za in teken van de fiets Spel bij Fortuna en EBOH blijkt niet imponerend Vlaardingers winnen verdiend met 4-1 Veranderde tijden... DCV met regionale atletiekwedstrijden ielerclubs in actie GEENE Meer gehuwde vrouwen naar het bedrijfsleven Antiekbeurs vanaf 17 aug. VAKANTIE- FEEST! Met buks op kat geschoten Nieuws uit de vakantiekampen Duitser slaat winkelruit in Jongeman valt in lachstudio GAB gaat actie ondernemen: Begroting "62 in Vlaardingen verschenen Zomerschool Hertenhorst Vóór melding diefstal was brommer er al Solide koffers Esperanto-agendo Aan onze adverteerders in SCHIEDAM en OMSTREKEN Te fel HET VRIJE VOLK MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) De feestverlichting is aangegloeid, de kermis is open gegaan en op de, Lange Haven' hangen de geuren van. croquetten en patates'frites: het vakantiefeest is in volle gang. Om twee uur zaterdagmiddag is het feest pas goed van start ge gaan. Toen begonnen de zweef- en draaimolens te wentelen en te gelijkertijd klonk in de Plantage het startschot voor de aspiranten in de wielerronde van Schiedam, waarin zoveel beroemdheden aan de start, verschenen. Advertentie I.M. Het Schiedarn.se Vakantiefeest wil met zijn tijd meegaan. Daarom is er een profronde geweest, daarom speelt dinsdag Pia Beek en daaróm krijgen we de Senegalese ballet-, groep te zien. die authentieke volksdansen brengt, waarvoor te genwoordig veel belangstelling be staat. Maar ook de reclame is van deze tijd. En op de markt, vrijdag, reed een opvallend soort bakfiets rond met een frisgroen overkappinkje. waar onder bekende kaftjes waren ge- exposeerd: de programmaboekjes voor het. vakantiefeest. Zeiden wij niet, dat het vakantiefeest met zijn tij ft meegaat? Afgezien nog van de reclame, die za terdag voor de wielerronde is ge maakt. toen een hele reclamekara vaan door de stad trok. Vanavond dus de ouderwetse sfeer van „lm Weissen Rössl". morgen Peter Piekos voor de jeugd, Pia Beek, Chandu, Al Preston en ande ren voor de ouderen 's avonds. En ook: het traditionele klaverjas- eoncours, dat de SBKC jaarlijks in het kader van het vakantiefeest organiseert. Het wordt als vanouds in de kantine van de N.V. Excel sior, Buitenhavenweg gehouden. Al Preston overigens, die morgen voor het eerst zijn kampioenstoer in Schiedam doet, heeft ons verzekerd, dat dat kunststukje hem zo lang zamerhand „geheid" in de vingers zit. Bij de Senegalese negershow komt Polygoon voor het filmjournaal op namen maken. Wie er snel bij is. kan bij de VVV, aan de Plantage voor de Cocktail- en de dansavond nog kaar ten krijgen. De banketbakker F. H. G, van de Hoofdstraat heeft zaterdag aan de politie gemeld, dat er met èen wind buks'op zijn kat was geschóten. Het dier had vijf kogelgaatjes in eijn lichaam en leed hevige pijn. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. Een Italiaan wordt ervan verdacht hierin de hand te hebben gehad en zal in aanwezigheid van een tolk worden verhoord. De kat is onder behandeling van een dierenarts ge steld. De kinderen van de leden van de vrouwenbond van het NVV zijn goed in het vakantiekamp, De Tortelduif in Lunteren, aangekomen. Het weer. is prachtig en de stemming is goed. Er zijn geen zieken, zo meldt ons mevrouw Vellekoop. In het kamp „Het Eikendal" In Haamstede van de Katendrechtse vereniging voor sociaal-cultureel vor mingswerk was het zondag ouderdag. Jong en oud hebben genoten van de gedeelde pret in en buiten de kamp huisjes. Het weer was redelijk er vielen twee buitjes, maar er bleven voldoende droge perioden over om naar de duinen en het strand te trekken. MAANDAG Bioscopen: .MONOPOLE: De twee wezen. 