Dienst er inmiddels ach ter is gekomen dat de toegezonden tekeningen geen oorlogsmachine rieën. maar stofzuigerinterieurs voor stellen. Zal daar een aanklacht we gens hoogverraad wachten? Het antwoord op die vraag moet j u zelf maar komen halen door een i bezoek aan deze kostelijke rol- U hebt m mijn lijfblad kunnen prent, die uitblinkt door rake ka- j lezen, dat voor het kantongerecht naar het voor de voetbalwedstrijd op maandagavond 15 mei Heenreis Schiedam v. 19.05, 19.13, 19.16 en 19.33 Rotterdam Stadion 19.20,19.28,19.32 en 19.47 Terugreis Rotterdam Stadion v. 22.08. 22.11, 22.22 en 22.26 Schiedam a. 22.22, 22.35 22.39 en 22.53 rakter- en situatietekening, door tientallen puntige details cn door de voortreffelijke prestaties van Alec Guinness als quasi-spion Noel Coward karikaturale "echte" Britse spion. Burl Ives ais een merkwaardige Duitse arts. Mau reen O'Hara als liefelijk assistent- spionne, Ernie Kovacs als een in nemende boef van een politicman en .To Morrow als dure, maar lieve dochter. 'De beul van Springdale' draait eveneens in Monopole Hij behandelt de moeilijkheden van een sheriff van een klein stadje. Hij moet een onrijp kereltje, dat wegens moord (op zijn eigen getuigenis) tot de strop is veroordeeld, ook eigenhan dig ophangen. De sheriff wordt ge speeld door Fred Mac Murray. Veel geschoten wordt er niet, ge praat des te meer. Tussen al dit fraais door fladdert des sheriffs dochter, die aan het slot nogal ge makkelijk van de 'ware' liefde blijkt af te stappen. Gina Lollobrigida stelt haar niet geringe verleidingskunsten cinema- scopisch tentoon, in de Amerikaanse film 'Go naked In the world'. Als Julie Cameron is zij een zeer mon daine lichtzinnige vrouw, die zich door rijke zakenlieden laat onder houden en van de ware liefde niets wil weten, tot zij een knappe en sympathieke jongeman ontmoet, Nick Stratton, een miljonairszoon die het met zijn vader nogal moeilijk heeft. In negentiende-eeuwse melodra ma's werd zo'n dame een courtisane genoemd: tegenwoordig noemt men haar een call girl. Evenals haar voorgangsters merkt Julie al vrij spoedig dat duurzaam liefdesgeluk niet meer voor haar is weggelegd. Zij en Nick houden zielsveel van el kaar, maar Pa Stratton, die haar maar al te goed kent (de oude snoe per!) licht zijn zoon over haar le venswandel in. Nick tracht haar te vergeten en dat lukt natuurlijk niet. Hij ver zoent zich met Julie en vraagt haar een Vlaardinger heeft terecht ge staan, die met een pistool gewa pend met vakantie ging. Het blijkt nu, dat de kioestie waar het om ging ter zitting niet volledig overigens geen wonder is, want de gang van zaken in die sche merige rechtzaal munt gewoon lijk niet uit door duidelijkheid en begrijpelijkheid voor degenen die Op de tribune zitten te luisteren. De man-van-het-pistool nu, is bij me op bezoek geweest, om te vertel len. wat er precies aan de hand was. Om te beginnen: hij was niet gedag vaard wegens het zonder vergunning in zijn bezit hebben van een pistooi, maar van pistoolkogels. Dit vertelde meneer K. mij: „Een hele lijd geleden heb ik dat pistool ergens omgegraven. Er waren patrto- nen bij. Ik hield het in mijn bezit, omdat het me nuttig leek me te kun nen verdedigen als ik in het buiten land vertoef. Daar kom ik nog wel eens en het is niet overal zo veilig als in Nederland. Ik bewaarde het pistool in mijn auto. Maar op een kwade dag was het verdwenen en ik schrok gewel dig, want ik was bang, dat een kind het zou hebben gepakt. Daarom deed ik aangifte bij de politie en om het kaliber van het wapen te verduide lijken, gaf ik zes kogels, die ik toe vallig nog had. De politie Is op verschillende adres sen gaan zoeken, maar spoorde het wapen niet op. De drider was door dit speurwerk echter bang geworden en belde me op. Samen hebben we toen het pis tool vernietigd. Maar voor het in mijn bezit hebben van de kogels, die ik aan de politie had gegeven, kreeg ik een bekeuring. Zó zit de vork in de steel." Een merkwaardig en wel een beet- tje een romantisch verhaal, dacht ik. En ik geef het daarom graag aan u door. INVALLER tfSSSa USED-TIC Herv. Gemeente: Grote Kerk: 10 uur: prof. dr. H. Jonker, Utrecht; 5 uur: ds. A. Hoffman. Bethelkerk: 10 uur: ds. J. D. Smids; 5 uur: ds. D. Broers, Amsterdam (Open Deur Dienst). Opstandingskerk: 10 uur: ds. J. G, Jansen: 7 uur: ds. J. Couvee en ds. J. D. Smids, Oecumenische Dienst. