Vakantie/eest trok niet zalen Studio Groep koestert annen Vechtpartij hij automatiek Tweejarige raakt Engelse herders: een vorstelijk honderas GEENE VFC 2 oefende tegen Schiedam Politie had druk weekeinde Esp 5Trommelaeren op SVV-terrein Brommer geeft een voor r an si Aulos botsen itsweg 12 Solide koffers HET VRIJE VOLK MAANDAG 14 AUGUSTUS 19P1 (Van eén onzer verslaggevers) De laatste bladzijde van.Het geel-zwarte programmaboekje is omgeslagen! het Schiedamse Vakantiefeest is voorbij. De laat ste evenementen werden gevormd door een muzikale show, waarvan het daverdë in het Volkspark en door een vuurwerk, dat niet minder luidruchtigheid veroorzaakte. Het vakantiefeest is voorbij en dus is daar de tijd voor een terugblik. Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap en van het daaronder ressorterende Vakantieeomité heeft die terug blik vrijdagavond al geworpen, toen men bijeenkwam, onder meer om mr. Janvier, sinds tien jaar organisator van de ker mis, met dat jubileum geluk te wensen. chiedammers j elkaar onder a li ■li roeiers meer in cle Bergjiaven De Schiedamse politie heeft dit weekeinde, handenvol werk gehad aan ernstige en minder ernstige ongevallen. De 2-jarige Jlarie José Dries is zaterdagmiddag levensgevaarlijk gewond geraakt. Zij holde uit haar woning aan de B, IC. Laan naar de auto van haar vader, die voor de deur stond en werd daarbij gegrepen door de bromfietser B. M. uit Capelle a. d. IJssel. Tijdens haar val drong een scherpe stang van de brom fiets door het voorhoofdsbeen van het meisje. De bromfiet ser, die het kind absoluut niet meer had Jcunnen ontwijken, heeft het met de vader in diens] auto naar het gemeentezieken huis gebracht, waar onmiddel lijk operatief is ingegrepen. De toestand van het meisje was vanmorgen redelijk. Eerste paai villa's eranto-agendo Veiliiigniemv s If an tic* je Boterkoek 0|> We zouden ons kunnen voorstellen, dal woensdagavond om vijf minuten over half negen in heel wat huiska mers de kranten en hoeken worden neergelegd of hel televisietoestel af gezet. In plaats daarvan gaat dan die „goeie, trouwe radio"' om met Wint Kan te spreken, aan. Want om vijf minuten over half negen begint de uitzending van een hoorspel, waarvan de 2S-jarige Schiedamse onderwijzer Karei Schol ten junior de auteur is. Karei Scholten junior, bekend in Schiedam niet alleen omdat zijn va der jarenlang leider was van het clubhuis Sint-Joris Doelen, maar ook om zijn aandeel in de jam-sessions, die hij roet conservator Pierre Jans sen' in het museum organiseerde. Karei Schoiten, van wie we allemaal wel wisten, dat hij soms gedichten publiceerde, stukjes schreef voor on der meer Vrij Nederland en voor de jongeren uitzending van de VARA, „Multiplex". Maar die nu dan met een volledig hoorspel voor de dag komt. VARA's radio- en TV-gids zegt er dit van: „Het is zomer. Vakantietijd. Het regent pijpestelen. Daar Is niets vreemds aan. dat kan best in de va kantie In Nederland. Ook aan twee jongelui op twee scooters, jongelui, die van zwemmen houden en van een tikje romantiek en een tikje avontuur is niets vreemds. Het vreemde komt pas bij dat verlaten kasteel, dat bijna verlaten kasteel beurt gegeven, beter gezegd, want er woont cén man, een man die boksbeugels in de garage verbergt en die geheimzinnig raet elektrische apparaten sleept en die niet duidelijk Is. In een hoogst romantische omgeving ontwikkelt zich de geschiedenis. En wanneer alle boze veronderstellingen door de feiten de deur uit zijn gewerkt, blijft er nog één probleem. Wie schreef nu in dit hoorspel het hoorspel.' was het de namaak-kasteelbewoner