woningdienst zegt zijn ambt vaarwel Geen zalig niets doen voor M. M. van Praag Voorstel GS om beheer te herzien Snelle maatregelen nodig tegen funeste vervuiling boezem Delfland Huishoudscholieren tonen vaardigheid PERSONEN EN FEITEN Op HOGE poten naar zandbank J. Hinkelaar ontvangt koninklijk eremetaal Man in ruim eevallen m Demos speelt om Gouden Plak WF gastheer van NDSM'ers CAB-colonne naar Roekan je Man valt van trap op schip Rijksrecherche pakt oplichter Bewusteloos onder trap chiedammevs onder elkaaiï SWS &OV gaat uaar Nijmegen ;V .'V - Bedden smeulden in Döelenliofje Bleekwater uit auto op straat Orpheus 'bereidt concerten voor GEVONDEN Visafslag Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 1 JUNI 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) In het Schiedamse stadhuis is woensdagmiddag afscheid ge nomen van mr. dr. ir. M. M. van Praag, directeur van de ge meentelijke woningdienst, die na een loopbaan van ruim veertig jaar in dienst van de gemeente van zijn pensioen gaat genie ten. Dat betekent overigens niet, dat de heer Van Praag zijn dagen in een zalig niets doen zal slijten, want hij kondigde aan voornemens te zijn een hem aangeboden betrekking te aan vaarden. De gemeentesecretaris, mr. J. c. post, heeft de scheidende directeur, die vergezeld van zijn echtgenote, zoon en doch ter in de raadzaal werd ontvangen, hartelijk toegesproken na mens de kring van hoofden van dienst. Terugblikkend op het begin van de loopbaan van de heer Van Praag herinnerde hij aan de bescheiden opzet van de woningdienst In de twintiger jaren. Nu is de heer Van Praag een „hoofdman over honderd" aldus de heer Post. Niet prettig „Ik vind het niet prettig om weg te gaan," verklaarde de heer Van Praag. De verhoudingen zijn altijd goed geweest en ik was graag op de, gemeentelijke woningdienst. Het was daar een vriendenkring, waarvan ik met moeite scheid. ;J|| We zullen u missen Namens het personeel van de wo ningdienst sprak de heer J. C. H. M. Titulaer. Uit zijn toespraak bleek de grote waardering van het personeel voor de scheidende directeur. „Wa zullen u missen, meneer Van Praag. We kunnen ons de woningdienst nog niet voorstellen sondar u. We zullen het zonder uw aanwijzingen, advie zen en steun moeten doen. We zuilen echter trachten de goede geest die u hebt geschapen, te behouden," aldus de heer Titulaer. (Van een onzer verslaggevers) De verontreiniging van het boezemwater van het hoogheem raadschap Delfland heeft zo'n ernstige omvang aangenomen, dat elk uitstel van maatregelen ertegen funest kan worden. Dit heeft de dijkgraaf van Delfland, mr. dr. J. Winsemius, woensdagmiddag gezegd in de verenigde vergadering van de hoofdingelanden van het hoogheemraadschap. De tijd dringt zozeer, dat met het regelen van het boezemwater niet gewacht kan worden tot beslist is hoe straks het afvalwater van de gemeenten en industrieën in Delfland geloosd kan worden. 8 gj0$!Èmi§w< Beperking stemrecht Het grijze verleden vermag uw Invaller, die zeer diep in zijn hart nog wel een beetje een romanti cus is, altijd sterk te boeien. Een scherf uit het verre verleden jaagt mijn fantasie onherroepe lijk op hol. U kunt zich dus wel voorstellen, dat ik bij het zien van het aan de paardegodin Epona gewijde beeldje, dat in onze Kethelse dreven is opgedolven, voor mijn geestesoog een merk waardige eredienst zag, met het paardje en Epona als middelpunt. Dat paardje is overigens een knul lig stukje werk, dat de pottenbakkers van. weleer heus geen redenen zal hebben gegeven om zich prijzend