50.000 van In Eifel geniet men ai wandelend het meest Ziekenfondswet kan niet TANDELOZE OLIFANT BRENGT GELUK' Prins doopt zijn jacht Budi' F lL 1 Straaljager duikt Beatrix-kanaal in - vlieger gered Ex-adviseur Veronica verduisterde 12 mille verduisterd op ieders tip! C. J. van Lienden bij Centrale Bond: langer uitblijven f fj~7~ an Lienden jubileert als voorzitter CBOZ IV Personeel van Hil le wil niet naar Bruynzeel Geprikkeld impasse Slaklkegang j HET VRIJE VOLK WOENSDAG 21 JUNI 1961 PAGINA' f (Van onze correspondent in West-Duitsland) Van Monschau, het oude weversstadje in het dal van de Roer i>lak tegen de Belgische grens aan, vraagt men zich af waaraan het zijn roem te danken heeft. Hoe komt het, dat juist daar op zomerse dagen drommen toeristen neerstrijken en er de win kels en cafés met rumoer en drukte vullen? (Van een onzer verslaggevers) De heer C. J. van Lienden, voorzitter van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen, heeft in Utrecht op de algemene vergadering van deze organisatie de vrees uitge sproken, dat ook in de huidige regeringsperiode een zieken fondswet niet tot stand zal komen. Volksversekering Kosten (Van een onzer verslaggevers) 'Jullie hebben er enorm hard aan gewerkt.' Dat zei lachend prins Bernhard gisteren in Aikmaar tegen de pijpmonteur J. Dekker (60) en hij drukte hem hartelijk de hand. Op de I.M. HET fMERKi£:ïHjiijiAlBBEBBSI Lasser verongelukt scheepswerf van Nic. Witsen en Vis had de Prins zijn nieu we motorjacht Budi, hem door het Nederlandse Bedrijfsleven aangeboden, gedoopt en te water zien glijden. Twaalf meter jacht Stalen casco Nederlander bekent wurging vrouw STRAATVERKOOP HET VRIJE VOLK :'ÏB-L-1 -K-S-iK-M-E^D-I-TvI-É DEBEFAAMDE TÓÜR DB; PRAHGÉ;, BLIKSEMEDITiE MEI^HET VOLLEDIGE VERSÏk& _vM''tózELFDE DAG IS STRAKS WEÈÉt; IEDEREA VOHD^VÏRra IJGB AARIHJVELE _DELE*LVAN ~HiïïLlI»AND£ STRAATVERKOOP,: (Van een onzer verslaggevers) De 54-jarige vertegenwoordi ger C. M. uit Den Bosch, vader van twee kinderen, is vermoe delijk naar het buitenland ge vlucht omdat hij wordt ge zocht wegens verduistering van minstens ƒ50.000. Hij was a! enkele weken spoorloos. Zijn plotselinge verdwijning was de eerste dagen nog geen reden tot arg waan. De vertegenwoordiger genooi het volste vertrouwen van zijn werk gever, de houthandel Van Swaay— Gips. Maar toen bleek dat een bedrag van zevenduizend gulden nog niet was afgerekend begon een omvang rijk onderzoek door recherche en ac countants. Het tekort bleek ten slotte tenminste een halve ton te bedragen. De afnemers gaven de vertegen woordiger. die elf jaar bij het be drijf in dienst was, herhaaldelijk aanzienlijke bedragen ter afrekening Een groot deel van deze bedrager schijnt nimmer door de voortvluch tige M. te zijn afgedragen. Advertentie I.M. Komt- liet door het pittoreske karakter van Monschau? Door die leuke smalle straatjes en oude herbergen, die bijna alle maal met hun voeten in het bruisende water van de Roer staan? Of is de roem van Monschau ook wel emgszir,, danken aan de propag-anüistische gaven van een ijverige VVV? Waarschijnlijk zal het wel het gevolg van beide zijn. 20 STUKS F1. H(j deed dit in. een rede waarin hij een aantal actuele problemen van het ziekenfondswezen behandelde. Hij somde de verschillende besluiten en wetten op die thans de curatieve gezondheidszorg regelen en noemde de vooruitzichten dat dit alles tot een eenvoudig geheel zal worden gemaakt, niet erg bemoedigend. Met de ziekenhuizen zullen de zie kenfondsen tot een regeling moeier komen, nu over maximaal twee jaai de ziekenhuistarieven niet meer on der controle van de overheid zulier, staan. Zou men niet tot een regeling kunnen komen, dan zal, betoogde de heer Van Lienden, de minister van Hij achtte het ongewenst om nog langer te wachten met een wettelijke regeling van het ziekenfondswezen omdat op het ogenblik al weer