toernooi tussen en is nu esloten Wind speelde - te veel - mee VOOR HET NIEUWE LEERJAAR Directie van RMI: Losse melk-afzet niet lonend meer 11 Excelsior tweede in VlOS-toernooi Blauw en Zwart Wielrijclster aangereden mSm KORPS RIJKSPOLITIE HBSS speelt oefenwedstrijd Volleybal start 1 sept. weer in Schiedam Brommer valt Sportweekeincl in Schiedam Twee brandjes in Schiedam DHS besluit met 16-4-zege competitie Vrouw gewond Scooterberijder raakt gewond Auto ontvreemd en weer tereclit Wielrijdster te water geraakt Gevonden m Duivennieuws Galanterieën raken te water msgm Esperantoagendo MERCURIUS Kantoorboekhandel Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK MAANDAG 28 AUGUSTUS 1961 °AGIHA (Van een onzer verslaggevers) loelbal Slechte vangst. De harde wind heeft zaterdag op het Noorder Buitenspaarne en de Mooie Nel te Haarlem vele zeilers parten gespeeld tijdens de nationale zeilwedstrijden die daar werden georganiseerd door de Haarlemse jachtclub en de Haarlemse Zeilvereniging. De Stern op deze foto raakte met zijn ■.tuig verward in dat van een ander en liep daardoor met volle snelheid op de wal. Men leest over de wedstrijden meer op dc sportpagina's. MULTO RINGBANDEN-CAHIERS TECHNISCHE ARTIKELEN LANGE HAVEN 77-79 PECH Dat zijn de kleuren van de Rijkspolitie - het Korps van mannen van de daad. Zij treden re gelend op - zij onderzoeken - zij staan als ver trouwensmannen midden in de gemeenschap. Een interessant en boeiend vak, dat - naast een aantrekkelijk salaris - voor de jongeren bij zonder goede promotiekansen biedt. Ligt uw leeftijd tussen 21 en 28 jaar, bent u tenminste 1.75 m lang en hebt u een goede algemene ontwikkeling? Vraag dan inlichtingen bij het Bureau Wer ving Rijkspolitie. Koningskade 8a„ Den Haag. Telefoon (070) 1823 25. Vermeld daarbij de naam van dit blad. 1Aanvangssalaris wachtmeester circa 465.per maand. mannen van de daad! Voor de elfde maal is het Sunlight-Caltcx-toernooi gehou den. En voor de eerste maal heeft Caltex nu de beker, die vorig ,iaar door Sunlight werd veroverd. In feite is deze weekamp on beslist geëindigd, want beide partijen behaalden evenveel pun ten. Men besloot toen dat de juniorenvoetbalwedstrijd, waarvan de uitslag aanvankelijk geen invloed zou hebben op de eind uitslag, toch zou meetellen. Caltex won deze wedstrijd met 30 en daarmee sloeg de balans over in het voordeel van de Cal- tex-mensen. Het .schaken eindigde in het Sun- Hght-ciubgebouw onbeslist in 5-5. Na loting kwam Caltex in het bezit van de afdelingsprijs. Voetbal was het laatste sporton derdeel en moest uiteindelijk de be slissing brengen. Op het Caltex-veld aan de Zuidbuurt traden eerst de tweede elftallen zaterdagmiddag in het veld en dit leverde een 42-over- winning voor Sunlight op. Met de competitie-start in het verschiet, speelde HBSS zaterdag middag in het Sportpark „Harga" een oefenwedstrijd tegen een com binatie van Hermes-DVS. De oranjehemden wonnen met 6—0. Vooral in de eerste helft do mineerden de oranjehemden het geen tot drie doelpunten leidde. De tweede helft namen de bezoekers het initiatief hetgeen de aanvalslinie van HBSS niet verhinderde nog drie maal de roos te treffen. Bij HBSS waren Scheffers en Schop weer eens van de partij. Op 1 september start de Schie damse Volleybal