Otter of waren het de vier jongelui. Carla, Letty, Leo en Andries?" Om die vraag te kunnen beant woorden. dient u woensdagavond via Hilversum II te luisteren naar „Een hoorspel schrijven. waarin u de stemmen hoort van Frans Somers, Dick van 't Sant. Els Buitendijk. Do nald de Marcas, Irene Poorter, Bar bara Hoffman. En om de sympathieke, kalme .su pervisor' van het attractiecentrum, die ieder jaar veel moeilijkheden tot tevredenheid van alle betrokkenen weet op te lossen, een boekenbon aan te bieden. Met het weer hebben we het in deze Schiedamse Vakantieweek niet slecht getroitcn en daarom, heeft dc kennis een redelijke belangstelling getrokken. De eigenaren van schiet tenten. draaimolens en lachtheaters die vandaag hun bullen weer inpak ken, waren in het algemeen niet on tevreden. De enige, die niet helemaal geluk kig was met het verloop van dc ker mis, was mr. Janvier zelf. Hij vond deze kermis terecht niet van een omvang, ais in een stad als Schie dam past. De oorzaak daarvan was, dat het hem toegewezen terrein in werkelijkheid kleiner bleek, dan de stadskaarten hadden beloofd, zodat enige attracties niet konden worden geplaatst. Een voordeel van bet nieuwe ker misterrein aan het eind van de Broersvest was, dat de opstelling van de attracties iets aardiger kon wor den. Een nadeel was de smalle toe gang. die op drukke uren als een fuik werkte. Aan het Vakantiecomité om in samenwerking met de gemeentelijke overheid dit probleem op te lossen: waar komt volgend jaar de kermis? Wellicht, wordt dan het Singelpiant- soen de oplossing. Weer een tijdelij ke. want- ook daar hoopt men spoc- dig aan de uitvoering van stedelijke plannen te beginnen. Het SG-bestuur heeft met een sympathiek gebaar de jonge Open Studio Groep een kans gegeven om in Schiedam de eerste opvoering té geven van het spel „Alles voor ikkeDe jongelui hebben de Koreubeurs daartoe een grondige het Zakkendragershuisje, dat sinds lang op een nfeuwe bestemming wacht. De Ópen Studio Groep voorziet ve le mogelijkheden voor een toneelkérn in Schiedam: men zou bij voorbeeld de werkgroepen van de grote to neelgezelschappen in Amsterdam. Den Haag en Rotterdam, het Ned. Kamertoneel uit België en het ex perimenteel toneel uit Gent kunnen uitnodigen om voorstellingen in Schiedam' te komen geven, waar voor volgens Jan Schaper de lief hebbers uit Vlaardingen. Schiedam en Rotterdam spoedig een voldoende groot, vast publiek zouden vormen. Voor liet overige is het program ma voor deze vakantieweek ver zorgd en gevarieerd geweest. En als ons en wellicht het'SG-be- stuur toch iets is tegengevallen, dan is dat de publieke belangstel-, ling voor sommige onderdelen. Men klaagt er wel eens over. dat': er in Schiedam „nooit iets te do?n- Is." Er wordt zelfs gesproken over de behoefte aan een eigen Schie damse schouwburg. Goed, voor het Senegalese ballet was het Passage-theater uitverkocht. Dat was dan ook een zeldzaam eve nement, De operette trok. zoals ge woonlijk redelijke belangstelling. Maar waarom was het Passage theater ïoveel minder bezet, toen daar Pia Beek. Chandu. Al Preston en andere klinkende namen klon ken? Waarom was Musis Sacrum niet uitverkocht, toen. Max Nabarro er zijn geestige expEcatie gaf bij oude films: een geslaagde avond, georga niseerd door de CJV? Merkwaardig, dat de jaarlijks te rugkerende prograanmapunten, zoals het toren bekümraen en de vakan tie-expresse wel tientallen en nog eens tientallen trekken. Het optreden van de kunstrichters alt Millingcn werd gadegeslagen door zeshonderd mensen voor een gra tis voorstelling op een bevolking van 80.000 zielen