Chr. onderwijs start in Schiedam vrije zaterdag Voorlopig in maanden juni t.m. september Veel maatregelen voor scholen op raadsagenda NWB-avondvierdaagse vanavond van start Volleerde cowboy SVC-jeugd TAXI F\\ EUROTAX 69 4 60 Sportterreinen van DHS krijgen nieuwe drainage 134.70© Man ernstig gewond door explosie JONGEDAMES MJfc Successen voor Brandweer 2 de bij wedstrijd Derde r.-kschool in Nieuwland: M. P. Heijboer verlaat ulo Duivennieuws Afscheid van wethouder Van den Berg Brits verdrag met Koeweit r k.. m Administratieve krach! (mnl.) ASSISTENTE HET VKIJE VOLK DINSDAG 20 JUNI 1961 PAGINA 4 Op lagere scholen en kleuterscholen: In het voorjaar heeft de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs te Schiedam onder de ouders van de ruim drieduizend kinderen, die haar scholen bezoeken, een enquête gehouden om na te gaan in hoeverre de behoefte be stond aan een vrije zaterda.g, ook voor de schoolgaande kin deren. Ongeveer negentig percent van de geplaatste formulieren is terugontvangen, rond 2460 stuks (aan een aantal ouders met meer dan één kind op school is één formulier gestuurd), zodat de uitslag van de enquête de mening van de ouders voldoende zeker weergeeft. Als gevolg van deze enquête zal de vereniging voorlopig voor vier maanden van juni tot en met septem ber de vrije zaterdag invoeren. chiedammers r elkaar- onder (EUROTAX) Burgerlijke Stand Inhalen Aaniiemin gmij: bouwwereld moet voorzichtig zijn Bromfietser geeft geen voorrang voor alles wat uw radio en tv betreft modem m M ®èm Leclenver gaderin g Nat. Feest- en Gedenkdagen Wisselkoersen Visafslag CINCINNATI - NEDERLAND N.V. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt medewerker» voor: de afdeling mechanische bewerkingen de afdeling montage mactalnemonteurs, schrapers. de afdeling onderhoud revisiemonteur. Voor hen die geen technische vooropleiding gehad hebben bestaan thans plaatsingsmogelijkheden: a. voor OMSCHOLING in de vakken frezer en precisle- vlakker (schraper). b. In functies, zoals kraandrijver, stoker/olieman, hulparbeider voor diverse werkzaamheden. en Voor een persoonlijk gesprek ontvangen wjj U gaarne in ons bedrijf op vrtid&g 23 Juni a.S., 's avonds tussen 7-8 uur. U kunt zich melden bij de portier aan da zij-ingang van de fabriek. Schriftelijke sollicitatie» kunt U richten aan d» afdeling Personeels zaken. postbus 98 te Vlaardingen. WILTON-HJENOORD N.V. Voor LICHTE ADMINISTRATIEVE WERKZAAMHEDEN A éi Een sympathieke gedachte uit de kring van de Schiedamse Zomer- avondvoctbalcanipelitie! De teams van Excelsior '20. Her- mes-DVS en SW moeten samen strijden om de titel van kampioen van de SZAC 1961. Elk zijn zij al kampioen in bun eigen poule. Deze „kampioenswedstrijden" nu worden op drie vrijdagavonden gespeeld in het sportpark „Boshoek". De opbrengst (entree een kwartje) komt ten goede aan een liefdadig doel, waarvoor overleg wordt ge pleegd met Schiedamse artsen. Men denkt bij voorbeeld aan "n invaliden- wagen of aan een blindegeleidehond. Mét de SZAC hopen we daarom op veel publiek op de vrijdagavonden 23 juni (Hermes-DVS—SVV). 30 juni (SVVExcelsior) en 7 juii (Excelsior Hermes-DVS), telkens om zeven uur. In een door de Ncvobo georgani seerd toernooi voor meisjes, teams van 15 tot IS jaar, heeft de Schie damse Volleybalclub de eerste prijs in de wacht gesleept. 