Club weer met de training, ter voorbereiding van de Nevobo-competitie. Het eerste he renteam van „SVC" krijgt het dit jaar bijzonder moeilyk in de dis- tricts-overgangsklasse, terwijl het eerste en tweede damesteam van SVC uitkomen in de le klasse van de afd. Rotterdam. Voor de lagere teams is de indeling nog niet bekend, terwijl ook de juniorenteams nog in gedeeld moeten worden. Jongens en meisjes van 14 jaar en ouder met enthousiasme voor volleybal kunnen zich iedere maandag- en vrijdagavond tussen 6.30 en 10.30 uur aanmelden in de trainingszaal aan het Oude Kerkhof te Schiedam. „SVC" kan momenteel nog verschillende leden plaatsen, doch men zal zich vroeg tijdig moeten opgeven, wil men in de competitie (eind oktober begint deze) kunnen meedraaien. De 49-jarige arbeider J. G. uit Schiedam is zondagmiddag o'p het Verploegh Chasséplein met zijn brom fiets gevallen. Hij verloor door on bekende oorzaak de macht over het stuur. De man liep een hersenschudding op en is door de GGD naar het ge meenteziekenhuis te Schiedam over gebracht. Ruim 180 mensen hebben deelge nomen aan dit toernooi en er is op bijzonder sportieve wijze gestreden. In een goede stemming kon men dus zaterdagavond de feestavond hou den in de Caitex-cafetaria. Voor het eerst was het dat de. Caltex-mensen als gastheren optraden op de slui tingsavond van dit toernooi. Theo Moens en The Caltex Boys hebben ervoor gezorgd, dat de gezel lige stemming gehandhaafd bleef. De avond werd geopend door de heer A. J. Broer, voorzitter van de personeelsvereniging Caltex. Hij richtte in het bijzonder woorden van welkom tot de directieleden van Sunlight en Catlex. De opkomst was niet overweldi gend, vond de heer Broer. In ver gelijking met andere verenigingen mocht men echter niet klagen, meende hij. De directeur van Levens Zeep My'., Ir. C. C. Loosecaat Vermeer., reikte dé wisselbeker en. de verschillende afdelingsprijzen uit. Het toernooi heeft de deelnemers een week lang bezig gehouden. Het begon met een hengelwedstrijd in de Middelvliet, waar met slecht weer, slecht gevangen werd. Sunlight ving het meeste: 795 gr. Caltex haalde 690 gr. boven water. Ook het klaverjassen leverde een Surdight-zege op met 163 'punten verschil. De eindstand was Sun light 32472 en Caltex 32306, De biljarters van Caltex hadden aanvankelijk een flinke voorsprong op hun Sunlight-tegenstanders ver overd, maar zij konden uiteindelijk toch niet meer dan een 10"-over winning uit het vuur slepen. De tafeltennissers van Caltex ver overden winstpunten door met 82, 73. 82 en 84 Sunlight te ver slaan. De strijd tussen de eerste teams moest dus de beslissing brengen en hier ging het er dan ook bijzonder fel en spannend aan toe. Na 15 mi nuten spelen wist Sunlight een 10- voorsprong te verkrijgen en stond deze 'voor de rust niet meer af. Na rust kreeg Caltex een straf schop toegewezen en maakte hier gretig gebruik van. zodat de stand 11 werd. Opnieuw wist Sunlight een voorsprong te nemen en deze zouden zij ongetwijfeld behouden hebben als twee minuten voor het einde de verdediging geen fout had gemaakt, want nu wist middenvoor Haan hiervan goed gebruik te ma ken en daardoor kwam de satnd oo 2—2. De katholieke sportverenigingen te Schiedam organiseren komend week eind gezamenlijk