2 uur; Die Wahrheit über Rosetaarie, 7 en 9.15 uur. Diversen: PASSAGE: Vakantiefeest. De Zuld- NederlandBe Opera met 'lm weissen Rössl', 20 uur. J2UGDHAVEN: Schiedam bij gas- Icht, 20 uur. DINSDAG Bioscopen MONO POLE: De twee wezen, 2 en 4.15 uur; Die Wahrheit über Hose- marie, 7 en 0.15 uur. Diversen PASSAGE: Vakantiefeest, jeugd-va- rlétévaorstelllngen. met Peter Pie kos, 10.30, 2 en 4 uur. KANTINE EXCELSIOR: Vakantie feest. klaverjasconcours, 19.30 uur. PASSAGE; Vakantiefeest, Cocktail 1961, 20 uur. JEUGDHAVEN: Schiedam bij Gas licht. 20 uur. APOTHEEK; Van Westendorp, Singel. Drie Duitsers hebben gisteravond omstreeks 9 uur in de Hoofdstraat een ruit van een viswinkel vernield: „Omdat de deur dicht was." Van de drie jongemannen, de 17- jarige E. K. M„ opvarende van de rijnaak Haniel, B. H. D. en \V. H. L„ opvarenden van de rijnaak München, bekende de eerste, dat hij de ruit had ingebeukt. Kij was daarbij ern stig gewond, geraakt aan zijn rech terpols en werd op het politiebureau door een broeder van de GG en GD voorlopig verbonden. Aan de Sluisjesdjjk te Rotterdam organiseerde gistermorgen de ren nersclub Feijenoord wielerwedstrij den waaraan leden deelnamen van „Rotterdam", De Coureur (Vlaardin- gen) „Schiedam" en de organiseren de vereniging. De uitslagen waren: A-klassers 70 km in 1 uur 50 mi nuten: 1. Stubbe (F)„ 2. Van Buren (F), 3. Hordijk (F), 4. Noteboom (F». B-klassers 524 km in 1 uur 28 mi nuten: 1. Reimsdyk (S), 2. De Boer (C), 3. Reicbe (F>, 4. Kranenburg CR), 5. Kambil (S), 6. Stolk CS). A-juniores 27 km in 45 minuten: I. Liüendijk (C), 2. Huisveld (C), 3. 'Ewjjk (F). 4. Berg (C), 5 Vissers (F), 6. Zaan (F), 7. De Jong (F), 8. Kui pers CF), 9. Van Straten (F). 10. De Zwart <F). B-juniores 17 km in 37 minuten: 1. Hersbach CS). 2. Knol CF), 3. Valat (F), 4. Schouten (F), 5. Peer CC). In het Haagse Zuiderpark werd zaterdag het zestiende vakantie- criterium verreden. De uitslag was: 1. Van der Lans (Sassenheim) 100 km in 2.21.27, 2. W. de Jager CDen Haag), 3. Zoet (Sassenheim). 4. Karstens (Leiden), 5. .Mesters (Den Haag). 6. Van Gent CLeiden). 7. Stam (Rotterdam). 8. Koevermans (Vlaardingen)9. Althuizen (Den Haag). 10. Peters (Heemstede), 11. J. de Jager (Den Haag), 12. L. ten Dam (Rijswijk), 13. Th. ten Dam CDen Haag), 14. Hoppe (Rotterdam), 15. Krol (Amsterdam), 16. Van Geest (Maasland), 17. Rossenberg (Am sterdam), 18. Kooyman (Rijnsburg), 19. Van der Berg (Voorhout), 20. Rijkens (Amsterdam) In Nieuwerkerk aan den IJssel wa ren de Rotterdamse Leeuw en De Pedaalridders te gast bij de Goudse vereniging Excelsior. De uitslagen waren: A-klassers 70 km in 1 uur 45 min. 20 seconden: 1. Den Outer (E), 2. Van Leeuwen (E). 3. Hoek (P), 4. Regeer (P), 5. Geelhoed RL). Nieuwelingen 50 km in 1 uur 16 minuten 52 seconden; 1. Heuvelman (RL). 2. Rook (RL). 3. Holthuizen (E). 4. Den Hoedt (RL). 3. De Wit (P), 6. Verhoef (E), 7. Blom (F), 8. Steenbergen (E). 9. Van der Spoel (RIL 10. Van Klaveren (P). A-juniores 30 km in 52 minuten 1 En ook zaterdagavond is er on danks de soms ruige wind en de plotselinge, hevige regenbuien flink wat drukte" in de binnenstad ge weest. De Jeugdhaven .waar de CJV de viering van het 75-jarig jubileum besluit met 'Schiedam b(j gaslicht' beeft van die drukte meegeprofi teerd. Heel wat Schiedammers maakten een wandelingetje over de Haven, waar Jan 'Schaper en zijn 'jonge acteurs voor een volle zaal speelden en waar men kon dansen in de tuin van het CJV-gebouw. Daar waren schijnwerpers opge steld, er klonk grammofoonmuziek, maar er was ook een pittig orkestje en voor hongerigen en dorstïgen was een gevarieerde voorraad ingeslagen, die