.c.- m t Volkspark nadert voltooiin; m Aantrekkelijk gebouw wordt in september opengesteld Perfecte show van de Globetrotters Europoortsleper zet caisson voor Engelands kust droomland vlaardingen 500 8.90 KREUGER Bessenoogst is begonnen ■mssm Dirk v. d. Berg redt 10-jarig jongetje 'Vermaak' was snel afgelopen Scheidsrechters tegen Demos Politienieuws I Ongevallen in Vlaardingen Wandelstok blinde dreef in water Burgerlijke Stand Bestuurder onder truck bekneld '/i Bijzonder kind en dat waS'ie.... Engelsen richtten vernielingen aan Bromfietsen hotsten GEVONDEN Visafslag HET VRIJE VOLK DONDERDAG 20 JULI 1961 PAGINA 4 I.M. 15 juli -12 aug, (Van een onzer verslaggevers) De provinciale Zuidhollandse vereniging ter bestrijding van de tuberculose heeft een stukje van het Schiedamse Volkspark afgeknabbeld. Maar zij doet dat met veel goede smaak! Schuin tegenover de Dr. Noletstichting is vlak naast de ten nisbaan in het park een alleraardigst klein gebouw verrezen, dat straks het consultatiebureau voor de t.b.c. zal huisvesten. 'n Aanbieding zonder weerga SPORTSHIRTS van de ELMIOR-TOP- LIN fabrieken. DE BESTE KWALI TEITEN. Serie I serie II 10.90 (Van een onzer verslaggevers) .1 'Yerug naar de tijd van de menuet! De scooter-manne- Mpni l&T I n PPT neemt de zwijgende bron van inspiratie van de tl* tïi. LI L iWvl zusters Fontana, die de menuetsilhouet introduceerden, van top tot teen op. Het lie'je kind zal het wel warm hebben in Rome, zo geheel in het leer. J)e trois-pièce bestaat uit een jasje met een brede ceintuur, een uitstaande rok met eei diepe voorploni en een beige chiffonblov.se. De schoenen zijn revolutionair! Ze zijn na melijk precies gelijk van vorm en iedere pump kan dus zowel aan de linker- als aan de rech tervoet gedragen worden. Advertentie De 30-jarige Dirk van de Berg, een plaatmaker uit de Eendrachtsstraat 58b In Schiedam, is gistermiddag zonder zich te bedenken in de Wes terhaven gesprongen en redde daardoor de 10-jarige Krijn van Gerven het leven. De jongen was aan het spelen op de Westerhavenbrug aan de kant van de Groenelaan en stak, hoewel hu niet kon zwemmen, de brug over langs de buitenkant van de leu ning. Het kind viel in het water en dreef van de kant. Toen het al vier me ter van de oever was verwijderd sprong de heer v. d. Berg het ge kleed na. Hii is niet in het bezit van een speciaal diploma reddend zwemmen, maar bracht de jongen niettemin snel op het droge. Krijn van Gerven is op eigen gelegen heid naar huis gegaan. De 'heer v. d. Berg kreeg schade aan kleding en schoeisel en verwondde boven dien zijn hand aan de kabel van een woonschuit. Advertentie IM. Elka avond van 21.00 tot 23.30 uur (niet op zondag) Twee Jongetjes van 13 en 14 jaar zijn door de politie aangehouden. Zij hadden een nieuw vakantievermaak uitgevonden: zij zetten spijkers met de koppen in het plaveisel op de Dam. Een bromfietser kreeg* een lekke band. De ouders van de jon gens worden verantwoordelijk gesteld voor de schade. De Schiedamse Scheidsrechters- vereniging komt vanavond om 7 uur op het Harga-sportpark uit tegen een elftal van de Demos-veteranen. Vanaf het jacht Holydays werd gisteren de politie gewaarschuwd, dat er een blindenwandelstok in de Nieuwe Haven dreef. Rechercheurs hebben in de gehele omgeving ge ïnformeerd of er een blinde woont, maar zonder resultaat. SCHIEDAM Geboren: Yvonne B ci.v. J A de Goede en C J Hame link; Ronald P M z.v. J F Kamp en A Kosten; Adriaan J z.v. A Wesdorp en J den Boer; Hendricus A J z.v. J A Remmerswaal en T A T