SVV behaalt in Haarlem de eerste volle winst Schiedam bindt ook USC aan de zegekar KOPER Animo verovert 14 prijzen in Waalwijk (LOM) schoolpsycholoog moet worden benoemd BOEK Huurverhogin g ongedaan voor Parallelweg Sclioolkorfbal groot succes R.-k. leeszaal wenst filiaal Forse fontein beschadigt enkele buizen Brandtrappen in scholen Steler en heler ingesloten Engelse zeeman nam fiets weg Engelse jongen steelt in Delft Aan onze adverteerders in Schiedam en omstreken 'AMBASSADE voor BOHÉMIENS Prijzen wachten op winnaars HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 MEI 1961 PAGINA 4 In Haarlem tegen HCK 2 wist SVV de eerste overwinning te behalen, wat reeds verwacht werd, daar SVV momenteel in goede vorm blijkt te zijn. Evenals vorig jaar kon SVV tegen HCK 2 een grote overwinning behalen, namelijk 17—5. De honkbalvereniging Schiedam wist haar overwinningen reeks ook in dit pinkster-weekeinde voort te zetten en slaagde erin tegen USC in Rotterdam te winnen met 110, zodat Schiedam nog steeds ongeslagen is na vier wedstrijden. Esperanto-a gendo (Van een onzer verslaggevers) In maart heeft de Schiedamse gemeenteraad besloten tot de oprichting van een school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden. Gedeputeerde Staten hebben hun goed keuring verleend en de rijksbijdrage ls toegezegd. Nu komt de aanstelling van een schoolpsycholoog aan de orde. B. en W. vermeldden indertijd in hun voorstel reeds, dat in de toe latingscommissie van de l.o.m.-school een academisch gevormd psycholoog zitting moet hebben. Wisselkoersen T elef ooninstallatie voor woningdienst Fortuna C4 kampioen Olie op rijbaan Koop 'n bij De Arbeiderspers Inbraak in bouwkeet Veemarkt Rotterdam V-* -3c'> -I- I HCK 2SVV: Door de geweldige drukte in de buurt van Haarlem in verband met de Grand Prix te Zand- voort kwam SVV pas tegen tweeën in Haarlem aan en moest dus de warning up achterwege blijven. SVV sloeg zich echter hier goed doorheen, want reeds in hun eerste slagbeurt werden vier punten gescoord. SW had dus reeds bij de eerste innings een voorsprong van 40. HCK's eerste slagman kwam door een wilde worp op het eerste honk, stal het tweede en daarna ook het Hierna werd Manus Lange met drieslag de tweede nul, doch Nico Kolmeyer wist daarna een fraaie driehonksiag te plaatsen, waardoor Wout van Meetoren en Cor Bras binnenkwamen. Nico Kolmeyer kwam zelf weer binnen door een goede honkslag van Mary Gommel. Stand 80 voor SVV. In de derde innings wist SVV op nieuw de voorsprong met vier pun ten te vergroten door Gerard Gom mel, Wout van Meeteren, Cor Bras deze twee spelers door een goede tik van Van Namen de 11O-stand vol maakten. Vermeldenswaard ls, dat in deze wedstrijd het slaggemiddelde van Dijksman was 0,750 in vier slagbeur ten. De werpersresultaten zijn bij deze wedstrijd: Schiedam (J. v. Namen) 9, 0, 2. USC (2 werpers) 5, 18, 7. Alleen al uit deze cijfers blijkt, dat Schiedam een gemakkelijke overwin ning behaalde door het slechte wer pen van USC. Schiedam 2 wist van Sparta 4 te winnen met 1311. Bij de laatste innings was de stand nog 131 voor Schiedam 2. De Spartanen wisten echter een sterke inzinking van de Schiedamse werper J. Osepius in de laatste slagbeurt uit te buiten en de stand te brengen op 1311, zodat deze overwinning nog aan een zijden draadje heeft gehangen. Ook Schiedam 3 wist een grote overwinning te behalen door met 182 van Hermandad te winnen, ook hier was werper Jansen van Her mandad zeer zwak (16 maal vier- wDd). (Van een onzer verslaggevers) De huurverhoging die per 1 april 1960 is ingegaan voor de 146 wonin gen en twee winkelwoningen aan dc Parallelweg te Schiedam, zal. als de raad het met B, en W. eens is, niet worden gehandhaafd en de teveel berekende bedragen zullen worden terugbetaald. Het betreft hier de vooroorlogse woningen (niet het complex van 34 woningen en