nog niiel te veel. Hoopgevend in de belangstelling voor de jeugdvoorstellingen. En na tuurlijk die voor de profronde van Schiedam. We zullen ten slotte het Vakantiecomité, dat met de samen stelling van een elk jaar fris en ver nieuwd programma geen gemakke lijke laak heeft, moed eii sterkte toewensen voor het volgende jaar. Advertentie I.M. ALLE MATEN ALLE PRIJZEN ROTTERDAMSE DIJK 261 HOEK VAN HOLLAND. De roeiers van de roeivereniging Een dracht zullen in het vervolg niet i meer in de Hoekse Bcrghaven mo- 1 gen meren. De rijksharenmeester j in Hoek van Holland heeft zich ge noodzaakt gezien dit besluit te ne- men. I De directe aanleiding hiertoe is het optreden van drie Italiaanse op varenden van een tanker. Zij richt ten grote schade aan op diverse vaartuigen en zijn hiervoor inmid dels tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. Voor de roeiers die uit Pernis ko men. is deze gang van zaken minder prettig. De dienst tussen Europoort en Hoek van Holland begon er juist een beetje in te komen. Wanneer in liet vervolg schepe lingen van Europoort in de Hoek willen passagieren, zullen zij dit met eigen boten moeten doen. Uiteraard zullen ook deze uit de Berghaven worden geweerd. (Van onze sportredactie! VFC 2 oefende zondagmorgen te gen Schiedam, waarvan met 50 werd gewonnen. De bezoekers waren te zwak voor de geei-zwarte reserves, die in de eerste lielft reeds viermaal het doel wisten te vinden. In de tweede helft deed men het bij VFC 2 wat kalmer aan en werd de eind stand ten slotte op 50 gebracht. Ondanks deze zware nederlaag was de achterhoede van Schiedam nog het beste deel van het elftal. De voorhoede van de gasten presteerde weinig zodat De Leeuw er weinig aan te pas behoefde te komen. Bij VFC viel het goede spel van de vier A-junioren, die waren opgesteld, op. Rechtshalf Van Weüe speelde prima, hetgeen ook gezegd kan wor den van linkshalf Dekker. Van Fes- sem nam drie doelpunten voor zijn re' 'ing en v. d. Zwan één. Hei vj doelpunt kwam van de voet .v'eeda, die later uitviel wegens blessure. lu Schiedam speelde een VFC- comblnatie tegen Schiedam 2. Hier van werd met 2—1 gewonnen. Het spei staat bloot aan kritiek, maar bet trekt steeds meer toeschou wers en dat geeft Jan Schaper en zfjn groep moed voor de toekomst. Het optreden in Schiedam is hun bevallen. Het bleek een trekpleister voor veel Rotterdammers en Vlaar- dingers, wier interesse uitgaat naar de nieuwe richtingen in het toneel. En de Open Studio Groep met lei der Jan Schaper heeft het plan op gevat om in Schiedam te blijven spelen, om hier een soort van kern te vormen. Jan Schaper tracht op het ogen blik steun te krijgen voor deze plan nen en ruimte voor de uitvoering er van. Zijn gedachten gaan uit naar Bjj een automatiek op dc Oude Langedijk te Delft is het zater dagnacht omstreeks 12.25 uur tot Vrijdag zijn drie antennes afge rukt van auto's in de Huijsman- i straat en de Westfrankenlandse- een vechtpartij gekomen tussen j sjraat_ Een van de antennes is la- dric journalisten en een tiental ter teruggevonden in de B. K Laan. opgeschoten jongens. De 20-ja- op de grens van Kethel, 'op Rot- rige journalist J. M. deed aangif- I te van mishandeling. Hem wer den enkele voortanden uitgesla gen en verwondingen aan het oog toegebracht. Vanmorgen is aan de Burg Van Haarenlaan nabij de oude ijsbaan de eerste paai geslagen voor de bouw van acht villa's. De firma Baron zal deze villa's bouwen Merkredon. la ISan de augusto. Klubvespero. travivajoj duin la ferio. Venu al la konata adreso PSoeg- straat 19. Vi certe estos bonvenaj. Bioscopen MONOPÖLE: Du but uninderbar. 