VELPön~! Steekpartij in Amsterdam Caroline ,zdddlig5 op slappe koord Officiële kringen K v K optimistisch Gemeente-ambtenaren zeer ontevreden i f u¥AiM mwtwmM* if 4#? u Berging Levante -J Hei Vrije \olk m NAJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN vreoenburg gebouwen ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK >1 maar jM&mmk Niemand kent me SCHELDE-RIJNAKKOORD Huidgenezing 08T1 IBelgracSo H€ Een man Eioisjes Hfllllfl"" 16 HET VRIJE VOLK ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1961 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) Tweeënvijftig jaar geleden kreeg Jan Eikhout van zijn moeder een draai, om zijn oren. Hij was daarover zó kwaad, dat hij van huis wegliep. Dezer dagen kwam hij terug een grijsaard van 69 jaar. Zijn hoogbejaarde moeder deed open. lerwijl hij daar op nummer 11 in de Sint Martinusstraat in Eindhoven op de stoep stond, mompelde de 89-jarige vrouw: 'Wiebentuf. 'Ik ben Johan,' zei de grijsaard. Wie zijn moeder na 52 jaar terugziet, sluit haar in zijn armen. Ze kuste hem en huilde een beetje. 'Jongen, waarom heb je niet geschreven?', vroeg ze. En ze gaf hem een middagmaal. van Ceta-Bever (Van een onzer verslaggevers) ,,'t Was zaaalig", zuchtte vrijdagavond de 19-jarige en knappe Rotterdamse Caroline G. P. Schelling in één van de wagens van Circus Toni Boltini. Op de stevige schouders van koord danser Rudi Stey (30 jaar) had ze even tevoren een tocht ge maakt over de 13 meter lange staaldraad, die 12 me',er boven de piste van het circus was gespannen. NIEUWE GEHEEL COMPLEET VERLAAGDE PRIJZEN: (Van een onzer verslaggevers) Men blijft in officiële kringen van de Rotterdamse Kamer van Koophandel optimistisch over de kans van slagen voorliet met de Antwerpse Kamer van Koophandelovereengekomen plan voor de ScheldeRijnverbinding, dit ondanks het kri tische standpunt, dat de Antwerpse schepen voor Havenzaken heeft bekendgemaakt. Het convenu (de overeenkomst) is tot stand gekomen, omdat beide partijen een ernstige poging wilden ondernemen de oude strijdvraag over deze zaak in een wederzijds aanvaardbaar compromis uit de sfeer der tegenstellingen te helpen brengen. Oude eisen TM léegGnpfcijs: ?k'pfiisü i ;',ag f B?Br O'NSDAG J •fr-T^T~#m MwrtlMrhhiIiijhiw ■Zatérüac na 50 jaar als In die halve eeuw ben ik een vreemdeling geworden voor mijn eigen moeder en zy een vreemde voor mij,' zei Jan, 'Ik voelde me alsof ik op straat zo maar op een oude dame toeliep en haar de hand schudde. Je kent haar niet; je weet niet wat ze doet; ze is een vreemde geworden zoals alle anderen hier." moe moet. u zeker nebben.' Toen zei die meneer: 'Ik ben Jan Eikhout.' John Eckart zal nooit meer terug keren naar Nederland, omdat hij hier iniets heeft te zoeken: 'Een vreemde onder ie eisen mensen.' Was daarvoor uit Amerika ge- mevrouw Th. van Oort-Eikhout in komen? Uit dat stadje in Neva- de Leegwaterstraat 68 te Hilversum met veel moeite te spreken gekregen. Want Jan Eikhout. die al tientallen jaren Amerikaan is en zijn naam heeft laten veranderen in John Eckart 'Eikhout kunnen ze in Amerika niet uitspreken' schuwt elke publiciteit. da. waar hij 52 jaar geleden heen trok omdat het avontuur hem in het bloed zat en omdat hij wég wilde. "Wég van huis, waar h(j ruzie had, omdat hy met een meisje omging, dat van een andere gezindte was. "Wég van de huzaren in Haarlem, waar hij voor zijn nummer was op gekomen. 'Hebt u ooit een soldaat gezien die graag in dienst was?', vroeg hij ons gisteren. We hebben hem bij zijn nicht. Toch heeft mister John Eckart die het Nederlands heeft verleerd zijn levensverhaal verteld, bij stukjes en beetjes. Een mozaïek van wonder lijke avonturen. De kleine Jan was elf toen zijn va- werkt. hxs was timmerman, smid en soldaat in 1917 en 1918. toen hij in Frankrijk in de loopgraven vocht. 