een waterstokerij, dat in de oorlog is herbouwd), die in het nieuws kwamen, doordat zij ernstige verzakkingsverschijnselen vertonen. Dit had tot gevolg, dat 21 panden moesten worden afgebroken. De toe stand van de overige panden van het complex blijft bijzondere aan dacht vragen. Merkredon. la 24an de majo. Klub- vespero. Ni priparolos la travivajoja de ia ora konkreso. venu al kdo H. Letsch sr Lekstraat 100b. Vi estas bonvenaj. Kinderen, die in aanmerking schij nen te komen voor de l.o.m,-school moeten individueel worden onder zocht. De resultaten van het psycho logisch onderzoek worden in de toe latingscommissie vergeleken met de resultaten van het medisch onder zoek. het pedagogisch onderzoek en het school- en milieuonderzoek. Van deze onderzoeken wordt een gemeen schappelijk rapport opgesteld. Hec college wijst erop. dat het niet eenvoudig is aan te geven, hoeveel tijd een psycholoog voor een l.o.m.- school met vijftig tot zestig leerlin- gen zal moeten uittrekken. In elk ge- ciuj j val is hier geen sprake van een vol ledige betrekking. derde honk, doch werper De Lange I en Nico Kolmeyer. Na drie innings was dns de score reeds opgelopen tot 12—0 voor SVV. wist daarna drie slagmensen met drie-slag terug te wijzen. De eerste slagman van SVV in de tweede innings was Cees v. d. Gaag, die een verre tik in het linkse veld joeg. De-Haarlemse verrevelder ving deze bal echter verkeerd, zodat Cees v. d-. Gaag meteen het vijfde punt kon scoren. Gerard Gommel kwam met vier- wijd op de honken doch kon niet op tegen het goede aangooien naar het tweede honk en werd als nul terug gewezen. Wout van Meeteren wist opnieuw de bal te raken. Hij stal het tweede honk. Cor Bras bracht hem een honk verder en deze bereikte zelf het eerste honk door slecht velders- werk van de Haarlemmers. Ook hij wist het tweede honk te stelen. Het schoolkorfbaltoernooi 1961 is een groot succes geworden. 43 twaalf tallen van 24 verschillende scholen speelden dinsdag op zes velden van het Sportpark Harga in totaal 90 wedstrijden. In de afdeling A is er door de be kerhouder W. de Zwijger uloschool en de Rehoboth ulo-school fel voor de eerste plaats gestreden en wist laatstgenoemde 7 punten uit 4 wed strijden te behalen en daarmede tevens de eerste prijs. De W. de Zwij- gerschool moest met zes punten ge noegen nemen met de tweede plaats. In de afdeling B werd de Prinses Irene B-uloschool ongeslagen eerste en legde de Reboboth 2 beslag op de tweede prijs. In de afdeling C was het- derde twaalftal van de W. de Zwijgel ulo verrewe de sterkste. Voor de tweede plaats ging het tussen het vierde ge combineerde twaalftal van de Huis houd en Technische school en het vierde van de W. de Zwijgerschool, HHTS 4 bleek de sterkste. Bij het lager onderwijs kwam eerst ver in de middag enige tekening in de strijd. In de afdelingen D, E, F en G werden resp. eerste Comenius B. KI. de Vries, Wiilem Brouwer en de Kon. Julianaschool. De uitslagen van de daarop vol gende halve finale en finale luiden als volgt: Comenius BKI. de Vries 00. Com. B wint door strafworpen, W. BrouwerKon. Juliana 10; Co menius BW. Brouwer 2—2, Com. B wint door strafworpen en tevens voor de tweede achtereenvolgende keer de wisselbeker. Voor de derde en vierde prijs speelde de KI. de Vriesschool tegen de Kon. Julianaschool. Uitslag 20. In de reserve afdelingen van het Lager Onderwijs werden eerste: De Warande 2 en Thorbeeke 3 en tweede Thorbecke 2 en KI. de Vries 2. n een spannende finalewedstrijd werd één en houder van de wissel- beker de Warande 2 (een combinatie tussen de St.-Maria Gorettimeisjes- school en de St.-Thomasjongens- school). Drie en vier werden Thor becke 2 en KI. de Vries 2. De Schiedamse schooljeugd kan weer terugzien op een bijzonder ge zellige en sportieve korfbaldag en de Commissie van voorbereiding op een zeer geslaagd toernooi. 