mS0^ Enorme nieuwbouw van TNO vordert gestaag NVV niet terug naar geleide DEZE WEEK IN MÜNCHEN: Hollandse zakelijkheid met cultureel sausje H. Visser uitgeluid Vrouw van wachtmeester assisteert bij arrestatie - publiek kijkt toe Beslissing metaalionen op komst ZONDER COMMENTAAR m Tegen ongewenste grondspeculatie „zo nodig overleg" Zo'n heerlijke rgep cadeau I voor 10 Kwatta-soldaatjes jVan der Putten draait bandje voor recherche Meisje vermist in Zutphen Loonraad 'Ervoor betaald' LEIDSE STUDENT VERDRONKEN Commercie en TV K t m Civiele zaak tegen gemeente Zaandam Hèt oog heeft er een speciale kijk op HET VRIJE VOLK DONDERDAG 25 MEI 1961 PAGINA 'Aanrandings*-affaire Carillon en radio !Si Een maquette van de nieuw bouw van de nijverheidsorgani- satie TNO in de Zuidpolder te Delft. (Van onze soc.-econ. redactie) Naar wij vernemen zal de Vakraad vour de Metaalindustrie a.s. maan dag weer versaderen over de loon- voorstellen, die de werknemersbon den hebben ingediend. De verwachting bestaat, dat die zelfde dap nop een beslissing kan worden genomen. (Van een onzer verslaggevers» De 23-jarige Lcidsc student L. A. Vaessen is gistermiddag verdronken na een botsinp tussen zijn wherry en een motorboot van een beurtsehip- per uit Leiden. De heer Vaessen voer met mej. G. A. J. Arnold (19) met zijn wherry op de Zijl. Mej. Arnold wist zich zwem mend in veiligheid te brengen, maar de heer Vaessen, die waarschijnlijk niet kon zwemmen, verdween in de diepte. (Van een onzer verslaggevers) Mochten maatregelen op planolo gisch gebied nodig zijn om onge wenste speculatie in gronden tegen te gaan, dan zal minister Van Aart- sen zich daarover met de betrokken provinciale besturen verstaan. Dit heeft de minister meegedeeld in antwoord op vragen van het socia listische Tweede-Kamerlid Wester hout over advertenties in binnen- en buitenlandse bladen, waarin Neder landse gronden te koop worden aan geboden. Volgens de minister zijn doeltref fende bestemmingsregelingen in streek- en uitbreidingsplannen en krachtige handhaving daarvan op alle bestuursniveaus nodig. Het onderzoek dende bestemmingsplannen heeft voor een belangrijk deel reeds zijn beslag gekregen. -?5r" (Van een onzer verslaggevers) Wil TNO de haar opgedragen taak naar behoren vervullen, dan moet De enorme nieuwbouw van de nijverheidsorganïsatie TNO in j;{jnV°Detd listening voo'i^toe^epast' de Delftse Zuidpolder begint langzamerhand zijn vruchten af natuurwetenschappelijk onderzoek te werpen. De eerste afdeling van het Vezelinstituut is veertien m9e. t.lls llei- ware steeds op de ont- wikkelingen vooruit zijn en aanvoe- dagen geleden m haar nieuwe home' getrokken en weldra zul- len, waar zij naar toe zullen gaan, |nen avontuur gestort. Het loopt nog len meer TNO-instituten dit goede voorbeeld voigen. waar ontdekkingen tot toepassingen I steeds in de achterhoede. De resuj moeten leiden en hoe het werkelijk In 1957 werd de eerste paal geslagen, eerst in 1967 hoopt men worden6geiegdan tm ultvoei kan alles helemaal klaar te hebben. Het wordt al met al een Qf Q dU ,*bied de ,erheid al enorm complex, waarin tien instituten van de nijverheidsorga- het be^tjfsieven Vooraan gaat. an°- nisatie TNO worden ondergebracht en waarin 1300 mensen woordde prof. Julius kort en krach- (Van onze soc.