'Daar weet ik nog maar weinig van, want. wat mij niet interesseert her inner ik mij ook niet.' In 1918 heeft hij nog geprobeerd in Nederland te kómen, maar dat lukte niet, omdat ik een Amerikaanse uniform aan had en Holland neutraal was." Tn die halve eeuw is het landhuisje gekomen. En de auto en de mo torboot. waarmee de vrijgezel John. Eckart in zijn eentje uit vissen pleegt te gaan, zoals hij ook in zijn eentje jaagt, en reizen maakt. Maar in die 52 jaar heeft Jan geen letter naar huis geschreven. 'Hoe kon ik nu schrijven als ik niet wist waar ze woonden?' Geen wonder, dat ze allemaal dach ten: 'Jan? Die is vast en zeker dood.' Want ook de oproei.--, die broer Ber- tus in Amerikaanse bladen had ge- John Eckart f Ik ben cm treem- deling gewordenmet hei enige familielid, waar hij zich nog een beetje thuis voelt: zijn nicht mevr. Th. van Oort-Eikhout.. Donderdagavond is een twee- motorig vliegtuig van de Amerikaan se marine in het George-meer, onge veer 140 km ten noorden van Jack sonville in Florida, gestort. Van de elf leden der bemanning kwamen er vijf om het leven. Advertentie LM. Knutselaars lijmen met (VERVOLG VOORPAGINA) Omstreeks twee uur lag het vrij wel evenwijdig aan het strand, de voorsteven gericht naar de Nieuwe Waterweg. Elke roller leek de Le vante nog vaster pp de zandbank te drukken en toen eindelijk het mo ment gekomen was. waarop de Schelde" zich in de tros wierp, bleef het schip als een nukkige ezel muur vast op zijn plaats. Toen kwam dc verrassing. Aan de kust ging nog steeds het hardnek kige gerucht, dat dc vrachtvaarder door een kapotte machine op drift ■was geraakt, maar plotseling braak te het schip, waarop dc hele morgen nauwelijks een teken van ieven vie! waar ie nemen, roetzwarte wolken uit zijn schoorsteen. Tegelijkertijd begon de scheepsschroef razend om zijn as te draaien. Het was het beslissende steuntje van de inmiddels met z'n beiden in dé trossen hangende zeeslepers. Ter wijl op de voorplecht de Duitsers het nog uitstaande stuurboord-anker omhoog haaiden, begon de Levante achteruit te glijden. De eerste mi nuten heel langzaam, totdat het he-. Ie schip vrij was van de vlak voor de kust liggende zandbank. En alsof het daarna niet nog twee andere banken moest passeren, vloog het als een Vliegende Hollander naar de veilige zee, Oin kwart over drie dreef het schip al ruim een mijl uit de kust. de tros werd losgegooid en op eigen kracht voer. het de Nieuwe Water weg binnen. Hoewel het ernaar uit zag, dat schade betrekkelijk gering was, wilde de gezagvoerder het ze^ kere voor het onzekere nemen. Hij bracht het schip naar Wilton Fijen- oord, waar het grondig zal worden onderzocht. der overleed. Ze woonden toen in El- den bij Arnhem. Zijn zusters Nelly en Agnes en zijn broers Bertus. die later naar Canada zou emigreren, en Willem, die nu in 's-Graveland woont en die zich nóg herinnert hoe Jan altijd naar Amerika wilde: 'Want hier verdien je te weinig.' TAaar was o. Jan herinnert het. •*-' zich nog goed die pot, waarin alle briefjes gingen en dan moest je trékken. 'Ik had nummer twee. Zo kwam ik in de militaire dienst, bij de huzaren in Venlo sn Tilburg en hoe heten al die plaatsen ook ai weer?' Toen hij een keer met verlof tbuis was moet het zijn gebeurd: Ruzie. De oorvijg. Jan stond op en ging heen. Meer dan een halve eeuw heeft hij niets van zich laten horen. Hij ging in het uniform van de hu zaren naar België, Daar kocht hij van een erfenisje van 300 gulden burger kleren en zo toog hij naar Parijs en Marseille. Daar voer hij ais licht matroos op een Zweeds vrachtschip naar New York. 