van de Laarschot. Overleden: P Spoor, 79 jaar echtg. van T A van Horssen; A de Haan 93 jaar; T Scholte 47 jaar, echtg. van J de Jong. Op de Marnixiaan te Vlaardingen kantelde een Geha-truck, een drie delig voertuig met voorwielaandrij ving, dat met huishoudelijke goede ren was beladen. De bestuurder, de 21-jarlge A. J. van G. raakte eronder bekneld. Omstanders wisten hem met veel moeite te bevrijden, maar in de loop van de dag is hij aan zijn verwondingen overleden. de Herenmodezaak van Schiedam BROERS VEST 6 <Van een onzer verslaggevers) n Noord-Limburg is de bessenoogst begonnen. Op de Venlcse veiling werden woensdag elf ton zwarte bes sen geveild, die 1,13 tot 1,33 pet- kilogram opbrachten. Zes ton rode bessen leverden 43 tot 65 cent pet kilo op. De pr(js van de tomatep, die een flinke inzinking beleefde, is zich ken nelijk weer aan het herstellen. Woensdag werden zeventienduizend kistjes geveild tegen een gemiddelde prijs van 5,40 per kistje van zes kilo. Voor de eerste partijen prinsessen- bonen werd 1.00 a 1,25 per kiio betaald. De eerste party augurken, welke dit seizoen werd aangevoerd, ging voor 1,26 per kilo van de a-sortering (kleinste soort) van de hand. Het gebouwtje past uitstekend In zijn omgeving; een rustieke laan. Het is door architect Rein H. Fled- deois met veel fantasie ontworpen. Er is een verrassend gebruik ge maakt van verschillende soorten steen en van glaswanden. Het nieuwe consultatiebureau, waarvoor op de elfde maart 1960 de eerste paal werd geslagen zal waar schijnlijk zaterdag 2 september offi cieel In gebruik worden gesteld. De aannemersmy. J. van Eesteren N.V. uit Rotterdam hoopt het gebouw voordien gereed te hebben, opdat eerst de omvangrijke apparatuur er kafi worden geplaatst. Voor de Röntgenapparaten zijn in tussen op de benedenverdieping al lerlei voorzieningen, getroffen. Aan de achterzijde van het gebouw, waar een lange gang loopt met naar bui ten toe grote ramen en met ook aan de andere kant veel glaswanden, zy'n twee grote glazen deuren aan gebracht. uitsluitend om de Rönt genapparaten daardoor naar binnen te kunnen krijgen. Voor deze appa ratuur is een grote ruimte bestemd in het midden van de benedenver dieping. Daarnaast liggen een donkere ka mer en twee dokterskamers. Langs dit geheel zijn veertien kleedkamer tjes gebouwd met twee deuren. De ene deur komt uit op de hoofdgang. waar een rood lampje aangeeft of het kamertje bezet is. In het ka mertje gaat- een lichtje branden, wanneer de dokter zijn volgende be komt dan onmiddeliyk op dokterss- komt dan onmiddeliyk op doketrs- of Röntgenkamer uit. In die benedenverdieping zijn direct bij de hoofdingang portiers loge. wachtkamer, inschrijfkantoor- tje en administratie ondergebracht, telkens gescheiden door glazen wan den, waardoor het gebouw een zeer luchtige indruk maakt. Verder be vinden zich enkele laboratoria op de begane grond. Een royale trap met weer een verrassend gebruik van ramen en een diensttrap leiden naar de tweede verdieping met kamers voor de di recteur, voor een arts, voor archief- werkzaamheden en voor twee zus ters en met bovendien een keuken kantine voor het personeel. Al deze vertrekken krljgen deuren in frisse tinten en grote tuimel ramen geven uitzicht op het park. Binnen is het materiaal voor dé wanden met fantasie aangewend. De muren zyn deels wit gepleisterd, deels wit betegeld of van rode bak steen. Buiten vindt men dezelfde afwisseling. Delen van de buiten muren zuilen wit worden geschilderd voor andere delen is een fraaie