*1111 1 VN ^Vreemde ziekte in bejaardentehuis Eigendommen van ex-gevangene zoek op ministerie uporthuis Centrum Griek M.R. Groepsleider neergeslagen met keu Peek&CIoppenïrorg van Ierland Overcomplete bussen (25) verkocht vraagt asiel Dertienjarige dader overval Roermond na tip gepakt 13. Mr. Bakhoven adv.-generaal bij Hoge Raad Acht nieuwe gouden platen HET VRIJE VOLK DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 pagina 3 (Van een onzer verslaggevers) Het snelle optreden van de 36-jarige Theo Adelaar uit de Paardstraat 12 te Utrecht heeft gistermiddag" het leven van zijn maat, de 62-jarige Hendrikus Gijsbertus van Wezel, Ste- phensonstraat 21 te Utrecht, gered. De heer Van Wezel was in de Maas te Rotterdam gevallen bil hers telingswerkzaamheden aan de Koninginnebrug". Arbeiders van Werkspoor verrichten momenteel reparaties aan de Koninginnebrug die te lijden heeft gehad van een aanvaring. Op een verfwagen, die onder de brug bevestigd is, slaan de mannen een aantal nieuwe balken onder het brugdek op een hoogte van ongeveer 10 meter boven het water. Te snel Op een bepaalde plaats zit er een plaat met gaten waar de touwen doorheen lopen. Hierop zit een las- plaatje bevestigd. Om over dit moei lijke punt heen te komen moeten de mannen wat harder trekken. (Van een onzer verslaggevers) De helft van vijftig nieuwe stadsbussen, die de Haagse Tramweg Maatschappij door personèelstekort niet heeft kunnen bemannen, is verkocht aan de Auto Industrie Verheul in Waddinxveen. zo is thans definitief bekend gemaakt. (Van een speciale verslag-g-ever) Vijf pupillen van het Rijks Jongens Internaat in Amersfoort hebben gisteravond hun groepsleider met een biljartkeu neergeslagen om vervolgens via een zijraam te vluchten. Van nacht om half twee was een van hen weer gegrepen, vanmorgen in De Bilt werd een tweede vluchteling gepakt. elke woensdag terlenka pantalons (Van een onzer verslaggevers) Een merkwaardige ziekte, die aanvankelijk de Indruk wekte van een epidemie, heelt zich in de afgelopen dagen geopen baard In het bejaardentehuis Oldehaghe te Ommen. Donderdag waren 34 bejaarden en personeelsleden ziek. De artsen P. Wildervanck Blecourt en G. Pos stelden de Inspecteur van de volksgezondheid In Overijsel van hun bevindingen op de hoogte. etesD-XEOtósu «asiski. Iets te sli! Ze slaan je dood Uit elkaar gegaan Hals en hoofd Misgelopen isratfT 8,39 Sr» 3?-*n2f,5ü iqoiMw a,rt. U90U Lsijién hl nm Verf wagen schiet van Utrechter door Ze waren gistermiddag omstreeks half twee bezig met het vastklinken van de balken. Om op een bepaald punt onder de brug de werkzaamhe den voort te zetten, moesten zij de wagen verrijden. Door middel van touwen schoven zij de bak naar hun werkterrein. Waarschijnlijk door het steeds overdonderen van trams is de verf wagen gisteren enigszins scheef ko men te staan. Waarschijnlijk door de te grote snelheid is de verfwagen dooi' zijn remfclep geschoten en kwam aan één kant scheef te hangen. Twee arbeiders doken het water in. Dat waren de heer Van Wezel en de 32-jarige Gerard Dijkers uit Roosen daal. De heer Van Wezel was de •zwemkunst niet meer zo best mach tig. 'Het is ai zo lang geleden ,dat ik het voor het laatst gedaan heb en mei die sterke stroom,' vertelde hij ons gisteravond, alweer enigszins be komen van de schrik. Gerard Dijkers kon echter wel zwemmen. Na veel moeite wist bij een balk die mee in het water was gevallen te pakken en die aan Van Wezel toe te schui ven. Intussen was Theo Adelaar, die aan de andere kant van de wagen stond op de brug geklauterd. Dwars door het drukke verkeer was hij de brug overgestoken en was in het meters diepe Maaswater gesprongen. maat Zoals wij reeds hebben gemeld, was deze industrie de koper in op dracht van de Engelse maatschappij AEC m Londen, waarvan het bedrijf uit Waddinxveen