'Na de reis zei ik good bye en ging aan wal.' vertelde Jan gisteren en peinzend keek hij de rook van zijn pijp na. 'Nee. papieren had ik niet en nie mand heeft nijj daar toen naar ge vraagd. Want vijftig jaar geleden kon dat nog allemaal.' Sinsdien heeft hij heel wat keren 'good bye' gezegd. Hij voer van New York naar New Orleans. Toen per trein naar Los Angeles. Vandaar naar het stadje Tonapha, niet ver van Las Vegas en de goudkoorts. 'Ik ben heel Nevada door getrokken. Jan Eikhout. heeft nooit in de (goud-,.zilver- en koper-) mijnen ge- plaatst 'wie weet waar Jan Eik- hout is?' bleven onbeantwoord. Zo zou rond Jan Eikhout eeuwig de mysterieuze stilte van het graf heb ben geheerst als in zijn brein niet het plannetje was gerezen: 'Kom. laat ik eens een maandje naar Holland gaan.' Op 14 augustus kwam hij met de Noordam in Rotterdam aan. Voor hém stond er niemand aan de kade. want hij was zijn gewoonte om niet te schrijven getrouw gebieve*. 7o, op eon moego* k hij in zijn een- tje naar Mdutn gegaan. Het huis, waar hij vroeger had gewoond, was verbouwd. 'Alles was anders. Ik liep de deel op. De mensen keken mij aan. en vroegen wat ik wilde. Ik zei, dat ik hier was geboren en toen heb ik daar gegeten by Jan Bosman en zijn. vrouw, die ik niet herkende en tochhoe vaak ben ik niet met haar, Mieneke Wichgers, mjjn buur meisje, naar school gegaan?' Een keek hy uit het. venster dt Hiiversumse Leegwsterstraat in. 'Ik leef in een ander land, in een andere wereld. Ik ken niemand meet en niemand kent mijWillem niet Agnes niet. Nellie niet. niemand... Ik kan alleen maar handen schudden en praten, maar niemand verstaat mij, want ik spreek niet meer hun taal. Ik ben een vreemdeling vooi mijn eigen familie geworden, vooi the old folks at home.' En hij vertelde hoe hij bij zijn broer'Willem tegen het raam klopte. 'Er staat, iemand op de stoep.' zei men binnen. En: 'Als hij wat wil heb ben komt. hij maar achterom.' Ze hebben hem gevraagd wat h;j wilde, maar hij zei niets. Misschien een doofstomme, dacht men en Wil- lems dochter zei: 'Pa. die meneer (Vervolg voorpagina) Gisteravond had mevrouw De Waal afgesproken bij haar buurvrouw op tweehoog te zullen komen. Waar schijnlijk heeft zij op weg naar haar toe nog een verwijt willen maken aan E F., die boven haar woonde. De buurvrouw van tweehoog heeft niet horen bellen. Zij is toe komen lopen op het schreeuwen van me vrouw De Waal. De politie had gis teravond nog niet van de dader ge hoord waarom hij bezoek van zijn slachtoffer had gekregen. Vermoede lijk had zij klachten over het stam pen boven haar hoofd. De man is. nadat hij zijn slacht offer had gestoken, zijn woning weer binnengegaan en heeft de deur ach ter zich gesloten. De dader is naar het bureau Lin- naeusstraat overgebracht, waar bent een eerste verhoor is afgenomen. De man reageert apathisch. De officie ren van Justitie, mr. Hartsuiker en mr. Bouma. hebben ter plaatse een onderzoek ingesteld. Dr. J. Zeldenrust zal in de loop van de dag sectie ver richten. Vond Caroline het hoge tochtje zo fijn? Ook wel („Ik was helemaal niet bang", zei zeb maar het mooiste vond ze de honderden mensen, die vol spanning en vol bewondering naar haar opkeken. Caroline houdt ervan, dat de mensen waarderend naar haar kijken. Daarom werd ze mannequin en toen ze na anderhalf jaar 'showen' niet zoveel werk meer had ais ze wel wilde, miste ze het applaus heel erg. Ze werd receptioniste bij het Haags Dagblad, maar droomde achter de balie van nieuw applaus. Toen ze dinsdag bij de première van Circus Boltini in Rotterdam hoorde, dat de afgelopen zomer twee journalisten door Rudi Stey over de