don kere steensoort gebruikt. Achter het consultatiebureau komt een klein betegeld terrasje voor het personeel, terwijl er boven dien een fietsenbergplaats wordt in gericht. F. C. mist een jongensfiets, die hij niet op slot aan de Koemarkt had neergezet. C. W„ Ie machinist op de Welsh Prince, die by Wilton ligt, deed aan gifte van vermissing van een transis torradio ter waarde van 16 uit zUn hut. De heer H. van Schie, Vlaardingse- weg 21 in Kethel, heeft een klein bruin hondje (reu) meegenomen, dat hy met een gewonde poot in het gras aan de Dorpsstraat vond. (Van een onzer verslaggevers) Een van de specialiteiten van de legendarische Dik Trom was, dat hij er een sport van maakte om in bomen te klimmen als de nogal onbenullige veldwachter Flipse.n in de nabijheid was. De dikke Dik bleef in de boom zit ten, tot ook Flipsen zich tussen de takken had gewurmd: Dan liet Dik zich aan de andere zijde van de boom snel naar beneden zaken, Flipsen in wanhoop achter latend. De tijden van Dik Trom blij ken voorbij. Als er nü nog een jongen in een boom klimt zo gebeurde het ten minste woens dagmiddag aan de Dorpslaan in Rotterdam durft hij er niet meer uit en moet een agent met een ladder komen om de waag hals veilig naar de grond t.e brengen. Waar moet dat heen met onze jeugd Een grote menigte enthousiaste bezoekers is dinsdagavond getui ge geweest van een unieke bas- ket-ballshow op het Spartater- rein. Bij de poort heerste "welis waar geen grote drukte, maar wel kostte het heel wat moeite het terrein te bereiken. Bij het bin nenkomen bleef een ieder staan om de mannen van Abe Saper stein, directeur en eigenaar van de Harlem Globetrotters, die zich nog in de kleedkamer bevonden, te zien. Op een houten vloer, die speciaal voor de show was aangelegd, trok Guy Alan met een zestal ringen, die hy de lucht injoeg, om deze weer op onnavolgbare wijze te bemachti gen, sterk de aandacht. Omstreeks kwart voor acht begon het hoogtepunt van de show. Eerst kwamen de American League Stars het team dat de Trotters vergezelt en uit niet minder dan vyf inter nationals bestaat opzetten, gevolgd door de Trotters. In trainingspakken, die bepaald niet alledaags zyn, stel den beide ploegen zich op. Nadat beide teams aan het publiek waren voorgesteld, startten de Har lemmers met hun voorverwarming, zoals dit by basket-ball heet. Nu Drie Engelse zeelui van het motor schip Sheaffield zyn aangehouden, omdat zij vernielingen hadden aan gericht, eerst in een bar aan een wasbak, vervolgens aan een ruit van een woning op de Vlaardingerdijk en ten slotte in een ander café. waar zij de vitrage, een stoel en een deur be schadigden. Bij een botsing tussen twee brorn- fietsen kreeg de administrateur J. W. den H. een wond aan het rech terbeen. Hij is door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis ge bracht en daar verbonden. Den H. week op het fietspad in de Oranje straat uit voor een yskast, die door twee personen over het trottoir werd gedragen, waardoor P. H. M. die hem juist passeerde, tegen hem op reed. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE: Het vuur van de haat, 2, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Jerry als ruimtevaarder, 2 en 8.15 uur. Ten too nstcilingen STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens, 1017 uur. Diversen: KETHEL: Oranjevereniging Wllhel- mina, oranjefeesten. Apotheek: Hembrandt, Kembrandtlaan 5. VRIJDAG Bioscopen: MONOPOIK: Tarzan en de verborgen achat, 2 uur. Dreigende heuvels, 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Zorg dat je er bij komt, 2 en 3.15 uur. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: Op het spoor van de mens. 1017 uur. Diversen: KETHEL; Oranjevereniging Wllhei- mlna, oranjefeesten. Apotheek: g Rembrandt, scmbrandtlaan Een van de grootste opdrachten uit de geschiedenis van de internationale sleepdienst van de firma L. Smit Co. uit Rotterdam noemde de heer Vink het karwei dat de onderneming volgende week dinsdag of woensdag zal verrichten. Het is géén tocht over oceanen en wereldzeeën, maar een transport van zegge en schrijve zes uur van Folkestone naar Dungcness, beiden havens aan de Zuidkust van Engeland, Zes uur. Als alles meezit 1 Het is echter een secuur en riskant werkje. De lading is wel een van de duurste die deze dienst op sleeptouw heeft ^genomen: een stalen caisson, een kolossaal gevaarte dat 31 meter boven de zeespiegel uitsteekt en dat 10 meter onder water verborgen houdt. De caisson vormt een onderdeel van de atoomkrachtcentrale die in de naaste toekomst een groot deel van Zuid-Engeland van elektriciteit moet voorzien. De sleepdienst zal het werk klaren Gevonden en te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912.30 en 36 uur: colbertjasje, dpmcsbrtl, twee rollen papter. plastic regenjas; post Kethel: ontbljtlaken. Te bevragen bij vinders: beige regen-. Jas, R. de Gids, Marconistraat 95; kln- deriaarsje (1.), Kuipers. Burg. Van Haa- rcnlaan 1029; kinderregenjack, Geerdes, Tulnlaan 106; regenbroek, H. Boet, Houtstraat 28; kinderschoentje (r.), A. Reedijk, Bllderdtjkstr&at 36b; kindcr- manteltje. Van Eek, Nw. Maaastraat 86; lierenregenjas, Houtbraken, Schiedamse- weg 219, Kethel; plastic regenjas, W. van Blezen, Burg. Van Haarenla&n 382: overall, mevr. Visser, filiaal wasserij Noordhoek, Crensflat 183; zwemabonne ment, X. v. d. Burg, Boylestraat 41b; vls- deegspult. A. L. Breddels, Groenelaan 7; bus met verf, Van Pelt, Alb. Thljmstraat 49b; stuk rookspek, H. Verbeek, Jullana- aan IS: autostep, H. Muller. Dr. Wlbaut- pleln 119; kettinkje met bedeltjes, mevr. Wiegman. Boylestraat 40b; kettinkje roet bedeltjes. Wulsman. Veenlantstraat 27: boodschappentas, A. C. van Troost. He-nvlletsestrast 35.'«: linnen tas met Inhoud, Lef'Uvaar, Vlaardingerdijk 289; vulpen in etui. Verschuur, Lekstraat. 6: zakmesje In etui, E. Putaberg, Lange Nleuwstreat, 7b: paar babyschoentjes, N. Lemels, VlUastraat 28. met een Europoortsleper en twee ber gingsvaartuigen. Vijftig man in to taal zullen aan het transport mee werken. Het kostbare stalen gevaarte, dat in Folkstone is vervaardigd, zal 360 meter vóór de kust van. Dungeness worden neergezet, precies voor een manshoge tunnel, die de verbinding vormt tussen de caisson en de atoom centrale. De caisson wordt gebruikt om de enorme hoeveelheden koelwater te filteren, die de hitte moeten verdrij ven die door de atoomsplitsing vrij komt. Men gebruikt hiervoor zeewater, omdat het land zelf kv/aiyk genoeg water zou kunnen voortbrengen om de inmense hitte te temperen. Het kleine onderdeel, dat het transport van de bouw van deze Engelse centrale uitmaakt, vereist niettemin de grootste precisie en de uiterste concentratie van de medewerkers, die het 29 meter brede gevaarte door een nog géén twee meter bredere havenopening van Folkestone moeten door lave ren en precies op de plaats voor de tunnel moeten laten zinken. De firma Smit Co., die het werk in samenwerking met de firma Van der Tak verricht, leeft in spannüig Met stroming, getij, zeebodem enz. is rekening gehouden. „We