de vertegenwoor diger is. De AEC zal deze bussen doorver kopen naar Zuid-Amenka. Met de transactie was voor de HTM een be drag van rond ,t 75.000 per bus ge moeid, waardoor het totaal bedrag in de orde van grootte van l.S miljoen ligt. De. Engelse koper heeft speciaal die bussen uit de partij van vijftig ge kocht. die zij zelf indertijd aan dc HTM heeft geleverd. De transactie omvat dus eigenlijk een terugkoop. De offerte, die de HTM aan Rot terdam had gedaan, had betrekking op 36 bussen. In dit cijfer moet thans verandering worden gebracht. Het is niet bekend, nosh is er van HTM- zijde bericht van te krijgen, of het tot een transactie met Rotterdam zai komen. De geheimzinnigheid, die de ver koop heelt omgeven, moet volgens de HTM aan de koper worden toege schreven. Verheul uit Waddinxveen noemde de betrachte waas van mys terie niet van hem afkomstig. „Maar we zijn alle drie verheugd, het mys terie thans te kunnen opheffen." iVan een onzer verslaggevers! Michael R„ die op IX juli door de rechtbank te Amsterdam werd ver oordeeld tot een jaar en drie maan den gevangenisstraf, heeft aan de Nederlandse regering politiek asiel in Nederland gevraagd. Te zamen met de Amsterdamse redaeriestenograaf Sal S. was R. ver dachte in de geruchtmakende zaak (de vervaardiging van valse bankbil jetten ten behoeve van de Algerijnse verzetsbeweging idie in juni jongst leden door de Amsterdamse recht bank behandeld werd. De hem opge legde straf loopt af op 15 september. De heer R. bezit de Griekse nationa liteit. De 36-jarige Theo Adelaar heeft door een koene sprong in het diepe Maaswater het leven van zijn maat gered. (Van een onzer verslaggevers) De dertienjarige Koermondse scholier, Jfosephus J. H. H., die zondagavond de 49-jarige siga renwinkelierster, E. Verstegen, neerstak, is maandagmiddag om één uur in Echt gearresteerd. Een tip leidde tot zyn aanhouding. De jongen stond te liften met de bedoeling naar Roermond terug te keren. Van berouw over zjjn daad is geen sprake volgens de politie. Het dolk mes, zo vertelde de jongen, had hij gekocht voor achttien gulden in Heerlen. Hij pochte na zijn arresta tie, dat ,.dit zaakje mij wel op zeven jaar tuchthuis zal komen te staan, maar daarna is het weer mijn beurt. Voordat de jongen de aanslag had gepleegd, was hij na ruzie met zijn ouders van huis weggelopen, omdat hij niet in zijn onderhoud kon voor-' zien keerde hij terug en stal hij vijf honderd gulden uit de winkelkas van zijn moeder, die een filiaal van een stomerij drijft. Strafvervolging zal hiervoor met worden ingesteld omdat er geen aanklacht is inge diend. Gi'ote uitgaven Met een goed gevulde beurs trok de jongen naar Zuid-Limburg kocht daar kleren en een kampeeruitrus ting en hield zich schuil. Door grote uitgaven was de jongen snel door zijn geld heen en toen beraamde hij de oveival. Toen hij onder valse voorwendse len bij de winkelierster in Roermond was binnengelaten stak hij de vrouw neer. Haar bejaarde moeder die op het gegil te hulp snelde, werd tegen dc grond geslagen. Geschrokken door het schreeuwen van de twee vrou wen sloeg hij daarna op de vlucht. Buren zagen hem nog net de straat uitlopen. Mej. Verstegen heeft inmiddels het ziekenhuis weer verlaten. Van de kant wierp een van de acht Rotterdamse brugwachters hem een reddingsboei toe. Adelaar wist de boei om de schreeuwende v. Wezel die al aan het eind van zijn krach ten was, heen te werken. Met behulp van ae boot van een parlevinker werden de drenkelingen weer aan de wal gebracht. 