op de borst te slaan. Het is duidelijk een kwestie geweest van vlug-vlug wat aarde in de vorm, bakken en verkopen maar, jongens. Vermoedelijk was de godin Epona in die jaren een geliefde figuur die een streepje voor had op andere go den en godinnen. Anders zouden er nooit zoveel beeldjes te harer ere zijn gemaakt. Want men heeft er in het buitenland heel wat gevonden. Nu is-,-die Epona-rage niet zo vreemd, dacht ik, want het paard was een voornaam onderdeel van 't verkeerswezen in die dagen. Toen Invaller van de week even tjes was afgedwaald in de Kethelse kuil, die een boerderij van twee eeuwen na Christus bevat, en met de vingers wroetend in een haardplek wat scherven blootlegde, heeft hij aan Epona gedacht en bovendien aan onze dagen. Wat zullen toekomstige archeolo gen van onze beschaving vinden? Misschien wel wat van die kl»ine, metalen autootjes, miniatuurtjes van de echte modellen. Zullen ze daaruit concluderen, dat we een godin van het vervoer vereerden, die onder vele namen, zoals Ford en Austin, bekend was? Helaas, we zullen het nooit weten. INVALLER Nu Demos in de afdeling Rotter dam het afdelingskampioenschap heeft behaald, dingen de roodzwarten mee naar de „Gouden Plak", beschik baar gesteld voor de beste van de drie afdelingskampioenen van de eerste klas. Als eerste tegenstander onmtoet Demos zaterdagmiddag in het sport park „Harga" DZB. De wedstrijd be gint om 4 uur. Met ingang van 1 juni gaat Demos nu ook het predikaat .Koninklijk Goedgekeurd" voeren. De W.S.V. SWS OV te Schiedam organiseert weer haar traditionele bustocht naar Nijmegen op de laat ste dag van de internationale Vier daagse afstandmarsen op vrijdag 28 juli." Deze tocht heeft als doel haar 12 wandelaars bij de glorleuse intocht te Nijmegen een bloemenhulde te brengen. Eventuele gegadigden voor genoemde tocht kunnen zich nog aanmelden bij het secretariaat: A. Kooy, p.a. PK. Onneslaan 107b. •DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Dr. Vlhmnen. 2, 7 en 0.15 uur (18 Jr.) PASSAGE: Een meisje In duizend gevaren, 2 en 8.15 uur (14 Jr.) Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op bet spoor van de mens, 10 tot 5 uur. Diversen: VOLKSGEBOUW. SlultingsbUeen- komst Vrouwengroep PvdA, 8 uur. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOLE: Vuur over de Jang-Tse. 2 uur (14 jr.) Geheim agent alias de Gorilla, 7 en 9.15 uur (18 Jr.) PASSAGE' Slaapkamergehelropjes, 2 en 8.13 uur (18 Jr.) Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Op bet spoor van de mens, 10 tot 5 uur. 1 Met de verschillende gemeentelijke diensten onderhield de heer v. Praag zakelijke en persoonlijke contacten. Vrt) veel voetstappen heeft hij gezet in de openbare leeszaal en biblio theek en in het archief. U hebt met mts allemaal te maken gehad, sprak de heer Post. We waren het wel eens niet met elkaar eens, vervolgde hij. Maar het kwam nooit tot een persoon lijk conflict. Dat was te danken aan uw gemoedelijkheid. U bent nooit ambtenaar geworden, meende de heer'Post verder. Hij zag de heer Van Praag meer als een vrij buiter. Namens de kring bood hij hem een boekenbon aan. De heer Van Praag zag terug op zjjn werk en constateerde de grote toeneming van de gemeentelijke bouw. In 1922 is Schiedam daarmee begonnen, al voelde men er aanvan kelijk niet veel voor. Ik heb het eigenlijk een beetje doorgedreven, merkte de heer Van Praag op. Na de Tweede Wereldoorlog nam de woningbouw door de gemeente pas een grote vlucht. Overigens voro, de heer Van Praag -zich af, of men wel; op de goede weg is