2 uur. Mein Kampt. 7 en 9.15 uur. PASSAGE: Freddie, die Gltarre und das meer. 2 en R.tê uur. Apotheken: Rembrandt. Rembrandtlaan 5. Bioscopen: DINSDAG MONGPÜLE: Du bist wonderbar, 2 uur. Mem Kampt. 7 en 9.13 uur. PASSAGE: Freddie, die Gltarre und das Meer. 2 en S.15 uur. Apotheken: Rembrandt. Rembrandtlaan S. De vechtpartij ontstond, toen twee opgeschoten knapen beledigende op merkingen richtten aan het adres van de dame in het gezelschap van de jonge journalisten. Eén van de knapen gooide as op het overhemd van J. M., die vervolgens een klap op zijn hoofd kreeg. Toen hij zich verweerde, sprongen zes knapen op zijn nek onder bedreiging hem de ogen te zullen uitrukken. De 23-ja- rige H. L. en de 23-jarige J.K. spron gen hun collega te hulp. De komst van een politieauto maakte aan de vechtpartij een einde. Ds politiemannen maakten ter plaatse geen proces-verbaal op. toen hun de aanstichters van de vecht partij werden aangewezen. De aan gevallene vervoegde zich later op het bureau, waar men de zaak in onder zoek heeft. Coöperatieve Fruit- en Groentevei ling Hoeksche Waard en Omstreken, Oud-Beijeriand. Veiling van 11 aug. P. Rode Zom. IA 56—69. IB 5463, IC 46—55, 1B/C 53—53, 2A 51—63, 2B 51—53,.2C 4145, 2B/C 45—53; Early Vict. IA 3748. 1B/C 3641: Zigeunerin IA 6265, IB C 6167, 2A 3352. 2B/C 50: Precose IA 50 65, IB 43—57. IC 43-48. IB/C 40— 51. N.H.S. A 16—21. B/C 11—16; Czarpruimen 4043: Belle de Lou- vain 6069: R. Victoria 77—94; On tario 5869; R. Claude 'd Quillins 43—58; Dubb. Prins. 3445; Stok- snijb, 70—91: Andijvie 16—18: Was- peen 16—20: Eigenheimers 11—14; Kroten 23—24: Tomaten A 3644. B 3334. C 20—21; Boskroten 6,90— 8,00: Komkommers A 1619, B 9 12 Sla 3,50—4.40: Oranje ananas 1,21 —1.24. ln de afgelopen maand juli is het aantal geregistreerde televisie toestellen in west-Duitsland met 55000 tot 5.3 miljoen gestegen. I Met het passagiersschip Vera Cruz zijn 3000 man Portugese troepen 1 uit Lissabon naar Angola vertrokken. Het was het grootste contingent kolo niale troepen uit de geschieden van Portugal. Een zeventigtal muzikanten, die samen de' „Trommelaeren van Roe- sendacle" vormden, marcheerden za terdagmiddag hel SVV-terreln in het Volkspark op. Zij gaven er een muzi kale show van uitstekende kwaliteit weg. Tamboers, trompetters en Jacht- hooronblazers weerden zich krachtig j en tot ver buiten het volkspark was I etl1 vechtpartij omstond. V. klaagde de opgewekte muziek te horen. Maar over PUn 'n zijn nek en Is voor on- ditmaal ging er werkelijk iets verlo- derzoek naar het gemeenteziekenhuis ren. wanneer men deze muziek alleen maar hoorde zonder de korpsen te zien. Zij liepen namelijk fraaie figu ren op volkomen correcte en beheers te wijze. Er verscheen ook een stijl volle tamboer-maitre op het appèl. Hij liep trots voor de stoet van muzi kanten in kleurige uniformen uit en droeg niet weinig bij tot dit spek- takelspel. De prestaties van de Roosendalers- - zijn des te knapper, wanneer men j 'varen een dagje naar seheveningen teidams grondgebied is de 59-jarige W. J. A. van V. van de Kerkweg aangereden door de automobilist A. H. G. van S. uit Wassenaar. Hij brak zijn arm. De assistent van dokter Van der Kuy verleende de eerste hulp. waarna Van V. is vervoerd naar de Dr. Noletstichting. Weer heeft er een brandje ge woed op de vuilnisstortplaats aan de Jan van RIebeekwcg, maar ditmaal was het van minder onschuldige aard. Vermoedelijk, doordat er ter bestrijding van het ongedierte een desinfecterende vloeistof was ver- stuifd. was het vuur moeilijk te do ven. Het brandde uren lang en de vlammen bereikten soms