'Een kop koffie met cognac en een. warme deken hebben me na dat angstkwartiertje weer gauw op verhaal gebracht', vertelt Van Wezel, voor wie de hulp gelukkig nog net op tyd kwam. De heer Van Wezel heeft zijn hel ogenblik, dal hij uit het wa- kapolte horloge in de hand. Op ter werd gehaald (-tien over half iuseeis het stil blijven staan. Een onderzeese vulkaan nabij liet eiland Doevanji in de Kaspische j Zee is maandag tot uitbarsting ge- komen, aldus Tass. Na een krachtig gerommel steeg een zuil van bran dend gas en aarde op tot een hoogte van tweehonderd rneter. Het eiland Doewanji ligt op ongeveer veertig kilometer van Bakoe. Vijf knapen nemen de henen uit ROG Bewaker C oen raad werd twee wmJ geraakt. D« eerite keer door de ken nelijke leider van deze Tooraf zorg vuldig beraamde otiUnapping, de '«ware jongen' H. van D. Vervolgens nog eens door diens maat, die had post gevat bij de alarmknop. De heer Advertentie I.M. In ideale samenstel ling 55<?o Terlenka 45°,(iwol. Endaarom sterk en vormhou- dend... bij uitstek geschikt voor n echte jongen. Smal mode! zonder om slag. In modern grijs of de nieuwe mul ticolours. Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 6 ja»' t'oenraad roeme net moed over zijn gezicht stromen en besloot geen ver der verzet te plegen. Hij werd naar een hoek gebracht en zag vandaar hoe vijf jongens uit een raam spron gen dat was verbrijzeld. Er zaten geen tralies voor dat ven ster: wel had men stevig barmoru'ra- gaas aangebracht, maar dat bood wei nig wieerstand. Direct na dit voorval werd groot Het spoor vertoor zijn gracm op onge veer een kilometer afstand. Tegen half twaalf werd de eerste vluchteling gepakt. Dat was in Den Dolder. Een agent van politie had de betrokken jongeman verdacht zien rondsnuffelen bij een bromfiets. Hij werd opgesloten in het politiebureau van. Zeist. Hel staatshoofd van Cambodja, prins Morodom Sihanoek, heeft aan alarm geslagen in het voormalige de premier der voorlopige Algerijnse rnks ODVoedmcs zesticht. Deze in- -» r_, 75 met stqgwg per moot i.r. IJ jo.r 19.71 (Van een onzer verslaggevers' Met ingang van X oktober is, naar wij vernemen, de benoeming fe ver wachten van mr. XV. P. Bakhoven, officier van Justitie tt Amsterdam tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad. Als mogelijk opvolger van mr. Bak hoven als hoofd van het parket in Amsterdam worden mr. L. H. Feit- sma uit Haarlem, mr. M. H. Geliek te Leeuwarden, mr. W. H. Overbeek uit Utrecht en mr. J. F. Hartsuiker, thans plaatsvervangend hoofd van het. parket in Amsterdam genoemd. Ook wordt het mogelijk geacht dat mr Hartsuiker de advocaat-generaal hij het Amsterdamse gerechtshof mr. A. S. de Muinck Keizer zal opvolgen. De laatste zal zijn functie in verband met zijn leeftijd neerleggen. Tien springladingen zijn maan dagavond te Algiers ontploft nadat het overdag volkomen rustig was geweest. Twee mensen Hepen bij de ontploffingen verwondingen op. D« inspecteur voor Friesland, dl* bij afwezigheid van dr. Puil ter Gun- ne de functie waarneemt, stelde een onderzoek in naar de aard en oor zaak van de ziekte. Het onderzoek heeft tot nu toe geen resultaat gehad. Inmiddels neemt de ziekte m het bejaardente- hU£ llc nacht van saterdag 36 OP aondag 27 augustus deden zich de eerste ziektegevallen voor. Het ziek tebeeld wettigde aanvankelijk de ge dachte aan em paratyfus- of <iV- senteriebesmetting. De patiënten 'eden aan buikloop en hoofdpijn en zij hadden last van braken. In totaal hebben 37 inwoners, ro wel van het oeoizaie lefcopw als vao X» fiat», geleden onder de»e ziekte, Jir zeer afmattend was. Er werden quarantainemaatregelen getroffen en niemand werd tot Oldehaghe toege- laien. In Utrecht werd een deel van bet voedsel uit de voorraden uit het Om- mer bejaardentehuis onderzocht. Bo vendien werd «en bacteriologisch onderzoek ingesteld m een Zwrols la boratorium. Er werd mets gevonden, zodat aelfs niet van «en besmetting gesproken kan worden. Ook hutten Oldehaghe in Oom» deden zich geen overeenkomstige ziektegevallen voor. Het spreekt, van zelf. dat aan het personeel van het bejaardentehuis