via vrolijk geschilderde bars werd verkocht en genuttigd op tonnen bij kaarslicht. Er werd bovendien een fleurig ca- barctprogrammaatje opgevoerd. Op het podium in. de Plantage, waar 's middags de lichte tweewielige kar retjes van de befaamde renners hun rondjes hadden gedraaid, stond des avonds weer de fiets in het middel punt van de aandacht. De kunstfietsers uit MUlingen haalden indrukwekkende toeren uit en oogstten daarmee grote be wondering bjj de ongeveer zeshon derd toeschouwers. ALLE MATEN ALLE PRIJZEN R0TTERDA3ISE DIJK 264 De 15-jarige R. J. D.. schrijver te Rotterdam, is zaterdag op de kermis van de draaiende schijf in de lach studio gevallen. Men vermoedde dat hij een been had gebroken. Hij werd door de EHBO verbonden en naar het gemeenteziekenhuis gebracht, waar bleek, dat hij alleen een bloed uitstorting had. (Van een onzer verslaggevers) De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Rotterdam wil op de zo kort mogelijke termijn een actie ondernemen om meer ge huwde vrouwen in het bedrijfsleven te doen opnemen. „De tijd daarvoor zal het gunstigst zijn, als eenmaal de belastingvrijdom voor de eerste duizend gulden gezinsinkomsten in het geval van de werkende vrouw erdoor is", aldus de GAB-direcieur. Hij verwacht van een enigermate belangrijke toeneming van het aan tal gehuwde werkende vrouwen geen wonderen. Wel is hij van oordeel, dat Nederland en dus ook Rotterdam bij andere landen is achtergebleven wat het aantal werkende gehuwde vrouwen betreft en dat het bij de huidige arbeidskrapte althans een zekere ontspanning zou geven, indien de bedrijven zich wat meer op de werving van gehuwde vrouwen zou den instellen. „Ik begrijp dat. de bedrijven, die werkende vrouwen kunnenaantrek ken. hiervoor een speciale organisa tie moeten opbouwen. Men zou bij voorbeeld een werkrooster moeten maken, waarbij de arbeid.van de ge huwde vrouwen gedurende drie dagen in de week of gedurende alleen de ochtenden, resp. de middagen, moge lijk wordt gemaakt. Talloze bedrijven kunnen de vrouwen op die basis aan stellen. omdat er overal wel onge schoolde arbeid is te verrichten. Ik denk daarbij aan het ver zekeringsbedrijf. aan kantoren, waar vele handelingen met de hui dige machine-apparaturen door on geschoolde krachten kunnen wor den verricht, om nog niet te spre ken over de verpakkingsindustrie, de levensmidde!enbedr(jvent de winkel- en magazijnbedrijven e.d. In vele gevallen kan men dan man nelijke krachten vrijmaken voor andere tak, die geschoolde men sen vragen.De man zal er namelijk Hij weigerde naar het gemeente- 12 seconden: 1. Janssen (P). 2. Geel ziekenhuis te gaan voor verdere be handeling. als zijn vrienden niet meemochten. Dat werd niet toege staan. De kapitein van het schip werd gewaarschuwd en haalde de hoed (RL). 3. Groenendaal (P). 4. Lagerwaard (RL), 5 Van Galen (RL), 6. Hoeks ra (RL), 7. Looten (RL). B-juniores 20 km in 36 minuten 6 jongeman af. Hij zegde toe, dat de! seconden: 1. Verweij (RL), 2. Smit schade, die 65 gulden bedroeg, zal! IP), 3. Bosman (RL), 4. Van Maa- wordeu vergoed. I nen (P). De tijden zijn veranderd, beslist ook op het platteland. Voor de oude, min of meer feodale ver houdingen is nu gelukkig een ge zonder verband lussen werknemer en werkgever ontstaan. De tijd is voorbij, 'dat, een boer zich kritisch, verwonderde over het feit dat hij, in het gezin van z'n daggelder op bezoek, suiker in de thee kreeg. Want dat vond hij je reinste geldverspilling. Voorbij is ook de tijd, dat de "arbeidersvrouw haar „zwarte ballen" (zivarte babbe laars van gebrande suikermid dendoor beet, zodat twee kinde ren samen met één