grootte hoogten. Het schouwspel trok Teel kijkers. Doordat de bestuurder van een driewieler op de Rotterdamsedjjk on verwacht het portier opende, kwa men een bromfietser en zijn vrouw, die op de duo zat, ten val. De 39- jarige mevrouw E. J. B.B. kreeg een lichte hersenschudding, een bui! en schaafwonden. Bij het optreden van de Tromme laeren van Roesendaeie is de 15-ja- rige Theo Diks zaterdagmiddag on wel geworden, waarschijn!i". nog ais gevolg van een zonnesteek, die hij zes weken geleden had opgelopen. De jongen is naar het gemeentezie kenhuis gebracht en kon vandaar naar huis gaan. Twee jongens. P. L. en J. V.. 10 jaar oud. hebben op de kermis ste nen naar elkaar gegooid, waardoor gebracht. In cle lachstudio. ook op de kermis, kreeg J. v. G. een hersenschudding, doordat zij viel. waarna een ander haar op het hoofd trapte. Twee L'treehtse meisjes, de 17- jarige S. v. E. en de 22-jarige J. J. T„ zijn gisteren bij tic Schiedamse politie gekomen met een verzoek om op het bureau te mogen slapen. Zij zich realiseert, dat zij weinige jaren geleden nog een eenvoudige Arum- band van amateurs vormden. Zij heb ben zich onderworpen aan een strak ke leiding en een uiterste discipline. Het resultaat is zaterdag door vele Schiedammers met bewondering ga degeslagen. Op het kruispunt Floris de Vijfde laanJacoba van Beievenstraat te Vlaardingen is zaterdagmiddag een aanrijding gebeurd tussen een brom fiets en een personenauto. De 42-ja- rige metaalbewerker B. A. verleende met zijn brommer seen voorrang aan een personenauto. Er volgde een bot sing. de bromfietser viel en liep een beenbreuk op. De GGD heeft hem naar het algemeen ziekenhuis gé bracht. geweest en kregen daar het aanbod, om mee te rijden met twee jongens in een auto. De jongelui zouden op dringerig zijn géworden, waarop de meisjes uitstapten. Ze bevonden zich torn dicht bij Schiedam. Vanmorgen zjjn ze door hun vaders afgehaald. Tweel2-jarige meisjes fietsten op de Herreweg toen twee jongens naast hen kamen rijden. Zij gaven één van de meisjes een duw zodat zij in de sióot naast de weg viel. Zij is daar door een passerende automobilist uit geholpen en naar huis gebfacht. Haar vader heeft later een aa:nklacht in gediend. In een kantine op Harga is inge broken. Twee ruiten zijn ingedrukt en het gehele buffet Is overhoop ge haald. Er wordt niets vermist. In de nacht van zaterdag op zon dag is in het expeditiebedrijf Maltha op rie Westerkade ingebroken. Via een ruit kon men 'binnendringen. Het. hele gebouw is doorzocht. Vermist worden een leeg geldkistje, een nappa sigaretteneuti. een paar sigaren en een tafelaansteker. (Ongecorrigeerd) een fi k wo Jen kampioenen gefokt (Van een onzer.verslaggevers) In Reeuwi.jk worden wereldkampioenen gekweekt. Kampioe nen met lang wollig haar. een natte neus en.... zonder staart. Dit laatste zou niet zo opmerkelijk zijn wanneer het niet ging over kampioen rashonden. Honden plegen een staart mee te dragen. Bobtails of schapendoezen, Engelse herders worden ze ook wel genoemd, want daarover gaat ons verhaal, worden óók met een staart geboren. Bij de pasgeboren bobtails worden de staartjes echter gecoupeerd. Daar schijnt zo'n hond mooier tan te worden. Eigenares van de wereldkampioenen is mevrouw H. F. M. E. BackxBennink. Negen jaar geleden schafte zij zich de eer ste schapendoes aan..Het dier kreeg de klinkende naam: Shep- ton Grey Idol. De roepnaam werd iets gemakkelijker: „Chip- pey". Shepton Grey Idol v/erd, behalve internationaal kam pioen en winnaar van vele prijzen, ook cle stamvader van het Reeuwijkse bobtail-gezin. Nu niet meer geschikt