nieu we problemen verschijnen die om eer oplossing vragen. Hij noemde o.a. d< bejaardenverzekering. De heer Van Lienden kon niet in. zien waarom een 65-jarige de nor male hoofdverzekering moet veriater. en in een afzonderlijke verzekering moet wordéii ondergebracht. Naai gelang de kosten van deze afzonder lijke verzekering stijgen, worden de biidraeen die de bejaarden met lage inkomens moeten betalen, steeds 'hoger. Hij somde de bezwaren op die of dit punt ook voor de vrijwillige ver zekering gelden en pleitte in dit ver band voor een zij het beperkte volksverzekering. In afwachting van een nieuwe wet telijke regeling van het ziekenfonds wezen pleitte de heer Van Lienden ivoor een tijdelijke bijdrage uit 'srijk: ,kas ten behoeve van de verpleging in 'verpleegtehuizen voor patiënten die ■vrijwillig verzekerd zijn. Sociale Zaken en Volksgezond».- maatregelen moeten nemen, waardooi hij de bevoegdheid krijgt prïjsrege- lend op te treden. De tandheelkunde noemde de heet van Lienden nog altijd een van de grote zorgenkinderen in de zieken fondsverstrekkingen. Hij vroeg van de Maatschappij van Tandheelkunde meer begrip voor het probleem vaD de sociale tandheelkunde. De heer Van Lienden meende, dat op dit terrein de jeugdtandverzorging voorop moet staan. 'Na vijf jaar pra ten heeft de meerderheid van de zie kenfondsraad niet eens de moed dur ven opbrengen om een nieuw ver strekkingspakket voor tandheelkunde bij de minister aan te bevelen. De ziekenfondsraad is op dit punt naar ons oordeel in zijn taak te kort ge schoten.' De heer slotte treding van dat deel van de genees middelenwet, waarin de lijst van ge neesmiddelen die alleen op recept door de apotheker mogeh worden ge leverd, wordt gcr™geld. Van Lienden vroeg ten om een spoedige inwerking- Monschau: druk, kermisachtig, rumoerig als éext grote souvenir winkel, profiteert als geen andere plaats in het Eifelgehergte van het moderne massa-toerisme, de bus ladingen vol dagjesmensen, waar onder men opvallend veel Neder landers opmerkt. Wat dit betreft heeft het wevers stadje veel weg van Dinant of die andere Duitse trekpleister voor Ne derlanders: Königswinter aan de Rijn. Zonder iets onaardigs te zeggen over Monschau (want het is heus niet onaardig), gebiedt de eerlijk- Sieid toch toe te geven, dat er tien tallen stadjes in de Eifel liggen, die minstens even intiem en mooi zijn en beslist rustiger en ongerep ter. Om er enkele te noemen: Mail de r s c It e i d bij de Meerfelder- maar, IX)men (tussen Nürburg en Cochem), Stadtkyll in de zgn. Sneeuw-Eifel en Daun. Neem Manderscheid. Een stadje kan men het amper noemen. Er zijn maar een zestal hotels en nog enkele pensions, herbergen en ca feetjes. Maar wie twee stappen bui ten het hotel doet staat voor grie zelig steile afgronden waaronder een on-aards boslandschap golft. En temidden van die bossen in al le tinten groen rijst een half ver woeste burcht op, waarvan de to ren nog het meest in tact is geble ven nada* de ridders er zijn uit getrokken. Tientallen wandelingen kan men uit Manderscheid maken en elke tocht brengt nieuwe verrassingen. En tijdens het wandelen ademt men de berglucht in die zo zuiver en puur is, dat hij waard is in gro te asfaltsteden bij opbod verkocht te worden. Ulmen, even klein als Mander scheid, ls ook zo'n brokje gestolde middeleeuwen rond een vergeten cn verlaten burcht. Het uitzicht is hier wijds en imposant.' Toch zal men er nog geen fractie van het aantal toeristen aantreffen dat men in Monschau tegen het lijf loopt. Zo zou men kunnen dóórgaan. De Eifel is een gebied om 'ont dekt' te worden. De verrassingen liggen er opgestapeld. Men vindt ze bij elke scherpe bocht in de weg, achter elke nieuwe berghel ling. Daarom genist men er waar schijnlijk net meest als wandelaar. Wie de Eifel te voet wil doortrek ken kan bij elk VW-kantoor een wandelgids van de Eifelvereniging (Eifelverein) krijgen. In deze gids worden talloze tochten beschreven, die langs de fraaiste en rustigste plekken voeren. Er staan voettoch ten in van één tot zes dagen en wie niet opziet tegen een pittige trektocht te voet zal op deze ma nier beter dan de automobilist, de motor-, scooter- of bromfietsrijde: de Eifel leren kennen en waarderen. Een belangrijke vraag is natuur lijk: kan men in de Eifel ook goed koop terecht of gaat het kosten voordeel van de geringe reiskosten (vanuit Nederland) misschien wel teniet aan hoge hotel- en overnach- tingskosten, want dan schiet je er niet zoveel mee op, dat de Eifel zo vlak bij huis ligt. Over. het algemeen kan men zeg gen, dat men in de meeste hotels tussen de acht en dertien gulden kwijt is voor volledig pension. Voor een kamer met ontbijt (per persoon) variëren de prijzen tussen vier en tien gulden. En dan zijn er, zoals overal in West-Duitsland, natuur lijk de zgn. Fremdenzimmer en particuliere pensions, waar men voor twee tot vier gulden kan overnachten. Daar kunnen alleen nog maar de jeugdherbergen (er zijn er enkele heel fraaie in de Eifei, o.a. in Blankenheim) tegen concurreren. Restaurants zijn er in alle soor ten en prijsklassen. Zonder veel te hoeven zoeken kan men behoorlijk er.en voor redelijke prijzen, zelfs fo rellen. die hier niet zo'n kostbare delicatesse zijn als in Nederland. Alles bij elkaar genomen kan men de Eifel eerder onder de goed kope vakantie-gebieden in het bui tenland rangschikken dan onder de 'dure'. Ook dat maakt het reizen in het afwisselende gebied tussen Keulen, Kobienz, Trier en Aken tot een vakantiebesteding, die binnen veler bereik ligt. Advertentie Mèngmeststgfvoor kamerplanten 65°/o - .100 grs 65 cts. Volop bloei en groei (Van een onzer verslaggevers) De lieer C. J. van Lienden is gister morgen in Utrecht op de algemene vergadering van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfond sen (CBOZ) gehuldigd, omdat hij vijfentwintig jaar het voorzitterschap van deze organisatie heeft vervuld. In een uitvoerig historisch overzicht schetste de heer G. J, Jansonius- twee de voorzitter van de CBOZ, het pio nierswerk van de heer Van Lienden in de dertiger ja ren. om tot een centralisatie te ko men in het zieken- fondswerk Aandacht besteedde de heer Jan sonius ook aan de moedige houding van de heer Van Lienden in de be zettingsjaren. waardoor kon worden voorkomen, dat op het terrein van de zieketeverzekering onnedevland.se ele menten in de door de bezetter ge nomen maatregelen binnenslopen. Namens de CBOZ bood de heer Jansonius de heer en mevrouw Vau Lienden een reis naar Israël aan. Een 'verplichte vakantie', noemde de heer Jansonius dit- geschenk. Nood zakelijk om de vele vakantiedagen die de heer Van ier.den heeft op geofferd te vergoeden. De heer Goudsmit. sprekend na mens de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid,roemde in de heer Van Lienden 'zijn voortduren de bereidheid om te helpen, zi.in onnavolgbare tact, zijn grote intelli gentie om plotseling opkomende moeilijkheden te doorgronden, zijn grondige kennis van de materie en bovenal zi.in oersoonliikheid.' (Van een onzer verslaggevers) Bij het lassen van een velg van een hooipers met rubberbanden heeft gistermiddag ie Groningen de heer II. Sli'/.k het leven verioren. De heer Slink was 46 jaar. Vermoedelijk kreeg hij door over verhitting van de band met ais ge volg daarvan het ploffen van de band, de velg tegen het hoofd, waardoor de schedel werd verbrijzeld. Twee man nen die zich in de buurt bevonden werden licht gewond. Ook de voorzitter van de zieken fondsraad. de heer Van der Burg, schetste de grote verdiensten van de heer Van Lienden als centrale fi guur, voorman en steunpilaar van het ziekenfondswezen. Hij en vijf andere ambtenaren van de ziekenfondsraad boden mevrouw Van Lienden een geschenk aan, als compensatie voor de vele uren dat zij beslag hebben moeten leggen op de heer Van Lienden. Namens alle ziekenfondsorganisa ties bood dokter Van Leusen de ju bilerende voorzitter een verrekijker aan. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdagavond is een straaljager van de vliegbasis Eindhoven ten ge volge van een mislukte start in het Beatrix-kanaal gestort. Dc sergeant vlieger A. Lowijs uit Zwijndrecht kwam met dc schrik vrij. Voor een gebruikelijke routine- vlucht startte de vlieger Lowijs dins dagavond met een Thunderstreak f 8-1 I straaljager op de basis. Toen hij op volle startsnelheid lag. merkte de vlieger dat zijn 'kist' niet voldoende van de grond los kwam. Hij trachtte door te remmen een ongeluk te voorkomen, maar de rem weg was te lang. liet toestel schoot door de vliegveld-afrastering, ging over de Slitfertsestraat recht op het Beatrix-kanaal af, waar het aan de andere kant mei de neus in dc wal drong. De vliegetr kwam in het water te recht. Een ingenieur, die aan het kanoën was, bracht hem op het droce. In Iran zijn zeven parachutisten en twee otUcieren om liet leven ge- kemen toen het vliegtuig, waarmee zij een oefenvlucht maakten, dinsdag ten noorden van Teheran neerstortte. 'Eigenlijk had ik het niet mogen wetenzei de Prins ons nadat hij het jacht had bezichtigd, en hij knip oogde. En strikt genomen is dat zo, I want het bedrijfsleven zal het ge- schenk kosten anderhalve ton j pas officieel op 29 juni aanbieden als prins Bernhard vijftig wordt. Maar dan ligt de Budi waarschijn lijk al te dobberen in het blauwe water van de Middellandse Zee bij Porte Ereole, de nieuwe villa van het koninklijk gezin. 'Waarorn ik het schip Budi heb ge noemd?' Opnieuw een glimlach.. Een Budi is een Oosla/rikaanse olifant zonder tanden en het bijgeloof teil dat hij geluk brengt' 'Vandaar ook dat olifantje op vw das?' vroegen we, Be Prins schudde lachend zijn hoofd, 'Nee, nee, ik heb meer dassen met: olifantjes erop. Als ik in Amerika kom zien ze me altijd voor republikein aan' Wie wordt er schipper op het nieuwe jacht? 'Geen schipper.' was het antwoord. 'Ik schipper zelf. Mijn eerste reis? Afrika, denk ik.' Directeur A. Vis Azn. van deze Alk- maarse scheepswerf - hij heeft pas een-miljoensjacht afgeleverd aan een Braziliaanse edelman leidde prins Bernhard naar het twaalf meter lan ge motorjacht. Toen klom hij op een kistje en zei dat hij de doopplechtigheid die de Prins zou verrichten, zag als een extra waardering voor het werk van de werf. Het bedrijfsleven had het geschenk liever helemaal geheim willen houden. Dat kon echter niet en het contact met de Prins heeft de werf de mogelijkheid geboden iets persoonlijks in het jacht te leggen. Enfin, de heer Vis liet duidelijk blijken dat men van directeur tot aan de jongste nageljongen trots is op bouwnummer 960. En hij voegde eraan toe dat het voor hem als scheeps bouwer de bekroning van zijn car rière vormt. Toen nam prins Bernhard de champagnefles in de rechterhand en twee oranje linten in de linker, trok met de linten de bedekking van de naam weg en wierp de fles in scher ven. Voorman Joop Dupont (60) kroop onder de sierlijke steven, draaide een dommekracht omhoog en daar gleed het jacht te water, In de woning van de heer Vis heeft men vervolgens een koeie dronk aan de geslaagde stapelloop gewijd. Daar heeft ook burgemeester mr. H. J. Wytema van Alkmaar de Prins een handpeilkompas aangeboden. Met dit kompas kan men zich via vaste pun ten op de wal oriënteren. De zoeker loopt over het wapen van Alkmaar. Zo zal de gedachte aan de stad waai de wieg van dit jacht stond, levend blijven, zei de burgemeester. Vol belangstelling heeft prins Bernhard, voorgelicht door de heer Vis. zjjn nieuwe jacht bekeken. De Budi is 12.80 m lang cn 3.50 m breed met een diepgang van 90 cm. De twee schroeven worden voortgedreven door twee dieselmotoren, vaa elk.lSQ £k en V. 