-econ. redactie) Het NVV staat niet zover buiten de werkelijkheid dat het de terugkeer naar de geleide loonpolitiek zou willen verdedigen. Het kiest zijn uitgangspunt binnen politieke mogelijkheden van vandaag. Het streert daarbij naar een minder gedetailleerde overheidsbemoeiing dan thans in strijd met de theorie van de regering het geval is. Dit zei de voorzitter van het NVV, de heer D. Roemers, toen hij vandaag de boofdbesturenvergadering van het NVV te Utrecht opende. De heer Roemers besprak in zijn rede de vele actuele problemen, die in deze tijd de vakbeweging bezighouden. Over het voorontwerp Arbeidsvoor-j het sinterklaasfeest". De gasten zijn waardenvet (met de Loonraad) wil-' de hij nog niet spreken. Wel zei h(j. dat behandeling van het vooront werp in de SER weinig' zin heeft, zolang de inhoud van de loonpolitiek nog niet vaststaat. Belangrijk is ook, dat een her ziening van de Weduwen- en Wezen wet aan de orde komt en de waar devastheid van de bedrijfspensioenen. Daarbij moet de vraag worden ge steld. of een extra-verhoging van de AOW-uitkering niet een oplossing op korte termijn zal kunnen opleveren. De heer Roemers hoopte, dat de stilstand bij de opbouw van de PBO- organen zal worden doorbroken. Uitvoerig stond de spreker stU bij de moeilijkheden, die cr de laatste tijd zijn gerezen tussen de overleg organen en de regering. Hij ontken de niet, dat de regering aanwijzingen kan geven, maar wat nu gebeurt riekt naar machtsmisbruik, zo zei hij. Achterhoede Met de arbeidstijdverkorting heeft Nederland zich nier in een onbezon- werk zullen vinden. Afwisselend hoog- en laagbouw vinden hun plaats op 12 ha. grond. tig: de overheid. Hij wees er verder nog op, dat TNO er niet is voor ana lyse-onderzoek. Hoofddoel Het werk vindt zjjn oorsprong in onderbrengen in semi-permanente de groet groei, die de Centrale Or- gebouwen of gebruik maken van ganisatie voor Toegepast Natuur- gastvrijheid van de Technische Ho- blijft het speurwerk in onbe- weienschappelijk Onderzoek na de geschool. oorlog heeft doorgemaakt. In Delft Langzamerhand werd deze situa- waar zij' grotendeels is gevestigd, tie onhoudbaar. Besloten werd daar- moefc zij. noodgedwongen, tal van om tot het bouwen van één groot instituten die onder haar ressorteren TNO-complex ten behoeve van de gehele nijverheidsprganisatie. kende gebieden, pionierswerk dus op wetenschappelijk ge bied ten nutte van het alge meen belang. Advertentie 2.M. Kie» b{J Uw winkelier uit: melk, puur. hazelnoot, pinda, mokka en Biskic (20 ct) ■IFTW'il<M—IIWIIIHMIIM Hill Ml gllil-IIHIDI 1111111H AMSTERDAM (ANP) De tech nisch hoofdambtenaar van het mi nisterie van Defensie de heer F. H. van der Putten uit Bussum heeft gistermiddag bij de rijkspolitie in Oudewater het geluidsbandje afge draaid waarop hij vorig jaar januari het bewijs van een poging tot uitlok king van een aanrandingsscênc meent te hebben vastgelegd. Twee leden van de districts recherche van de rijkspolitie uit Lei den hebben het telefoongesprek op een bandrecorder overgenomen, waarna de heer Van. der Putten te vens de tekst op papier beschikbaar stelde. Zoals bekend is, besloot de heer Van der Putten vorige week. na over leg met zijn raadsman, mr. N. J. Geleijnse, het geluidsbandje toch ter beschikking te stellen van de Rotter damse officier van Justitie, mr. I. H. van de Roemer. Deze wil van het be luisteren van de geluidsband laten afhangen of in de Oudewaterse aan randingsaffaire een strafvervolging zal worden ingesteld. In deze rubriek vermeldt Het Vrije Volk zonder commentaar tref fende uitspraken van anderen, uiter aard voor rekening van hen die morden geciteerd. De ISBA (de Engelse bond van ad verteerders) is zich wel bewust, dat de verwezenlijking van dit plan moeilijk zal zijn. Zij is zich daarvan zó sterk bewust, dat zij een tweede plan achter de hand heeft, waarbij, naast twee commerciële TV-maat- schappijen, ook aan de BBC zou worden toegestaan reclame-uitzen dingen In haar programma's op te nemen. Doch daarmee zou de speci fieke taak van de BBC het bren gen van kwaliteltsprograma's weg vallen, omdat men door concurrentie genoodzaakt zou zijn de grootst mo gelijke kijkdichtheid te bereiken en men is ervan overtuigd, dat dit gepaard zou gaan met verlaging van het peil der uitzendingen. Uit een artikel in 'Mededelin gen van de Nedeiiandse Dag bladpers' van april 1961 over 'Gerommel in de