een sportweekeind. Dit evenement zal zaterdag 2 sep tember om drie uur worden geopend in het tennispark „Los Bigotes". Na de opening zullen tennisdemonstra- ties worden gehouden. Het overige programma luidt als volgt ZATERDAG 7.30 uur: zwemmen, estafettes, komisch springen en water polo in 't Sportfondsenbad. De Schie damse Reddingbrigade geeft hierbij enige demonstraties. ZONDAG 11.30 uur: Viaggenpa- rade. Zowel deze als de volgende ge beurtenissen hebben plaats in het sportpark „Excelsior". Om 11.45 uur speelt UVG een handbalwedsfcrijd. De hockeyverenlging „Spirit" treedt om 13 uur in het strydperk. De voetbalvereniging Excelsior zal om 14.30 uur haar krachten meten met DHL uit Delft. Tijdens de pauzes van deze wedstrijden zorgt Excelsior voor gymnastiekdemonstraties. Op de Rotterdamsedijk te Schie dam zijn zondagmiddag de zestien jarige bromfietser G. Z, uit Rotter dam en de32-jarige vlaardingse wielrijdster H. J. v. M. niet elkaar- in aanrijding gekomen. Mevrouw "Van M. viel en brak haar rechter bovenarm. Zij is door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd en daar opgenomen. De aanrijding ontstond, toen .de bromfietser mevrouw Van M.. die links naast haar man op het rijwiel pad fietste, wilde passeren. Zij week zo ver mogelijk naar rechts, maar werd geraakt door een doos die de duopassagiere van de brom fietser op de rechterknie steunde. De Vlaardingse verloor de macht over het stuur en sloeg over de kop. De Scliiedamse brandweer is vrij dagavond gealarmeerd voor een autobrand op de Vlaardingerdijk. Het bleek dat een auto van de Schietax, bestuurd door J. Iv. uit Schiedam, in brand was geraakt. Het vuur ontstond, toen de auto op de terugweg was van Vlaardin- gen. waar enige passagiers waren heengebracht. Plotseling zag de chauffeur een vlammetje achter zich en rook een brandlucht. Hij zette snel de wagen aan de kant van de weg. Met een nevelspuit heeft de brand weer het vuur geblust. Achterzitting en achterschot van de wagen waren verbrand. Vermoe delijk is de brand veroorzaakt door- dat een van de passagiers een bran- i denae sigaret in de wagen zou heb- ben laten liggen. Zaterdagnacht omstreeks 12.30 uur ontstond er een binnenbrand je bij De Kuiper aan de Buiten havenweg. Een voorraad kolen, die i lag opgeslagen tussen twee ovens, i was in brand geraakt. De brand- weer bracht de kolen naar buiten j en heeft ze daar nat gespoten, t Mcrkredon, la 29an de augusto klubvespero. Ni legos la Iaston „Sen- Door met 164 van Neptunus S te winnen, boekte het eerste honkbal team van DHS de achtste overwin ning in deze competitie. De geel zwarten zyn nu uitgespeeld en ein digden op de tweede plaats achter Libanon. Beide ploegen behaalden 17 punten. Neptunus heeft nog drie punten naciulon" do kunportu gin al kinonodig om hier bovenuit te komen en v- 1 o tviorv Ar- rlfio wortst.rHripn nvrr ooftil. v. Gink Ploegstraat 19, Vi estos bonvenaj kaj ciuj liavos sidlokon. Advertentie I.M. De 75-jarige mevrouw B. van V. uit Schiedam werd zondagmiddag in de Goudsbloemstraat te "Vlaardingen ontvel en kwam te vallen. Zij is met een hersenschudding en een hoofd wond naar de Noletstiehting in Schie dam gebracht. mag er drie wedstrijden over doen. Het was hier echter lang geen kam- pioens-pretendent die hier