'Juüie hebben er enorm hard aan gewerkt.' zei prins Bernhard tegen de pijpmonteur J Dekker. En^daarmee bracht hij al het per soneel van de werf Nic. Witsen en Vis een welgemeend, compliment. (Van een onzer verslaggevers) Het personeel van de beschuit fabriek Hllle in Zaandam zal niet in gaan op een aanbod van Bruynzeel daar te komen werken. Gistermiddag kwam men in een werknemersverga- dering tot deze conclusie. Men wil eerst nog even aftvachten of er andere mogelijkheden zijn. Bt'uynzeei had toegezegd de Hilie- rnensen zonder wachttijd in het pen sioenfonds te zullen opnemen. Men zou verder in één afdeling worden te werkgesteld, dit om de omscholing minder gecompliceerd te maken. De drie erkende vakbonden, die de bijeenkomst hadden belegd, zullen de directie vragen of de uitkering van het loon voor de werknemers met een lange staat van dienst niet voor een langere periode dan dertien weken kan geschieden. De vorige week heeft het Hooi- meyer-concern, waarbij Hilies be schuitfabriek behoort, besloten het - Zaanse bedriif te sluiten. ANTWERPEN (ANP) De 22-jarige Nederlander J. W. uit Antwerpen heeft gisteren bekend dat hij zijn 20-jarige echtgenote vorige weck door wurging om het leven heeft gebracht. De vrouw werd verleden week vrij dag levenloos aangetroffen in de ka mer die het gezin bewoonde. De man en de twee kinderen werden bewuste loos door de politie gevonden nadat buren een sterke gaslucht hadden geroken. De man blijkt de gaskraan in de.kamer te hebben opengezet In het gezin waren herhaaldelijk twis ten als gevolg van een vriendschap van de vrouw met een andere man. _y kunnen het schip een snelheid van 13 knopen gevn. Het schip heeft een stalen casco met een mahonie op bouw. Voor bevinden zich fiere slaap plaatsen en een douchecel, in de daarachter liggende keuken ligt aan bakboord een ijskast en aan stuur boord een aanrecht. De salon die daarachter is gelegen, heeft een ruime slaapbank aan stuurboordzijde en 'tl dressoir en bar aan bakboordzijde. Het schip is voorzien van een radio- zendinstallatie en kan in zijn tanks vierhonderd liter brandstof en 600 liter tcater meenemen. Het bedrijfsleven zal het schip sym bolisch overdragen door het aanbie den van een foto-album over de bouw. waarmee in november werd be gonnen. (Van een onzer verslaggevers) De Rijswükse elektrotechnicus L. N, (34) heeft gisteren voor de Haagse rechtbank volledig bekend, dat hij ais adviseur voor technische zaken van het reclameschip 'Radio-Veronica' meer dan tienduizend gulden heeft verduisterd en voor zich zelf gebruikt, voornamelijk voor uitvoerig damesge zelschap. N. was door de gebroeders V. utt Hilversum, die gezamenlijk het radio schip exploiteren, aangezocht als ad viseur voor de aankoop van zendap paratuur. N. ontving daarvoor geen salaris hij had elders een vaste be trekking maar wel een reiskosten vergoeding. Hii deed dit werk uit pure liefhebberij voor dc radiotechniek en omdat bij het uitgroeien van de zen der in de verre toekomst een belang rijke functie aan hem was beloofd. N. vertelde de rechtbank dat hij tussen half november '60 en begin fe bruari *61 enkele reizen naar Enge land heeft gemaakt om apparatuur aan te kopen, doch dat hij, zowei bij aankopen hier als in Londen geld in eigen zak had gestoken: f 2500 aan 'Engels geld, ruim 10.000 aan Neder lands geld. De officier van Justitie, mr. ir. Pol- mer, sprak van een kwalijke zaak ge zien de wyte waarop N. het geld be steed heeft, en vorderde ten slotte een gevangenisstraf van een jaar, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. Uitspraak on 30 1uni "jVhdat de ruzie over het graan- overslagbedrijf tussen Neder lands grootste havens Amster dam en Rotterdam was bijgelegd, vlamde de animositeit weer op in januari door de felle Nieuwjaars rede van de hoofdstedelijke bur gemeester. Over en weer werden bittere