babbelaar konden doen. Dit laatste ver schijnsel zullen ongetwijfeld velen uit de streek zich nog herinneren. De Haastrechtse olieman Teun Spek vertelde ons een paar merk waardige voorvallen, die eens te meer aantonen, hoeveel er is ver anderd. Het eerste betrof hem zei! Op een dag was Teun Spek het duwen achter de zware met pe- troleumbussen beladen, handkar moe en hij kocht een paar grote trekhondenwant dat mocht toen nog voor de Tweede Wereldoorlog Er sullen maar weinig oudere mensen zijn in Haastrecht, He kendorp, Vlist en Stein het ge bied waar Teun Spek. s'n klanten heeftdie zich die twee vervaar- Hike konden, die gans de buurt met hun zwaar gebas vervulden, niet meer kunnen herinneren. Zo'u trekhond kostte in die tijd een rijksdaalder. Goed. Teun op weg met z'n kar en de honden eronder de Haas- trechtsedijk op. Zegt een boer te gen hem: „Als jij te "beroerd bent om die kar zelf te duwen wil ik je pe troleum. niet meer. Ja ja, de tijden zijn veranderdI Nu het andere voorbeeld, verteld door dezelfde petroleumhande- laar, Een oude sigarenmaker uit de streek trok de hofsteden langs om sigaren te verkopen voor één cent per stuk. De sigarenmaker, zelf ook een verwoed roker, stapt bij een boer de werf op met een si gaar in z'n mond, omhuld door 'wolken van genot. De beer kijkt in opperste verbazing toe. Zo, zegt de boer, rook jij midden in C week sigaren? Ja, zegt de sigarenmaker, en waarom niet? Zo zo, herneemt de boer vij andig, nou, ga dan maar van de werf af. Het enige wat de sigarenmaker toen kon doen, was de boer de rook midden in, s'n gezicht blazen en rustig wegivandclen. Fortuna heeft de eerste oefenwedstrijd verdiend met 4—1 ge wonnen van EBOH (Dordrecht). Verdiend, omdat de Vlaardin gers een sterkere voorhoede in het yejfl hadden gebracht dan hun tegenstanders. Beide ploegen kwamen met een enigszins gewijzigde opstel ling in het veld. De Dordtse ploeg moest met drie invallers uit komen, terwijl Detiger (ex-Albiasserdam) in staat werd ge steld zijn waarde in dit gezelschap te tonen, Fortuna had slechts een invaller (op de spilplaats) eivdrie nieuwe gezichten in de gelederen, In de voorhoede zowel op de rechts- als op de linksbinnenplaats Verweel (ex-Spijkenisse) en Hagenaars (ex-Leonidas en -Feïjenoordi. Tevens kon het Vlaardingse publiek kennis maken met de nieuwe doelverdediger Hooij- mans (ex-Blauw-Zwart), tevens doelverdediger van het nationale amateur- elftal. De opstelling van de beide nieuwe lingen in de voorhoede bleek aan deze linie in belangrijke mate stoot kracht te hebben toegevoegd. Hoewel daarbij rekening moet worden ge houden dat de defensie van EBOH allerminst een hechte indruk heelt kunnen maken. Het was verrassend om te zien op hoe gemakkelijke wijze de Vlaardingse voorwaartsen hun tegenstander passeerden. Hooijmans kan een aanwinst wor den. Zijn eerste optreden was niet direct overtuigend, vooral zijn timing bij het uitlopen. Later in de wedstrijd werd dit beter. Een ander zwak punt was zijn uittrappen en uitgooien, waarbij het plaatsen vaak te wensen overliet. Hiertegenover stonden enkele uit stekende reddingen, zodat wij het verdere optreden van deze speler met vertrouwen tegemoet zien. EBOH heeft weinig kunnen impo neren tegen Fortuna. Niet zozeer de cijfers, dan wel de wijze waarop de nederlaag werd geleden doen van de toekomst niet vee! verwachten. Waarbij het ons van het hart moet dat ook Fortuna tot weinig impo- nerends Is gekomen. Misschien dat de komende oefenwedstrijd tegen Excel sior beter spel en vooral een hoger tempo laat zien. De Dordtse aanvallen vertoonden weinig Hjn. de middenlinie sloot niet voldoende aan