Engelse CTV-pot'. (Van een onzer verslaggevers) De vijftienjarige Reina Eikelboom uit Zutphen wordt sinds enkele da- gén vermist. Zij is het laatst gezien in gezel schap van een aantal Duitse jonge lieden die de pinksterdagen in Zut phen doorbrachten. De politie heeft haar opsporing ver zocht. Woensdagmiddag is te Rjjsoord het twee en een half jaar oude dochtertje Anna van de familie G.' Boer-Mulder spelenderwijs in een sloot geraakt en verdronken. taten in de bedrijfstakken, waar de arbeidstijdverkorting al is ingevoerd geven geen aanleiding tot pessimisme. De spanning in de economie, zo zei de heer Roemers, vindt haar oorzaak in de onbeperkte vraag naar export- produkten. Deze is op zijn beurt het gevolg van de nominale lonen, die in vergelijking met die in de omliggende landen laag zijn. De spreker wilde er geen twijfel aan laten bestaan, dat het NVV de voorgestelde belastingverlaging toe juicht, maar het twijfelt er wel aan of de belastingverlaging op het juiste moment komt. Sinterklaasfeest Hij stelde minister Zijlstra verant- i woordelijk voor „het uitschrijven van Plannen werden gemaakt, verwor pen en opnieuw op papier gezet eu ten slotte kon in 1956 een definitief plan worden goedgekeurd. Dat is nu in wording. Het eerste deel er van nadert zijn voltooiing. Het om vat de eerste tranche van het com plex. ..(hoog- en laagbouw), waarin ■ondergcjjrcaht ''jvotdea'^ het Vezel instituut,-' het' Proefstation voor Ver pakkingen, Houtinstituut, Verfinsti- tuut, Wasserij-instituut, Analystisch Instituut en Instituut voor Gezond- heidstechniek. Daarnaast is het noodzakelijke ketelhuis voltooid. Alles bijeen is nu het eerste deel van het werk op een haar na gevild al kan van, een officiële opening nog lang geen sprake zijn. Wel worden vele TNO-afdelingen nu en straks overgebracht naar het nieuwe ge bouwencomplex, maar de afwerking van een en ander gaat nog veel tijd vergen. In dit eerste klaar gekomen gedeelte kunnen alvast 750 mensen gaan werken op totaal 23.000 m2 ruimte. Tweede etappe van de bouw, die in 1967 klaar moet zijn omvat het gereedkomen van de tweede tranche waarin o.a. het centraal laborato rium een plaats zal vinden. De Centrale Orga?ii.satie TNO is trots op dit grote complex, dat een voorlopige kroon zet op een in 1932 heel schuchter begonnen werk. Op een gisteren gehouden persbijeen komst in Delft heeft de voorzitter, prof. dr. H. V/. Julius, o.a. het grote nut van de organisatie uiteengezet. Hij heeft dat geïllustreerd met cij fers. eHt jaarbudget van TNO be droeg bij de aanvang f12.000. thans is dit gestegen tot liefst 55 miljoen. nu teleurgesteld, maar de minister heeft niets geleerd, want hij heeft al een nieuwe datum voor een nieuw sinterklaasfeest uitgeschreven. Ten slotte sprak de heer Roemers enkele kritische woorden over de woningbouwpolitiek en over de Euro pese activiteiten van het NVV. Bij het begin van zijn rede her dacht hij de onlangs overleden Klaas van de Berg, oud-voorzitter van de Bedrijfsbond voor Meubel en Hout. Tevens herdacht hij Toon Elsinga. een van de trouwste leden van het NVV. in leven een der medewerkers op het bedrijfskantoor. Hij heette de ANLO, de organisatie van leerkrachten. leden van de NOV, die op 1 juii gaat functioneren, har telijk welkom binnen de kringen van het NVV. Proost, minister. Op echt Duitse ivijze zijn de Nederlandse minis tens Cals en De Pons in München ontvangen, icaar zij de opening van de Holland-Woehe bijwoon den. Minister -De Pous moest be wijzen, dat hij voor een flinke slok niet opzij-gaat en dus zette hij de levensgrote bierpul aan de lippenGelukkig verbiedt de be leefdheid om, in de kan ie kijken, hoeveel het slachtoffer eruit ge dronken heeft. Ill (Van onze soc.