rekenen nog op één gunstige factor', deelde de heer Vink, die met de nautische kant van de onderne ming is belast, mee, „het weer! Ais de weersomstandigheden niet mee werken", zo besloot hü, „dan zullen we het riskante werk, b(j de misluk king waarvan miljoenen en miljoenen gemoeid z(jn, uitstelloa". MMmmM ''Mï Zie foto boven Zo was het gisteravond op hei Kasteel, waar de Harlem Globetrot ters een basketball-show weggaven, die geen moment verveelde. reeds kostte het de toeschouwers grote moeite de lachspieren te be dwingen. De warming-up was reeds een onderdeel van de show. Er werd gefloten en de wedstrijd begon als gebruikelijk met een. op- gooibat. Wie gedacht had, dat hij na dit moment, zonder de zakdoek te voorschyn te halen, weer huiswaarts zou kunnen keren, zal zich wel ver gist hebben. Er volgde bij de eerste aanval van de Trotters een doelpunt. Dit maakte weinig indruk op de toe schouwers. De manier echter, waar op dit tot stand kwam, eiste wel dt aandacht. Het spel bewoog zich over «1 weer en zelfs op ogenblikken, dat de bal zich bulten het bereik van de Trotters bevond, genoot het pu bliek. Het was een volledige show, op de tribunes kon men duidelijk de wenken volgen die er gegeven werden. Kreten van de spelers ver drongen soms de tonen van de mo derne mambomuziek, die aanhou dend over het veld klonk. Er werd volgens de oude methode viermaal een kwartier gespeeld. Be paalde fouten, zoals de drie-seconden- regel een speler mag zich niet langer dan drie seconden in een be paald gebied bevinden werden ter voltooiing van de show verwaarloosd. Niemand onthield zich van mede werking en zelfs de scheidsrechter nam bewust hieraan deel. Wat basket-bali betreft, mag hen» niet gezegd worden, dat de Trotters onnavolgbaar zijn. Maar hun ihew is perfect en daar ring het ten alette om. Op het kruispunt Rotterdamseweg- Kemperstraat botste de automobilist J. v. D. tegen de auto van D. J. H„ die links in de bocht reed. Beide voertuigen zyn ernstig beschadigd. Op de Maassiuisedijk sprong de negenjarige H. van een verkeershek- je. Een passerende bromfiets botste tegen de jongen en sloeg over de kop. De bromfiets kreeg zware scha de en de jongen moest met buik klachten in het Algemeen Zieken huis worden opgenomen. In de Arnold Hoogvlietstraat stak het driejarige meisje P. d. J. plotse ling de rijbaan over. Zij werd ge schept door een auto, bestuurd door N. H. d. W. Het kind liep schaaf wonden en een hersenschudding op. Zij is in het Algemeen Ziekenhuis opgenomen. Op de Mr. L. A. Kesperweg stak de 47-jarige bromfietser T. S. uit Rotterdam onvoorzichtig de rijbaan over. Het gevolg was, dat twee auto's met elkaar in botsing kwamen. Bei de voertuigen werden licht bescha digd. Op de kruising Marnixlaan-Maas- slulsedyk verleende de 83-jarige wielrUder J. M. geen voorrang aan een motorrijder A. M. A. S. De mo torrijder botste tegen hem op en viel. De wielrijder is met een wond aan het actherhoofd naar het Alge meen Ziekenhuis vervoerd. De motor is licht beschadigd. Rotterdam, 19 juli 19«I, Marktbe- richt Visafslag. Heden werden v*nde Visafslag alhier van Umuiden, Den Helder, Scheveningen, Vlaardingen, Stellendam en elders 200 kisten ver» zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Schol klein ƒ35 ƒ42; Schelvis midd. ƒ40 - 51, 1 klein ƒ28 - ƒ30; Kabeljauw gr. ƒ48 - ƒ56. midd. ƒ40 - 42, klein ƒ25 - f3s- Zeehanen «ydd. 134 - 52, klein ƒ21 - 31; Wytmg 25 - ƒ34; Heek - f4tk Haring vara* ƒ3» - Mg

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1