en de defensie liet te veel gaten vallen. Slechts H. de Vis ser wist een ruime voldoende te be halen voor zijn spel. Jammer dat deze speler zich een enkele maal wat al te veel liet gaan in het vuur van het spel. Hij heeft dit beslist niet nodig, zonder overmatig gebruik van lichaamskracht is hij een veel waar devoller speler voor zijn ploeg. Ook bij Fortuna bleek Baksteen deze middag wat al te fel in zijn op treden. maar gelukkig bleven moei lijkheden uit. De eerste tien minuten waren vol ledig voor Fortuna. Met snelle en open aanvallen werd veel verwarring gesticht. Eenmaal kwam Fortuna dicht bij een treffer, maar Bouman werd door Leermakers op het laatste lijk opgaande, vrij oninteressante wedstrijd met de belangrijkse scher mutselingen op het middenveld. Na ongeveer twintig minuten speien veerde de Fortuna-aanhang op. toen halfspeler Hiwat van dertig meter hard inschoot. Zijn schot ging rake lings langs de paal. Gelijkmaker Na 25 minuten was een tweede fout van Robbexnond de oorzaak van het- eerste en enige doelpunt van de Dordtenaren. Midvoor Tak kreeg een geheel vrije kans, toen Robbemond verkeerd was opgesteld en Tak maak te tegen Hooijmans geen fout (11). Na deze gelijkmaker kwam er meer leven in het spel. Zo kopte Hage naars uit een voorzet van Tamas net over een leeg doel en moest Baksteen voor de Vlaardingers op de doellijn redding brengen toen Hooijmans door verkeerd uitlopen geslagen werd door een schot van Tak. Voor rust kregen heide ploegen nog een kans. Die voor Fortuna ging ver loren toen Leermakers de doorgebro ken Tamas onjuist afstopte en de vrye schop werd gekeerd door Van Kooten. De kans voor EBOH ont stond uit een inworp van Baksteen op Hooijmans ,toen de bal over de Fortuna-goalie heen stuitte. Maar een snelle reactie van Hooijmans voorkwam erger. Na- rust bleek EBOH een kleine verandering in de opstelling te heb ben aangebracht, maar veel verbe tering betekende dit niet. Na ruim tien minuten namen de Vlaardingers voor de tweede maal de leiding. Bouman lanceerde v. d. Berg (weinig opvallend dit keer), die met. een uitgekookte hakbal Verweel een uitstekende kans gaf (21). maker ervan. Precies op tijd sprintte hij door een levensgroot gat in de EBOH-defensie en even precies op tijd gaf Verweel hem de bal voor de voeten. Met een simpele voetbeweging liet Hagenaars voor de vierde maai het net achter Van Kooten bollen (4—1). Twee minuten voor dit doelpunt had Tamas nog een kans geboden aan Bouman die echter miste. Aan de andere kant wist G. van Kooien bij een der sporadische tegenstoten van de bezoekers door te breken en Hooijmans te omspelen. Maar Bak steen wist op het laatste moment de bal uit het doel te trappen. Rest nog te vermelden dat velen van de 2Q0Ü toeschouwers ver voor tijd het veld verlieten. Terecht, want de beslissing was allang ge vallen. Niet alleen over het eind resultaat van de ontmoeting, maar ook over het komende seizoen. Want o.i. zullen de beide ploegen een bijzonder moeilijke tijd tege moet gaan. De Vlaardingers misschien iets minder dan de Dordtenaren, maar het is zeer twijfelachtig of beide ploegen het volgende seizoen even eens in de eerste divisie uit zullen komen. veel eerder toe overgaan een vak te leren, dan een vrouw." De heer Van Riel meent, dat de ge neigdheid bij veie gehuwde vrouwen om erbij te gaan werken veel groter is, dan op het ogenblik nog blijkt. „Met de medewerking van de be drijfsleidingen kan een zodanige werkindeling worden gemaakt, dat het werken, van de gehuwde vrouw ook sociaal verantwoord zal zijn," zo is zijn oordeel. Opvallend Opvallend noemt hij'het, dat juist in een tijd van