door de bouwnij-: - j' jï>.' verheid zo sterk aan banden te leg gen als thans het geval is. Waarop zal het individu zijn energie nu rich ten? Misschien wel op de mogelijk heden om door de mazen van de wet te kruipen Ik ben wel ambtenaar geweest, zo zei de heer Van Praag verder, maar Ik heb ernaar gestreefd niet te ver- ambtelijken. Het gaat erom mensen te helpen binnen het raam van wet ten en voorschriften. Ik heb steeds het lend gehad aan letterknechten! en ik hoop dat dit met mjjn opvolger ook het geval is. Van het personeel kreeg mevr. Van Praag bloemen. De heer Van Praag schonk men een fraaie kof7 fer, die wel van pas zal komen, als de heer Van Praag de twee andere steden, Amsterdam en Parijs, die naast Schiedam een ereplaats in zjjn hart hebben, wil bezoeken. Vervolgens was er gelegenheid om de heer Van Praag ten afscheid de hand te drukken, Tot degenen die hiervan gebruik..maakte, behoorde öok burgemeester mr. J". W. Peek. MAASSLUIS De 35-jarige C. de Haas uit Werkendam is woens dag In het ruim van een zandschip gevallen, dat in de Buitenhaven te Maassluis lag. De heer De Haas wilde de cabine van de op het schip staande kraan verlaten. Hij moest daartoe over een plank lopen. Deze bezweek en de heer De Haas viel in het ruim. Hij klaagde over pijn in de borst en is op doktersadvies per auto naar zijn woning vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Op het terrein van Willon-Fije- noord wordt zaterdag een sportuit- «visseling gehouden van de vereniging Wilton-Fjjenoord met de Nederland se Dok- en Scheepsbouwmaatschap pij. De wedstrijden beginnen om twee uur. De Amsterdamse gasten arriveren om half twaalf op de Schiedamse werf voor het hoofdkantoor. Ver volgens is er een gezamenlijke maal tijd in de nieuwe kantine van het hoofdgebouw. Om twaalf uur vertrekken de hen gelaars met bussen naar Brielle Een 44-uur later vertrekken de dames van de Amsterdamse deelnemers aan de wedstrijden per bus voor een tocht naar Schoonhoven. Men zal deze plaats en het aldaar bloeiende zilver, ambacht bezichtigen. De wedstrijden zijn om vijf uur af gelopen en een uur later schaart men zich aan de koffiemaaltijd. Om acht uur begint een cabaret-avond in de grote kantine van dokkantoor-Oost, met na afloop gelegenheid tot dansen. De vraag op welke manier dit het best kan geschieden, is al geruime tijd onderwerp van studie. Men denkt aan lozing op de Nieuwe Waterweg, maar deze is al zo sterk vervuild, dat velen het onwaarschijnlijk achten dat het afvalwater van Delfland er ongezuiverd naar kan afvloeien. An deren geven de voorkeur aan lozing van het afvalwater in de Noordzee, via kilometerslange pijpleiding. Ook daartegen bestaan echter bezwaren. Speciaal voor Delfts industrie vormt de zuivering van haar afval water een probleem. Er zijn kapita len mee gemoeid en dan zit het hoogheemraadschap altijd nog met de moeilijkheid, dat het door de fa- Met verbazing hebben woensdag vele belangstellenden gezien tot welke prestaties de leerlingen van de Huishoud- en industrieschool voor Schiedam en omstreken in staat zijn. Dit tijdens de openbare lassen die deze school weer hield. Deze verbazing gold in in het bijzonder de handwerkkunst en het tekenen en schilderen. Meisjes van omstreeks vijftien jaar ontwer pen namelijk naar eigen smaak trouwjaponnen. brieken opgepompte grondwater, door zijn hoge zoutgehalte, voor de boezem funest is. Deze technische aspecten van het vraagstuk kwamen woensdag in de verenigde vergadering van Delfland officiéél niet aan de orde, maar de besprekingen