voor (re fokkerij, geniet het dier van een welverdiende oude dag. onder ut' keukentafel van liet fraaie landluns aan de Gravcnbroefeseweg waar me vrouw Backx woont. Chippey is wat reumatisch geworden en hinkt bij tijd en wijle. Maar dat hinken Is.voor driekwart aanstellerij zegt mevrouw Backx. Er huist, een dozijn honden m dc kennel. Wereldkampioen reu, Reeu- wijk's charming masterpiece, de we reldkampioen teef. Reeuwijk's ho nest to goodness (in de wandeling Grietje genaamd), verschillende pup? (jonge hondjes en ook enkele hon den die ..20 maar" in de groep zijn opgenomen. Er is bfj voorbeeld een terrier. Han- nesje Boterkoek is zijn naam. die door mevrouw Backx werd geadop teerd toen zijn eigenaar hem wilde afmaken omdat het diertje niet mooi genoeg was. Hannesje heeft een komisch uiterlijk. Een enorm groot hoofd, ruig behaard en hele korte pootjes. Ook bezit mevrouw Backx nog een ..Briard" (Franse herders hond). Een ..koninklijk" dier, glan zend bruin en lang behaard. De honden hebben in Reeuwijk 'n welhaast ideaal verblijf. Een groot grasveld tussen de bomen, aan de rand van een der plassen. Ruime confortabele kennels met aparte nachthokken. Omdat het slapen ap betonnen vloeren niet bcvordelijk is voor de gezondheid van de honden, beschikken zij over „veldbedden". Voor de puppies is er een box, waar zij overdag, zonder de oudere hon den te storen en. wat van groter be lang is, zonder dat zij bij de oudere honden teveel haren uit de hals kun nen trekken, naar hondenaard kun-, nen ravotten. Er is veel opmerkelijks aan scha pendoezen. Bij voorbeeld hun for maat. Mede door hun langharige, vacht hebben ze de omvang van een beer. De huid is op kleine verschillen na. altijd vrijwel eender van teke ning. Pas geboren is de bobtail zwart wit van tekening. Later gaat. bij de ogen beginnend, het zwart grijs wor den. Zoals gezegd is de vacht lang en wel zo dat menigmaal voorbijgangers vragen om toch die haren eens voor de ogen vandaan te halen! De bob tail heeft er echter geen hinder van. Zijn blik is scherp en hij jaagt mei plezier op kleine vogeltjes. Prei lijf karakter Het karakter is ronduit „engelach tig", zonder dat er spreke is van een doetje van een hond. Integen deel de bobtail is waaks en laat niet met zich spotten. Voor de kinderen is hel: een beste speelkameraad, voor dr hele kleintjes een levend speel goeddier. Voordat u op weg gaaf om er oen te kopen: er zijn niet veel sehapc- doezen in Nederland en ze zijn daar om nogal prijzig7 Mevrouw Backx i? wat het verko pen betreft ook erg voorzichtig. „Nicl: alle hondenhouders zijn ook hondenvrienden... zegt zij. ..wanneer Ik met een adsptrnnt koper spreek, vraag ik ook altijd hoe zijn vrouw liet vindt. Is zij het ermee eens. dan is reeds één bezwaar weggenomen.' „Kopers stellen soms heel vreem de eisen." vertelt mevrouw Backx. „Eens wilde iemand een bobtail ko pen als waakhond. Maar het dier mocht alleen inbrekers tegenhouden, reizigers en kennissen moest het on gemoeid laten." „Ik heb hem gezegd dat hij geen hond maar een politieman nucha had." vervolgt zij ironisch. Men kan natuurlijk eisen stellen aan een hond, ts de mening van me vrouw Backx. maar dan mag men Met tegen de aard van het dier in gaan. Of eigenlijk is het zo. men moet een hond aanschaffen waarvan het karakter overeenkomt met de eisen die men stelt. Dat kan, in alle redelijkheid, Bij een rashond is vrij zeker van te vo ren te bepalen welke aard het beest je heeft meegekregen. Het is jammer dat er zo vaak on oordeelkundig wordt gefokt, in het bijzonder v anneer het ..modehonden betreft." Neem nu de poedels en