toenemende welvaart ook het aantal werkende gehuwde vrouwen stijgt. Ook daarom acht de heer Van Riel een beroep op de be drijfsleidingen om meer gebruik te maken van het aanwezige arbeids potentieel onder de gehuwde vrou wen alleszins aan de orde. Hij gaf deze meningen b(j het over zicht van de werkloosheid in het Rotterdamse gebied. Ook de afgelo pen maand sloot af met een aantal werkzoekenden beneden de duizend, waarvan de helft tot de minderge- schikte arbeidskrachten behoort. Het aantal bij de GAB binnenge komen aanvragen voor personeel heeft een cijfer van 8638 bereikt, daaronder 3600 jeugdigen. Dat laat ste cijfer zal in de komende weken wel sterk worden gedrukt» omdat vele jongeren van de ulo-, middelbare en technische scholen na hun vakanties aan het werk gaan. De helft van deze aantredende schooljeugd had reeds vóór het examen een plaats in het bedrijfs leven gereserveerd. Overigens blijken verscheidene be drijven het voorbeeld van de Neder landse Spoorwegen te volgen om ar beidskrachten uit België aan te trek ken. De heer Van Riel verwacht hier van op den duur een groter verloop dan bij de Italianen het geval is. De Belg vestigd zich niet gaarne in Nederland en is in het algemeen slechts bereid om op basis van week- pendel hier te komen werken, aldus de heer Van Riel. (Van een onzer verslaggevers) Als een van de eerste gemeenten van Nederland heeft Vlaardingen vandaag de gemeentebegroting voor 1962 het licht doen zien. Het totaal van de inkomsten be loopt een bedrag van 19.365.290, (vorig jaar 16.938.788,waar tegenover aan uitgaven is geraamd een bedrag van 19.138.035,(vorig jaar 16.747.845,—), zodat voor on voorziene uitgaven een bedrag van f 227.253,— (vorig jaar 190.943, kon wm-den geraamd. Het in het komende begrotingsjaar te investeren bedrag wordt geraamd op ruim 33.000.000. De dertier.de Oude Kunst, en An tiekbeurs in museum Het Prinsenhof te Delft wordt gehouden van 18 augustus tot 9 september. Dit jaar nemen 26 handelaren deel. De ten toonstelling is geopend van 10—17.30 uur, zondags van 1317.30 uur cn op .dinsdag- en donderdagavond van 19—22 uur. Zaterdag werd in het Buitenccn- trum „De Hertenhorst" te Delfl, de 5e Internationale Baha'i Jeugd Zomer School geopend, waar deelne mers uit 15 landen aanwezig waren, nl uit, Hongkong, India, Indone sië. Perzie, Verenigde Staten, Spits bergen, Finland, Denemarken, Duits land, Italië, Portugal, Engeland, Lu xemburg, België, Noord-Ierland, De Ierse Vrijstaat en Nederland. De beheerder van de Hertenhorst sprak de wens uit dat deze Interna tionale School een terugkerend eve nement zou worden. Mr. B. van Lith sprak als verte genwoordiger van de Nationale Gees telijke Raad van de Baha'i's van de Benelux-landen. Hij zette uiteen dat deze Zomerscholen bedoeld zijn om de ziekten waaraan de wereld lijdt, ziekten van vooringenomenheid tegen ras. klas en godsdienst te helpen ge nezen. De school duurt 10 dagen. Beslissing Even daarna kreeg Tak de gelegen heid beide partijen op gelijke hoogte te schieten, maar Hooijmans wist ten koste van een hoekschop te redden. En in de twintigste minuut werd het duel definitief beslist, Een pass van Verweel bracht via Jan v, d. Berg Bouman in de vrije ruimte. De Fortuna-midvoor wist zich met een schijnbeweging van Eller- moment ten val gebracht. De Vlaar- man te ontdoen en voor de derde dingse protesten werden resoluut j maal werd Van Kooten gepasseerd door de scheidsrechter weggewimpeld. J (3—1). Even later nam Bouman (sportieve) revanche. In de zesde minuut flitste hij langs Leermakers en ook doelver dediger Van Kooten werd omspeeld (1—0). In dezelfde minuut waren de