5 teams, zodat de SVC-meisjes vier wedstrijden voor de boeg hadden. Er werd gespeeld in 2 poules van Drie wonnen de Schiedamse meisjes met 2—0, doch tegen het Rotterdam se Concordia moest een beslissende set gespeeld worden. SVC won deze met 21. In de strijd om de ie en 2e plaats werd de andere poule-winnaar, SVC uit Rotterdam, de tegenstandster van onze stadgenoten. SVC won deze wedstrijd op fraaie wijze met 20 en kreeg zodoende de fel begeerde beker in zijn bezit. Proficiat jongelui! Uit de enquête is namelijk naar voren gekomen, dat van de 1400 ouders, wier kind de lagere school bezoekt, ongeveer tachtig percent zich vóór de vrije zaterdag verklaar- ien en de kleuterscholen do vrije za terdag voorlopig voor vier maanden in te voeren, voor de maanden juni tot en met september. Op deze wijze wordt aan de wens van de grote meerderheid der ouders tegemoetgekomen, terwijl de bezwa ren tegen een inhaalprogramma voor deze maanden worden gereduceerd door spreiding daarvan over het ge hele jaar. Er zal kunnen worden vol staan met verlenging van de school tijden met ongeveer een half nur per week en met het laten vervallen van slechts enkele vakantiedagen. Hierbij is de mogelijkheid open gelaten, dat misschien over enige ja ren de periode van vier maanden zal kunnen worden uitgebreid. Dit be sluit zal. behoudens instemming van de Rijksinspectie, onmiddellijk in werking treden, zodat zaterdag 24 juni de scholen gesloten zullen zijn. Het lesrooster van de uloscholen en de v.g.l.o -school blijft voorlopig on gewijzigd: de moeilijkheden van de vrije zaterdag zijn hier meer klem mend en het verlangen naar de vrije zaterdag is minder sterk, zodat het beter werd geoordeeld de ontwikke ling nog eens aan te zien. Voorts Is besloten het toelatings examen voor de uloscholen af te schaffen. Daarnaast wordt de moge Advertentie TM. TELEFOON den, waarvan ruirn 49 percent voor fïykheid geopend, dat de kinderen het gehele jaar, 18 percent voor zes van de lagere scholen, die nog niet maanden, zes percent voor drie aan het ulo-onderwijs toe zijn, via maanden en zes percent zonder voor- een jaar onderwas aan de v.gXo.- eJ^r: I school hierop worden voorbereid. Van de 725 ouders, wier kind de Het leerprogramma voor deze groep kinaeren zal daarop worden afge- kleuterschool bezoekt, spraken zich bijna 79 percent uit. voor de vrije zaterdag, waarvan 47 percent voor het gehele jaar. twintig percent voor zes maanden, zes percent drie maan den en 511 percent zonder voorkeur. Minder sterk leefde de wens naar de vrije zaterdag op de uloscholen. 64 percent van de 290 formulieren stemde vóór; 36 percent voor het ge hele jaar, 19 percent voor zes maan den, acht percent voor drie maanden en 1 percent zonder voorkeur. Geboren: Mareellinus N„ z.v. H. J. X. Rodewijk en J. J. Beuk; Baren- dina G„ d.v. A. Löke en B. Heid- brecker; Emmanuel, z.v. W. M. Mul der en P. Wels. Advertentie 1. M. Bij de enquête werd tevens ge vraagd op welke wijze men dacht de zaterdaguren in te halen: a. door het vervallen van de vrije woensdagmiddag; slechts een derde van de ouders had hiertegen géén bezwaar: b. door verlenging van de school tijden: 42 percent van de ouders ver klaarde zich hiertegen; c. door verkorting van de vakan ties; 37 pet. kon hiermee niet in stemmen. Dit alles leidt tot de volgende con clusies: 1. de meerderheid der ouders wil de vrije zaterdag op de school; voor de uloscholen en de v.g.l.o.-school is deze meerderheid niet zo heel erg groot; 2. voor inhalen van de uren be staat maar weinig animo; nadruk kelijk heeft men zich uitgesproken tegen het vervallen van de vrije woensdagmiddag; aarzelend staat men tegenover verlenging van de schooltijden en verkorting van de vakanties; 3. dat betekent dus, dat thans nog niet gedacht kan worden aan een vrije zaterdag voor het hele jaar, omdat het inhalen van de uren op te veel tegenstand zou stuiten. Daarom heeft het bestuur der ver eniging besloten voor de lagere scho- stemd. Een groep van de Schiedamse