de boxers; het régent klachten over deze ras sen en hoe ki mt dat? Er wordt maar raak gefokt. Op de slechte eigen schappen van het ouderpaar wordt niet gelet. En van het ras komt up die manier niets terecht. „Weet u." zegt mevrouw Backx. „dat er per dag 42 rashonden worden geboren in Nederland? Dat is tc veel, vcél te veel. Ik stop er dan ook voor lopig mee." „Mensen die een hood willen houden moeten willen léven met die hond. Zij kunnen dan nog beter een bastaard nemen, omdat die doorgaans wel goede eigenschap pen heeft, dan een rashond met ver keerde eigenschappen. Rashonden zwakker? Dit laatste brengt de vraag naar voren of het nu werkelijk waar '.s, vrat zo dikwijls wordt beweerd, dat rashonden zwakker zijn dan bas taards? Mevrouw Backs zegt van niet. ..Dat een rashond soms zwakker is vindt zijn oorzaak in de verzor ging." ts haar mening. ..Een rashond krijgt dikwijls te weinig weerstand omdat het dier te vee! vertroeteld en beschermd wordt. Een .„straat hondje" pikt hier wat op van wateen paard liet vallen en vreet daar wat, afval, waar een rashond de kans niet voor krijgt. Dat is niet allemaal even gezond voor het dier maar juist daarom krijgt h(j weerstand tegen, ziekten en tegen kouvatten." „Ook het eten is van vee! be lang," vervolgt mevrouw Backx, „soms zijn de eigenaars heel goed willend. Er wordt viees gekocht, fijn gemalen gekookt m dan aam de hond voorgezet." Mevrouw Backx Iaat er geen twijfel over bestaan dai Dit is dan een der kampioenen. V houdt ons wel ten goede dal wij nicl met zekerheid kunnen zeggen of het. Rccwijk's honest to goodness. 17 ceil wijk'., duim,, ny masterpiece of Shepton grey Idol is. Die Bobtails lijken zóvr.c! op elkaar.... xTi*- jsa vr:-fsary.: Mts h Cv-;rxf.Ó,. dit niet juist is. „Een hond heeft meer aan afval. Tens, nieren e.d. z(jn veel beter. Niet schoonmaken en rauw in grote brokken serveren." zegt zij. „alles wat daarin zit heeft de hond nodig. En dan nog wat gras zo af en toe en onze huisvriend heeft de goede voeding te pakken." En mevrouw Backx kan het we len wan: zij fokte veie prijswinnaars en zelfs internationale kampioenen. Dieren blakend van gezondlieid, lang van haar, nat van neus enzon der staart. Dc racht van Bngcha he. dm vraagt veel verzorging. Ecu der juiys wordt opgekamd voor dc groepsfoto. Op de achtergrond de „babybox". MOERDEN Tusen Moerden en Utrecht hebben zich zondagavond op de rijksweg 12 weer verschillende ket tingbotsingen voorgedaan. De aan- ïijclingen gebeurden op verschillende plaatsen. Het was uiterst moeilijk een juist beeld te krijgen van het aantal bij de aanrijdingen betrok ken auto's. Het eerste ongeval gebeurde om ongeveer zes uur. De 44-jarige J. W, Panbakker uit Vreeswijk reed in de richting Utrecht en was bezig een file te passeren, toen een andere auto uit die file plotseling naar links kwam De lieer P. moest daardoor vrij sterk remmen en het gevolg daar van was dal zijn auto werd aange reden door een achter hem komende Duitse automobilist. Beide auto's werden ernstig beschadigd en de heer P. moest ïuet een hersenschud ding in liet Algemeen Ziekenhuis te Woerden worden opgenomen. Daar na hebben zich in de omgeving van Woerden nog verschillende botsin gen voorgedaan. Voorzover we konden nagaan, wa ren hierbij acht auto's betrokken, van wie er vin vo ernstig werden be schadigd dat zij moesten worden weggesleept. .Andere konden op eigen gelegenheid dc reis voortzetten, na dat. de politie de gegevens iiad ver zameld. Hierbij kwamen alle inzit tenden er zonder noemenswaardige verwondingen af.

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1