hog: draaa waren gedragen, zei ze: .Dat wil ik ook wei". Circus Boltini (altijd te vinden voor een stuntje) accepteerde Caro lines aanbod gretig. Vrijdagavond klom de blonde Rotterdamse in een zwart strak truitje met een wijde hals en een zwarte maillot achter Rudi naar de nok van het circus. Kwiek zat ze even later op de schouders van de Westduitse koord danser. Voortdurend „cheese"- lachend naar de fotografen liet ze zich over de draad voeren. Bang? „Helemaal niet", zei Caro line later, maar ze bekende wel. dat ze zich zó stevig aan Rudi had vast geklemd. dat diens forse botten er van kraakten. Het publiek applaudisseerde uit bundig. er waren bloemen van de circusdirectie en Caroline straalde. Overgelukkig koesterde ze zich in de bewondering' van het publiek. „Zaa- iig", zei ze. Advertentie I.M. SHOOK nü f.5250 Skoda Oetavia f.JMSS.- f.5250,— OctaviaTouring Sport f.6295.— f.6050.— -%z'rr- Octavia Super f.5895.- f.5650.- Felicia Sportcabriolet f,5485.- f.8250.- H. ENGLEBERT N.V. THEBESIASTRAAT 145 DEN HAAG TELEFOON 070 723903* DEALERS: GOOSEN's Autobedrijf, Nwe Binnenweg 311, Rotterdam, tel. 33546 Garagebedrijf BUGRA, Biankenburgsiraat 145, R'dam, lel. /4319 NIEUWENHUIJZE's Autobedrijf. Dorpsdijk 204, Rhoon, te!. 2729 Garage Gebr. K. J. N. HOEKE, Rotferd.weg 374, Delft, tol. 24132 fa. Jac. VOS ZN., Steegoversloot 32, Dordrecht tel. 613! Garage V/, J. KUil, Soendalaar) 30, Viaardingen, tel. 4279 A. van KMSORGH, Ooster Lekdijk 24, Krimpen a/d Lek, tel 2933 Dat is nu gebeurd en men moet er zich dus niet over verbazen, dat Antwerpen en Rotterdam eikaar zijn tegemoetgekomen. Aan beide zijden heeft men uiterste eisen laten vallen, de enige voorwaarde om in goed overleg tot resultaten te komen, zo luidde het commentaar van deze Rotter damse K.v.K.-kringen op de in de iaaste dagen gehoorde kritiek. (Van onze soc.-econ- redactie» Moeten «le ambtenaren maar slik ken wat hun gepresenteerd wordt? Moeten zij dankbaar zijn voor een handvol kruimels van de «elvaarts- koek'? De overheid is alleen maar op een koopje uit en zij wil voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Deze kritische woorden heeft de voorzitter van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, de heer J. A. Hoogkamp, burgemeester van Veendam. gesproken op de algemene vergadering van deze bond te Zwoi.e. Aan de ambtenaren is wat franje uitgereikt, zo zei hij. Hij noemde een reeks verlangens op, die bij de leden van zijn vereniging Seven. De verhouding tussen de salarissen van burgemeester en secretarissen, is ten nadele van de secretarissen ver broken. De vereniging heeft gepleit voor de eerste» ambtenaren, een kwes tie. die in oktober opnieuw aan de orde komt. De rtandplaatsaftrek moet geheel verdwijnen, een werktijdverkorting tot 40 uur is voor de administratieve ambtenaar het minimum. Nagegaan moet worden of ook de hoofdarbeiders niet iets als een ver- dienste-beloning kunnen krijgen, en ten opzichte van extra's ais kerst gratificatie en winstdeling, heelt de ambtenaar zijn wensen. Het is beslist onjuist, dat Rotter dam zijn eisen inzake de afschaffing van Belgische sleeppremies en van andere beschermende maatregelen voor de Antwerpse binnenscheep vaart via de Rijn heeft laten vallen. Slechts is de onverkorte eis van on middellijke beëindiging van deze be schermende hulp aan het Antwerpse Rijnverkeer losgelaten en vervangen door een in de tijd aflopende rege ling. Aan het eind van die regeling staat de opheffing van dit Belgische complex van beschermende maatre gelen. Deze matiging van Rotterdamse verlangens is aan Antwerpse zijde beantwoord met de aanvaarding, van een verbindingsproject dat voor het binnenscheepvaartverkeer