23 mei Engelse pond10.03110.031 Frans frank 73,3073,35 Amerik. dollar3,59A-3,59 Je Belgische frank 7,197,19) Zwitserse frank82,95183.001 Zweedse kroon 69.76—69,72 Duitse mark 90.471—90.521 Deense kroon 50.1350.18 Noorse.kroon 51,82151,871 Canada 3,6313.64 Italiaanse lire 57,88157,931 Oostenrijkse shilling 13,78137,9 Escudo 12,511—12,523 HCK wist echter in de derde ge lijk makende slagbeurt door fouten van SW twee man over de thuis plaat te brengen, zodat SVV dus hun voorsprong zag teruggebracht tot 12—2. HCK hield de tweede innings blank. Met reeds twee nullen door een goede vang in het verre veld van SVV en goed aangooien, werden door de Haarlemmers opnieuw twee punten gescoord, door twee fouten van Hans de Lange als korte stop. (124 voor SW). In de vijfde, zesde en zevende In nings kon SVV steeds één man over de thuisplaat brengen, waarvoor zorgden Wout van Meeteren, Mary Gommel en Cor Bras. terwijl HCK door goed werpen van Wout van Meeteren en prima velderstverk van de andere SVV'crs geen punten kon den scoren. De achtste innings bracht voor beide ploegen niets op, doch in de negende slagbeurt wisten weer twee SW'ers, nl. Manus Lange en Nico Kolmeyer de thuisplaat te bereiken. Dat HCK 2 in de laatste slagbeurt nog één punt scoorde had voor SVV niets te betekenen. Eindstand dus 17—5 voor SVV. De werpersresultaten zijn als j volgt: j Voor SVV: Hans de Lange 4, 2, 1; i Wout van Meeteren 6, 2, 5. i Voor HCK: 2: G. Bom 9, 10, 11. I Het tweede negental van SVV wist in Wassenaar van Sikkens te win nen met 177, welke wedstrijd door fikse regenbuien twee maal moest worden onderbroken. Een verdiende overwinning voor deze SVV-reserves. Het derde negental moest opnieuw verliezen. SchiedamUSC 110: Schiedam ontving dit weekeinde USC uit Bot terdam en wist opnieuw een grote overwinning te behalen, hetgeen gro tendeels haar oorzaak vond in het feit, dat de beide werpers van USC achttien maal vier-wijd afgeroepen kregen. Voor Schiedam kwamen in de eer ste Innings Huet, Van Namen, Tet- telaar, Kempen en v. d. Have door steeds vier-wijd op de honken, zodat Huet en Van Namen gemakkelijk opschoven naar het thuishonk. Met alle honken bezet gingen daarna de Schiedammers uit met drie maal drieslag, daar de Schie dammers het wilden forceren. USC wist in de eerste innings één goede honksiagen neerleggen, waardoor maal drieslag werd geen punt ge scoord. In de tweede innings konden Dijksman en Van Ruiven goede honksiagen neer leggen, waardoor Dijksman scoorde (3—0)USC deed j in de gelijk makende slagbeurt weer j hetzelfde als in de eerste innings, j Toch willen B. en W. in over weging geven een fuli-time func tionaris aan te trekken, opdat dan de mogelijkheid wordt geopend ook ander nuttig werk in Schiedam ter hand te nemen. In dit verband noemt het college het onderzoek van kinderen, die moeilijkheden geven, het individueel en groepsgewijs testen van school kinderen. het geven van voorlichting betreffende de psychologische achter gronden van de leerproblematiek bij de verschillende takken van onder wijs. B. en W. tekenen hierbij nog aan, dat sinds 1 september 1958 in En schede ook een schoolpsycholoog werkzaam is en dat Haarlem ver scheidene van dergelijke functiona rissen kent. De raad wordt dan ook voorgesteld In principe te besluiten tot de aan stelling van een academisch gevormd psycholoog. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek St.