brandweer, die zaterdag deel heeft genomen aan de gewestelijke brand- weenvedstrijd klasse I. in Berverwyk, heeft daar door op de tweede plaats beslag te leggen, een zeer goed figuur geslagen. Aan deze strijd heeft een twaalftal groepen uit Zuid-Holland. Noord-Holland en Utrecht deelgeno men. Deze tweede plaats betekent voor de Schiedamse brandweerlieden een fraaie beloning voor de vele oefen avonden, die men met het oog op deze wedstrijd heeft bijgewoond. Het in Beverwijk behaalde resul taat geeft aan onze brandweer tevens het recht uit te komen in de voor de hoogste klasse georganiseerde landelijke wedstrijd, 16 september in IJsselstein. De groep die de prestatie heeft ge leverd bestond uit bevelvoerder H. Kuypers en de manschappen H. .7. Oosterveer, J. P. Corveleïjn, Th. M. Sommer, Chr. de Roo, N. W. Jans- son, M. Blomme-steyn, J. Boks en P. Kok. De gemeenteraad gaat vrijdag een groot aantal besluiten ten be hoeve van de Schiedamse jeugd nemen. Daar is in de eerste plaats een voorstel van burgemeester en wethouders om.de zandbakken op de openbare speelplaatsen onder handen te nemen. Het zand zal worden aangevuld en waar nodig geheel worden ver verst. Daarvoor wordt niet. zoals aanvankelijk is overwogen, zuiver wit zand gebruikt in verband met de hoge kosten. Er wordt normaal aanvulzand gebruikt, dat belangrijk goedkoper is. Een vijftigtal zandbakken moet worden ververst, waarvan de meeste niet met een vrachtauto bereikbaar zijn, zodat het oude zand meestal met kruiwagens moet worden afge voerd, waarna het nieuwe zand op dezelfde manier word gekruid. Deze werkwijze is zeer arbeidsintensief en daardoor kostbaar. Het gehele werk zal dan ook een bedrag van 13.950 vergen. Het bestuur van dc St-TVlllebrtw- dusstichting heeft medewerking vt>- zocht bfj de stichting van een nieuwe school voor gewoon lager onderwijs in Nieuwland-Oost. De St.-Willebrordusstichting be schikt in Nieuwland over twee lagere scholen; de aclitkiassige Dom, Savio- De voetbalvereniging DHS heeft een tweetal sportvelden van de gemeente gehuurd, waarvan de drainage dringend verbeterd moet worden. De gemeente heeft déze sportvelden destijds aangelegd en bij de verhuring is toen bepaald, dat het maaien van het gras, de bestrijding van onkruid en de bemesting zouden geschieden door de gemeente op kosten van de huurster. DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Hartstocht in de tro pen, 2 uur. Striptease en gangsters. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Vijf gebrandmerkte vrou wen, 2 'en S.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 10—17 uur. Diversen: PLANTAGE: Comité Schiedam voor Christus, evangelisatlcbijoenkom- stcn. Iö.l5 en 20 uur. GROENOORD: Jeugd Jolijt, start Ronde van Schiedam. 19 uur. LIJSTERBESLAAN: Jeugd Jolijt, autopedwedstrijden, 19 uur. Apotheek: Van Westendorp, Singel S3. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE: Hartstocht ln de tro pen, 2 uur. Striptease en. gangsters, 7 en 9.15 uur, PASSAGE: Vijf gebrandmerkte vrou wen, 2 en 8.15 uur. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUMOp het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen PLANTAGE: Comité Schiedam voor Christus, evangelisatiebljeenkom- sten. 15.15 en 20 uur. JULIANAKERKKon. Schiedams X BUYS BALLOTSINGEL: Jeugd Jolijt. X autopedwedstrijden. 19 uur. JULIAN AKERK' Kon. Schieodams Mannenkoor Orpheus, concert. 