te Ommen door dit onplezierige gebeuren bijzonder hoge rijks opvoedmgs gesticht. Deze in richting is kort geleden nog in het nieuws geweest toen de vroegere di recteur eervol werd ontslagen na de geiuchtmakende zaak over het onwet tig ontslag van de thans gerehabili teerde werkmeester De Wilde. Sinds die onverkwikkelijke tijd waait er een andere wind door Xiet internaat, hetgeen overigens met wil zeggen dat ontvluchtingen tot de on mogelijkheden rijn gaan behoren. Want dit internaat is per se geen ge- vangems. Het kan dus gebeuren daf moeilijke jongens zich met grof ge weld een uitgang vechten naar de itoch meestal lijdelijke) vrijheid. Vaak soms zonder enige aanleiding, zoals gisteravond. In de zogenaamde gesloten afdeling van het internaat zaten tien jongens bijeen. Deze sector ligt geïsoleerd van de overige meer vrije afdelingen. Jon gens. dis zich daar niet hebben kun nen handhaven, om welke reden ook, worden er 'gescheiden gehouden' van de anderen. Voor bijzonder recalci trante of psychopatische gevallen heeft men daar ook de beschikking over wat wel wordt genoemd 'de af zondering', een soort miniatuur-ge vangenis. Beide liggen aan het eind van een tachtig meter lange gang in de rech tervleugel van het bejaarde gebouw aan de Utrechtseweg. eten buiten Amersjoon. Na de werkdag verbleven daar de tien genoemde jongelui. Som migen zaten monopoly te spelenen kele» ware» aan het bridgen, dr rest stond om het biljart. De stemming leek vermaal rustig. Achteraf zei iedereen: tets te stil eigenlijk. Na de klap met de biljartkeu greep de groepsleider nog een stoel, maar een van de jongens zei: 'Laat nou staan, meneer, anders slaan ze je dood kom maar mee hierheen.' De man gaf gehoor aan dit ver zoek en intussen verdwenen vijf van de tien aanwezige jongelui toen door het verbrijzelde venster. Direct daar op brandde het rode alarmiicht in het vroegei e ROG. De directeur kwam aansprinten door de lange gang. Er werd een dokter gewaarschuwd die de gewonde liet overbrengen naar zijn woning naast de inrichting. Hij kreeg daar later op de avond een compliment voor zyn 'beheerst en uitstekend optreden' van de nieuwe directeur, ir. B. j. Oosterwijk. Intussen was de politie in actie gekomen. Er gingen telexen tut met signalementen en alle bureaus in de buurt werden telefonisch gealar meerd. Vier van de vijf vluchtelingen had den at eerder ontsnappingspogingen gedaan. Alle vijf jongens waren na hun vonnis (meestal voor kleine dief stallen. verder ook veel joy-rfding) ter beschikking gesteld van de rege ring. "BB het opsporingswerk is m de vooravond een speurhond gebruikt. Al gauw Nieefc toen dat de jongelui diverse Aehtinsen warm. opgegaan. regering Ben Khedda, medegedeeld, dat Cambodja deze regering de jure erkent. (Van onze kunstredactie) Tijdens een bijeenkomst van platenhunclelaren te Hilversum zijn acht nieuwe gouden platen uitgereikt nan artiesten, wier fo nografische prestaties door deze handelaren aan ronde getallen kopers zijn verkocht. Dp Maastrichter Staar, die eerde- al honderdduizend maal Twaalf Ro vers had geproduceerd, heeft deze prestatie nu herhaald met het pel grimskoor uit de opera Tannhauser van Wagner, Johnny Hoes- platen zingen in honderdduizendvoud 'Oh was ik maar bij moeder thuis geblc- ten' en de zangeres zonder naam heeft evenveel duizenden malen suc ces gehad met haar verzoek 'Ach vaderlief, toe, drink niet meer'. Aan gezien vader nu toch met meer drinkt, mag wel worden vermeld dat deze zangeres stiekem toch een naam heeft: Mary Bey. ..Tommy nit Tennessee" is door de zang van Ria Valk een gast gewor den in honderdduizenden huiska mers. Deze vier piaten draaien op 45 toe ren. voor langspelers geldt blijkbaar een ander criterium voor een gouden plaat. Wim Sonneveld, Margriet de Groot. Johan Kaart cn Dolf van der Linden