van Ant werpen naar de Rijn v.v. verkeers technisch en financieei-economisch een haalbare oplossing biedt. Op deze wijze zijn beide partijen tot elkaar gekomen en men acht het in geneomde Rotterdamse krin gen dan ook een ontoelaatbare in sinuatie te veronderstellen, dat welke overwegingen dan ook van eigenbelang van invloed zouden zijn geweest op de inhoud van het convenu. met name dus wat be- Hoe lang die afloopperiode zal moeten duren hangt af van verdere onderhandelingen en de daarbij van Belgische zijde te stellen eisen. .Ook treft het akkoord over de aflo pende Belgische premieregelingen, dat is derhalve een zaak van verdre overleg, aldus deze Rotterdamse stemmen. Men acht het beslist onjuist en een bedenkelijke strategie om in dit stadium nu de meest belanghebben de partijen elkaar de hand hebben gereikt de goede sfeer te vertroebe len. temeer omdat de Kamer van Koophandel te Antwerpen volledig achter dit convenu staat en dit ook ca de uitlatingen van de Antwerpse schepen blijft bevestigen, aldus onze Rotterdamse zegslieden. In dat verband merkte men ook op. dat de Antwerpse schepen wel met oude Beigische eisen is ge komen. maar op generlei manier over de Nederlandse verlangens heeft gesproken. Op die wijze zou men tot elkander gebrachte partijen weer uit elkaar trekken en geen enkele bijdrage tot een wezenlijke oplossing van het oude geschil leveren. Advertentie i.oi. Huidïulv^rheid Huidgt?zondheid Puistjes verdrogen door Purol-poedei De Algemene Raad van het Britse Vakverbond »TUCi heeft voor de derde maal een vrouw tot voor zitter gekozen, namelijk de 64-jarige Anne Godwin, algemeen secretaresse van de Vakvereniging van Kantoor bedienden. Dc neutralist sprak opgewonden dat voor een. vreedzaam wcrcldlot hij wél dc sleutel had gevonden maar nog, helaas, geen passend slot. Over het ongenoegen, dat in krm- I gen van de Amsterdamse Kamer van Koophandel zou bestaan, omdat Rot terdam in het overleg met Antwer pen zelfstandig is opgetreden zonder de Amsterdamse zusterkamer te raadplegen, zei men ons: .Onderhandelingen over zulk ccn gevoelige zaal: moeten met grote om zichtigheid worden gevoerd. Het al tasten van de mogelijkneden om tot het thans bereikte akkoord te komen heeft eerst in zeer kleine kring plaatsgevonden. Daaruit is naar beide zijden een wat grotere delegatie van onderhandelaars ontstaan, niettemin beperkt genoeg om te venvachten, dat de besprekingen niet door van buiten inwerkende krachten door kruist zouden worden. Toen het beginsel-akkoord tussen beide partijen rond was. is de Am sterdamse Kamer van Koophandel daarvan op de hoogte gebracht. Er is hier dus een bepaalde onder- handeliïigstaktiek gevolgd, die wij jn de gegeven omstandigheden en ver houdingen als do juiste hebben ge zien en die. gemeten naar het resul taat, ook juist is gebleken. Wij ver trouwen. dat gezond verstand zwaar der zal wegen dan gevoeligheden en dat dit ook bij dc beoordeling van het convenu op het hogere, officiële niveau de doorslag zal geven.' aldus deze zienswijze van Rotterdamse K.v.K.-zijde. 'et heengaan van Pieter Sjoerd Gerbrandy is een verlies voor het Nederlandse volk. Niet alleen zij die ziin levensbeschouwelijke en Dolitieke meningen deelden, herdenken hem met dankbaar heid en genegenheid. Zij waren maar weinig in getal, want "er- brandy was een man die nooit bang was zijn eigen mening tegenover die van anderen te plaatsen, ook al waren die ande ren zijn naaste medewerkers of politieke geestverwanten. En toch heeft deze hoekige figuur een reeks van jaren de gevoelens van het hele volk ver tolkt. In de jaren van de grootste beproeving is hij dc nian geweest die onverschrokken vóórop ging, /olhardde en nieuwe moed schonk aan de wankelmoedigen. Hij was misschien een slecht volgeling, maar in de moeilijkste uren een uitstekend leider. politiek stonden hij en wij na de I oorlog herhaaldelijk recht tegenover elkaar. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij niet slechts nu. maar ook toen hij verleden jaar 75 jaar werd. van onze waar dering en erkentelijkheid hebben getuigd. Pieter Sjoerd Gerbrandy gaat de geschiedenis van Nederland in als een Man. De Groningse hoogleraar prof. dr. J, Pen heeft in het stu dentenweekblad Libertas een ar tikel geschreven over 'De heilige huizen van het liberalisme', waar in hij betoogt, dat het liberalisme in Nederland het gevaar loopt te verstarren, omdat 'mooie begin selen te zamen een benauwd bin nenhuisje zijn gaan vormen, waarin het moeilijk ademhalen is.' Vervolgens somt hij een aantal liberale heiligs huisjes op die naar zijn mening bij nader inzien hele maal niet zo heilig blijken te zijn. Zoals b.v. het heilige huis van de belastingverlaging. Hoge belas tingen, aldus prof. Pen, zijn niet zo gauw zo schadelijk, dat ze 'de grondslagen vari onze samen leving aantasten.' En hij vervolgt: 'Er is in de westelijke landen nooit zoveei geproduceerd, onder nomen. geïnvesteerd ais juist bij de huidige hoge belastingpercen tages, De techniek is nimmer zo snel vooruitgegaan, het reële in komen nog nooit zo sterk geste gen.' i~Aok de door de VVD zo verfoeide nivellering valt aardig mee. 'De vervlakking wordt veelal ge adstrueerd met de voorkeur die velen aan de dag leggen voor de zaterdagavondprogramma's van de radio een betreurenswaar dig verschijnsel, dat echter niets te maken heeft met inkomensver deling. De spreiding der inkomens heeft integendeel een gevarieerde inkomensbesteding mogelijk ge maakt, die vroeger bij de arme mensen niet aanwezig was ar moede is namelijk nogal een tonig.' Prof. Pen vindt zelfs een ver dere inkomensspreiding nog wel erg gewenst. "tiet artikel eindigt dan met een -■-I merkwaardige opmerking: 'Daarmee kom ik aan het meest fundamentele beginsel van het liberalisme: dc vrije ontplooiing van de menselijke persoonlijk heid. Dat is het heilige huis dat ik staande zou willen houden... De grootte van de ovoi'hcics.sec* tor, de hoogte van de belastingen en de spreiding van de inkomens kunnen gerust pragmatisch (d.w.z. vanuit de feiten, niet vanuit een vooropgezette theorie. Red. HVV) bekeken worden. Het scheppen van mogelijk heden voor de mens daarentegen moet liefst een onaangetast richtsnoer blijven. Misschien is het zelfs zo, dat dit liberale richtsnoer af en toe leidt tot nicer overheidsactiviteit, tot hogere belastingen en t-ot een geringere ongelijkheid in de inkomensver deling. Zodra dit wordt erkend en nageleefd is het gevaar voor liberale verstening bezworen.' Als pref. Pen zijn hoop daarop v gesteld heeft, lijkt 'ons die hoop bij voorbaat ijdel te noe men. Want het politieke libera lisme. zoals zich dat in Nederland manifesteert, heeft zijn bestaan en bij tijden zijn betrekkelijk succes juist helemaal te danken aan gedrein over hoge belastin gen, op overheidsingrijpen en op nivellering. Het huis dat prof. Pen beschrijft, is dan ook geen liberaal huis. Geen VVD'er her kent het als het zijne. En terecht, want het is nu eenmaal het huis waar de socialisten in wensen te wonen cn waar prof. Pen alleen het naamkaartje 'liberaal' op heeft geplakt. Ook een professor heeft niet het recht naamkaartjes van hei lige huisjes te verwisselen, alleen omdat hij zo graag wil laten zien hoe 'onafhankelijk' hij is. Advertentie I.M. ,-Catabgut jj« 10 getouwnè?r<fe yérrccf-M - zoegettgsbewijia: vtrkrlJgbaa/e&B

Het Vrije volk | 1961 | | pagina 1