Vlaardingers bijna aan een tweede treffer gekomen, maar een toe drie maal toe ingeschoten bal werd ten slotte naast gewerkt. Eerst na een kwartier spelen kre gen de bezoekers hun eerste goede kans. Een fout van stopperspil Rob bemond (invaller voor Jansen) gaf G, van Kooten gelegenheid door te breken, maar het schot werd gekeerd door Hooijmans. Daarna ontwikkelde zich een ge- evenwel J Nog in dezelfde minuut kreeg Bou man een goede kans, maar het leer kreeg hij niet voldoende onder con trole. Zijn schot belandde ver naast het doei. Erger was de misser van Bouman in de 26ste minuut van de tweede helft. Opnieuw was het Leermakers, die op een onjuiste wijze een door braak van Verweel trachtte te ke ren. Het ontging de scheidsrechter niet, evenmin dat de overtreding was begaan binnen de beruchte l(jnen. Terecht werd een strafschop aan Fortuna toegewezen. Van Kooten wist evenwel de slecht door Bouman ingeschoten strafschop te keren. Toch kwamen de Vlaardingers aan een vierde treffer. Hagenaars was de Twee hoofdagenten brachten van nacht omstreeks drie uur de 21- jarige Noorse matroos H. F. op het bureau, die ervan werd verdacht een bromfiets te hebben gestolen. Een half uur later belde een Vlaardingse bakker, werkzaam bij bakkerij Vlug, de politie op om te melden, dat zijn brommer, die niet op slot in de stal ling van de bakkerij had gestaan, was gestolen. De brommer stond toen al op het bureau voor hem klaar. Zondagmiddag organiseerde de atletiekvereniging van DCV in Krim pen a. d. IJssei regionale atletiekwedstrijden, die een zeer groot aan tal deelnemers trokken. Er verschenen I8ö atleten aan de start. Uit alle plaatsen in de omgeving bekampten de deelnemers ekaar. Daarbij kwam de DCV'cr H. de Jong bij het speerwerpen, jongens A, tot een zeer goede prestatie met een worp van 51.17 meter, wat de verbreking van zijn eigen Goudse record betekende, dat stond op 44.91 metor. Merkredoti, !a 9an de afigusto. Klubvespero. Kfonversacia vespero ce kdo H. Letsch Sr Lekstraat 100b. Vi estas bonvenaj tre versajne nia kamaradino revenos tiun semajnon. Premier Djoeanda van Indone sië is in het legerziekenhuis in Dja karta opgenomen voor een algemeen onderzoek. Jammer voor DCV was, dat op de 100 meter meisjes A, waar mej. Boc- !e op uitkwam, de beide ASV'ers uit Ammerstol verstek lieten gaan mej. Boele startte daarna op verzoek met de jongens en kwam tot een tijd van 12,4. Bij de jongens C op de 80 meter ging voor DCV de belangstelling uit naar George Velbergh. Na een snelle start zorgde hij voor de overwinning in een tijd van 9.8. Met het versprin gen bleef hij beneden zijn kunnen en moest met een vijfde plaats ge noegen nemen. Zowel op de 600, 809 en 1500 meter werd felle strijd geleverd. De grote belangsteling ging tot slot uit naar de 3000 meter, waar in de A-klasse J. Eevers van de Trekvogels uit Den Haag onbetwist winnaar werd in een t(jd van 9.01. In de B-klasse werd winnaar P. ill. v. Veen van DOS uit Rotterdam in een tijd van 9.33.6. In de D-klasse: A. Otter van K en K in 9.53. De overige uitslagen zijn: 60 meter jongens D: 1. H. de Jong, FIT, Zeist 8.7; 2. P. Noordermeer DOS, Rotter dam 8.7; 3. L. Verheul. Metro, Rot- Heren C 100 meter: 1. K. Oude wortel, AV '23. Amsterdam 11.7; 2. 3. Kanij. DOS 11.8; 3. A. Cabaret, Me tro 11.8. Heren D 100 meter: I. IV. Steenbrink. Hermes 12.2; 2. C. Vooijs, Gouda 12,4, 3. \V. Bayens, AAV 12.4. Engelse mijl; B-klasse: 1. F. Heij- mans, Phoenix. Utrecht 4.34.5: 2. J. Keizer, Atietika 4.40.2. C-klasse 1. F. H. Stolk Phoenix 4.41.8. D-K!asse: 1. H. Joling, DCV 6.28. 60 meter meisjes C: 1. G. Koop- mans, SIOS, Haarlem 8.9; 2. J. v. d. Laan. AAV, Amersfoort 9.1. 