kregen er tenminste elk ook een. omdat de grote LP uit ..My Fair Lady" de 25.000 had gehaald. Vier maal vijfentwintigduizend is ook honderdduizend denkt men blijkbaar in platenland. Daaiom ge ven we voor deze prestatie maar vier gouden plakken. Johnny Hoes komt nu nok met een lp aan de markt, „De bruiloft." Advertentie I.M [l!linilllH!IIIIIIW!Illl!Tlfll!!limi| uropese collectie verlovingsringen, in maten, modellen en hoeveelheid onvergelijkbaar fascinerend overrompelend. Maar minister Veldkamp heeft meegedeeld zal aan het eind van deze ntaand in de Tweede Kamer de behandeling van de Algemene Kinderbijslagwet wor den voortgezet. Men herinnert zich. dat eind juni de beraadslagingen over het wetsontwerp in de Tweede Kamer zijn onderbroken. Enkele dagen daarna verdween minister Van Rooy van het toneel. De reden vgn het conflict was dat de meerderheid van de Ka mer ook kinderbijslag voor heb eerste en tweede kind van de zelfstandigen wenste. Om de zelf standigen niet te belasten met een te hoge premie (in dit geval 3,5*0» zou een deel van de premie uit de algemene middelen moeten komen. En dan niet alleen voor de zelfstandigen, maar ook voor de loontrekkenden. Volgens minister Van Rooy was echter een rijksbijdrage princi pieel onaanvaardbaar. Waar hij dit principe zo gauw vandaan haalde is niet duidelijk geworden. Prof. De Quay heeft het hem Ir een onberaden ogenblik nog eens nagezegd en daarmee heeft hij het kabinet op dit stuk wel onge veer vastgelegd. (Van onze pariementsredactie Op het Ministerie van Sociale Zaken zijn 44 enveloppen met eigendommen van ex-gevangenen van Duitse concentratiekampen in het ongerede geraakt. Tot die ontdekking is men gekomen toen vorig jaar een overlevende van de kampen, de heer Brans uit Am sterdam, bij het ministerie aanklopte om zijn spullen. De enveloppe, waarin o.m. een gouden horloge en een gouden sigaretteaansteker moeten hebben gezeten, bleek spoorloos. met gegevens. Van de 2400 envelop pen zijn er zeer vele aan de recht hebbenden overhandigd, maar van rond 200 stuks heeft men de juiste bestemming nog nimmer kunnen ontdekken," Daar bleek evenwel de enveioppe met de eigendommen van de heer Brans niet onder te zijn. Evenmin kon men de lijst vinden waarop de heer Brans moest zijn vermeld. Op de lyst stonden nog 43 andere namen. Hoe het is gegaan met de enve loppen die daarbij behoorden, is nu ui Den Haag evenmin na te gaan. Er is een behoorlijke kans. dat vele van deze 43 enveloppen zich nog onder het restant van de 200 bevinden en dat andere reeds hun beslemming hebben gevonden. De enveioppe-Brans is tot nu toe echter zoek gebleven. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nu aan de ambassade In Parijs verzocht daar een onder zoek in te stellen, opdat in deze de licate zaak zo spoedig mogelijk op heldering komt. Sedertdien speurt men op Sociale Zaken, tot nu toe nog vergeefs, naai de eigendommen van de heer Brans. Bovendien is het mogelijk, dat ook nog 43 andere enveloppen zoek zijn. De heer Brans las vorig jaar in een tijdschrift eenverhaal over een Duitse krijgsgevangene, die vele ja ren va de oorlog zijn eigendommen terugkreeg, omdat hij zijn „gevan genen" nummer nog wist op te geven. Dat maakte bij de heer Brans iels wakker. Ook hij kende zijn kampnummer nog en omdat hij nooit meer iets van zijn m de Duitse kampen verlo ren gegane persoonlijke eigendom men had terugontvangen, deed hp alsnog pogingen om erachter te ko men hoe het daarmee was gegaan. Uiteindelijk kwam de heer Brans terecht bij de Mission Neerlandaise des Recherches in Parijs, een organi satie, die zich na de oorlog bezig hield met het opsporen en weer naar Nederland terugbrengen van Nederlandse eigendommen. Volgens opgave van dit- bureau waren de spullen van de heer Brans evenwel reeds jaren geleden afgedragen