-econ. redactie) Met 'grote waardering heeft de hoofdbcsturenvergaderlng van het NVV de scheidende penningmeester, II. Visser, uitgeluid. Voorzitter Roemers schetste de heer Visser als een nuchter zakenman en een warm idealist. Hij laat de finan ciën van het NVV in blakende wel stand achter. De heer Visser heeft zich grote verdienste verworven, door zijn werk voor de uitbreiding van de vakantie oorden. Toen hij in 1954 in dienst trad waren er twee vakantieoorden met 260 bedden. Nu exploiteert het NVV, deels sa men met de Centrale in de Stichting Vakantieverblijven een bungalow park en een kampeerterrein en het heeft de beschikking over 1560 bed den. Het aantal overnachtingen bedroeg in 1954 42.000 en zal in 1961 meer dan 200.000 bedragen.'Van de jeugdorga nisatie van het NVV, Jopge Strijd, is hij zeven jaar voorzitter geweest. Bij heeft Jonge^ Strijd, t.ot Jiieuw leven gebracht. Door zijn karaktereigenschappen is hij bij uitstek gesc>"kt voor de nieuwe functie, van direct,- r van de Cen trale, die hij op 1 jua gaat vervullen, zo zei de heer Roemers. Nieuwe penningmeester De hoofdbesturenvergadering koos tot nieuwe penningmeester de heer R. Wijkstra, -die sinds 1955 bij het NVT in dienst is als chef de'bureau. De heer Wijkstra is 6 juni 1924 te Franeker geboren. Hij is in het bezit van het einddiploma 5-jarige h.b,s., van diploma's voor boekhouden statistiek, m.o, economie en maat schappelijk werk. Van 1942 tot 1945 was hij in dienst bij het Rijksarbeidsbureau te Frane ker, Harlingen en Leeuwarden. Van 1953 tot 1955 was hij lid van de ge meenteraad te Leeuwarden. Hij houdt zich veel met scholingswerk bezig en is leraar in de statistiek aan de Cen trale Kaderschool van het NVV. (Van een onzer verslaggevers) De raadsman van de 20-jarige Rudi F.ulke uit Zaandam, mr. J. C. Lank- hof zal de gemeente Zaandam in een civiele procedure aansprakelijk stel len voor de gevolgen van een klap met de gummistok die Rudi het vorige jaar tijdens de Luilakviering te Zaandam van een politiefunctionaris heeft gekregen. Rudi Rulke lijdt nog steeds aan geheugenstoornissen. Hij is onder be handeling van een zenuwarts. Shock behandelingen hebben tot nu toe geen lesultaat opgeleverd. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Met draaiorgelmuziek van de opgepoetste Arabier, fanfare muziek van de Koninklijke Militaire Kapel en toespraken van de ministers Cals en De Pous ls woensdag de Nederlandse week in München ingeluid. v Het doel van deze aan Nederland gewijde week is, de zakelijke en cultu rele betrekkingen tussen ons land en West-Duitsland te verstevigen. Dit wordt gedaan met een knipoog naar het historische verleden Uacoba van Beieren) en een opvallende vingerwijzing naar onze nationale exportpro- dukten: kaas. bloembollen. DAF-personenauto's en war onze nijvere in dustrie nog meer aan verkoopbare produkten voor de uitvoer op de markt brengt. Dat minister Cals per vliegtuig uit Den Haag was gekomen om de bewo ners van München in bloemrijke taai te vertellen hoe belangrijk de banden tussen Nederland en de Bondsrepu bliek wel zijn. was evenmin toevallig want gedurende de Nederlandse Week onderstreept Nederland het aloude gezegde, dat de mens van brood al leen niet kan leven. Daarom wordt in München een tentoonstelling over Ne. derland gehouden en staan concerten op het programma door het Residen tie-Orkest, de Koninklijke Militaire Kapel vocale en instrumentale solis ten van naam en niet te vergeten het roemruchte Amsterdamse pierement de Arabier. Maandenlang hebben tal van Ne derlandse instanties gewerkt, aan de presentatie van ons visitekaartje in de Beierse hoofdstad. Grote warenhui zen hebben bereidwillig hun etalages afgestaan om er Nederlandse artike len van Delfts aardewerk tot Zaanse chocolade uit ls. s' ".11 er.. Ir. net stedelijk museum aan de Jakobs- platz is onder leiding van de lieer J, P. J. Kempen van de cuitureie afde ling van de ambassade in Bonn een instructieve