8 u. Apotheek: Van Westendorp, Singel 83. |>j Het bestuur van DHS heeft de ge meente nu verzocht om op deze ter reinen een beter afwateringssysteera toe te passen, omdat er na regen buien lange tijd grote plassen water op het veld blijven staan. De dienst van gemeentewerken heeft intussen beaamd, dat de bo demgesteldheid van het terrein on gunstig is. Het terrein werd bij de aanleg opgehoogd, maar de grond is naderhand ingeklonken. Om de ontwatering te kunnen ver beteren, zal er een zogenaamd ge sloten draïnagesysleem toegepast moeten worden, waarbij een kleine elektrische pomp het water bij een bepaalde stand automatisch afmaalt. De bestaande drainage van het hoofdveld moet hiertoe worden ver nieuwd. De beide andere terreinen, waar van er een aan de. Schiedamse voet balvereniging DRZ (De Rode Zon) is verhuurd liggen op een hoge kléi- rug. Deze terreinen behoeven niet van een nieuwe drainage te worden voorzien, maar de hoofddrains van de velden zullen wel op de elektri sche bemaling worden aangesloten. De kosten, die aan de nieuwe drainering zijn verbonden, worden op f 14.750 geraamd. Burgemeester en wethouders stellen de Schiedamse raad voor een krediet voor dit doel beschikbaar te stellen. De heer M. P. Heijboer. hoofd van de Willem de Zwijgerschool voor ulo aan. de St.-Liduinastraat, heeft m verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ontslag gevraagd uit zijn functie. Burgemees ter en wethouders stellen voor dit ontslag eervol te verlenen. De Snelviiegers hield zaterdag een wedvlucht vanaf St.-Dénis over een afstand ven 360 km. Uitslag: 1 G. Rietveld met 35 mm. los in CCR: 2 6 W. Egging; 3 4 5 9 13 M. Broekh-Van Mourik: 7 11 15 15 21 A. Raas en Zn.; 3 18 P. Sprong; 16 T. Morra; 12 20 S. Krouwel; 14 J. v. Rossen en Co.; 17 19 H. J. I Tjaden. (Van onze soc.-econ. redactie) De overspanning van de arbeids markt. de invopring van de vijfdaagse werkweek en andere factoren, die tot directe of indirecte loonsverhoging kunnen leiden manen tot voorzichtig, held in de bouwwereld, nu de minis ter van Economische Zaken verboden heeft loonsverhogingen aan de op drachtgevers in rekening te brengen. Een volledige bezetting is voor een aannemingmaatschappij een eerste vereiste, maar een te grote order portefeuille kan thans nadelig wer ken. De N.V. B&taafsche Aanneming maatschappij poneert deze stelling in haar verslag over het boekjaar I960. De siechte weersgesteldheid in het af gelopen jaar, vele improduktieve uren als gevolg van de werkstaking in maart I960 en daarna de verwikke lingen rond het 'openbreken' van de lopende c.a.o. hebben de bedrijfsuit- komsten ongunstig beïnvloed. Niettemin komt de BataafSche Aannemingmaatschappij na extra afschrijving op materieel, ex-tra af- schrijving op deelnemingen en een toevoeging aan de bouwreserve tot een hoger winstsaldo dan in 1959. Xn 1960: J 640.048,83; in 195S: ƒ.553.941.82. Over 1960 wordt een di vidend op gewone aandelen voorge steld van 15(5. (vorig jaar: 13%). De spanningen op de arbeidsmarkt doen de noodzaak van arbeidsbespa rende bouwmethoden ieder jaar ster ker gevoelen. Xn het verslagjaar zijn op dit gebied weer belangrijke vöm deringen gemaakt. Door aanzienlijke investeringen in machines en gereed- schappen is in 1960 een grotere ratio, nalisatie bereikt. school en de zevenklassige St.-Alber- tus Magnusschool. Deze beide scho len hadden begin januari van dit jaar respectievelijk 319 en 240 leer lingen. Men verwacht dat deze aantallen leerlingen bij het begin van de nieu we cursus 1961-1962 respectievelijk 303 en 318 zuilen bedragen. Men voorziet bovendien in de toekomst een verdere toeneming van het aan tal leerlingen zodat de bouw van een derde school voor"r.