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur: ds. H.W. Hemmes, H. Doop; 7 uur: dr. L. J. Cazemier. Ned. Protestantenbond: 10.30 uur: ds. J. A. Hebly. Jehovah's Getuigen: Volksgebouw; 6 uur wachttorenstudie. Woensdag 7.30 uur: dienstvergadering en theo cratische bedieningsschool. Dit weekeinde nemen de volgende Schicdamse huisartsen van zaterdag middag een uur tot zondagavond twaalf uur de zondagsdienst waar: D. Houthuysen jr.. Swammerdam- singel 43, tel. 68516: W. T. P. Nijen- huis. Burg. Knappertlaan 154. tel. 69880; Ch. A, Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. Apotheek: Rembrandt. Rembrandt- laan 5. Zondag zal in de Opstandingskerk weer een oecumenische kerkdienst worden gehouden, uitgaande van de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken. Deze dienst zal worden ge leid door de predikanten ds J. Cou vee, die de liturgie voor zijn rekening neemt en ds, J. D. Smids, die de pre dikatie houdt. Aanvang van de dienst om 19 uur. REEUW IJK Donderdagavond om ongeveer half twaalf Is op de Platteweg een auto met vier inzitten den in het water gereden. Door het portierraam van de auto konden drie van de vier inzittenden in veiligheid gebracht worden. De 31-jarige R. L. L. Ferris uit Reeuwijk zat echter be kneld en kon niet worden gered. Nog geruime tijd is men bezig ge weest met kunstmatige ademhaling en met een zuurstofapparaat, maar dit alles mocht niet meer baten. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuur der van de auto de 36-jarige J. P. Seger te diep in de berm reed met het gevolg dat de auto in het water terecht kwam. Door snel ingrijpen van de heer .4. van Koon, die spoedig met een roei bootje ter plaatse was en de hulp van twee voorbijgangers konden drie in zittenden gered worden. Engels pond 10.04110.045 Ainerik. dollar 3.59A3,59a Franse frank 73,31173,36' Belgische frank 7.1827,18™ Zwitserse frank 83.0483.05 Zweedse kroon 69,5869,63 Duitse mark 90,4890,53 Deense kroon 51,84151,891 Noorse kroon 50,16150,211 Canada 3.631—3,635 Italiaanse lire 57,88557,935 Oostenr. schilling 13,78113,791 De Westdultse ministe r van Defensie Strauss zal op 15 en 16 mei een bezoek aan Parijs brengen en be sprekingen voeren mee de Franse minister voor de strijdkrachten. Messmer. en generaal Lavaud, de ministerieel-gedelegeerde voor de be wapening. Niet veel Schiedammers hadden ingeschreven. Daarbij komt nog, dat een aantal, dat wel had ingeschre ven, niet kwam opdagen. Joris Bleec- ker wist nog 1 partij te winnen; de 2e verloor hij met een halve punt. Alex Hulsker won zijn le partij op beslissing: viel in zijn 2e partij te weinig aan en kwam op het eind nog in een muurvaste houdgreep en ver loor. Brecdveld won zijn le en 2e partij met een vallende 3e beenworp (hiza- garuma), stond in zijn 3e partij een straatlengte vóór en liep in de laat ste seconde in een 2e heupworp (ku- bi-nage). En dit waren precies alle Schie- tlamse judoka's, die bij de gele en oranje banden op de mat versche nen tijdens de middagwedstrijden. Jan en Adrie v. d. Veer lieten 's avonds verstek gaan, evenals Leo Engels. Alleen Henny Hense tal meer dan 1 jaar groene band) kwam bij de blauwe banden lichtgewicht uit en won al zijn partijen nl. met gatama-waza, yoko-gake en de ashi-barai. Jan Willem Stoker hield ook de Schiedamse kleuren hoog en won resp. met tomoe-nage (in de ver lenging); gatama-waza; en okuri- ashi-barai. Zo wisten de-pupillen van Reinier Hulsker toch twee prijzen in Schie dam te houden. De prijzen bestonden uit bronzen beeldjes, die een schouderworp tot uitdrukking brachten. De uitslagen van de finalepartijen luiden: Gele band, lichtgewicht: v. Oeve- ren (Delft) wint met goshi-waza van Swanborn (Rotterdam) met houd greep. Middengewicht: Roe Doe (Utrecht) wint van v. d. Ende (Breda). Oranje band. lichtgewicht: Wll- lemsen (Ede) wint van Slager (Ede) met houdgreep. Middengewicht: v. d. Wal fGouda) wint van Buruma (Gouda) met ver wurging. Gele en oranje band. zwaarge wicht: v. Roon (Maassluis) wint van v. d. Leer (Zeist) met waza-ari. Groene band, lichtgewicht: v. Meeleren (Delft) wint van Lonk huizen (Dordrecht) met houdgreep. Groene band, middengewicht: Strötman (Den Haag) wint van v. Beek (Ede) met 2 x waza-ari. Groene band. zwaargewicht: Firet (Maassluis) wint van Tommei (Ede> op beslissing scheidsrechter. Blauwe band, lichtgewicht: Henny Hense (Schiedam) wint van Van Schaik (Utrecht) met goshi-garuma. Blauwe band, middengewicht: Kok (Dordrecht) met van Brockx (Breda) met goshi-waza. Blauwe band, zwaargewicht: Firet (Maassluis) wint van Budding (Ede) met Tsuri-komi-goshi. Bruine band, middengewicht: Kok (Dordrecht) met Van Brockx (Breda) (Vlaardingen) met Tsuri-komi-goshi. Bruine band, zwaargewicht: Sto ker (Schiedam) wint van Budding (Ede) met okuri-ashi-barai ZATERDAG Oioscopen: MONOPOLE: Dc beul van Springdal* <14 jr.). 2 uur. Onze man in Ha vanna <34 jr.). 7 en 9.33 uur. PASSAGE: Go naked in the worlrt (38 Jr.», 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 10—5 uur. Diversen: MUSIS SACRUM: Personeelsver. Ba ron, cabaret. 8 uur. CRENH: Feestavond korfbalvereniging Schiedam, 8 uur» ZONDAG Bioscopen: MONOPOLE: De beul van Springdale 2 en 4.15 u. (14 j). Onze man in Ha vanna (14 Jr.). 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Go naked in the world 2. 4.15, 7 en 9.15 w. (18 j.>. 'Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 105 uur.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1