werden er wel goed- dcr kosten. Hij acht het zeer waar schijnlijk. dat Delfland straks alleen gezuiverd afvalwater op de Nieuwe Waterweg mac lozen. In dat geval zal Delfland alle gemeenten en in dustrieën eenvoudig moeten verplich ten hun afvalwater te zuiveren. Vol gens de heer Bolomey zou het dan onbillijk zijn om de agrarische be drijven, die de boezem niet vervuilen en van de vervuiling slechts hinder hebben, ook mee te laten betalen. Grotere bevoegdheid Dr. Winsemius wees erop. dat de vergadering slechts was bedoeld om GS een inzicht te geven in de in Delfland heersende opvattingen. Hij was het eens met GS, dat de bcvoegd- neid van het hoogheemraadschap in de nieuwe regeling wordt uitgebreid. Voorop dient volgens hem te slaan dat de toestand van het boezemwater geen uitstel van maatregelen meer duldt. Daarom acht h(j het nuttig met de beheersregeling toch vooruit te lopen op de technische oplossing van het probleem. Hij nam ten slotte een voorstel van Bij het ontwerpen blijft het echter niet, wajit vaardig met naald en draad zijn ze ook. De handenarbeid een vak dat vrijwel bij alle vakrich tingen ter sprake komt, geeft even eens wonderlijke dingen te zien. De huishoudschool telt op het ogenblik rond de vijfhonderd leer- laten en een baan zoeken, hetgeen veer voorkomt, of doorgaan. Voor deze laatsten zijn er tal van aantrekkelijke kanten cüe ze op kun nen gaan, zoals costumière, kolonie- leidster; coupeuse of leerlingver- koopster .Het vak leerlingverkoopster komt lingen, varieërend van twaalf tot blijkbaar steeds meer in trek, want zestien jaar. Een getal wat ongeveer i deze lessen worden steeds drukker overeenkomt met het vooroorlogse bezocht. Hiervoor heeft men een aantal leerlingen. prachtig praktijk-lokaal ter beschik- Na eerst een tweetal primaire jaren king, doorlopen te hebben, kunnen de I Daartegenover staat dan weer, dat meisjes kiezen: of "de schob! ver"-ér steeds'minder"'liefhebstefs zijn voor naaister. Ook voor huishoud hulp voelen de meisjes kennelijk niet zo veel meer. Gelukkig kan men al de leerlingen nog bergen, alhoewel het bestuur plannen koestert voor een nieuwe school. Het zal echter voorlopig wel een plan blijven, want diverse andere scholen zijn sléchter behuisd en komen dus eerder aan bod. Dank zü het verhuizen van de vroegere "Willem de Zwijger ulo, be schikt men nu over een groter aantal lokalen. Bij elkaar vijfentwintig, zo dat men er voorlopig wel tegen. kan. Met praktijklessen zit men echter wei omhoog, want de lokalen zijn oorspronkelijk op een kleiner aantal leerlingen berekend. Hierdoor komt men wel een beetje in het nauw. Aan de prestaties doet dit gelukkig geen afbreuk. BJj het doorlopen van de demon stratielokalen merkt men weinig van deze zorgen. Daar zorgen de ijverig bakkende, kokende en strijkende huisvrouwen-in-zakformaat wel voor r- WD.de Loer DeiRove, heersregeting in te stemmen. Met dien verstande echter, dat Delfland waardering voor het voorstel van GS toont, maar alle aandacht voor de geopperde bezwaren vraagt. Na enige aarzeling ging de vergadering, op voorwaarde dat GS uitvoerig over de kritiek zal worden geïnformeerd daarmee akkoord. ZILVER. De zilveren eremedaille van de orde van Oranje-Nassau is ver leend aan de heren H. Vencma, opzichter A bij Gemeentewerken, H. W. Zindei, eerste bureau-ambte naar bij het GEB, en mej. M. A. C. Peters, eerste bureau-ambtenaar bij de dienst voor sociale zaken, allen te Rotterdam. BRONS. De bronzen eremedaille van de orde van Oranje-Nassau is ver leend aan de heren