600 me ter jongens C; 1. H. Kromhout. SCR, Rotterdam 1.31; 2. H. Kunst, SCR I.32.8; 3. H. Schouten. Olympia 1,33.4. 1500 meter jongens B: 1. F. Wever- ling, Sparta, Den Haag 4.10; 2. H. J. van Rixkoort, Fortuna, Vlaardingen 4.24.8; 3. H.ó Vervoert, Start, Goudo 4.27. 100 meter dames C en D: U. K. Buitelaar. Fortuna 14; 2. J. C. v. d. Sluis, Fortuna 14.7. 100 meter heren B: 1. C. C. Weezer, Olympia 11.4. SQ0 meter heren B; 1. H. J. Smit. Fortu na 20.7; 2. D. v. d. Heeden, Minerva 2.01.1. 800 meter heren C; 1. P. Hey- stek. Metro 2,08.8; Evers, Celebes 2.10.2. 80 meter heren D: 1. C. Micbaélis. terdam S. Jongens C 80 meter; 1. G. Velberg DCV 9.8; 2. S. Weekers, De Zwaluwen. Den Haag 10.1: 3. H. Schouten, Olympia, Gouda 10.2. Jon gens B 100 meter: 1. L. Hogenelst, Gouda 11.6; 2. N. de Jong, AAV, Am sterdam 11.7; 3. D, Kooi, Metro, Rot terdam 12.1. V et C 2.17.1; Ten gevolge van het steeds toenemend aantal advertenties en de vrije zaterdag, ook voor liet dagbladpersoneel, zijn wij gedwongen onze adverteerders te verzoeken hun adver tentieteksten o.q. -matrijzen volgens onderstaand schema in ons bezit te doen zijn. Advertenties voor dinsdag t/m vrijdag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties mieveren uiterlijk één dag vóór plaatsing tot niet later dan 13.00 u. Advertenties voor zaterdag Teksten zetadvertenties en matrijsadvertenties inleveren uiterlijk donderdag tot niet later dan 13.00 uur. Advertenties voor maandag Teksten zetadvertenties en matrijs-advertenties inleveren uiterlijk vrijdag tot niet later dan 13.00 uur. Familieberichten Als tot dr 'er. Uw opdrac. kunt u zenden aan ons kantoor te Schie dam, Passage 20, telefoon 010 (of 01800) - 68798, of recht streeks aan onze advertentie-afdeling: Postbus 1162, Rot terdam. telefoon 010 (of 01800) - 11.10.30. W(j zullen slechts plaatsing op de opgegeven dagen kunnen garanderen, voor zover de advertentieteksten c.q. -matrijzen volgens het bovenstaande schema in ons bezit komen. Wij hopen op uw medewerking te mogen rekenen, zoals u dit in noodgevallen op de onze zult kunnen doen. Directie N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. J. M. v. Beckum, DOS 2.19 2. 1500 meter jongens A: 1. F. Aerineh. Phoenix 4.22.4; 2. J. Mul der. Atienka 4.23. Verspringen jon gens A: 1. J. Aarst, SCR 6.09 m; 2. Van Herten, Spataan 5.92 m. Kogelstoten heren D: 1. H. v. d. Graat. Gouda 11.16 m: 2. C. Vooijs. Gouda 10.26 m. Speerwerpen meisjes A: 1. H. de Bruin, V et C 39.76 m. Speerwerpen heren C: W. Bayens, AAV 43.73 m. Heren D: 1. J. v d. Graaf, VAC 46.48 m. Hoogspringen jongens D: 1. R. A. B. Oüber. DOS, 1.37 m. Verspringen heren C: 1. A. Pijnenburg, K en K 6.20 m. Kogelstoten jongens B: 1. R. Heijdanus, ASV 4.21 m. Verspringen meisjes C: 1. C. v. ri. Staaten. ASV 4.21 m. Verspringen dames C en D: 1. J. C. v. d. Struijs, Fortuna 4.55 m. Verspringen jongens C; 1. A. Kuns: SCR 5.68 m. Kogelstoten meisjes B: 1. R. An- sems. K en K 8.88 m. Hoogspringen heren A; 1. H. Rietveld. V et C 1.77 m. Heren C: 1. Thsser, AAC 1.74 m. Speerwerpen jongens A: 1. H. de Jong, DCV 51.17; 2. P. v. Uitert, DOS 46.60 m. De Londense politie heeft zon dagmiddag in Hyde Park verhinderd dat de S9-jarige nobelprijswinnaai Lord Bertrand Russell het woord richtte tot verscheidene duizenden voorstanders van afschaffing van kernwapens. Weliswaar heeft ieder in het park het recht een menigte toe te spreken maar het is verboden daarbij geluidsinstallaties gebruik te maken, zoals Lord Russell "deed. Een boek met dit tnerk is een. waardevol werk

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1