-k. gewoon lager onderwijs in Nieuwland nodig is. Burgemeester en wethouders stel len voor de gevraagde médewerking tot de bouw van deze school te ver lenen. Vele openbare scholen in Schiedam krijgen nieuw en moderner materiaal in. de gymnastiekzalen. Verschillende andere verbeteringen zullen worden aangebracht. De scholen aan de Warande 157. Bosboomlaan 5, Francois Haver- schmidt laan 82 en Laurens Costers straat 50 krijgen nieuw meubilair hetgeen in totaal een bedrag van 12.027 zal vergen. Ook de Rehoboth-ulO-school aan de Tuinlaan 64 groeit snel. Deze school zal bij het begin van het nieuwe cursusjaar ongeveer 280 leer lingen tellen. Een dependance van deze school is op het ogenblik onder gebracht in het oude schoolgebouw achter het gymnasium, maar hier kunnen niet meer leerlingen worden geherbergd. Om ic voorkomen, dat de school nog meer gedecentraliseerd wordt, wil het bestuur een drieklassige de pendance vestigen in dc Groen van Prinstererschool aan de Singel 24. Burgemeester en wethouders kun nen zich met deze oplossing vereni gen en stellen de raad voor een kre diet van S.060 beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van meu bilair voor deze dependance. Wethouder Th, J. L. van den Berg zal, zoals bekend, afscheid nemen van Schiedam in verband met de groei van zijn particuliere bedrijf. Dc heer Van den Berg iegt ook zijn functie in het gemeentebestuur neer. Vrijdag 3 september wordt een raadsvergadering belegd, waarin de heer Van. den Berg afscheid zal ne men als wethouder en als raadslid en waarin het nieuwe raadslid zijn in trede doet. Op vrijdag 22 september wordt opnieuw een raadsvergadering gehouden, waarin het nieuwe raads lid wordt geïnstalleerd en waarin de verhoudersverkiezing aan de orde komt. De zestienjarige bromfietser G. J. van der V.. wonende te Vlaardingen. verleende op het kruispunt Pi ins Hendrikstraat-Vettonoordskade geen voorrang aan een auto, bestuurd door J. H. uit Vlaardingen. By de botsing, die daarvan het gevoig was. werd Van 'der V. gewond aan zijn gezicht. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de auto liep ">ok schade op. Afgaande op de voorinschrijving voor de achttiende Avondvier daagse van de Nederlandse Wandelsportbond, die vanavond van start gaat, mag men verwachten, dat bij deze „vierdaagse in 't klein het aantal deelnemers vergeleken bij vorig jaar een kleine stijging zal vertonen. Er hebben zich al meer dan vijfhonderd wandelaars gemeld. Advert-Titie 1-M Ongeveer twinig percent van hen tippelt individueel hetzij het junio- renparcours van 10 km. hetzij de seniorenroute van 15 km. Het grootste deel van de wande laars loopt echter in groepsverband. Wanneer iemand door blaren of een ander euvel wordt gekweld, ziin er EHBO'ers aanwezig om de moeilijk heden te verhelpen. Vele oude bekenden uit vorige ja ren hebben zich ook nu als deelne mers aangemeld. De St.-Jozefschool. de Thomasschool. een groep leerlin gen van de huishoudschool, die zich verschuilen achter de naam „De Me rels". enz. Verschillende padvinders- groepen lopen mee en verder de groe pen ..Sperwers" en „Vossen" uit de Llndenhof, de wandelsportvereniging „Liberty" en „Spartaan" en boven dien de „Vrije Tippelaars" onder lei ding van mevrouw Van Schijndel. De laatste groep is voortgekomen uit de avondvierdaagse zelf. De start vindt om zeven uur plaats in de Warande. De wandelaars wor den voorafgegaan door de muziek vereniging Gusto" en door de drum band van de gymnastiekvereniging „Excelsior". Zij lopen de volgende route: Warande. Schoolstraat. Wil lem de Zwijgerlaan. Stadhouderslaan. Willemskade, Groenelaan. Strijense- straat. Nieuwe Maasstraat, Rijn straat, Maasboulevard. In de woning van de fabrieks arbeider H. Knoops te Heythuysen ontstond een hevige explosie gevolgd door brand, toen een gas-luchtmeng- sel in aanraking kwam met open vuur. De heer Knoops had in de keuken de kachel