F. Oskam, chef-vakman (tuinman) en J. Do- lislagcr, opperman, beiden bij Ge meentewerken. IJ. A. de Joode, kantoorbediende,?. A. Bassant, in casseerder, en H. Scheffers, voor lichtingsambtenaar A. allen bij het GEB, J. van der VÜst, eerste voor man depotarbeider, L. A. Jeuken, eerste portier, M. Laurens, eerste conducteur, en O. J. van Os, wa genbestuurder, allen bij de RET, en D. de Jong, machinist by de Roteb. allen te Rotterdam! KWART EEUW. Bij de N'.V. De Rot terdamse Melkinrichting is van- moreen in kleine kring,van geno digden de heer W. Boon gehuldigd door directie en collega's in ver band met zijn zilveren jubileum. De heer Boon vervult bij de RMI de functie van magazijnbediende. teerde Stalen hadden voorgesteld voor het beheer van de boezem al vast eén nieuwe regeling vast te stel len, vooruitlopend op de beslissing van de technic: over de wijze van lozing van het afvalwater. Het belangrijkste bezwaar tegen dit voorstel was we!, dat GS in feite een verleden jaar door het hoog heemraadschap genomen besluit wil len doorkruisen. Toen werd, op voor stel van mr. J. Heusdens te Vlaar- dingen, besloten met de nieuwe beheersregeling wél te wachten op de uitspraak van de technici, Mr. Heus dens zei woensdag, dat hij het nut van de z.i. averechtse aanpak moei lijk kon inzien, te meer daar een staatscommissie al met het onderzoek bezig is. Zijn tweede bezwaar, dat o.m. werd onderschreven door de heer D, W. Dettmeijer te Den Haag, was dat GS 17 van de 23 zittende hoofdin gelanden geen stemrecht meer in het zuiveringsbeheer van het boezem water zouden, willen geven. Door uit de groep der vervuilers zes nieuwe hoofdingelanden te be noemen, zou het boezembeheer door vervuilers en nlet-vervuilers op basis van pariteit kunnen geschieden. Te gen de voorgestelde uitbreiding van het aantal hoofdingelanden had mr. Heusdens geen bezwaar, maar ver der wilden bi) en vrijwel de gehele vergadering niet gaan. Zcifs werd van de (zijde der agrariërs gevraagd de bevoegdheid van de zes nieuwe hoofdingelanden te beperken door hen geen deei te laten uitmaken van de vergadering der hoofdingelanden. De heer J. G. W. Bolomey te Den Haag had bezwaar tegen een voor gestelde verruiming van de omslag In het Doelenhofje te Schiedam lagen vannacht op straat twee ""Sten bedden te smeulen. Dit verspreidde een ondraaglijke stank, zodat de om wonenden niet konden slapen. Le brandweer heeft het vuur geblust. Het is niet bekend, wie het vuurtje aangestoken heeft. Op de Koemarkt te Schiedam stroomde woensdag 210 liter bleek water over de straat uit drie gebro ken mandflessen. De flessen vielen uit een bestelauto, toen deze tegen een trekker met oplegger reed. De trek ker stopte voor het verkeerslicht en de bestuurder van de bestelwagen merkte dit te laat op. Het geraamte van de nieuwe vuurtoren op het Rotersand, een zandbank voor de mond van de Wezer, is via het Noord-Oostzee- K.ana.al naar de plaats van be stemming:. Het stalen geraamte van de vuurtoren, vervaardigd in een droogdok in Kiel, staat op een li, t-eiland' met acht lange benen voor het transport zijn de 'benen- opgetild. Op de zandbank zullen de benen in de zeebodem zinken tot het eiland stevig staat. Daar na kan de vuurtoren worden ze- plaatst. Het Witte Huis heeft bekend gemaakt, dat president Fulbert Youiou van de republiek Kongo van 8 tot 10 juni een informeel bezoek aan de Verenigde Staten zal bren gen. (Van een onzer verslaggevers) Het Koninklijk Schiedams man nenkoor Orpheus heeft weer verschil lende uitvoeringen in voorbereiding. Allereerst