DHS de zege moest betwisten. De "drietan- ders' hadden bij werper J. Verbeet maar weinig kans om tot goede slag- prestaties te komen. Bovendien wa ren de Schiedamse velders veel actie ver en brachten de Rotterdammers danig van de kook. Reeds in de eer ste slagbeurt, toen Verbeet het eerste slagtrio zonder pardon naar de bank had verwezen, scoorde DHS twee punten. Dit liep op tot 60 al vorens de gasten de nul wisten iveg te werken. Vermeldenswaardig is in deze fase het fraaie dubbelspel waarop drie man sneuvelden.' Veel tegenstand werd niet meer geboden en stevende DHS op een verdiende maar tevens decideerde 164-over- winning af. Werpersresultaten: DHS (Verbeet) L0x3-slag: 4x4-wijd; 1 honkslag tegen. Neptunus iR. Vroeg op) 6x3- slag; I2x4-wijd; 7 houkslagen tegen (Van een onzer verslaggevers) 1 netje of een pannetje naar de win- kei om losse melk te halen. Ook uit Een lezer (naam en adres zijn overweging van klantenservice bleek ons bekend) schrijft ons het vol de losse melkverkoop via de winkel gende briefkaartje: j uit de tijd te zün. Is het u hekend dal in Rot- Met grote beslistheid ontkende dc i» I directie van de RMI-Aurora, dat de terdam e„-ls sedert 19GO in melkfles niet een liter zou bevatten, winkels van de RMI-Aurora cn De vuujng vindt automatisch-ma- dc Verenigde Zutvclbereiders ch;naa! plaats. Wij zouden in strijd geen losse melk verkrijgbaar is met de voorschriften handelen en Flessemelk kost vier cent meer, men zou daar ook spoedig een eind doch niet per liter, maar per fles aan maken, indien wij minder clan van 0,95 liter. -een liter melk in de literfles zouden Praktisch is dus dc literprijs doen, aldus de RMI-drrectie. ruim zes cent hoger dan bij losse 1 literverkoop." j A tSprCUlk De directie van de coöperatie Vooruitgang-Rotterdam zei: „Tussen Op de Parkweg te Schiedam is za terdagmorgen de 28-jarige scooter- bestuurder H. A. van A. geslipt en gevallen, toen hij plotseling moest remmen voor een onvoorzichtig over stekende scholier. Van A. kreeg; schaafwonden aan beide handen, een pijnlijke rechter heup en had last van duizeligheid. De GG en GD bracht hem naar de Noletstiehting waar hij ter observa tie is opgenomen. De directie van de RMI, die ook het afzetgebied van Aurora beheerst, zij het thans onder de regeling van de Rotterdamse melksanering, deel de ons naar aanleiding van dat briefkaartje het volgende mede: Inderdaad wordt in onze winkels geen losse melk meer verkocht. De omzetten van de losse me'kverkoop in de winkels waren dermate ge daald. dat het niet lonend meer was aan de ene kant. en dat het aan de andere kant op allerlei bezwaren stuitte winkels elke dag van zulk een geringe losse melkvoorraad te voor zien. Als men bij voorbeeld nog j slechts dertig liter losse melk per week verkoopt, dan kan .men daar-1 voor geen winkelbevoorrading met alle daaraan verbonden bezwaren j handhaven. j Hier is sprake van een veranda- j ring ten opzichte van vroeger van de koopgewoonte van de consument. Men gaat nu niet meer met een kan. de melkbedrijven is de afspraak ge- i maakt, dat men vrij is om lassc i melk via de winkels te verkopen. In een groot aantal winkels heeft de coöperatie de losse verkoop gehand haafd, omdat er vraag bleef. Daar mede voldeden wij dus aan een blijkbaar in