-Liduina te Schiedam heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek om te mo gen beschikken over twee garages In liet plan van 288 woningen en 72 ga rages, dat volgens het systeem-Coig- net zal worden uitgevoerd ten oosten van de Parkweg. Men wil in deze ga rages een filiaal vestigen. Ook zou het bestuur de beschik king willen hebben over een ruimte, die achter een van de garages is ge legen. Daardoor zou aan het filiaal een openbare leeszaal voor volwas senen en een voor de jeugd kunnen worden verbonden. B. en W. achten inwilliging van dit verzoek redelijk en stellen de raad voor een krediet van 6.700.be schikbaar te stellen voor de Inrich ting van de bibliotheek. (Van een onzer verslaggevers) De telefooninstallatie bij de ge meentelijke woningdienst te Schiedam is zover versleten dat reparatie niet meer verantwoord is, zo delen B. en W. de gemeenteraad mee. De PTT te Rotterdam adviseert de oude instal- j latie, die bestaat uit drie lijnen en I vijftien toestellen, te vervangen door i een nieuwe met vijf netlijnen, 25 neventoestellen en vier verbindings- i organen. i Deze verbindingsorganen maken j het mogelijk gelijktijdig vier interne gesprekken te voeren. I Voor de nieuwe installatie stellen i B. en W. voor een krediet te verle- nen van 14.000, WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het teken aan de wand. 2 uur (14 jr.) Europa bij nacht, 7 en 9.15 uur (18 jr.) PASSAGE: Hannibal, 2 en 8.15 uur (14 Jr.) Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. Op het spoor van de mens, 10 tot 5 uur. Diversen CHR. SOC. BELANGENAlg. Foto kring Schiedam. 8 uur. GEREP. JEUGDHUIS: Chr. Mlddcn- standsverenlging. 8 uur. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLEDe vrouw die tweemaal leefde. 2, 7 en S.15 uur (18 jr.) PASSAGE: Hannibal, 2 uur (14 jr.) Tentoonstellingen: 5? STEDELIJK MUSEUM. Op het spoor van de mens. 10 tot 5 uur. g Diversen: PASSAGE: Het Amsterdams Volks- g toneel (CAB). 8 uur. MUSIS SACRUM: Filmavond WUton- Fijenoord, 8 uur. X De derde innings werd door USC noodlottig, daar zich toen hetzelfde herisaalde als in de eerste innings. Door vele vier-wijdsveldfoutcn der Rotterdammers en goede tikken van Dijksman en De Bruin, wisten Kem pen, v. d. Have, ,T. Tettelaar, l)e Bruin en Dijksman het thuishonk te bereiken (8—0 voor Schiedam). Piet Tettelaar kwam met een drie honksiag op het derde honk en werd thuisgebracht door een goede honk slag van v. d. Have In de vierde Innings. De vijfde slagbeurt ging zonder scoren voorbij, waarna in de zesde innings door honksiagen De Bruin en Dijksman de honken bereikten en De tentoonstelling „Koper" in het Prinsenhof te Delft biedt een rijke verscheidenheid aan grote, koperen voorwerpen uit. kerken in België en Nederland. Drie we ken hebben personeelsleden van het museum zitten poetsen aan de zware stukken, die van heinde en ver werden aangevoerd. Dit alles om de oorspronkelijke titel van de tentoonstelling „Koper als goud" eer aan te doen. De fel- levendige griffioen op deze af beelding is in de tweede helft van de 15e eeuw vervaardigd. Deze antieks vogel, Grijp, half leeuw, half adelaar met paarde- oren houdt in zijn voorpoten een lezenaar met opengewerkte rand. De vleugals dragen een lezenaar, die in het midden op zijn staart steunt. Door met 50 van Neptunus C5 te winnen behaalde Fortuna C4 zater dag het kampioenschap van zijn af deling. Van de 14 gespeelde wedstrij den werden er 12 gewonnen. 1 gelijk gespeeld en 1 verloren. De deelcijfers zijn 7128. Dit ls een mooie prestatie voor de leider J. H. Vermeulen met zijn jongens. Na afloop werden zij gefe liciteerd door voorzitter Haddeman, waarbij hij aan de aanvoerder een oorkonde overhandigde. Op de hoek van de Rotterdamse- dijk en de Hoge Banweg te Schiedam is gistermiddag een buis van de wa terleiding gesprongen. Dit gebeurde, toen een grondwerker, die het pas bestrate voetpad bespoten had. een opzetpiip verwijderde van de brand- kraan, zonder deze af te sluiten. Een fontein leidingwater spoot 15 meter omhoog tot de vierde verdie ping van de flatwoningen. Enkele woningen, waarvan de ramen open stonden, liepen dan ook waterschade op. Het duurde ruim een uur eer het watergeweld kon worden bedwon gen. (Van een onzer verslaggevers) In de schoolgebouwen aan dc Huys- mansstraat en het Oude Kerkhof te Schiedam zullen brandtrappen aan gebracht moeten worden. De enige trap in deze gebouwen is namelijk boven de centrale verwarming gele gen. Ook moeten in beide schoolgebou wen vier brandblusapparaten wor den geplaatst, als gevolg van het ontbreken van een binnenbrandlei- dmg. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 10.500 voor dit doel beschikbaar te stellen. De 17-jarige bankwerker G. A. K. te Vlaardingen is aangehouden om dat h(j zich in maart aan diefstal van een'autoradio had schuldig ge maakt. De heler, de 19-jarige W. H. is eveneens op het politiebureau in gesloten. Een 20-jarige Engelse zeeman, wiens schip in Schiedam ligt, nam in Vlaardingen een rijwiel weg. Hij is in Schiedam aangehouden. Dit gebeurde In de afgelopen nacht. De 15-jarige Engelse scholier H., die met een groep een bezoek bracht aan Delft kon in een sigarenwinkel op de Nieuwe Langendijk geen weer stand bieden aan de verleiding een grote pijp, een gasaansteker en een klompje zonder betaling mee te ne men. De politie nam de jongen, die na een seintje van de sigarenwinkelier snel gevonden was mee naar het bu reau en sloot hem daar in. Een flinke voorraad olie stroomde gistermiddag op de rijbaan van Rijksweg 13 ter hoogte van de Twee- molentjesbrug, toen. de ...bevestiging van de aandrijfas van een vrachtauto losraakte en daardoor de versnel lingsbak. Het achterop komende verkeer moest plotseling remmen voor deze vrachtauto, die bestuurd werd door de 34-jarige J. 3. uit Rotterdam. Een personenauto en een bestelauto kwamen in botsing en raakten be schadigd. Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties en de vrije zaterdag, ook voor het dagbladpersoneel, zijn wij gedwongen onze adverteerders te verzoeken hun adver tentieteksten c.q. -matrijzen volgens onderstaand schema in ons bezit te doen zijn. Advertenties voor dinsdag t/m vrijdag. Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties, waarin noe zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk één dag voor plaatsing, tot niet later dan 13.30 uur. Complete matrijsadvertenties inleveren uiterlijk de dag voor plaatsing tot niet later dan 17 uur. Advertenties voor zaterdag. Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk donderdag tot niet later dan 13130 uur. Complete matrijs advertenties inleveren uiterlijk donderdag tot niet later dan 17 uur. Advertenties voor maandag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties, waarin nog zetsel moet worden verwerkt, inleveren uiterlijk vrij dag tot niet later dan 13.30 uur. Complete matrijsadvertenties inleveren uiterlijk vrijdag tot niet later dan 17 uur. Zaaiers. Zaaiers voor maandag t/m vrijdag: teksten inleveren tot uiterlijk de dag vóór plaatsing tot niet later dan 17 uur. Zaaiers voor zaterdag: teksten inleveren tot uiterlijk vrij dagmiddag tot niet later dan 13.30 uur. Familieberichten. Als tot dusver. Wij zuilen slechts plaatsing op de opgegeven dagen kunnen garanderen, voor zover de advertentieteksten c.q. -matrij zen volgens het bovenstaande schema in ons bezit komen. Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen, zoals u cut in noodgevallen op de onze zult kunnen dóen. De Directie Animo, de christelijke gymnas tiekvereniging uit Kethel is op tweede pinksterdag naar Waal wijk geweest om deel te nemen aan de turndag van het Zuider gewest van het KNCGV. Een 65-tal leden vanaf 14 jaar hebben meegedaan aan 14 verschil lende wedstrijden, 's Ochtends wer den de tumwedstrijden verwerkt in diverse zalen, de middag begon met een marswedstrijd, waaraan alle 35 verenigingen deelnamen. Na de mars wedstrijd werd een grote demonstra tie gegeven, waaraan ook alle Anl- mo-leden deelnamen. De dag werd besloten met bekend making van de uitslagen. Deze wa ren voor Animo heel goed. Zoals ge zegd nam Animo aan 14 wedstrijden deel, en behaalde in elke wedstrijd een prijs, waaronder 6 eerste prijzen. Resultaten: 3e prijs: toestelturnen dames 2e graad met 81 punten. 