tentoonstelling over land en volk van Nederland ingericht. En gisteren zwermden Haarlemse bloe menmeisjes uit om in de belangrijk ste straten en pleinen in München kwistig anjers uit te delen. De stad München heeft dit alles niet alleen als een vriendelijke geste van een naburig land beschouwd maar meegeholpen de inwoners va: de Beierse hoofdstad op de hoogte t brengen met alles wat Nederland t bieden heeft; commercieel zowel a cultureel. De meeste theaters "in c stad verlenen in de komende wee vasuTijheid aan Nederlandse kunst» naars. Zo zal hier het Scapinoball optreden en de Dutch Swing Coiiei Band, Willem van OtterlootsResiden tie-Orkest en het Trio Pim Jacobs organist. Albert de Klerk en het or kest van het Nederlands Conservato rium. Mr. Romke de Waard, wiens func tie in München heel duidelijk word aangekondigd als 'rechter bij ,de ar- rondissemenlsrechtbank in Amsler. dam', zal de Mtinchenaars laten ho ren wat Nederlandse carillonmuziek is. De Beierse omroep heeft in zeven dagen tijds niet minder dan 31 uit zendingen gewijd aan Nederland, van lezingen over de Deltawerken tot aan de Nederlandse humor.'voorgedragen door Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt. Dat dpze cultuurexportartikelen niet slechts bedoeid zijn als verpak king voor onze nationale exportpro- dukten in de zuivel- en de bollensec- tor. heeft minister Cals woensdag middag bij de plechtige opening van de tentoonstelling duidelijk gemaakt. Dat bij het merendeel van de Duit sers toch' de opvatting heeft postge vat, dat wij dit alles sléchts uit zake lijke motieven doen. werd duidelijk uit wat de 'Siiddeutsche Zeitung' gis teren schreef, namelijk: 'De Hollan ders zijn al eeuwen solide zakenmen sen en zij maken alleen maar voor so lide zaken propaganda. Men kan er van op aan, dat her. waar is wat zij ons nu over hun land vertellen.' De Nederlanders in München hopen maar, dat het dubbelconcert van Ba- dings. het poppentheater van Jan Ne- Iissen en de carillonmuziek van Rom ke de Waard door de bevolking van München als 'solide zaken' worden be schouwd en gewaardeerd. Advertentie LM. Het regelen van de lonen en andere arbeidsvoorwaarden is in de eerste plaats een zaak van het bedrijfsleven. De overheid moet zich daar zo weinig moge lijk mee bemoeien. Zo heeft de regering-De Quay het sinds mei 1959 in alle toon aarden gezegd en in het verlenen van meer vrijheid naast het ver lagen van de. staatsuitgaven en van de belastingen zocht zij de voornaamste reden van haar be- staan. Wat, er van de vrijheid voor het bedrijfsleven onder dit kabinet terecht is gekomen is op dit ogenblik geen vraag meer. Wij hebben de woorden wel gehoord, maar het geloof -voor zover wij dat. bezaten is ons meer en meer gaan ontbreken. Ter vermijding van elk misver stand zij hier gezegd, dat wij aan de overheid een grote mate van zeggenschap in de sociaal-econo mische sector willen toekennen. De regering denkt daar' in theorie anders over en gaat on verdroten voort met het spreken over vrijheid. Thans hebben wij kennis kunnen nemen van het voorontwerp van wet. waarin de vorm van de loonpolitiek kan of zal worden vastgelegd. Het be langrijkste van dit voorontwerp is, dat de taak van het College van Rijksbemiddelaars zal wor den overgenomen door een Loon raad. Tn de toelichting zegt de rege- -1- ring ongeveer: 'Wij hebben nl. gezegd, dat de regeling van de lonen in de eerste plaats een zaak is van het bedrijfsleven. Nu gaan wij nog een stap verder. Nu mag het bedrijfsleven zijn be voegdheden ook zelf beperken.' Dit is een aardig woordenspel, maar hiermee zijn de opstellers van het voorontwerp nog niet 'aan het eind van wat wij het ge goochel met het woord vrijheid zouden willen noemen. Want als wij het ontwerp lezen, dan zien wij dat het bedrijfsleven wel het een en ander mag doen om zijn vrijheid om zeep te