bepaalde stadsdelen be staande behoefte bij consumenten om dc losse melk uit de winkels te ko men halen. In beide gevallen hebben deze melkdistribuüebedrijven de losse i zy'vieï en kwam gedeeltelijk in de verkoop gehandhaafd, namelijk via Vlaardingse vaart terecht. Haar ver- de bezorgers. Elke afnemer Iran bij loofde bracht haar op de kant. Met de bezorger losse melk nemen. De een hersenschudding is het meisje m 1-, KR ,1 nXTT f s r-r t Tussen zaterdagavond 9 uur en zondagmorgen 6 uur is de auto van de 52-jarige L. J. van N. uit de Julia- nalaan te Schiedam ontvreemd. De wagen .was snel weer terecht. Want zondagmorgen om 6,30 uur- belde de Rotterdamse politie de Schiedammer op met de mededeling, dat zijn wagen onbeheerd was aan getroffen bij het ziekenhuis Dijkzigt. Op de Emmakade te Vlaardingen ter hoogte van het botenhuis van Oosteriee raakte de 19-jarige apo thekersassistente T.O. zondagmiddag door onbekende oorzaak de macht over het stuur van haar fiets kwijt. SCHIEDAM Te bevragen bij de vinders: Rolschaats, Th. Homkus, Hogenbanweg 75; damespolshorloge, P. Mulder, Aleidastraat 6a: bedel- armbandje, H. de Vette, Lekstraat 43a: bankbiljet, J. Pil, Alb. Cuyp- straat 14: armband, mevrouw Wou ters, v. 's-Gravesandestraat 17: da meshorloge. M. Schali. Th. a Kem- pisstraat "21a: fietssleuteltje, R. Brou wer. Nieuwstraat 32: ring met sleu tels. B. Westerholt. v. Rirysdaallaan 35b: penning met 2 sleutels, R. Oos- terman. Lange Achterweg 65; kinder- jas, mevr. v. d. Bos," Zwartewaalse- straat; plastic regenjas, Achterkerk, Julianalaan 72a: kinderschoentje, tv. Kroon. Lange Achterweg 28: voet balschoen, C. v. Eijk. Goem, Borge- siuslaan 79: damesportemonnee met inh., zuster Visser, zusterhuis Julia na v. Stolbergstraat 4b: kindcr- schooltas, mevr. Sonneveld, Dr. Wi- bautplein 145, SCHIEDAM. Geboren: Anna M L H dv A A M Vermeeren en M A Kruitwagen: Martinus J zv M J Schoenmakers en T H J van Deur zen: Michel zv P C van Leiden en N de Snaijer: Ellen dv R Valk en D van Put; Andreas M W zv J T C Houwelingen en C M Verhoef. Overleden: F Crama 75 jr. MAANDAG Bioscopen: MOHOPOLE: Dc ruiters van de Mis sissippi, 2 u.: Terreur over Dublin, 7 en 9,15 uur {18 jr). PASSAGE: Een stem ln de mist, 2 en 8.15 uur (18 j.). Apotheek: Gouka en Co, Groenelaan 127. DINSDAG Rioscopi'ii MONO POLE: De ruiters van de Mis- ruxlppi, 2 uur (li JA; Terreur over Dublin. 7 en 9.15 uur <18 j.>. PASSAGE: Een stem in de mist, 2. en 3.15 xiur (13 j.). Apotheek: Gouka en Co, Groenelaan 127. omzetten hierin bij de RMI-Aurore zijn nog altijd 25 pet. van de totale melkomzet bij dit bedrijf: bij de coöperatieve melkinrichting ligt het omzetperccntage van losse melk bij de dertig. In beide gevallen is dit ruimschoots voldoende om er niet aan te denken de losse melkverkoop in Rotterdam ongedaan te maken. De directie van dc coöperatie ging zelfs verder en stelde: „Konden wij de losse-melkverkoop via de bezor ger maar sterk opvoeren. Dat zou in verband niet de arbeidsintensieve be handeling voor de flessendistributie juist bij de bestaande arbeidskrapte bijzonder welkom zijn." Overigens is thans het prijsverschil tussen losse en flessenmelk per liter niet vier cent, maar vijf cent. (De losse literprijs is 0.41, de flessen- prijs 0.46). Dat komt. omdat