3e prijs: toestelturnen asp. dames 2e graad met 123 punten. 3e prijs: toestelturnen asp. heren 2e graad ploeg 1 met 82 punten. 3e prijs: toestelturnen asp. heren 2e graad ploeg 2 met 80 "5 pnt. 2e prijs: brug ongelijke leggers da mes met 31 pnt. 2e prijs: ritmische oefening asp. da mes met 31'5pnt. 2e prijs: toestelturnen heren 2e graad ploeg 2 met 63 pnt. 2e prijs: toestelturnen asp. dames le graad met 66'pnt. ie prijs: toestelturnen asp. dames le graad met 136 V-j pnt, le prijs: toestelturnen dames 2c graad met 90 pnt. le prijs: toestelturnen heren 3e graad met 96 pnt. le prijs: toestelturnen heren 2e graad ploeg 1 met 78 pnt. (hoogste aantal). le prijs: ritmische oefening alle da mes met 32 pnt. 'hoogste aantal), le prijs: in de marswedstrijd, waar aan alle 35 verenigingen deelnamen. Drie eerste prijzen zijn hiervoor uit gereikt. de hoogste was 148 pnt. Animo stond daar vlak onder met 147 pnt. Dit resultaat ;s heel goed. temeer daar Animo geen eigen band heeft. De dag voor Animo is besloten m-t. een diner en gezellig samenzijn in .Kaatsheuvel. Gistermorgen ontdekte men, dat er ingebroken is in de bouwkeet van de firma Spindler aan de Parkweg te Schiedam. De inbrekers hebben een draadglasruit verwijderd en kon den toen dé keet binnenkomen, zy braken een gereedschappenkist open en namen daaruit een doosje met f 18,35 weg. Nadat ze de keet ver laten hadden, hebben ze de ruit er weer ingezet. ROTTERDAM 23 mei. Aanvoer in totaal 4792 dieren Hierbij waren* 1100 vette koeien. 803 stuks gebruiks- vee, 444 vette kalveren, 112 graskal veren. 1090 nuchtere kalveren, 609 varkens. 40 lopers. 111 paarden, 1 veulen, 49 schapen of lammeren. 410 weidelammcreu en 23 bokken of geiten. De prijzen waren: vette koeien le kw. 310-345. 2e kw 280-310. 3e kw 260- 295, vette kalveren le kw 275-295, 2e kw 250-275. 3e kw 235-250 p. kg Graskalveren 460-360-260. nuchtere kalveren 67-55-45, varkens 130-175- 170. exportvarkens 140-110-100. biggen 75-65-50, slachtpaarden pr kg 250- 245-220. schapen 120-105-990 weide- lammeren 75-65-50. ka if- en melk koeien 1270-1140-950. vare koeien 920- 770-670. vaarzen 900-700-600 en pin ken 560-460-400 Overzicht: vette koeien aanvoer ruim, handel rustig, prijzen als vorige week: vette kalveren minder, vlot. iets hoger, graskalveren iets korter, kalm als vorige week; nuchtere kal veren, minder, lui, onveranderd: varkens (ievend gewicht) minder, kalm, lager dan vorige week. Prima vleesvarkens boven not. zware var kens 11,65-/1,67 per kg, slachtzeu- gen 1,55-1,60 p. kg. lopers iets meer, kalm, onveranderd; slachtpaarden, als vorige week, lui-duur, iets lager;: schapen minder, lui, als vorige week; weidelammeren minder, rustig, on veranderd: kalf- en melkkoeien als vorige week. kalm. stabiel: vare koe len iets minder, lui, niet geheel prijs houdend: vaarzen en pinken matig, stroef, constant. Het bestuur van de oranjevereni ging deelt mee dat een aantal kinde deren de by de kinderspelen ver diende prijzen nog niet heeft afge haald. Dit is nog mogelijk vanaf vandaag tot en met zaterdag aan het kantoor van de Schiedamse Gemeenschap in de Plantage. Nadien is dit niet meer mogelijk en vervallen de prijzen. Volgens de laatste uitgave van het telefoonboek van het Canadese Toronto, waarin deze baardige jongeman bladert, is er in de stad een Boheemse ambassade geves tigd. Onder het hoofdstuk Consu laten en andere buitenlandse vertegenwoordigingen, vindt men The Bohemian Embassy, met als enig buitenlands kenmerk, dat het figuurlijk gesproken niet van deze wereld is. De 'ambassade' is een beatn k-café aan het eind van de derde verdieping van een stel slecht verlichte trappen, die van St.-Nioholasstreet naar de be nedenstad van Toronto voeren. V

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1