zal op 21 juli in de c- nakerk een concert worden gegrien door Orpheus en Jong Orpheus. Hieraan verlenen de zangeres Wil Mathes en de organist Heindert Boe kei hun medewerking. Het kerstconcert van verleden jaar is een dusdanig succes geworden, dat Orpheus en Excelsior besloten heb ben ook dit .jaar weer de „Messiah" van Handel te brengen. Dat zal ge beuren op 13 december in de Grote Kerk. Engelse zangeres Jennifer Vy- vyan is voor die dag verhinderd. .Men zal dus eer, andere sopraan moeten aantrekken. Het staat nog niet vast wie dat zal worden. Voorlopig heeft men reeds de alt Sybille Raaphorst, de tenor Bert van 't Hoff en de bas David Hlllestelle geëngageerd. (Van een onzer verslaggevers) Een groot aantal gebrekkige men sen uit Schiedam is vandaag dank zij de CAB een dagje uit. Met een colonne van 41 auto's brengt de CAB 165 gebrekkige Schiedammers naar Rockanje, waar „Het Golfie" doel van de reis is. 43-jarige pijpfitter P. C. hit Haarlem is dinsdag bij werkzaamhe den aan boord van een coaste; op de werf Figee aan de Koningin Wil- helminahaven te Vlaardingen geval len. Hij stond op een trapje, dat on deruit gleed. Daardoor kwam de man met zijn hoofd tegen de- wand van het schip terecht. Hij liep een her senschudding op en is door de GGD naar het ziekenhuis gebracht. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 26 uur: bruine kinderportemonnee met inhoud; geruite «paraplu; bril; 2 motorbrlllen. Te bevragen bij de vinders: zakmes met koord, P Westhuls, Ouddorpsestraat 7b; ring met sleutels, v Dommelen, Cort v d Lindenlaan 26; zakmesje, F v Schalk, Overschlesestraat 92b; ring met sleutels, G de Bruin, Gordonstraat 14b: leesbril in etui. Hersbach. Ph de Goedestraat 74, Viaardlngen; lederen herenportemonnee. met inhoud, Onderdellnden. Prof. Aal- bcrselaan 84; paraplu met hoes, Apo theek Rembrandt, Rembrandtlaan, da- mespartefeuile met Inhoud, A Koore vaar, de Mecsterstraat 55; gekleurde da mesparaplu, de Geer slagerij, Broersvest 11 dekzeil, portier Ver. Glasfabrieken, Buitenhavenweg; geldsbedrag, Boureni, v Ostadelaan. 24b; geldsbedrag, A Ottens, Dr. de Visserlaan 12; geldsbedrag, Baan- vinger, v Gravensandestraat 30a; heren- handschoen. Bergvelt, Rotterdamsedijk 417c; groene regenjas, D v Hameien, Edisonstraat 38c; 1 paar wolen heren- handschoenen, D v Hameien. Edison straat 38a: lulerbroekje, A v Dijk, Nieu we Maasstraat 42; korte regenjas, v d Meer, Burg. v Haarenlaan 1512; baby wantje, Lips, Lindenlaan 11, Kethel, kinderschoen, Needer, v Bourgondijë- Ale.x Numanstraat 14a; zwembroek, den Tunder, Gordonstraat 7b; regenbroek Eigers, Westfrankelandscstraat 10b; ten nis racket, v Deusen, Aleldastraat 86a; oude step, Fluks, Mgr. Nolenslaan 42; autostep, v d Sloot. W Brouwerstraat 31; popje. De Beus. Carthesiusstraat 28; pop met haar en Jurkje, Klarenbeek, Een- drachtstraat 48b; zadeldekje. Brouwer, Cort v d Lindenlaan 83. (Van een onzer verslaggevers) Een geslepen oplichter in liefda- digrbeidszaken, de 58-jarige H. L„ die de laatste jaren enkele honderden bedrijven in Nederland heeft bedro gen, is gisteren door de rijksrecher che in samenwerking met de recher che van Rotterdam, Delft en Mon ster gevat. De man. een advertentieaquisiteur zonder vaste woonplaats, is één. dezer dagen in Delft ingesloten. Morgen zal hij voor de officier van Justitie worden geleid. Men neemt aan, dat de man in de loop van twee jaar talrijke bedrijven voor op z'n minst ƒ5000 lichter heeft gemaakt. Al het geld is opgegaan. De man vertelde verbonden te zijn aan een tijdschrift .De voorlichting' (waarvan de onderkop luidt: voor lichting betreffende sociaai recht en sociale voorzieningen), welk blad zich zou inzetten voor invaliden, blinden en oorlogsslachtoffers. In ruil voor de geldelijke bijdrage die de man aan dit periodiek zou geven, zou een naamvermeiding worden gedaan. In werkelijkheid is dit blad één keer verschenen in 350 exemplaren. De tweede druk (500 exemplaren) ligt nog by de drukker en moet nog worden betaald. H. L. voerde niet alleen de aqui- sitie van het blad. maar ook de re dactie, administratie en de uitgeverij. De gelden kwamen, uiteraard alleen hem ten goede. (Van een onzer verslaggevers) In de machinekamer van het En gelse stoomschip Sandalwood, dat aan boei C4 in de Nieuwe Maas te Rotterdam lag. vond men vannacht onder aan een stalen trap de 24-ja- rige leerling-machinist M. C. Taylor uit Grimsby. Hij was bewusteloos, vermoedelijk door een val van de trap. Hij had een hersenschudding en is opgenomer. in het Havenzie kenhuis. ROTTERDAM. 31 Mei. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis en 60 kg. paling aangevoerd. De prijzen waren; schol middel 4044 klein 20—33, schelvis middel 40—47, klein 3842, kabeljauw groot 45—54. midde! 3842, klem 32—36, makreel 25—31, wijting 35—38, per kist; levende paling dik 5.70—5.80, middel 4.004.10, per kg. 31 Mei Engels pond 10.02110,031 Amerik. dollar 3.59i3,591 Franse frank 73.30173.35! De zaak is aan het licht gekomen i Zwitserse frank 82.96183.011 en de drukker, die in Monster krnnn toen woont, aangifte deed van de 500 on aangeroerde exemplaren, waarvoor nog niet betaald was. De recherche is van mening met-canada de aanhouding van deze man. die een Italiaanse lire uitgebreid strafregister heeft een j belangrijke vangst te hebben gedaan. I Zweedse kroon 69,5969,64 Duitse mark 90,47—90.52 Deense kroon 51.82451,871 Noorse kroon 50.12150.171 3.63! i—3.63 U 57.881—57,931 Oostenrijkse schilling 13.79113.801 Escudo 12.501—12.52 In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. Dinkelaar. baas bij de technische bedrijven van de gemeente Schiedam, woensdag na een diensttijd van 45 jaren afscheid genomen. 's Morgens is hjj met zijn echtge note door de directie en de jubileum commissie ontvangen in de kantine. Als eerste spreker bracht mr. M. M. van Kinderen, wethouder van de be drijven, de dank over van het ge meentebestuur en deelde mee, dat de heer Dinkelaar de zilveren me daille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend. De waarnemend directeur, de heer J. van Hartingsveld memoreerde het aandeel, dat de heer Dinkelaar heeft gehad in de uitbreiding van Schie dam. speciaal bij de aanleg van het. hoofdbuizennet voor gas en water. Hij dankte hem voor alles wat hij in met zijn gezin nog vele jaren in goede gezondheid van zijn pensioen zal mogen genieten. De heer M. Struik, chef van de af deling gas en water maakte in zijn toespraak gewag van de grote vak bekwaamheid, werklust en collegiali teit van de heer Dinkelaar. Namens het gezamenlijke personeel bood de heer K. L. Voorbacb een cadeau on der couvert aan en mevrouw Dinke laar mocht een bloemenhulde in ont vangst- nemen. Hierna volgde een receptie, waar van vetten gebruik hebben gemaakt om persoonlijk afscheid te nemen. De medewerkers van zijn afdeling de afgelopen jaren voor de bedrij-i hebben tijdens deze ontvangst bij ven heeft verricht en sprak de wens monde van de heer H. Rijkuiter een uit, dat de scheidende functionaris! lamp aangeboden. I

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1