aan het Ministerie van Sociale Zaken in Den Haag. Dit moet gebeurd zijn m de zo mer van 1947. Bij navraag op Sociale Zaken kreeg de heer Brans evenwel te horen, dat er iets mis teas met de teel ontvangen, maar nog niet aan de eigenaars of hun nabestaanden teruggegeven persoonlijke bezittin gen. De toenmalige afdeling repatrië ring van het ministerie heeft in de iaren 1845 tot en met 1947 rond 2400 enveloppen met voorwerpen, waar onder er waren met ook andere dan gevoelswaarde, van hei, Parijse bu reau ontvangen. Het transport werd steeds verzorgd door twee ambtena ren van het ministerie, de heren Van Laai' en Van Waveren. Bu iedere zending was steeds een lijst JVTu moet minister Veldkamp bij de heropening van de be raadslagingen de Algemene Kin derbijslagwet in behouden haven loodsen. Dat is, na alles wat er gebeurd is, geen klein karwei. Naar verluidt heeft de minister zich in rustige oorden ver buiten Den Haag teruggetrokken om de zaak nog eens van alle kanten met zijn deskundig oog te bezien. Daarbij moet hij rekening hou den met de uitspraken van zijn voorganger en van de minister president en ook met de nood brug. die de vier regeringspartij en (KVP, ARP, CHU en VVDi in tussen ontworpen hebben. Deze noodbrug, een compromis dus, bestaat volgens mr. Th. van Lier in De Katholiek in de Partij vaji de Arbeid ver moedelijk hierin, dat de zelfstan digen met een jaarinkomen be neden de f5000 kinderbijslag voor het eerste en tweede kmd zouden krijgen, waarvoor het rijk dan eèn bijdrage van 25 miljoen zou storten. In de Volkskrant wordt de gedachte geopperd, dat de kin derbijslag voor de zelfstandigen (en dan voor alle kinderenbe perkt zou worden tot hen, die ,'12.000 en minder per jaar ver dienen. Zo'n regeling zou heel wat meer dan 25 miljoen vorderen, als men de zelfstandigen in ge lijke mate tegemoet zou willen komen. Dit schijnt dan principieel wél aanvaardbaar te zijn. "Uen compromis in deze vorm Is echter ook weinig aantrekke lijk. Mr. Van Lier wijst er al op, dat het technisch heel moeilijk uitvoerbaar is. Het brengt name lijk een heleboel rompslomp mee, omdat van alle zelfstandigen (ongeveer een miljoen) moet worden nagegaan of ze boven of beneden de inkomensgrens val len. Bovendien zal het niet gemak kelijk vallen de zelfstandigen duidelijk te maken, waarom er verschil moet worden gemaakt tussen een loontrekkende met een inkomen van ƒ5000 (of van 12.000) en een zelfstandige met hetzelfde inkomen. En aan de andere kant moeten de loontrekkenden maar begrij pen, waarom de ovérheid voor de zelfstandigen wél en voor de loontrekkenden géén bijdrage mag leveren. Dat is geen onbe langrijke kwestie, want weliswaar betalen de werkgevers de premie, maar daarmee wordt een stuk van de 'ruimte' gebruikt. Als de overheid een deel van de premie zou overnemen, zou een deel van. die ruimte beschikbaar komen Voor loonsverhoging. jyiettemin schijnt het, dat de KVP het compromis wei wil aanvaarden. En daarmee zou de ze partij dan genoegen nemen met een halfslachtige oplossing, terwijl zij samen niet de Partij van de Arbeid een zeer bevredi gende regeling voor de zelfstan digen zou kunnen bereiken. Maar dan zouden de regeringspartijen weer uit elkaar vallen en op nieuw zou blijken op welk een wankele basis het kabinet-De Quay eigenlijk rust. J. G. Suurhoff heeft terecht in het laatste nummer van Socia lisme en Democratie ge schreven: '...de kinderbijslag is wel een "halszaak" voor de KVP, maar het voortbestaan van het kabinet-De Quay is "hoofdzaak".' Een oud-president van Liberie, Charles Dunbar Burgess King, is maandag op 86-jarige leeftijd te Monrovia overleden- Hij werd m Sierra Leone geboren en was van 1920 tot 1930 president van Liberie, .Advertentie IM. 0m AUEf«.Yf*<oop mm h mm ff

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 2