brengen, maar dat het laatste woord toch steeds aan de regering blijft. Am te beginnen stelt de rege- ring de doelstellingen op 'met betrekking tot de ontwikkeling van lonen en andere arbeidsvoor waarden.' Op grondslag van die doelstellingen stelt de SER ciau •algemene beleidsregelen' vast. Het hangt nu maar van de doel stellingen af, welke ruimte er nog overblijft voor de algen..ne be leidsregelen., Voor de algemene beleidsre'ge- len mag 'de Loonraad- (die - voor tweederde deel bestaat uit ver tegenwoordigers van het bedrijfs leven) een ontwerp maken. De SER stelt de algemene beleids regelen vast. -Maar de minister moet daarna zijn goedkeuring geven. En er wordt nadrukkelnk vastgesteld, dat de minister 'te allen tijde algemene beleidsrege len... (kan) wijzigen of buiten werking stellen, of zelf zodanige regelen vaststellen'. Als wij ons nu trachten voor te stellen hoe de regering, met name deze regering, in een con creet geval zal (kunnen) hande len, dan geloven wij, dat er in feite weinig of niets veranderen zal. Met andere woorden: Ook nu wordt èr een spel bedreven met het schoonklinkende woord vrij heid. Wij hebben nog andere beden kingen tegen het voorontwerp. Er is een commissie-Schouten bezig met het bestuderen van de inhoud van de toekomstige loon politiek. Is het nu wel juist thans reeds een vorm te kiezen voor een zaak, waarvan de inhoud nog niet vaststaat? "A/Ten begrijpe ons goed: Dat de regering de uiteindelijke ver antwoordelijkheid wil dragen voor de loonpolitiek achten wij juist. Zij moet die verantwoorde lijkheid dan echter ook durven te nenjen. En zij moet die verant woordelijkheid niet afschuiven onder het mom van de vrijheid te dienen. Als het bedrijfsleven, dik wijls na moeilijke en hardnekkige onderhandelingen tot een over eenkomst is gekomen, achten wij het niet juist, dat ditzelfde be drijfsleven, aangevuld met enkele kroonleden, daarop zijn fiat moet geven of onthouden, en dan nog wel op grond van algemene be leidsregelen, die in laatste instan tie door de regering moeten wor den goedgekeurd. Neen, over dit voorontwerp kunnen wij voorlopig nog niet geestdriftig zijn. (Van een onzer verslaggevers) Samen met zijn echtgenote heelt de wachtmeester J. P. van der Leeuw lil hel Xoordlimburgsc plaatsje Vssel- stein gisteren een dronken woeste ling moeten overmeesteren. Het pu bliek, dat voor het café aan de Jan Poclsweg was samengestroomd, stak geen hand uit om de politieman te assisteren. Ten slotte bood een militair hulp. Na een half uur was de wildeman, de landbouwer-slager H. van der W. ge kalmeerd en kon hjj in de boeien wor den geslagen. De politieman, die niet van de gummiknuppel gebruik had gemaakt, werd een oioedende lip ge slagen. Toen hij de arrestant per taxi naai de dichtstbijzijnde cel, 3 km verder in Venray, wilde vervoeren, weigerde de taxi-ondérnemer hiervoor zijn wa gen beschikbaar te stellen. In arren moede charterde de wachtmeester een bestelwagen, waarmee hij de man afleverde. Wachtmeester Van der Leeuw heeft ons latei- verteld, dat hij in dergelijke gevallen onder geen beding van enig wapen gebruik maakt Toen zijn vrouw op de vechtpartij was afgekomen en de moeilijke situa tie zag waarin haar man verkeerde, had zij de gummiknuppel uit zijn uniformzak gehaald en gezegd 'Doe het hier maar mee.' De politieman had de wapenstok echter weggeworpen. 'Als bet ver keerd gaat heb je de poppen aan het dansen. Van het publiek hoef je geen hulp te verwachten. De politie wordt ervoor betaald, redeneren de mensen.' 1 Wachtmeester Van der Leeuw is de enige politieman in het dorp Tegen Van der W., die als bijzonder lastig bekend staat, heeft hij proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dron kenschap. wederspa nnigheid en mis handeling van een ambtenaar in functie.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2