verwijten gemaakt en pas na ge ruime tijd raakte déze twist uit de wereld. Nu komen uit Rotterdam wéér harde woorden over oneerlijke coneurrentiemethoden van de hoofdstad. Deze woorden waren te lezen in de Nieuwe Rotterdam- sche Courant, die vermeldde hoe een Rotterdamse reder zich bit ter had uitgelaten over unfaire praktijken te Amsterdam. De NRC bleek zich te hebben vergist en moest weliswaar haat- woorden haastig terugnemen, maar inmiddels had de Amster damse liberale fractievoorzitter, de heer Le Cavelier, al felle vra gen aan B. en W. van de hoofd stad gericht, waarop een hoogst geprikkelde reactie kwam. "CTet is de hoogste tijd dat hier een eind aan komt. Beide ge meenten liggen te dicht bij elkaar en hebben te veel gemeenschap pelijke belangen, dan dat zij zich dit soort flauwe ruzies kunnen permitteren. Alleen volledig eensgezind en samenwerkend zullen ze zich te gen de groeiende buitenlandse concurrentie kunnen verweren. Alleen al daarom dient men van beide zijden elke uiting van ge prikkeldheid in het openbaar achterwege te laten. De Linie, debatterende met Het Vrije Volk over de bestaansrede nen der confessionele partijen, heeft een nieuw argument ont dekt dat pleit voor de instand houding der KVP. Een kostelijk argument, mogen we wel zeggen. De Linie zet uiteen, dat de KVP op sociaal gebied meermalen ge lijk optrekt met de PvdA. maar soms ook, op ander terrein, de kant der liberalen kiest. 'Het is in dit licht een vraag, of politiek Nederland gebaat zou zijn met een opdelen van de aanhangersj der KVP in andere groeperingen,* zegt het r.-k. weekblad. Als de KVP niets beters zou weten op te brengen dan dit. zouj de conclusie o.i. duidelijk- zijn:i aan een politieke groepering met' zo weinig eigen gezicht bestaat geen enkele behoefte. Nederland moet partijen hebben die duide lijk een eigen politieke lijn willen trekken. Maar dat is voor confessionele partijen, die naar een woord van Romme het onverzoenlijke moe ten verzoenen, een onmogelijk heid. Vandaar de impasse, waa?-' in de Nederlandse politiek tel kens komt te verkeren. Per jaar moet 400 miljoen gul- den worden besteed aan de aanleg van grote rijkswegen. An ders loopt het verkeer in Neder land hopeloos vast. De ANWB, die deze uitspraak in zijn jaar verslag doet. is geen organisatie, van wie men het gewoon is, dat er maar wat wordt gezegd. Aan zijn voorspellingen en verlangens wordt grote betekenis geheebt. De kern van de kwestie is. dat het aantal auto's ook in ons land in veel sneller tempo toeneemt dan dat zich de aanleg voltrekt van de wegen, waarop deze auto's moeten rijden. Een volstrekt onaanvaardbare toestand, waarvan het vaststaat, dat het eind de last zal <!ri*gen. Overheidsinvesteringen worden te veel. zeker onder de huidige politieke verhoudingen, be schouwd ais de sluitpost. Particu liere investeringen genieten, ten dele door bijzondere belastingre gelingen, de voorkeur. LTet door de ANWB gegeven J voorbeeld toont de onjuist heid van deze opvatting ten volle aan. Overheidsinvesteringen, uit gaven te algemenen nutte, die nen op de juiste wijze in het al gemene schema te worden inge past en vaak zullen zij. zeker als ze voor verkeers voorzieningen zijn bedoeld, de voorrang moeten hebben. Anders loopt men gevaar, dat het paard achter de wagen wordt gespannen. Als de autorijders op ontoereikende (overvolle) wegen binnen enkele jaren nog slechts met een slakkegang vooruit kun nen komen zullen ze de juistheid van deze woorden ten volle er varen. i Op 1 november 1961 zal dr. ir. Stheeman, directeur van de Neder landse Aardolie Maatschappij zijn functie neerleggen in verband met liet bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Als zijn opvolger wordt voorgedragen ir. j, M. J. Bongaerts, die binnenkort in dienst van de NAM zal overgaan. Advertentie I.M.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2