el1: het Algemeen men. Ziekenhuis opgeno- De Snelviiegers Schiedam hield zaterdag een wedvlucht met jonge cn-oude duiven van Vilvoorde over een afstand van 112 km; de uitslag was als volgt: A Faas en zn. 1 3 9 17 H J Tjaden 2 13 14 16; P Sprong 4 15 20; S Krouwel 5 12; Z Schikhof 6 21: ivd Bie 7 11; T Broek V Mou- rik: J v Rossen en co. 10 18; G Duk 19; Benninghof 22. MAASSLUIS. Vrijdagmiddag halfjaar de prijs-op-een-halve-eent geraakte de 16-j.rige Van der Hoek moet worden afgerond. Op het ogen blik verkeren wij in het halfjaar met de prysafronding naar boven, dus 46 cent. voor Jan Dirkx en daardoor pech voor Nederland, want drior een val waarmee Jan Dirkx veel tijdverlies opliep werd SC irland niet toegelaten in de finale van dc Moto-Cross des Nations die zondagmiddag in Schijndcl werd verreden. De deelnemende landen waren België. Denemarken. Engeland, Frankrijk. Zwitserland en Nederland. Meer over deze cross leest men op de sportpagina's. In Jordanië zullen op negentien oktober parlementsverkiezingen wor den gehouden. De zittingstermijn van hte Huis van Afgevaardigden liep eigenlijk vorig jaar af, maar bij koninklijk decreet werd de periode met een jaar verlengd. uit Maassluis met een bakfiets be laden met galanterieën in het Zuid vlietwater. De bestuurder en de bak fiets waren door omstanders spoe dig uit het tamelijk ondiepe water op het droge geholpen, doch met de lading ging dat minder vlot. Onder ruime belangstelling is men nog geruime tijd bezig geweest in zwemkieding allerlei voorwerpen op te duiken maar het lijkt niet waar schijnlijk, dat men erin is geslaagd de gehele lading te bergen. Tweede klasser Excelsior '20 nam gisteren deel aan het VlOS-toernooi in Den Haag waar een tweede plaats werd veroverd. Als eerste tegenstan der kregen de zwart-witten het Haagse Rava, waarvan met 3—1 werd ge wonnen. Meer tegenstander van formaat werd later de nieuwe tweede klas ser Velzen. In een aantrekkelijke duel veroverde Excelsior een 21-voor- sprong welke echter kort voor het einde prijs gegeven moest worden. Nu moest het nemen van strafschoppen dc uiteindelijke winnaar aanwijzen. Velzen deed dit het beste en werd toernooi-winnaar. Voor zwart-wit dus een eervolle tweede plaats. Het tweede elftal van Excelsior speelde zaterdagmiddag in Vlaar dingen tegen Zwaluwen een vlot en aantrekkelijk partijtje voetbal. Ook hier eindigde het duel gelijk (11). Schiedam ontmoette op eigen ter rein de tweedeklasser RVB Siod en deelde eveneens de punten, 33. Dit Siod wordt de volgende weck de eer ste competitietegenstander van Schiedamse Boys die gisteren in Rot terdam de nieuwe vereniging Sport club Kralingen op een geduchte af rammeling tracteerdcn. Maar liefst 17 maal werd het Rotterdamse doel doorboord waartegen de nieuwelin gen niets wisten te stellen. Demos was eveneens in de Maas stad te gast bij Excelsior. De tech nisch betere thuisclub veroverde in de eerste twintig minuten reeds een 3—O-voorsprong. Toen uit een strafschop was tegen gescoord werd over Demos eerst recht de goede geest vaardig. De ge lijkmaker kwam. maar toen bracht Excelsior de stand weer op 43. Goed doorzetten werd uiteindelijk beloond, toen Falandt er ten slotte 44 van wist te maken

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1