aangemaakt en wiide naar de kelder gaan om wat brandstof te halen. Opeens ontstond een enorme ontploffing, die deuren en ramen ver nielde en onmiddellijk brand veroor zaakte. Op het keldervioertje stond namelijk een stalen fles met vloei baar gas. die reeds enige tijd buiten gebruik was. Vermoedelijk is de af sluiting gaan lekken. De heer Knoops liep ernstige brandwonden op aan beide armen en aan het hoofd. Hy slaagde er echter in zijn vijf kinderen in vei ligheid te brengen. Daarna werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Mevrouw Knoops was zo hevig ge schrokken door de knal en doordat de deur van de slaapkamer vlam vat te, dat zij pardoes uit het raam sprong. Hierbij liep zij een shock op. De woning van de familie Knoops ligt vlak naast de brandweerkazerna en de brand was dus zeer snel ge blust. De Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen (de voormalige oranjevereniging) komt dinsdag 27 juni in Amstelbron in ledenvergade ring bijeen. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing, waarbij de heren A. Aardoom, J. H. P. v. d. Brugge, M. van Dijk, C. Pelt, A. M. Schoof. A. M. Seip en M. Staat af tredend waren. Na afloop is er een bestuursvergadering, waarin een na beschouwing over de festiviteiten in 1961 wordt gegeven. LONDEN (Reuter) Groot-Brittan- nië en Koeweit, het aan olie rijk* vorstendom dat aan dc Perzische Golf lig!, hebben gisteren in Koeweit een verdrag van vriendschap en wederzijds overleg getekend. Dit verdrag vervangt het Britse protectoraat, dat in 1899 is begon nen. Koeweit, dat 200.000 inwoners telt, is nu volkomen onafhankelijk. In het Lagerhuis heeft minister Heath gisteren verklaard dat het akkoord van 1899 verouderd en onge schikt was geworden, aangezien Koeweit reeds enige tijd zijn eigen internationale betrekkingen onder hield en reeds was toegetreden tot een aantal internationale organi saties. De twaalfjarige Ray Villa, uit Redwood City in California, ts al een vol leerde cowboy. Op een woest springend kalf oefent hij voor een 'rodeo' waaraan jongelui uit de wijde omtrek deelnemen. De kunst is dan zonder zadel op een springend paard of een wilde koe te blijven zitten. Zo te zien maakt Ray een aardige kans. 19 JUNI Engels pond 10,015—10,02* Amerik. dollar 3.5913,594 Franse frank 73.3073,35 Belgische frank 7,1947,20 Zwitserse frank 83,1183,16 Zweedse kroon 69.50—69,55 Duitse mark 90,45490,604 Deense kroon 51.83451,884 Noorse kroon 50,1050,15 Canada 3.69^,—3.69A Italiaanse Ure 57,87457.924 j Oostenrijkse schilling 13.82—13,83 i Escudo 12,491—12,501 ROTTERDAM 19 juni. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: schol midd. 35-38. schol klein 15-20, schelvis klein 24-30, kabeljauw midd. i 45-50. kabeljauw klein 27-32, makreel 115-20, wijting 20-22, alles per kist. draaier», frezers, slijpers, hoorders. Gevraagd per 1 augustus of eerder Leeftijd 20—23 jaar. voor de afdeling boekhouding. Kunnende typen. Leeftyd ca. 18 jaar. Geboden wordt een aangename werkkring mét prettige werktijden en goede vooruitzichten. Met vakantieafspraken wordt rekening ge houden. Brieven met opgave van genoten opleiding, alsmede vroegere en tegenwoordige werkkring te richten aan JOUS. DE KUYPER ZOON, Postbus 62, Schiedam. w. DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ SCHIEDAM vroogt voor enkele afdelingen o Voor typewerk op de afdeling CORRESPONDENTIE. Sollicitatie: to tiebten m btwengenoemde ntteeetepij: Fonbas 22. Schiedam.. Voer bet roeken van eee iftpr.jir vooc e«c persoonlijk, ondethowi knot B zich ook telefonisch met in vertxnxHng CTeBen, 'tel. 69200 (toenel 3072).

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1